Aktualności

Większy zoom, lepszy obraz: nowe aparaty z serii Cyber-shot™ HX z funkcją nagrywania filmów Full HD.

Modele HX100V i HX9V z technologią 3D, nowym zaawansowanym trybem panoramy o wysokiej rozdzielczości i odbiornikiem GPS

 

  • 30-krotny zoom optyczny w modelu Cyber-shotTM HX100V; 16 krotny w HX9V
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym" trybem - skuteczna kompensacja drgań ręki nawet w marszu
  • Nagrywanie filmów Full HD jednym naciśnięciem przycisku
  • Przetwornik CMOS Exmor RTM o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapikseli
  • 3-calowy ekran ExtraFine LCD o szerokim kącie widzenia i rozdzielczości 921 000 punktów
  • Szybki i precyzyjny autofokus
  • GPS oraz kompas
  • Panorama 3D, fotografie 3D i tryb Sweep Multi Angle
  • Tryb zaawansowanej panoramy HR do rejestracji bardzo rozległych krajobrazów

 

Zapomniana z domu kamera nie musi już być powodem do zmartwień: wystarczy nacisnąć specjalny przycisk filmu, a zaawansowany aparat Sony Cyber-shotTM HX100V lub HX9V nagra film w formacie Full HD 1920x1080 50p. Oznacza to, że oba modele umożliwiają rejestrację 50 pełnych klatek obrazu Full HD na sekundę, co przekłada się na wyjątkową płynność i czystość sfilmowanej szybkiej akcji.

Nowe modele z serii H pozwalają ponadto korzystać z najnowszych innowacji firmy Sony, dzięki czemu zdjęcia, filmy i obrazy 3D mają jakość, jaką zwykle są w stanie zapewnić tylko większe i masywniejsze lustrzanki cyfrowe.

Sztandarowy model Cyber-shotTM HX100V doskonale nadaje się dla podróżników i miłośników fotografii. Jego obiektyw - Vario-Sonnar firmy Carl Zeiss - jest pokryty powłoką T*, która niemal całkowicie eliminuje refleksy światła. Niezwykle duży, 30-krotny zoom optyczny umożliwia wykonywanie szczegółowych zdjęć odległych obiektów. Aparat jest wygodny w trzymaniu i noszeniu, a kształtem obudowy i rozmieszczeniem elementów sterujących przypomina lustrzanki cyfrowe.

Mniejszy i lżejszy model HX9V jest wyposażony w zaawansowany obiektyw Sony klasy G, którego 16-krotny zoom i minimalna ogniskowa 24 mm umożliwiają wykonanie praktycznie każdego zdjęcia.

Mimo dużej krotności zoomu aparaty HX100V i HX9V rejestrują wyraźny obraz i skutecznie kompensują drgania ręki nawet podczas chodzenia z aparatem. Oba są wyposażone w zaawansowany, optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym" trybem. System ten, zapożyczony z zaawansowanych modeli kamer Sony Handycam®, kompensuje drgania w trzech kierunkach i zapewnia wyraźniejszy obraz podczas zdjęć z ręki, nawet przy dużych zbliżeniach.

Aparaty HX100V i HX9V mają szereg funkcji 3D, do których należą panorama 3D, fotografie 3D oraz tryb Sweep Multi Angle. W obydwu modelach zastosowano najnowszy przetwornik CMOS Exmor RTM o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapikseli. Obsługuje on między innymi tryb zaawansowanej panoramy HR (o wysokiej rozdzielczości), w którym wystarczy nacisnąć przycisk migawki i odpowiednio poruszać aparatem, by utrwalić niezwykle rozległą panoramę w rozdzielczości 10480 x 4096 punktów.

Oba aparaty cechuje duża szybkość działania, typowa raczej dla lustrzanek. Nastawianie ostrości trwa zaledwie 0,1 sekundy, co znakomicie ułatwia uchwycenie ulotnych momentów.

Wrażenie posługiwania się lustrzanką zwiększa dodatkowo tryb rozmycia tła. W tym trybie, po naciśnięciu spustu migawki aparaty HX100V i HX9V wykonują dwa zdjęcia różniące się ustawieniem ostrości, a następnie łączą je w jedną, profesjonalnie wyglądającą fotografię z ostro oddanym pierwszym planem i miękko rozmytym tłem.


Zaawansowane możliwości serii H wcale nie oznaczają trudnej obsługi. W trybie zaawansowanej automatyki aparat samoczynnie rozpoznaje szereg sytuacji i odpowiednio dobiera parametry ujęcia. W przypadku zbyt słabego oświetlenia wykonywana jest seria sześciu zdjęć, które urządzenie łączy następnie w jedną pięknie naświetloną fotografię o niskim poziomie szumów.

W podróży i na urlopie przydadzą się zainstalowane w obu aparatach odbiorniki GPS i kompas, wykorzystywane do rejestracji miejsca i kierunku wykonywania zdjęć. Efekt zapisu tych danych można zobaczyć, przeglądając zdjęcia na elektronicznych mapach w każdym komputerze PC.

Model Cyber-shotTM HX100V jest ponadto wyposażony w pierścień ręcznej regulacji, który można wykorzystywać do nastawiania ostrości lub zmiany ogniskowej. Znakomicie sprawdza się on na przykład przy zdjęciach makro, gdy podgląd powiększonego fragmentu na ekranie pozwala na precyzyjne korygowanie ostrości.

Akcesoria do nowych aparatów Cyber-shotTMDo aparatów HX100V i HX9V będzie można nabyć szereg eleganckich toreb z materiału o wyglądzie skóry. Ich specjalna konstrukcja z jednej strony zapewnia łatwy dostęp do aparatu, a z drugiej chroni odbiornik GPS i kompas przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Cyber-shotTM W520
Nowością w ofercie Sony jest ponadto aparat Cyber-shotTM DSC-W520, który łączy wysoką jakość obrazu z prostą obsługą. Ten lekki i niewielki model wyposażony jest w 14,1-megapikselowy przetwornik obrazu CCD, szerokokątny obiektyw 25 mm z 5-krotnym zoomem optycznym, wyświetlacz Clear Photo LCD o przekątnej 2,7 cala oraz tryby panoramy i zaawansowanej automatyki.Nowe karty pamięci SDHC
Wszystkie nowe modele Cyber-shotTM współpracują z najnowszą gamą wysokiej jakości kart SDHC z oferty Sony. Nośników tych można również używać w innych urządzeniach na karty SD i SDHC, takich jak aparaty czy kamery - również innych producentów. Sony oferuje je w trzech seriach: Essential, wzbogaconej Experience oraz najbardziej zaawansowanej Expert. Ta ostatnia spełnia wymagania klasy 10 i jest przeznaczona dla osób, które oczekują najwyższych standardów pojemności i szybkości przesyłania danych.

 

Sony nieodpłatnie udostępnia główne specyfikacje obiektywów z mocowaniem E

Sony Corporation poinformowało, że od 1 kwietnia 2011 r. zamierza nieodpłatnie udostępniać producentom obiektywów i adapterów do obiektywów główne specyfikacje swoich obiektywów z mocowaniem E, przeznaczonych do aparatów z wymienną optyką.Umożliwi to innym podmiotom tworzenie produktów zgodnych ze specyfikacją mocowania E.

Użytkownicy aparatów Sony NEX-3 i NEX-5, kamer NEX-VG10 oraz innych produktów Sony z mocowaniem bagnetowym E, które pojawią się w przyszłości, będą mogli od tej pory używać obiektywów Sony i innych producentów - bezpośrednio na aparacie lub z użyciem odpowiedniego adaptera

Zdaniem Sony, rozwój gamy produktów z mocowaniem E przyczyni się do popularyzacji sprzętu fotograficznego i wideo, a fotografowanie i filmowanie będą sprawiać więcej przyjemności.

Ujawnianie głównych specyfikacji producentom obiektywów i adapterów będzie przebiegało zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem zatwierdzeń i wymagało podpisania umowy licencyjnej z Sony.Według stanu na dzień publikacji tej informacji, główne specyfikacje „mocowania E" zostaną ujawnione wymienionym poniżej firmom.

Carl Zeiss AG
Firma Carl Zeiss, będąca niezależnym dostawcą obiektywów, z zadowoleniem wita ujawnienie przez Sony specyfikacji „mocowania E". Ułatwi ona prace nad produktami, jest korzystna dla konsumentów, a zatem przyczyni się do zapewnienia nowemu „mocowaniu E" silnej pozycji rynkowej.


Cosina Co. Ltd.
Firma Cosina Co. Ltd entuzjastycznie ocenia perspektywy nowego „mocowania E" firmy Sony, które umożliwia zastosowanie dużego przetwornika obrazu w kompaktowym aparacie z wymienną optyką. Wiążemy duże nadzieje z „mocowaniem E" i stawianym przed nim celem stworzenia nowej kultury fotografii. Przychylnie przyjmujemy też decyzję Sony o dostarczeniu informacji dotyczących „mocowania E".

Sigma Corporation
Sigma Corporation w pełni popiera decyzję Sony o ujawnieniu podstawowych specyfikacji „mocowania E". Uważamy, że posunięcie to przyczyni się do dalszego rozwoju i dywersyfikacji systemów aparatów fotograficznych, zapewni miłośnikom fotografii różnorodność i większe bogactwo stylów fotografowania.

Tamron Co. Ltd.
Tamron Co. Ltd. z aprobatą przyjmuje decyzję Sony o ujawnieniu podstawowych specyfikacji „mocowania E".Poprzez produkcję i sprzedaż obiektywów z mocowaniem E chcemy zaoferować naszym klientom nowe rozwiązania i niespotykaną wcześniej przyjemność z fotografowania.

Zapytania i wnioski dotyczące ujawnienia podstawowych specyfikacji „mocowania E" można kierować, wchodząc na http://www.sony.co.jp/e_mount/QA_Application/. Podany adres będzie działać od 1 kwietnia 2011 r.

 

Telewizor 2.0 czyli Samsung LED TV D8000

Ekran naturalnie wpasowujący się w nowoczesne wnętrza i możliwość konwertowania obrazu z 2D do 3D. Wewnątrz zaawansowane rozwiązanie Smart TV, integrujące środowisko Internetu i sieci lokalnych, stwarzające wygodny dostęp do treści multimedialnych. Tym właśnie charakteryzuje się nowa seria telewizorów LED TV D8000 marki Samsung.

Nowy model LED TV D8000, zaprezentowany na międzynarodowych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas to sprzęt, który łączy w sobie wszelkie innowacje, jakie marka Samsung przygotowała na rok 2011. Postawiono na minimalistyczny design - LED 8000 ma o 80% mniejszą szerokość ramy ekranu względem innych odbiorników dostępnych na rynku. Granica pomiędzy obrazem o otoczeniem zaciera się. Teraz obraz oprawiony jest w zaledwie 5 mm eleganckiego, szczotkowanego aluminium.

Design oraz jakość obrazu idą w parze z zaawansowaną technologią. D8000 wyposażono w konwerter 3D, umożliwiający przekształcenie ulubionych filmów, programów i zdjęć z 2D do trójwymiaru. Transformacja nie powoduje zniekształceń, a obraz wyświetlany na ekranie jest naturalny i płynny.

LED TV D8000, jako przedstawiciel kategorii Smart TV, to multimedialne centrum rozrywki. Dzięki pełnej integralności z Internetem (przez wbudowane WiFi) i sieciami lokalnymi DLNA użytkownik ma możliwość korzystania z zasobów sieci, także podczas oglądania ulubionych programów lub filmów.

Serię D8000 wyposażono w tzw. Smart Hub, czyli pakiet innowacyjnych funkcji multimedialnych. Dzięki niemu zmienia się sposób oglądania telewizji. Użytkownik w jednym urządzeniu otrzymuje dostęp do narzędzi i treści, które wcześniej wymagały korzystania z wielu różnych sprzętów.

W skład Smart Hub wchodzą:

Search All - funkcja ułatwiająca wyszukiwanie interesujących treści w telewizorze oraz innych urządzeniach podłączonych do lokalnej sieci DLNA - serwerach plików, komputerach i urządzeniach mobilnych, a także serwisach internetowych i serwisach VOD (video-on-demand);

Your Video - narzędzie tworzące rekomendacje filmów do obejrzenia, na podstawie historii dotychczas oglądanych tytułów;
Web Browser - otwarta przeglądarka internetowa, umożliwiająca przeglądanie zawartości stron internetowych bezpośrednio z poziomu telewizora;

Internet@TV - stały dostęp do interesujących treści bezpośrednio na ekranie telewizora; sportu, rozrywki, informacji, gier, serwisów społecznościowych, a także wielu aplikacji (bezpłatnych i płatnych), zgromadzonych w największym na świecie sklepie z aplikacjami telewizyjnymi SamsungApps.

AllShare - kluczowa opcja w rozwiązaniu Smart TV pozwalająca nie tylko na łączenie odbiornika z innymi urządzeniami, ale też na udostępnianie filmów, muzyki czy zdjęć;

Wyjątkowość modelu Samsung LED TV D8000 to również sposób komunikowania się użytkownika z urządzeniem. Może do tego służyć dotykowy pilot z ekranem LCD, który umożliwia intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji, w tym m.in. połączenia z Internetem, uruchamiania aplikacji i gier wideo, a także - jako miniaturowy ekran - do równoczesnego oglądania innego programu telewizyjnego czy przeglądania internetu.

Nowa linia okularów 3D wyróżnia się ergonomicznym kształtem i niezwykłą lekkością oraz elastycznością. Wprowadzone ulepszenia znacznie podniosą komfort oglądania obrazów 3D, teraz będzie również możliwe założenie ich na tradycyjne okulary korekcyjne. Wygodnym dla użytkowników rozwiązaniem będzie na pewno bezprzewodowa ładowarka, umożliwiająca ładowanie nawet czterech par okularów jednocześnie. Videorozmowy poprzez Skype w najwyższej jakości obrazu (rozdzielczość HD) i dźwięku (cztery wbudowane mikrofony) umożliwi nowa kamera, montowana do ramy telewizora za pomocą magnesu. W bogatej serii akcesoriów znalazły się również elegancki stojak i wieszak naścienny, które pozwolą wkomponować telewizor LED w dowolne wnętrze. Seria D8000 to modele z ekranami o przekątnej: 40', 46' i 55''.

 

Kawa z pianką każdego dnia: spieniacze do mleka firmy Severin.

 

Trudno wyobrazić sobie aromatyczne cappuccino, czy delikatne latte macchiatto bez puszystej, mlecznej pianki. Do niedawna, żeby skosztować profesjonalnie przyrządzonej kawy z pianką, trzeba było wybrać się do kawiarni lub posiadać wysokociśnieniowy ekspres ze specjalną dyszą. Firma Severin rozwiązała ten problem i stworzyła serię profesjonalnych spieniaczy do mleka, dzięki którym możesz cieszyć się smakiem kawy z mleczną pianką w domowym zaciszu. Proste w obsłudze spieniacze Severin są doskonałym uzupełnieniem wyposażenia każdej kuchni. 
Teraz rodzina spieniaczy do mleka Severin powiększyła się o nowy model: SM 9685. Zachwyca on oryginalnym designem oraz wysoką jakością wykonania. Dzięki zastosowaniu zupełnie nowego systemu indukcyjnego, spieniacz pracuje niezwykle cicho. Cztery stopnie podgrzewania pozwalają na wybór temperatury mleka. Ponadto, w zależności od potrzeb, urządzenie może spieniać mleko na ciepło lub na zimno. Spieniacz Severin to idealny pomocnik, który będzie służył w Twojej kuchni przez wiele lat.

Spieniacz elektryczny, model 9685.

• Kolor: srebrno-biały                                                                                                           
• Moc: ok. 500 W
• Obudowa ze stali szlachetnej
• Spienia do 350 ml mleka
• Podgrzewa do 700 ml mleka
• Cztery stopnie podgrzewania: 45°C-55°C-60°-65°C                                  spieniacz do mleka SM 9685
• Wymienne nakładki z magnetycznym schowkiem
• 360-stopniowy centralny system bezprzewodowy 
zapewniający dowolne ustawianie urządzenia na 
podstawie z przewodem
• Pojemnik na mleko z systemem indukcyjnym 
• Automatyczne wyłączanie 
• Spienianie na ciepło i zimno
• Otwór w pokrywie do bezpośredniego 
napełniania dodatkami smakowymi
• Zabezpieczenie przed przegrzaniem
• Spienianie mleka w kilka sekund

Cena detaliczna: 399 pln


W ofercie firmy Severin znajdują się również następujące modele spieniaczy do mleka:

Spieniacz ręczny, model SM 9669.

Ten niewielki, ręczny spieniacz do mleka jest praktyczny i wydajny. Dzięki prędkości wynoszącej nawet 12.100 obrotów na minutę, zmienia mleko w delikatną, lekką piankę dosłownie w kilka sekund. Obudowa typu „Soft-touch" gwarantuje wygodę użytkowania.

spieniacz ręczny SM 9669

Parametry techniczne:                                                                                                                       
• Kolor: czarny
• Zasilanie: baterie (2 baterie 1,5 V w zestawie)                     
• Prędkość obrotowa ok. 12.100 o/min. 
• Spienianie mleka w kilka sekund
• Obudowa typu „Soft-touch"
• Ubijak ze stali nierdzewnej
• Łatwy w czyszczeniu

Cena detaliczna: 29 pln

 

Spieniacze elektryczne. 
Wnętrze każdego z tych spieniaczy jest pokryte specjalną powłoką zapobiegającą przywieraniu, przez co zapewniają one maksymalną wygodę użytkowania. Wyjmowany ubijak spienia mleko w bardzo krótkim czasie, a automatyczny wyłącznik zapobiega przegrzaniu. Dzięki temu spieniacze elektryczne Severin są nie tylko proste w obsłudze, ale także bezpieczne.

 


Model SM 9684.

• Kolor: srebrno-biały 
• Moc: ok. 500 Wspieniacz do mleka SM 9684
• Spienia ok. 100 - 260 ml mleka
• Podgrzewa 100 - 500 ml mleka
• Zdejmowany pojemnik na mleko                        
wykonany ze stali szlachetnej
• 360-stopniowy system zapewniający dowolne 
ustawianie pojemnika na podstawie
• Wymienne nakładki z magnetycznym schowkiem
• Pojemnik na mleko z systemem indukcyjnym
• Zabezpieczenie przed przegrzaniem
• Spienia mleko w kilka sekund
• Spienia mleko na zimno i na gorąco
• Podświetlany włącznik/wyłącznik
• Automatyczne wyłączanie

Cena detaliczna: ok. 320 pln

 

Model SM 9667.spieniacz do mleka SM 9667

• Kolor: czarny-chrom
• Moc: ok. 450 W                                                                                       
• Prędkość obrotowa ok. 9.600 o/min.
• Obudowa ze stali szlachetnej
• Spienia ok. 65 ml i podgrzewa ok. 165 ml mleka
• Pojemnik z powłoką zapobiegającą przywieraniu, 
łatwy w czyszczeniu
• Wyciągany ubijak do mleka
• Zabezpieczenie przed przegrzaniem
• Spienia mleko w niecałą minutę
• Podświetlany włącznik/wyłącznik
• 360-stopniowy centralny system bezprzewodowy 
zapewniający dowolne ustawianie urządzenia na 
podstawie z przewodem
• Automatyczne wyłączanie

Cena detaliczna: 199 pln


Model SM 9683.

• Kolor: drapana stal szlachetna-czarny                                          spieniacz do mleka SM 9683
• Moc: ok. 600 W
• Prędkość obrotowa ok. 7.340 o/min.
• Obudowa ze stali szlachetnej 
• Spienia i podgrzewa ok. 150 ml mleka
• Pojemnik z powłoką zapobiegająca przywieraniu,
łatwy w czyszczeniu
• Wyciągany ubijak do mleka
• Zabezpieczenie przed przegrzaniem
• Szybkie spienianie mleka
• Podświetlany włącznik/wyłącznik
• 360 - stopniowy centralny system bezprzewodowy 
zapewniający dowolne ustawianie urządzenia na 
podstawie z przewodem
• Automatyczne wyłączanie

Cena detaliczna: 249 pln

O firmie Severin
Powstała w 1892 roku w miejscowości Sundern w Niemczech, firma Severin tworzy i sprzedaje drobny sprzęt gospodarstwa domowego od ponad 50 lat. Dziś zatrudnia ponad 2 600 osób na całym świecie. Firma mieszcząca się w regionie Sauerland w Nadrenii Północnej Westfalii ma w asortymencie ponad 200 różnych urządzeń elektrycznych. Ta nieustannie rozszerzająca się oferta zawiera produkty takie jak automatyczne ekspresy do kawy, czajniki, tostery, urządzenia do gotowania jaj, grille, raclette, miksery, odkurzacze, produkty do pielęgnacji włosów i ciała. We współpracy z profesjonalnymi i wiarygodnymi partnerami handlowymi Severin sprzedaje swój sprzęt AGD w ponad 80 krajach i posiada własne oddziały handlowe we Francji, Hiszpanii, Szwecji, Holandii, Polsce, Włoszech i Szwajcarii. Poza zakładem w Sundern/Sauerland firma ma swoje fabryki także w Shenzhen i Panyu w Chinach.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.severin.pl

 

ASUS prezentuje wydajny tablet Eee Slate EP121

 

Procesor IntelŸ Core™ i5, Windows 7 i pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 12,1 cala sprawiają, że Eee Slate EP121 jest najbardziej wydajnym i wszechstronnym tabletem dostępnym na rynku.

Warszawa, 10 lutego 2011 r. — Tablet ASUS Eee Slate EP121 został wyposażony w duży ekran multi-touch i procesor IntelŸ Core™ i5, dzięki czemu stanowi on idealną kombinację wydajności i mobilności. System operacyjny Windows 7 Home Premium sprawia, że urządzenie to może wykonywać te same zadania, co każdy komputer stacjonarny lub notebook. ASUS Eee Slate EP121 został stworzony dla wymagających użytkowników, którzy chcą zarówno przeglądać, jak i tworzyć treści. 

Eee Slate EP121 to zaawansowany tablet, który stanowi odpowiedź na potrzeby zarówno użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. Przyznana mu podczas targów CES 2011 nagroda Innovations Award jest najlepszym dowodem świadczącym o jego zaawansowaniu technologicznym. 

- To unikatowe urządzenie świetnie łączy w sobie różne funkcje: z jednej strony oferuje efektywność i wydajność niezbędne podczas pracy, z drugiej strony jest świetnym narzędziem rozrywki. Bez wątpienia jest to przełomowe urządzenie mobilne - mówi Steve Guggenheimer, wiceprezes działu OEM w Microsoft Corporation. 

Łatwa i intuicyjna obsługa 
Jasny, 12,1-calowy pojemnościowy ekran o wysokiej rozdzielczości sprawia, że Eee Slate EP121 jest idealną platformą mobilnej rozrywki. Zastosowany w tablecie zaawansowany wyświetlacz dotykowy umożliwia precyzyjną i prostą kontrolę, a pióro cyfrowe WACOM gwarantuje najwyższy komfort pracy z rysikiem. Zaawansowanatechnologia „pióro i atrament” pozwala pisać w naturalny sposób — napisane ręcznie notatki można zapisać w pierwotnej postaci albo szybko przekonwertować na edytowalny tekst. 
Eee Slate EP121 jest sprzedawany z elegancką, pełnowymiarową klawiaturą Bluetooth, nieocenioną w przypadku konieczności pisania dłuższych tekstów. Wbudowana w klawiaturę bateria wydłuża pracę tabletu do 4,5 godziny (według testu 3DMark w trybie Reader). 

Tablet bez kompromisów 
Dzięki szybkiemu procesorowi IntelŸ Core™ i5 oraz 2 lub 4 GB pamięci RAM Eee Slate EP121 z łatwością radzi sobie z wykonywaniem wielu zadań równolegle. System Windows 7 Home Premium pozwala na obsługę tych samych aplikacji, z których na co dzień korzystamy na komputerze stacjonarnym lub notebooku, np. Microsoft Office, Intuit Quicken lub Adobe Photoshop Elements i wielu innych. 
Obsługa standardów 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 3.0, USB 2.0 i HDMI pozwala na łatwe podłączenie tabletu do sieci bezprzewodowych, urządzeń peryferyjnych i ekranów wysokiej rozdzielczości. Wszystko to sprawia, że nowy Eee Slate firmy ASUS jest najbardziej wszechstronnym tabletem dostępnym na rynku. 

Rozrywka dla każdego 
12-calowy ekran tabletu Eee Slate EP121 sprawia, że wspólne oglądanie filmów HD i zdjęć staje się jeszcze wygodniejsze. Technologia Advanced Fringe Field Switching (AFSS) zapewnia wyższą jasność i szerszą paletę kolorów niż w przypadku podobnych ekranów IPS (In-Plane Switching), a zarazem bardzo szeroki kąt widzenia wynoszący 178°. Dzięki rozdzielczości 1280 x 800 Eee Slate EP121 doskonale nadaje się zarówno do pracy, jak i odtwarzania multimediów. Wytrzymała konstrukcja CorningŸ GorillaŸ Glass gwarantuje, że ekran sprosta wszystkim wyzwaniom mobilnego użytkowania. 
Eee Slate EP121 zapewnia wysoką wydajność podczas oglądania filmów, programów telewizyjnych. Dzięki tabletowi użytkownicy mają dostęp do tej samej szerokiej gamy treści multimedialnych i oprogramowania, co użytkownicy komputerów stacjonarnych i notebooków. Eee Slate EP121 obsługuje również Adobe Flash, więc zapewnia swobodny dostęp do wszelkich zasobów, które oferuje internet. 

Twoje pliki na wyciągnięcie ręki 
Technologia Windows Live Mesh automatycznie synchronizuje pliki pomiędzy komputerami pracującymi pod kontrolą systemów Windows 7. Użytkownicy mają dostęp do potrzebnych danych bez względu na to, gdzie przebywają. Mogą również zdalnie łączyć się z innymi komputerami PC, do czego potrzebne jest tylko odpowiednie oprogramowanie i szybkie łącze internetowe. 
Oglądanie filmów, sporządzanie notatek czy też inna praca w środowisku Windows - wydajny i mobilny ASUS Eee Slate EP121 sprawia, że każde z tych zadań wykonuje się z przyjemnością. 

Najważniejsze cechy: 
- Wysoka wydajność dzięki procesorowi IntelŸ Core™ i5 i systemowi WindowsŸ 7 
- Ekran multi-touch firmy WacomŸ z piórem cyfrowym 
- Pełnia doświadczeń multimedialnych dzięki 12,1-calowemu ekranowi o szerokim kącie widzenia 

UWAGI DLA REDAKTORA 
ASUS Eee Slate EP121 w 30 słowach 
Tablet ASUS Eee Slate EP121 z dużym ekranem multi-touch, procesorem IntelŸ Core™ i5 i systemem WindowsŸ 7 Home Premium oferuje niedoścignioną kombinację wydajności i mobilności. 

ASUS Eee Slate EP121 w 60 słowach 
ASUS Eee Slate EP121 z dużym ekranem multi-touch i procesorem IntelŸ Core™ i5 jest jednym z najbardziej wszechstronnych tabletów. Dzięki systemowi operacyjnemu Windows 7 Home Premium, nowy tablet firmy ASUS może wykonywać te same zadania, co każdy komputer stacjonarny lub notebook. 

ASUS Eee Slate EP121 w 100 słowach 
Tablet ASUS Eee Slate EP121 z dużym ekranem multi-touch i procesorem IntelŸ Core™ i5 oferuje niedoścignioną kombinację wydajności i mobilności. Dzięki systemowi operacyjnemu Windows 7 Home Premium, nowy tablet firmy ASUS może wykonywać te same zadania, co każdy komputer stacjonarny lub notebook. Eee Slate doskonale nadaje się zarówno do pracy, jak i rozrywki. Pojemnościowy ekran dotykowy pozwala na łatwe sterowanie palcem lub rysikiem. Dzięki wbudowanej łączności 802.11n Wi-Fi, obsłudze Bluetooth 3.0 i ekranowi o szerokim kącie, widzenia tablet Eee Slate stanowi idealne narzędzie do odtwarzania multimediów i przeglądania sieci. 

 

źródło:

ASUS Polska Sp. z o.o.

 

Romantyczna kolacja ze smakiem: Ty, Twoja Połówka i elektryczne fondue Severin


Walentynki
 do idealny moment by zaskoczyć ukochaną osobę własnoręcznie przygotowaną kolacją. W tej sytuacji idealnym pomocnikiem jest elektryczne fondue Severin, dzięki któremu możemy przyrządzić zarówno danie główne jak i romantyczny deser.

Już za kilka dni będziemy celebrować dzień zakochanych – Walentynki. To idealna okazja, by dać wyraz uczuciom do ukochanej osoby. Sposobów na okazanie miłości jest wiele: pluszowe serduszka i misie, kwiaty, czekoladki, biżuteria czy romantyczny spacer. Nic jednak nie sprawi naszej drugiej połowie tak dużej przyjemności, jak osobiście przygotowana kolacja na pięknie udekorowanym stole. Warto również zadbać o to, by w menu znalazło się coś wyjątkowego i oryginalnego. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się fondue, łączące w sobie pyszny posiłek z elementami beztroskiej zabawy. W zależności od wyboru składników, fondue może być zarówno wyszukanym daniem głównym jak i przepysznym deserem. 
Rozróżniamy kilka rodzajów fondue: 
• Fondue serowe. Najbardziej tradycyjne. W naczyniu do fondue rozpuszczamy kilka rodzajów żółtego sera, w którym następnie maczamy kawałki chrupiącego pieczywa, najlepiej bagietki. 
• Fondue burgundzkie. Fondue mięsne. W garnku podgrzewamy tłuszcz, w którym smażymy kawałki mięsa lub warzyw. 
• Fondue rosołowe. W garnku podgrzewamy bulion rosołowy, w którym gotujemy kawałki mięsa lub warzyw. 
• Fondue czekoladowe. Doskonały deser. W garnku rozpuszczamy czekoladę, w której następnie zanurzamy kawałki ulubionych owoców, np. truskawek, bananów, kiwi. Ta forma fondue zdobywa coraz większą rzeszę wielbicieli. 

Do przyrządzenia każdej z powyższych wersji, doskonale nadaje fondue elektryczne firmy Severin. Duży, wyjmowany pojemnik ze stali nierdzewnej pozwala zarówno na bezpieczne podgrzanie tłuszczu jak i delikatne rozpuszczenie czekolady. Znajdujące się w komplecie widelczyki pomagają w wygodnym zanurzaniu przysmaków w garnku. Specjalnie wyprofilowana pokrywa z wycięciami na widelce chroni przed pryskającym tłuszczem. Elektryczne fondue firmy Severin jest gwarantem idealnej, romantycznej i niezapomnianej kolacji we dwoje. 

W ofercie firmy znajdują się następujące modele: 

Model FO 2406 

• Moc: ok. 800 W 
• Regulator temperatury 
• Zdejmowany pojemnik ze stali nierdzewnej 
• 8 widelców ze stali nierdzewnej 
• Osłona przeciw pryskaniu tłuszczu z wycięciami na widelce 
• Odporna na wysoką temperaturę podstawa z tworzywa sztucznego 
• Zabezpieczenie przeciw przegrzaniu 
• Sugerowana cena detaliczna: 339,00 pln 

Model FO 2400 

• Moc: ok. 800 W 
• Regulator temperatury 
• Zdejmowany pojemnik ze stali nierdzewnej 
• 8 widelców ze stali nierdzewnej 
• Osłona przeciw pryskaniu tłuszczu z wycięciami na widelce 
• Odporna na wysoką temperaturę podstawa z tworzywa sztucznego 
• Zabezpieczenie przeciw przegrzaniu 
• Sugerowana cena detaliczna: 229,00 pln 

 

źródło:

Severin Polska Sp. z o.o.
http://www.severin.pl 

 

« poprzednia 1 2119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 następna »