Wpisy z miesiąca Kwiecień 2011

Cisco Systems wprowadza na rynek nowe rozwiązania sieciowe

Nowe rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, technologii wideo i zarządzania wzbogacają ofertę produktów do obsługi architektury Borderless Networks (sieci bez granic).

Warszawa, 20 kwietnia 2011 roku, Firma Cisco wprowadziła na rynek nowe rozszerzenia z zakresu zabezpieczeń, zarządzania oraz rozwiązań wideo, wzbogacając ofertę produktów do obsługiarchitektury Borderless Networks. Rozwiązania te pomogą działom informatyki efektywniej zarządzać urządzeniami mobilnymi, zmieniając przyzwyczajenia pracowników i zwiększając wpływtechnologii wideo na sieć. 


W raporcie Cisco Connected Technology World Report (2010) stwierdzono, że radykalnie rośnie zapotrzebowanie na możliwość pracy z dowolnego miejsca, z poziomu dowolnie wybranych przez użytkownika urządzeń, jak również na wykorzystywanie technologii wideo do wspomagania komunikacji. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie udostępniono technologię sieciową i usługirealizowane przez firmę Cisco i jej partnerów, które pozwolą pracownikom działów IT centralnie zarządzać zabezpieczeniami i kontrolą dostępu z poziomu dowolnych urządzeń wykorzystywanych w przedsiębiorstwie oraz wbudowanymi rozwiązaniami do przesyłania wideo i głosu, a także zautomatyzować te działania, zgodnie z praktykami biznesowymi w tym zakresie. 

Najważniejsze informacje 
Cisco Borderless Networks to kompleksowa architektura zapewniająca optymalizację routingu, przełączania, rozwiązań mobilnych, zabezpieczeń i sieci rozległych. Firma Cisco poinformowała właśnie o wzbogaceniu oferty rozwiązań do obsługi tej architektury o kilka kluczowych produktów i usług. Znalazły się wśród nich następujące rozwiązania: 

Cisco Identity Services Engine to moduł do scentralizowanej obsługi reguł na potrzeby rozwiązania Cisco TrustSec®, który pozwala firmom efektywnie definiować reguły bezpieczeństwa oraz zarządzać nimi. 

Cisco ISE: 

• rozwiązuje problem „dostępu z poziomu dowolnego urządzenia” poprzez egzekwowanie strategii bezpiecznego dostępu z uwzględnieniem kontekstu; 
• odróżnia urządzenia należące do przedsiębiorstwa od osobistych urządzeń użytkowników; 
• automatyzuje zapewnianie bezpieczeństwa w obrębie przedsiębiorstwa za pomocą egzekwowanych przez sieć reguł dostępu oraz szyfrowania; 
• upraszcza pracę działu informatyki, umożliwiając definiowanie reguł w sposób podobny do definiowania zasad biznesowych ― dla różnych użytkowników, urządzeń, aplikacji i lokalizacji; 
• jest zintegrowany z pakietem rozwiązań Cisco Prime™ for Enterprise, umożliwiając zarządzanie łącznością z punktami końcowymi. 

Firma Cisco dodała również wsparcie ISE dla TrustSec (TrustSec Planning and Design Service). Usługa ta pozwala na dokonanie przeglądu reguł, ich analizę oraz udostępnienie wiedzy specjalistycznej z zakresu projektowania. Pomoże to przedsiębiorstwom wdrożyć rozwiązanie TrustSec stanowiące element architektury Borderless Networks. 

Cisco Prime™ for Enterprise pozwala działom informatyki efektywniej zarządzać ich sieciami i usługami sieciowymi. Pakiet jest oparty na architekturze zorientowanej na usługi oraz na zestawie typowych atrybutów operacyjnych. Zapewnia użytkownikom intuicyjny, oparty na przepływach pracy wgląd w architektury, technologie i sieci Cisco, upraszczając zarządzanie siecią, zwiększając wydajność operacyjną, przyspieszając rozwiązywanie problemów i zwiększając przewidywalność usług sieci. 

Najważniejsze informacje o pakiecie: 
• Moduł do konwergentnego zarządzania użytkownikami i dostępem do sieci przewodowych i bezprzewodowych zapewnia wgląd w punkty końcowe i reguły, gwarantując szybsze rozwiązywanie problemów i większą wydajność operacyjną. 
• Moduł do inteligentnego diagnozowania mediów pozwala monitorować sesje systemu Cisco TelePresence® i ścieżki mediów, rozwiązywać związane z nimi problemy i przygotowywać raporty na ten temat za pomocą wbudowanych inteligentnych funkcji sieciowych. 
• Moduł oferujący rozbudowane możliwości analityczne i optymalizacyjne umożliwia zaawansowane monitorowanie oraz przyspiesza rozwiązywanie problemów związanych 
z aplikacjami sieciowymi i wydajnością sieci. 
• Zintegrowane przepływy pracy umożliwiają zarządzanie na różnych poziomach, od warstwy aplikacji aż po poziom infrastruktury fizycznej, upraszczając udostępnianie usług, takich jak Cisco EnergyWise, Cisco TrustSec i optymalizacja sieci medialnych oraz zarządzanie nimi, a także zmniejszając liczbę błędów oraz przyspieszając wdrażanie. 

Rozwiązanie Cisco Medianet and Video Conferencing ― optymalizuje przesyłanie treści wideo poprzez wbudowanie w sieć i punkty końcowe inteligentnych funkcji do zarządzania przesyłaniem obrazu wideo i głosu, pozwalając przedsiębiorstwom ograniczyć koszty, zaoszczędzić czas i podejmować lepsze decyzje związane z planowaniem aplikacji wideo oraz sieciowych. 

Najważniejsze informacje: 
• Cisco Media Services Interface and AutoConfiguration, dzięki wbudowanym w sieć inteligentnym funkcjom umożliwia sieciom i punktom końcowym wymianę informacji oraz automatyczną optymalizację konfiguracji i wydajności; 
• Cisco Media Monitoring w rozwiązaniach Cisco Integrated Services Routers Generation 2, Cisco ASR 1000 Series Aggregation Services Routers oraz Cisco Catalyst® Switches, zapewnia zwiększone możliwości i funkcjonalności wideo, rozwiązywanie problemów, ocenę przed-wdrożeniową oraz pozwala na podejmowanie lepszych decyzji związanych z funkcjonowaniem sieci. 
• Cisco ISR G@ Integrated video conferencing rozwiązanie optymalizuje jakość komunikacji ad-hoc między oddziałami przedsiębiorstw, redukując ruch w rozległych sieciach komputerowych generowany przez aplikacje wideo w oddziałach lokalnych; 
• Usługa Medianet Readiness Assessment zapewnia udane wdrożenie sieci medialnej poprzez ocenę infrastruktury sieciowej klienta i jej gotowości do obsługi multimediów. 

Seria ponownie zweryfikowanych instrukcji projektowania oraz planów SBA pozwala partnerom i klientom wykorzystać najlepsze procedury i testy systemowe Cisco podczas projektowania, wdrażania i optymalizacji rozwiązań z zakresu sieci bez granic oraz zarządzania tymi rozwiązaniami. 
Ponadto, Cisco oferuje innowacyjne usługi inteligentne Collaborative Professional Services. CPS wykorzystuje wiedzę partnerów Cisco, aby zapewnić swoim klientom profesjonalne usługi architektury sieci bez granic (Borderless Network). 

Cytaty 
• Marie Hattar, wiceprezes działu Borderless Networks w firmie Cisco 
„Zapotrzebowanie na dostęp do sieci w dowolnym czasie, dowolnym miejscu i z poziomu dowolnych urządzeń to obecnie standard w każdym miejscu pracy ― stawia to jednak przed działami informatyki nowe, złożone zadania. Dzięki zastosowaniu podejścia Cisco do architektur sieciowych przestawione dzisiaj rozszerzenia wzbogacają możliwości rozwiązań Cisco w zakresie przełączania, routingu, zabezpieczeń, łączności bezprzewodowej, zarządzania siecią i usług, co pozwoli działom informatyki wywiązać się ze stawianych przed nimi zadań z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Dzięki przedstawionym właśnie innowacjom informatycy mają teraz do dyspozycji narzędzia, które pozwolą im rozwiązywać problemy sieciowe związane z rozpowszechnianiem w ich przedsiębiorstwach zróżnicowanych urządzeń, a także obsłużyć wzrost ruchu wideo”. 

• Timothy Abbott, starszy inżynier ds. sieci w firmie San Antonio Water System 
„Integracja modułu Cisco Identity Services Engine z rozwiązaniem do obsługi sieci bezprzewodowej okazała się w naszej firmie prawdziwym hitem. W wyniku ogromnego wzrostu popularności osobistych bezprzewodowych urządzeń mobilnych potrzebowaliśmy rozwiązania, które umożliwiłoby nam ograniczanie dostępu do sieci według określonych reguł. Moduł Cisco ISE pozwala nam wprowadzić kompleksowe zasady dostępu dotyczące różnych typów urządzeń bezprzewodowych i przewodowych. Rozwiązanie to dało się łatwo wdrożyć, zapewnia dużą szybkość reakcji oraz ma przejrzysty, czytelny interfejs użytkownika”. 

• Simon Cobb, dyrektor ds. operacyjnych w firmie North Carolina Center for Automotive Research 
„Celem naszej firmy jest zdobycie pozycji krajowego centrum ds. rozwoju wizjonerskich rozwiązań motoryzacyjnych. Aby ten cel osiągnąć, nasi klienci i pracownicy muszą mieć dostęp do aktualnych danych z różnych lokalizacji z poziomu różnego typu urządzeń. Urzeczywistnienie tej wizji stało się możliwe głównie dzięki architekturze Cisco Borderless Network, która obejmuje zaawansowane rozwiązania bezprzewodowe i zabezpieczenia, rozwiązania do komunikacji zdalnej oraz dynamiczne usługi przesyłania głosu i obrazu wideo. 

• Dennis Crowe, dyrektor ds. inżynierii sieci w firmie Apollo Group Inc. 
„Studenci, którzy zamieszkują w naszych miasteczkach akademickich, oczekują dostępu do zaawansowanego środowiska nauczania. Naszym zadaniem jest zapewniać im niezawodne, zawsze dostępne usługi sieciowe o każdej porze i z poziomu dowolnego urządzenia. Wywiązanie się z tego zadania stało się możliwe dzięki wdrożeniu architektury Cisco Borderless Network opartej na kompleksowych rozwiązaniach Cisco z zakresu routingu, przełączania, zabezpieczeń i komunikacji bezprzewodowej”. 

BenQ W1200 - projektor do kina domowego z PiP

Jasność 1.800 ANSI lumenów, kontrast 5.000:1, zoom optyczny 1,5:1, rozdzielczość full HD 1080p, obraz o przekątnej 65" (165 cm) z odległości 2 m od ekranu, funkcja PIP (obraz-w-obrazie), poziom szumów 22 dB,wbudowane dwa 20W głośniki, dźwięk w systemie SRS WOW HDTM Audio Technology.

zdjęcia http://benq.eu/products/Projector/index.cfm/page/gallery/product/1256

Kwiecień 2011- W kwietniu br. firma BenQ wprowadza na polski rynek nowy projektor dla miłośników kina domowego - model W1200. Nowy projektor wykorzystuje technologię DLP, ma rozdzielczość full HD (1920x1080), jasność 1.800 ANSI lumenów, kontrast 5.000:1, zoom 1,5:1. Wysoką jakość obrazu zapewnia wykorzystanie technologii Brilliant Color i 3D Color Management. Najwyższą jakość dźwięku gwarantuje natomiast technologia SRS WOW HDTM Audio.

Łatwość podłączenia i obsługi
Duża ilość różnych portów komunikacyjnych (m in. 2xHDMI 1,3) BenQ W1200 doskonale współpracuje z szeroką gamą urządzeń od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray. BenQ W1200 oferuje 6 trybów ustawień zawierający trzy ustawienia predefiniowane, dostosowujące parametry obrazu do różnych zastosowań: Standard Mode, Dynamic Mode, Cinema Mode oraz zapamiętuje trzy ustawienia zdefiniowane przez użytkownika. Funkcja PIP (Picture-in-Picture) pozwala na jednoczesne wyświetlanie obrazów z dwóch źródeł. 24-302" (61-767cm)

Optymalne parametry
Podstawowa rozdzielczość projektora to 1080p (1920x1080), ale doskonale może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA (640x 480) to WUXGA(1900 x 1200). Jest w pełni zgodny ze standardem HDTV do 1080p oraz systemami TV - NTSC, PAL oraz SECAM. Dodatkowo posiada wbudowane porty 2x HDMI v 1.3. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 60 cm do 760 cm (24-302") w palecie 1,07 miliarda kolorów. Współczynnik projekcji dla tego modelu wynosi 65"@2m - w praktyce oznacza to wyświetlenie na ekranie obrazu o przekątnej 161 cm z odległości 2 metrów od ekranu. Większy zakres zoomu optycznego 1,5:1 - znakomicie zwiększa swobodę instalacji projektora. Lampa o mocy 230W zapewnia pracę 2500/4000 godzin (tryb Normal/Econo). System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. BenQ W1200 jest również cichy, co jest niezbędną cechą w przypadku zastosowań edukacyjnych - generuje szumy własne na poziomie: 27dB (tryb normalny) i 22dB (tryb ekonomiczny). Szereg portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty wejścia : PC: analog RGB: D-sub 15 pin x 1, A/V: HDMI v1.3 x 1, Component Video: RCA x 3, S-Video: Mini Din 4 pin x 1, Composite. Video: RCA x 1. Porty wyjściowe: Stereo Mini Jack x 1. Kontrola zdalna poprzez porty: USB, szeregowy - RS232. BenQ W1200 cechuje się wysokiej jakości dźwiękiem SRS WOW HD (Surround System), generowany przez dwa wbudowane głośniki o mocy 2x10Watt.

Najwyższej jakości obraz
Projektor BenQ W1200 efektywnie wyświetla wielobarwne obrazy dzięki zastosowaniu 10-bitowej obróbce obrazu przestrzeń barwna składa się z 1 miliarda kolorów i możliwych odcieni barw, w porównaniu do 16 milionów tworzonych przy przetwarzaniu 8-bitowym.
Technologia BrilliantColorTM wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

Sugerowana cena dla użytkownika końcowego 4.859 zł z VAT, gwarancja 3 lata (12 miesięcy na lampę lub 2000 godzin), ewentualne naprawy w systemie door-to-door.

Parametry techniczne BenQ W1200
Technologia ekranu DLP® - Texas Instruments®
Rozdzielczość podstawowa 1080p (1920 x 1080)
Możliwe rozdzielczości VGA (640 x 480) do WUXGA (1920 x 1200)
Jasność 1800 ANSI Lumenów
Kontrast 5000:1 (Full on/Full off)
Wielkość obrazu 24" do 300"
Wskaźnik projekcji 1.4 - 2.1 (65" @ 2 metry)
Zoom 1.5:1
Korekta trapezu Auto Keystone / Manualny Vertical ± 20 Degree
Długość życia lampy 230W, 2500 / 4000 hours (Tryb Zwykły / Tryb Ekonomiczny)
Gwarancja na lampę 12 miesięcy lub 2,000 godzin w zależności które będzie pierwsze
Głośność pracy 27 / 22 dB (Tryb Zwykły / Tryb Ekonomiczny)
Wyświetlane kolory Pełna paleta 1.07 mld kolorów
Format obrazu Podstawowy 16:9 , 5 selekcji do wyboru
Częstotliwość pozioma 31 ~ 90 KHz
Częstotliwość pionowa 50 ~ 85 Hz
Źródła wejściowe PC:
Analog RGB: D-sub 15 pin x 1
A/V:
HDMI x 2
Component Video: RCA x 3
S-Video: Mini Din 4 pin x 1
Composite Video: RCA x 1
Audio:
Audio L/R: RCA x 2
Stereo Mini Jack x 1
Źródła wyjściowe PC:
Monitor Out: D-sub 15 pin x 1
Audio:
Variable Audio Out: Stereo Mini Jack x 1
Speaker: 10W x 2
DC 12V x1
Źródła wyjściowe Serial Connector: RS232 (D-sub 9pin) x 1
USB (Type mini B) x 1
Sygnał video NTSC, PAL, SECAM
Zgodność z HDTV 480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p
Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.) 139 x 339 x 260 mm
Waga Net: 3.6 kg. Brut: 4.9 kg.
Zasilanie 100 do 240 VAC, 50 do 60 Hz
Pobór mocy Max. 290W, w trybie uśpienia < 1W
Języki OSD (On-Screen Display) Bułgarski / Chorwacki / Czeski / Duński / Holenderski / Angielski / Fiński / Francuski / Niemiecki / Grecki / Węgierski / Indonezyjski / Włoski/ Japoński / Koreański / Norweski/ Polski / Portugalski / Rumuński / Rosyjski / Chiński / Hiszpański / Szwedzki / Turecki / Thai /(26 Języków)
Tryby pracy Dynamiczny
Standardowy
Tryb Kina
Tryb użytkownika 1
Tryb użytkownika 2
Tryb użytkownika 3
Funkcje podstawowe 2x 10W Speakers
Dual HDMI inputs
Picture-in-Picture (PIP)
SRS WOW HDTM
BrilliantColorTM
Quick Auto Search
3D Color Management
Blank
Dual HDMI inputs
Auto Off
Closed Captioning
Security Password
Auto Keystone
HDTV compatible
Variable Audio Out
High Altitude Mode
Akcesoria standardowe Instrukcja Szybkiego Uruchomienia
Instrukcja obsługi na płycie CD
Pilot/baterie
Kabel VGA
Kabel zasilający
Akcesoria opcjonalne Mocowanie Sufitowe
Kabel RS232
Zapasowa lampa
Torba

 

Słuchawki Plantronics GameCom do konsoli XBOX 360

Plantronics wprowadził nową linię zestawów słuchawkowych przeznaczonych specjalnie do konsoli XBOX® 360 i Playstation3®. Słuchawki dystrybuowane przez KONTEL-TELECOM(www.kontel.pl),przedstawiciela tej marki w Polsce, dostępne są m.in. w sieci sprzedaży Empik.

Dedykowane miłośnikom gamingu nowe słuchawki Plantronics z serii Gamecom® służą do prowadzenia dłuższych rozgrywek, pozwalając na całkowite zanurzenie się w grze. Zostały zaprojektowane specjalnie dla graczy, którzy do dłuższych sesji potrzebują sprzętu zapewniającego doskonały dźwięk. Najnowsza seria słuchawek marki Plantronics zapewnia audio hi-fi, które zadowoli najwytrawniejszych gamerów. Słuchawki wyposażone są w cyfrowe mikrofony, które dzięki funkcji redukcji szumów oraz systemowi identyfikacji i wzmacniania głosu, umożliwiają komunikowanie się z pozostałymi graczami w zespole w samym środku akcji.

Linia produktowa słuchawek Plantronics przeznaczonych do konsoli XBOX® 360 obejmuje słuchawki: GameCom® X95, GameCom® X40, GameCom® X10 i GameCom® X30. Zestawy zaprojektowane dla graczy przez graczy, poza podstawową funkcją, sprawdzają się świetnie także podczas słuchania muzyki oraz oglądania filmów z konsoli XBOX®.

Model Plantronics GameCom® X95 to zamknięte słuchawki bezprzewodowe wyposażone w 40 mm głośniki dostarczające, niezrównanych doznań dźwiękowych. Specjalnie wyprofilowany pałąk umożliwia wygodną nawet wielogodzinną grę bez dyskomfortu ucisku uszu. Sprawną grę zapewnia mikrofon, który można ukryć w pałąku i przyciski do regulacji głośności mikrofonu i głośników, znajdujące się kapsułach słuchawek oraz przycisk MUTE. Zestaw Plantronics GameCom® X40 to przewodowa odmiana stereofonicznych słuchawek Plantronics GameCom® X95.

Nieco odmienny kształt ma model Plantronics GameCom® X10. To lekka słuchawka nagłowna na jedno ucho, której niemal nie wyczuwa się, kiedy jest założona podczas prowadzenia rozgrywek. Giętki wysuwany mikrofon, posiada funkcję redukcji szumów otoczenia i pozwala być słyszalnym nawet w najgłośniejszym otoczeniu.


GamCom® X30 to zupełnie innowacyjna słuchawka na jedno ucho. Wyróżnia ją futurystyczny kształt. Zastosowana przez Plantronics technologia FlexGrip® gwarantuje niezwykłą funkcjonalność sprzętu. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli, system redukcji szumów otoczenia zapewnia graczom czysty dźwięk.

Poza tym na naszym rynku debiutuje również zestaw słuchawkowy Plantronics GameCom® P90 przeznaczony do konsoli Playstation3®. Nowa bezprzewodowa słuchawka działa w technologii Bluetooth i posiada funkcję QuickPair Technologi®, która służy błyskawicznej konfiguracji z PS3. Ergonomiczny zaczep oferuje komfortowe i stabilne ułożenie na uchu podczas gry na Playstation3®.


Cena netto słuchawek Plantronics:
GameCom® X95 - 399 zł
GameCom® X40 - 239 zł
GameCom® X30 - 119 zł
GameCom® X10 - 79 zł
GameCom® P90 - 119 zł


Cechy słuchawek GameCom® X95 i GameCom® X40

 GameCom® X95 - bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do XBOX® 360
 GameCom® X40 -przewodowy zestaw słuchawkowy do XBOX® 360
 duże zamknięte kapsuły słuchawek
 40 mm głośniki
 pasmo przenoszenia głośników 20HZ-20KHZ
 pasmo przenoszenia mikrofonu 100HZ-8KHZ
 chowany mikrofon
 regulacja głośności mikrofonu (umiejscowiona na lewej kapsule słuchawki)
 regulacja głośności głośników (umiejscowiona na prawej kapsule słuchawki)
 przycisk MUTE
 pozłacany Jack 3,5 mm
 prosta konfiguracja z konsolą XBOX®
 czas działania na dwóch bateriach AAA do 20h
 dwa lata gwarancji

W zestawie znajduje się:
 słuchawka bezprzewodowa
 adapter
 dwie baterie AAA
 kable do połączenia konsoli XBOX® z monitorem
 instrukcja obsługi

Cechy słuchawki GameCom® X10
 słuchawka na jedno ucho
 regulacja głośności głośnika na kablu
 przycisk MUTE na kablu
 redukcja szumów otoczenia
 regulowany pałak
 przewód 1 m
 jack 2,5mm
 dwa lata gwarancji


Cechy słuchawki GameCom® X30
 słuchawka na jedno ucho
 regulacja głośności głośnika na kablu
 przycisk MUTE na kablu
 elastyczny wysięgnik mikrofonu
 redukcja szumów otoczenia
 przewód 1 m
 jack 2,5mm
 dwa lata gwarancji


Cechy słuchawki Plantronics GameCom® P90
 słuchawka Bluetooth 2.1 do konsoli Playstation3®
 przycisk MUTE
 technologia QuickPair Technology® do szybkiego parowania z PS3
 Współpracuje z Playstation3 i większością telefonów GSM Bluetooth
 dwa lata gwarancji

 

DURABOOK S15C - nowy twardziel z procesorem Intel i5

Firma Elmark Automatyka wprowadziła na polski rynek najnowszą wersję wzmocnionego notebooka DURABOOK S15C wyposażonego w procesor Intel i5 i nową matrycę 15.6HD.

Laptopy DURABOOK słyną z wysokiej odporności na pracę w niekorzystnych warunkach.Ich magnezowa obudowa jest 20 razy wytrzymalsza od standardowych konstrukcji a w połączeniu z anty wstrząsowym mocowaniem dysku HDD, matrycy i blokadą napędy DVD zapewnia bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach ( spełnia wymagania normy MIL-STD-810G). Dodatkowo klawiatura, touchpad i podpórka są odporne na działanie cieczy.

Jedną z nowości w tym modelu jest procesor Intel i5, który ma zapewnić wysoką wydajność podczas pracy na zaawansowanych aplikacjach i pamięć RAM, którą można rozbudować do 8GB. Nowa jest także matowa matryca o przekątnej 15.6" w rozdzielczości HD. Laptopy DURABOOK dedykowane są m.in. do prac serwisowych w terenie dlatego ich standardowym wyposażeniem jest port RS-232. Opcjonalnie komputer może być rozbudowany o GPS i modem HSDPA oparty na module GOBI 2000. W komputerze zastosowano baterię 9-cio komorową o dużej pojemności pozwalającą na ciągłą pracę przez 5 godzin.

 

Silna konkurencja w dziedzinie pancernych laptopów klasy Fuldy Rugged

NoteStar zaproponował notebooka spełniającego militarne normy wytrzymałości MIL-STD-810G - model NB-1406. NoteStar ma kilka ciekawych rozwiązań nie występujących u konkurencji - 2 x USB 3.0, hermetyczne złącze zasilania itp

Nowy model NoteStar NB-1406 jest oparty na procesorze Core i7-2610UE (1.5GHz, max 2.4 GHz, L3 4MB, rdzeń/wątek 2/4, 64-bit, 32nm, 17W). Konkurencja oferuje procesor Core i5-520M z wyższą częstotliwością ale mniejszą pamięcią L3 i pobierający ponad 2 razy więcej energii (2.4GHz, max 2.9 GHz, L3 3MB, rdzeń/wątek 2/4, 64-bit, 32nm, 35W). Ciekawostką modelu NoteStar NB-1406 jest możliwość rozbudowy pamięci RAM do 9 GB DDR3 (wlutowana pamięć 1GB na płytę). NoteStar oferuje dysk 250/320 lub 500GB pracujący od - 20 st. C, a opcjonalnie przewidziano dyski SSD od 128GB do 500 GB które pozwalają pracować w temperaturach od - 40 st. C do 85 st. C. Ciekawym rozwiązaniem jest oferowany dodatkowy dysk w miejsce napędu optycznego. Model NB-1406 posiada matrycę większą od konkurentów - 14.1" XGA 1024 x 768 pikseli z opcjami Sunlight Readable Display oraz Touch Screen.
Ciekawostką jest zatoka Media Bay dla napędu optycznego, która może oprócz zastosowania drugiego dysku czy drugiej baterii pozwolić rozbudować komputer o 2 złącza RS-232/422/485 (razem 4 x RS-232). Klawiatura standardowa jest wersją silikonową podświetlaną LED odporną na pył i wodę. Wśród portów model NoteStar NB-1406 jako jedyny w tej klasie oferuje szybki dwa porty USB 3.0 (kompatybilne z USB 2.0). Poza tym wbudowano porty: VGA, HDMI, 2 x RS-232 (opcja 4), USB 2.0, IEEE1394, eSATA, mikrofon, głośniki, PCMCIA, Express Card, stacja dokująca. W dziedzinie komunikacji również może zaskoczyć: 2 x LAN 10/100/1000, modem, opcjonalnie: WiFi, 3G, Bluetooth, GPS. Ochronę danych zapewnia: Smart Card Leader, Czytnik Linii papilarnych, system TPM
Silną stroną jest długi czas pracy na bateriach: standard Li-Ion 7800 mAh wymienna podczas pracy, opcjonalnie bateria do zatoki Media Bay Li-Ion 3700 mAh
To co jest bolączką większości tego typu sprzętu w tym modelu problem zlikwidowano, a mianowicie laptop po podłączeniu do zasilacza sieciowego czy samochodowego nie spełnia norm ponieważ zabezpieczenie złącza zasilania musi być otwarte. Notestar zaproponował zasilacz samochodowy i sieciowy ze złączem „hermetycznym", spełniającym klasę szczelności IP65.

Najważniejsze parametry tego typu sprzętu - wytrzymałość:
- magnezowa wytrzymała obudowa z zabezpieczeniami gumowymi
- odporność na pył i wodę - IP65 zgodnie z normą MIL-STD-810G metoda 506.5 procedura III
- temperatura pracy od -20 ~ 60ºC zgodnie z normą MIL-STD-810G metoda 501.5 i 502.5 procedura II
- wilgotność: 95% bez kondensacji zgodnie z MIL-STD-810G metoda 507.5 procedura II
- odporność na wibracje zgodnie z normą MIL-STD-810G metoda 514.6
- upadek z 120 cm zgodnie z normą MIL-STD-810G metoda 516.6
- wysokość pracy 15 000 ft z zmianą 2000ft/min zgodnie z MIL-STD-810G metoda 500.5
- opcjonalnie Anti-Saklt Fog i Anti-Fungus

Więcej informacji na www.notestar.eu

 

ASUS wprowadza do sprzedaży tablet Eee Pad Transformer

Firma ASUS zapowiedziała pierwsze dostawy tabletu ASUS Eee Pad Transformer. Tablet został wyposażony w stację dokującą z klawiaturą QWERTY. Urządzenie działające pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Android 3.0 może pracować na baterii do 16 godzin*.

Połączenie systemu Honeycomb z opracowanym przez firmę ASUS intuicyjnym interfejsem Waveshare i zaawansowanymi rozwiązaniami sprzętowymi czyni z tabletu Eee Pad Transformer urządzenie przenośne, które doskonale sprawdzi się zarówno w pracy biurowej, jak i w komunikacji w serwisach społecznościowych.

Multimedialna rozrywka
Zastosowany w Transformerze dwurdzeniowy procesor NVIDIAŸ TegraTM 2 zapewnia krótszy czas reakcji, wyższą wydajność w pracy wielozadaniowej oraz szybsze wyświetlanie stron internetowych. Wykonany z wytrzymałego, odpornego na zadrapania szkła panel IPS pozwala na oglądanie multimediów nawet pod kątem 178°. Zastosowany w urządzeniu panel zapewnia dużą klarowność obrazu i gamę barw większą nawet o 50 proc. w porównaniu z innymi tabletami dostępnymi na rynku. Wbudowana technologia SRS Sound oferuje dynamiczne, stereofoniczne brzmienie. Osadzone w urządzeniu głośniki zapewniają maksymalną głębię basu. Cyfrowe kamery umieszczone z tyłu (rozdzielczość 5 MP) i z przodu tabletu (rozdzielczość 1,2 MP) umożliwiają robienie zdjęć i kręcenie filmów w jakości HD. Wbudowany mini port HDMI pozwala na oglądanie filmów wysokiej rozdzielczości,. Wszystko to zamknięte zostało w urządzeniu o grubości 12,98 mm i wadze zaledwie 680 g.

Tablet zmienia się w netbook
Jedną z rzeczy, która wyróżnia Transformera wśród innych tabletów dostępnych na rynku, jest opcjonalna stacja dokująca. Zapewnia ona dostęp do pełnej klawiatury QWERTY z klawiszami funkcyjnymi Androida, zmieniając tablet w netbook.
Eee Pad Transformer posiada preinstalowany pakiet PolarisŸ OfficeŸ 3.0, który pozwala użytkownikom edytować różne typy dokumentów, w tym pliki tekstowe (.doc), arkusze kalkulacyjne (.xls) i prezentacje (.ppt).
Touchpad, gniazdo audio 3,5 mm, dwa porty USB i wbudowany czytnik kart SD czynią z Transformera wszechstronną platformę multimedialną. Ponadto, niezwykle wygodna usługa ASUS WebStorage z rocznym dostępem do nieograniczonej przestrzeni dyskowej, pozwala na przetwarzanie danych w chmurze.
Stacja dokująca wydłuża czas pracy na zasilaniu bateryjnym z 9,5 do 16 godzin*, więc użytkownicy mogą używać tabletu przez cały dzień.

System operacyjny Android 3.0 Honeycomb z interfejsem ASUS Waveshare
Android Honeycomb firmy Google to system operacyjny zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem tabletów. Dzięki obsłudze AdobeŸ FlashŸ 10.2** i stale rosnącemu rynkowi aplikacji Android Market użytkownicy mają stały dostęp do rozrywki. Wygodne narzędzie ASUS Launcher pozwala użytkownikom uruchamiać oprogramowanie, zarządzać treścią oraz korzystać z usług internetowych.
Interfejs ASUS Waveshare oferuje aplikacje, takie jak MyNet, MyLibrary, MyCloud. Aplikacja MyNet obsługuje bezprzewodową, strumieniową transmisję mediów do urządzeń w sieci domowej, a zatem użytkownicy tabletu Transformer mogą odtwarzać muzykę lub wideo HD na telewizorach HD albo komputerach stacjonarnych. Aplikacja MyLibrary konsoliduje pobrane książki, magazyny i gazety w jednym łatwym do przeglądania profilu. MyCloud to kompletne rozwiązanie „chmurowe", które zapewnia dostęp do muzyki czy wideo z dowolnego miejsca i o każdej porze. Użytkownicy mogą wykorzystać aplikację MyCloud, by zdalnie sterować dowolnym komputerem PC lub Mac, co jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność tabletu Eee Pad Transformer.

*Czas pracy na zasilaniu bateryjnym szacowany na 9,5 i 16 godzin w określonych warunkach.
**Obsługa AdobeŸ FlashŸ 10.2 wymaga aktualizacji dostępnej online.

Najważniejsze cechy:
1. Mobilność i wydajność dzięki stacji dokującej (pełna klawiatura QWERTY i touchpad, do 16 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym, nieograniczone miejsce w usłudze ASUS WebStorage)
2. Multimedialna rozrywka (jasny panel IPS z kątem widzenia 178⁰, obsługa HDMI, dwurdzeniowy procesor NVIDIAŸ TegraTM2 1,0 GHz)
3. Tablet wyznaczający trendy (system operacyjny Android 3.0 do tabletów, obsługa Flasha, tysiące aplikacji w Android Market )
Tablet ASUS Eee Pad Transformer w wersji bez stacji dokującej dostępny będzie w sprzedaży w Polsce pod koniec kwietnia 2011 roku. Cena urządzenia: ok. 1899PLN.
Model wyposażony w stację dokującą pojawi się w polskich sklepach w maju 2011. Cena tabletu: ok. 1999PLN.

 

Edukacja przyszłości

Uczelnie Przyszłości. Jak będą wyglądać? Scenariusze są różne. Jednak jedno jest pewne - wprowadzenie do nauczania zaawansowanych technologii jest nieuniknione.

Nowoczesne systemy prezentacji, z pomocą których wykładowcy w prosty sposób przekazują skomplikowaną wiedzę to wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się szkoły i uczelnie.

Nowatorskie metody i formy nauczania realizowane są w polskich szkołach coraz częściej. Wykładowcy w codziennej pracy korzystają z prezentacji multimedialnych, projektorów, rzutników czy wizualizerów, zamieszczają pomoce dydaktyczne w postaci np. materiałów graficznych i filmowych na swoich blogach. Uczniowie nie notują w zeszytach, ale przychodzą na wykłady z laptopami lub palmtopami, które mogą połączyć z dostępną na terenie uczelni siecią internetową i na bieżąco uzupełniać zdobytą na wykładzie wiedzę. Na stałe do wyposażenia wykładowych sal wchodzą również tablice interaktywne. A to nie koniec szkolnych rewolucji.

- Edukacja i oświata to jeden z podstawowych obszarów rozwoju i zastosowania wirtualnej rzeczywistości (VR) w praktyce. Dwie podstawowe cechy charakterystyczne technologii VR tj. interakcja oraz wizualizacja 3D mogą w znakomity sposób wpływać na proces kształcenia, praktycznie na każdym etapie edukacji. Dzięki VR efektywniejsze i atrakcyjniejsze może być zarówno samo pozyskiwanie wiedzy, jak i jej utrwalanie, a przede wszystkim praktykowanie - mówi dr Marek Koźlak, z i3D.

Wprowadzenie zaawansowanych technologii do szkół ma wiele zalet. Podnosi standard nauczania, wpływa na atrakcyjność danej jednostki edukacyjnej (co z kolei bywa decydujące przy wyborze szkoły). Przede wszystkim jednak ułatwia zrozumienie skomplikowanych kwestii.

- Technologia VR pozwala na lepsze zrozumienie wykładanego materiału, szczególnie tam, gdzie istnieje pomiędzy określonymi wielkościami sieć związków różnego rodzaju. Pozwala również unaocznić skutki poszczególnych działań. Wiedza w ten sposób zdobyta jest szybciej przyswajana i na dłużej pozostaje w pamięci. W najbliższych latach należy się spodziewać dynamicznego rozwoju VR w edukacji i coraz liczniejszych przykładów jej zastosowania - dodaje dr Koźlak.

Przykładami działań, które dzięki wykorzystaniu technologii VR znacznie podnoszą standardy kształcenia są realizowane przez i3D oraz naukowców z Politechniki Śląskiej oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego projekty. Interaktywne kształcenie inżyniera to zestaw interaktywnych wizualizacji 3D wykorzystywanych w trakcie zajęć dydaktycznych dla studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W ramach współpracy z Politechniką Śląską gliwiccy specjaliści od VR zbudowali również tzw. Cave, czyli wyposażoną w kamery, czujniki, ekrany i zaawansowany sprzęt jaskinię 3D. Z kolei dla studentów medycyny realizowany jest projekt i3D Science, czyli zestaw interaktywnych doświadczeń na wirtualnych zwierzętach.

 

Pokaz Senses Remix™ firmy ASUS na targach Milan Design Week 2011

Podczas tegorocznych targów Milan Design Week firma ASUS zorganizuje pokaz artystyczny „Senses Remix". Inicjatywy tego typu idealnie wpisują się w filozofię firmy ASUS, która znana jest z zamiłowania do innowacji i prawdziwej pasji dla wzornictwa.

Multimedialny pokaz „Senses Remix" na Milan Design Week, będzie odbywał się codziennie, między 12 a 17 kwietnia. Na pytania zwiedzających chętnie odpowiedzą obecni na miejscu projektanci firmy ASUS.

Senses Remix - usłysz, zobacz i poczuj
Pokaz „Senses Remix" odbędzie się na stoisku firmy ASUS w Milano Studio Digital. Na gości czekać będzie orkiestra złożona z 16 notebooków ASUS NX90. Notebooki zostały zaprojektowane we współpracy z Davidem Lewisem, designerem firmy Bang & Olufsen. Za pomocą tabletów ASUS Eee Slate zwiedzający będą mogli komponować utwory, które następnie będą odtwarzane na notebookach. Każdy z notebooków zaprogramowano tak, by naśladował brzmienie innego instrumentu.

- W tym roku koncentrujemy się na zmysłach. Chcemy czerpać inspirację z tego, jak doświadczamy świat - wzrokiem, słuchem i dotykiem. - powiedział lider projektu, Jen Chuang.

ASUS przygotował dla uczestników Milan Design Week dwie dodatkowe części tematyczne: „Behind our sound" oraz „Beyond your touch". Pierwsza z nich pozwoli gościom zapoznać się z historią notebooków NX90, a druga zaprezentuje rodzinę tabletów Eee Pad.
Ponadto w imprezie wezmą udział partnerzy ASUSa, firmy: Poliform (projektant krajobrazu wnętrz), Artemide (projektant oświetlenia) oraz Il Mosnel (producent win).

Wystawę „Senses Remix" będzie można zwiedzać w Milano Studio Digital (Via Tortona 35, obok hotelu Nhow) w dniach 12 - 17 kwietnia w godz. 10.00 - 20.00.

Przedpremierowy pokaz dla prasy odbędzie się 11 kwietnia w godzinach 15.00 - 20.00. http://milandesignweek2011.asus.com/

 

« poprzednia 1 2 następna »