ZNAKOMITE, KINOWE WRAŻENIA 3D NA DOMOWEJ KANAPIE - Instrukcja.pl

ZNAKOMITE, KINOWE WRAŻENIA 3D NA DOMOWEJ KANAPIE

Podczas odbywających się w Las Vegas targów Consumer Electronics Show (CES) firma LG Electronics zaprezentuje niezwykłe rozwiązania 3D. Główną atrakcją będzie 55-calowy telewizor 3D OLED oraz telewizor 3D Ultra Definition (UD) o przekątnej 84 cali. LG zademonstruje też szereg kolejnych, innowacyjnych produktów opartych na ulepszonej technologii CINEMA 3D.

„Rewolucja w dziedzinie 3D i telewizorów Smart TV właśnie się rozpoczyna. LG chce przekonać konsumentów na całym świecie, że są to przyszłościowe technologie, a nie tylko chwilowa moda" - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Home Entertainment.

Telewizory CINEMA 3D Smart TV z bardzo dużym ekranem
W związku z rosnącą liczbą i jakością treści 3D rośnie też zapotrzebowanie klientów na większe ekrany, oferujące bardziej realistyczny obraz 3D w wyższej rozdzielczości. Dlatego LG zaprezentuje na targach rozszerzoną gamę telewizorów CINEMA 3D Smart TV, obejmującą urządzenia o przekątnej od 55 do 84 cali.

Strefa CINEMA 3D
W strefie CINEMA 3D odwiedzający otrzymają najnowsze okulary LG CINEMA 3D, w których zastosowano ulepszoną konstrukcję z wygiętymi soczewkami. Jedna para okularów pozwoli użytkownikom na oglądanie trójwymiarowego obrazu na niezliczonych urządzeniach 3D LG, w tym telewizorach CINEMA 3D Smart TV,
a także monitorach, notebookach i projektorach 3D.

Odwiedzający strefę gier 3D na stoisku LG będą mogli ponadto wypróbować wiele monitorów 3D podłączonych do konsoli XBox Kinect firmy Microsoft. Nowe monitory 3D zostały zoptymalizowane pod kątem gier, co widać wyraźnie w trybie Dual Play,
w którym dwie osoby mogą równocześnie rywalizować w trybie Split Screen na jednym monitorze, bez konieczności dzielenia ekranu na dwie części.

Niezwykły dźwięk 3D
Na tegorocznych targach CES LG zaprezentuje też nowe zestawy kina domowego. System BH9420PW to znakomite uzupełnienie każdego telewizora 3D, ponieważ łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcją 3D Sound Zooming.

3D Sound Zooming to nowa technologia, w której zastosowano specjalny algorytm do generowania brzmienia w oparciu o zróżnicowaną głębokość poszczególnych obiektów wyświetlanych na ekranie telewizora 3D. W ten sposób widzowie uzyskują niezwykle realistyczne odwzorowanie dźwięku, odpowiadające ruchom poszczególnych bohaterów.

Strefa Smart TV
W ubiegłym roku firma LG udoskonaliła swoją platformę Smart TV, wzbogacając ją
o ponad 1200 aplikacji i wiele treści premium. Większej liczbie dostępnych treści towarzyszy większa wygoda obsługi. NetCast, stworzona przez LG platforma Smart TV, została zmodernizowana i rozszerzona o zintegrowaną funkcję wyszukiwania, która ułatwia i przyspiesza dostęp do multimediów oraz aplikacji. Aby przeszukać obszerną platformę LG Smart TV, użytkownicy mogą też skorzystać z opcji często wyszukiwanych słów. Oprócz podstawowych narzędzi do komunikacji, funkcja obsługi portali społecznościowych (SNS) w strefie LG Smart TV pozwala użytkownikom na używanie opcji „Podziel się" i „Lubię to" w odniesieniu do oglądanych treści. Platforma
NetCast będzie dostępna w ok. 60% płaskich telewizorów LG wprowadzonych na rynek w tym roku.

Kolejnym istotnym udoskonaleniem obsługi jest nowy pilot Magic Remote. Oprócz dobrze znanego trybu kontroli przez „wskazanie" (point) nowy pilot udostępnia trzy dodatkowe tryby pracy: rozpoznawanie głosu, rozpoznawanie gestów i pokrętło. Razem oferują one łatwiejszą, bardziej naturalną nawigację i sprawniejsze przeglądanie treści. Podczas wyszukiwania użytkownicy nie muszą już np. wpisywać poszczególnych liter za pomocą menu ekranowego, ponieważ funkcja rozpoznawania mowy umożliwia wydawanie pilotowi Magic Remote poleceń głosowych.

Google TV
Na targach CES 2012 LG zaprezentuje długo oczekiwany telewizor zintegrowany
z platformą Google TV. Telewizor ten, stanowiący połączenie popularnego modelu LG CINEMA 3D ze strefą Smart TV opartą na systemie Google Android, wzbogaci rozrywkę domową o kolejną atrakcyjną opcję.

Telewizor LG z Google TV jest łatwy w obsłudze dzięki połączeniu interfejsu użytkownika bazującego na systemie Android oraz zalet pilota LG Magic Remote z klawiaturą QWERTY. Wbudowany mechanizm konwersji 2D na 3D sprawia, że wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie, aby odtworzyć dowolny program telewizyjny lub film 2D w trójwymiarze.

Ekran CINEMA SCREEN
Ekran CINEMA SCREEN zastosowano w telewizorach 3D klasy średniej i wyższej, które LG wprowadzi na rynek w pierwszym kwartale 2012 r. W konstrukcji tej ramka telewizorów 3D została zmniejszona do zaledwie 1 mm, oferuje więc bardziej optymalny i wygodniejszy panel do oglądania realistycznych treści 3D, przypominający ekran kinowy.

Ekran nowej generacji - telewizor 3D OLED
Telewizory OLED LG wyróżniają się na tle innych urządzeń tego typu, dzięki funkcji Color Refiner i 4-kolorowym pikselom, które razem generują naturalne, realistyczne, wyraźne i spójne barwy. Technologia pikseli złożonych z czterech kolorów (czerwony, zielony, niebieski i biały) zamiast tradycyjnego zestawu RGB stosowanego przez innych producentów telewizorów OLED, umożliwia dokładniejsze odwzorowanie barw. Funkcja Color Refiner gwarantuje natomiast spójność kolorów przy szerszym kącie widzenia - jest to możliwe dzięki algorytmowi LG, który poprawia i dopracowuje poszczególne odcienie i tony. To ważna zaleta, ponieważ w innych telewizorach OLED odcienie często znacznie różnią się w zależności od punktu z którego obraz jest oglądany, a gamie kolorów brakuje naturalności.

Zaletą telewizora LG OLED jest również nieograniczony współczynnik kontrastu, który zapewnia żywe barwy i widoczność najdrobniejszych szczegółów niezależnie od jasności wyświetlanego obrazu. Nawet w przypadku ciemnych scen kolory i szczegóły na ekranie są odwzorowywane z maksymalną wyrazistością i ostrością. Takie rozwiązania kolorystyczne są technicznie niemożliwe do uzyskania w panelach LED i LCD. Warto też dodać, że telewizor LG OLED jest 1000-krotnie szybszy od wyświetlaczy LED/LCD, ruch jest więc pokazywany na ekranie czysto, bez rozmazanego obrazu i smug.

Telewizor LG 3D OLED jest wyposażony w technologię FPR (Film Patterned Retarder) CINEMA 3D, dzięki której oglądanie obrazu 3D jest znacznie wygodniejsze niż
w przypadku innych telewizorów 3D OLED, wymagających zakładania okularów
z aktywną migawką. Telewizory 3D z technologią FPR powodują mniejsze zmęczenie wzroku. Z kolei dedykowane tym urządzeniom okulary do oglądania trójwymiaru, są dużo lżejsze niż te oparte na technologii aktywnej.

Telewizor 3D UD
Telewizor LG 3D UD to znakomita jakość obrazu na olbrzymim ekranie o przekątnej 84 cali. Urządzenie oferuje rozdzielczość na poziomie 8 mln pikseli (3840x2160), czyli czterokrotnie więcej od ekranów Full HD dostępnych obecnie na rynku. Telewizor jest wyposażony w funkcję 3D Depth Control, która zwiększa komfort oglądania i umożliwia regulowanie efektów 3D. Natomiast opisana wcześniej funkcja 3D Sound Zooming, gwarantuje dźwięk wyjątkowej jakości.

Monitory 3D IPS
Podczas targów CES LG zaprezentuje też wybrane monitory 3D IPS. W 2012 r. LG wprowadzi na rynek łącznie 23 urządzenia tego typu. Monitory te pozwalają użytkownikom oglądać multimedia 3D ze znacznie szerszego kąta 178 stopni, bez zniekształcania kolorów oraz ograniczenia ich spójności.

Najbardziej zaawansowaną serią prezentowanych monitorów LG 3D IPS będą 27-calowe urządzenia DM92. Dzięki zastosowaniu ekranu CINEMA SCREEN monitory z serii DM92 mają ramkę o grubości zaledwie 1 mm, co jeszcze bardziej zwiększa realistyczne wrażenia 3D podczas gry czy oglądania filmów. Ekologiczne technologie opracowane przez LG sprawiają natomiast, że monitory 3D IPS zużywają o ok. 25% mniej energii niż inne dostępne na rynku monitory IPS.

Więcej informacji na temat produktów oraz ich zdjęcia można znaleźć w zestawie prasowym LG, który jest dostępny pod adresem www.lgnewsroom.com/CES2012

 

###

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie
w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób,
a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych
i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

Dział Home Entertainment w LG Electronics

LG Electronics Home Entertainment jest z głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów dla konsumentów jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Produkty LG obejmują telewizory ciekłokrystaliczne (LCD)
i plazmowe, monitory LCD LED, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio, odtwarzacze wideo oraz panele plazmowe.

Firma koncentruje swoje działania na tworzeniu urządzeń z szeroką funkcjonalnością, lecz jednocześnie dba
o stylowe wzornictwo i przekracza granice technologii, aby poprawiać jakość domowej rozrywki. Ponadto, jako lider w dziedzinie elektroniki, oferuje oznakowania cyfrowe, rozwiązania do wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń.

 

żródło: LG Polska