Aktualności

Coraz bliżej "podatku od smartfonów". Nie ma decyzji, ale "zmiany są konieczne"

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało we wtorek, że nie podjęło jeszcze decyzji co do objęcia tzw. opłatą reprograficzną m.in. smartfonów i tabletów. Resort przekonuje jednak, że system opłat od urządzeń i czystych nośników wymaga unowocześnienia.

W komunikacie przekazanym we wtorek Centrum Informacyjne resortu kultury podkreśliło, że "nie została jeszcze podjęta decyzja co do zmiany katalogu objętych opłatami urządzeń i związanych z nimi czystych nośników poprzez jego dostosowanie do aktualnej rzeczywistości technologicznej zdominowanej przez urządzenia cyfrowe".

Jak zaznaczono, obecnie opłaty "obejmują szereg urządzeń i nośników analogowych jak magnetofony, magnetowidy, kasety VHS itp., które nie występują już w masowej sprzedaży, wypierane przez nowoczesne wielofunkcyjne urządzenia cyfrowe, jak smartfony i tablety".

Opłata dotycząca smartfonów i tabletów to tzw. opłata reprograficzna. Uiszczają ją producenci sprzętu służącego do kopiowania lub jego importerzy, co de facto oznacza, że kosztami obciążeni są nabywcy urządzeń. Zgodnie z prawem pobierane opłaty nie mogą być wyższe niż 3 proc. ceny urządzenia.

Nieaktualne przepisy wymagają zmian

W ocenie MKiDN "zarówno organizacje zbiorowego zarządzania jak i organizacje producentów dostrzegają wady istniejącej regulacji i potrzebę jej zmiany".

- Obydwie strony uważają za zasadne wyeliminowanie z systemu opłat większości urządzeń i nośników analogowych - ocenia resort. Dodaje jednak, że wciąż pozostają różnice zdań co do sposobu uwzględnienia w systemie nowych urządzeń.

Resort kultury obecnie oczekuje na "kompleksową propozycję ze strony organizacji zbiorowego zarządzania". Dopiero po jej otrzymaniu mają zostać rozpoczęte konsultacje ze środowiskiem przedsiębiorców uiszczających opłaty (producenci i importerzy RTV/IT).

- Potrzebny jest kompromis dotyczący przede wszystkim zmian systemowych, których celem jest usprawnienie inkasa opłat i przyspieszenie podziału środków między organizacje dokonujące ich bezpośredniej repartycji między podmioty uprawnione - przekonuje resort.

- Ministerstwo po szeregu odbytych w ostatnim czasie spotkań konsultacyjnych z organizacjami zbiorowego zarządzania i organizacjami producentów dostrzega jednak z obydwu stron wolę kompromisu i ostatecznego zakończenia trwającej już dość długo i momentami bardzo burzliwej debaty publicznej - podkreśla ministerstwo kultury.

Resort obecnie oczekuje również na finalne stanowisko organizacji producentów przed podjęciem decyzji, co do treści projektu ministerialnego. Smartfony i tablety objęte są opłatami w większości państw UE, m.in. Francji, Holandii, Niemczech, Belgii, Węgrzech, Włoszech, Austrii i na Litwie.

- Prawo UE wymaga, aby dozwolony użytek w prawie autorskim był należycie kompensowany, a polski system opłat od urządzeń i czystych nośników niewątpliwie wymaga unowocześnienia - czytamy w komunikacie.

Jak podkreślono, "w ramach dozwolonego użytku osobistego możliwe jest nieodpłatne korzystanie z rozpowszechnionego utworu, w tym chociażby skopiowanie go i przekazanie pojedynczych egzemplarzy swojej rodzinie lub przyjaciołom, z którymi pozostajemy w stałych relacjach towarzyskich". MKiDN dodaje jednocześnie, że "twórcy i podmioty praw pokrewnych ponoszą z tego tytułu oczywiste szkody".

Dzięki dozwolonemu użytkowi osobistemu - tłumaczy resort - funkcjonuje legalny, darmowy obieg chronionych prawem autorskim filmów, utworów muzycznych, czy książek. - W państwach Unii Europejskiej i w wielu pozaunijnych został przyjęty model kompensaty polegający na opłatach uiszczanych przez producentów i importerów urządzeń lub czystych nośników RTV/IT. Polski system obowiązujący od 1995 r. wzoruje się na tych właśnie, sprawdzonych już w wielu państwach rozwiązaniach - dodaje resort.

Ministerstwo zwraca też uwagę, że alternatywnym modelem kompensaty "wydaje się tylko bezpośrednie finansowanie z budżetu państwa, na co w ostatnim czasie zdecydowała się Hiszpania". Zastrzega jednak, że finansowanie z budżetu obciąża wszystkich podatników, bez jakiegokolwiek powiązania z faktycznym lub nawet domniemanym korzystaniem z dozwolonego użytku.

- System opłat uiszczanych przez producentów i importerów jest o wiele lepszym, bardziej sprawiedliwym rozwiązaniem. Wielkie ponadnarodowe koncerny produkujące elektronikę użytkową uzyskują ogromne zyski ze sprzedaży swoich produktów, które umożliwiają lub przynajmniej bardzo ułatwiają korzystanie z dozwolonego użytku - podkreśla ministerstwo.

Będzie drożej

Tymczasem, jak alarmuje prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Michał Kanownik, konsekwencją objęcia smartfonów i tabletów opłatą reprograficzną może być wzrost ich ceny nawet o 8 proc.

- Nie mówimy o różnicy w cenie o 1,5 czy 2 proc. Taka różnica będzie na poziomie producenta, ale na poziomie całej ścieżki dystrybucji wzrost będzie wyższy, ponieważ każdy będzie szacował swoją marżę od wyższej kwoty. Cena może wzrosnąć o kilka, nawet do 8 proc. To jest średnio 50 zł na tablecie - mówił Kanownik. Jak dodał, w wyniku wzrostu cen sprzętu polscy konsumenci mogą zrezygnować z zakupu na rodzimym rynku i zacząć kupować za granicą.

Kanownik podkreślił, że opłatą mogą zostać objęte nie tylko tablety i smartfony, ale również inne urządzenia cyfrowe z funkcją kopiowania, takie jak laptopy i telewizory.

Aleksandra Frączak z Federacji Konsumentów zaznaczyła, że federacja nie zgadza się ze stawianiem znaku równości pomiędzy urządzeniami przeznaczonymi do kopiowania, jak kopiarka czy czyste płyty CD lub DVD, a sprzętem, który ma funkcję kopiowania, takim jak smartfon czy tablet. Podkreśliła, że nie ma żadnego badania pokazującego, w jaki sposób konsumenci korzystają z dóbr kultury i jakie urządzenia wykorzystują do ich kopiowania.

źródło: wp.pl

 

 

Nowy smartfon HTC Desire Eye z dwoma aparatami po 13 mln pikseli. Z przodu i z tyłu!

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, że tak zwane "selfiki" stanowią obecnie ważne zjawisko w świecie fotografii (a zwłaszcza "fotografii społecznościowej"), to HTC Desire Eye pozbawi go złudzeń.

Do tej pory tendencja była jasna - "poważny" moduł aparatu cyfrowego umieszczany był na tylnej ściance telefonu, więc jeśli ktoś chciał wykonać sobie zdjęcie o większej rozdzielczości, musiał użyć właśnie tego aparatu. Problem polegał na tym, że w przypadku selfików, czyli zdjęć wykonywanych sobie samodzielnie, najczęściej smartfonem trzymanym w wyciągniętej ręce, korzystanie z głównego aparatu na tylnej ściance to loteria - nie wiemy do końca, jak zdjęcie zostanie skadrowane.

Dlatego najczęściej do selfików wykorzystywane są aparaty na przedniej ściance, z reguły o rozdzielczości 2 milionów pikseli, a ostatnio - ponieważ ten trend został już zauważony przez producentów smartfonów - nawet 5 milionów pikseli. Ale w dzisiejszych, szalonych pod względem pogoni za rozdzielczością czasach, 5 milionów to wcale nie wydaje się dużo...

Być może właśnie to zainspirowało projektantów HTC tworzących model Desire EYE. Pod względem parametrów technicznych i wyposażenia ma to być smartfon ze średniej półki (albo "średnio-wyższej"). Pogłoski mówią o ekranie z przekątną 5,2 cala (Full HD), procesorze Snapdragon 801, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, więc telefon HTC z pewnością nie będzie miał się czego wstydzić. Ale wyróżniać go będzie jeszcze co innego.

Desire EYE ma być wyposażony w dwa moduły aparatu fotograficznego - każdy o rozdzielczości 13 milionów pikseli! Mało tego, zarówno aparat usytuowany z tyłu, jak i aparat na przedniej ściance mają być wyposażone w lampę błyskową.

No no, zapowiada się idealny smartfon do selfików...

źródło: wp.pl

 

 

Multiroom HD w Twoim domu

Dla kogo taki system audio? Dla tych entuzjastów muzyki, którzy cenią media HD i najlepszą jakość oraz czysty, realistyczny dźwięk. Dzisiejsza technologia bezprzewodowa wymaga możliwości podłączenia wielu złożonych urządzeń. W rezultacie odbiorcy wymagają więcej od domowego audio. Harman Kardon Omni odpowiada na te potrzeby i oferuje: przesyłanie danych z różnych urządzeń, szybki i jednolity dostęp do jakości HD, słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub innej muzyki w różnych pokojach, a nade wszystko nie wymaga łączenia za pomocą kabla i umożliwia kontrolę muzyki za pomocą dostępnej aplikacji.

W przeciwieństwie do wielu innych bezprzewodowych systemów przesyłu danych, Harman Kardon Omni przesyła dźwięk w jakości studyjnej na poziomie 24-bit/96kHz oraz posiada właściwości akustyczne, których nie znajdziemy w żadnym systemie innych marek obecnych na rynku. W związku z tym można cieszyć się nie tylko wygodą połączenia bezprzewodowego, ale także wyjątkowymi wrażeniami dźwięku w wyższej rozdzielczości niż na płytach CD.

By zdefiniować swój bezprzewodowy multiroom, do dyspozycji mamy Omni 10, Omni 20 oraz Adapt. Omni 10 i Omni 20 to dwa rodzaje głośników bezprzewodowych HD umożliwiających słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub różnej muzyki w różnych pokojach. Muzyka kontrolowana jest i odtwarzana za pomocą przycisku dotykowego lub za pośrednictwem aplikacji Control App. Muzyka wędruje po całym domu za pośrednictwem bezprzewodowych technologii przesyłu danych. Dźwięk natomiast wciąż pozostaje w studyjnej jakości HD (24-bit/96kHz). Moc wyjściowa to 2x 25W (bi-amp) w modelu Omni 10 oraz 4x 15W w modelu Omni 20. Harman Kardon Adapt to bezprzewodowy adapter audio HD. Pozwala zaktualizować istniejący system do transmisji strumieniowej w jakości 24-bit/96kHz. Do zestawu kina domowego, który aktualnie posiadamy, podłączyć go możemy za pomocą przewodu, natomiast z nowymi głośnikami serii Omni, a także (od listopada 2014 roku) z Harman Kardon Aura czy Harman Kardon Onyx łączyć będzie się bezprzewodowo. Umożliwia to wówczas słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub różnej muzyki w różnych pokojach. Jej odtwarzanie kontrolowane jest za pomocą przycisku dotykowego lub za pośrednictwem aplikacji Control App. Harman Kardon Adapt wypełnia lukę pomiędzy efektownym sprzętem Hi-Fi, a siecią bezprzewodową.

Controler App to natomiast aplikacja sterująca, zapewniająca kontrolę i ustawienia sieci bezprzewodowej bez kabla. Oprogramowanie głośników jest automatycznie uaktualniane. Posiada też wskaźnik siły sygnału dla optymalnego usytuowania głośnika. Zgrabny design i funkcjonalność, wykorzystanie standardowej sieci Wi-Fi, wyjątkowy dźwięk i prezentacja sprawiają, że bezprzewodowe audio domowe nigdy nie brzmiało lepiej, a także nigdy nie było prostsze w konfiguracji i zarządzaniu. Działa z wykorzystaniem Blackfire ResearchTM - bezprzewodowej media-technologii, a aplikacja Harman Kardon, podobnie jak Bluetooth, pozwala na dostęp i bezproblemowe przesyłanie każdej muzyki z telefonu, ulubionych serwisów czy podobnych aplikacji. Harman Kardon Omni 10 i Omni 20 użyć można jako głośniki wolnostojące w każdym pokoju naszego mieszkania. Można je także łączyć parami w celu stworzenia systemu stereo. Ponieważ system Omni jest bezprzewodowy, głośniki można w prosty sposób przemieszczać, by znaleźć idealną lokalizację.

- Harman Kardon Wireless, czyli bezprzewodowy system audio HD, reprezentuje najwyższy poziom skalowalności, jakości i personalizacji dla domowego audio - mówi Michael Mauser, prezes Lifestyle Division, HARMAN. - A wszystko to bez wyrzekania się wspaniałego dźwięku czy pięknego, postępowego designu. Nasza seria Omni sprawia, że na naszych oczach dokonuje się rozwój, ale bez kompromisów w jakości dźwięku czy estetyce - kontynuuje. Dodatkowo przycisk Link (/) pozwala odtwarzać muzykę z wielu źródeł dźwięku - jego pojedyncze wciśnięcie umożliwia wybór ulubionej piosenki, a dłuższe przytrzymanie uruchamia funkcję party mode, gdzie wszystkie głośniki odtwarzają tą samą muzykę. To prosta kontrola dźwięku pomiędzy pokojami.

Harman Kardon Omni to pierwsza linia produktów, która będzie rozwijana poprzez aplikację tworzoną przez społeczność Harman Developer Community (developer.harman.com). Zaczynając od jesieni tego roku, członkowie społeczności będą mieli dostęp do potrzebnych narzędzi oprogramowania, wspierając tym samym tworzenie, testy i rozpowszechnianie aplikacji. Takie zaangażowanie pozwoli odkrywać nowe drogi rozwoju systemu multiroom audio firmy Harman Kardon. Produkt dostępny będzie w sprzedaży od listopada, a jego cena wynosić będzie:

 • Harman Kardon Omni 10 - 849 zł,
 • Harman Kardon Omni 20 - 1299 zł oraz
 • Harman Kardon Adapt - 549 zł.

źródło: hk/agdrtv24.pl

 

 

Canon pracuje nad nowatorskim urządzeniem do przechowywania zdjęć

Firma Canon pracuje nad nowym konceptem urządzenia do przechowywania zdjęć o roboczej nazwie Cross Media Station. Pozwala ono na proste zarządzanie wysokiej jakości zdjęciami oraz filmami robionymi za pomocą aparatów cyfrowych. Cross Media Station wyróżniają te same cechy co aparaty Canon - szybkość działania, komfort użytkowania oraz wysoka jakość zdjęć. Nowe urządzenie umożliwia łatwe przechowywanie obrazów zapewniając użytkownikom komfort korzystania z biblioteki zdjęć i filmów.

Dzięki technologii NFC, zdjęcia i filmy można łatwo przenosić z aparatu do urządzenia Cross Media Station, a następnie przeglądać w wysokiej jakości na telewizorze. Dodatkowo po podłączeniu urządzenia do sieci pozwala ono użytkownikom na łatwe udostępnianie filmów i zdjęć, ich drukowanie oraz wiele innych czynności możliwych dzięki rozbudowanemu zakresowi dostępnych funkcji. Szczegóły na temat nowego urządzenia, zarówno dane techniczne, ceny jak i data wprowadzenia na rynek nie zostały jeszcze oficjalnie podane. Canon nieustannie pracuje nad produktami i rozwiązaniami z dziedziny nowych technologii, które będą przyczyniać się do rozwoju kultury fotografowania i filmowania, a także spełnią oczekiwania szerokiej rzeszy użytkowników.

źródło: canon/agdrtv24.pl

 

 

Zrób to sam: półka na wino

Tradycyjne stojaki na wino są zazwyczaj kosztowne, banalne i do tego zajmują sporo miejsca. Wystarczy jednak jedna deska i trochę chęci, aby własnoręcznie stworzyć designerską półkę na wino. Dzięki niej wyeksponujesz swoją kolekcję i zachwycisz gości oryginalnym elementem wystroju wnętrza.

 

Do stworzenia półki na wino potrzebujesz:

 • deski o wymiarach 70x10x2 cm
 • 3 wkrętów o wymiarach 150x8 mm oraz pasujących do nich kołków rozporowych
 • wiertła sednik o średnicy 50 mm
 • wiertła do drewna o średnicy 8mm
 • ekierki i ołówka
 • 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)
 • akumulatorowej szlifierki uniwersalnej (np. Bosch PSM Primo)
 • akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo)
 • systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)

 

Krok 1.

Za pomocą ekierki i ołówka zaznacz miejsca otworów na butelki. Zachowaj między nimi dziesięciocentymetrowe odstępy.

Krok 2.

Przy pomocy wiertła sednik o średnicy 50 mm oraz akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem (np. Bosch PSB 10,8 LI-2) wywierć otwory w zaznaczonych punktach.

Krok 3.

Połóż deskę na boku i w bocznej krawędzi zaznacz trzy miejsca na otwory. Dzięki nim powiesisz półkę na ścianie. Dwa z otworów nakreśl w odległości 5 cm od końców deski, natomiast trzeci dokładnie w połowie jej długości. Kiedy już to zrobisz, wywierć otwory w zaznaczonych miejscach za pomocą wiertła do drewna o średnicy 8 mm i akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem.

Krok 4.

Przy pomocy szlifierki uniwersalnej wygładź krawędzie wywierconych wcześniej otworów. Pomoże Ci w tym Bosch PSM Primo - najmniejsza szlifierka uniwersalna na rynku, która jest bardzo łatwa w obsłudze. Jej płyta szlifierska w kształcie stopy żelazka, zakończona długim i płaskim czubkiem, umożliwi Ci swobodne dotarcie do otworów i wygładzenie deski.

Krok 5.

Teraz czas na pomalowanie półki. Najpierw zabezpiecz przestrzeń gazetami lub papierem oraz folią i taśmą malarską. Następnie, przy użyciu systemu natryskowego (jak np. Bosch PFS 3000-2) równomiernie pomaluj deskę przynajmniej dwoma warstwami farby akrylowej w wybranym kolorze. 

Krok 6.

Gdy farba wyschnie, przymocuj półkę do ściany trzema wkrętami i pasującymi do nich kołkami rozporowymi. Do tego zadania najlepiej jest użyć akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo).

 

Teraz możesz włożyć do swojego dzieła kilka butelek wykwintnych trunków i cieszyć się nowym, własnoręcznie wykonanym meblem!

„Fot. Bosch”

 

 

 

 

 

 

Denon: AVR-X5200W i AVR-X4100W - amplitunery kina domowego klasy premium z przełomowym Dolby Atmo

Denon, jeden z producentów wysokiej jakości produktów służących domowej rozrywce, przedstawia dwa kolejne nowe modele sieciowych amplitunerów kina domowego z serii X. Zrodzone z sukcesu zeszłorocznej serii nowe modele AVR-X5200W i AVR-X4100W oferują jeszcze więcej doskonałych funkcjonalności i najwyższą jakość dźwięku Denon dla najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego. Co należy zaznaczyć, oba modele są dostarczane z przełomową technologią Dolby Atmos oferującą wciągające doznania tak wielowymiarowego dźwięku, jak nigdy dotąd.

Nowy AVR-X4100W posiada wzmacniacz o mocy 200W na kanał, by dostarczyć oszałamiającego dźwięku kinowego i pozwalającego na odtwarzanie muzyki bogatej w szczegóły. Ich zaawansowana sekcja audio zawiera dekodery najwyższej rozdzielczości, jak Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, ale także DTS Neo:X, Audyssey DSX i Dolby Pro Logic IIz, by dać możliwość doświadczania jeszcze bardziej realistycznego odbioru przestrzennego dźwięku z dodatkowych głośników efektowych ponad głową. Dla ostatecznego dopieszczenia niesamowitej jakości dźwięku AVR-X4100W posiada specjalnie stworzony przez Denona układ D.D.S.C.-HD z uznaną technologią AL24 Processing Plus, posiada też połączenie Denon Link HD dla wolnej od zniekształceń typu „jitter" transmisji ze współpracującego odtwarzacza Blu-ray Denona. Wymagający użytkownicy zapewne docenią fakt, ze nowy amplituner udostępnia najbardziej zaawansowany pakiet do kalibracji Audyssey zawierający Audyssey MultEQ XT 32 (Pro ready) z Sub EQ HT i LFC.


Denon jest dumny z faktu, że jest jedną z pierwszych firm oferujących amplitunery kina domowego posiadające najnowszą technologię dekodowania Dolby Atmos. Z Dolby Atmos dźwięk dochodzi ze wszystkich kierunków, także ponad głową - prawdziwie trójwymiarowy dźwięk. Dzięki swoim czterem układom DSP (Digital Sound Processing), AVR-X4100W posiada wystarczającą zdolność obliczeniową, by obsłużyć 9-kanałowy zestaw Dolby Atmos. Poprzez dodanie dodatkowego 2-kanałowego wzmacniacza, wrażenia jakie oferuje Dolby Atmos mogą być jeszcze pełniejsze przy zastosowaniu konfiguracji sprzętowej 5.1.4 lub 7.1.2. Konfiguracja głośników 5.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 5.1 uzupełnionym o 4 głośniki ponad głową lub głośniki przystosowane do Dolby Atmos. Analogicznie konfiguracja 7.1.2 bazuje na układzie 7.1 z dwoma głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.


Nowe AVR-y z serii X oferują tak szeroki zestaw możliwości podłączeniowych, jak nigdy dotąd. Wszystkie posiadają wbudowane moduły Wi-Fi dla łatwej integracji z domową siecią i technologię Bluetooth do podłączenia urządzeń mobilnych za pomocą jednego przycisku. Po podłączeniu, AVR-X4100W otwiera pomieszczenie odsłuchowe na praktycznie nielimitowaną ilość źródeł muzyki i opcje odtwarzania. Użytkownik może przesyłać swoją muzykę strumieniowo, wygodnie z urządzeń Apple przez AirPlay lub własnych zasobów zapisanych w urządzeniach kompatybilnych z DLNA, jak sieciowe dyski NAS. Co więcej, możesz wybrać jedną z tysięcy internetowych stacji radiowych i cieszyć się muzyką ze Spotify dzięki najnowszemu rozwiązaniu Spotify Connect (tam, gdzie dostępne; wymagana subskrypcja usługi). Dla pełnej wygody, przedni port USB może zostać użyty do podłączenia dysku USB i urządzeń Apple celem odtwarzania muzyki i ładowania urządzeń jednocześnie. Kontrolę nad funkcjonalnościami ułatwia aplikacja sterująca Denon Remote App dostępna dla urządzeń iOS i Android, ale także zaktualizowany asystent ustawień i zaawansowany graficzny interfejs użytkownika (GUI) stwarzają bardzo przyjazne warunki do obsługi urządzenia nawet przez początkujących użytowników.


Oferując 8 wejść HDMI i 3 wyjścia HDMI, AVR-X4100W jest gotów przejąć kontrolę dosłownie nad wszystkimi urządzeniami cyfrowymi, jak odtwarzacze Blu-ray, odtwarzacze mediów, kamery i inne w tym samym czasie. Zaawansowany procesor obrazu w AVR-X4100W został stworzony, by obsłużyć przyszłe wymagania 4K Ultra HD 50/60 Hz i oferuje sub-sampling pass-through 4:4:4 Pure Color 4K, wszystko zgodnie z najnowszą specyfikacją HDMI. Umożliwia to także konwertowanie w górę i transkodowanie sygnału ze źródeł obrazu standardowej rozdzielczości i wysokiej rozdzielczości aż do 4k Ultra HD 50/60 Hz celem osiągnięcia najlepszych możliwych wrażeń z oglądania filmów. Dodatkowo, AVR-X4100W posiada zaawansowane możliwości multi-zone, wyjścia przedwzmacniacza i opcje instalatorskie, co pozwala mu stać się prawdziwym centrum domowej rozrywki. Denon zadbał również o zastosowanie nowego trybu Eco oferującego unikatowy system zarządzania poborem energii, co stanowi wkład firmy w ochronę środowiska bez tworzenia żadnych kompromisów jeśli chodzi o jakość dźwięku i wydajność.


AVR-X5200W: prawdziwy 9-kanałowy okręt flagowy z monolityczną konstrukcją wzmacniacza


Przedstawiamy prawdziwego mocarza wśród urządzeń serii X: AVR-X5200W oferuje te same funkcjonalności co AVR-X4100W, ale z dużą dawką dodatkowych nowoczesnych technologii. Posiada 9-kanałowy wzmacniacz dyskretny z 205W na kanał o monolitycznej konstrukcji ze specjalnie stworzonymi tranzystorami DHCT (Denon High Current Transistors), by wypełnić kino domowe mocą, zadziwiającą przejrzystością, szczegółami i głębią. Wspiera zestawy głośnikowe w konfiguracjach wykraczających poza jego dziewięciokanałowy wzmacniacz mocy i może obsłużyć nawet 11.2 kanałów. AVR-X5200W wspiera konfiguracje 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2 i nawet 11-kanałowe Dolby Atmos; a z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem nawet konfiguracje Dolby Atmos 7.1.4 lub 9.1.2. Konfiguracja głośników 7.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 7.1 z czterema głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos. Konfiguracja 9.1.2 bazuje na układzie głośników 9.1 z dwoma głośnikami ponad głową. To wszystko przenosi możliwości podłączeniowe, wszechstronność i moc na najwyższy poziom.


Oba nowe urządzenia stanowią kolejny krok do przodu serii X w kierunku zaspokojenia najnowszych indywidualnych potrzeb użytkowników na każdym poziomie cenowym. Oba amplitunery będą dostępne w kolorach czarnym i premium silver począwszy od października.


źródło: denon/agdrtv24.pl

Manta MS4001 - tani smartfon dla dzieciaków

Smartfon Manta MS4001 to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy myślą o zakupie pierwszego, niedrogiego telefonu dla swoich pociech. Jego niewielkie rozmiary, łatwość obsługi oraz nowoczesny design przypadną dzieciakom do gustu.
Nowy smartfon Manta to dobrze leżące w dłoni, zaprojektowane z dbałością o ergonomię i prostotę urządzenie, wyposażone w 4-calowy ekran o rozdzielczości 800x480. Popularny system operacyjny Android 4.2 w połączeniu z 256 MB pamięci RAM i dwurdzeniowym procesorem ARM Cortex A7 1.0 GHz zapewnią płynność działania. W przeglądaniu internetu pomoże obsługa dwóch kart SIM, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z karty telefonicznej i internetowej.
Telefon posiada wbudowany odbiornik GPS, może zatem z powodzeniem posłużyć jako nawigacja samochodowa, oraz moduł Bluetooth, dzięki czemu połączymy się z zestawem głośnomówiącym, przenośnym głośnikiem lub innymi urządzeniami. Gniazdo pamięci MicroSD z możliwością rozbudowy do 32 GB pozwoli na przechowywanie zdjęć, filmów oraz muzyki bezpośrednio w smartfonie.
Sugerowana cena detaliczna: 299 zł brutto.

 

źródło: wp.pl

Samsung GALAXY Alpha zaprezentowany

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. zaprezentowała model GALAXY Alpha, który powstał w oparciu o nową koncepcję wzornictwa. Ten najnowszy smartfon firmy Samsung wyróżnia się eleganckim designem i starannie dopracowaną, kompaktową obudową z metalową ramką i solidnym wykończeniem. Jednocześnie wciąż zachowuje styl flagowych urządzeń z serii GALAXY. Alpha to elegancki i praktyczny smartfon, będący wynikiem optymalnego połączenia stylu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.
Projektując smartfon GALAXY Alpha, firma Samsung przyjęła nowe podejście do wzornictwa i skoncentrowała się na elegancji i kompaktowej konstrukcji. Dzięki wysiłkom projektantów udało się stworzyć urządzenie, które pozwala użytkownikom podkreślić ich własny styl bez utraty funkcjonalności, do której przyzwyczaiła marka GALAXY. Eleganckie wzornictwo modelu Alpha opiera się na połączeniu metalowej ramki, zgrabnie zaokrąglonych rogów oraz przyjemnej w dotyku, dającej pewny uchwyt, miękkiej tylnej części obudowy. Jest to przykład harmonijnego połączenia przeciwstawnych elementów - łagodnego, miękkiego, matowego wykończenia i przyciągającej wzrok, błyszczącej metalowej ramki. GALAXY Alpha ma niecałe 7 mm grubości, co oznacza, że jest również jednym z najcieńszych smartfonów na rynku. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze urządzenie doskonale leży w dłoni i łatwo się je obsługuje jedną ręką.
Pomimo smukłej i lekkiej konstrukcji GALAXY Alpha oferuje użytkownikom wydajne podzespoły i funkcje, których użytkownicy oczekują od flagowych urządzeń mobilnych z serii GALAXY. Telefon wyposażono w wyraźny wyświetlacz HD Super AMOLED o przekątnej 4,7 cala oraz nowoczesny aparat i działającą w czasie rzeczywistym funkcję HDR, które gwarantują niezrównaną jakość filmów i zdjęć. GALAXY Alpha wyposażono również w zestaw innowacyjnych, a także popularnych funkcji: tryb oszczędzania energii Ultra Power Saving Mode, S Health, czytnik linii papilarnych, tryb prywatny oraz możliwość współpracy z przełomowymi urządzeniami klasy wearable: Gear Fit, Gear Live oraz Gear 2.
GALAXY Alpha trafi do sprzedaży na początku września. Początkowo urządzenie będzie dostępne w następujących wersjach kolorystycznych: Charcoal Black (węglowa czerń), Dazzling White (olśniewająca biel), Frosted Gold (matowy złoty), Sleek Silver (elegancki srebrny) i Scuba Blue (morski błękit).


Specyfikacja techniczna Samsung GALAXY Alpha:


Sieć: LTE kat. 6 (300/50 Mbps)
Wyświetlacz: 4,7" HD Super AMOLED (1280 x 720)
Procesor: Octa Core (cztery rdzenie 1,8 GHz + cztery rdzenie 1,3 GHz)
System operacyjny: Android 4.4.4 (Kitkat)
Aparat: 12 megapikseli (tył) + 2,1 megapiksela (przód)
Funkcje aparatu: Piękna twarz, tryb Dual Camera, HDR (zwiększona dynamika tonalna), Panorama, Selektywne ustawianie ostrości, Shot & More, Virtual Tour
Wideo: UHD 4K (3840 x 2160) przy 30 klatkach na sekundę, Kodeki wideo: H.263, H.264 (AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8, VP8
Formaty wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
Audio: Kodeki audio: MP3, AMR-NB, AMR-WB, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC
Formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Dodatkowe funkcje: Tryb Ultra Power Saving Mode, Download Booster, Quick Connect, Tryb prywatny
Usługi mobilne Google: Chrome, Dysk, Zdjęcia, Gmail, Google, Google+, Ustawienia Google, Hangouts, Mapy, Książki Play, Gry Play, Kiosk Play, Filmy i TV Play, Muzyka Play, Sklep Play, Wyszukiwanie głosowe, YouTube
Łączność: WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac HT80, MIMO (2x2), Bluetooth®: 4.0 BLE / ANT+, USB: USB 2.0, NFC
Czujniki: Akcelerometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik pola magnetycznego, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy, czujnik gestów, czytnik linii papilarnych, pulsometr
PamięćL RAM: 2 GB, Pamięć wewnętrzna: 32 GB, Brak gniazda karty microSD
Wymiary: 132,4 x 65,5 x 6,7 mm, 114 g
Bateria: 1860 mAh


źródło: samsung/agdrtv24.pl

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10127 128 następna »