Wpisy z miesiąca Lipiec 2011 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Lipiec 2011

Alcatel-Lucent Interactive Whiteboard

Alcatel-Lucent Interactive Whiteboard to nowe rozwiązanie łączące w sobie możliwość prowadzenia prezentacji webowych, realizacji wideokonferencji HD oraz nanoszenia elementów graficznych na prezentacje w czasie rzeczywistym.

Połączenie tych funkcjonalności pozwala uczestnikom łatwiej przyswoić prezentowany materiał, jak również upraszcza sam proces prowadzenia szkolenia bądź prezentacji. Jest to idealne rozwiązanie dla firm realizujących interaktywne szkolenia bądź mających rozproszone zespoły pracowników, którzy intensywnie pracują nad wspólnymi projektami i dokumentami – międzynarodowe korporacje, zespoły prawników i projektantów, firmy konsultingowe, jednostki służby zdrowia itd.

W trakcie sesji uczestnicy mają do dyspozycji połączenia telefoniczne, chat, wideokonferencję nawet w trybie Full HD dla wielu uczestników, możliwość udostępniania i przekazywania kontroli nad aplikacjami/dokumentami, zarządzanie całą konferencją oraz dodawanie za pomocą dotyku do prezentowanego materiału różnego rodzaju obiektów graficznych (zaznaczanie, podkreślanie, zawężanie pola obrazu itd.). Do uczestniczenia w konferencji wystarcza komputer wyposażony w przeglądarkę internetową. Kamera internetowa jest niezbędna, jeśli prowadzący prezentację chce również widzieć uczestników. Uczestnik, który nie przebywa w miejscu wyposażonym w tablicę, może również dokonywać graficznych adnotacji, ale za pomocą interfejsu webowego na swoim komputerze. Natomiast prezenter ma możliwość przeprowadzenia całego szkolenia wyłącznie za pośrednictwem tablicy interaktywnej, bez konieczności korzystania z komputera.

Rozwiązanie jest również wyposażone w dodatkowe opcje – posiada np. możliwość rejestracji i późniejszego odtwarzania sesji szkoleniowej lub aplikację na Apple iPad, która za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść” (drag&drop) pozwala w bardzo intuicyjny sposób inicjować kontakty i zarządzać uczestnikami konferencji.

W skład rozwiązania wchodzi oprogramowanie Alcatel-Lucent 8660 MyTeamwork do obsługi i zarządzania konferencjami, zestawy wideokonferencyjne z serii LifeSize oraz tablica interaktywna, łącząca w sobie funkcje projektora cyfrowego, ekranu do wyświetlania obrazu oraz dotykowego wyświetlacza.

Rozwiązanie jest dostępne w sieci sprzedaży partnerów Alcatela-Lucenta.

GoClever Tab T73

Gdy smartfon jest za mały, a laptop przytłacza wagą i wymiarami, warto pomyśleć o tablecie. Lekki i poręczny GoClever Tab T73 z dużym ekranem dotykowym, z powodzeniem łączy funkcje tych urządzeń.

Tablet to urządzenie stworzone dla osób będących w ciągłym ruchu.
- W przeciwieństwie do laptopa, nie trzeba długo czekać aż się włączy, gdyż cały czas pozostaje w trybie gotowości. Dłużej działa na baterii i jest też bardzo lekki – przykładowo, T73 waży tylko 510 g. Co więcej, tablet, podobnie jak notebook, obsługuje urządzenia peryferyjne. Dzięki USB Host można podłączyć do niego klawiaturę, dysk zewnętrzny, a nawet modem 3G – mówi Tomasz Wiesiołek, ekspert współpracujący z ogólnopolską siecią sklepów telekomunikacyjnych aetka. Bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji otworzy dokumenty pakietu Microsoft Office i pliki PDF. Klient poczty elektronicznej, kalendarz oraz rozbudowana książka adresowa będą niezastąpione w zastosowaniach biurowych. GoClever Tab pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.1, który zapewni między innymi szybką i wygodną synchronizację z usługą Gmail.

Sercem urządzenia jest procesor taktowany z częstotliwością 800 mHz. Za płynność działania odpowiada 256 MB pamięci RAM. Urządzenia posiada ekran o rozdzielczości 800 x 480 i przekątnej 7 cali, czyli dużo większy niż w smartfonie. Taki wyświetlacz bez problemu odtworzy filmy zapisane na karcie pamięci oraz te z serwisu YouTube. Tablet wyposażono w bezprzewodowe łącze Wi-Fi 802.11 b/g, które umożliwi dostęp do internetu w kawiarni, biurze czy w domowym zaciszu. Po podłączeniu do telewizora przez wbudowane złącze HDMI, można oglądać materiały wideo w jakości Full HD. Dołączony do tabletu zestaw z mikrofonem będzie niezastąpiony podczas rozmów głosowych przez komunikator Skype.

Bardzo wydajny atrament BPH703XL

Prawie 60% stron więcej – tyle oferuje najnowszy produkt marki Black Point. Jeden z liderów polskiej alternatywny wprowadza na rynek atrament BPH703XL z innowacyjnej serii XL. Producent sprzętu oferuje ten atrament tylko w wersji standard.

BPH703XL to kolejna nowość marki Black Point z innowacyjnej linii XL. Najnowszy atrament, podobnie jak poprzednie produkty, cechuje bardzo duża wydajność. Black Point pozwala na wydruk 950 stron, czyli aż o 350 więcej od atramentu producenta. To przewaga prawie 60%! Atrament marki Black Point pozwala zmniejszyć koszt wydruku o 34% względem produktu OEM.

- Wydajność to nie jedyna zaleta najnowszego atramentu. Oferujemy 703 w rozmiarze XL, czego nie robi nawet producent sprzętu, który oferuje jedynie wersję standard – mówi Kamila Yamasaki, prezes Black Point S.A. – Nasz produkt, poza zwiększoną wydajnością i opłacalnością, gwarantuje użytkownikom wydruki doskonałej jakości i bezpieczeństwo użytkowania – dodaje.

Wydajność, jakość i niezawodność nowego atramentu BPH703XL potwierdzają rygorystyczne wewnętrzne testy Black Pointa. W procesie wytwarzania producent zastosował normy zgodne z międzynarodową normą ISO/IEC24711. Dzięki temu atramenty z innowacyjnej linii XL zachowują stałe, wysokie parametry.

Nowy atrament BPH703XL to kolejny produkt z najwydajniejszej w ofercie polskiego producenta linii atramentów. Liczy ona ponad 20 modeli do najpopularniejszych na rynku urządzeń. Producent oferuje m.in. niezwykle wydajne atramenty BPH21XL i BPH300XL. Za parametry linia XL została nagrodzona w prestiżowym konkursie ,,Jakość Roku 2010”.

Czarno-białe niespodzianki

Kolory w poligrafii to temat rzeka, ale można go sprowadzić do jednego podstawowego problemu: dlaczego wydrukowana publikacja wygląda często inaczej (czytaj: gorzej) niż na ekranie komputera.

Nie będę dzisiaj zagłębiać się w skomplikowane meandry kalibracji monitorów i prawidłowego odwzorowywania przez nie kolorów. Na to przyjdzie czas później. Dzisiaj opowiem o paru niespodziankach, jakie mogą sprawić nam dwie specyficzne barwy: czarna i biała.


Podgląd nadruku


Na początek pewna rada natury moralnej. Rozumiem, że skłonność do podglądania to niezbyt miła cecha charakteru i trzeba się jej wystrzegać jak ognia (praca nad sobą - temat zawsze na czasie). Nie pojmuję natomiast, dlaczego tak wielu grafików przenosi ten problem do In Designa, PhotoShopa czy też za przeproszeniem Corela i projektując prace przeznaczone do druku wyłącza podgląd nadruku. Tym samym na ekranie widzą to co chcą widzieć, a nie to, co widzi naświetlarka w drukarni i co w efekcie zostanie wydrukowane. O ile w życiu czasem warto przymknąć oko na niejedno, w poligrafii się to nie opłaca.
Tak więc pierwsza święta zasada brzmi: Jeżeli przygotowujecie projekt dla celów drukarskich pracujcie z włączoną opcją nadruku. Funkcjonalność ta pozwala zobaczyć, jaki efekt w druku przyniesie nam stosowanie na przykład takich sztuczek jak overprint czy knockout. Ale o tym za chwilę.
We wszystkich znanych mi programach DTP opcja Włącz podgląd nadruku jest dostępna w którejś z pozycji paska głównego (np. pozycja narzędzia w Indyku). Niechlubny wyjątek stanowi najnowsza wersja Acrobata Pro. Tam zarządzanie podglądem nadruku jest ukryte we właściwościach głównych programu i nie znam osobiście bezpośredniego skrótu klawiaturowego, który tu można zastosować.


Dlaczego czarny jest szary

Wiele lat temu, kiedy jeszcze marnowałem czas na oglądanie telewizji, często w tymże medium pojawiała się reklama znakomitego proszku do prania. Tak zwana statystyczna polska gospodyni o cielęcych oczach i wałeczkach pod brodą, pokazywała czarno na białym, co zwykłe proszki robią z czarnymi koszulkami. Koszulka wchodziła do pralki czarna a wychodziła szara. Różnicę widać było najlepiej wtedy, kiedy się ułożyło obok siebie dwie koszulki: jedną sprzed prania i jedną wypraną. Oczywiście, stosując reklamowany proszek, problem nie występował. W poligrafii sprawa wygląda podobnie, ale nawet proszkiem z reklamy nie osiągniesz tu wiele.
Projektując publikacje stosujemy zazwyczaj dwa typy koloru czarnego: zwykły składający się wyłącznie ze 100% blacka oraz tzw. głęboki. Składowe tego drugiego uzależnione są od papieru, na którym publikacja ma być wydrukowana oraz od trendu panującego w danym dziale graficznym. Od czego w innych drukarniach zależy ten trend, tego nie wiem, ale u nas w „print4all” zależy on od Bronka i to Bronek podaje ostateczną wykładnię tego, czym jest głęboka czerń. Najnowsza wersja brzmi tak: papier niepowlekany: C-50%, M-40%, Y=40%, B-100%, papier powlekany C-70%, M-60%, Y-60%, K-100%. Ja tam mu wierzę. A wy?


Kiedy wypływać na głębię

Różnica w użyciu czerni zwykłej i czerni głębokiej jest podobna do różnicy w użyciu proszku zwykłego i proszku specjalnego. Aby ją zobaczyć proponuję ćwiczenie. W dowolnym programie graficznym rysujemy dwie koszulki typu t-shirt. Jedną kolorujemy tylko blackiem, a drugą kolorem namieszanym według bronkowej receptury. Jeśli mamy włączony podgląd nadruku różnicę widzimy od razu. W przeciwnym wypadku rysujemy pomiędzy koszulkami pralkę automatyczną. Po co? Za karę, że nie pracujemy od początku z włączonym podglądem nadruku.
O tym, kiedy stosować czerń zwykłą a kiedy głęboką mówi druga święta zasada.
W czarnych tekstach używamy zawsze czerni zwykłej – czyli tylko 100% blacka. Często konwertując tekst z Worda uzyskujemy przypadkowo czarny tekst składający się z wszystkich czterech składowych CMYK-a. To błąd powodujący, że w druku ostrość rysunku czcionki zostanie zaburzona i tekst może wyjść mniej lub bardziej rozmazany. Stopień tego rozmazania jest ściśle powiązany ze stanem ducha drukarza i stanem technicznym maszyny drukarskiej. Lepiej więc nie ryzykować, bo drukarze to ludek neurotyczny.
Głęboką czerń, stosujemy w aplach, dużych powierzchniach, w tłach pod zdjęcia, które same posiadają już czarne tła. Pamiętajmy przy tym ,aby nie przekraczać wartości składowych ponad te, które zaleca dana drukarnia. Jeśli myślimy, że dając cztery setki uzyskamy bardzo, bardzo głęboką czerń to ręczę, iż zamiast wypłynąć na głębię popłyniemy na dywanik szefa.

Overprint i knockout

Najczęściej jednak przekraczana jest trzecia święta zasada. Brzmi ona następująco: jeżeli czarny tekst występuje na kolorowym tle, należy włączyć opcję nadruku czyli overprint. Wyjątek stanowią teksty drukowane na kolorach metalicznych, gdzie nadruk powinien być wyłączony. Przy eksporcie pracy na pdf-a (który jest w tej chwili najbardziej popularnym formatem plików wyjściowych) dostępna jest opcja odpowiadająca za nadruk czerni i należy ją „zaptaszkować”. Nie ma obawy, że pozostałe farby C, M i Y zmieszane z czarną osłabią nam kolor. Dzieje się dokładnie odwrotnie, czarny się pogłębia (efekt ten omawialiśmy w poprzednim akapicie), a dzięki temu unikniemy przykrego w oglądzie świecenia lub bliku powstającego na styku tekstu z tłem. Więcej o blikach będziemy mówić w rozważaniach o zalewkach.
Starczy już tego czarnowidztwa, tak więc na koniec dwa słowa o kolorze białym. Winien on zawsze mieć włączoną opcję knockout, co jest równoznaczne z wyłączeniem opcji overprint. Innymi słowy biały kolor musi wycinać (niektórzy mówią „czyścić”) tło pod sobą, w przeciwnym bowiem wypadku, białe elementy znikną przy naświetlaniu i w pracy ich nie będzie. Kto ma włączony podgląd nadruku ma szansę zauważyć to odpowiednio wcześnie, ale są tacy twardziele, którym nic do rozumu nie przemówi.
Knockout na białym kolorze jest z definicji włączony i wbrew pozorom nie jest łatwo go wyłączyć, a jednak niektórym się to udaje. Dzieje się tak czasem. przy imporcie eps-ów lub tekstów pisanych w kontrze i zasysanych potem do programu DTP. Bywa też, że dzieje się tak z przyczyn tajemnych, bo praca w poligrafii to naprawdę zajęcie dla mistyków...

 

Źródło:
Andrzej Gołąb
www.print4all.pl

Notebook z 3D - Toshiba Qosmio F750 3D

Nowy model cenionego przez użytkowników Qosmio to wyjątkowy laptop, który sprawdzi się nie tylko jako narzędzie multimedialnej rozrywki, ale również solidna maszyna biznesowa. F750 może jednocześnie wyświetlać obraz 3D i 2D.

Toshiba Computer Systems, oddział Toshiba Europe GmbH, prezentuje pierwszego laptopa zdolnego wyświetlać obraz 3D, którego oglądanie nie wymaga zakładania specjalnych okularów. Jest to pierwszy konsumencki laptop oferujący tak komfortowy sposób odbioru obrazów w trójwymiarze. Co ciekawe, notebook ten posiada funkcję jednoczesnego odtwarzania dwóch trybów: 3D i 2D. Dzięki temu użytkownik może na przykład w jednym oknie oglądać trójwymiarowy film i w tym samym czasie w drugim oknie szukać w sieci informacji na jego temat. Qosmio F750 3D wyposażony jest ponadto w funkcję wysokiej jakości konwersji materiału DVD z 2D do 3D. Otwiera to szerokie możliwości wykorzystywania tak wyposażonego notebooka przez profesjonalistów z dziedzin architektury, grafiki, projektowania, a także nauki, w tym medycyny.

Toshiba Qosmio F750 3D oraz Qosmio F750 (wersja bez 3D) dostępne będą na europejskim rynku w trzecim kwartale 2011 roku.

Innowacje w praktyce
„Qosmio F750 3D to najlepszy dowód na to, jak innowacyjne rozwiązania naszych specjalistów od badań i rozwoju przekładają się na realne produkty” – powiedział Marco Perino, General Manager Digital Products Division, Toshiba Europe. „Toshiba Qosmio F750 3D jest wizytówką tych osiągnięć. Oferuje najnowocześniejsze technologie, których poszukują entuzjaści multimediów i profesjonaliści”.

Jak działa 3D bez okularów?
W nowym Qosmio wykorzystano autorską technologię Toshiba, której podstawę stanowią ciekłokrystaliczne polimerowe soczewki oraz mechanizm kontrolujący polaryzację światła. Powoduje on, że wiązki światła wysyłane są przez soczewki w określonych kierunkach – do prawego i lewego oka osobno. Dzięki temu każde oko widzi różne perspektywy, które nakładając się tworzą wyjątkowo realistyczny obraz 3D. Zintegrowana z laptopem kamera HD włącza się automatycznie w momencie uruchamiania obrazu 3D i natychmiast zaczyna śledzić ruch gałek ocznych użytkownika. Umożliwia to widzowi zmianę pozycji przed ekranem bez straty efektu trójwymiarowości oraz zapewnia szeroki obszar wyświetlania bez martwych punktów. Po podłączeniu notebooka do dowolnego telewizora 3D poprzez kabel HDMI użytkownik może cieszyć się obrazem 3D odtwarzanym z laptopa na dużym ekranie.

Obraz 2D i 3D na tym samym ekranie
Aktywnie przełączane soczewki pozwalają również na jednoczesne wyświetlanie obrazu 2D i 3D na tym samym ekranie. Użytkownik może oglądać film w 3D w tym samym czasie korzystając z innych programów i funkcji komputera (np. przeglądarki internetowej, klienta poczty elektronicznej) przyjemnie i wygodnie, bez konieczności wkładania i zdejmowania specjalnych okularów.

Nie tylko rozrywka
Wbudowane głośniki stereo Harman Kardon® i technologia Dolby® Advanced Audio pozwala doświadczyć prawdziwie kinowych wrażeń, zarówno w trybie 2D jak i 3D. Z pewnością notebook ten będzie także wyjątkową gratką dla fanów gier komputerowych. Jednak technologia 3D bez okularów otwiera również zupełnie nowe, ekscytujące możliwości rozwoju innych dziedzin biznesu, usług czy nauki. O ile przyjemniejsze i łatwiejsze będzie planowanie wakacji z możliwością oglądania w trójwymiarze pokojów hotelowych, muzeów czy miast. Architekci, graficy, projektanci wnętrz i produktów będą mogli prosto i skutecznie prezentować swoje pomysły osobom o mniej przestrzennej wyobraźni. Naukowcom technologia ta ułatwi budowanie i analizowanie skomplikowanych modeli. Lekarzom, na przykład chirurgom, pomoże zwiększyć skuteczność, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko skutków ubocznych trudnych zabiegów. W każdej z wymienionych dziedzin mobilność tego rozwiązania jest atutem nie do przecenienia.

Więcej zdjęć produktu znajdą Państwo pod adresem:http://eu.press.toshiba.eu/en/lists/pr_list_image_library_products


Dane techniczne - Qosmio F750 3D:

• Intel® Core™ i7 Quad-Core
• Do 8 GB DDR3 (1,333 MHz)
• 2.5“ HDD do 750 GB oraz dysk Solid State Hybrid 4G (500 GB, 7,200rpm)*
• Ekran: 39.6cm (15.6') TruBrite® Full HD, obraz 3D bez konieczności zakładania okularów, (16:9), podświetlenie LED, rozdzielczość 1,920 x 1080 pixels
• NVIDIA® GeForce® GT 540M z 2GB pamięci VRAM
• Porty: 3x USB 2.0 plus 1x USB 3.0 z funkcją USB Sleep-and-Charge, HDMI-CEC, Multi-Card Reader
• Łączność: WLAN (802.11 b/g/n), Bluetooth® 3.0 + HS*, Gigabit LAN
• Napęd: Nagrywarka Blu-ray™ ROM z technologią BDXL™, obsługa płyt wielowarstwowych (obsługa dysków do 100GB)*
• Toshiba Resolution+
• Kamera: HD Web z technolgią rozpoznawania twarzy Toshiba Face Recognition
• Głośniki: stereo, harman kardon®, Dolby® Advanced Audio™, Sleep-and-Music
• Tuner: DVB-T / analogowy tuner Hybrid TV Tuner* z pilotem*
• 7 dotykowych przycisków, klawisz do konwersji DVD 2D do 3D
• Toshiba LifeSpace, Toshiba Media Controller, Toshiba Eco Utility, Toshiba ConfigFreeTM, Toshiba PC Health Monitor
• Wymiary: 387.6 mm x 266.8 mm x 31.1mm / 36.8mm
• Waga: od 3.15 kg
• Kolory: czerwony, biały
• Microsoft® Windows 7 Home Premium (64-bit)
* Zależy od kongfiguracji dostępnej na lokalnym rynku

Dane techniczne - Qosmio F750:
• Intel® Core™ i7 Quad-Core, Core™ i5 CPU
• Do 8 GB DDR3 (1,333 MHz)
• 2.5“ HDD do 750 GB oraz dysk Solid State Hybrid 4G (500 GB, 7,200rpm)*
• Ekran: 39.6cm (15.6') TruBrite® HD (16:9), podświetlenie LED, 1,366 x 768 pikseli, jasność: 200 cd/m2
• NVIDIA®GeForce®GT 540M z technologią NVIDIA® Optimus™ (2GB)
• Porty: 3x USB 2.0 plus 1x USB 3.0 z funkcją USB Sleep-and-Charge, HDMI-CEC, Multi-Card Reader
• Łączność: WLAN (802.11 b/g/n)*, Bluetooth® 3.0 + HS*, Gigabit LAN, Intel® Wireless Display
• Napęd: Nagrywarka Blu-ray™ ROM z technologią BDXL™, obsługa płyt wielowarstwowych (obsługa dysków do 100GB)*
• Toshiba Resolution+
• Kamera: HD Web z technolgią rozpoznawania twarzy Toshiba Face Recognition
• Głośniki: stereo, harman kardon®, Dolby® Advanced Audio™, Sleep-and-Music
• Tuner: DVB-T / analogowy tuner Hybrid TV Tuner* z pilotem*
• 7 dotykowych przycisków
• Toshiba LifeSpace, Toshiba Media Controller, Toshiba Eco Utility, Toshiba ConfigFreeTM, Toshiba PC Health Monitor
• Wymiary: 387.6 mm x 266.8 mm x 29.1mm / 34.8mm
• Waga: od 2.9 kg
• Kolory: czerwony, biały
• Microsoft® Windows 7 Home Premium (64-bit)
* Zależy od kongfiguracji dostępnej na lokalnym rynku

Twoja komórka ostrzeże przed kontrolą prędkości!!!

MapaMap RadarSTOP – to najnowsze BEZPŁATNE oprogramowanie dla telefonów komórkowych, które ostrzega użytkownika przed kontrolą prędkości. Oprogramowanie może pracować w tle, gdy nasz telefon znajduje się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowym, a co najważniejsze jest w pełni legalne. 

Dziś dostępne jest już na iPhona, wkrótce na Androida! http://itunes.apple.com/pl/app/mapamap-radarstop/id445847991?mt=8#

Ostrzeganie przed automatyczną kontrolą prędkości na drodze, czyli popularnymi fotoradarami, było dotychczas domeną urządzeń do nawigacji samochodowej, które standardowo takie funkcje udostępniają. Znany Polski producent map cyfrowych, firma IMAGIS S.A. przekonuje natomiast, że do ostrzegania przed fotoradarami wystarczy telefon komórkowy z bezpłatnym programem o nazwie MapaMap RadarSTOP, bez żadnej nawigacji.

MapaMap RadarSTOP to bezpłatny program, który po wgraniu do telefonu i uruchomieniu potrafi uchronić użytkownika przed niejednym mandatem. Jego podstawową funkcją jest ostrzeganie przed fotoradarami, ale nie tylko, gdyż program poinformuje także, z jaką prędkością należy minąć fotoradar, oraz ostrzeże przed miejscami, w których z przenośnym radarem rozstawia się często policja lub inspekcja ruchu drogowego. Oprogramowanie, MapaMap RadarSTOP przystosowane jest także do ostrzegania przed tak zwanymi „strefami pomiaru prędkości”, które już wkrótce zagoszczą na naszych drogach.

Jeżeli nasz telefon w czasie podróży będzie zainstalowany w uchwycie
samochodowym, to oprócz ostrzegania dźwiękowego na ekranie telefonu zobaczymy graficzne informacje o zbliżaniu się do fotoradaru, naszą aktualna prędkość oraz prędkość, z jaką bezpiecznie radar miniemy. Natomiast, jeżeli włączymy funkcje „Pracuj w tle” nasz telefon może znajdować się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowych, a i tak w odpowiedniej chwili ostrzeże nas specjalnym komunikatem dźwiękowym.

Nie tylko radary
Nad aktualnością danych o fotoradarach czuwa sztab specjalistów od map cyfrowych z firmy IMAGIS. Gwarantuje to rzetelność wprowadzanych danych gdyż IMAGIS od lat produkuje własne oprogramowanie do nawigacji samochodowej pod marką MapaMap zarówno do przenośnych urządzeń GPS oraz do telefonów komórkowych. Producent deklaruje, że na bieżąco będzie śledził sytuację na polskich drogach dotyczącą pojawiających się punktów kontroli prędkości. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na miejsca ustawienia fotoradarów, których liczba będzie się w ciągu najbliższych lat dynamicznie zmieniała.

Jeżeli jednak podczas naszych podróży spotkamy nowy (dopiero, co postawiony) fotoradar, którego będzie brakowało w bazie danych, możemy go dodać do pamięci programu własnoręcznie, wykorzystując funkcję „Nowe Zdarzenie”. W ten sam sposób do bazy danych możemy dodać miejsce sporadycznych kontroli prędkości, czyli popularne policyjne „suszarki”. Funkcja nowe zdarzenie umożliwia także wprowadzenie informacji o zastanym na drodze czasowym remoncie lub objeździe, aby w przyszłości program zawczasu nas o nim ostrzegał.

Dziś iPhone, za kilka dni Android
Wielką zaletą programu MapaMap RadarSTOP jest jego darmowa dystrybucja. Dziś, w dniu premiery program dostępny jest dla telefonów iPhone. Za kilka dni będzie dostępny, także bezpłatnie, dla telefonów z systemem Android. Oznacza to, że już teraz można go bezpłatnie pobrać ze sklepu internetowego App Store dla telefonów iPhone, a za chwilę będzie dostępny w sklepie Android Market (dla telefonów z systemem Android).

Producent obiecuje, że program będzie sukcesywnie dostosowany również na pozostałe rodzaje telefonów komórkowych.

Warto również przypomnieć, że aby program działał zgodnie z jego przeznaczeniem telefon powinien mieć wbudowany moduł GPS lub musi być podłączony do zewnętrznego odbiornika GPS na przykład poprzez port bluetooth. Na szczęście większość telefonów z systemem android oraz iphonów ma wbudowany moduł GPS, tak, więc dla ich posiadaczy pozostaje tylko bezpłatnie pobrać program i włączyć w trakcie jazdy, aby przekonać się o jego skuteczności.

Producent informuje także, że w przygotowaniu znajduje się już kolejna wersja tego programu - MapaMap RadarSTOP CB - która będzie udostępniła funkcję głosowej rozmowy pomiędzy użytkownikami, na zasadzie popularnych odbiorników CB RADIO.

Opis produktu oraz możliwość pobrania pod linkiem:

http://itunes.apple.com/pl/app/mapamap-radarstop/id445847991?mt=8#

Nowa wersja iBard24

4 lipca 2011 roku miała miejsce premiera najnowszej wersji iBard24 Backup Online. Najciekawsza i długo oczekiwana funkcjonalność to jedyna na rynku funkcja zaawansowanego zarządzania kontami użytkowników.

Nowy system zarządzania dostępem do konta daje możliwość dodawania użytkowników oraz ustawiania ich uprawnień do plików i folderów, dzięki czemu w łatwy sposób można zarządzać bezpieczeństwem i pracować w grupie.

Od teraz każdy właściciel konta iBard24 (tzw. administrator) może podzielić posiadaną pojemność między kilku lub kilkunastu użytkowników, przydzielając im dowolną przestrzeń dyskową oraz nadając im uprawnienia dotyczące odczytu/zapisu danych. Każdemu użytkownikowi nadawany jest osobny login i hasło do tzw. subkonta, dzięki czemu ma on możliwość backupu danych i udostępniania ich innym użytkownikom. Administrator ma dostęp do danych wszystkich użytkowników, sam też określa które z jego folderów i plików są widoczne dla innych.

– Nowa funkcja pomoże sprawniej zarządzać backupem danych – zamiast kilku mniejszych kont wystarczy kupić jedno o większej pojemności i podzielić go na kilku użytkowników. Jest to ogromne ułatwienie, zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Dzięki zarządzaniu kontami użytkowników z łatwością można organizować backup danych na wielu stanowiskach pracowników czy zabezpieczyć pliki pochodzące z komputerów wszystkich domowników. Dodatkowo opcja pozwala na wygodną pracę grupową na wspólnych plikach oraz łatwe ich udostępnianie między użytkownikami – podkreśla Blanka Seweryn, Product Manager iBard24.

W nowej wersji iBard24 Backup Online administrator ma możliwość tworzenia grup oraz przypisywania członkostwa użytkownikom. Nadawanie uprawnień dla grupy pozwala na dostęp do katalogów i plików wybranym użytkownikom, dzięki czemu praca wielu osób na jednym koncie staje się bardzo wygodna i przejrzysta.

Oprócz powyższej w funkcjonalności, w wersji 2.3 aplikacji usprawniono również system wykonywania backupu otwartych plików oraz podniesiono wydajność programu, co w efekcie spowodowało jeszcze sprawniejsze jego działanie. Od teraz użytkownik ma możliwość wyłączenia dodatków związanych z wyglądem aplikacji (cienie, przezroczystości), nazwać komputer, z którego wykonywany jest backup danych oraz wybrać katalog, w którym przechowywane są pliki tymczasowe programu.

– Dzięki nieznacznemu ograniczeniu efektów wizualnych uzyskujemy mniejsze zużycie zasobów systemowych oraz płynne wyświetlanie i przechodzenie pomiędzy oknami aplikacji. Udoskonalony mechanizm działania usługi VSS pozwolił uzyskać znaczne przyspieszenia wykonywania kopii otwartych plików,co jest szczególnie przydatne przy backupie plików, na których użytkownik ciągle pracuje – mówi Blanka Seweryn.

iBard24 Backup Online dedykowany jest zarówno osobom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Rozwiązanie pozwala przeprowadzić backup i archiwizację cennych plików pochodzących m.in. z systemów do zarządzania firmą czy komputerów pracowników. Z usługi iBard24 Backup Online korzysta już ponad 4500 użytkowników. Najnowsza wersja dostępna jest na stronie: www.iBard24.pl/pobierz

Zobacz, jak zarządzać kontami użytkowników w nowej wersji iBard24 Backup Online: http://www.youtube.com/watch?v=fTc6xb0-Ruo&feature=channel_video_title

Militarny notebook Ultra Rugged NoteStar NB1501

Laptop przeznaczony dla wojska z złączami militarnymi (szczelnymi) przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach. Nawet po podłączeniu na przykład zasilania zapewnia pełną odporność na wodę.

NoteStar zaproponował laptopa klasy Ultra Rugged. Obudowa komputera magnezowa o bardzo dużej wytrzymałości z ogumowaniami zapewnia odporność na wibracje, wstrząsy i upadek potwierdzoną normą MIL-STD-810F. Niezawodność jest osiana na więcej niż 10000 godzin. Konstrukcja bez wentylatorowa zapewnia szczelność na pułapie IP65. Notebook używany mobilnie jak i po podłączeniu zapewnia szczelność dzięki złączom militarnym (porty zasilania, RS232 x 2, LAN, mikrofon, słuchawki) Takie rozwiązanie zapewnia odporność przed pyłem i wodą nawet po podłączeniu zewnętrznych akcesoriów.

Procesor o niskim poborze mocy Core 2 Duo SL9400 1.86 GHz zapewnia długi czas na baterii Li-Ion 6600 mAh. Wbudowano pamięć 2.5 GB (512MB na płycie głównej), wyjmowany dysk SATA do 500GB, Napęd DVD Super Multi w Media Bay, klawiaturę odporną na pył i wodę podświetlaną, ekran 15 cali XGA z opcją ekranu dotykowego Taouch Screen.

Rozwiązanie jest dedykowane dla wojska lub ciężkiego przemysłu jak na przykład kopalnia.

Więcej na www.notestar.eu

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)

    Grudzień (41)
  • Listopad (55)
  • Październik (55)
  • Wrzesień (56)
  • Sierpień (53)
  • Lipiec (58) TypeError

    TypeError

    modules/smarty/libraries/smarty/Smarty.class.php [1693]:

    stripslashes(): Argument #1 ($string) must be of type string, array given

    Czas wywołania: {execution_time} sekund, użyto {memory_usage} MB pamięci. Wygenerowano przez Kohana v{kohana_version}.