COOLPIX P510 i COOLPIX L810 - nowe superzoomy Nikona - Instrukcja.pl

COOLPIX P510 i COOLPIX L810 - nowe superzoomy Nikona

COOLPIX P510 i COOLPIX L810 to nowe modele aparatów kompaktowych Nikona typu superzoom, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom oraz doskonałej optyce pozwalają fotografom być w samym centrum wydarzeń. COOLPIX P510 to następca niezwykle popularnego, aparatu COOLPIX P500, wyposażony został w fantastyczny, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 42-krotnym zoomem optycznym, o imponującej ogniskowej od 24 mm do 1000 mm. Aparat posiada także matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli i zaawansowaną funkcję redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Model COOLPIX L810, następcę modelu L120, wyposażono z kolei w superszerokokątny obiektyw z 26-krotnym zoomem optycznym oraz matrycę o rozdzielczości 16 milionów pikseli.

„Dzięki rekordowej długości ogniskowej wynoszącej 1000 mm, model COOLPIX P510 może uchwycić detale, których nie dostrzegłby żaden inny aparat. Zaawansowana funkcja redukcji drgań z przesunięciem osi obiektywu gwarantuje wykonywanie nieporuszonych zdjęć. Z kolei model COOLPIX L810 to łatwy w użyciu aparat z superzoomem, oferujący większy niż jego poprzednik - model COOLPIX L120 - zakres ogniskowych i dokładniej oddającą szczegóły matrycę o rozdzielczości 16 milionów pikseli" - mówi Nicolas Gillet, Product Manager Produktów Konsumenckich firmy Nikon Europe.

Zoom przekraczający wszelkie oczekiwania: COOLPIX P510

Niesamowicie wszechstronny aparat kompaktowy COOLPIX P510 wyposażony został w 42-krotny zoom optyczny o zakresie ogniskowych od 24 mm do 1000 mm, uchylany monitor LCD o wysokiej rozdzielczości 921 tys. punktów oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. Rozwiązania te sprawiają, że aparat doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, oferując użytkownikowi szerokie możliwości w zakresie kreowania ujęć.

Matryca CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz zaawansowany układ optyczny z funkcją redukcji drgań VR z przesunięciem osi obiektywu, zapewniają ostre ujęcia w każdym świetle, dzięki czemu nawet zdjęcia przy dłuższych ogniskowych pozostają nieporuszone i zachowują doskonałą ostrość.

Aby ułatwić nagrywanie filmów z dźwiękiem stereo, tryb wideo można uruchomić za pomocą jednego przycisku. Podczas filmowania do dyspozycji użytkownika pozostają zoom optyczny oraz autofokus. COOLPIX P510 oferuje tryb nagrywania obrazu zarówno w zwolnionym, jak i przyspieszonym tempie z szybkością do 120 klatek na sekundę (VGA). Ruchomy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości ułatwia kadrowanie i kreatywne dobieranie ujęć. Filmy można nagrywać w formacie iFrame, a wbudowane złącze HDMI pozwala na bezpośrednie podłączenie aparatu do telewizora HD i wygodne odtwarzanie zdjęcia oraz filmów.

COOLPIX P510 został wyposażony także we wbudowany odbiornik GPS umożliwiający wprowadzanie do plików znaczników geograficznych, które pokazują dokładne położenie miejsca, gdzie zostało zrobione zdjęcie.

Aparat COOLPIX P510 dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i szarym. W sprzedaży pojawi się pod koniec marca 2012 r.

Wydajność za rozsądną cenę: COOLPIX L810

Dzięki licznym trybom automatycznym oraz zaawansowanemu obiektywowi typu superzoom, aparat COOLPIX L810 umożliwia wykonywanie doskonałych zdjęć oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720p), nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, np. w czasie wypraw w teren lub imprez sportowych.

COOLPIX L810 oferuje superszerokokątny obiektyw NIKKOR z 26-krotnym zoomem optycznym i długością ogniskowej w zakresie od 22,5 do 585 mm. Aby ułatwić fotografowanie oraz filmowanie, aparat wyposażono w boczną dźwignię sterowania zoomem. Rozwiązanie to zapewnia łagodne przybliżanie i oddalanie w całym zakresie ogniskowej. Funkcja redukcja drgań VR z przesunięciem osi obiektywu przeciwdziała zaś negatywnemu wpływowi drgania aparatu na jakość zdjęć. Doskonałą ostrość obrazu oraz wierne oddanie barw dodatkowo gwarantują matryca CCD o rozdzielczości 16 megapikseli oraz cztery różne automatyczne funkcje przeciwdziałające rozmyciu obrazu. Aparat jest zasilany popularnymi bateriami AA.

COOLPIX L810 dostępny będzie w czterech kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim i brązowym. W sprzedaży pojawi się pod koniec marca 2012 r.

Wybrane funkcje: COOLPIX P510

• Tryb Auto HDR: podczas zwolnienia migawki aparat łączy dwa ujęcia wykonane z różną ekspozycją, by stworzyć obraz o szerokiej dynamice i bogactwie przejść tonalnych.
• Funkcja Łatwa panorama 360/180stopnii: umożliwia wykonywanie panoramicznych zdjęć w pionie lub poziomie, by tworzyć dynamiczne panoramy.
• Tryb robienia zdjęć w 3D: aparat łączy dwa obrazy wykonane z różnych miejsc, drugie ujęcie wykonywane jest automatycznie, gdy aparat wykryje, że użytkownik znajdzie się we właściwym miejscu. Po zrobieniu zdjęcia 3D dowolnego nieruchomego obiektu można odtworzyć je na telewizorze lub komputerze z obsługą trybu 3D.
• Funkcja szybkich zdjęć seryjnych: umożliwia wykonanie do 5 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 6 klatek na sekundę lub do 30 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 1 klatki na sekundę.
• Pokrętło trybu pracy z ręcznymi trybami ekspozycji (P/S/A/M) oraz trybem użytkownika, dzięki któremu można natychmiast przywrócić swoje ulubione ustawienia aparatu.
• Przesyłanie bezprzewodowe: kompatybilność z kartami Eye-Fi X2 (lub nowszymi). Przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio na telefon lub komputer.
• Menu retuszu: możliwość uatrakcyjnienia zdjęć za pomocą gamy wbudowanych efektów filtrów. Obejmuje opcje, takie jak Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor czy Efekt rozbłysku (dodanie na jasnych obiektach efektu gwiazdek).

Wybrane funkcje: L810

Nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720p): osobny przycisk nagrywania filmu ułatwia rozpoczęcie filmowania, podczas którego wciąż można korzystać z zoomu optycznego i autofokusa.
• Funkcje przeciwdziałające rozmyciu obrazu: Redukcja drgań z przesunięciem osi obiektywu łagodzi wpływ drgania aparatu. Wysoka czułość ISO (do 1600) dla większej ostrości obrazu przy słabym oświetleniu. Funkcja Wykrywanie ruchu kompensuje ruch aparatu i przemieszczanie się fotografowanych obiektów. Funkcja Najlepsze zdjęcie (BSS) wybiera najostrzejszą fotografię spośród nawet 10 zarejestrowanych kolejno zdjęć.
• Tryb robienia zdjęć w 3D: aparat łączy dwa obrazy wykonane z różnych miejsc, drugie ujęcie wykonywane jest automatycznie, gdy aparat wykryje, że użytkownik znajdzie się we właściwym miejscu. Po zrobieniu zdjęcia 3D dowolnego nieruchomego obiektu można odtworzyć je na telewizorze lub komputerze z obsługą trybu 3D.
• Łatwa prezentacja: pozwala podłączyć aparat do telewizora HD za pomocą wbudowanego złącza HDMI.
• System inteligentnego portretu: wykonuje idealne portrety za każdym razem. Funkcja Wyzwolenie migawki uśmiechem pomaga zrobić zdjęcie, gdy fotografowana osoba się uśmiechnie. Tryb Wykrywanie mrugnięcia ostrzega, gdy któraś z fotografowanych osób zamknie oczy. Funkcja Miękki odcień skóry koryguje nierównomierny odcień skóry, nadając jej naturalny wygląd. Redukcja efektu czerwonych oczu koryguje nienaturalne zabarwienie oczu powodowane użyciem lampy błyskowej.
• Przesyłanie bezprzewodowe Wi-Fi: kompatybilność z kartami Eye-Fi X2 (lub nowszymi). Przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio na telefon lub komputer.

 

 

###

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

 

źródło: Nikon Polska