Instrukcja obsługi do teleskopu STAR - Instrukcja.pl

Instrukcja obsługi do teleskopu STAR

Instrukcja obsługi do teleskopu Star firmy TV PRODUCTS

Podobne instrukcje

Star Wars TM - Cloud City

Od: mandrza
Liczba wyświetleń: 8215

Star Wars TM - Star Destroyer

Od: mandrza
Liczba wyświetleń: 9442

Odsłon:  5820  Data dodania:  2013-01-16 09:30:06 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?
Tagi:teleskop, luneta, star

Opis:

Dziękujemy za zakup produktu w naszym sklepie wysyłkowym Tv Products.

Gratulujemy! Właśnie zostałeś właścicielem teleskopu przeznaczonego do obserwacji nieba. Odpowiednio użytkując i konserwując teleskop, będziesz mógł przez wiele lat odkrywać godzinami niesamowite tajemnice natury i wszechświata.

Ten oto teleskop do obserwacji nieba został tak skonstruowany, aby można było przy jego pomocy obserwować gwiazdy, księżyc i inne wspaniałe obiekty wszechświata, jak równie żgóry, doliny, zjawiska przyrodnicze i w ogóle cały świat wokół nas.

Teleskop charakteryzuje się stabilną i solidną konstrukcją, jest przenośny i posiada
wystarczające parametry techniczne, aby rozwinąć Twoje zainteresowania w dziedzinie
astronomii. Jest idealnym przyrządem do obserwowania obiektów naziemnych i
astronomicznych.

Instalacja okularu:

Okular jest elementem optycznym, który powiększa obraz obserwowanego obiektu. Okular należy włożyć bezpośrednio w kołnierz okularu (po zdjęciu osłony). Upewnij się, czy śruba zabezpieczająca nie wystaje poza kołnierz. Następnie włóż okular w kołnierz metalową stroną i dokręć śrubę zabezpieczającą. Nakieruj teleskop na obiekt używając najpierw okularu o mniejszym przybliżeniem (15x), później możesz wymienić okular na ten, o większym przybliżeniem (75x), abyś mógł dostrzec więcej detali. Okular wymienia się w odwrotny sposób niż opisany powyżej.

Wycelowanie teleskopu

Teleskop powinien być stawiany na stole lub innej płaskiej i stabilnej powierzchni. Można go łatwo przemieszczać w dowolne miejsce. Zwolnij śrubę na stojaku (kręć w kierunku przeciwnym do ruch wskazówek zegara) i trzymaj za końcówkę tuby. Nakieruj tubę optyczną na obiekt, który chcesz oglądać. Następnie poruszaj końcówką tuby, dopóki w okularze nie zobaczysz obiektu, który chcesz obserwować i dokręć śrubę w stojaku.

Ustawienie ostrości obrazu:

Ostrość ustawia się wysuwając kołnierz z okularem, przy pomocy pokręteł do ustawiania ostrości. Wystarczy poruszać pokrętłami. Kręcąc pokrętłami w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara zwiększasz ostrość obiektu, który znajduje się dalej niż obiekt aktualnie obserwowany i odwrotnie. Po wymianie okularu, musisz ponownie ustawić ostrość obserwowanego obiektu.

Oglądanie Księżyca

Najlepszym porą do oglądania Księżyca są jego niepełne fazy (pierwsza lub ostatnia kwadra).

Oglądanie planet

Innymi fascynującymi obiektami nadającymi się do oglądania są planety widoczne gołym
okiem – Saturn, Jowisz, Mars i Wenus. Aby móc je obserwować, musisz wiedzieć, gdzie się znajdują.

Oglądanie obiektów naziemnych

Wybierz obiekt, który chcesz obserwować, nakieruj na niego lunetę i ustaw ostrość obrazu.

OSTRZEŻENIE:
Nie wolno patrzeć na Słońce gołym okiem lub przez teleskop (chyba, że używasz specjalnego filtra solarnego). Istnieje zagrożenie nieodwracalnego uszkodzenia lub utraty wzroku !!!!

Ochrona środowiska naturalnego

Po upłynięciu czasu żywotności produktu lub w momencie, kiedy naprawa jest nieekonomiczna, urządzenia nie wyrzucaj do domowych odpadów. Aby dokonać właściwej utylizacji wyrobu, należy oddać go do wyznaczonego miejsca zbiórki, gdzie zostanie przyjęty nieodpłatnie. Dokonując prawidłowej utylizacji pomagasz zachować cenne zasoby przyrodnicze i wspomagasz prewencję przeciw potencjalnemu negatywnemu wpływowi na środowisko naturalne i ludzkie zdrowie, na co mogłaby mieć wpływ nieprawidłowa utylizacja odpadów. Dalszych szczegółów wymagaj od lokalnego urzędu lub w najbliższym miejscu zbiórki odpadów. W przypadku nieprawidłowej likwidacji tego rodzaju odpadów może zostać nałożona kara zgodnie z przepisami krajowymi. Nie należy wyrzucać zużytych baterii do odpadów domowych, należy je oddać w miejsce zapewniające odpowiedni ich recykling.

Serwis

Jeżeli po zakupieniu wyrobu stwierdzisz, że jest on uszkodzony, skontaktuj się z punktem
serwisowym. Korzystając z wyrobu stosuj się do wskazówek zawartych w załączonej instrukcji obsługi. Reklamacja nie będzie uznana, jeżeli wprowadziłeś zmiany w wyrobie lub nie stosowałeś się do wskazówek zawartych w instrukcji obsługi. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany pojedynczych komponentów urządzenia w przypadku nowych możliwości technicznych i ewentualnego dalszego rozwoju. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych nieodpowiednim czyszczeniem elementów teleskopu.

Gwarancja nie obejmuje
- naturalnego zużycia elementów pracujących wyrobu w trakcie jego normalnego użytkowania,
- czynności serwisowych związanych ze standardową konserwacją wyrobu (np. czyszczenie,
wymiana elementów zużywających się podczas normalnego użytkowania itd.),
- usterek spowodowanych wpływem warunków zewnętrznych (np. warunki pogodowe, zapylenie,
nieodpowiednie użytkowanie itp.),
- uszkodzeń mechanicznych powstałych w związku z upadkiem wyrobu, zderzenia z nim,
uderzenia w niego itp.
- szkód powstałych w wyniku nieodpowiedniego obchodzenia się z wyrobem, niezgodnym z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi.
Za uszkodzenia mechaniczne reklamowanego wyrobu powstałe w wyniku nieprawidłowego zabezpieczenia transportowanego przedmiotu odpowiada jego właściciel. Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania ewentualnych zmian w instrukcji obsługi i nie odpowiada za błędy powstałe w druku.
Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od TVPRODUCTS