Aktualności

Huawei szykuje szafirowego następcę Ascenda P7

Trzeci największy na świecie producent smartfonów, chiński Huawei, pracuje już nad następcą smukłego modelu Ascend P7. Dostaniemy pokryty szafirem ekran.
Nie tylko Apple, ale i Huawei prowadzi prace nad ekranem pokrytym taflą wytrzymałego szafiru. Szafirowe szkło, oprócz wysokiej wytrzymałości, cechuje brak przebarwień, co zagwarantować ma wierne odwzorowanie kolorów.
W czasie wywiadu dla Chinese 21st Century Business Herald, prezes działu urządzeń Huaweia, Yu Chengdong, wyciągnął nawet z kieszeni działający egzemplarz nowej wersji smartfonu, wyposażonej w pokryty szafirem ekran. Yu powiedział, że Huawei chce być "marką premium", porównywaną do Audi, a nie do Volkswagena.
W tym celu, oprócz ekskluzywnych materiałów zastosowanych przy konstrukcji urządzeń, firma chce zwiększyć działania e-commerce, pracować nad budową lepszej świadomości marki i otworzyć nowe sklepy internetowe z jej produktami. Tym sposobem Huawei chce zwiększyć swoją obecność na rynkach poza Azją.

 

źródło: wp.pl

Nowość: akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI – kompaktowa i precyzyjna

Nowość: akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI - kompaktowa i precyzyjna

* Niewielka waga i ergonomiczna konstrukcja ułatwiają obsługę narzędzia
* System „Cut Control" zapewnia precyzyjne prowadzenie wzdłuż linii cięcia
* Nowy model w systemie narzędzi akumulatorowych 18 V „Power4All"
* Wydajny akumulator wymienny o pojemności 2,0 Ah

Bosch wprowadza na rynek nową pilarkę tarczową PKS 18 LI. Narzędzie sprawdza się idealnie przy takich pracach, jak przycinanie listew przypodłogowych, cięcie paneli laminowanych i kantówki oraz płyt potrzebnych przy pracach dekarskich lub wykańczaniu wnętrz.

Maksymalna grubość cięcia pilarki Bosch PKS 18 LI wynosi 48 mm przy cięciu prostopadłym oraz 36 mm przy cięciu pod kątem do 45 stopni. System „Cut Control" (przezroczysta, rozkładana przedłużka z zaznaczoną linią cięcia oraz oznaczeniem kąta 45 i 90 stopni na podstawie) zapewnia precyzyjne prowadzenie narzędzia wzdłuż linii cięcia i pełną kontrolę użytkownika nad nim. Dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiej wadze (2,6 kg) akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI jest wygodna w obsłudze, a na dokładne i bezpieczne jej prowadzenie pozwala zamknięta rękojeść główna oraz dodatkowa rękojeść z przodu, obydwie z miękką okładziną Softgrip.

Standardowe wyposażenie pilarki obejmuje tarczę pilarską „Fast Cut", która ma średnicę 150 mm i 18 zębów. Szybką wymianę tarczy umożliwia blokada wrzeciona. Ułatwia ją także klucz sześciokątny mocowany na pilarce i dzięki temu znajdujący się zawsze pod ręką.

Elastyczność pracy dzięki wymiennemu akumulatorowi
Akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI to nowe narzędzie Bosch w systemie akumulatorowym 18 V „Power4All", który zapewnia użytkownikom narzędzi Bosch dużą wygodę i elastyczność pracy: akumulator litowo-jonowy 18 V o pojemności 2,0 Ah można w ramach tej samej klasy napięcia wykorzystywać w ponad 10 różnych elektronarzędziach ogrodowych oraz elektronarzędziach do prac w domu, w tym np. w wiertarko-wkrętarce, wyrzynarce, sekatorze i podkaszarce.

Akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI jest dostępna w sprzedaży w dwóch wersjach:
* w opakowaniu kartonowym, z tarczą pilarską, prowadnicą równoległą, akumulatorem 18 V o pojemności 2,0 Ah oraz ładowarką w rekomendowanej cenie detalicznej brutto 799 PLN,
* w opakowaniu kartonowym, z tarczą pilarską i prowadnicą równoległą, bez akumulatora i ładowarki w rekomendowanej cenie detalicznej brutto 449 PLN.

Dane techniczne
PKS 18 LI
Napięcie / pojemność akumulatora
18 V / 2,0 Ah
Czas ładowania akumulatora
ok. 90 min (100%)
Prędkość obrotowa bez obciążenia
3 800 min-1
Głębokość cięcia przy 90°
Głębokość cięcia przy 45°
48 mm 
36 mm
Średnica tarczy pilarskiej
150 mm
Maks. grubość tarczy
1,7 mm
Waga z akumulatorem
2,6 kg

„Fot. Bosch”

Zrób to sam: zabawki dla Twojego dziecka

Zrób to sam: zabawki dla Twojego dziecka
Wyjątkowe, bo stworzone własnoręcznie!

Prezenty z okazji Dnia Dziecka spędzają Ci sen z powiek, a na widok cen lalek, klocków i samochodzików masz zawroty głowy? Podarunki dla najmłodszych nie muszą być kłopotliwe - możesz je łatwo wykonać własnoręcznie, a nawet zaprosić do wspólnego tworzenia zabawek swoje dziecko! W kreatywnej pracy pomoże Wam bezpieczne narzędzie do klejenia na gorąco Bosch GluePen.

Wspólne tworzenie zabawek jest dziecinnie łatwe - możecie zrobić co tylko przyjdzie Wam do głowy. Jedyne ograniczenie to Wasza wyobraźnia! Szybko i łatwo stworzycie pacynki-zwierzątka. Wystarczy, że weźmiecie kilka tekturowych rolek po papierze toaletowym, kawałki kolorowego filcu lub innego materiału i nożyczki. Z tkaniny wytnijcie różne kształty - lwią grzywę z trójkątów, krowie łaty i ogon dla psa. Następnie przyklejajcie kawałki materiału do rolek przy pomocy rozgrzanego GluePena, który błyskawicznie i trwale połączy poszczególne elementy. I gotowe! Teraz możecie bawić się w ZOO lub safari.

GluePen daje nieskończenie wiele możliwości. Kolejnym razem możecie stworzyć pacynki-postaci i pobawić się w teatrzyk lub zrobić inne przedmioty, np. ciężarówki i budynki, i udawać, że znajdujecie się na wielkim placu budowy.

Narzędzie do klejenia na gorąco Bosch GluePen solidnie sklei niemal wszystkie materiały, w tym kamień, tworzywo sztuczne i drewno, więc pomoże Wam także w tworzeniu zabawek dla starszych dzieci, np. modeli samolotów. Dzięki niemu nie tylko zrobisz nowe zabawki dla swojej pociechy, ale również szybko naprawisz te ulubione, choć wysłużone. Misiowi dokleisz oderwany nosek, a wiaderku do piasku - pękniętą rączkę.

Praca z pomocą GluePena jest bardzo prosta. Wystarczy, że włożysz do narzędzia wkład klejący, włączysz je jednym przyciskiem i odczekasz zaledwie 15 sekund... i już możesz rozpocząć kreatywną zabawę! Dzięki niewielkim rozmiarom GluePen jest precyzyjny i łatwo trzyma się w dłoni. Praktyczna konstrukcja elementu grzewczego nie nagrzewa obudowy, co sprawia, że jest on także bezpieczny w użyciu - pod czujnym okiem i z pomocą rodzica może nim tworzyć zabawki również dziecko powyżej lat ośmiu.

„Fot. Bosch”

Geeksphone Revolution - oto smartfon dla prawdziwego geeka

 Firma Geeksphone zapowiedziała nowy smartfon o nazwie Revolution, który posiada zainstalowane nie jeden, a dwa linuksowe systemy: Android i Firefox OS.

W telefonie zainstalowany będzie dwurdzeniowy procesor Intel Atom 1,6 GHz i 1 GB pamięci RAM. Treści będą wyświetlane na 4,7-calowym ekranie, pracującym w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Oprócz tego, znajdziemy w nim 4-gigabajtową pamięć masową i 8-megapikselowy aparat. Telefon ten nie będzie obsługiwał sieci LTE.

Jego bateria będzie miała pojemność 2000 mAh, co powinno pozwolić na cały dzień pracy bez konieczności ładowania baterii. Co ciekawe, przycisk "Home" umieszczony jest na środku dolnej części telefonu, tak jak w iPhone'ie.

Nie wiemy jeszcze jaka wersja Androida zostanie zainstalowana na Revolution, ale z graficznych materiałów promocyjnych wynika, że będzie to zmodyfikowany Android Jelly Bean w wersji 4.3. Android będzie też domyślnie uruchamianym systemem, a Firefox OS będzie można uruchamiać na życzenie. Geeksphone twierdzi również, że będzie możliwa instalacja innych zgodnych linuksowych systemów operacyjnych.

Telefon ma się pojawić w sprzedaży 20 lutego w cenie 289 euro.

 

 

Masz komputer z tym BIOS-em? Grożą ci kłopoty

Kaspersky Lab potwierdził istnienie ukrytego zagrożenia w BIOS-ach popularnych laptopów i ostrzega, że Absolute Computrace, oprogramowanie do ochrony przed kradzieżą, może być zdalnie kontrolowane przez cyberprzestępców. Zagrożonych jest kilka milionów komputerów na całym świecie.

Eksperci z Kaspersky Lab ujawnili wyniki badań, które potwierdzają - i wykazują - że słaba implementacja oprogramowania zabezpieczającego przed kradzieżą sprzedawanego przez Absolute Software może zmienić przydatne narzędzie przeznaczone do ochrony w potężny instrument wykorzystywany do cyberataków.

Ta nieudana implementacja pozwala osobom atakującym, w sposób ukradkowy, uzyskać pełny dostęp do milionów komputerów. W badaniu skoncentrowano się głównie na agencie Absolute Computrace, który znajduje się w oprogramowaniu systemowym (tzw. firmware) lub w pamięci ROM BIOS-u współczesnych laptopów i komputerów stacjonarnych.

 Głównym motywem podjęcia tego projektu badawczego było wykrycie agenta Computrace zainstalowanego na kilku prywatnych komputerach badaczy z Kaspersky Lab oraz komputerach korporacyjnych bez wcześniejszej autoryzacji. Chociaż Computrace jest legalnym produktem opracowanym przez Absolute Software, niektórzy właściciele systemów twierdzą, że nigdy nie zainstalowali i nie aktywowali tego oprogramowania na swoich maszynach, ani też nie wiedzieli nic o nim. Większość tradycyjnych, preinstalowanych pakietów oprogramowania może zostać trwale usunięta lub wyłączona przez użytkownika; jednak Computrace został stworzony w taki sposób, aby mógł przetrwać profesjonalne czyszczenie systemu, a nawet wymianę dysku twardego.

Użytkownik może przez pomyłkę uznać Computrace za zagrożenie, ponieważ aplikacja ta wykorzystuje wiele sztuczek typowych dla współczesnego szkodliwego oprogramowania: techniki ochrony przed debugowaniem oraz inżynierią wsteczną, wstrzykiwanie do pamięci innych procesów, nawiązywanie tajnej komunikacji, łatanie plików systemowych na dysku, szyfrowanie plików konfiguracyjnych oraz zapisywanie na plików wykonywalnych na dysku komputera wprost z pamięci BIOS-u/firmware'u.

„Potężne ugrupowania posiadające możliwość wykorzystywania światłowodów mogą potencjalnie porwać komputery, na których zainstalowano Absolute Computrace. Oprogramowanie to może być wykorzystywane do wprowadzania aplikacji szpiegujących" - tłumaczy Witalij Kamliuk, główny badacz bezpieczeństwa, Globalny Zespół ds. Badań i Analiz, Kaspersky Lab. „Według naszych szacunków oprogramowanie Absolute Computrace jest zainstalowane na milionach komputerów, a spora część użytkowników może nie wiedzieć, że taka aplikacja jest aktywna w ich systemach. Komu mogło zależeć na aktywowaniu Computrace'a na wszystkich tych komputerach? Czy monitoruje je nieznany sprawca? To zagadka, która wymaga rozwiązania".

Według danych pochodzących z Kaspersky Security Network, istnieje około 150 000 użytkowników, którzy mają zainstalowanego agenta Computrace na swoich komputerach. Szacowana łączna liczba użytkowników z aktywowanym agentem Computrace może przekraczać 2 miliony. Nie wiadomo, ilu z tych użytkowników jest świadomych, że w ich systemie działa Computrace.

Luki w bezpieczeństwie

Protokół sieciowy wykorzystywany przez Computrace Small Agent posiada podstawowe funkcje umożliwiające zdalne wykonanie kodu. Protokół ten nie wymaga użycia szyfrowania ani uwierzytelnienia zdalnego serwera, co stwarza wiele możliwości przeprowadzenia zdalnych ataków w środowisku sieciowym.

Platforma ataków

Nie ma żadnego dowodu na to, że Absolute Computrace jest wykorzystywany jako platforma do przeprowadzania ataków. Jednak eksperci z kilku państw dostrzegają ryzyko; niektóre niepokojące i niewyjaśnione przypadki nieautoryzowanej aktywacji Computrace sprawiają, że zagrożenie to jest coraz bardziej realne.

Jeszcze w 2009 roku badacze z Core Security Technologies zaprezentowali swoje ustalenia dotyczące Absolute Computrace. Badacze ostrzegli przed zagrożeniami związanymi z tą technologią i wyjaśnili, jak osoba atakująca mogłaby zmodyfikować rejestr systemu w celu przechwycenia wywołań zwrotnych z Computrace. Agresywne zachowanie Computrace Agent było czynnikiem, który spowodował, że aplikacja ta w przeszłości była już wykrywana jako szkodliwe oprogramowanie. Według niektórych doniesień, Computrace był wykrywany przez firmę Microsoft jako VirTool:Win32/BeeInject. Później jednak zarówno Microsoft, jak i kilku producentów rozwiązań do ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem usunęło sygnatury tego programu ze swoich baz danych. Pliki wykonywalne Computrace'a znajdują się obecnie na białych listach większości firm z branży ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem.

„Tak potężne narzędzie jak oprogramowanie Absolute Computrace, aby nadal mogło służyć dla dobra ogółu, musi wykorzystywać mechanizmy uwierzytelniania i szyfrowania. Nie ma wątpliwości, że w sytuacji, gdy istnieje wiele komputerów z zainstalowanym agentem Computrace, producent (w tym przypadku Absolute Software) jest odpowiedzialny za powiadomienie użytkowników i wytłumaczenie, w jaki sposób można dezaktywować i wyłączyć oprogramowanie" - dodaje Witalij Kamluk. „W przeciwnym razie takie pozostawione samym sobie agenty pozostaną niezauważone przez użytkowników i będą umożliwiały zdalne wykorzystanie komputera do szkodliwych celów". 

 

 

Firefox OS w telewizorach Panasonic

Panasonic ogłosił właśnie, że w kolejnej generacji swoich Smart TV użyje platformy Firefox OS. Wszystko po to, aby telewizor był możliwie jak najbardziej w centrum domowej rozrywki.

Japoński gigant nawiązał współpracę z Mozillą w nadziei, że Firefox OS będzie w stanie zapewnić jakość pozwalającą podjąć równą walkę z liderami rynku Smart TV.

Firefox OS jest otwartą platformą bazującą na HTML 5 i innych internetowych standardach. Oznacza to większe możliwości ustanowienia telewizora domowym centrum rozrywki. Użytkownicy będą mogli oczekiwać większej liczby aplikacji, które pozwalać będą na zwiększenie doznań w korzystaniu z odbiornika.

Jak twierdzi Mozilla, dzięki połączeniu doświadczenia oraz „know-how" obu firm, możliwe jest stworzenie wyśmienitych produktów.

źródło: wp.pl

 

Rękawiczki Bluetooth - wyróżnią cię z tłumu

Nikt z nas nie będzie miał problemu ze zrozumieniem charakterystycznego gestu, który pokazujemy, kiedy chcemy niewerbalnie powiedzieć komuś, żeby do nas zadzwonił. W końcu ktoś stwierdził, że powinien on naprawdę umożliwiać nam prowadzenie rozmowy przez telefon.

Prawdopodobnie w ten sposób właśnie powstały rękawiczki Bluetooth, które w kciuk mają wbudowaną słuchawkę, zaś w mały malec - mikrofon. Rękawiczki Bluetooth nadają się także do obsługi ekranów dotykowych. W sklepie ThinkGeek.com znajdują się dwa modele rękawiczek: z dzianiny oraz skórzane. W zimowe, mroźne dni nie ma lepszego sposobu, żeby zwrócić na siebie uwagę przechodniów. 

 

Oficjalne wydanie internetowe: www.geektoys.pl

Funkcjonalnie i nowocześnie

Funkcjonalnie i nowocześnie - pomysł na oświetloną półkę od wkreceniwdom.pl
Stylowa i pełna prostoty - taka jest oświetlona półka, która zachwyci nie tylko miłośników minimalistycznych wnętrz. Przypadnie do gustu również molom książkowym - daje idealne światło do czytania i łatwo ją zamontować nad ulubionym fotelem czy sofą.
Do wykonania oświetlonej półki potrzebujesz:* 3 kabli do lamp w oplocie z oprawką (np. metalową) o długości dopasowanej do półki i odległości od kontaktu* 3 żarówek* półki (o dowolnej długości, szerokości i w wybranym kolorze)* akumulatorowego narzędzia wielofunkcyjnego (np. Bosch Uneo) * wiertła do drewna o średnicy 8 mm
W oświetloną półkę możesz zmienić jedną z tych, które już wiszą na Twojej ścianie lub stworzyć ją zupełnie od nowa. Wystarczy, że kupisz półkę, która stylem i rozmiarem wpisze się w dane pomieszczenie, a następnie tylko udoskonalisz ją montując oświetlenie.
Najpierw zaznacz ołówkiem na półce sześć miejsc, przez które będą przechodziły kable. Odległości między nimi zależą tylko od Ciebie i Twoich potrzeb. Następnie przy użyciu akumulatorowego narzędzia wielofunkcyjnego (np. Bosch Uneo) z 8 mm wiertłem do drewna, wywierć w zaznaczonych miejscach otwory - po dwa na każdą żarówkę. Przełóż przez nie kable oprawkami skierowanymi do dołu. Zamontuj półkę w wybranym miejscu, wkręć żarówki w oprawki kabli i ciesz się oryginalną, designerską i funkcjonalną dekoracją.Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.pl.
Zdjęcia:„Fot. Bosch"

Informacja prasowa

 

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14127 128 następna »