Smukłe, zaawansowane aparaty Cyber-shot™ WX50 firmy Sony - Instrukcja.pl

Smukłe, zaawansowane aparaty Cyber-shot™ WX50 firmy Sony

 

  • 16,2-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RTM: bardzo duża rozdzielczość, niski poziom szumów i nagrywanie filmów Full HD
  • Technologia Extra High Sensitivity: czysty obraz w słabym świetle
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z trybem aktywnym: maksymalnie stabilny obraz w filmach Full HD nawet przy nagrywaniu z ręki z użyciem zoomu
  • Zaawansowany tryb automatyczny: profesjonalnie wyglądające efekty w każdej sytuacji
  • Szczegółowe zbliżenia zapewniane przez zoom optyczny 5x i funkcję Clear Image Zoom 10x
  • Bogaty zestaw trybów artystycznych

 


Firma Sony wprowadza do oferty nowy, smukły i zaawansowany aparat cyfrowy Cyber-shotTM, stworzony z myślą o wyjątkowej jakości wykonywanych fotografii i nagrywaniu szczegółowych filmów Full HD.

Kolorowy, z łatwością mieszczący się w kieszeni model WX50 to kolejny aparat Cyber-shotTM wyposażony w wydajny i bardzo czuły przetwornik obrazu CMOS Exmor RTM o rozdzielczości 16,2 megapiksela. Jego połączenie z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ gwarantuje dużą szybkość działania i nieskazitelny obraz z małą ilością szumów - nawet w słabym świetle. Aparat ma wiele prostych w użyciu funkcji, które pomagają w uzyskaniu znakomicie wyglądających zdjęć i filmów Full HD.

Nowością w tegorocznych modelach Cyber-shotTM jest technologia Extra High Sensitivity, zwiększająca maksymalną czułość aparatu do ISO 12 800 i ułatwiająca wykonywanie zdjęć z ręki przy słabym świetle*1. W porównaniu z poprzednimi modelami, poziom szumów zmniejszył się sześciokrotnie*2, co przejawia się czystością i naturalnym wyglądem portretów oraz zdjęć wnętrz wykonywanych w stonowanym oświetleniu.

Jeszcze bardziej zaawansowany system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot ma obecnie tryb aktywny, w którym rozwiązania optyczne współdziałają z układami elektronicznymi. W efekcie stabilizacja działa efektywnie nawet przy nagrywaniu filmów Full HD z użyciem zoomu, a więc w warunkach stanowiących poważne wyzwanie dla innych systemów stabilizacji obrazu.

Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto) ułatwia uzyskanie dobrych zdjęć sytuacyjnych praktycznie w każdych okolicznościach - bez zastanawiania się nad doborem właściwych ustawień. W tym trybie aparat Cyber-shotTM rozpoznaje typ ujęcia i panujące warunki, po czym samoczynnie dobiera ekspozycję i inne ustawienia tak, by zapewnić niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny.

Nowe aparaty są wyposażone w obiektyw Carl Zeiss® Vario-Tessar z 5-krotnym zoomem optycznym. Moc zoomu można dodatkowo podwoić bez obniżenia jakości obrazu dzięki opracowanej przez Sony technologii By Pixel Super Resolution. Wykorzystująca tę technologię funkcja Clear Image Zoom umożliwia uzyskanie szczegółowych zbliżeń do 10x - bez mozaikowatych wzorów typowych dla standardowego zoomu cyfrowego.

Do uzyskania twórczych efektów nie jest teraz potrzebne specjalne oprogramowanie ani komputer: wystarcza sam aparat. Szeroki zestaw trybów artystycznych obejmuje teraz takie twórcze ustawienia, jak aparat-zabawka, częściowy kolor, kolor pop, obraz HDR, miniatura, ilustracja, akwarela, miękki obraz high-key i obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi.

Chcąc nadać zdjęciom nowy wymiar, można skorzystać z trybów panoramy 3D i fotografii 3D - a później oglądać je na telewizorze 3D lub komputerze VAIO® z serii 3D.

Dzięki oprogramowaniu PlayMemories Home, zainstalowanemu fabrycznie w nowym modelu, bezpośrednio po podłączeniu aparatu do komputera można z łatwością przeglądać, przetwarzać i drukować zdjęcia, wysyłać je mailem, umieszczać na stronach www, nagrywać na płyty itd.

W ofercie pojawią się też nowe, dopasowane torby Cyber-shotTM, łączące funkcję ochronną ze stylowym wyglądem.

Nowe aparaty kompaktowe Sony Cyber-shotTM WX50 pojawią się na polskim rynku w połowie marca 2012 r.

*1 Efekt uzyskiwany przez połączenie technologii „By Pixel Super Resolution" z interpolacją pikseli i nakładaniem obrazów. Jakość odwzorowania szczegółów w obrazie zależy od rodzaju sceny i warunków fotografowania.

*2 Wartość przybliżona, oparta na wynikach badań Sony. Wynik jest symulacją uzyskaną przez porównanie z modelami Cyber-shotTM ze standardową redukcją szumów.

 

źródło: Sony Polska