Panasonic LUMIX TZ30 – perfekcyjna fotografia na co dzień - Instrukcja.pl

Panasonic LUMIX TZ30 – perfekcyjna fotografia na co dzień

Firma Panasonic przedstawiła dzisiaj model LUMIX TZ30 - swój najbardziej zaawansowany jak dotąd kompaktowy aparat hybrydowy (umożliwiający robienie zdjęć i nagrywanie wideo). Bogactwo funkcji i zdumiewająca jakość obrazu oraz zgrabna i elegancka obudowa sprawiają, że aparat ten odpowie na potrzeby bardzo szerokiej grupy odbiorców.

Aparat LUMIX TZ30 będzie dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych (czarnej, brązowej, czerwonej, białej i srebrnej), dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać taki model, który pasować będzie do jego indywidualnego stylu. Aparat będzie dostępny od kwietnia Sugerowana cena detaliczna wynosi: ok.1800 pln


Każdy dzień pełen magii
Aparat LUMIX TZ30 jest wyposażony w szereg funkcji zapewniających optymalną jakość i niezawodność. Niezależnie od tego, czy chodzi o fotografowanie podczas spaceru w pobliskim parku, czy o zdjęcia na tropikalnej plaży na drugim końcu świata, wyjątkowy ultraszerokokątny obiektyw LEICA DC z 20-krotnym zoomem optycznym zapewni precyzyjny obraz. Znakomite zdjęcia można robić nawet o zmierzchu, ponieważ zawarty w modelu TZ30 przetwornik MOS o dużej czułości znacznie ułatwia fotografowanie w słabym oświetleniu. Natomiast w przypadku uwieczniania wspomnień w ruchu, wysoka jakość nagrań wideo dostępna w aparacie TZ30 pozwala rejestrować imponującej jakości filmy.


Duża szybkość, wysoka wydajność
Do robienia wyjątkowych, instynktownych zdjęć niezbędna jest szybkość, a aparat LUMIX TZ30 zawiera szereg funkcji pozwalających sprawnie i perfekcyjnie uwiecznić każdą niepowtarzalną chwilę. Czy chodzi o fotografowanie pędzących gepardów na afrykańskim safari, czy ulubionego kierowcy podczas wyścigu w Le Mans, aparat TZ30 pozwala uchwycić pełen urok niepowtarzalnych chwil. Układ autofokusa Light Speed pozwala uzyskać ostre i wyraźne zdjęcia. Dzięki ustawianiu ostrości w zaledwie 0,1 sekundy można uchwycić nawet najbardziej ulotne okazje do zrobienia zdjęcia. Dodatkowo tryb fotografowania ciągłego dostępny w aparacie LUMIX TZ30 umożliwia robienie znakomitych zdjęć akcji w dużej rozdzielczości. Osiągana w tym trybie szybkość 10 klatek na sekundę zapewnia doskonałe zdjęcia w każdej sytuacji - czy chodzi o uchwycenie snowboardzisty na stoku, czy pierwszych zawodów sportowych własnego dziecka.


Jakość bez wysiłku

Łatwa obsługa i uniwersalność aparatu LUMIX TZ30 powodują, że nie trzeba być zawodowcem, aby robić oszałamiające zdjęcia. Zarówno zagorzali fotografowie z wieloletnim doświadczeniem, jak i sporadyczni fotografowie amatorzy mogą łatwo robić znakomite zdjęcia dzięki licznym nowoczesnym funkcjom. Funkcja stabilizacji POWER O.I.S w trybie filmowym pomaga wyeliminować skutki drżenia rąk nawet przy korzystaniu z silnego zoomu, dzięki czemu można bez statywu osiągnąć obraz bez rozmyć. Natomiast intuicyjny tryb iA (inteligentnej automatyki) oferujący między innymi funkcję rozpoznawania twarzy, która zapamiętuje twarze znajomych i krewnych, i dopasowuje odpowiednio ustawienia aparatu, dzięki czemu zdjęcia są zawsze zachwycające.


Wyraź swoją kreatywność
Każdy moment jest jedyny w swoim rodzaju, a dzięki TZ30 i szerokiej gamie funkcji, które posiada Twoje zdjęcia również mogą takie być. Niezależnie od tego czy chcesz nagrać film w 3D czy też zrobić wspaniałe panoramiczne zdjęcie to na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Nowa funkcja szerokiego zakresu dynamicznego umożliwia automatyczne rejestrowanie naturalnie wyglądających obrazów nawet w przypadku fotografowania pod światło, natomiast specjalny tryb szybkiego wideo umożliwia nagrywanie filmów w bardzo dużym zwolnieniu, dzięki czemu podczas odtwarzania można obserwować efekty niewidoczne gołym okiem.


Doskonalsza fotografia instynktowna
Iwona Burzyńska, PR Manager Poland&Baltics w Panasonic Marketing Europe, komentuje: „Panasonic LUMIX TZ30 to doskonały aparat kompaktowy, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy użytkownik jest nieustraszonym odkrywcą, czy miejskim łowcą przygód, aparat w każdej sytuacji pozwoli na uwiecznienie ważnych chwil. Zarówno zaawansowani pasjonaci fotografii, jak i początkujący fotoamatorzy docenią na pewno nasz najnowszy model LUMIX TZ30, który jest doskonałym kompanem sprawiającym, iż każda chwila może zostać uchwycona jako dzieło sztuki."


Ceny i dostępność:

Sugerowana cena detaliczna około 1800 pln. Aparat dostępny w sprzedaży w kwietniu


Najważniejsze cechy i funkcje
• Przetwornik obrazu: 14,1-megapikselowy przetwornik MOS o dużej czułości
• Procesor obrazu: Venus Engine
• Obiektyw: LEICA DC z ustawieniem ultraszerokokątnym 24 mm
• Zoom: 20-krotny zoom optyczny / 40-krotny zoom inteligentny
• Szybkość AF: 0,1 s
• Tryb zdjęć seryjnych: 10 kl./s
• Nagrywanie filmów: nagrywanie wideo Full HD w formacie AVCHD (1920 x 1080, 50p) i mikrofon stereofoniczny
• Ekran LCD: 3-calowy 460 000-punktowy inteligentny ekran dotykowy o szerokim kącie widzenia z powłoką przeciwodblaskową
• Wymiary: 104,9 x 58,9 x 28,2 mm
• Masa: ok. 184 g bez baterii i karty pamięci SD / ok. 206 g z baterią i kartą pamięci SD

O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/

źródło: Panasonic Polska