Panasonic rozwija linię aparatów LUMIX – poznaj nowe modele z serii FS! - Instrukcja.pl

Panasonic rozwija linię aparatów LUMIX – poznaj nowe modele z serii FS!

Firma Panasonic z przyjemnością przedstawia nowe modele aparatów LUMIX: 16,1-megapikselowy aparat DMC-FS45 oraz 14,1-megapikselowy aparat DMC-FS40 w smuklejszej, bardziej kompaktowej, eleganckiej obudowie. Najnowsze modele z serii FS oferują ultraszerokokątny (24 mm) obiektyw LEICA DC o jasności f/2,5 z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 24-120 mm), Nagrywanie wideo HD, tryb iA (inteligentna automatyka) i atrakcyjne efekty specjalne.

Nowe modele zostały wyposażone w ultraszerokokątny (24 mm) obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMARIT z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 24-120 mm) o jasności f/2,5 który zaprojektowano tak, aby łatwo zmieścił się w kompaktowej obudowie i harmonizował ze smukłym korpusem aparatu. Obiektywem znakomicie fotografuje się nie tylko dynamiczne krajobrazy przy użyciu szerokiego kąta, ale - dzięki jego wyjątkowej jasności - również ruchome obiekty nawet w słabym oświetleniu (np. wewnątrz pomieszczeń lub w nocy). Oryginalny 5-krotny zoom optyczny można zwiększyć do 10-krotnego odpowiednika przy użyciu funkcji iA Zoom (inteligentnego zoomu), która dzięki zastosowaniu technologii inteligentnej rozdzielczości zapewnia jedynie minimalne pogorszenie jakości obrazu. Układ autofokusa Sonic Speed AF i krótki czas uruchamiania zapewniają szybką reakcję, która pozwala uchwycić nawet najbardziej ulotne okazje do zrobienia zdjęcia.

Nowe aparaty LUMIX pozwalają nagrywać wysokiej jakości wideo HD 720p w formacie MP4 (FS45) lub Motion JPEG (FS40). Podczas nagrywania wideo model DMC- FS45*1 udostępnia funkcję zoomu.

Tryb iA (inteligentnej automatyki) powoduje, że użytkownik może całkowicie zdać się na aparat w kwestii doboru parametrów zapewniających udane zdjęcia. Umożliwiają to następujące funkcje: MEGA O.I.S.(optyczny stabilizator obrazu), śledzenie AF*2, inteligentne sterowania czułością ISO, wykrywanie twarzy, inteligentny wybór sceny i inteligentna ekspozycja. Po włączeniu trybu iA te wszechstronne funkcje są stosowane automatycznie, dzięki czemu można fotografować bez męczącego regulowania ustawień przy każdej zmianie warunków.

Ponadto nowo wprowadzone efekty specjalne - efekt miniatury (FS45), zdjęcie panoramiczne, retusz upiększający i retusz automatyczny - dodatkowo zwiększają radość z fotografowania.

Duży 3-calowy (w modelu FS45) lub 2,7-calowy (w modelu FS40) ekran LCD zapewnia znakomitą widoczność w każdych warunkach oświetleniowych dzięki automatycznej regulacji podświetlenia. Nowym rozwiązaniem w modelu DMC-FS45 jest układ ładowania aparatu przez złącze USB obok możliwości zastosowania tradycyjnego zasilacza sieciowego. Komunikowanie się z innymi umożliwia funkcja LUMIX Image Uploader, przy użyciu której można natychmiast udostępniać zdjęcia w serwisie Facebook lub YouTube za pośrednictwem dowolnego komputera.

Dzięki bogatej gamie funkcji nowe aparaty DMC-FS45 i FS40 w smukłej i kompaktowej obudowie umożliwiają każdemu użytkownikowi robienie pięknych zdjęć.

*1 Podczas nagrywania wideo można korzystać z zoomu cyfrowego.
*2 Dostępne tylko w modelu DMC-FS45.
Najważniejsze rozwiązania technologiczne zastosowane w nowych modelach Panasonic DMC-FS45 oraz DMC-FS40:
1. Superjasny (f/2,5) obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMARIT z ultraszerokim kątem 24 mm i 5-krotnym zoomem optycznym
Aparaty DMC-FS45 i FS40 są wyposażone w wysokiej jakości obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMARIT o znakomitej jasności f/2,5. Jest on o ok. 25% jaśniejszy od obiektywów f/2,8, które powszechnie uważa się za jasne. Umożliwia on korzystanie z krótszych czasów otwarcia migawki, a jednocześnie zapewnia wyraźne, ostre, nierozmyte zdjęcia nawet przy słabszym oświetleniu. W połączeniu z funkcją MEGA O.I.S. w trybie iA aparaty DMC-FS45 i FS40 skutecznie eliminują rozmycie powodowane przez ruch fotografowanego obiektu. Ponadto ultraszerokokątne ustawienie 24 mm dostępne w tym obiektywie (odpowiednik w aparacie 35 mm: 24-120 mm) - rzadkość w aparacie kompaktowym - daje fotografującemu większe możliwości kompozycyjne, zapewniając obszar widzenia o ok. 213% większy niż w aparacie 35 mm. Znakomita jakość obiektywu LEICA DC VARIO-SUMMARIT minimalizuje zniekształcenia przy ustawieniu szerokokątnym.
Konstrukcja obiektywu zastosowana w aparatach DMC-FS45 i FS40 - 6 elementów w 5 grupach z 3 soczewkami asferycznymi i 5 powierzchniami asferycznymi - pozwoliła skrócić jego długość całkowitą i średnicę, dzięki czemu obiektyw mieści się w smukłym, kompaktowym korpusie aparatu.

Ten zaawansowany technicznie obiektyw spełnia rygorystyczne normy firmy Leica i charakteryzuje się wyjątkowymi parametrami optycznymi, czyli minimalnym stopniem zniekształceń i aberracji chromatycznych przy jednoczesnym ograniczeniu możliwej poświaty i odblasków.

W aparatach DMC-FS45 i FS40 jest również dostępna funkcja iA Zoom (inteligentny zoom). Jest to rozszerzona funkcja zbliżenia korzystająca z zoomu cyfrowego, ale technologia inteligentnej rozdzielczości powoduje, że fotografowany obiekt można przybliżyć dwukrotnie bardziej niż w przypadku oryginalnego zoomu optycznego przy minimalnym pogorszeniu jakości obrazu. Oznacza to, że 5-krotny zakres optyczny można wirtualnie wydłużyć do jego 10-krotnego odpowiednika.

Wielozadaniowy procesor obrazu Venus Engine charakteryzuje się bardzo krótkim czasem reakcji, co w połączeniu z precyzyjnym układem autofokusa Sonic Speed AF ułatwia „chwytanie" ulotnych okazji do zrobienia zdjęcia. Obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMARIT, przetwornik CCD o wysokiej rozdzielczości oraz wydajny procesor Venus Engine gwarantują wysoką jakość odwzorowania obrazu.

2. Nagrywanie wideo HD przy użyciu jasnego obiektywu
Nowe aparaty DMC-FS45 i FS40 umożliwiają nagrywanie płynnego, dynamicznego obrazu wideo HD w rozdzielczości 1280 x 720p w trybie 30p (NTSC)/25p (PAL) i formacie MP4 (FS45) lub Motion JPEG (FS40). Nagrania można bezpośrednio przesyłać do serwisu YouTube. Wysokiej jakości obraz doskonale nadaje się do odtwarzania na szerokim ekranie telewizora HD - dotyczy to również zdjęć HD o proporcjach obrazu 16:9. Nowością w modelu DMC-FS45 jest specjalny przycisk umożliwiający szybkie przełączanie między trybami fotografowania i nagrywania wideo. Ponadto model DMC-FS45 podczas nagrywania wideo udostępnia funkcję zoomu*.

* Podczas nagrywania wideo można korzystać z zoomu cyfrowego.

Dotyczy modelu DMC-FS45 [MP4]
• Obrazy ruchome w formacie [MP4] można nagrywać w sposób ciągły przez maksymalnie 29 minut 59 sekund. Ponadto obraz ruchomy nagrywany w sposób ciągły w formacie [MP4] może mieć maksymalnie 4 GB.
• Do rejestrowania wideo należy używać karty SD o szybkości „klasy 4".
* Klasa szybkości SD określa standard szybkości zapisu ciągłego.

Dotyczy modelu DMC-FS40 [Motion JPEG] *Tryb nagrywania 30p
• Modele telewizorów VIERA umożliwiające odtwarzanie obrazów Motion JPEG za pośrednictwem gniazda karty SD zależą od obszaru sprzedaży.
• Do rejestrowania obrazów ruchomych należy używać karty SD o szybkości „klasy 6"*.
* Klasa szybkości SD określa standard szybkości zapisu ciągłego.
• W przypadku Europy obrazy ruchome można nagrywać w sposób ciągły przez maksymalnie 15 minut.

3. Tryb iA (inteligentna automatyka) i różne efekty specjalne - bardziej atrakcyjne i łatwiejsze fotografowanie
Firma Panasonic wprowadziła tryb iA (inteligentna automatyka), chcąc zapewnić maksymalną łatwość obsługi i ograniczyć ilość nieudanych zdjęć. Wszystkie przydatne i wygodne funkcje pomocnicze - stabilizator MEGA O.I.S., śledzenie AF, inteligentne sterowanie czułością, wykrywanie twarzy, inteligentny wybór sceny i inteligenta ekspozycja - są aktywowane automatycznie po włączeniu trybu iA. Aparaty DMC-FS45 i DMC-FS40 są wyposażone nie tylko w szeroką gamę funkcji podstawowych, ale również w różne opcje ułatwiające fotografowanie i zwiększające jego atrakcyjność. W trybie miniatury w modelu DMC-FS45 peryferyjne partie obrazu są lekko rozmywane oraz zwiększane jest nasycenie i kontrast, skutkiem czego zdjęcie wygląda jak diorama. Obraz wideo nagrywany w tym trybie jest odtwarzany z 10-krotnym przyspieszeniem, co daje zabawny efekt*.
W obu aparatach - DMC-FS45 i FS40 - dostępne są funkcje zdjęcia panoramicznego i retuszu upiększającego. Tryb panoramy umożliwia robienie poziomych oraz pionowych zdjęć panoramicznych w taki sposób, że każde kolejno wykonywane zdjęcie częściowo pokrywa się z poprzednim. Funkcja retuszu upiększającego, udostępnia różne efekty kosmetyczne przeznaczone do zdjęć portretowych.

* W trybie [EFEKT MINIATURY] nie jest nagrywany dźwięk, a zarejestrowany obraz odpowiada ok. 1/10 czasu nagrywania. (Jeśli rejestrowanie trwa 10 minut, uzyskane nagranie obrazu ruchomego będzie mieć około 1 minuty długości).

Inne rozwiązania zwiększające satysfakcję z fotografowania
- 3-calowy inteligentny ekran LCD z trybem wysokiego kąta (FS45) lub 2,7-calowy ekran LCD (FS40)
- Możliwość ładowania przy użyciu zasilacza/złącza USB (FS45)
- Retusz automatyczny
- LUMIX Image Uploader

Uzupełnieniem linii FS jest podstawowy model DMC-FS28, który oferuje:

- Szerokokątny (28 mm) obiektyw LUMIX DC z 4-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 28-112 mm)
- 14,1-megapikselowy przetwornik CCD
- Układ autofokusa Sonic Speed AF
- Tryb iA (inteligentna automatyka) z funkcjami MEGA O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), śledzenia AF, inteligentnego sterowania czułością ISO, wykrywania twarzy, inteligentnego wyboru sceny i inteligentnej ekspozycji
- Nagrywanie wideo HD 720p w formacie Motion JPEG
- Retusz automatyczny
- Zdjęcia panoramiczne
- 2,7-calowy inteligentny ekran LCD (230 000 punktów)
- LUMIX Image Uploader

Leica jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Leica Microsystems IR GmbH.
Obiektywy LEICA DC VARIO-SUMMARIT są produkowane przy użyciu przyrządów pomiarowych i systemów kontroli jakości, które posiadają certyfikat firmy Leica Camera AG potwierdzający zgodność z jej standardami jakości.

•YouTube jest znakiem towarowym firmy Google Inc.
•Facebook i logo Facebook są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Facebook, Inc.
•Wszystkie inne nazwy firm i produktów są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.
•To urządzenie jest kompatybilne z kartami pamięci SD/SDHC/SDXC. Kart pamięci SDHC można używać tylko w urządzeniach z nimi kompatybilnych. Kart pamięci SDHC nie można używać w urządzeniach kompatybilnych wyłącznie z kartami pamięci SD. (W przypadku używania karty pamięci SDHC w innym urządzeniu należy zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia).
• Kart pamięci SDHC i SDXC można używać tylko w urządzeniach kompatybilnych z tymi formatami.
• Jeśli używany komputer nie obsługuje kart pamięci SDXC, może pojawić się prośba o sformatowanie karty. (Formatowanie powoduje usunięcie zarejestrowanych obrazów, więc nie należy go wykonywać). Jeśli karta nie zostanie rozpoznana, należy odwiedzić poniższą witrynę pomocy technicznej.
http://panasonic.net/avc/sdcard/information/SDXC.html
•Niektóre akcesoria nie są dostępne we wszystkich krajach.
•Wykorzystanie zarejestrowanych lub wydrukowanych materiałów chronionych prawem autorskim do celów innych niż osobista rozrywka jest zabronione, ponieważ narusza prawa właściciela praw autorskich.
•Wygląd i dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 

###


O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/

 

źródło: Panasonic Polska