Wpisy z miesiąca Maj 2011

Porady Kaspersky Lab dla wszystkich mam

Czasy Internetu zdominowanego przez mężczyzn dawno już minęły. Obecnie zalety zakupów online dostrzegają w szczególności matki. Z okazji ich święta eksperci z Kaspersky Lab przygotowali 9 przydatnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas zakupów online.

Wskazówka 1: Zabezpiecz swój komputer
Nigdy nie kupuj przez Internet za pośrednictwem komputera, który nie posiada podstawowej ochrony w postaci zapory sieciowej, uaktualnionego skanera antywirusowego oraz w pełni załatanego systemu operacyjnego. To niezbędne minimum nie zawsze powstrzyma złodziei danych (którzy mogą wykorzystać pocztę elektroniczną), dlatego oprogramowanie bezpieczeństwa powinno również monitorować wszystkie wiadomości cyfrowe. Bez takiej ochrony szkodliwe oprogramowanie może niepostrzeżenie zainstalować się na Twoim komputerze i otworzyć tylne drzwi. To z kolei umożliwi hakerowi przejęcie pełnej kontroli nad pecetem, a wtedy... wszystkie inne przedstawione tu wskazówki będą bezużyteczne. Dlatego użytkowniczki, które nie chcą przez cały czas zamartwiać się bezpieczeństwem, powinny wybrać kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa, takie jak na przykład Kaspersky PURE Total Security.

Wskazówka 2: Uważaj na okazje
Zakupy online oferują nie tylko wygodę, ale również możliwość zaoszczędzenia niemałych pieniędzy. Dzięki serwisom porównującym ceny użytkowniczki szybko znajdą najkorzystniejszą cenę, oszczędzając czas i wysiłek związany z bieganiem po kolejnych sklepach. Trzeba jednak zachować ostrożność: w końcu sklep internetowy posiada tylko wirtualną wystawę. To oznacza, że w kwestiach takich jak cena, terminy dostawy czy gwarancje i jakość towarów potencjalni klienci muszą polegać na informacjach podawanych przez sprzedawców. Jednak największą sztuką jest zachować rozwagę, gdy trafi nam się prawdziwa okazja. Jeżeli, na przykład, wypatrzysz nowego iPoda w cenie 100 zł, powinnaś nabrać podejrzeń i dokładnie przestudiować ofertę.

Wskazówka 3: Zdemaskuj fałszywe strony internetowe
W jaki sposób można rozpoznać, czy wypatrzona okazja nie jest jedynie wabikiem? Wbrew pozorom, to proste. Pamiętajmy, że hakerzy często tworzą fałszywe strony internetowe i za pomocą różnych sztuczek, głównie poprzez kopiowanie wyglądu godnych zaufania serwisów, próbują zwabić na nie potencjalnych klientów w celu przechwycenia ich danych dotyczących logowania. Dlatego, aby zweryfikować autentyczność odwiedzanej strony, zawsze dokładnie sprawdzaj adres w przeglądarce. I jeszcze jedno: dobrze zastanów się, zanim podasz swoje dane.

Gdy kupujesz coś w sklepach internetowych, zawsze sprawdzaj, czy podawany przez nie telefon kontaktowy oraz adres jest prawdziwy. Jeżeli na stronie sklepu pojawiają się irytujące okna wyskakujące, w których musisz od razu wprowadzić informacje dotyczące Twojej karty kredytowej, możesz być pewna, że chodzi tu o kradzież. Poważne sklepy internetowe publikują informacje o firmie oraz dane kontaktowe. Zazwyczaj umieszczają również w widocznym miejscu warunki przeprowadzania transakcji. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się polityką prywatności i zwracaj uwagę, czy strona posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Wskazówka 4: Informacje osobiste - chroń je
Zakupy przez Internet wiążą się z dokonaniem płatności oraz podaniem adresu dostawy. To z kolei oznacza przekazanie naszych danych osobistych. Pamiętajmy jednak, że nie musimy podawać takich informacji "z góry". Wiele oszukańczych stron internetowych próbuje wyłudzić różne informacje, zanim jeszcze klient dobrze zapozna się z produktem. Sklepy, które stosują takie praktyki, nie są godne zaufania i należy ich po prostu unikać. Warto również czytać informacje pisane małą czcionką, aby potem nie okazało się, że akceptacja regulaminu sklepu oznacza wyrażenie zgody na sprzedanie naszych danych osobom trzecim.

Wskazówka 5: Kupuj tylko na szyfrowanych stronach
Podczas robienia zakupów przez Internet pilnuj, aby nikt nie zaglądał Ci przez ramię. W końcu nikogo poza Tobą nie powinny interesować dane dotyczące Twojej karty kredytowej. Właśnie dlatego szyfrowanie stanowi niezbędne zabezpieczenie w sklepach internetowych. Ustalenie, czy strona jest szyfrowana, jest bardzo proste - wystarczy sprawdzić, czy na początku adresu witryny widnieje „https" zamiast „http". Oprócz tego w przypadku szyfrowanej strony przeglądarka wyświetli mały symbol klucza lub kłódki, a pasek adresu może zmienić kolor. Zanim wprowadzisz jakiekolwiek poufne informacje na stronie, spokojnie przyjrzyj się jej certyfikatowi bezpieczeństwa. Pamiętaj również, że godne zaufania strony zazwyczaj oferują różne opcje płatności, z których najpopularniejsze to karta kredytowa, karta debetowa oraz szybkie, bezpośrednie płatności za pośrednictwem różnych banków. Jeżeli ktoś żąda płatności z góry i jest to jedyna opcja, skorzystanie z niej może być ryzykowne.

Wskazówka 6: Karta płatnicza przeznaczona tylko do robienia zakupów online
Użytkowniczki, które chcą zachować maksymalną ostrożność podczas korzystania ze sklepów internetowych, mogą stworzyć dodatkowe utrudnienie dla cyberprzestępców. Postaraj się o dodatkową kartę płatniczą i używaj jej tylko do zakupów internetowych. Jeżeli dane dotyczące tej karty wpadną w niepowołane ręce, strategia ta pozwoli Ci ograniczyć szkody.

Wskazówka 7: Twórz bezpieczne hasła
Nawet najlepsze zabezpieczenie dostępu okazuje się bezużyteczne, jeżeli hakerzy mogą je łatwo obejść, wpisując jako hasło na przykład "123456'. Równie szybko można złamać hasła w postaci popularnych kombinacji obejmujących imiona dzieci i daty ich urodzenia. Aby uzyskać dostęp do danych logowania do sklepów internetowych, cyberprzestępcy często przeprowadzają tzw. "ataki słownikowe". Aby zabezpieczyć się przed takimi atakami, należy stworzyć bezpieczne hasła dla każdego serwisu internetowego. W takiej sytuacji pomocne są specjalne narzędzia do zarządzania hasłami. Jeżeli nie posiadasz takiego programu, stosuj się do następującej reguły: nigdy nie używaj w hasłach słów, które można znaleźć w słowniku. Bezpieczne hasło składa się z kombinacji liter, cyfr oraz znaków specjalnych i ma przynajmniej 8 znaków. Warto wysilić się nad wymyśleniem takiego hasła z jeszcze jednego powodu - to dobra gimnastyka dla umysłu.

Wskazówka 8: Zbieraj paragony
Jeżeli nie chcesz, aby w Twoim domu piętrzyła się góra papierków, zawsze zapisuj paragony z zakupów online na komputerze. W ten sposób wszystkie dokumenty zakupu będą zgromadzone w jednym miejscu, a Ty będziesz mogła w każdej chwili uzyskać do nich szybko dostęp. Zachowuj również kopie potwierdzeń zamówień i faktury.

Wskazówka 9: Nie wahaj się korzystać z polityki zwrotów
Sklepy internetowe oferują możliwość zwrotu zakupionych towarów. To oznacza, że możesz szybko sprawdzić otrzymany produkt i w ciągu 10 dni zwrócić go bez konieczności podawania powodu.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Akcesoria multimedialne AVerMedia w dystrybucji Veracomp

Kilkadziesiąt urządzeń i akcesoriów multimedialnych marki AVerMedia wzbogaciło ofertę Działu Produktów Retail Veracomp. Wśród nowości znalazły się m.in. tunery telewizyjne, dekodery, odtwarzacze multimedialne czy produkty dla MAC.

Oferta dostępnych w Veracomp tunerów telewizyjnych AVerMedia jest bardzo różnorodna. Znajdziemy tu urządzenia analogowe, cyfrowe oraz hybrydowe, sieciowe tunery telewizyjne, a poza tym tunery 3D umożliwiające nie tylko oglądanie i nagrywanie trójwymiarowego obrazu, ale posiadające też opcję gier 3D. Oprócz tego dostępne są: karty AVerMedia ExpressCard - wspierające oglądanie i nagrywanie programów TV, urządzenia łączące funkcję cyfrowego tunera telewizyjnego i odtwarzacza multimediów czy multimedialne odtwarzacze sieciowe. Jest również propozycja dla użytkowników komputerów MAC - akcesoria do odbioru i nagrywania sygnału TV. 


Wszystkie produkty AVerMedia z oferty Veracomp objęte są 24-miesięczna gwarancją producenta. 


Informacja o Veracomp SA 
Veracomp jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych realizującym model dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distributor). Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań w obszarze nowych technologii w zakresie różnych specjalizacji: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo IT, pamięci masowe i serwery, zarządzanie infrastrukturą IT, systemy audiowizualne i Digital Signage, cyfrowy obieg dokumentów, obrazowanie medyczne, produkty dla użytkowników domowych i segmentu SOHO. Veracomp, jako dystrybutor VAD, oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, prowadzi także doradztwo techniczne i biznesowe, udziela konsultacji oraz oferuje wsparcie marketingowe. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowo - Wschodniej. W 2010 roku przychody firmy ze sprzedaży wyniosły 390 mln złotych, co stanowi 34 proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Idą burze! Zabezpiecz swój sprzęt przed nagłymi skokami napięcia

Burza to jedno z najgwałtowniejszych zjawisk pogodowych z jakim możemy spotkać się w naszym kraju. W Polsce sezon burzowy trwa od kwietnia do września. W Świnoujściu w ciągu roku średnio aż 18 dni mija pod znakiem grzmotów.Podobnie jest w innych miastach Pomorza oraz Ziemi Lubuskiej. Im dalej na południe Polski, tym burze są jeszcze częstsze i bardziej intensywne. Najbardziej burzliwymi regionami w naszym kraju są Podhale i Bieszczady. W ciągu roku notuje się tam średnio nawet 34 dni z padającymi piorunami. Jednakże burze to nie tylko pioruny ale również grad i bardzo silny wiatr, który niejednokrotnie łamie drzewa i zrywa sieci energetyczne.


Wyładowania atmosferyczne są szczególnie niebezpieczne. Prądy płynące w sznurze świecącej plazmy wyładowania sięgają często ponad 100 000 Amper i mimo, że są to bardzo krótkotrwałe zjawiska rzędu 0.001 sekundy to stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt[...]Podczas wyładowania atmosferycznego emitowane jest również promieniowanie elektromagnetyczne o dużym natężeniu i szerokim widmie częstotliwości. Jeżeli wyładowanie nastąpi w pewnej niedużej odległości od urządzenia elektronicznego to może nastąpić uszkodzenie tego sprzętu mimo braku jakiegokolwiek połączenia z zasilaniem. Winne jest temu zjawisko indukcji. Każde urządzenie posiada krótsze lub dłuższe przewody elektryczne (np. kabel zasilający, antena, długi przewód/ścieżka łącząca układy scalone), na których wyemitowana przez piorun fala elektromagnetyczna wyindukuje napięcie elektryczne. Może ono być tak duże, że któryś z elementów ulegnie uszkodzeniu.- komentuje dr Zenon Nieckarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Efektem są uszkodzone, a nawet doszczętnie zniszczone telewizory, wieże, komputery i inny sprzęt RTV/AGD. Piorun może wywołać przepięcia (tj. skoki napięcia ponad dopuszczalną wartość) we wszystkich obwodach elektrycznych - a więc w sieciach i instalacjach elektrycznych, w liniach telefonicznych, w instalacjach antenowych, a także w sieciach internetowych i TV kablowej i zniszczyć wszystkie urządzenia podłączone do tych instalacji. Sposobem na uniknięcie strat spowodowanych wyładowania elektromagnetycznymi i wahaniami napięcia jest wielopoziomowy system zabezpieczeń. Oprócz zwykłego uziemienia powinniśmy pomyśleć również nad listwą przeciwprzepięciową.
Listwa przeciwprzepięciowa przywraca napięcie o niebezpiecznej dla sprzętu wysokości do normalnego, bezpiecznego poziomu, lub w przypadku dużego napięcia przejmuje całe wyładowanie na siebie, chroniąc tym samym sprzęt przed zniszczeniem. Mając listwę przeciwprzepięciową można być pewnym jednego - że cena zabezpieczenia jest nieporównywanie niższa niż koszt naprawy szkód, jaki wyrządziłyby skoki napięcia w naszym gospodarstwie domowym. - podkreśla Maciej Mączyński Vice President IT Business APC by Schneider Electric
Jeśli oprócz ochrony sprzętu zależy nam także na bezpieczeństwie danych gromadzonych w komputerach, powinniśmy zdecydować się na wybór zasilacza UPS. Taki zasilacz jest kolejnym poziomem ochrony - oprócz tego, że spełnia funkcje listwy przeciwprzepięciowej, pozwala w chwili utraty zasilania na podtrzymanie pracy komputera na tyle długo, aby zapisać dokumenty na których właśnie pracowaliśmy i bezpiecznie zamknąć system.


APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym, doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruxureŸ, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie.
www.apc.comwww.apc.com
Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.
www.schneider-electric.comwww.schneider-electric.com

Kosmiczny wygląd i wysoka jakość!

Firma Rett-Pol Telewizja Przemysłowa i Telekomunikacja, ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu, nowej, kamery zewnętrznej RP-DVS-S600IRD70. Produkt znajduje się już w ofercie firmy.Ciekawą cechą tej kamery jest unikalny wygląd przypominający na myśl kosmiczne urządzenia z ostatniej filmowej adaptacji słuchowiska radiowego „Wojna Światów".

RP-DVS-S600IRD70 to doskonałe narzędzie zbudowane w oparciu o najwyższą technologię w swojej klasie. Rozwiązania jakie zastosowano w tej kamerze zaspokajają potrzeby bardzo wymagających klientów. Kamera RP-DVS-S600IRD70 to urządzenie pracujące w wysokiej rozdzielczości 600linii/kolor i 700linii B/W. Zastosowanie obiektywu o zmiennej ogniskowej 3,5 - 16mm daje większe możliwości instalacji. Kamera ta jest urządzeniem przeznaczonym do pracy w wewnątrz jak i na zewnątrz (IP67). Konstrukcja obudowy pozwala na regulację 3D a jej podstawa montażowa to miejsce na wtyki połączeniowe BNC, DC a nawet zasilacz.

Kamera RP-DVS-S600IRD70 została wyposażona w oświetlacz IR z 76 diodami IR-LED i systemem elektronicznej regulacji świecenia. System również pozawala na elektroniczną korekcję obrazu prześwietlonego przez oświetlacz co daje nam możliwość identyfikacji obiektu, który znajduje się blisko kamery przy włączonym IR. Na szczegółową uwagę zasługuje również bardzo rozbudowane MENU OSD, na którym można właściwie regulować wszystkie parametry pozwalające uzyskać czytelny obraz w trudnych warunkach oświetleniowych. Funkcja LWDR i DWDR oraz HLC pozwalają na jeszcze lepsze uzyskanie kontrastu w przypadku prześwietlenia lub niedoświetlenia obserwowanego miejsca oraz prawidłową detekcję barw nawet przy słabym oświetleniu.

 

Firmy coraz chętniej korzystają z VPS ze względu na gwarancję jakości transferu, bezpieczeństwo danych, wysoką moc obliczeniową i możliwość dostosowywania parametrów serwera do indywidualnych potrzeb w dowolnym momencie. Virtual Private Serwer łączy najl

Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) zapowiedziała dziś wprowadzenie do oferty notebooka ThinkPad X1, stanowiącego połączenie najbardziej płaskiej konstrukcji i największej wydajności w tej klasie1.Notebook jest utrzymany w prostym, nowoczesnym stylu. Ma podświetlaną klawiaturę, szybko ładujące się baterie oraz liczne funkcje multimedialne i zwiększające wydajność.
„Nasi klienci poszukują superpłaskiego, eleganckiego notebooka biznesowego, który łączy w sobie najlepsze funkcje multimedialne i rozrywkowe dla konsumentów z innowacjami zwiększającymi wydajność i mobilność" - powiedział Dilip Bhatia, wiceprezes grupy produktów Think firmy Lenovo.
„Na podstawie ich opinii opracowaliśmy ThinkPad X1, wyposażając go w niekonwencjonalne dla biznesowych komputerów funkcje, takie jak Dolby Home Theater, unowocześniona klawiatura czy superjasny, wytrzymały ekran wzmocniony szkłem Corning® Gorilla®. Komputer ten jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, łatwość zarządzania i trwałość, jakich wymagają przedsiębiorstwa i z których słynie linia ThinkPad".

Wojskowe testy i elitarna wydajność
Jako najbardziej płaski z serii ThinkPad notebook X1 ma mniej niż 17 mm grubości, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi średnica amerykańskiego centa. W ultrapłaskiej obudowie mieszczą się procesory Intel Core i3, i5 i i7 drugiej generacji dostępne zazwyczaj w większych, 14- i 15-calowych notebookach Lenovo. Dzięki temu ThinkPad X1 ma dwa razy większą wydajność procesora i cztery razy większą wydajność grafiki w porównaniu z poprzednim sztandarowym 13-calowym notebookiem Lenovo, ThinkPad X301.

Ważący już od 1,72 kg ThinkPad X1 sprawia wrażenie bardzo lekkiego, a jednocześnie solidnego dzięki wewnętrznej konstrukcji Roll Cage i magnezowej obudowie. Po otwarciu notebook ukazuje błyszczący ekran o przekątnej 13,3 cala. W celu zwiększenia wytrzymałości ekran został wykonany ze szkła Corning® Gorilla®. Wzmocniony ThinkPad X1 przeszedł osiem wojskowych testów, dlatego też użytkownicy mogą liczyć na jego niezawodność praktycznie w każdej sytuacji.

Szybkie ładowanie dzięki RapidCharge
W notebooku ThinkPad X1 debiutuje nowa technologia baterii RapidCharge firmy Lenovo, dzięki której baterię można naładować do poziomu 80% w 30 minut. Technologia ta umożliwia 2,5 razy szybsze ładowanie w porównaniu z typową baterią do notebooka ThinkPad2, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodniej pracować bez podłączania do zasilania. Bateria RapidCharge zawiera szybko ładujące się ogniwa o 1000 cykli ładowania i rozładowywania, co wystarcza na trzy lata3. Do notebooka ThinkPad X1 dokupić można także zewnętrzną baterię RapidCharge i wydłużyć czas działania do 10 godzin4.

Klawiatura ThinkPad w nowym świetle
Firma Lenovo unowocześniła wygląd klawiatury, zachowując jednak styl i funkcjonalność klasycznej klawiatury ThinkPad. W uproszczonej konstrukcji wyeliminowano niektóre przestarzałe klawisze, takie jak SysRq, zachowując jednak rozbudowaną funkcjonalność, w tym specjalne elementy do sterowania multimediami i połączeniami głosowymi. Podczas pracy przy słabym oświetleniu można włączyć podświetlenie klawiatury dostępne po raz pierwszy w notebookach ThinkPad dedykowanych dla przedsiębiorstw. Ponadto, zgodnie z tradycją marki ThinkPad, klawiatura jest odporna na zalanie.

Głęboki dźwięk muzyki i zachwycający obraz filmów
Komputery biznesowe zazwyczaj nie posiadają rozbudowanych możliwości audiowizualnych,
ale ThinkPad X1 zmieni tę opinię. Notebook zapewnia doskonały dźwięk dzięki technologii
Dolby Home Theatre v4. Ponadto jest wyposażony w superjasny (350-nitowy) wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Dźwięk płynący ze słuchawek, wbudowanych głośników czy podłączonego zestawu rozrywki domowej zapewnia wspaniałe wrażenia. Korzystając z gniazda HDMI oraz technologii Intel Wireless Display, użytkownicy mogą wyświetlać przewodowo lub bezprzewodowo obraz o jakości 1080p przy użyciu telewizora lub projektora.

Innowacje klasy biznesowej
Notebooki ThinkPad firmy Lenovo zawierają innowacje zaspokajające najważniejsze potrzeby biznesowe, takie jak połączenia głosowe i wideo, zarządzanie w skali przedsiębiorstwa oraz łatwa obsługa. Przy użyciu opcjonalnej mobilnej łączności szerokopasmowej, kamery 720p, mikrofonów o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowanych trybów połączeń ThinkPad X1 umożliwia prowadzenie wysokiej jakości rozmów wideo. Oferuje także solidne warstwy zabezpieczeń z technologią Intel vPro5, zaszyfrowane dyski twarde z możliwością zdalnego zarządzania oraz czytnik linii papilarnych
do włączania notebooka i uwierzytelniania jednym przeciągnięciem palca.

Nowa certyfikacja Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7 zapewnia szybsze uruchamianie
i zamykanie systemu tego notebooka. Uruchamia się on średnio o 20 sekund szybciej niż typowy komputer z systemem Windows 7.

Ceny i dostępność6
Notebook ThinkPad X1 będzie dostępny od 17 maja za pośrednictwem partnerów biznesowych
i w witrynie internetowej www.lenovo.com. Ceny modeli zaczynają się od około 1399 USD.

Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter i Facebook.
O firmie Lenovo
Firma Lenovo stawia sobie za cel tworzenie komputerów osobistych o wyjątkowych zaletach technicznych. Model biznesowy Lenovo opiera się na innowacyjności, skuteczności operacyjnej
oraz zadowoleniu klientów, a także na inwestycjach na rynkach wschodzących. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne i usługi na całym świecie. Lenovo
posiada duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie, Szanghaju i Shenzen w Chinach
oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA). Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.lenovo.com.

1 W porównaniu z dużymi producentami oferującymi notebooki dla przedsiębiorstw z 13-calowymi ekranami panoramicznymi: HP, Dell, Fujitsu, Toshiba, Samsung. Do zalet notebooków dla przedsiębiorstw należą stabilne obrazy dysku, funkcje zabezpieczeń i zarządzania, globalne modele i globalna pomoc techniczna.
2 Do osiągnięcia 80-procentowego poziomu naładowania baterii.
3 Typowa bateria notebooka ThinkPad X1 powinna utrzymać poziom naładowania do 80% po 1000 cykli ładowania i rozładowywania. Trwałość baterii i liczba cykli ładowania zależą od sposobu użytkowania. Typowa bateria X1 zachowuje ponad 60% oryginalnej pojemności po 3 latach, przy założeniu 250 cykli ładowania rocznie. Lenovo oferuje standardowo roczną ograniczoną gwarancję na baterię oraz opcjonalną trzyletnią gwarancję na zapieczętowaną baterię ThinkPlus®.
4 10-godzinny czas pracy z wbudowaną baterią 4-ogniwową oraz zewnętrzną, 6-ogniwową baterią typu slice.
5 W wybranych modelach z procesorem Intel Core i5 oraz i7.
6 Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

 

VPS korzystniejsze dla biznesu

Wirtualne maszyny stały się swoistym trendem w usługach hostingowych. Również w Polsce zainteresowanie tego typu rozwiązaniami rośnie, a to głównie dzięki niezależności od sprzętu, elastyczności i większej stabilności.

Firmy coraz chętniej korzystają z VPS ze względu na gwarancję jakości transferu, bezpieczeństwo danych, wysoką moc obliczeniową i możliwość dostosowywania parametrów serwera do indywidualnych potrzeb w dowolnym momencie.
Virtual Private Serwer łączy najlepsze cechy hostingu współdzielonego i serwera dedykowanego. W przypadku usługi VPS maszyna jest dzielona między użytkownikami, ale wykorzystanie zasobów sprzętowych jest całkowicie niezależne od innych kont. Klient zyskuje gwarancję jakości transferu i zużycia procesora. VPS sprawdzają się doskonale w branży e-commerce, czy w przypadku korzystania z usług działających w modelu SaaS (Software as a Service), jak np. systemy księgowe, magazynowe, CRMy etc., dzięki temu, że mają identyczne możliwości co serwery dedykowane. Na uwagę zwraca fakt, że użytkownicy nie borykają się już z problemem limitów na wykorzystanie transferów. Renomowani dostawcy tego typu usług nie wprowadzają również limitów baz danych, co jest szczególnie ważne przy prowadzeniu kilku projektów jednocześnie.
Wybierając oferty operatorów hostingowych z pewnością należy brać pod uwagę wsparcie techniczne i bezpieczeństwo danych. Pod tym względem VPS mają przewagę nad serwerami dedykowanymi, gdzie każdorazowa zmiana parametrów technicznych wymaga o wiele więcej czasu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, warto zwrócić uwagę czy sprzęt, na którym wydzielone jest konto, posiada zduplikowane kluczowe podzespoły. „Niezwykle ważną opcją jest ochrona danych gwarantowana przez dostawcę hostingu. Niestety zdecydowana większość firm tworzy kopie zapasowe danych na tej samej maszynie, na której znajduje się konto klienta. To nie rozwiązuje problemu utraty danych w wyniku awarii sprzętu. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w standardzie tworzenia kopii zapasowych w zewnętrznych macierzach", mówi Dariusz Korona z uti.pl.
Wbrew powszechnej opinii serwery typu VPS nie są usługą drogą. Porównując oferty najpopularniejszych dostawców usług hostingowych można wręcz śmiało stwierdzić, że ceny VPS niektórych operatorów są porównywalne z cenami serwerów współdzielonych. Roczny koszt utrzymania VPS o pojemności 100GB wynosi od 600zł.
Czy VPS wyprą serwery współdzielone? Z pewnością nie, ponieważ ciągle istnieje popyt na małe powierzchnie hostingowe. Jednak podejmując decyzję o wyborze hostingu powinniśmy rozważyć różne opcje i dostosować je do naszych oczekiwań wydajnościowych, by nasz biznes mógł wykorzystywać w pełni dobrodziejstwa płynące z istnienia w sieci.

Epson: pierwszy na świecie pyłoszczelny projektor

Pyłoodporne projektory Epson EB-D6250 i EB-D6155W z automatyczną przesłoną wlotu i wylotu powietrza. Jasność odpowiednio: 4.000 i 3.500 lumenów, rozdzielczość XGA i WXGA. Filtr elektrostatyczny na 10.000 godzin pracy.

Maj 2011 r. — W odpowiedzi na potrzeby użytkowników pracujących w środowiskach o dużym zapyleniu i zapiaszczeniu firma Epson opracowała pierwszy na świecie projektor z automatycznie zamykaną i otwieraną przesłoną wlotu i wylotupowietrza układu chłodzącego. Projektory Epson EB-D6155W i EB-D6250 wyposażone w automatyczną przysłonę pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie projektora i filtrów przed zanieczyszczeniami po zakończeniu pracy. Zapobiega to dostawaniu się do środka pyłu oraz piasku i zniszczeniu urządzenia. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja projektora chroni układ optyczny dodatkową osłoną ze szkła, regulacja ostrości i powiększenia także ukryte są pod specjalną klapką uniemożliwiającą dostęp pyłu i kurzu. W nowych projektorach zabezpieczono także wszelkie przyłącza, a złącze HDMI i zasilania posiada dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym wyjęciem. EB-D6155W oraz EB-D6250 posiadają w zestawie osłonę na wszystkie kable przykręcaną na stałe do projektora.. 


Opracowując pyłoszczelne projektory, firma Epson w najmniejszym stopniu nie zmniejszyła jakości obrazu. W projektorach wykorzystano technologię 3LCD, wysokie natężenie światła białego (jasność) oraz barwnego (CLO – Color Ligh Output) sięgające 4.000 lumenów, duży zakres powiększenia (zoom optyczny) x1,6, a także niwelację zniekształceń trapezowych w pionie i poziomie. Wszystko to umożliwia uzyskać doskonale wyrazisty obraz i dokładne odwzorowanie kolorów. Dodatkowo obydwa projektory wyposażono w głośnik o mocy 5 W oraz złącze HDMI, które pozwala wyświetlać wysokiej jakości cyfrowy obraz oraz odtwarzać dźwięk za pomocą jednego kabla. Zastosowanie funkcji wyświetlenia dwóch obrazów jednocześnie (SplitScreen) oraz możliwość wysłania obrazu do projektora poprzez sieć LAN lub WLAN zwiększono funkcjonalność oraz elastyczność ich użytkowania. Projektory mają również dedykowane złącze do podłączenia wizualizera Epson DC06 za pomocą tylko jednego kabla USB.Solidna konstrukcja projektorów EB-D6155W i EB-D6250 pozwala im przetrwać ekstremalne warunki, niemal nie wymagając od użytkownika konserwacji. 

Projektory mają niskie całkowite koszty posiadania. Stworzono je z myślą o użytkowaniu na stadionach, w fabrykach, klubach, muzeach i szkołach. Filtr elektrostatyczny nie wymaga wymiany nawet przez 10.000 godzin, a łatwo dostępna lampa E-TORL posiada trwałość aż do 4.000 godzin. 

Obydwa projektory dostępne będą są już w Polsce w orientacyjnych cenach detalicznych: 12.999 zł - Epson EB-D6155W i 12.999 zł EB-D6250. 

Gwarancja 36 miesięcy door-to-door, gwarancja na lampę 12 miesięcy lub 1.000 godzin. 

Podsumowanie najważniejszych cech 

Model EB-D6250 
Funkcje:
 
Wytrzymały filtr elektrostatyczny ● 
Automatyczna przesłona wylotu powietrza ● 
Lampa E-TORL ● 
Natężenie światła białego (jasność) i barwnego (CLO) 4.000 lumenów 
Układ projekcyjny 3LCD ● 
Zoom optyczny 1,6 
Wbudowany głośnik 5 W ● 
Rozdzielczość XGA (1024 x 768) 
Złącze HDMI ● 
Wi-Fi + klucz szybkiego połączenia bezprzewodowego Opcja dodatkowa 
Projekcja przez sieć Easy MP ● 
Bezpośrednie połączenie z wizualizerem Epson ELP-DC06 ● 
Wejście wideo, komputerowe i audio ● 
Ręczna pozioma i pionowa korekcja geometrii obrazu (ang. lens shift)● 


Model EB-D6155W 
Funkcje:
 
Wytrzymały filtr elektrostatyczny ● 
Automatyczna przesłona wylotu powietrza ● 
Lampa E-TORL ● 
Natężenie światła białego (jasność) i barwnego (CLO) 3.500 lumenów 
Układ projekcyjny 3LCD ● 
Zoom optyczny 1,6 
Wbudowany głośnik 5 W ● 
Rozdzielczość WXGA (1280 x 800) 
Złącze HDMI ● 
Wi-Fi + klucz szybkiego połączenia bezprzewodowego Opcja dodatkowa 
Projekcja przez sieć Easy MP ● 
Bezpośrednie połączenie z wizualizerem Epson ELP-DC06 ● 
Wejście wideo, komputerowe i audio ● 
Ręczna pozioma i pionowa korekcja geometrii obrazu (ang. lens shift) ● 

Informacje o firmie Epson 
Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwaniaklientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne. 

Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie ponad 80 tys. pracowników w 102 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w globalną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa. 

Wizja środowiskowa 2050 - http://eco.epson.com 

Epson Europe Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 2400 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2009 osiągnął sprzedaż równą 1 875 milionom euro. www.epson-europe.com 

Ekonomiczne telefony IP Yealink

Firma VoIPoint, dystrybutor urządzeń VoIP, wprowadziła na rynek dwa ekonomiczne telefony IP marki Yealink: SIP-T18 oraz SIP-T20. Urządzenia przeznaczone są dla małych organizacji oraz home office.

Firma VoIPoint, dystrybutor urządzeń VoIP, wprowadziła na rynek dwa ekonomiczne telefony IP marki Yealink: SIP-T18 oraz SIP-T20. Urządzenia przeznaczone są dla małych organizacji oraz home office. 


Yealink SIP-T18 posiada wszystkie podstawowe funkcje dla telefonii VoIP. Działa z niemal każdą centralą telefoniczną IP-PBX i posiada funkcję automatycznej konfiguracji ustawień VoIP – autoprovisioning. Wyposażony został w zaawansowany chipset TI TITAN. Yealink T18 to opłacalny wybór dla małych firm, domowych biur, hoteli, akademików, supermarketów, magazynów, itp. 


Telefon IP Yealink SIP-T20 to doskonały stosunek ceny do wydajności. Telefon posiada dwuliniowy wyświetlacz oraz 5 stałych klawiszy kontrolujących rożne funkcje. Urządzenie można łatwo zintegrować z rozmaitymi rozwiązaniami sieciowymi opartymi na SIP. Telefon jest idealnym rozwiązaniem dla organizacji, w których wymaga się podstawowej funkcjonalności biznesowej. SIP-T20 posiada dwa przyciski z możliwością zaprogramowania funkcji skrótowych, 23 przyciski stałe oraz cztery diody LED. 

Jakość dźwięku HD 
Telefony IP Yealink SIP-T18 oraz Yealink SIP-T20 obsługują zaawansowany szerokopasmowy kodek dźwiękowy G.722, zestaw głośnomówiący HD ze wzmocnieniem w standardzie AEC, zapewniając tym samym wyższą czystość i jakość dźwięku. 

Dostępność, ceny 
Telefony Yealink SIP-T18 i SIP-T20 są dostępne w firmie VoIPoint (www.voipoint.pl), która jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem produktów Yealink w Polsce. Sugerowane ceny netto dla klienta końcowego wynoszą: 
- SIP-T18 cena: 191,71 zł 
- SIP-T20 cena: 283,62 zł.

« poprzednia 1 2 3 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (302)

2011 (458)