Opryszczka - Instrukcja.pl

Opryszczka

Jak leczyć opryszczkę?
Odsłon:  8594  Data dodania:  2008-12-09 00:53:31 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?
Tagi:

Opis:

Rzeczy , których potrzebujesz:
* kremy i maści zawierające w składzie Acyklowir
* Leki homeopatyczne
* Darsonwal
* pasta do zębów,
* woda utleniona,
* aspiryna (wcześniej zanurzoną w wodzie),
* maść cynkowa,
* sól,
* spirytus.


krok 1

Stosuj kremy i maści zawierające w składzie Acyklowir.

Kremy i maści przeciwko opryszczce należy stosować w pierwszej fazie uaktywnienia się wirusa (swędzenie i pieczenie). Po wystąpieniu pęcherzyków już mniej pomagają, jednak warto je nadal stosować. Kremy i maści na opryszczkę dostępne są bez recepty w aptekach. Jedne z popularniejszych to Zovirax (w niektórych krajach jest on niechętnie przepisywany i jest na receptę), Antivir, Hascovir, Herpex. Godny polecenia jest preparat firmy Blistex, niestety jest on niedostępny w Polsce.

Istnieją również plastry na opryszczkę np. Plaster na opryszczkę Compeed, który przyśpiesza gojenie i łagodzi dolegliwości. Po pewnym czasie jednak plaster taki przestaje ładnie wyglądać a przy próbie jego oderwania bardzo łatwo dochodzi do uszkodzenia pęcherzyka (towarzyszy temu ból) oraz rozprzestrzenienia się opryszczki.
krok 2

Leki homeopatyczne

Leki homeopatyczne stosuje się zapobiegawczo przed wystąpieniem objawów swędzenia. Leki takie (np. Vaccinotoxinum) można dostać bez recepty w większości aptek. Niektóre leki homeopatyczne można stosować doraźnie - już po wystąpieniu pierwszych objawów związanych z pieczeniem i swędzeniem (np. Apis) lub już po wystąpieniu pęcherzyków (np. Rhus).
krok 3

Darsonwal

Darsonwal to urządzenie elektroniczne służące do masażu i terapii z wykorzystaniem prądów d’Arsonvala. Darsonvalizaję zwykle stosuje się u kosmetyczki po zabiegu oczyszczania skóry. Podczas zabiegu wytwarzany jest ozon, który ma działanie bakteriobójcze, dezynfekujące i wysuszające.

Darsonwalizacja pomaga w każdym stadium powstawania opryszczki, zatrzymując jej dalszy rozwój. Zabieg darsonwalizacji wykonywany jest w większości gabinetów kosmetycznych. Jest on zupełnie bezbolesny (często odczuwalne łaskotanie i mrowienie) oraz stosunkowo tani. Cena to około 10-15 zł.
krok 4

Przesuszaj i odkażaj

W celu przesuszenia i odkażenia opryszczki można stosować punktowo:

* pastę do zębów,
* wodę utlenioną,
* aspirynę (wcześniej zanurzoną w wodzie),
* maść cynkową,
* sól,
* spirytus.
krok 5

Miejsce wystąpienia opryszczki utrzymuj w suchości.

Staraj się nie moczyć przez dłuższy okres czasu twarzy np. w trakcie kąpieli. Nie dotykaj pęcherzyków językiem, nie przygryzaj zębami.
krok 6

Nie dotykaj!

Pomimo, że opryszczka swędzi i ciężko jest zapanować nad sobą aby jej nie podrapać, trzymaj ręce z daleka od niej. To samo dotyczy jej przygryzania. Nie dotykając opryszczki przez dłuższy okres czasu, znacznie zmniejszysz dolegliwości z nią związane (pieczenie i swędzenie).
krok 7

Unikaj ciepłych napoi oraz gorących zup

Na powstałe pęcherzyki najlepiej przykładać lód (owinięty w taki sposób aby nie moczyć opryszczki). Napoje i pokarmy należy spożywać najlepiej chłodne (temperatura pokojowa).

Przyczyn uaktywnienia się wirusa jest bardzo wiele. Zdecydowana większość związana jest z obniżeniem ogólnej odporności organizmu (gorączka, przeziębienie, miesiączka, stres, zmęczenie, niewłaściwa dieta). Wśród czynników uaktywniających wirusa mogą być również: mróz, wiatr, promienie słoneczne, uraz np. uderzenie czy skaleczenie ust, zabiegi dentystyczne.
Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od soltys

ciasteczka owsiane

Od: soltys
Liczba wyświetleń: 5392

zdrowe przepisy

Od: soltys
Liczba wyświetleń: 5402

Szybkie i proste dania

Od: soltys
Liczba wyświetleń: 20480

Dla puszystych

Od: soltys
Liczba wyświetleń: 5426

Bezpieczeństwo w Internecie

Od: soltys
Liczba wyświetleń: 5474