INTELIGENTNY WYMIAR DŹWIĘKU OD LG - Instrukcja.pl

INTELIGENTNY WYMIAR DŹWIĘKU OD LG

Na tegorocznych targach Consumer Electronics Show (CES) firma LG Electronics prezentuje cztery nowe systemy kina domowego, wyposażone w najnowszą technologię dźwięku 3D. Zastosowane w nich rozwiązania stanowią znakomite uzupełnienie inteligentnych telewizorów CINEMA 3D Smart TV.

Silna integracja funkcji telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV z systemami kina domowego z dźwiękiem 3D - CINEMA 3D SOUND HOME THEATER - jest strategią firmy na umocnienie czołowej pozycji w segmencie domowej rozrywki 3D. Jako pierwszy na targach CES zostanie zaprezentowany model BH9420PW, będący jednym z czterech innowacyjnych zestawów audio, przewidzianych do wprowadzenia na rynek na początku 2012 r.

„Zarówno w przypadku telewizorów, jak i systemów kina domowego LG gwarantuje rozrywkę domową najwyższej jakości" - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment. „Nasze telewizory CINEMA 3D Smart TV będą obecnie współpracować z szerszą gamą produktów z serii CINEMA 3D SOUND HOME THEATER, co zapewni klientom pełną jakość trójwymiarowego dźwięku oraz obrazu. Wierzymy, że oferowane rozwiązania umocnią pozycję LG na rynku 3D".

Model BH9420PW jest wyposażony w opracowaną przez LG technologię 3D Sound Zooming. Synchronizuje ona na bieżąco wyjście dźwięku z lokalizacją i ruchem obrazów 3D na ekranie telewizora CINEMA 3D. Dzięki temu widz znajduje się w centrum wydarzeń, ponieważ trójwymiarowe obrazy i brzmienia otaczają go ze wszystkich stron. 3D Sound Zooming może wytwarzać dźwięk o różnym nasileniu w oparciu o złożony algorytm, który analizuje głębokość poszczególnych obiektów wyświetlanych przez telewizor 3D.

Ta wyjątkowa jakość dźwięku 3D jest w zestawie BH9420PW dodatkowo poprawiana przez system głośników 9.1, który dodaje cztery pionowe głośniki 3D do dostępnych zwykle w tradycyjnych systemach kina domowego głośników 5.1. Cztery pionowe głośniki 3D emitują dźwięk ku górze i wypełniają nim całkowicie przestrzeń w pionie. Reflektor 360º wewnątrz każdego z pionowych głośników 3D odbija dźwięk we wszystkich kierunkach, co tworzy bogatą akustykę podobną do warunków sali koncertowej.

Ponadto, dzięki zastosowaniu opracowanego przez LG unikatowego algorytmu DSP, generującego efekt 3D, pole dźwiękowe jest powiększane w poziomie, współpracując
z pionowymi głośnikami 3D, zapewniając użytkownikom pochłaniające wrażenia dźwięku 360º. Dodatkowo rozszerzany jest również obszar samych efektów dźwiękowych, dzięki czemu widzowie czują, że znajdują się w środku wydarzeń, bez względu na to, w którym miejscu siedzą.

W celu udostępnienia widzom szerokiej gamy wrażeń 3D zestaw BH9420PW wyposażono w funkcję Smart TV. Oferuje ona coraz bardziej zróżnicowane i coraz lepsze treści 3D złożone z wysokiej klasy usług i aplikacje, na przykład LG 3D Zone.

Model BH9420PW trafi do sprzedaży w marcu 2012 r.

 

###

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych
i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

Dział Home Entertainment w LG Electronics

LG Electronics Home Entertainment jest z głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów dla konsumentów jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Produkty LG obejmują telewizory ciekłokrystaliczne (LCD) i plazmowe, monitory LCD LED, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio, odtwarzacze wideo oraz panele plazmowe.

Firma koncentruje swoje działania na tworzeniu urządzeń z szeroką funkcjonalnością, lecz jednocześnie dba o stylowe wzornictwo i przekracza granice technologii, aby poprawiać jakość domowej rozrywki. Ponadto, jako lider w dziedzinie elektroniki, oferuje oznakowania cyfrowe, rozwiązania do wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń.


źródło: LG Polska