Wpisy z miesiąca Luty 2011

BenQ MS612ST – krótkoogniskowy projektor SVGA

Krótkoogniskowy projektor SVGA–obraz o przekątnej 55’ (140cm) z odległości 1 m od ekranu, jasność 2500 ANSI lumenów, kontrast 5000:1, żywotność lampy 6.000 godzin, złącza HDMI, komponent, głośnik 10W. Funkcje USB Reader i USB Display umożliwiają wyświetlanie filmów i zdjęć z nośnika USB.

Luty 2011 - Jeszcze w lutym br. BenQ wprowadzi na polski rynek nowy model ekonomicznego, uniwersalnego krótkoogniskowego projektora SVGA dla szerokiego grona odbiorców domowych oraz małych i średnich firm.

Wykonany w technologii DLP, BenQ MS612ST ma podstawową rozdzielczość SVGA (800x600), może jednak współpracować z urządzeniami zewnętrznymi do maksymalnej rozdzielczości UXGA (1600x1200) pikseli. Jest w pełni kompatybilny ze standardem HDTV: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p. Standardowo obraz ma proporcje 4:3, a maksymalny wymiar obrazu na ekranie to 300 cali (750cm). Kontrast obrazu 5000:1, przy jasności 2500 ANSI lumenów.

Zastosowanie technologii BrilliantColorTM Texas Instruments® pozwala uzyskać lepszą jakość prezentacji o jasności zwiększonej o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. Funkcja 3D Color Management pozwala na niezależną zmianę parametrów kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Modele z krótkoogniskowym obiektywem rozwiązują istotny problem - wyświetlania obrazu dużego formatu w pomieszczeniach lub krótkim dystansie między projektorem a ekranem.

Projektor doskonale współpracuje z interaktywnymi tablicami - nauczyciel czy prelegent nie jest oślepiany w czasie prowadzenia zajęć, a jego cień nie zasłania ekranu.

6.000 godzin i USB Display

Dużą zaletą MS612ST jest wydłużona żywotność - 6.000 godzin pracy lampy w trybie ekonomicznym i 4.500 godzin przy normalnym korzystaniu z projektora. Lampa potrzebuje tylko 190 W, co dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji i wpływa także na ochronę środowiska.

Wbudowany czytnik pamięci USB i funkcja USB Display umożliwiają używanie projektora bez podłączania do komputera - obraz wyświetlany jest bezpośrednio z nośnika pamięci podłączonego do gniazda USB.

Projektor dostępny będzie w Polsce od lutego br. w sugerowanej cenie detalicznej: 1.749 zł(z VAT). Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door, (12 miesięcy lub 2.000h na lampę).

Specyfikacja techniczna BenQ MS612ST

 

Technologia projekcji DLP® - Texas Instruments®
Rozdzielczość podstawowa SVGA (800 x 600)
Możliwe rozdzielczości VGA (640 x 480) do UXGA (1600 x 1200)
Jasność 2500 ANSI Lumenów
Kontrast 5000:1 (Full on / Full off)
Wielkość obrazu 27” do 300”
Wskaźnik projekcji 0.9 do 1.08 (55" @ 1m)
Zoom Manual Zoom, 1.20:1
Korekta trapezu Manualny Pionowy(Vertical) ± 40 Stopni
Obiektyw F= 2.6 do 2.78, f= 10.2 ~ 12.24 mm
Długość życia lampy 190W, 4500 / 6000 godzin (Tryb Regular./ Tryb Ekonomiczny)
Lamp Warranty 12 miesięcy lub 2,000 kumulowanych godzin w zależności które okaże się pierwsze.
Głośność pracy 29 / 26 dB (Tryb normalny / Tryb ekonomiczny)
Wyświetlane kolory Pełna paleta 16.7 mln kolorów
Format obrazu Podstawowy 4:3 (16:9 do wyboru)
Częstotliwość pozioma 31 ~ 99 kHz
Częstotliwość pionowa 23 ~ 120 Hz
Źródła wejściowe PC:
Analog RGB: D-sub 15 pin x 1
USB type A x 1 (USB reader)
USB type mini-B x 1 (USB display)
A/V:

HDMI v1.3 x 1
Component Video: D-sub 15 pin x 1 (shared with anlog RGB connector)
S-Video: Mini Din 4 pin x 1
Composite Video: RCA x 1
Audio:

Audio L/R: RCA x 2
Stereo Mini Jack x 1
Źródła wyjściowe PC: Monitor Out: D-sub 15 pin x 1
Audio:

Wyjście Audio: Stereo Mini Jack x 1
Głośnik 10W x 1 
Źródła wyjściowe Serial Connector: RS232 9 pin x 1
Sygnał video NTSC / PAL / SECAM
Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.) 312 x 104 x 244 mm
Waga Nett: 1.80 kg. Brutt: 2.65 kg.
Zasilanie 100 do 240 VAC, 50 do 60 Hz
Pobór mocy 275W, w trybie uśpienia < 1W
Języki OSD (On-Screen Display) Bułgarski / Chorwacki / Czeski / Duński / Holenderski / Angielski / Fiński / Francuski / Niemiecki / Grecki / Węgierski / Indonezyjski / Włoski/ Japoński / Koreański / Norweski/ Polski / Portugalski / Rumuński / Rosyjski / Chiński / Hiszpański / Szwedzki / Turecki / Thai /(26 Języków)
Tryb pracy Dynamiczny
sRGB 
Prezentacji
Tryb Kina
Tryb użytkownika 1
Tryb użytkownika 2
Funkcje podstawowe BrilliantColorTM
Wyświetlanie podtytułu
Funkcja 3D Color Management
Cyfrowy zoom (x2)
Zamrożenie obrazu
3D Ready
Szybkie wyszukiwanie
Blank
Korekta koloru tła 
Ochrona hasłem
Automatyczne wyłączanie
Pytania i odpowiedzi
Możliwość pracy na wysokościach
Panel Key Lock
Auto Regulacja Hot Key
"Q?"Pytania Hot Key
Akcesoria standardowe Instrukcja Szybkiego Uruchomienia 
Instrukcja obsługi na płycie CD 
Pilot/baterie 
Kabel VGA 
Kabel zasilający
Akcesoria opcjonalne Presentation Plus
Kabel RS232 
Zapasowa lampa
Torba 
Zgodność z HDTV 480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p
3D Wsparcie i Kompatybilność Tylko Komputery Osobiste (PC)


 

Na (mikro)fali - kuchenki wolnostojące

Mikrofalówki wolnostojące to urządzenia coraz częściej pojawiające się w naszych domach. Cieszą się popularnością głównie wśród osób mających już umeblowaną kuchnię. Zanim jednak mikrofalówka stanie się nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni, powinniśmy wiedzieć, które spośród dostępnych na rynku produktów tego typu będą najlepiej odpowiadały naszym potrzebom. 

 

 

Liczy się wygoda
Przeprowadzone w ostatnich latach badania na temat szkodliwego wpływu mikrofal na zdrowie człowieka nie potwierdziły negatywnych przypuszczeń. Dzięki temu te praktyczne urządzenia z roku na rok zyskują na popularności. Gwarancja szybkiego i łatwego przygotowania potraw staje się szczególnie atrakcyjna w przypadku braku czasu na gotowanie. Trzeba wybrać tylko odpowiedni do naszych potrzeb model. Wolnostojące mikrofalówki można ustawić na blacie, szafce lub w innym optymalnym miejscu - wbrew pozorom, nie zajmują wiele miejsca. Zanim jednak udamy się do sklepu, dla pewności, można orientacyjnie dokonać pomiaru miejsca, w którym chcemy postawić kuchenkę mikrofalową, aby później uniknąć przykrej niespodzianki. Jeżeli nie ma zbyt dużo miejsca  na blatach, warto zastanowić się nad wyborem modelu, który można swobodnie zawiesić pod szafką kuchenną. 
Znajomość parametrów pomaga w wyborze
Przed zakupem mikrofalówki warto zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Jeżeli zależy nam tylko na podgrzewaniu lub rozmrażaniu potraw, kuchenka z podstawowymi funkcjami będzie odpowiednim rozwiązaniem - także ze względu na mniejszy koszt. Chcąc kupić model posiadający więcej zaawansowanych funkcji, musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem. Niezależnie od modelu mikrofalówki, w każdym urządzeniu tego typu można podgrzać i rozmrozić produkty spożywcze i gotowe dania. Przy wyborze konkretnego modelu należy szczególną uwagę na pojemność, moc, budowę i sposób sterowania. Jeżeli chcemy używać mikrofalówki do gotowania, pieczenia czy grillowania, odpowiednim rozwiązaniem będzie model o pojemności i mocy przekraczającej 30 L i 1000 W, dzięki czemu urządzenie może zastąpić piekarnik. Do mniej wygórowanych potrzeb najbardziej uniwersalną będzie kuchenka mikrofalowa o pojemności około 20 litrów i mocy 800 W. 
Większość dostępnych na rynku modeli ma podobny kształt. Różnią się głównie designem. Według Pauliny Szczepaniak z firmy First - wyłącznego dystrybutora produktów AGD marki First Austria - wygląd kuchenki mikrofalowej powinien współgrać z ogólnym wystrojem kuchni, ale przy jej wyborze należy także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest obudowa i wnętrze oraz rodzaj sterowania. Większość mikrofalówek na zewnątrz i wewnątrz jest obudowana odporną na zarysowania i trwałą stalą nierdzewną, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej się je czyści i konserwuje. W przypadku sterowania, kuchenki mikrofalowe wyposażone w mechaniczny sposób regulacji są pozbawione wielu kombinacji ustawień. Z kolei sterowanie elektronicznie pozwala między innymi na precyzyjne ustawienie odpowiedniego programu pracy w zależności od rodzaju przygotowywanej potrawy. Pierwszy typ stanowi tańsze rozwiązanie. Sprowadza się do podstawowych zastosowań podgrzewania i rozmrażania, ustawianych za pomocą dwóch pokręteł, z których jedno służy do regulacji zakresu mocy, a drugie do ustawiania czasu pracy mikrofalówki. Drugi typ jest charakterystyczny dla droższych i bardziej nowoczesnych modeli. Pozwala uniknąć regulowania kuchenki „na oko”. Pozostałe parametry, takie jak grill, gotowanie na parze, opiekanie, termoobieg i tym podobne,  stanowią dodatkowe elementy i powinny być dobierane w zależności od potrzeb. 
Zabezpieczenia przed najmłodszymi domownikami
Obecne na rynku kuchenki posiadają szereg dodatkowych, funkcjonalnych zabezpieczeń przed małymi dziećmi. Poza automatycznym wyłączaniem po otworzeniu drzwiczek w trakcie pracy, niektóre modele posiadają funkcję ich blokady, która chroni najmłodszych domowników przed niepotrzebnymi urazami. Na rynku dostępne są  również mikrofalówki blokujące przyciski funkcyjne za pomocą specjalnej kombinacji klawiszy, co minimalizuje ryzyko włączenia mikrofalówki przez dziecko.
Szybko, smacznie i bezpiecznie
Kuchenki mikrofalowe znacznie skracają czas przyrządzania posiłków i jednocześnie nie  wpływają na ich smak. Nie dziwi więc fakt, że te sprytne urządzenia, wykorzystujące działanie bezpiecznych dla zdrowia mikrofal, stają się doskonałym uzupełnieniem dobrze wyposażonych kuchni domowych.  
 
Firma First z siedzibą w Bielanach Wrocławskich funkcjonuje na polskim rynku od ponad piętnastu lat. Przedmiotem działalności firmy jest handel sprzętem audio oraz artykułami gospodarstwa domowego, importowanymi od austriackiej firmy Timetron Warenhandels Gmbh posiadającej swoją siedzibę w Wiedniu. Produkty First łączą w sobie austriacką jakości oraz przystępną, polską cenę.

 

Malujemy pokój niemowlaka

Wraz z narodzinami dziecka, rodzice chcąc zaaranżować mu pokój, stają przed wieloma dylematami. Planując bezpieczne i funkcjonalne wnętrze, warto zwrócić uwagę na takie czynniki zawartość alergenów w farbach. Ważne jest, aby wybierając farby do pokoju niemowlaka, znać ich chemiczną zawartość.

Rekomendowanymi produktami są środki nietoksyczne i o niskich zawartościach lotnych związków organicznych. Ekologiczne farby Essence z palety kolorów PARA PAINTS, nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Zmniejszona emisja zapachu sprawia, że najlepiej stosować je w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci, alergicy i osoby wrażliwe. Mają także podwyższone parametry UV, dzięki czemu kolor na długi czas zachowuje swoje właściwości.

W pokojach zaplanowanych wyłącznie dla dziecka konsekwentnie wybierajmy jasne kolory, ale nie biel. Białe ściany dają uczucie chłodu, a przecież zależy nam na stworzeniu przytulnego klimatu. Rodzice często decydują się na wstawienie łóżeczka do swojej sypialni. W tym wypadku jego aranżacja powinna być zatem kontynuacją wystroju domu, utrzymaną w tej samej tonacji kolorów. Pastele uspokajają i stymulują rozwój emocjonalny malucha.

Na rynku polskim dostępny jest szeroki wachlarz farb, które próbują przykuć naszą uwagę bogatą paletą kolorów, przystępną ceną, czy chociażby ciekawym projektem puszki. Przy wyborze farby do pokoju niemowlaka, warto jednak zwrócić uwagę na każdy detal, a przede wszystkim na skład chemiczny. Z farbą Essence stworzymy bezpieczne wnętrze dla nowego członka rodziny - wolne od alergenów, przyjazne środowisku. O to, by było także miłe dla oka zadbamy, wybierając kolor z palety ponad 2500 barw.

***
Paleta kanadyjskich farb PARA to ponad 5 000 kolorów zaprojektowanych przez architektów i plastyków z Ameryki Północnej. Stulenia tradycja pozwoliła na stworzenie farb najwyższej jakości, przyjaznych środowisku i człowiekowi. W ofercie marki PARA dostępne są farby do wnętrz, farby zewnętrzne, tynki dekoracyjne, tapety, grunty i podkłady oraz szeroka gama elementów dekoracyjnych.

Zrodlo: http://www.para.pl

Domowa strefa relaksu

Salon kąpielowy z prawdziwego zdarzenie to marzenie każdej kobiety. Coraz więcej architektów wnętrz proponuje, aby w mieszkaniach o dużej powierzchni połączyć go ... z sypialnią.

Już nie tylko higienę, ale także wypoczynek i relaks - to właśnie gwarantuje nam domowy salon kąpielowy. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy lubią celebrować kąpiele. To jeden z dominujących obecnie trendów w urządzaniu wnętrza, zwłaszcza jeżeli możemy poświęcić na takie pomieszczenie przynajmniej 10 metrów kwadratowych powierzchni.
Coraz częstszym pomysłem jest, aby salon kąpielowe łączyć z sypialnią, tworząc w ten sposób jeden duży pokój, spełniający funkcje centrum wypoczynkowego z prawdziwego zdarzenia. W takim pomieszczeniu spędzać będzie można długie wieczorne godziny wypełnione relaksem. Jednak jeżeli zdecydujemy się na salon w sypialni, musimy dokładnie przemyśleć, jak zaaranżować ściany i podłogę, tak, aby oprócz estetyki gwarantowały funkcjonalność.
Płytki powoli wychodzą z mody, zwłaszcza w designerskich wnętrzach. Dlatego, aby stworzyć spójną aranżację, warto zastosować farbę ceramiczną. Przykładem takiego produktu jest farba Platinum Plus Kitchen & Bath 4200 produkcji PARA PAINTS. Jej największym atutem jest bardzo wysoka odporność na wilgoć, co jest warunkiem koniecznym w pomieszczeniach z wanną.
Jeżeli chodzi o detale, może warto zastanowić się nad baterią sufitową? Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mogli postawić wannę nawet na środku salonu. Dodatkowo zyskamy niekonwencjonalny zaskakujący efekt. Na rynku dostępne są między innymi baterie w kształcie spadającej kropli wody, co doskonale uzupełni charakter pokoju kąpielowego.
Chociaż projektuje się go przede wszystkim w ekskluzywnych loftach o dużej powierzchni, na salon kąpielowy, odpowiednio mniejszy, można spróbować także zaaranżować na mniejszym metrażu - na przykład z przerobienia łazienki w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni. W ten sposób szansę na relaks będą mieli także ci, którzy mają nieco mniejsze mieszkania.


źródło:

http://www.para.pl

Zimowy poradnik pakowania walizki

Co ma wspólnego wyjazd na ferie zimowe z parą z żelazka? Okazuje się, że dużo więcej, niż może się wydawać... Do walizki, z którą pojedziemy na narty z całą pewnością zapakujemy grubą puchową kurtkę i zimowe buty, ciepłe bluzy, golfy.

Poza tym potrzebować będziemy termoaktywnej bielizny. Nie przeraź się nazwą - chodzi po prostu o to, aby skóra oddychała. Co jeszcze? Kosmetyki, które zapobiegają odmrożeniom twarzy. Początkującym przyda się też żel na stłuczenia. I porządny termos. Profesjonalne poradniki doradzają też zabranie osoby towarzyszącej - bo najprzyjemniej jeździ się w parze.
Skoro już o parze mowa... Ubrania, które wyciągamy z szafy po letnim spoczynku wymagają odświeżenia. Jest to sytuacja bliźniaczo podobna do sprawdzania zawartości apteczki po długiej przerwie. Teoretycznie moglibyśmy ją zabrać nietkniętą, bez żadnej ingerencji. Tymczasem niektóre środki mogły się przeterminować i ich zażycie przyniesie raczej odwrotny od zamierzonego skutek.
Tak samo puchowe kurtki i buty. Bo przecież są i tacy, którzy w góry wybierają się, żeby pospacerować. Wyciągnięte po półrocznym odpoczynku, mogą być pełne bakterii. Należy je zatem poddać odkażaniu. Do tego może posłużyć system do prasowania LAURASTAR. Za pomocą technologii suchej pary zdezynfekujemy zarówno buty, jak i grubą puchową kurtkę. W przypadku tej ostatniej nie musimy się obawiać mechanicznych uszkodzeń, o które łatwo przy prasowaniu. Dużo łatwiej będzie nam też „odzyskać" kurtkę po praniu. Zbity puch pod wpływem pary natychmiast wróci na swoje miejsce.
Jak jeszcze para może nam ułatwić przygotowanie do wyjazdu na narty? Chociażby tak, że bezpośrednio po prasowaniu, możemy ubrania odwiesić od razu do szafy, albo odłożyć do walizki. Bądźmy szczerzy - mało kto jest w stanie spakować się tydzień wcześniej. Najczęściej odkładamy przygotowania na ostatnią chwilę i do torby wrzucamy jeszcze wilgotne od prasowania ciuchy. Po błyskawicznym wyprasowaniu parą będą od razu gotowe do użycia.
Skoro w walizce wszystko już leży na swoim miejscu, nie pozostaje nic innego, jak ruszyć na podbój stoków i cieszyć się z zimy. I szusować - oczywiście pełną parą!


źródło:

Sterna Polska
http://www.sternapolska.pl

 

Tablice interaktywne Panasonic w ofercie Veracomp

Dział Systemów Audiowizualnych Veracomp poszerzył portfolio rozwiązań dla edukacji o tablice interaktywne marki Panasonic z serii elite Panaboard i dedykowane im akcesoria.

W Veracomp dostępne są dwa rozmiary tablic interaktywnych elite Panaboard: 77 cali (model UB-T880-G) oraz 86 cali (model UB-T880W-G). Zastosowane w urządzeniach rozwiązania promują aktywny, oparty na wizualizacji styl kształcenia, a co za tym idzie - nastawiony na efektywność. Tablice obsługuje się dedykowanym piórkiem lub palcem, a funkcja multidotykowa sprawia, że obrazy można łatwo przesuwać czy obracać za pomocą palców. Połączenie komputera z projektorem to dla nauczyciela możliwość uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć poprzez sięganie do treści obecnych w internecie. Wbudowane w tablicę stereofoniczne głośniki pozwolą na odtwarzanie w czasie zajęć materiałów z dźwiękiem, np. filmów.

Dwa porty USB w tablicy elite Panaboard rozszerzają wachlarz zewnętrznych źródeł treści, wykorzystywanych podczas zajęć szkolnych. Bezpośrednio do tablicy można podłączyć np. kamerę biurkową, wideomikroskop czy nawet drukarkę, bez konieczności sięgania do zasobów komputera. Jeszcze więcej możliwości uzyskuje się przy zastosowaniu akcesoriów dedykowanych do tablic interaktywnych Panasonic. Opcjonalny zestaw bezprzewodowy eliminuje konieczność prowadzenia kabli łączących tablicę z komputerem, natomiast oprogramowanie Easitech zawiera szereg narzędzi do tworzenia i edycji kreatywnych materiałów lekcyjnych.

Tablice interaktywne Panasonic elite Panaboard objęte są 24-miesięczną gwarancją. Model UB-T880-G dostępny jest w cenie SRP netto wynoszącej 5 669 zł, natomiast UB-T880W-G - 6 438 zł. W zakresie akcesoriów marki Panasonic do tablic interaktywnych, Veracomp oferuje: elektroniczne pióro z funkcjami interaktywnymi, mobilny stojak do tablic, oprogramowanie edukacyjne Easiteach oraz bezprzewodowy zestaw do tablic.


źródło:

Veracomp SA
http://www.veracomp.pl

 

EKI-1221D - konwerter protokołów Modbus z funkcją switcha

EKI-1221D to najnowszy konwerter firmy Advantech, który integruje protokoły Modbus RTU/TCP/ASCII w trybie Slave oraz Master. W tej wersji brama posiada jeden konfigurowalny port szeregowy RS-232/422/485 z możliwością transmisji na poziomie do 921 kbps.

Wyposażona jest również w dwa porty Fast Ethernet z jednym adresem IP, co umożliwia jej zastosowanie do tworzenia połączeń kaskadowych lub wykorzystanie w funkcji switcha do dalszego przesyłania danych po sieci lokalnej. W przypadku konfiguracji w trybie Slave port szeregowy modułu zapewnia przyłączenie jednocześnie do 16 hostów Master TCP i 31 urządzeń RS. W takiej sytuacji protokół Modbus TCP jest konwertowany na Modbas RTU/ASCII w sposób całkowicie przezroczysty. W trybie Master konwerter pozwala na przesłanie ramek z portu szeregowego do 32 adresów IP zdefiniowanych wewnątrz tablicy danych.

EKI-1221D ma solidną, metalową konstrukcję zgodną z normą IP30. Każdy z portów Ethernet wyposażono w izolację magnetyczną do 1,5 kVDC a port RS w ochronę ESD do 15 kVDC. Gateway został przystosowany do pracy w zakresie temperatury od 0 do 60°C oraz podwyższonej wilgotności 5-95%. Posiada redundantne zasilanie z zakresu 12-48VDC oraz powiązane z nimi wyjście przekaźnikowe. W zestawie znajdują się akcesoria do montażu naściennego oraz na szynie DIN. Dodatkowo brama przeszła pomyślnie testy odnośnie zastosowań w przemyśle zgodnie z amerykańskimi normami UL/cUL Class I, Division 2.

- 1 port szeregowy RS-232/422/485
- Wbudowany switch Ethernet 2x 10/100Mbps
- Konwersja pomiędzy Modbus TCP a Modbus RTU/ASCII Master/Slave
- Automatyczne wyszukiwanie Slave ID poprzez narzędzie konfiguracyjne
- W trybie Master obsługa do 32 urządzeń TCP Slave w tym samym czasie
- W trybie Slave obsługa do 16 Masterów TCP i 31/62/124 urządzeń szeregowych Slave
- Tablica Modbus Slave ID
- Izolacja magnetyczna do 1.5kV na portach Ethernet
- Ochrona ESD do 15kV na liniach RS-422/485
- Prędkość transmisji do 921kbps
- Redundantne zasilanie 12-48VDC
- Montaż naścienny lub na szynie DIN
- Temperatura pracy 0-60°C
- Posiada certyfikat przemysłowy UL/cUL Class I, Division 2
- Wspierane systemy operacyjne: Windows 2000/XP/Vista/7 oraz Windows Server 2003/2008 w wersji 32 i 64 bit


źródło:

Elmark Automatyka Sp. z o.o.
http://www.elmark.com.pl

 

Pierwszy na świecie adapter 3D do projektora już dostępny

Veracomp wprowadza do oferty Optoma 3D-XL - pierwszy na świecie adapter przeznaczony do pracy z projektorami DLP 3D. Urządzenie umożliwia wyświetlanie - za pomocą projektora i aktywnych okularów - trójwymiarowego obrazu pochodzącego z różnych źródeł 3D.

Optoma 3D-XL obsługuje rozdzielczość natywną 720p. Jest urządzeniem, które konwertuje różne standardy kodowania do sekwencyjnego klatkowania 120 Hz. Dzięki temu do adaptera można podłączyć kilka urządzeń 3D będących źródłem trójwymiarowego sygnału: tuner TV, odtwarzacz Blu-ray, PlayStation 3 (dostępne na rynku projektory 3D pozwalają obecnie na podłączenie jedynie komputera PC jako źródła trójwymiarowego obrazu). Tym sposobem w domu, firmie, pubie zyskujemy cyfrowe, trójwymiarowe kino czy salon gier 3D. W połączeniu z projektorami instalacyjnymi 3D marki Optoma, urządzenie jest także bardzo dobrą propozycją np. dla muzeów oraz wszelkich miejsc, w których chcemy wyświetlać trójwymiarowe obrazy o dużej przekątnej.

Przy pomocy złączy HDMI, adapter 3D-XL podłącza się z jednej strony do projektora 3D, a z drugiej - do źródła sygnału i już można wyświetlać trójwymiarowy obraz. W warunkach domowych urządzenie idealnie nadaje się do użycia z projektorem Optoma HD67, ale może być też wykorzystane z każdym z czternastu projektorów 3D z oferty Optoma (adapter współpracuje również z większością projektorów 3D Ready innych producentów).

Optoma 3D-XL jest już dostępny na polskim rynku w cenie SRP 1199 zł brutto. Urządzenie objęte jest 24 miesięczną gwarancją w systemie door-to-door.


źródło:

Veracomp SA
http://www.veracomp.pl

 

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (302)

2011 (458)