Wpisy z miesiąca Marzec 2011

Wykonanie przeźroczystego okna z akrylu

Wykonaj okno umożliwiające podgląd pracy wewnętrznych urządzeń komputera, a następnie pokryj je atrakcyjnymi kształtami z metalu i podświetl dla pełnego efektu ...

Poniżej przedstawiamy sposób w jaki można wyciąć, a następnie zamontować okno z akrylu na jednej ze ścian obudowy komputera, które będzie umożliwiało podgląd pracy jego wewnętrznych urządzeń. Jeżeli stworzysz atrakcyjne kształty wycięte z metalu, wówczas można je przykleić nad oknem, dodać wcześniej wygrawerowane inicjały lub nazwę użytkownika - lub prosty wzór wyszukany w Internecie - a na końcu podświetlić naklejone inicjały światłem fluorescencyjnym w celu osiągnięcia pełnego efektu!

Ocena poziomu trudności wykonania :
** 3 gwiazdki (poziom średni)
Materiały potrzebne w celu wykonania okna, liter i podświetlenia:

Urządzenie wielofunkcyjne Dremel® 4000 z wałem giętkim wysokiej jakości
Tarcze tnące do metalu wzmacniane włóknem szklanym Dremel® SpeedClicTM SC456 z trzpieniem
Kamień szlifierski z tlenku glinu Dremel® 952
Przystawka do szlifowania wgłębnego Dremel® 335
Pistolet do klejenia Dremel® 930
Frez grawerski Dremel® 107 i obcinak wolframowo-węglikowy Dremel 9910

Czarny marker
Śrubokręt
Przeźroczyste szkło akrylowe/arkusz szkła akrylowego dociętego na odpowiedni wymiar
Taśma maskująca

Krok pierwszy

Odkręć boczny panel, ułóż go na płaskiej powierzchni i zamaskuj obszar przeznaczony dla okna z akrylu za pomocą taśmy maskującej, a następnie przy użyciu czarnego flamastra obrysuj powierzchnię panelu przeznaczoną do usunięcia. W jego miejsce zostanie wstawione okno akrylowe.

Krok drugi

Za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego Dremel® 4000 z wałem giętkim i tarczą tnącą do metalu Dremel® SpeedClicTM SC456, zaznacz zarys zaprojektowanego przez siebie wzoru. Po wykonaniu rowku należy przeciąć metal w celu wykonania ramy dla okna.

PODPOWIEDŹ : Należy pamiętać, aby prace w ramach poszczególnych kroków wykonywane były w okularach ochronnych w celu uniknięcia przedostania się opiłków metalu do oczu.
Krok trzeci

Za pomocą kamienia szlifierskiego z tlenku glinu Dremel® 952 należy wygładzić i usunąć wszelkie ostre krawędzie.

Krok czwarty

Następnie dołącz przystawkę do szlifowania wgłębnego Dremel® 335 do urządzenia wielofunkcyjnego z serii Dremel 4000 i wytnij panel z akrylu przeznaczonego do wykonania okna. Panel powinien być co najmniej o 1 centymetr większy od powierzchni przewidzianej do wstawienia okna tak, aby móc przykleić wycięty panel akrylowy do komputera wokół obwodu za pomocą pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun 930.

Krok piąty

Przed przyklejeniem panelu wykonanego z akrylu do obudowy komputera - można dokonać personalizacji swojego okna.
Narysuj swoje inicjały lub nazwę użytkownika na kartce papieru - lub skorzystaj z prostego wzoru, który jest dostępny w Internecie - a następnie przyklej na tylnej ścianie okna akrylowego. Obrysuj swój wzór na przedniej ścianie panelu akrylowego wykorzystując do tego frez grawerski Dremel® 107 i obcinak wolframowo-węglikowy Dremel 9910.

Krok szósty

Wytnij metalowe kształty z panelu obudowy komputera, który został pierwotnie usunięty, zlikwiduj wszelkie nierówne krawędzie za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego Dremel® 4000 z wałem giętkim oraz kamienia szlifierskiego z tlenku glinu Dremel® 952, jak zostało to omówione wcześniej (część metalową należy trzymać w rękawicy odpornej na wysoką temperaturę lub za pomocą metalowych kombinerek tak, aby trzymany panel pozostawał stabilny w trakcie obrabiania), a następnie przyklej wycięte wcześniej kształty na powierzchni panelu akrylowego za pomocą pistoletu do klejenia Dremel 930.

Podpowiedź:

Można wykorzystać kolorowe wkręty w celu dodania dalszych elementów dekoracyjnych do zewnętrznych krawędzi panelu metalowego otaczającego okno akrylowe. W tym celu należy wywiercić otwór z wykorzystaniem urządzenia wielofunkcyjnego Dremel 4000 i zestawu wierteł precyzyjnych 628, jeżeli jest wystarczająco dużo miejsca na dolnej części obudowy lub należy odciąć główki śrub za pomocą tarczy tnącej do metalu SpeedClic SC456 oraz zakleić za pomocą pistoletu do klejenia Dremel.
Krok siódmy
Przyklej oświetlenie fluorescencyjne do obudowy w celu podświetlenia okna, wykonaj podłączenie, a następnie przymocuj panel akrylowy do obudowy komputera poprzez wklejenie go na swoje miejsce wykorzystując do tego pistolet do klejenia Dremel 930 i gorący klej mocujący. W tym momencie okno jest wykonane - Gratulacje!

Krok ósmy

Przygotowanie własnego stanowiska komputerowego do grania poprzez zakup lub wykonanie biurka na komputer z blatem szklanym.

Pokryj spodnią stronę biurka samoprzylepnym plastikiem zmatowionym w celu schowania przewodów prowadzonych pod biurkiem. Podświetl biurko od spodu zarówno jego tył, jak i przód poprzez doklejenie kolorowych lampek choinkowych LED za pomocą pistoletu do klejenia Dremel. Następnie dokonaj aranżacji powierzchni swojego biurka, ustawiając na nim zestaw komputerowy lub konsolę do gier.
Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Dremel: http://www.dremeleurope.com
KONIEC
Firma Dremel powstała w 1932 roku. Założył ją A.J. Dremel, wynalazca pierwszego na świecie wielofunkcyjnego narzędzia. Dzisiaj firma zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem najwyższej jakości wysokoobrotowych narzędzi dla majsterkowiczów i hobbistów, którzy używają ich do przeprowadzenia różnych prac remontowych w domu i ogrodzie, konserwacji samochodów, prac stolarskich i modelarskich, a także do realizacji wielu kreatywnych pomysłów jak np. ręcznie robiona biżuteria czy zdobienie przedmiotów codziennego użytku. Główna linia produktów Dremel jest związana z wielofunkcyjnym, wysokoobrotowym narzędziem stanowiącym napęd dla ponad 150 akcesoriów i przystawek Dremel. Z biegiem lat marka Dremel wprowadziła także na rynek inne produkty ułatwiające pracę użytkownikom, jak np. pistolety do klejenia, narzędzia grawerskie, imadła czy palniki butanowe. Produkty Dremel ułatwiają majsterkowiczom wykonanie wszelkich precyzyjnych i skomplikowanych zadań, praktycznie w każdej dziedzinie. Dremel Big on Detail. (Dremel Niezrównany w Precyzji). Więcej informacji znajdziesz w Wirtualnym Biurze Prasowym pod adresem www.dremel.com. Dremel należy do Grupy Bosch, która ma przedstawicielstwa w około 50 krajach na całym świecie.

 

HUAWEI - nowość w aetka

Ogólnopolska sieć sklepów telekomunikacyjnych aetka wprowadza do sprzedaży telefony Huawei. Wyróżnia je połączenie bardzo przystępnych cen z doskonałą jakością.

Sieć sprzedaży sprzętu telekomunikacyjnego aetka rozszerza ofertę o nową markę. Telefony Huawei - producenta znanego dotychczas głównie z modemów i dostarczania biznesowych rozwiązań teleinformatycznych do operatorów - cechuje wysoka jakość wykonania, wygodna, intuicyjna obsługa i korzystna cena. W ofercie sklepów aetka znalazły się zarówno smartfony na platformie AndroidTM, jak również urządzenia o charakterze biznesowym oraz telefony dla użytkowników korzystających z podstawowych funkcji.

Ciekawym telefonem o charakterze biznesowym jest HUAWEI G6605. Wyposażono go we wszystkie funkcje przydatne w kontaktach służbowych - klawiaturę QWERTY, organizer oraz klienta poczty e-mail. Ważną cechą, którą docenią z pewnością osoby posiadające więcej niż jeden telefon, jest obsługa dwóch kart SIM. Komfort użytkowania podnosi długi czas pracy baterii. Telefon ma smukłą, elegancka linię i doskonale leży w dłoni.

Miłośnicy multimediów i długich rozmów powinni zwrócić uwagę na model HUAWEI G7002. W stylowej obudowie zamknięto ekran dotykowy o przekątnej 2,8-cala z efektownym, trójwymiarowym menu, odtwarzacz MP3 i MP4 oraz radio FM, dzięki czemu można w dowolnej chwili cieszyć się muzyką. HUAWEI G7002 ma także wbudowany zestaw głośnomówiący. To telefon klasycznie prosty, a przy tym bardzo funkcjonalny, wyposażony w trwałą baterię.

Wśród oferowanych urządzeń jest także smartfon - HUAWEI U8100. Ten niewielki telefon o niepowtarzalnym designie wyposażono w interfejs użytkownika HUAWEI Emotion oraz liczne widżety, które uprzyjemniają i ułatwiają korzystanie z mobilnych aplikacji. Smartfon działa na platformie Android, dzięki czemu użytkownik może swobodnie rozbudować jego funkcjonalność dzięki aplikacjom dostępnym na Android MarketTM i wygodnie spersonalizować urządzenie według własnych oczekiwań. HUAWEI U8100 sprawdzi się także jako przenośny hotspot - dzięki unikalnej funkcji routera WiFi można do niego bezprzewodowo podłączyć do 5 różnych urządzeń i korzystać na nich z Internetu.

Atutem tych modeli, oprócz wygodnej obsługi i ciekawej stylistyki, jest także korzystna cena - model HUAWEI G6605 w salonach sieci partnerskiej aetka kosztuje 399 zł, HUAWEI G7002 - 249 zł, a HUAWEI U8100 - 599 zł.

 

Nowe uniwersalne systemy pamięci masowej EMC VNXe i VNX dostępne w sprzedaży

Duże zapotrzebowanie klientów i partnerów na produkty EMC Corporation z rodziny VNX z uwagi na ich prostotę, wydajność, zaawansowane możliwości i przystępną cenę.

Warszawa, 29 marca 2011 roku, Firma EMC Corporation, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży na całym świecie i o rozpoczęciu dostaw uniwersalnych rozwiązań pamięci masowej z serii EMC® VNXe® i VNX® (systemy zostały zaprezentowane w styczniu 2011 r.). Rozwiązania te można nabyć bezpośrednio w EMC lub od wielu dystrybutorów i dealerów.
Najważniejsze fakty
• Firma EMC poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży na całym świecie rozwiązań z serii EMC VNXe przeznaczonych dla małych i średnich firm, oferowanych głównie przez partnerów EMC. Równocześnie wprowadzono do sprzedaży rozwiązania z serii EMC VNX łączące najlepsze cechy i funkcje znakomitych systemów EMC CLARiiON® i EMC Celerra® w jedną zaawansowaną rodzinę uniwersalnych macierzy pamięci masowej, które można skalować do poziomu zaspokajającego potrzeby centrów przetwarzania danych.
• Seria VNXe bije rekordy jako najprostszy na świecie uniwersalny system pamięci masowej. System ten pozwala wdrożyć pamięć masową niezbędną do obsługi setek skrzynek pocztowych serwera Exchange lub magazynów danych VMware poprzez wykonanie zaledwie paru kliknięć. Serię VNXe zaprojektowano z myślą o osobach posiadających jedynie ogólną wiedzę informatyczną, które mają ograniczone doświadczenie w zakresie pamięci masowych. Cena najtańszego modelu z tej serii nie przekracza 10 tys. USD.
• Seria VNX bije rekordy jako najszybszy i najwydajniejszy na rynku system pamięci masowej klasy średniej. Zgodnie z wynikami ostatniego testu wydajnościowego (SPECsfs2008_nfs.v3) systemy z serii VNX są o 49% szybsze od systemu HP (BL860c i2 - klaster czterowęzłowy HA-NFS) o 23% szybsze od systemu IBM (IBM Scale Out Network Attached Storage wersja 1.2 - klaster 16-węzłowy) oraz o 160% szybsze od systemu NetApp FAS z serii 6240.
• Według równolegle opublikowanej informacji prasowej, nowa gwarancja EMC na o 25% większą wydajność pamięci masowej pozwala klientom zainteresowanym systemem VNX kupić produkt o pojemności fizycznej mniejszej o 25% od pojemności innych uniwersalnych rozwiązań pamięci masowej i mieć do dyspozycji taką samą ilość pojemności użytecznej.

Wypowiedzi klientów
„Nasi klienci poszukują pamięci masowej, która jest prosta, niezawodna i którą można bez problemu zintegrować z aplikacjami wykorzystywanymi do obsługi działalności biznesowej firmy" - powiedział Daniel Serpico, prezes firmy FusionStorm. „Wprowadzenie na rynek rodziny łatwych do wdrażania systemów VNX to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Firma EMC pomogła nam wdrożyć ten system jako podstawę naszych kompleksowych rozwiązań i zaoferowała naprawdę błyskawiczne, ale skuteczne szkolenie z zasad jego obsługi".
„Systemy EMC VNX i VNXe pozwoliły firmie ICI wejść na rynek rozwiązań klasy średniej oraz małych i średnich przedsiębiorstw" - powiedział Jamie Shepard, wiceprezes działu rozwiązań technologicznych w firmie International Computerware Inc. (ICI). „ICI obserwuje obecnie wzmożone zainteresowanie firm z tego sektora rynku systemami VNXe, co skłoniło nas do zwiększenia liczebności zespołu zajmującego się klientami z tego sektora. Ponadto firma EMC jeszcze bardziej ułatwiła partnerom błyskawiczne przeprowadzanie szkoleń z zasad obsługi tych produktów".


Informacje o firmie EMC:
Firma EMC Corporation (NYSE: EMC) jest światowym liderem w zakresie produktów, usług i rozwiązań z dziedziny zarządzania i przechowywania informacji pomagającym organizacjom efektywnie wykorzystywać posiadane informacje na każdym etapie cyklu ich istnienia. Informacje o produktach i usługach firmy EMC można znaleźć w witrynie firmy pod adresem: www.emc.com

Dodatkowych informacji udzielają :
Anna Szymańska
Marketing Manager
EMC Poland
Tel. (022) 452 31 40
Email: szymanska_anna@emc.com

Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Tel. +48 501 132 395
Email: jdunin-keplicz@solskibm.pl

 

Tablet Przemysłowy klasy Rugged NoteStar TB890M w dobrej cenie

Notestar wyszedł na przeciw oczekiwań klientów poszukujących wytrzymałego odpornego na różne wypadki sprzętu do pracy w terenie za rozsądne pieniądze.

Tablet NoteStar TB890M to rozwiązanie zbudowane zgodnie z założeniami sprzętu klasy rugged. Priorytety to:
- odporność na upadek - z dyskiem SSD 120 cm (dysk standardowy to 40 cm),
- odporność na zapylenie i zalanie - szczelność w klasie IP54
- odporny na wibracje


Inne cenne w tej klasie sprzętu cech:
- energooszczędny procesor Intel Atom Z520 1.33 GHz
- matryca 8.9 cala WSVGA z ekranem dotykowym
- ekran z opcją pracy przy dużym nasłonecznieniu
- wbudowana łączność przewodowa LAN i bezprzewodowa: WiFi, Bluetooth opcjonalnie GPS (zewnętrzna antena), modem 3 G Express Card
- wbudowane: kamera, czytnik kart 5 w 1, czytnik linii papilarnych, g-sensor,
- Bateria 6600 mAh polimerowa pracująca do 10 godzin
- porty: 2 x USB 2.0, RJ-45, VGA, słuchawki, stacji dokującej, Express Card
- System: tablet może mieć zainstalowany zarówno Windows 7 jak i Windows XP
- ważną cechą jest możliwość mocowania tablet za pomocą uchwytu VESA 100 na 100 w tablecie jak i w stacji dokującej

Rozwiązanie bardzo wygodne do pracy w warsztacie samochodowym, innych serwisach, energetyce, automatyce, logistyce magazynowej i wielu dziedzinach.

Pełna specyfikacja:

Procesor: Intel® AtomTM processor Z520 1.33GHz
Pamięć RAM: 1 GB DDR2 /max 2 GB/
Dysk twardy: 250 GB SATA, G-sensor /opcja SSD 32 lub 64GB/
Matryca: 8.9 cali WSVGA (1024x600) TFT LCD Touch Panel
opcja ekranu przystosowanego do pracy przy dużym nasłonecznienu - Sunlight readable display
Karta video: Intel® US15W
Karta dźwiękowa: High Definition Audio, mikrofon, głośniki
Napęd: Opcja na USB
Bateria: Li-Polymer 6600mAh do 10 godzin
Typ wskaźnika: touch panel, 5 key buttons
Wymiary i waga: 239 x 190 x 30 mm, 1.5 kg
Komunikacja: Lan 10/100, WiFi bg, Kamera 0.3 MP (opcja 2.0MP), Bluetooth, opcje: GPS, RFID, modem GSM Express Card
Porty we./wy.:
- USB 2.0 port x 2
- VGA output port
- headphone jack
- Docking connector
- RJ-45 jack
- DC-in jack
- ExpressCard /34 slot
- Fingerprint security
- 5-in-1 Card Reader (SD/Mini-SD/SDIO/MMC/RSMMC)
Oprogramowanie: Opcjonalne: Winodws 7 lub Win XP Tablet
Gwarancja: 24 miesiące, opcja 36 miesięcy

Klasa sprzętu Semi Rugged 

- odporny na wstrząsy wibracje i upadek
- oporny na pył i wodę
- zabezpieczony dysk HDD

Właściwości:
- Energooszczędny procesor Atom
- Spełnia normę IP54, odporny na wodę i kurz, obudowa wykonana ze stopu magnezu
- Wbudowany G-sensor
- Wbudowany czujnik swobodnego spadania zabezpieczający dysk twardy (w wybranych konfiguracjach)
- Ogumowana obudowa, przeszedł testy upadku z 120cm /system wyłączony/, 40 cm /system włączony/
- Opcjonalnie ekran przystosowany do pracy przy dużym nasłonecznieniu 400 cd
- Do 10 godzin pracy na baterii

Opcjonalne rozbudowy:
- wbudowany czytnik FID
- wewnętrzny moduł GPS
- modem HSDPA Express Card

Opcjonalne akcesoria:
- pasek na ramię
- pasek na ramię
- hand strap
- stacja dokująca

 

Telefon Nokia na wiosnę - pięć propozycji

Wiosna to dobry czas na wymianę telefonu. Zakup nowej komórki wcale nie musi oznaczać dużych wydatków. Sieć sklepów telekomunikacyjnych aetka proponuje pięć ciekawych modeli Nokia w bardzo przystępnych cenach.

Klasyczne rozwiązania
Dla osób ceniących sobie łatwość obsługi i niezawodność, aetka przygotowała dwa klasyczne telefony. Nokia 2730 i 6303i mają wszystko to, czego potrzebuje standardowy użytkownik komórki. Radio i odtwarzacz mp3 umilą dojazdy do pracy czy wycieczki rowerowe. Pamięć obu telefonów można rozszerzyć przy pomocy popularnych kart microSD, które bez problemu pomieszczą zdjęcia zrobione wbudowanym aparatem. Nokia 2730 posiada 2-megapikselową matrycę, a 6303i - przetwornik o rozdzielczości 3,2 megapiksela i lampę błyskową LED. 2730 wyposażono ponadto w szybki Internet 3G, a wszystko to w eleganckiej, klasycznej obudowie. Nokia 6303i, wykonana ze stali nierdzewnej i dostępna w dwóch barwach (Silver Steel i Mat Black), dodatkowo oferuje wyświetlacz z 16 milionami kolorów, dostęp do OVI sklepu oraz baterię o zwiększonej wydajności.

Smartfon na każdą kieszeń
Nokia C5 i E52 to modele biznesowe, z klasycznymi klawiaturami. Docenią je użytkownicy wymagający zaawansowanych funkcji, ale nie przekonani do ekranów dotykowych. Oba telefony pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian 9.3, znanego ze swojej stabilności i niezawodności. Każdy z nich posiada aparat o rozdzielczości 3,2 megapiksela i odbiornik GPS z funkcją A-GPS i darmową aplikacją OVI Maps na zawsze. Nokia E52, która jest następcą udanego modelu E51, została wyposażona dodatkowo w WiFi w standardzie 802.11 g. Telefon wykonany jest z aluminium, a wszystkie elementy zrobiono z dbałością o detale i najwyższą jakość. Dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: szary metal oraz aluminium białe i czarne. C5 powstała ze stali nierdzewnej, dzięki czemu ma dużą wytrzymałość oraz nowoczesny wygląd. Telefon jest wyposażony w port USB High-Speed 2.0, a jego dodatkową zaletą jest kompatybilność z serwisami społecznościowymi.

Muzyczna wiosna
Wszystkich, którzy szukają prawdziwie muzycznego telefonu, zapewniającego długi czas słuchania ulubionych albumów i radia, powinien zainteresować model X3. Ten popularny, chętnie wybierany slider obsługuje karty microSD do 16 GB i profil A2DP (bezprzewodowa transmisja dźwięku stereo). Te parametry, w połączeniu z głośnikami stereo, pozwalają mu śmiało konkurować z najlepszymi odtwarzaczami mp3. Oprócz standardowych słuchawek, które znajdują się w opakowaniu, można podłączyć swoje ulubione, ponieważ X3 wyposażono w złącze jack 3,5 mm. W tym modelu nie zabrakło również aparatu fotograficznego 3,2 megapiksela, który przyda się w wielu sytuacjach. X3 występuje w wersji czarnej, z niebieskim lub czerwonym wykończeniem.

 

Programy OCR ułatwią wyszukanie dokumentu w komputerze

Przesyłając dokumenty w internecie często zapisujemy je w formacie PDF. Takie dokumenty są często odczytywane przez komputery jak obrazy, w obrębie których nie ma możliwości wyszukania potrzebnej frazy lub słowa. Warto skorzystać wtedy z programów typu OCR.

Jeśli w swoim komputerze poszukujemy pliku z danymi słowami kluczowymi, a dokumenty mamy zapisane jako JPG lub TIFF, jesteśmy zmuszeni do otwierania każdego z nich, aby sprawdzić treść. To samo dzieje się w przypadku niektórych plików PDF. Najlepsze aplikacje OCR dostępne na rynku potrafią jednak stworzyć taki dokument PDF, którego treść będzie przeszukiwana przez nasz komputer.

Bardzo dobrze sprawdza się w tym przypadku program ABBYY FineReader 10, dzięki któremu listy, umowy czy inne dokumenty, którą odbieramy pocztą tradycyjną, mogą trafić do naszego cyfrowego archiwum i w razie potrzeby zostać szybko odnalezione. W tym celu konieczne jest zeskanowanie dokumentu, a następnie, za pomocą aplikacji OCR, przekonwertowanie go do formatu "przeszukiwalnego" PDF. Ma to również tę dodatkową zaletę, że w razie utraty oryginału (zaginięcia, kradzieży czy wyblaknięcia dokumentu) potrzebny dokument można w każdej chwili odtworzyć.

ABBYY FineReader precyzyjnie odtwarza nie tylko tekst i rodzaj czcionki. Odwzorowuje również tabele, wykresy, przypisy, nagłówki i akapity, dzięki czemu można wykorzystać go do wszystkich typów dokumentów papierowych: prawnych, księgowych, formularzy, artykułów z prasy, fragmentów książek i wielu innych. Wymagania systemowe można znaleźć na stronie www.finereader.pl. Dystrybutorem w Polsce jest firma AutoID Polska S.A.

 

Blancco najlepszym oprogramowaniem do trwałego usuwania danych

Certyfikowane oprogramowanie do trwałego usuwania danych, Blancco, zajęło pierwsze miejsce w teście programów do wymazywania danych przeprowadzonym przez PC World.Podobno aż 40% firm oddaje zużyte komputery innym firmom lub indywidualnym użytkownikom nie mając świadomości, że są na nich zapisane dane. Tym samym wszelkie dokumenty, umowy czy korespondencja mogą w prosty sposób przedostać się w niepowołane ręce. Można tego uniknąć używając specjalistycznego oprogramowania do skutecznego usuwania danych.

Test redakcji PC World, przeprowadzony na dziewięciu aplikacjach przeznaczonych do tego celu, wykazał, że najskuteczniejszym rozwiązaniem jest fiński program Blancco. Testerzy docenili dużą liczbę algorytmów nadpisywania sektorów dysku w jednym narzędziu (aż dziewiętnaście). Wysoko oceniono możliwość zbudowania kompletnego środowiska kasowania danych, w którym główną rolę odgrywa centralny serwer. Program otrzymał także wysokie noty za funkcjonalność i szybkość kasowania danych. Na wysoki wynik końcowy wpłynęło także przyjazne środowisko działania, łatwość obsługi aplikacji i możliwość pracy w kilku językach.

Oprogramowanie Blancco tworzy raporty zgodne ze światowymi wymogami takimi jak: FISMA, HIPAA, SOX, FACT, ACT i GLBA. Aplikacja udostępnia darmową usługę Blanccoservice.com odpowiedzialną za raportowanie oraz generowanie statystyk. Wysoki poziom oprogramowania Blancco potwierdzają certyfikaty: NATO, ABW, TÜV-Süd, DCSSI, AIVD CESG, RITEA.

Oprogramowanie Blancco przeznaczone jest przede wszystkim dla średnich i dużych przedsiębiorstw, banków, instytucji rządowych i wojskowych, a także osób indywidualnych.

Więcej informacji o programie na stronie www.blancco.com.pl. Generalnym dystrybutorem oprogramowania Blancco w Polsce jest AutoID Polska S.A.

 

Nowy spam żerujący na tragedii w Japonii infekuje komputery

Kaspersky Lab informuje o wykryciu nowego spamu wykorzystywanego przez cyberprzestępców do infekowania komputerów osób solidaryzujących się z Japończykami. Jedno kliknięcie w fałszywej wiadomości e-mail może doprowadzić do instalacji 5 szkodliwych programów.Analitycy z Kaspersky Lab wykryli kampanię spamową, która wykorzystuje niedawne trzęsienie ziemi w Japonii do infekowania komputerów. Wiadomości e-mail, które docierają do potencjalnych ofiar, posiadają treści takie jak „Japan quake may be world's costlies distaster" i mogą wykorzystywać wizerunek znanych organizacji, na przykład Yahoo. Oczywiście wszystkie e-maile zawierają także odsyłacz.

Po kliknięciu odsyłacza użytkownik jest kierowany na sfałszowaną stronę WWW, która infekuje komputer przy użyciu szkodliwych programów atakujących Javę. Kaspersky Lab wykrywa te zagrożenia jako Downloader.Java.OpenConnection.dn, Downloader.Java.OpenConnection.do oraz Trojan-Downloader.VBS.Small.iz.

Na zainfekowanym komputerze wyświetlane są reklamy, które mogą być dostosowane do języka systemu operacyjnego.


W wyniku tylko jednej udanej infekcji na komputerze uruchamianych jest aż pięć szkodliwych plików wykonywalnych. Ponadto, szkodliwa biblioteka DLL rejestrowana jest jako usługa systemu operacyjnego i powstaje wiele wpisów w systemowym Harmonogramie zadań. Trudno jednoznacznie określić, jakie są konsekwencje infekcji, ponieważ zależy to od konkretnych szkodliwych programów, które zostaną zainstalowane w atakowanym systemie. Atak wygląda na przygotowanie platformy pod kolejne infekcje.

„Z doświadczenia wiemy, że cyberprzestępcy zawsze próbują zarobić na klęskach żywiołowych oraz innych wydarzeniach, które śledzi cały świat" - mówi Nicolas Brulez, ekspert z Kaspersky Lab. „Dlatego osoby, które chcą udzielić pomocy, powinny skierować się na oficjalne strony organizacji charytatywnych. W żadnym wypadku nie należy klikać odsyłaczy zamieszczanych w wiadomościach e-mail czy na portalach społecznościowych".

Należy również pamiętać o uaktualnianiu oprogramowania antywirusowego, systemu operacyjnego oraz wszelkich aplikacji, z których korzystamy, takich jak Java.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.

« poprzednia 1 2 3 4 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (302)

2011 (458)