Ciekawy pomysł na wsparcie kampani „Prędkość zabija. Włącz myślenie” - Instrukcja.pl

Ciekawy pomysł na wsparcie kampani „Prędkość zabija. Włącz myślenie”

MapaMap wspiera kampanię społeczną „Prędkość zabija. Włącz myślenie" Prośba kilkuletniej dziewczynki zwracającej się do kierowcy: „Proszę zwolnij, zanim coś się stanie, prędkość zabija. Włącz myślenie"powoduje, że odruchowo zdejmujemy nogę z gazu i patrzymy na szybkościomierz. 


W ten sposób, producent najnowszej wersji oprogramowania do nawigacji MapaMap 7.0 wspiera tegoroczną, wakacyjną kampanię społeczną „Prędkość zabija. Włącz myślenie". Dziecinny głos sumienia usłyszymy po przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym - by jednak nie zniechęcać kierowców - komunikat usłyszymy nie częściej niż raz na 2 godziny.

1 czerwca bieżącego roku wystartowała ogólnopolska kampania społeczna realizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Prędkość zabija. Włącz myślenie". Celem akcji jest uświadomienie i przypominanie kierowcom wyruszającym w wakacyjne podróże, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej prędkości podczas jazdy. Kampania będzie obejmowała sploty reklamowe w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych, oraz specjalnie przygotowane komunikaty dźwiękowe, które będą ostrzegały kierowców korzystających z nawigacji samochodowej MapaMap.

Producent nawigacji MapaMap ma nadzieję, że głos płynący z urządzeń GPS będzie najbardziej skutecznym narzędziem wpływającym na poprawne zachowania kierowców, gdyż dotrze do nich dokładnie w chwili, gdy znajdują się za kierownicą. Najnowsza wersja nawigacji MapaMap oznaczona symbolem 7.0 wprowadza szereg funkcjonalności związanych z tą akcją. Przede wszystkim już na samym starcie podczas uruchamiania nawigacji wyświetlana jest plansza informująca o akcji. Następnie w formie komunikatu dźwiękowego, usłyszymy apel kilkuletniej dziewczynki zwracającej się do kierowcy słowami: „Proszę zwolnij, zanim coś się stanie, prędkość zabija. Włącz myślenie".

MapaMap 7.0 posiada także funkcję ostrzegania kierowców przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jeżeli użytkownik nawigacji aktywuje tę funkcję, to w każdej sytuacji, gdy przekroczy dozwoloną prędkość, na ekranie nawigacji wyświetli mu się informacja o takim przekroczeniu. Jeżeli przekroczenie będzie miało miejsce w terenie zabudowanym dodatkowo zostanie ponownie odtworzony komunikat dźwiękowy z głosem dziecka proszącym o zwolnienie.

W trosce o skuteczność i społeczną akceptację akcji, producent MapyMap odtwarzanie dodatkowego komunikatu ograniczył w czasie - będzie się on pojawiał nie częściej, niż co 2 godziny - aby nie zniechęcić kierowców do aktywowania tej funkcji.

Cała akcja związana z komunikatami wypowiadanymi głosem dziecka zakończy się wraz z wakacjami. W nawigacji pozostanie jednak funkcja dźwiękowego ostrzegania o przekraczaniu prędkości, tak samo jak dostępne od dawna ostrzeganie przed fotoradarami, przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami.

IMAGIS S.A. producent MapyMap dołoży także wszelkich starań aby przekonać jak największa liczbę z użytkowników tej nawigacji do pobierana najnowszej wersji 7.0. Dodatkową zachętą jest fakt, że wprowadza ona szereg nowych funkcji takich jak nowe sposoby wyznaczania tras, możliwości unikania płatnych autostrad, dróg gruntowych i przepraw promowych. Nowa wersja oferuje także aktualne mapy Polski z II kwartału 2011.

Więcej informacji o nowej wersji 7 i akcji społecznej można znaleźć na stronie internetowej www.MapaMap.pl i na stronie akcji www.predkosczabija.pl


IMAGIS SA producent MapyMap - jest polską firmą, która od 1992 roku dostarcza Systemy Informacji Geograficznej (GIS), tworzy mapy cyfrowe oraz systemy nawigacyjne. Doradza, szkoli oraz buduje i integruje systemy informatyczne z funkcjonalnością GIS.

 

2016 (7)

    Czerwiec (2) TypeError

    TypeError

    modules/smarty/libraries/smarty/Smarty.class.php [1693]:

    stripslashes(): Argument #1 ($string) must be of type string, array given

    Czas wywołania: {execution_time} sekund, użyto {memory_usage} MB pamięci. Wygenerowano przez Kohana v{kohana_version}.