Aktualności

Matrix ogłosił interoperacyjność z telefonami IP Yealink

 

Matrix ComSec, światowej klasy indyjski producent IP-PBX oraz Yealink Network Technology Co. Ltd, wiodący projektant i producent telefonów oraz wideotelefonów IP, zakończyli testy zgodności pomiędzy centralami Matrix IP-PBX a telefonami IP marki Yealink.

Matrix IP-PBX jest zintegrowanym rozwiązaniem komunikacyjnym dla małych i dużych firm łączącym zalety takich funkcji jak SIP Proxy, serwerów Registrar and Presense. Oferuje uniwersalne połączenia poprzez PSTN, GSM, ISDN a sieciami IP. Matrix IP-PBX obsługuje rozmowy głosowe i wideopoprzez sieć IP pomijając scentralizowaną kontrolę rozmów i przekaźniki mediów. Wsparcie dla otwartego standardu protokołu SIP pozwala na współpracę SIP Proxy, bramek i telefonów IP rozmaitych producentów. 


Telefony IP marki Yealink, dystrybuowane w Polsce przez firmę VoIPoint, wspierają standard SIP oraz zostały wyposażone w efektywne chipsety i silniki dźwięku, dzięki czemu oferują doskonałą jakość połączenia i dźwięk HD. Dodatkowo, zawierają wiele istotnych funkcji takich jak auto-provision, PoE, protokoły bezpieczeństwa i wsparcie wielu kodeków dźwięku. 

„Współpraca z indyjskim producentem IP-PBX jest dla nas niezmiernie ważna” - powiedział Stone Lu, wiceprezes firmy Yealink. „Zgodność zapewnia naszym wspólnym klientom uzyskiwanie pewnych i łatwych w użytku rozwiązań.” 

Testy dotyczyły podstawowych funkcji zarządzania rozmowami, zaawansowanych funkcji zarządzania na poziomie przedsiębiorstwa i kompletnej przejrzystości komunikacji pomiędzy IP-PBX a telefonami IP. Matrix IP-PBX w połączeniu z telefonami IP marki Yealink tworzą niedrogie i pełne użytecznych funkcji rozwiązanie dla MŚP, a także dla dużych firm, które pozwoli zwiększyć satysfakcję klientów i zapewni długoterminowe korzyści biznesowe. 

* * * 
O Matrix ComSec 
Matrix jest liderem rozwiązań telekomunikacyjnych i bezpieczeństwa dla nowoczesnych firm i przedsiębiorstw. Matrix produkuje najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacyjne, takie jak IP-PBX, serwery IP, uniwersalne bramki, bramki i terminale VoIP, GSM FCT, bramki GSM, urządzenia kontroli dostępu i czasu obecności oraz systemy przeciwpożarowe. Matrix ma zróżnicowanych klientów od jednostek produkcyjnych, korporacji, instytutów i organizacjidobroczynnych aż po ponad 500 partnerów biznesowych. (www.MatrixComSec.com) 

O Yealink 
Yealink jest profesjonalnym projektantem i producentem telefonów IP i video telefonów dla światowego rynku usług telefonii szerokopasmowej.Produkty firmy Yealink są w pełni kompatybilne z przemysłowym standardem SIP i charakteryzują się szeroką współpracą z obecnymi na rynku IP-PBX, softswitch i IMS. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę http://www.yealink.com 

O firmie VoIPoint 
Firma VoIPoint jest największym w Polsce dostawcą urządzeń do telefonii internetowej i jedynym autoryzowanym dystrybutorem marki Yealink. Ponadto jest głównym dystrybutorem profesjonalnych urządzeń VoIP takich marek jak: Yeastar (Centrale IP) oraz HyperMedia (bramy GSM), OpenVox oraz Portech (bramki GSM). Świadczy również usługi outsourcingowe IT oraz dokonuje audytów teleinformatycznych i bezpieczeństwa. Oferowane przez VoIPoint produkty i usługi znajdują szerokie zastosowanie w biznesie, zarówno w małych, średnich jak i dużych firmach. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: http://www.voipoint.pl/ 

Kontakt dla mediów: 
studio PRowokacja Agencja Public Relations 
biuro@studioprowokacja.pl 
tel. 42 209 17 45 

 

źródło:

VoIPoint
więcej artykułów, informacji
http://www.voipoint.pl

 

Nowe systemy dachowe Trane Voyager już dostępne

 

Warszawa 15 lutego 2011 – Trane, działający w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand – wiodącego światowego dostawcy systemów i rozwiązań komfortu - prezentuje nową serię systemów dachowych Voyager ™ I, II i III o zakresie mocy 15-165 kW

 

Nowe systemy Voyager oferują większą moc i zapewniają większe oszczędności energii i kosztów operacyjnych przy zastosowaniach w sklepach detalicznych, supermarketach, hurtowniach, fabrykach oraz innych zakładach handlowych i przemysłowych. W ramach kontynuacji zobowiązania firmy Trane do zwiększania wydajności energetycznej i stosowania rozwiązań ekologicznych, w nowych systemach zastosowano czynnik chłodniczy R410A. 

Wymiary oraz zakres przepływu powietrza w nowych systemach Voyager pozostają niezmienione, co zapewnia bezproblemową wymianę urządzeń wykorzystujących wycofywane czynniki chłodnicze. 

Urządzenia dachowe o zakresie mocy od 35 do 160 kW oferowane są z udoskonaloną funkcją odzysku ciepła. Zastosowanie tej technologii umożliwia ograniczenie strat świeżego powietrza/ciepła wylotowego oraz zapewnia niższy stopień poboru mocy przez sprężarkę, jednocześnie oferując korzyści płynące z opcji "free-coolingu". . 

Dzięki zastosowaniu systemu dwupaliwowego, Voyager o mocy od 35 do 160 kW może pracować jako urządzenie hybrydowe, łącząc funkcje systemu chłodząco-grzejnego z palnikiem gazowym zapewniającym dodatkowe ciepło. 

W celu optymalizacji zużycia energii elektrycznej, urządzenie automatycznie przełącza się z grzania termodynamicznego na grzanie gazowe, w zależności od temperatury zewnętrznej, zapewniając wybór źródła energii pomiędzy energią elektryczną a gazem ziemnym. 

Urządzenie Voyager w wersji 70 do 160 kW opcjonalnie oferuje kondensacyjny (przy częściowym obciążeniu) palnik gazowy o wydajności grzewczej pomiędzy 30 a 100 procent w zależności od potrzeb danego budynku

Ta technologia zapewnia do 105% wydajności i bezproblemową pracę przy zredukowanych cyklach rozruchu/wyłączenia dla zmniejszenia zużycia gazu. 

“Systemy Trane Voyager o mocy 15-165 kW oferują wybór technologii,stanowiących odpowiedź na potrzeby klienta w dziedzinie chłodzenia i ogrzewania oraz zapotrzebowanie na energooszczędność,” powiedział Franck Biegalke, kierownik stosowanych systemów zintegrowanych dla firmy Trane w rejonie Europy, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce. “Urządzenia posiadają jeden z najwyższych współczynników wydajności w swojej klasie i umożliwiają łatwe prześledzenie kosztów operacyjnych i bezproblemową integrację z systemami zarządzania budynkami.” 

### 
Informacje o Trane
 
Trane, działający w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand - światowego leadera w zakresie tworzenia i utrzymania bezpiecznych, wygodnych i energetycznie wydajnych systemów, umożliwia uzyskanie lepszych parametrów eksploatacji gospodarstw domowych i budynkówna całym świecie. Rozwiązania Trane optymalizują środowisko w pomieszczeniach dzięki szerokiej gamie energooszczędnych systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, oferują usługi związane z utrzymaniem budynku i serwisem, dostawę części oraz zaawansowane układy sterowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.trane.com. 

Informacje o Ingersoll Rand 
Ingersoll Rand (NYSE:IR) jest światowym liderem w zakresie tworzenia i utrzymania bezpiecznych, wygodnych i energooszczędnych systemów w obiektach mieszkalnych i handlowych. Nasi pracownicy i nasza rodzina marek — w tym Club Car®, Hussmann®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® oraz Trane® — współpracują w celu poprawienia jakości i komfortu powietrza w domach i budynkach mieszkalnych, środkach transportu oraz przy ochronie szybko psujących się produktów żywnościowych, zabezpieczania domów i budynków handlowych oraz podnoszenia wydajności i efektywności w przemyśle. Prowadzimy wartą 13 miliardów dolarów działalność na skalę globalną i dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania biznesowe były zrównoważone zarówno wewnątrz naszej firmy, jak i dla naszych klientów. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ingersollrand.com. 

Szczegółowych informacji dla prasy udzielają: Joan Schimml, (+1)651.407.3897, joan.schimml@trane.com 
lub Michał Karkoszka, (+48) 22 642 82 77, Karkoszka@east-side-consulting.pl 

 

źródło:

Trane Polska Sp. z.o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.trane.com

 

Bezpieczeństwo sieci WiFi w Polsce 2010/2011: Warszawa

Kaspersky Lab Polska przedstawia kolejny raport z nowej serii badańbezpieczeństwa sieci bezprzewodowych w Polsce. Kolejne badanie trwającej drugiej serii zostało przeprowadzone w Warszawie.

 

Poprzednia seria objęła 8 miast i została przeprowadzona w okresie lipiec – listopad 2009 r. Tym razem w Warszawie przebadanych zostało ponad 3 500 sieci bezprzewodowych. Wszystkie sieci zostały znalezione podczas jazdy samochodem oraz spaceru. Badanie polegało na wyszukiwaniu dostępnych lokalnie sieci bezprzewodowych i analizowaniu metod ich ochrony (bez naruszania prywatności właścicieli sieci). Podczas przeprowadzania badania nie zostały złamane żadne zabezpieczenia. Nazwy sieci i ich dokładna lokalizacja nie zostały nigdzie ujawnione, żadne dane nie zostały zgromadzone, ani też nie były przetwarzane. Łączna długość trasy wyniosła 25 km. 

Najlepszym dostępnym zabezpieczeniem jest mechanizm WPA2, a niewiele gorszym WPA. Są to protokoły, które zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i praktycznie uniemożliwiają atakującemu podsłuch wysyłanych i otrzymywanych wiadomości, haseł, loginów czy na podłączanie się osób trzecich do Internetu bez wiedzy właściciela. Drugim występującym standardem jest WEP. Mimo że można go uruchomić w każdym, nawet najtańszym routerze, nie jest on zalecany do szyfrowania sieci. Jego złamanie zajmuje nie więcej niż kilka minut. Występują także sieci otwarte, a więc takie, które nie posiadają żadnych zabezpieczeń. 

Sytuacja w Warszawie nie jest dobra - zmalała wprawdzie liczba sieci zabezpieczonych mechanizmem WEP, lecz nie spowodowało to wzrostu liczby sieci stosujących WPA2. Zamiast tego przybyło sieci, w których nie zastosowano żadnych zabezpieczeń, co naraża korzystające z nich osoby na utratę danych, a nawet pieniędzy z konta bankowego. 

"Po stolicy można było oczekiwać lepszego rezultatu, niż zaprezentowany w raporcie", mówi Maciej Ziarek, analityk zagrożeń z Kaspersky Lab Polska. "W ostatnim badaniu Warszawa wypadła bardzo dobrze, zarówno na tle innych miast, jak i w odniesieniu do całego kraju. Tym razem poziom zabezpieczeń w warszawskich sieciach WiFi okazał się być alarmująco słaby. Drastycznie zwiększyła się liczba sieci niezabezpieczonych (otwartych), przy jednoczesnym spadku udziału tych najbezpieczniejszych (WPA i WPA2). Konfiguracja sprzętu sieciowego jest łatwa i nie zajmuje więcej niż kilka minut. Tym bardziej dziwi fakt, że ciągle wiele osób nie chce poświęcić chwili na odpowiednie zabezpieczenie swojego sprzętu. Mamy nadzieję, że ten raport przybliży problem nieprawidłowo zabezpieczonych sieci WiFi i kolejne lata pokażą pozytywne zmiany w bezprzewodowym krajobrazie Warszawy oraz innych polskich miast". 

Pełny artykuł można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=650. 
źródło:

Kaspersky Lab Polska
więcej artykułów, informacji
http://www.kaspersky.pl

 

Kalkulator na lekcjach matematyki ?

„Globalna wioska"- pojęcie stworzone przez Marshalla McLuhana blisko 50 lat temu. Opisuje ono proces, w którym masowe media elektroniczne obalają bariery czasowe i przestrzenne tworząc świat ujednoliconej, masowej komunikacji.

Na początku drugiej dekady XXI wieku pojęcie to, nabrało dodatkowego znaczenia za sprawą takich mediów społecznościowych, jak Facebook czy Twitter. Olbrzymi rozwój technologii i internetu, udowadnia, że żyjemy w społeczeństwach informacyjnych, które postrzegają informacje jako towar, a technologię, jako konglomerat narzędzi ułatwiających dostęp do nich.

Proces ten dotyczy także kwestii związanych z edukacją i przygotowywaniem młodych ludzi do ich przyszłej kariery zawodowej. Przed szkołą jako instytucją stoją nowe wyzwania, uczniowie coraz częściej chcą poznawać szerokie możliwości różnych dostępnych urządzeń technicznych. Standardowe formy nauczania, przy użyciu kredy i tablicy, stają się dla nich - otoczonych przez nowoczesne technologie, po prostu nudne i nieciekawe.

Coraz większa grupa nauczycieli w Polsce, zgłasza potrzebę zmian w procesie nauczania na poziomie szkół gimnazjalnych i średnich. Jednym z postulatów tej grupy pedagogów jest propozycja wykorzystywania w edukacji nowoczesnych środków wizualizacji jako narzędzi wspomagających kształcenie. Jednym z nich jest kalkulator graficzny, który może służyć do wykonywania rachunków, potwierdzania uzyskanych wyników, obserwacji zależności, stawiania hipotez, tworzenia wykresów funkcji. W prawie wszystkich krajach Europy Zachodniej, jest on stosowany na niemal każdym etapie kształcenia, w tym także na egzaminach maturalnych.

Według amerykańskich specjalistów ds. dydaktyki, jednym z kluczowych aspektów stosowania nowoczesnych środków technicznych w nauczeniu, jest możliwość swobodnego i samodzielnego odkrywania wiedzy. Uczniowie, którzy posługują się kalkulatorem graficznym rozwiązując rozmaite zadania matematyczne zaczynają dostrzegać, że matematyka staje się ich narzędziem, środkiem do osiągnięcia innego celu. Wykorzystanie technologii jako integralnej części systemu edukacji na szeroką skalę jest już stosowane m.in. w austriackim systemie szkolnictwa. Badania, które tam przeprowadzono potwierdziły także, że technologia nie jest tylko wsparciem dla procesu nauki, ale także sama w sobie staje się przedmiotem poznania.

Zastosowanie nowoczesnych urządzeń wizualizacji przekłada się także na wzrost tempa przyswajania wiedzy. Potwierdzają to badania Bardiniego, Pierce`a i Stacey`a, które przeprowadzono na grupie siedemnastu uczniów. Celem prowadzonej obserwacji, było określenie wpływu zastosowania kalkulatora graficznego w toku nauki o funkcji liniowej i obserwacja jego wpływu na umiejętności posługiwania symbolami algebraicznymi. W efekcie, dzięki możliwościom kalkulatora, w krótkim czasie obserwowani uczniowie poczynili znaczny postęp w algebraicznym opisywaniu zależności liniowych. Dostrzeżono też interesujące różnice między brakiem oporów w stawianiu pytań dotyczących technologii, a nieśmiałością w poszukiwaniu odpowiedzi dotyczących aspektów matematycznych.

Kalkulatory graficzne przydają się w pracy zarówno z uczniami uzdolnionymi jak i tymi słabszymi matematycznie. Dzięki nim uczniowie mogą samodzielnie eksperymentować, wyciągać wnioski i hipotezy. Urządzenia te ułatwiają też pracę nauczycielowi - mówi Janina Duda, nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Zabrzu, która od lat stosuje nowoczesne kalkulatory graficzne Casio podczas swoich lekcji. Co ciekawe uczniowie pani Janiny regularnie odnoszą sukcesy w konkursach matematycznych.

W Polsce od ponad dekady uczniowie realizujący program Międzynarodowej Matury standardowo i obligatoryjnie korzystają z kalkulatorów. Jednak na zwykłej maturze z matematyki uczniowie korzystać mogą jedynie z najprostszych kalkulatorów kieszonkowych wyposażonych tylko w podstawowe funkcje. Korzystanie z zaawansowanych kalkulatorów graficznych na egzaminie dojrzałości jest zakazane. Z taką decyzją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nie zgadza się większość, bo aż 70%, nauczycieli matematyki w Polsce. Dane te pochodzą z badania przeprowadzonego w listopadzie 2005 r.

 

źródło:

Zibi S.A.
więcej artykułów, informacji
http://www.zibi.pl

 

KOMP-MINIBOX - ekonomiczny komputer naścienny z procesorem Pentium Dual-Core

W ofercie firmy Elmark Automatyka Sp. z o.o. dostępny jest nowy komputer BOX PC. Komputer przemysłowy KOMP-MINIBOX jest konstrukcją charakteryzującą się niewielkimi wymiarami (60 x 10 x 210 mm) oraz wagą (2,2 kg). Wewnątrz obudowy znajduje się płyta główna IM-Q35 (MS-9820) firmy MSI (Micro-Star International). Płyta ta wyposażona została w popularną podstawkę LGA775. Rozwiązanie to w połączeniu z chipsetem Intel Q35 (FSB 1333/1066/800 MHz) pozwala na współpracę z niezwykle szeroką gamą procesorów z rodziny Intel Core 2 Quad, Core 2 Duo, Pentium Dual-Core oraz Celeron. Jedynym ograniczeniem stawianym przez producenta jest ilość wydzielanego ciepła, które należy odebrać z jednostki centralnej- wartość ta nie powinna przekraczać 95 W.

Na płycie PCB znajdują się dwa sloty DIMM pozwalające na instalację maksymalnie 4 GB pamięci DDR2 RAM. W przypadku konieczności rozbudowy systemu o dodatkowe karty rozszerzeń np. wydajną kartę WLAN, pomocny będzie wolny slot Mini-PCIe.

Oprócz już wymienionych inne, ważne cechy komputera KOMP-MINIBOX to:
- Dwurdzeniowy procesor Pentium Dual-Core E5500 2.8 GHz
- 2 GB pamięci RAM
- Zasilanie napięciem stałym 12 VDC (zasilacz w zestawie)
- VGA, 2 x GbLAN, 8 x USB, COM
- Zainstalowany Windows 7 PRO PL
- Cicha praca


Więcej informacji:

KOMP-MINIBOX:
http://www.elmark.com.pl/products/advantech/komp.php?komp=17

Inne gotowe komputery przemysłowe dostępne w naszej ofercie:
http://www.elmark.com.pl/products/advantech/kompzestawienie.php

 

HP BladeSystem Matrix podstawą usług cloud computing świadczonych przez firmę ATM SI

 

HP poinformował o wdrożeniuplatformy HP BladeSystem Matrix w firmie ATM Systemy InformatyczneS.A. Wykorzystanie platformy HP BladeSystem Matrix umożliwi firmieATM świadczenie usług przetwarzania w chmurze dla swoich Klientówsektora finansowego, publicznego oraz z branży reklamowej ihandlowo-usługowej.

Usługi Cloud - nowekorzyści dla klientów ATM

Firma ATM SI zajmuje sięszeroko rozumianą integracją systemów teleinformatycznych orazekspertyzą w dziedzinie projektowania infrastruktury Data Center.Dzięki nowej platformie Klienci ATM SI będą mieli dostęp do szereguusług świadczonych w modelu chmury z zapewnieniem oczekiwanejniezawodności, dostępności, ciągłości, wydajności orazbezpieczeństwa usług, z uwzględnieniem stosownych regulacjibranżowych.

Nowa usługa udostępniaKlientom niezbędne im zasoby – moc obliczeniową, pojemność dyskową,infrastrukturę sieciową oraz telekomunikacyjną. Ponadto ATM SIoferuje usługi skoncentrowane na zarządzaniu infrastrukturą Klienta(managed services) oraz wsparcie techniczne. W ramach nowej ofertyATM SI udostępni wkrótce w modelu SaaS autorskie rozwiązanie ATMEUSwspierające budowę i zarządzanie Planami Ciągłości Działania.

– Platforma HPBladeSystem Matrix, w oparciu o którą ATM świadczy usługi „CloudServices”, zapewnia dużą skalowalność udostępnianej infrastruktury.Wszystkie zasoby są monitorowane w trybie 24/7/365, co pozwalaokreślić faktyczny poziom ich wykorzystania przez danego odbiorcę.Klient ma też możliwość takiego doboru poszczególnych elementówinfrastruktury, który zapewni spełnienie jego wymagań w zakresiewydajności systemu. – powiedział Tomasz Dziubiński WiceprezesATM SI. – Ponadto, w warunkach dynamicznych zmian zachodzącychna rynku każdy klient ma możliwość szybkiego zmniejszenia lubrozbudowy zasobów, które wykorzystuje.

Usługa „Cloud Services”umożliwia zarówno efektywną i elastyczną rozbudowę już istniejącychobszarów biznesowych Klienta, jak i wykreowanie nowych, przyjednoczesnym zminimalizowaniu kosztów związanych z ich utrzymaniemw długoterminowejperspektywie.                                            


HP BladeSystem Matrix – zalety infrastrukturykonwergentej

Wdrożona platforma HPBladeSystem Matrix jest zintegrowanym rozwiązaniem obejmującymsprzęt, oprogramowanie i usługi. Pracuje w oparciu o sprawdzonetechnologie HP BladeSystem, Virtual Connect, serwery ProLiant bladeoraz  pamięć masową – Fibre Channel SAN. Całością zarządzazintegrowane środowisko operacyjne Matrix Operating Environment,czyniąc z systemu zespół uniwersalnych, dynamicznieoptymalizowanych  zasobów. Rozwiązanie jest dostarczane przezjednego dostawcę jako jeden spójny, zintegrowany i sprawdzony naetapie produkcji system.

– HP BladeSystem Matrixto obecnie najlepsza platforma do wszystkich zastosowań gdzie w gręwchodzi automatyzacja procesów przygotowywania i dostarczaniadynamicznych usług w modelu Infrastructure as a Service. Dokonanywybór platformy HP BladeSystem Matrix pozwoli firmie ATM SI skupićsię na efektywnym tworzeniu i dostarczaniu wysokiej jakościnowoczesnych usług cloud - powiedział Paweł Czajkowski, PrezesHP Polska.

Cloud computingjako odpowiedź na oczekiwania klienta

Klienci firmy ATM SIkorzystają z usług w modelu Cloud w obszarze aplikacji web-owychwspółdzielonych w sieci przy wdrażaniu nowych kanałów sprzedażyoraz przy rozszerzaniu swojej działalności o kolejne aplikacje.

– Obecnie z usługprzetwarzania „w chmurze” korzysta nie więcej niż 5% polskich firm.Największą grupą potencjalnych użytkowników tych usług są małe iśrednie przedsiębiorstwa z sektora finansowego, publicznego oraz zbranży reklamowej i handlowo-usługowej. Czynniki ekonomiczne sąpodstawą rozwoju cloud computing. Klienci chcą płacić za to, cofaktycznie wykorzystują, a w chmurze koszty związane z utrzymanieminfrastruktury są po stronie usługodawcy – powiedział TomaszKadlewicz, Dyrektor Działu Systemów i Outsourcingu ATM SI.

Cloud pozwala również naskładowanie i przechowywanie danych oraz umieszczanie ich tam,gdzie odbywa się bezpośrednia dystrybucja treści w Internecie.Zastosowanie modelu Cloud widoczne jest także w obszarze aplikacjibiznesowych, jak również wirtualizacji desktopów ze względu namniejszy koszt użytkowania. Zastosowanie takiego rozwiązaniapozwala też na obsługę nowych modeli pracy, takich jak pracazdalna, domowa czy mobilna. Przetwarzanie „w chmurze” odnajdujerównież zastosowanie w rozwoju i testowaniu własnych aplikacjiKlienta w jednorodnym i zintegrowanym środowisku w trakcie trwaniacałego projektu oraz wdrażanie w krótkim terminie nowych usługwymagających profesjonalnej infrastruktury IT.

Informacje o ATMSI
ATM Systemy Informatyczne S.A. (ATM SI) powstała w wynikupołączenia ATM Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z KLK S.A., z innąspółką z grupy kapitałowej ATM S.A., działającą od 1988 roku.Oferta ATM SI obejmuje kompleksowe usługi z obszaru ICT (ang.Information and Communication Technology). Zajmuje się m.in.projektowaniem, budową i utrzymaniem infrastrukturyteleinformatycznej, systemów bezpieczeństwa informatycznego iciągłości dostępu do informacji oraz świadczeniem usługoutsourcingu.

Informacje oHP
HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mająznaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jakonajwiększe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanychtechnologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmującedrukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi iinfrastrukturę informatyczną. Więcej informacji na temat HP możnaznaleźć pod adresem http://www.hp.com/.
Więcej informacji o HP, w tym łącza do kanałów RSS, można znaleźćpod adresemhttp://www.hp.com/hpinfo/newsroom/.

 

Większy zoom, lepszy obraz: nowe aparaty z serii Cyber-shot™ HX z funkcją nagrywania filmów Full HD.

Modele HX100V i HX9V z technologią 3D, nowym zaawansowanym trybem panoramy o wysokiej rozdzielczości i odbiornikiem GPS

 

  • 30-krotny zoom optyczny w modelu Cyber-shotTM HX100V; 16 krotny w HX9V
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym" trybem - skuteczna kompensacja drgań ręki nawet w marszu
  • Nagrywanie filmów Full HD jednym naciśnięciem przycisku
  • Przetwornik CMOS Exmor RTM o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapikseli
  • 3-calowy ekran ExtraFine LCD o szerokim kącie widzenia i rozdzielczości 921 000 punktów
  • Szybki i precyzyjny autofokus
  • GPS oraz kompas
  • Panorama 3D, fotografie 3D i tryb Sweep Multi Angle
  • Tryb zaawansowanej panoramy HR do rejestracji bardzo rozległych krajobrazów

 

Zapomniana z domu kamera nie musi już być powodem do zmartwień: wystarczy nacisnąć specjalny przycisk filmu, a zaawansowany aparat Sony Cyber-shotTM HX100V lub HX9V nagra film w formacie Full HD 1920x1080 50p. Oznacza to, że oba modele umożliwiają rejestrację 50 pełnych klatek obrazu Full HD na sekundę, co przekłada się na wyjątkową płynność i czystość sfilmowanej szybkiej akcji.

Nowe modele z serii H pozwalają ponadto korzystać z najnowszych innowacji firmy Sony, dzięki czemu zdjęcia, filmy i obrazy 3D mają jakość, jaką zwykle są w stanie zapewnić tylko większe i masywniejsze lustrzanki cyfrowe.

Sztandarowy model Cyber-shotTM HX100V doskonale nadaje się dla podróżników i miłośników fotografii. Jego obiektyw - Vario-Sonnar firmy Carl Zeiss - jest pokryty powłoką T*, która niemal całkowicie eliminuje refleksy światła. Niezwykle duży, 30-krotny zoom optyczny umożliwia wykonywanie szczegółowych zdjęć odległych obiektów. Aparat jest wygodny w trzymaniu i noszeniu, a kształtem obudowy i rozmieszczeniem elementów sterujących przypomina lustrzanki cyfrowe.

Mniejszy i lżejszy model HX9V jest wyposażony w zaawansowany obiektyw Sony klasy G, którego 16-krotny zoom i minimalna ogniskowa 24 mm umożliwiają wykonanie praktycznie każdego zdjęcia.

Mimo dużej krotności zoomu aparaty HX100V i HX9V rejestrują wyraźny obraz i skutecznie kompensują drgania ręki nawet podczas chodzenia z aparatem. Oba są wyposażone w zaawansowany, optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym" trybem. System ten, zapożyczony z zaawansowanych modeli kamer Sony Handycam®, kompensuje drgania w trzech kierunkach i zapewnia wyraźniejszy obraz podczas zdjęć z ręki, nawet przy dużych zbliżeniach.

Aparaty HX100V i HX9V mają szereg funkcji 3D, do których należą panorama 3D, fotografie 3D oraz tryb Sweep Multi Angle. W obydwu modelach zastosowano najnowszy przetwornik CMOS Exmor RTM o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapikseli. Obsługuje on między innymi tryb zaawansowanej panoramy HR (o wysokiej rozdzielczości), w którym wystarczy nacisnąć przycisk migawki i odpowiednio poruszać aparatem, by utrwalić niezwykle rozległą panoramę w rozdzielczości 10480 x 4096 punktów.

Oba aparaty cechuje duża szybkość działania, typowa raczej dla lustrzanek. Nastawianie ostrości trwa zaledwie 0,1 sekundy, co znakomicie ułatwia uchwycenie ulotnych momentów.

Wrażenie posługiwania się lustrzanką zwiększa dodatkowo tryb rozmycia tła. W tym trybie, po naciśnięciu spustu migawki aparaty HX100V i HX9V wykonują dwa zdjęcia różniące się ustawieniem ostrości, a następnie łączą je w jedną, profesjonalnie wyglądającą fotografię z ostro oddanym pierwszym planem i miękko rozmytym tłem.


Zaawansowane możliwości serii H wcale nie oznaczają trudnej obsługi. W trybie zaawansowanej automatyki aparat samoczynnie rozpoznaje szereg sytuacji i odpowiednio dobiera parametry ujęcia. W przypadku zbyt słabego oświetlenia wykonywana jest seria sześciu zdjęć, które urządzenie łączy następnie w jedną pięknie naświetloną fotografię o niskim poziomie szumów.

W podróży i na urlopie przydadzą się zainstalowane w obu aparatach odbiorniki GPS i kompas, wykorzystywane do rejestracji miejsca i kierunku wykonywania zdjęć. Efekt zapisu tych danych można zobaczyć, przeglądając zdjęcia na elektronicznych mapach w każdym komputerze PC.

Model Cyber-shotTM HX100V jest ponadto wyposażony w pierścień ręcznej regulacji, który można wykorzystywać do nastawiania ostrości lub zmiany ogniskowej. Znakomicie sprawdza się on na przykład przy zdjęciach makro, gdy podgląd powiększonego fragmentu na ekranie pozwala na precyzyjne korygowanie ostrości.

Akcesoria do nowych aparatów Cyber-shotTMDo aparatów HX100V i HX9V będzie można nabyć szereg eleganckich toreb z materiału o wyglądzie skóry. Ich specjalna konstrukcja z jednej strony zapewnia łatwy dostęp do aparatu, a z drugiej chroni odbiornik GPS i kompas przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Cyber-shotTM W520
Nowością w ofercie Sony jest ponadto aparat Cyber-shotTM DSC-W520, który łączy wysoką jakość obrazu z prostą obsługą. Ten lekki i niewielki model wyposażony jest w 14,1-megapikselowy przetwornik obrazu CCD, szerokokątny obiektyw 25 mm z 5-krotnym zoomem optycznym, wyświetlacz Clear Photo LCD o przekątnej 2,7 cala oraz tryby panoramy i zaawansowanej automatyki.Nowe karty pamięci SDHC
Wszystkie nowe modele Cyber-shotTM współpracują z najnowszą gamą wysokiej jakości kart SDHC z oferty Sony. Nośników tych można również używać w innych urządzeniach na karty SD i SDHC, takich jak aparaty czy kamery - również innych producentów. Sony oferuje je w trzech seriach: Essential, wzbogaconej Experience oraz najbardziej zaawansowanej Expert. Ta ostatnia spełnia wymagania klasy 10 i jest przeznaczona dla osób, które oczekują najwyższych standardów pojemności i szybkości przesyłania danych.

 

Sony nieodpłatnie udostępnia główne specyfikacje obiektywów z mocowaniem E

Sony Corporation poinformowało, że od 1 kwietnia 2011 r. zamierza nieodpłatnie udostępniać producentom obiektywów i adapterów do obiektywów główne specyfikacje swoich obiektywów z mocowaniem E, przeznaczonych do aparatów z wymienną optyką.Umożliwi to innym podmiotom tworzenie produktów zgodnych ze specyfikacją mocowania E.

Użytkownicy aparatów Sony NEX-3 i NEX-5, kamer NEX-VG10 oraz innych produktów Sony z mocowaniem bagnetowym E, które pojawią się w przyszłości, będą mogli od tej pory używać obiektywów Sony i innych producentów - bezpośrednio na aparacie lub z użyciem odpowiedniego adaptera

Zdaniem Sony, rozwój gamy produktów z mocowaniem E przyczyni się do popularyzacji sprzętu fotograficznego i wideo, a fotografowanie i filmowanie będą sprawiać więcej przyjemności.

Ujawnianie głównych specyfikacji producentom obiektywów i adapterów będzie przebiegało zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem zatwierdzeń i wymagało podpisania umowy licencyjnej z Sony.Według stanu na dzień publikacji tej informacji, główne specyfikacje „mocowania E" zostaną ujawnione wymienionym poniżej firmom.

Carl Zeiss AG
Firma Carl Zeiss, będąca niezależnym dostawcą obiektywów, z zadowoleniem wita ujawnienie przez Sony specyfikacji „mocowania E". Ułatwi ona prace nad produktami, jest korzystna dla konsumentów, a zatem przyczyni się do zapewnienia nowemu „mocowaniu E" silnej pozycji rynkowej.


Cosina Co. Ltd.
Firma Cosina Co. Ltd entuzjastycznie ocenia perspektywy nowego „mocowania E" firmy Sony, które umożliwia zastosowanie dużego przetwornika obrazu w kompaktowym aparacie z wymienną optyką. Wiążemy duże nadzieje z „mocowaniem E" i stawianym przed nim celem stworzenia nowej kultury fotografii. Przychylnie przyjmujemy też decyzję Sony o dostarczeniu informacji dotyczących „mocowania E".

Sigma Corporation
Sigma Corporation w pełni popiera decyzję Sony o ujawnieniu podstawowych specyfikacji „mocowania E". Uważamy, że posunięcie to przyczyni się do dalszego rozwoju i dywersyfikacji systemów aparatów fotograficznych, zapewni miłośnikom fotografii różnorodność i większe bogactwo stylów fotografowania.

Tamron Co. Ltd.
Tamron Co. Ltd. z aprobatą przyjmuje decyzję Sony o ujawnieniu podstawowych specyfikacji „mocowania E".Poprzez produkcję i sprzedaż obiektywów z mocowaniem E chcemy zaoferować naszym klientom nowe rozwiązania i niespotykaną wcześniej przyjemność z fotografowania.

Zapytania i wnioski dotyczące ujawnienia podstawowych specyfikacji „mocowania E" można kierować, wchodząc na http://www.sony.co.jp/e_mount/QA_Application/. Podany adres będzie działać od 1 kwietnia 2011 r.

 

« poprzednia 1 2119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 następna »