Wpisy z miesiąca Czerwiec 2011 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Czerwiec 2011

Użytkownicy Facebooka narażają swoich przyjaciół na ryzyko

Użytkownicy Facebooka narażają swoich przyjaciół na ryzyko BitDefender Safego ujawnia, że blisko 25% jego użytkowników ma przynajmniej jednego znajomego rozpowszechniającego złośliwą zawartość.

Zaznaczając premierę pełnej wersji aplikacji Safego, BitDefender®, wielokrotnie nagradzany dostawca innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, ogłosił, że prawie 25% użytkowników wersji Beta Safego posiada na liście swoich znajomych na Facebooku co najmniej jedną osobę, która rozpowszechniała wśród innych szkodliwą zawartość.
Przy publicznej świadomości o zagrożeniach związanych z sieciami społecznościowymi, okazuje się, że 24,6% użytkowników aplikacji Safego ma przynajmniej jednego znajomego, któremu zdarzyło się zamieścić zainfekowany element, taki jak podejrzana aplikacja lub odnośnik do potencjalnie szkodliwej zawartości. Elementy takie mogą nieść poważne konsekwencje, włączając w to otrzymywanie ukierunkowanych emaili ze scamem, a nawet kradzież tożsamości.
Dla porównania, tyko 0,7% użytkowników Safego przekazało swoim znajomym szkodliwą zawartosć – co uwidacznia skuteczność i ważność zabezpieczania kont w sieciach społecznościowych za pomocą solidnej aplikacji.
Catalin Cosoi, szef Online Threats Lab BitDefendera komentuje:
“Te statystyki wzmacniają przekonanie, że każdy powinien zachowywać ostrożność korzystając z sieci społecznościowych – dla dobra swoich znajomych i siebie samego. Samo zaufanie, że ludzie nie będą zamieszczać złośliwej zawartości, nie wystarcza, ponieważ w wielu przypadkach mogą to robić nieświadomie z powodu aplikacji zamieszczających posty w imieniu użytkownika.
Używanie Safego jest bezpłatne, proste i oferuje bardzo ważną warstwę bezpieczeństwa użytkownikom Facebooka. Pozwala ona chronić ich samych oraz ich znajomych przed zagrożeniami tam występującymi.”
Pełna wersja BitDefender Safego dla Facebooka startuje we wtorek 28 czerwca. Oferuje szereg kluczowych korzyści:
• Skanowanie nowych wiadomości pod kątem szkodliwej zawartości 24/7
• Funkcja “Friend’o’meter” pozwalająca zbudować bezpieczną sieć przyjaciół
• Zintegrowana opcja szybkiego skanowania (Quickscan), która opiera się na nagradzanych technologiach BitDefendera, pozwalająca przeskanować komputer w ciągu 60 sekund.
Aplikacja dostępna jest tutaj: Safego Application
Wszystkie nazwy produktów i firm zostały wymienione w tekście wyłącznie w celach identyfikacji oraz są własnością, mogą także stanowić znaki towarowe, ich odpowiednich właścicieli.


***

BitDefender® jest twórcą jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijających się linii uznawanego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Od czasu powstania w 2001 roku, BitDefender nieustannie podnosi poziom i ustanawia nowe standardy ochrony proaktywnej, stając się innowatorem branży zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem. Każdego dnia BitDefender chroni dziesiątki milionów użytkowników domowych i korporacyjnych na całym świecie – dając im spokój ducha dzięki świadomości bezpieczeństwa ich cyfrowych doświadczeń. Rozwiązania BitDefender rozpowszechniane są poprzez globalną sieć partnerów i dystrybutorów z ponad stu krajów. Więcej informacji na temat BitDefendera i jego produktów można szukać na stronach internetowych poświęconych rozwiązaniom bezpieczeństwa. Dodatkowo, na stronie www.malwarecity.com BitDefender przedstawia kulisy i najbardziej aktualne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom śledzić codzienną walkę ze złośliwym oprogramowaniem.

Marken Systemy Antywirusowe istnieje od 1999 roku i aktywnie działa w branży bezpieczeństwa informatycznego na terenie całej Polski. Firma zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem produktów związanych z najnowszymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych w sieciach komputerowych, zwłaszcza oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które otrzymały pozytywne opinie i certyfikaty w niezależnych testach prowadzonych przez laboratoria na całym świecie. Należą do nich m.in. takie światowe marki jak: BitDefender, TrustPort, Kaspersky, ESET, Avast, F-Secure, USB Lock, DeviceLock, NETASQ, G DATA, Acronis.

Programy AVIRA w ofercie firmy MARKEN

Marken Systemy Antywirusowe ma zaszczyt poinformować, ze wprowadza do swojej oferty oprogramowanie firmy AVIRA – wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań w zakresie oprogramowania do ochrony przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami.

AVIRA tworzy innowacyjne systemy bezpieczeństwa dostarczające maksymalną elastyczność i łatwość migracji.
Oprócz programów stosowanych na pojedynczych stacjach roboczych, Avira oferuje profesjonalne rozwiązania dla ochrony sieci na różnych poziomach. Są to produkty dla stacji roboczych, serwerów plików, poczty elektronicznej i serwerów WWW.
Avira AntiVir Personal, wykorzystywany przez miliony użytkowników prywatnych, stanowi istotny wkład w bezpieczeństwo społeczności internetowej.
Liczne nagrody i certyfikaty produktów Avira oraz partnerstwo z korporacjami, takimi jak IBM, Sun, Novell, AVM lub Clearswift podkreślają efektywność i wysoką kompetencję firmy. Systemy zabezpieczeń Avira są dostępne na całym świecie dzięki przeszkolonym autoryzowanym partnerom.
Rozwiązania AVIRA skupiają się na czterech obszarach: komputery osobiste, serwery pocztowe, serwery plików oraz serwery proxy.
Firma AVIRA dostarcza użytkownikom trzy podstawowe produkty skuteczne i łatwe w obsłudze, oparte na najnowocześniejszych technologiach, dopasowując poziom ochrony do potrzeb odbiorców.
Klienci mają do wyboru: Avira AntiVir Professional, Avira Premium Security Suite oraz Avira AntiVir Premium.

Program Avira AntiVir Premium 10.0 otrzymał obecnie wyróżnienie „Advanced+” przyznawane przez niezależne laboratorium AV-Comparatives. W najnowszym zestawieniu programy do ochrony danych zostały poddane testom retrospektywnym oraz skanowania na żądanie.
Avira AntiVir Premium 10.0 ukończył test z bardzo dobrym wynikiem i uzyskał ocenę Advenced+. Poziom Wykrywania szkodliwego oprogramowania jedynie przy pomocy algorytmów heurystycznych wyniósł 59% i jest to jeden z najlepszych wyników w branży.
Więcej o wynikach testów na stronie: http://www.avcomparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_retro_may2011.pdf.

Rozwiązania marki Avira zarówno dla użytkowników domowych jak i firm dostępne są za pośrednictwem sklepu www.pcwirus.com oraz bezpośrednio w firmie Marken Systemy Antywirusowe.

Panda Cloud Antivirus w nowej wersji

Panda Security wprowadziła nową wersję usługi ochrony antywirusowej Panda Cloud Antivirus 1.5 przeznaczonej dla użytkowników domowych. Program można pobrać pod adresem www.cloudantivirus.com/en/.

Firma Panda Security, lider zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, wprowadziła nową wersję usługi Panda Cloud Antivirus 1.5, która jest wydajniejsza oraz zawiera nowe funkcje zasugerowane przez społeczność użytkowników produktu. Od wprowadzenia programu w 2009 roku miliony użytkowników na świecie korzystają z wielokrotnie nagradzanej, bezpłatnej ochrony antywirusowej przy minimalnym zużyciu zasobów komputera, którą Panda Cloud Antivirus zapewnia za pomocą technologii Kolektywnej Inteligencji.

„Celem oprogramowania Panda Cloud Antivirus jest zapewnienie maksymalnej ochrony komputera przy minimalnym wpływie na jego wydajność” - powiedział Pedro Bustamante, starszy doradca ds. badań i rozwoju w Panda Security. „Dzięki cennym uwagom naszej aktywnej społeczności użytkowników po raz kolejny udoskonaliliśmy ten produkt. Będziemy nadal słuchać opinii naszych użytkowników, aby utrzymać reputację Panda Cloud Antivirus jako najbardziej zaawansowanego, bezpłatnego rozwiązania antywirusowego dostępnego na rynku”.

Panda Cloud Antivirus 1.5 jest dostępny do pobrania w edycji bezpłatnej i w wersji Pro, która oferuje wsparcie techniczne w wielu językach przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, analizę behawioralną oraz automatyczną szczepionkę USB w cenie 29 USD. Obecni użytkownicy programu otrzymują możliwość automatycznej aktualizacji do wersji 1.5, a nowi użytkownicy mogą pobrać oprogramowanie ze strony www.cloudantivirus.com/en/.

Nowe funkcje Panda Cloud Antivirus w wersji 1.5 bezpłatnej i Pro to:
• Przyspieszony moduł skanujący;
• Ograniczenie zużycia zasobów komputera dzięki udoskonaleniom funkcji skanowania w tle;
• Nowe zaawansowane opcje konfiguracji, które umożliwiają wykluczanie plików według rozszerzeń, potencjalnie niechcianych programów i innych;
• Nowy monitor aktywności pokazujący takie informacje jak szczegóły skanowanego pliku i wykryte wcześniej wirusy.

Rdzeń rozwiązania Panda Cloud Antivirus stanowi Kolektywna Inteligencja, opatentowana przez firmę Panda Security technologia skanowania w chmurze, która automatycznie gromadzi i przetwarza miliony próbek złośliwych kodów. W ostatnich testach porównawczych AV-Test.org i AV-Comparatives.org, sprawdzających skuteczność wykrywania i ochrony, Panda Security stale plasuje się wśród wiodących rozwiązań zabezpieczających.

Więcej informacji na stronie www.cloudantivirus.com/en/ oraz w serwisach Twitter i Facebook
* * *
O firmie Panda Security
Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 61 oddziałów na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii. W ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu Panda Security współpracuje z ruchem Olimpiady Specjalne, WWF i fundacją Invest for Children.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

BOSE w Media Markt

Już od 1 lipca we Wrocławiu miłośnicy najczystszego brzmienia dźwięków dostąpią wyjątkowej okazji obcowania z produktami kultowej marki BOSE. Media Markt Bielany będzie jedynym autoryzowanym punktem sprzedaży tej marki na Dolnym Śląsku.

Podejście BOSE do projektowania głośników i systemów muzycznych jest oparte na przekonaniu, że produkty audio istnieją po to, aby dostarczać realistyczną muzykę każdemu i wszędzie, przy założeniu, że to muzyka, a nie sprzęt, jest najważniejszą wartością. Wyjątkowo duże zaangażowanie BOSE Corporation w badania naukowe pomaga w osiąganiu najważniejszego i zarazem podstawowego celu firmy: opracowywać przełomowe produkty i technologie, które poprawiają, jakość życia ludzi.

Systemy audio dla domu oferowane przez BOSE® obejmują systemy rozrywki domowej LIFESTYLE®, produkty serii WAVE®, głośniki stereofoniczne i surround z rodziny ACOUSTIMASS®, głośniki komputerowe, głośniki zewnętrzne i do zastosowań morskich oraz instalacje domowe wykonywane na zamówienie.

Media Mark Wrocław II, mieszczący się w Parku Handlowym Auchan przy al. Karkonoskiej 85, zaprasza fanów systemów nagłaśniających do profesjonalnego studia odsłuchowego w podróż do świata dźwięku z produktami marki BOSE.

Kiano - nowość na rynku tabletów

Kiano to dowód na to, że tablety nie są ekskluzywnymi gadżetami przeznaczonymi tylko dla najbogatszych użytkowników. Marka dostosowała swoje produkty do charakteru polskiego rynku łącząc technologię z osiągalnym dla każdego przedziałem cenowym.

Pod polską marką Kiano kryją się cztery nowoczesne modele tabletów. Ze względu na zastosowaną technologię, a także możliwości techniczne tablety zostały podzielone na dwie grupy produktowe: Blade oraz Zip. Przy projektowaniu każdego z modeli producent wyszedł z założenia, że użytkownicy tabletów chcą w komforcie przeglądać sieć, odbierać pocztę, czytać e-booki czy oglądać filmy. Marka Kiano oferuje te wszystkie funkcjonalności w bardzo konkurencyjnej cenie.

Splendor z linią ZIP
Tablety ZIP Young i ZIP City to opcja dla tych, którzy stawiają na wzornictwo i rozrywkę oraz dostęp do niej w każdej sytuacji. Model City kusi białą obudową i ekstrawaganckim designem. Technologia G-Sensor sprawia, że możemy korzystac z tabletu w dowolnym położeniu – jesli go przekręcimy, obróci się także wyświetlany aktualnie obraz.

ZIP City dobrze sprawdza się w mieście, na uczelni, a także w podrózy, gdzie możemy liczyć na jego pełną funkcjonalność przez kilka godzin.

Kompaktowe rozmiary tabletu ZIP Young sprawiają, że tablet można bez problemu wsunąć do tylnej kieszeni spodni. Do komunikacji z siecią Internet służy wbudowana karta Wi-Fi. W razie do urządzenia można również podpiąć modem 3G. Wszystkie tablety marki Kiano obługują zewnętrzne adaptery.

Linia Blade – dla techno wojowników

Tablety Blade Pro i Blade Core to linia o profesjonalnych osiągach. Od ZIP odróżnia ją wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480, który jest wyjątkowo przyjemny w obsłudze. Delikatny dotyk sprawia, że między palcem a wyświetlaczem pojawia sie ładunek elektryczny, co znacznie ułatwia nawigację.

Matryca multitouch umożliwia intuicyjne przybliżanie i oddalanie wyświetlanego obrazu przy pomocy dwóch palców.

Perłą w koronie marki Kiano jest model Blade Core. Wyposażony w najnowszy system Android 2.3, z 512 MB pamięci RAM DDR2 oraz procesorem 1,2 Ghz gwarantuje bardzo dużą wydajność w każdej sytuacji.

Tablety z linii Blade są oferowane w stylowej, metalowej obudowie, odpornej na upadki i wstrząsy. Urządzenia obsługują wejścia HDMI i karty micro SD o pojemności do 32 GB.

Tablety marki Kiano to kreatywny miks. Łączy w sobie prostotę użytkowania, pomysłowe wzornictwo, duże mozliwości techniczne, a także przystepna cena. Tablety można kupić w sieciach Media Markt, Saturn i RTV EURO AGD. Wszystkie urządzenia posiadają 24 miesięczną gwarancję w systemie door to door.

Nagroda dla Lenovo IdeaPad Y560p

Redakcja branżowego pisma PC World przyznała komputerowi Lenovo IdeaPad Y560p wyróżnienie, jako rekomendowany komputer przenośny. Nagroda została przyznana w lipcowym wydaniu miesięcznika.

W uzasadnieniu redakcja podała informację, że Y560p to doskonała kombinacja atrakcyjnej wizualnie obudowy, mocnej specyfikacji technicznej oraz przystępnej ceny.

Lenovo IdeaPad Y560p to multimedialny notebook z ekranem panoramicznym zadowoli użytkowników oczekujących wszechstronnych, mobilnych funkcji rozrywkowych. Jest idealny zarówno do pracy, jak i do zabawy. Komputer jest wyposażony w głośniki zaprojektowane przez firmę JBL oraz doskonały
do odtwarzania muzyki i filmów dźwięk surround Dolby Home Theater. Może pracować
w dwóch trybach wydajności grafiki - wydajnym i energooszczędnym.
Spośród dodatkowych funkcji należy wymienić SlideNav - pasek boczny do łatwej nawigacji dotykowej po pulpicie oraz funkcję sterowania OneKey Theatre II zapewniającą lepszy dźwięk i obraz, a także czujnik światła otoczenia, automatycznie dostosowujący jasność ekranu do odległości użytkownika od wyświetlacza.
Nagrodzony komputer Lenovo IdeaPad Y560p został wyposażony w high-endowy CPU Intel Core i7 2630QM, który reprezentuje drugą generację procesorów Core, określaną nazwą kodową Sandy Bridge.

Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz polskiego kanału Lenovo w serwisie Facebook.

 

 

Nowy terminal biometryczny Virdi AC-5000

Wodoodporny terminal biometryczny Virdi AC-5000 do stosowania na zewnątrz pomieszczeń nie tylko zapewnia skuteczną identyfikację osób wchodzących do budynku, ale stanowi też estetyczną wizytówkę firmy.

W zasilanym przez Ethernet (PoE) terminalu zastosowano innowacyjny sensor optyczny o rozdzielczości 500 dpi z białym światłem, który pracuje w standardzie zalecanym przez FBI i posiada patent Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych. Zapewnia to firmom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i gwarantuje, że do budynku zostaną wpuszczone tylko uprawnione do tego osoby.

Po raz pierwszy w ofercie Virdi pojawił się terminal zgodny ze standardem IP65, co oznacza, że jest on odporny zarówno na kurz lub pył, jak i na strumień wody. Nie mniej istotny jest jego wygląd. Nowoczesny i przypominający iPod terminal posiada kolorowy wyświetlacz oraz reagującą na dotyk klawiaturę.

Weryfikacja dostępu w systemach Virdi polega na rozpoznaniu linii papilarnych, ale w razie potrzeby system ten można połączyć z koniecznością wprowadzenia hasła (kodu PIN) lub posiadania identyfikatora. Podobnie, jak pozostałe terminale Virdi, AC-5000 wykrywa fałszywe wzorce linii papilarnych, m.in. silikonowych, kauczukowych, plastikowych czy papierowych podróbek. Warto dodać, że algorytm stosowany w terminalach Virdi zajął pierwsze miejsce w konkursie Fingerprint Verification Competition 2011.

Terminale Virdi posiadają interfejs komunikacyjny Ethernet, pozwalający na zarządzanie systemem
z dowolnego miejsca. Interfejsy komunikacyjne RS485 oraz Wiegand umożliwiają podłączenie terminali
do istniejących struktur systemów KD i dają możliwość podłączenia różnorodnych urządzeń zewnętrznych.
Terminale biometryczne Virdi to wysokiej klasy urządzenia dla firm i instytucji, dla których ważne są bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność.

Systemy oparte o terminale Virdi znalazły zastosowanie m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych, instytucjach publicznych, administracji publicznej, sądownictwie, szkolnictwie oraz na lotniskach. Więcej informacji na stronie www.virdi.pl.

 

Mega wytrzymały Ultra Rugged NoteStar NB-1406

NoteStar rozszerzył ofertę o notebook o super wytrzymałości. Rozwiązanie charakteryzuje się wyjątkową wydajnością jak i wytrzymałością w tej klasie sprzętu. Ciekawostką jest uszczelnione złącze zasilania czy porty USB 3.0.

Nowy notebook NoteStar NB-1406 to przedstawiciel notebooków najbardziej wytrzymałych przeznaczonych dla wojska czy ciężkiego przemysłu. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wytrzymałość którą potwierdzają certyfikaty MIL-STD-810G, MIL-STD461F i szczelność na poziomie IP65. Notebook jest odporny na upadek z 120 cm, wstrząsy, wibracje, zmiany wysokości, pracuje w temp od -20 st.C. Oprócz odporności na pył i wodę podczas pracy na baterii, producent przewidział również pełną szczelność łącza zasilania kiedy jest podłączony do zasilania.
Wydajność komputera również jest wyjątkowo wysoka na tę klasę sprzętu. Procesor i chipset jest bardzo wydajny i oszczędny – CPU i7-2610UE (17W) i chipset QM67 (3.9W). Pamięć operacyjna może zostać rozbudowana do 10 GB, Dysk 250GB można zamienić na 350, 500GB lub na wersję SSD. Matryca 14.1” zbudowana z hartowanego szkła posiada system do pracy przy dużym nasłonecznieniu opcjonalnie może zostać wyposażona w Touch Screen. Notebook posiada szeroką gamę portów między innymi eSATA, HDMI i dwa porty USB 3.0 oraz dwa porty RS232. Następną ciekawostką są możliwości rozbudowy komputera poprzez slot Multimedia Bay. Pozwala on na korzystanie z: Napędu DVD Super Multi, drugiego dysku twardego, drugiej baterii, dodatkowego modułu z dwoma portami RS232 (razem w komputerze osiągamy 4 takie porty), gniazda rozszerzeń PCIe x 1.
Taka konstrukcja pozwala dostosować konfigurację notebooka do indywidualnych potrzeb klienta.

Więcej informacji na stronie www.notestar.eu

« poprzednia 1 2 3 4 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)