Aparaty fotograficzne Olympus SuperZoom rysują jeszcze ostrzej i przybliżają bardziej. Modele SZ-14 & SZ-11 oferują stabilizację filmowego obrazu! - Instrukcja.pl

Aparaty fotograficzne Olympus SuperZoom rysują jeszcze ostrzej i przybliżają bardziej. Modele SZ-14 & SZ-11 oferują stabilizację filmowego obrazu!

Nowe aparaty fotograficzne z serii SZ dysponują mocnymi obiektywami zoom i nowym Magicznym Filtrem Filmy o żywej kolorystyce i barwne zdjęcia przywołują na nowo wspomnienia z wyjazdów wakacyjnych i innych wspaniałych podróży. Dlatego też najnowsze gwiazdy w serii kompaktowych aparatów Olympus SZ ‘SuperZoom' wyposażono w specjalną stabilizację dla obrazu filmowego (Movie IS), oraz silne szerokokątne obiektywy - 25-600mm*, czyli 24krotny zoom w SZ-14 oraz 25-500mm*, czyli 20-krotny zoom w aparacie SZ-11. Wraz z tymi nowymi, pełnymi możliwości modelami możesz bezpośrednio zbliżyć się do ciekawego motywu nie chwytając w kadrze swojego cienia i nie rozpraszając głównego tematu zdjęcia. Doskonale dopracowany system stabilizacji obrazów wideo - Multi-motion Movie IS dopełnia funkcję filmowania HD redukując niepożądane rozmycie obrazu. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że filmy HD są wyraziste i bogate kolorystycznie, nawet gdy filmujesz ruchome obiekty. Mając do dyspozycji co najmniej dziesięć magicznych filtrów możesz już w aparacie wzbogacać rejestrowane obrazy o cała gamę różnorodnych efektów. Model SZ-14 oferuje dodatkowo filtr Fragmentacja. Nowe modele w wyznaczającej trendy kategorii Olympus Traveller będą dostępne począwszy połowy stycznia 2012 - aparat SZ-11 w srebrnej i czarnej wersji, zaś SZ-14 w kolorach srebrnym, czarnym i czerwonym.

Zawsze ostry obraz dzięki stabilizacji Multi-motion Movie IS
Niezależnie od swoich niewielkich wymiarów, nowe aparaty fotograficzne z serii SZ są nasycone zaawansowanymi technologiami Olympus, które zapewniają doskonałą jakość obrazu. W połączeniu z 14-megapikselową rozdzielczością, oraz światowej klasy obiektywami zoom, funkcja stabilizacji obrazu filmowego (Multi-motion Movie IS) sprawia, że filmy 720p HD zachwycają swą wyrazistością. Funkcja ta redukuje rozmycie obrazu, jakie naturalnie powstaje, gdy filmująca osoba powoli idzie - czyli w większości przypadków, gdy chcemy zarejestrować spontaniczny film i nie mamy czasu na rozstawienie statywu. Nawet śledzące postać ujęcia wychodzą ostro i niemal bez żadnego rozmycia, podobnie jak filmy, które rejestrujesz samemu idąc.

Bądź kreatywny z magicznymi filtrami
Seria SZ jest idealna dla ludzi, którzy czują potrzebę tworzenia. Aparaty te dysponują bowiem cała gamą magicznych filtrów, z których większość można stosować zarówno w odniesieniu do filmów HD, jak i zdjęć. Model SZ-11 wyposażono w 10 filtrów, zaś SZ-14 ze swoimi 11 jest o jeden lepszy - i co ciekawe jest to jeden z pierwszych aparatów fotograficznych Olympus oferujących zaawansowany filtr Fragmentacja. W przypadku zastosowania filtra Fragmentacja do zdjęcia krajobrazu, lub postaci, w efekcie powstaje kolaż nakładających się fragmentów, które wyglądają tak, jakby ktoś porozcinał oryginalne zdjęcie i próbował poskładać je z powrotem. Nadaje to zdjęciom świeży, ożywczy wygląd, oraz niezwykle ciekawą trójwymiarową fakturę.

Zbliż się z teleobiektywem w trybie Makro
Obydwa aparaty posiadają funkcję Telefoto Makro, która doskonale przybliża Cię do obiektów i ułatwia tworzenie wyjątkowych makrofotografii. Możesz w ten sposób uchwycić całą wspaniałość kolorystyki, fakturę powierzchni, oraz detale małych obiektów, np. kwiatów, fotografując je zaledwie z 30 centymetrów. Szerokokątny zoom optyczny zastosowany w nowych aparatach umożliwia zbliżenie w kadrze wybranego motywu - nawet z pewnej odległości. Sprawdza się również doskonale, jeśli chcemy uzyskać rozmyte tło, by stworzyć profesjonalnie wyglądające zdjęcia z odcinającym się na miękkim tle wyrazistym obiektem pierwszego planu. Obydwa wprowadzane aparaty fotograficzne zapewniają wyświetlanie zdjęć na dużych, 3-calowych ekranach LCD, a także za pośrednictwem kart Eye-Fi Card umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie obrazów na strony internetowe, czy też do komputera. Zarejestrowany obraz HD można też w całej wspaniałości wyświetlać na dużych ekranach telewizorów HD łącząc je z aparatem poprzez interfejs HDMI.

Oba modele będą dostępne w połowie stycznia 2012 r.


Jakość obrazu
24-krotny szerokokątny zoom optyczny (25-600mm*) dla doskonałych zbliżeń
(SZ-11: 20-krotny zoom optyczny - 25-500mm*).
Stabilizacja obrazu filmowego - Multi-motion Movie IS - do filmowania HD ze zredukowanym poruszeniem obrazu, gdy filmujemy idąc.
Procesor obrazu TruePic III+ dla idealnego odwzorowywania kolorystyki oraz niskiego poziomu szumów.
Filmowanie 720p HD z dźwiękiem, to obrazy filmowe o doskonałej jakości.
14 megapikselowej jakości pełnoformatowe filmy, zdjęcia i wydruki.
Podwójna Stabilizacja obrazu, by zmniejszyć poruszenie zdjęć przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów.


Walory użytkowe
3 calowy kolorowy ekran LCD (460,000 punktów) dla wygodnego kadrowania, sprawdzania oraz prezentowania zdjęć.
Zaawansowana Detekcja Twarzy oraz Technologia Kompensacji Cienia, by możliwie najlepiej uchwycić twarze fotografowanych postaci.
Tryb Upiększania, by wydobyć na portrecie to, co najpiękniejsze.
Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto) oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości.
Tryb Detekcji Zwierzaka dla automatycznego uchwycenia spojrzenia twojego ulubionego psa lub kota.
Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).


Kreatywność i wszechstronność
Kompatybilność z kartą Eye-Fi dla automatycznego bezprzewodowego przenoszenia zdjęć na strony internetowe i do komputera osobistego.
Tryb fotografowania 3D dla intensywnego realizmu scen.
Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do filmów HD oraz zdjęć: Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie Oko, Zmiękczona ostrość, Migotanie (Tylko zdjęcia), Akwarela, Miniatura (SZ-11: tylko zdjęcia), Odbicie oraz, nowy, Fragmentacja (tylko w SZ-14 oraz tylko zdjęcia).


Inne istotne funkcje
Foto surfowanie, oraz oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, miejsc lokalizacji lub wydarzeń.
Technologia HDMI dla sterowania aparatem jednym pilotem zdalnego sterowania w przypadku podłączania aparatu do sprzętu HD.
ISO 80 do 1600.
Zintegrowana w aparacie funkcja panoramy.
Kompatybilność z kartami pamięci SDHC oraz SDXC **
Wbudowana lampa błyskowa.
Instrukcja obsługi zintegrowana w aparacie.
Ładowanie poprzez USB.


* Ekwiwalent dla formatu 35mm.
** SD jest znakiem handlowym SD Card Association. UHS Speed Class nie jest wspierane.

źródło: Olympus Polska