Notebook Sony VAIO SA – doskonały do pracy i rozrywki - Instrukcja.pl

Notebook Sony VAIO SA – doskonały do pracy i rozrywki

Nie trzeba wybierać pomiędzy komputerem do pracy, a notebookiem przeznaczonym do rozrywki. Sony VAIO SA łączy w sobie obie te funkcje w eleganckiej, smukłej oprawie.

Niezawodne narzędzie pracy
Elegancka, czarna obudowa Sony VAIO SA oraz jego lekka konstrukcja sprawiają, że notebook doskonale sprawdza się zarówno na spotkaniu służbowym, jak i w podróży. Odtwarzacz Blu-ray DiscTM zapewni użytkownikowi niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmów w technologi 3D*. Matowy ekran VAIO Plus o przekątnej 13,3" (33,7 cm) wyróżnia się wysoką rozdzielczością 1600x900. Pozwoli ona zarówno na ogłdąnie filmów w jakości HD, jak również komfortową pracę. Matryca VAIO SA wyświetla tyle samo detali, co ekran standardowego 17" laptopa. Użytkonik może więc pracując w dokumencie programu Microsoft Excel wyświetlić tyle samo kolumn w wierszu, ile osoba pracująca na większym 17" komputerze. Całkowita grubość notebooka wynosi 23,3 mm, a jego waga zaledwie około 1,7 kg, co czyni go niezykle mobilnym. Z łatwością zmieści się w aktówce czy damskiej torebce.

Szybsza praca notebooka dzięki dyskowi SSD Dzięki połączeniu dysku SSD oraz funkcji Quick Boot VAIO SA uruchomi się w kilka chwil, umożliwiając niemalże natychmiastowy dostęp do aplikacji. Tym samym VAIO SA usprawnia codzienną pracę użytkownika.

Bezpieczeństwo danych
Podczas pracy w podróży czy miejscach publiczych bezpieczeństwo poufnych danych zapewni filt prywatności. Jest to specjalna folia nakładana na matrycę komputera, która uniemożliwia ostre widzenie obrazu osobom znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu użytkownika. Czytnik lini papilarnych oraz zabezpieczenia systemu Trusted Platform Module (TPM)* ochronią dane po zakończeniu pracy w środowisku MS Office.

Wydajność pracy
Wbudowana bateria litowo-polimerowa daje możliwość korzystania z notebooka do 7 godzin. Po podłączeniu dodatkowego, płaskiego akumulatora tzw. Smart Battery* urządzenie może pracować do 14 godzin. Zewnętrzna bateria może być ładowana samodzielnie, bez konieczności podłączania jej do komputera. Płynną pracę notebooka zapewnia podwójna karta grafiki. VAIO SA został wyposażony w suwak Stamina-Speed. Umożliwia on przełączanie pomiędzy dwoma kartami graficznymi, zintegrowaną Intel® HD Graphics 3000 oraz dodatkową AMD RadeonTM HD 6630M. Jeśli użytkownikowi zależy na długim czasie pracy na zasilaniu akumulatorowym, wówczas korzysta ze zintegrowanej karty graficznej. Jeżeli natomiast potrzebuje wyższej mocy obliczeniowej jednym ruchem palca może przełączyć notebook na dodatkową kartę graficzną. Dzięki temu VAIO SA jest świetnym narzędziem, które sprawdzi się w codziennej pracy i rozrywce.


Sony zastrzega możliwość wprowadzenia zmiany po opublikowaniu informacji


*Opcja możliwa po podłączeniu notebooka do telewizora z możliwością odtwarzania obrazu w technologii 3D.
* Układy zgodne z TPM mogą wspierać wszystkie działania związane z kryptografią, w tym działania, w których producent rozwiązania nie życzy sobie ingerencji użytkownika w ich przebieg. Ponadto, działanie TPM zbliżone jest do działania karty inteligentnej i w efekcie, przechowywany w układzie klucz prywatny nigdy go nie opuszcza ani nigdzie nie jest wysyłany. Znacząco utrudnia to jego zdalne przechwycenie, czyniąc to w praktyce niemożliwym. "Nieprzejrzystość" operacji kryptograficznych sprawia, że układy TPM mogą być stosowane w rozwiązaniach DRM. Dobra ochrona klucza i ścisłe związanie z konkretnym egzemplarzem sprzętu pozwalają na tworzenie stosunkowo bezpiecznych rozwiązań szyfrujących dane, w szczególności dane na dyskach twardych. Przykładem implementacji może być mechanizm BitLocker stosowany w systemach Windows począwszy od wersji Vista.
*Przy zakupie modelu VPCSA3N9E dodawany jest w standardzie dodatkowy akumulator Smart Battery. Promocja obowiązuje od 1 lutego 2012 roku do wyczerpania zapasów.

 

źródło: Sony Polska