COOLPIX S3300 i S4300 - Stylowy duet - Instrukcja.pl

COOLPIX S3300 i S4300 - Stylowy duet

COOLPIX S3300 i COOLPIX S4300 to nowe aparaty kompaktowe Nikon wyposażone w 16-megapikselową matrycę, obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym, technologię redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu oraz tryb filmowania w rozdzielczości HD (720p). Model COOLPIX S3300 posiada ekran LCD o przekątnej 2,7 cala, z kolei COOLPIX S4300 wyróżnia się wygodnym, dotykowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali. Obydwa aparaty cechuje bogaty wybór atrakcyjnych kolorów obudowy.

„Zarówno model COOLPIX S3300, jak i COOLPIX S4300 zaprojektowano z myślą o rejestrowaniu nawet najbardziej ulotnych momentów. Aparaty są na tyle małe, aby zmieścić się w torebce czy kieszeni i w tak atrakcyjnych kolorach obudowy, że chce się je wszędzie zabierać ze sobą. Funkcje, takie jak superszybkie uruchamianie, nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720p) za naciśnięciem jednego przycisku oraz inteligentne opcje automatyki gwarantują, że już nigdy nie przegapisz ważnego momentu. Wbudowane efekty specjalne pozwalają dodatkowo nadać zdjęciom niepowtarzalny charakter" - mówi powiedział Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Rejestruj świat na kolorowo - COOLPIX S3300

COOLPIX S3300 to idealna propozycja dla osób ceniących styl i indywidualistów. Aluminiowy korpus aparatu COOLPIX S3300 ma zaledwie 19,5 mm grubości i jest dostępny aż w ośmiu atrakcyjnych kolorach: złotym, srebrnym, czarnym, zielonym, różowym, fioletowym, czerwonym i niebieskim.

Dzięki bogatemu wyborowi automatycznych funkcji oferowanych przez model COOLPIX S330, robienie zdjęć jest proste i przyjemne. Szeroka gama programów tematycznych pozwala automatycznie dostosować ustawienia aparatu do 18 popularnych efektów czy miejsc fotografowania. Obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym oraz szybki i dokładny system autofokusa (AF), wyposażony w funkcję śledzenia ruchu, sprawiają, że fotografowanie poruszających się obiektów jest wyjątkowo łatwe i pozwala za każdym razem uzyskać odpowiednio doświetlone, ostre zdjęcia. Opracowany przez firmę Nikon system Portretu inteligentnego, z funkcjami, takimi jak Wyzwolenie migawki uśmiechem, Wykrywanie mrugnięcia i Miękki odcień skóry, gwarantuje, doskonały wygląd każdej sfotografowanej osoby. Dodatkowo aparat oferuje tryb nagrywania filmów w rozdzielczości HD (720p), uruchamiany odrębnym przyciskiem.

COOLPIX S3300 w sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2012 r. Aparat będzie dostępny w ośmiu kolorach: złotym, srebrnym, czarnym, zielonym, różowym, fioletowym, czerwonym i niebieskim.

Inteligentny dotyk - COOLPIX S4300

COOLPIX S4300 to połączenie najnowszej technologii aparatów kompaktowych z prawdziwą elegancją. Ten stylowy aparat, wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16-megapikselową dostępny będzie w czterech modnych kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym.

Błyskawicznie reagujący system menu i wygodny w obsłudze, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, o
przekątnej 3 cali, pozwalają ustawiać ostrość, robić zdjęcia z niezwykłą łatwością, a także bez trudu przełączać dostępne funkcje. Obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym zapewnia wysoką jakość obrazu i wierne odwzorowanie barw. Dodatkowo, filtry graficzne, takie jak Selektywny kolor, pozwalają na bieżąco uatrakcyjniać zdjęcia.


Aparat COOLPIX S4300 dostępny będzie w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2012 r.

Wybrane funkcje: COOLPIX S3300

• Redukcja drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu: możliwość wykonywania nieporuszonych zdjęć i filmów dzięki opracowanej przez firmę Nikon technologii automatycznej redukcji drgań, która na bieżąco przeciwdziała skutkom drgania aparatu.
• Menu retuszu: możliwość uatrakcyjnienia zdjęć za pomocą gamy wbudowanych efektów filtrów. Obejmuje opcje: Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor i Efekt rozbłysku (dodanie na jasnych obiektach efektu gwiazdek).
• 18 programów tematycznych pozwala automatycznie dostosować ustawienia aparatu do popularnych efektów i miejsc fotografowania. Aby zrobić świetne zdjęcie, wystarczy wybrać program odpowiadający danej sytuacji.
• Szybki i precyzyjny autofokus: 99-punktowy systemu autofokus pozwala uzyskać nadzwyczajną ostrość zdjęć, nawet w przypadku fotografowania obiektów znajdujących się poza środkiem kadru.
• Szybkie uruchamianie: aparat jest gotowy do użycia w ciągu zaledwie 0,8 sekundy.
• Autofokus śledzący obiekty: możliwość wykonywania ostrych zdjęć nawet szybko poruszających się obiektów. Śledzący obiekty autofokus utrzymuje ostrość ustawioną na wybranym obiekcie, nawet jeśli znajduje się on w ruchu.
• Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi: obsługa kart Eye-Fi X2 (lub nowszych). Pozwala na przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio do telefonu lub komputera.
• System obróbki obrazu EXPEED C2 zapewnia ulepszone możliwości nagrywania filmów, wysoką czułość i najlepszą jakość obrazu.

Wybrane funkcje: COOLPIX S4300

• Redukcja drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu: możliwość wykonywania nieporuszonych zdjęć i filmów dzięki opracowanej przez firmę Nikon technologii automatycznej redukcji drgań, która na bieżąco przeciwdziała skutkom drgania aparatu.
• Nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720p).
• Menu retuszu: możliwość uatrakcyjnienia zdjęć za pomocą gamy wbudowanych efektów filtrów. Obejmuje opcje Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor i Efekt rozbłysku (dodanie na jasnych obiektach efektu gwiazdek).
• Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi: obsługa kart Eye-Fi X2 (lub nowszych). Pozwala na przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio do telefonu lub komputera.
• System obróbki obrazu EXPEED C2 zapewnia ulepszone możliwości nagrywania filmów, wysoką czułość i najlepszą jakość obrazu.

 

###

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

źródło: Nikon Polska