Panasonic przedstawia sprytny i łatwy w obsłudze aparat LUMIX DMC-LS6 - Instrukcja.pl

Panasonic przedstawia sprytny i łatwy w obsłudze aparat LUMIX DMC-LS6

Firma Panasonic przedstawia nowy 14,1-megapikselowy aparat LUMIX DMC-LS6, wyposażony w wysokiej jakości szerokokątny (26 mm) obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 26-130 mm) o jasności F2,8 oraz optyczny stabilizator obrazu (O.I.S.). Model DMC-LS6, zasilany bateriami AA, charakteryzuje się wygodnym uchwytem i modnym wzornictwem - pierścień obiektywu kolorystycznie współgra z korpusem aparatu.

Dostępna w nowym modelu funkcja O.I.S. jest znana ze skutecznego korygowania efektu rozmycia spowodowanego drżeniem rąk. Efekt ten jest eliminowany bez pogarszania jakości obrazu. Dodatkowo oferowany przez serię LUMIX tryb iA (inteligentna automatyka) pozwala uzyskać optymalny rezultat w każdej sytuacji. Funkcja wykrywania twarzy rozpoznaje twarze fotografowanych osób, zapewniając odpowiednią ostrość i ekspozycję. Natomiast funkcja inteligentnego wyboru sceny rozpoznaje charakter fotografowanej sceny (portret, krajobraz itp.) i na jego podstawie dobiera optymalne parametry.

Aparat umożliwia również nagrywanie filmów video w rozdzielczości HD 720p, dzięki czemu można zachowywać wspomnienia w najdrobniejszych szczegółach!

Stylowy i poręczny korpus modelu DMC-LS6 oferuje początkującym użytkownikom komfort i pełnię radości z fotografowania.

Najważniejsze rozwiązania zastosowane w modelu LUMIX DMC-LS6

1. Wysokiej jakości szerokokątny (26 mm) obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym o jasności F2,8
Aparat DMC-LS6 może pochwalić się wysokiej jakości szerokokątnym (26 mm) obiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym. Przy ustawieniu szerokokątnym (26 mm) obiektyw zapewnia obszar widzenia o ok. 181% większy niż w zwykłym aparacie 35 mm, co znakomicie sprawdza się w fotografii krajobrazowej, a także na wielu zdjęciach robionych z niewielkiej odległości wewnątrz pomieszczeń. 5-krotny zoom optyczny umożliwia przybliżenie fotografowanego obiektu bez pogarszania jakości obrazu, które występuje podczas korzystania z zoomu cyfrowego. Zastosowany w aparacie obiektyw o jasności F2,8 ułatwia robienie wyraźnych zdjęć przy słabym oświetleniu, np. po zmroku lub we wnętrzach.
14,1-megapikselowy przetwornik obrazu zapewnia wysoką rozdzielczość, dzięki czemu nawet już po zrobieniu zdjęcia można z niego wykadrować niepotrzebne fragmenty i powiększyć interesujący obszar.

2. O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) i tryb iA (inteligentna automatyka) - maksimum piękna i minimum ustawień
Niezależnie od technologii zastosowanych w aparacie najczęstszą przyczyną nieudanych zdjęć jest drżenie rąk. Dlatego firma Panasonic uważa funkcję O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) za niezbędną w każdym aparacie LUMIX. W odróżnieniu od stabilizatora cyfrowego, często występującego w aparatach tej klasy, optyczny stabilizator obrazu efektywniej eliminuje skutki drżenia rąk bez pogarszania jakości obrazu.
Chcąc zapewnić maksymalną łatwość obsługi i ograniczyć ilość nieudanych zdjęć, aparat wyposażono również w tryb iA (inteligentna automatyka). Dzięki funkcji wykrywania twarzy fotografowane twarze są ostre i odpowiednio naświetlone. Efekt czerwonych oczu jest korygowany cyfrowo, a w razie potrzeby automatycznie włącza się kompensacja oświetlenia tylnego. Funkcja inteligentnego wyboru sceny automatycznie dobiera jeden z pięciu trybów (makro, portret, krajobraz, portret nocny, krajobraz nocny), który najlepiej odpowiada sytuacji zdjęciowej.
Użytkownicy modelu DMC-LS6 mają do dyspozycji wszystkie te przydatne i wygodne funkcje, dzięki czemu mogą łatwo robić wyraźne, piękne zdjęcia.

3. Nagrywanie wideo HD i łatwe udostępnianie nagrań
Oprócz standardowych rozdzielczości VGA (640 x 480) i QVGA (320 x 240) nowy aparat DMC-LS6 umożliwia również nagrywanie dynamicznego, płynnego obrazu wideo HD w rozdzielczości 1280 x 720p z szybkością 30 kl./s. Nagrane wideo wraz ze zdjęciami można oglądać na szerokim ekranie telewizora HD. Zdjęcia i nagrania wideo zarejestrowane na karcie pamięci SD można w prosty sposób wyświetlić na na telewizorze Panasonic VIERA. Wystarczy włożyć kartę pamięci do przeglądarki „VIERA Image Viewer", czyli wbudowanego gniazda karty pamięci SD w telewizorze VIERA.

Ponadto dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 6.0 umożliwia sortowanie i archiwizowanie obrazów, a także przesyłanie ich do portali społecznościowych Facebook i YouTube za pośrednictwem komputera.


Cena:
Rekomendowana cena detaliczna modelu wynosi około 400 PLN.

•YouTube jest znakiem towarowym firmy Google Inc.
•Facebook i logo Facebook są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Facebook, Inc.
•Wszystkie inne nazwy firm i produktów są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.

• Modele telewizorów VIERA umożliwiające odtwarzanie obrazów Motion JPEG za pośrednictwem gniazda karty SD zależą od obszaru sprzedaży.
• Do rejestrowania obrazów ruchomych należy używać karty SD o szybkości „klasy 6"*.
* Klasa szybkości SD określa standard szybkości zapisu ciągłego.
• W przypadku Europy obrazy ruchome można nagrywać w sposób ciągły przez maksymalnie 15 minut.
•To urządzenie jest kompatybilne z kartami pamięci SD/SDHC/SDXC. Kart pamięci SDHC można używać tylko w urządzeniach z nimi kompatybilnych. Kart pamięci SDHC nie można używać w urządzeniach kompatybilnych wyłącznie z kartami pamięci SD. (W przypadku używania karty pamięci SDHC w innym urządzeniu należy zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia).
• Kart pamięci SDHC i SDXC można używać tylko w urządzeniach kompatybilnych z tymi formatami.
• Jeśli używany komputer nie obsługuje kart pamięci SDXC, może pojawić się prośba o sformatowanie karty. (Formatowanie powoduje usunięcie zarejestrowanych obrazów, więc nie należy go wykonywać). Jeśli karta nie zostanie rozpoznana, należy odwiedzić poniższą witrynę pomocy technicznej.
http://panasonic.net/avc/sdcard/information/SDXC.html

•Niektóre akcesoria nie są dostępne we wszystkich krajach.

•Wykorzystanie zarejestrowanych lub wydrukowanych materiałów chronionych prawem autorskim do celów innych niż osobista rozrywka jest zabronione, ponieważ narusza prawa właściciela praw autorskich.

•Wygląd i dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/

 

źródło: Panasonic Polska