Wpisy z miesiąca Luty 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Luty 2012

Nikon D800 – uwiecznij pełen obraz

Firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych, profesjonalnych lustrzanek cyfrowych formatu FX dla zawodowych fotografów i filmowców - Nikon D800 i Nikon D800E. Aparaty oferują innowacyjne rozwiązania zapewniające niespotykaną dotąd głębię i bogactwo szczegółów obrazu. Nowe modele wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 36,3 megapiksela o szerokim zakresie czułości ISO (100-6400), mechanizm obróbki obrazu EXPEED 3 oraz funkcję filmowania w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo. Dodatkowo, Nikon D800E został wyposażony w filtr optyczny z usuniętymi funkcjami antyaliasingu. Wszystko to zamknięte w lekkim, poręcznym i wytrzymałym korpusie ze stopu magnezu, dzięki któremu nowe lustrzanki doskonale spisują się nawet w czasie pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Zaprojektowana z myślą o przyszłości i dzisiejszych wymaganiach stawianych przez fotografię i wideo, Stanowiąca klasę samą w sobie lustrzanka cyfrowa Nikon D800 dorównuje potencjałem obrazowania aparatom średnioformatowym, zachowując przy tym całą zwinność lustrzanki cyfrowej - zapewniając tym samym swobodę tworzenia monumentalnych obrazów profesjonalistom przykładającym dużą wagę do szczegółów.

Nowością w branży jest również fakt, że w ramach tej ekscytującej premiery przedstawiono także specjalną wersję aparatu D800 - Nikon D800E. Wyposażony w zmodyfikowany filtr optyczny model D800E stanowi unikatową alternatywę dla użytkowników poszukujących najwyższej wyrazistości zdjęć.

„Nikon D800 wyznacza nowe standardy w dziedzinie pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych, wychodząc naprzeciw obecnym oraz przyszłym wymaganiom fotografów i twórców filmowych. Matryca o oszałamiającej rozdzielczość 36,3 oraz zestaw innowacyjnych funkcji zapewniają niespotykane bogactwo szczegółów oraz pozwalają na dużą swobodę w kreowaniu ujęć. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami oferowanymi przez model D800 wszystkim tym, którzy chcą tworzyć opowieści za pośrednictwem najwyższej jakości zdjęć i filmów lub obu tych środków wyrazu" - mówi Dirk Jasper, kierownik ds. produktów profesjonalnych

Pełen obraz

Nikon D800 został wyposażony w przełomową matrycę CMOS formatu FX (pełnoklatkowa) o rozdzielczości 36,3 megapiksela oferującą zaawansowane rozwiązania umożliwiające uzyskanie niespotykanego do tej pory bogactwa szczegółów i zakresu tonalnego.

12-kanałowy odczyt z 14-bitową konwersją analogowo-cyfrową i wysoki stosunek sygnału do szumów zapewniają obrazy o uderzającej jakości, niskim poziomie szumów i szerokiej rozpiętości tonalnej.

Nikon D800 oferuje w standardzie czułość od 100 do 6400 ISO. W ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych czułość może być modyfikowana i w zależności od potrzeb fotografa obniżona do wartości odpowiadającej ISO 50 lub podwyższona do wartości odpowiadającej ISO 25600. Dzięki zoptymalizowanej redukcji szumów aparat umożliwia robienie niezwykłej jakości zdjęć - inteligentny system redukcji szumów zarządza nimi, nie rezygnując z odwzorowania drobnych szczegółów obrazu, umożliwiając zachowanie fantastycznej elastyczności we wszelkich warunkach oświetleniowych. Obrazy są ostre i czyste, również przy wyższych ustawieniach ISO.

Doskonała wydajność

Wyposażony w mechanizm przetwarzania obrazu nowej generacji EXPEED 3, Nikon D800 z łatwością radzi sobie z przetwarzaniem dużych ilości danych, zapewniając przy tym dużą szybkość i wysoką jakość, wymagane przez profesjonalistów.

16-bitowa technologia przetwarzania obrazu pozwala uzyskać większe niż kiedykolwiek wcześniej nasycenie barw i odcieni. Zaawansowany mechanizm przetwarzania obrazu zapewnia płynne przejścia tonalne oraz bogactwo detali i odcieni w całej skali barw, aż do czystej bieli, nawet na zdjęciach rejestrowanych w formacie JPEG.

Filmowanie dla profesjonalistów z jakością emisyjną

Profesjonalistom, których praca wymaga sięgania po obraz wideo, aparat D800 gwarantuje pełną elastyczność, niezbędną do dalszego stosowania programów do montażu filmowego.
Aparat umożliwia rejestrowanie różnych formatów ujęć filmowych o najwyższej jakości, a także pozwala na zróżnicowane ustawianie liczby klatek na sekundę.

- Liczba klatek na sekundę
Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można nagrywać z prędkością 30, 25 i 24 klatek na sekundę, z opcjonalnymi prędkościami 60, 50 i 25 klatek na sekundę przy rozdzielczości 720 p. Ujęcie filmowe może mieć długość niemal 30 minut (ok. 29 min. 59 s).

- Funkcja nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i wielu formatach
Wprowadzona w lustrzance Nikon D4 funkcja nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, w modelu D800 jest dostępna zarówno w formacie FX, jak i DX, co umożliwia wyjątkową swobodę ekspresji.

- Wysokiej jakości dźwięk
Nikon D800 został wyposażony w innowacyjne rozwiązania umożliwiające nagrywanie filmów z dźwiękiem najwyższej jakości. Poza zewnętrznym wejściem mikrofonu stereofonicznego, aparat posiada wyjście słuchawkowe. Dzięki temu użytkownik jest w stanie precyzyjnie dostroić wszystkie ustawienia zarówno przed nagraniem filmu, jak i w jego trakcie. Aparat oferuje także ustawienie wejścia liniowej nagrywarki PCM.

- Wyjście HDMI bez kompresji danych
Aby zapewnić dostęp do najczystszych danych wyjściowych filmu na potrzeby profesjonalnej edycji, Nikon D800 został wyposażony w wyjście HDMI. Dzięki temu, lustrzanka umożliwia równoległy podgląd nieskompresowanego obrazu na zewnętrznych monitorach oraz zapis na zewnętrznych nagrywarkach.. Jak w przypadku aparatu Nikon D4, dane są przekazywane w wybranej wielkości i z wybraną prędkością (liczbą klatek na sekundę), bez nakładki zawierającej informacje, która może być jednocześnie wyświetlana na monitorze TFT aparatu.

- Wygodne, niestandardowe elementy sterowania
Dzięki programowalnym elementom sterowania obsługa podglądu na żywo jest znacznie łatwiejsza. Nie trzeba obracać pokrętła sterowania - elektrycznie sterowana przysłona umożliwia zastosowanie bardziej płynnej metody sterowania przy użyciu specjalnych przycisków znajdujących się z przodu aparatu. Funkcja oznaczania indeksów pozwala na oznaczenie ważnych klatek na osi czasu przez przypisanie do nich znaczników w trakcie nagrywania, co ułatwia ich późniejszą lokalizację podczas edycji.

Zaawansowany system rozpoznawania scenerii obsługiwany przez czujnik RGB 91 000 pikseli

Lustrzanka Nikon D800 oferuje rewolucyjny, zaawansowany system rozpoznawania scenerii firmy Nikon, z nowym czujnikiem RGB 91000 pikseli, dokładnie analizującym każdą scenę, aby zapewnić jak najwierniejsze odwzorowanie obrazu. Czujnik został wyposażony w precyzyjną funkcję rozpoznawania ludzkich twarzy, dostępną również przy użyciu samego wizjera optycznego, a także rozpoznawania barwy i jasność scenerii.

Ten poziom szczegółowej analizy scenerii umożliwia również dokładniejsze działanie autofokusa, automatycznej ekspozycji i ekspozycji błysku i-TTL w zróżnicowanych warunkach kompozycyjnych i oświetleniowych. Dzięki temu funkcja śledzenia obiektu 3D w przypadku fotografowania niewielkich obiektów działa jeszcze lepiej.

Ponadto Nikon D800 oferuje rewelacyjny system AF Multi-CAM 3500FX firmy Nikon umożliwiający wybór poszczególnych punktów pomiaru lub skonfigurowania zestawu 9, 21 lub 51 punktów. Udoskonalony czujnik autofokusa i algorytmy znacząco poprawiają czułość podczas robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych aż do -2 EV (ISO 100, 20°C). Ogólna jakość jest zbliżona do wyników osiąganych przez flagowy model Nikon D4. Działanie AF jest możliwe nawet przy łącznej wartości przysłony wynoszącej f/8 (np. przy połączeniu obiektywu AFS 600 mm f/4 z telekonwerterem 2x TC-20EIII) z 11-polowym systemem autofokusa oraz z 15-polowym systemem autofokusa z przysłoną w zakresie f/5,6 - f/8.

Dzięki uproszczonemu AF i selekcji trybu wyboru pola AF, nie trzeba odrywać oczu od wizjera podczas wybierana ustawień.

Szybka reakcja i intuicyjność obsługi

Zaawansowane rozwiązania oraz intuicyjnie rozmieszczone elementy sterowania sprawiają, że Nikon D800 zapewnia wyjątkową szybkość działania i krótki czas reakcji na każdy ruch użytkownika.

- Krótki czas reakcji
Uruchomienie aparatu zajmuje ok. 0,12 s [1], a opóźnienie czasu zwolnienia migawki zostało zredukowane do ok. 0,042 s [2] (odpowiednik parametrów modelu Nikon D4), z funkcją zdjęć seryjnych z prędkością ok. 4 kl./s w formacie FX i trybami przycinania; ok. 6 kl./s w trybie przycinania w formacie DX podczas używania opcjonalnego wielofunkcyjnego pojemnika na baterie MB-D12.


- Precyzyjny, szerokokątny monitor LCD
Precyzyjny, szerokokątny monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości ok. 921 tys. punktów z funkcją automatycznego sterowania jasnością zapewnia dużą czytelność i ostrość odtwarzanych obrazów ze znacznie udoskonaloną reprodukcją kolorów. Jasność wyświetlacza LCD jest automatycznie dostosowywana do warunków otoczenia. Obrazy można powiększać podczas odtwarzania aż 46-krotnie, co znacznie ułatwia weryfikację ustawień.

- Wizjer optyczny z pryzmatem
Wizjer optyczny z pełnym pryzmatem z bloku szkła zapewniający blisko 100-procentowe pokrycie kadru i powiększenie 0,7 razy (obiektyw 50 mm f/1.4 przy ustawieniu do nieskończoności, -1,0 m-1).

- Wirtualny horyzont
Elektroniczny, dwuosiowy wirtualny horyzont umożliwia precyzyjne potwierdzenie prawidłowego wypoziomowania zdjęcia na monitorze LCD lub w wizjerze, sprawdzające zarówno położenie aparatu w stosunku do płaszczyzny poziomej, jak i jego nachylenie (obrót w przód lub w tył).

- Większa ergonomia
Przyciski i pokrętła zostały rozmieszczone intuicyjnie w celu zapewnienia większego komfortu pracy. Udoskonalony przycisk spustu migawki umożliwia wygodniejsze ułożenie palca wskazującego nawet podczas długich sesji a specjalny przycisk nagrywania filmów pozwala na błyskawiczne rozpoczęcie rejestrowania filmu. Ponadto, w obudowie zastosowano materiały gumowe wysokiej jakości, zapewniające pewny chwyt.

- Lepsza funkcjonalność
Większa funkcjonalność została osiągnięta za sprawą układu czterech przycisków i umieszczenia pokrętła trybu wyzwalania migawki na górnej płaszczyźnie aparatu, łącznie ze specjalnymi przyciskami do regulowania ustawień ISO, balansu bieli i jakości obrazu. Nowy przycisk ustawień braketingu został umieszczony w strategicznym miejscu, w celu ułatwienia obsługi m.in. funkcji HDR


- Bezpośredni dostęp do ustawień Picture Control
Specjalny przycisk zastępujący żmudne przeszukiwanie menu umożliwia bezpośredni dostęp do ustawień Picture Control pozwalających na dostosowanie wyglądu zdjęć i filmów wideo dzięki dokładnej regulacji parametrów ostrości, nasycenia, odcienia.

[1] Zgodnie z normami stowarzyszenia Camera and Imaging Products Association
[2] W przypadku używania z akumulatorami innymi niż EN-EL15Trwałość

Mimo niewielkiej wagi i kompaktowych rozmiarów Nikon D800 dorównuje trwałością nawet najbardziej zaawansowanym, zawodowym lustrzankom firmy Nikon. Dzięki szczelnej i wytrzymałej obudowie chroniącej aparat przed wilgocią i pyłem model D800 doskonale spisuje się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

- Precyzyjna, wytrzymała migawka
Trwałość i precyzja działania zespołu migawki została potwierdzona w teście obejmującym ponad 200 000 cykli wyzwoleń. Zakres czasu migawki wynosi od 1/8000 do 30 s, a sama migawka jest wyposażona w inteligentny, samodiagnozujący się monitor pracy. W aparacie zastosowano też nowatorski zespół napędowy, zmniejszający pobór mocy przy dłuższym czasie otwarcia migawki podczas nagrywania filmów.

- Efektywne zarządzanie mocą:
Zastosowanie w aparacie D800 udoskonalonych obwodów elektrycznych umożliwia wykonanie ok. 850 zdjęć [3], lub nagranie ok. 60 min filmu [4]. A wszystko to bez konieczności doładowywania akumulatora jonowo-litowego EN-EL15.

- Wysoka jakość obudowy:
Korpus modeli D800 został wykonany ze stopu magnezu, chroniącego aparat przed wilgocią i kurzem. Dzięki nowym rozwiązaniom aparat jest lżejszy o ok. 10% od korpusu modelu D700.


- Nośniki pamięci:
Aparat został wyposażony w dwa gniazda szybkich kart pamięci: CF (UDMA 7) i SD (SDXC i UHS-1).

- Szybka transmisja danych przy użyciu protokołu USB 3.0.
Nikon D800 zapewnia najwyższą szybkość transami danych dzięki portowi USB 3.0.


[3] Zgodnie z normami stowarzyszenia Camera and Imagines Products Association.
[4] Nagrywanie filmu z podglądem na żywo może zostać automatycznie zakończone przed upływem 60 min, aby zapobiec przegrzaniu aparatu.


Kreatywne narzędzia udoskonalania zdjęć

Nikon D800 oferuje szeroką gamę kreatywnych i praktycznych narzędzi przeznaczonych dla osób, które nie mają czasu na pracochłonną obróbkę zdjęć.

- Filmy poklatkowe
Aparat D800 oferuje rozszerzoną funkcję fotografii poklatkowej, umożliwiając zapisywanie wykonanych automatycznie zdjęć w postaci pliku filmowego. Prędkość odtwarzania jest większa o 24 do 36 000 razy niż zazwyczaj.

- Funkcja HDR (High Dynamic Range, wysoka rozpiętość tonalna)
Funkcja HDR umożliwia zrobienie jednego prześwietlonego i jednego niedoświetlonego zdjęcia za jednym wyzwoleniem migawki. Rozpiętość można zwiększyć maksymalnie do 3 EV dla różnych efektów, z pełnym nasyceniem i przejściami tonalnymi. Miękkość granic pomiędzy dwiema ekspozycjami można dopasować, by uzyskać bardziej naturalny wygląd.

- Udoskonalone sterowanie temperaturą barwową
Aparat umożliwia precyzyjne ustawianie balansu bieli. Odcień monitora podczas podglądu na żywo i wynikający z niego balans bieli obrazu można dostosować i wyrównać. Temperaturę barwową można ustawić ręcznie z przyrostami co 10 stopni w skali Kelvina lub w miredach.

- Automatyczna kontrola czasu otwarcia migawki podczas automatycznego dopasowania czułości ISO:
Nowa opcja automatycznego ustawienia minimalnego czasu otwarcia migawki automatycznie steruje zrównoważeniem czasu otwarcia migawki i czułości ISO na podstawie długości ogniskowej używanego obiektywu.

- Cztery opcje obszaru zdjęcia:
Nikon D800, jako pierwsza lustrzanka tej klasy, oferuje dostęp do różnych trybów przycinania obrazu maskowanych wizualnie w wizjerze. 5:4 (30,0 × 24,0 mm), 1,2x (30,0 × 19,9 mm) oraz format DX (23,4 × 15,6 mm).

- Funkcje edycji zdjęć w aparacie:
Zarejestrowane zdjęcia i filmy można modyfikować i edytować w aparacie oraz na bieżąco, jeśli występuje taka potrzeba. Menu retuszowania zawierają pełen wachlarz użytecznych funkcji, na przykład przetwarzanie obrazów NEF (RAW), zmiana rozmiaru zdjęcia, kontrola dystorsji, efekt „rybiego oka", efekt miniatury, korekcja efektu czerwonych oczu, efekty filtrów i nakładka obrazu - jak również możliwość określenia momentu początkowego i końcowego wszystkich filmów jednocześnie, co umożliwia ich efektywniejsze zapisywanie.

Nikon D800E - najdoskonalsza alternatywa

Wraz z lustrzanką D800 Nikon zaprezentował specjalny model D800E. Aparat został wyposażony w filtr optyczny z usuniętymi funkcjami antyaliasingu. Dzięki temu umożliwia on uzyskanie obrazów o jak największej ostrości. To idealne rozwiązanie dla zaawansowanych fotografów, będących w stanie kontrolować oświetlenie, odległość i fotografowany obiekt w stopniu umożliwiającym ograniczenie zwiększonego ryzyka wystąpienia efektu mory[5] oraz zniekształceń kolorów.

Z wyjątkiem filtra optycznego wszystkie funkcje w modelu D800E są takie same, jak w lustrzance Nikon D800.

Data wprowadzenia oraz cena aparatów Nikon D800 I Nikon D800E nie zostały jeszcze ustalone.


[5] Aparat D800E jest obarczony większym ryzykiem wystąpienia efektu mory i zniekształceń kolorów w porównaniu z aparatem D800. Można to zminimalizować podczas późniejszej obróbki zdjęć zrobionych w formacie RAW przy użyciu narzędzi do redukcji efektu mory dostępnych w programie Capture NX2, który będzie dołączany do tego produktu w Europie.

Akcesoria w zestawie

- Oprogramowanie ViewNX 2
Wielofunkcyjna aplikacja Nikon ViewNX 2 odznacza się łatwym w obsłudze interfejsem oraz bogatym wyborem funkcji edycji, łącznie z podstawowymi funkcjami edycji plików RAW i filmów D-movie. Oprogramowanie umożliwia bezproblemową integrację z portalem my Picturetown - serwisem firmy Nikon do udostępniania i przechowywania zdjęć.

Akcesoria opcjonalne

- Wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D12
Pojemnik na bateria MB-D12 może być wykorzystany w odniesieniu do wielu różnych typów baterii i akumulatorów (patrz dane techniczne). Został wykonany z tego samego stopu magnezu chroniącego urządzenie przed dostępem wody i pyłu, co korpus lustrzanki Nikon D800. Umożliwia również fotografowanie seryjne z prędkością ok. 6 kl./s[6] w formacie DX. Pojemnik MB-D12 jest wyposażony we własny przycisk spustu migawki oraz pokrętła sterowania umożliwiające pionowe kadrowanie obrazu.

- Lampa błyskowa SB-910 firmy Nikon
Zawodowa lampa błyskowa z systemem i-TTL (inteligentny TTL), następca cenionej lampy Nikon SB-900, wyposażona w przeprojektowane menu oraz zmienione przyciski sterowania. Nowe rozwiązania oferują szerokie możliwości w zakresie fotografowania z jedną lampą na aparacie, jak i sterowania bezprzewodowego lampami zewnętrznymi. Model SB-910 odznacza się wysoką mocą, zaawansowanymi funkcjami, wielostopniowym automatycznym zoomem, obejmującym szeroki zakres ogniskowych (17-200 mm) oraz trzema wzorcami oświetlenia, zapewniającymi pełną kontrolę nad światłem na planie zdjęciowym. Do zestawu dołączone są twarde filtry barwne do światła żarowego i fluorescencyjnego, które pozwalają błyskawicznie dostosować balans bieli aparatu D800.

- Oprogramowanie Capture NX 2
Obsługujące systemy operacyjne w wersji 64-bitowej oprogramowanie Capture NX 2 pozwala na pełne wykorzystanie możliwości obrazowania aparatu D800[7].

- Oprogramowanie Camera Control Pro 2
Oprogramowanie Camera Control Pro 2 oferuje nie tylko możliwość kontrolowania trybu ekspozycji, czasu otwarcia migawki i wartość przysłony, ale także liczne, udoskonalone rozwiązania pozwalające na znaczące usprawnienie pracy z podglądem na żywo aparatu D800. Nowe, kreatywne funkcje sterowania obejmują zdalne rozpoczynanie i zatrzymywanie nagrywania filmu oraz przełączanie podglądu na żywo dla zdjęć lub filmów.

[6] W przypadku używania akumulatorów innych niż akumulator litowo-jonowy EN-EL15.
[7] Aparat D800E jest obarczony większym ryzykiem wystąpienia efektu mory i aberracji chromatycznej w porównaniu z aparatem D800. Można to zminimalizować podczas późniejszej obróbki zdjęć zrobionych w formacie RAW przy użyciu narzędzi do redukcji efektu mory dostępnych w programie Capture NX2, który będzie dołączany do tego produktu w Europie.

 

źródło: Nikon Polska

Olympus SH-25MR z procesorem od lustrzanki i systemem GPS. Dotykowy ekran LCD oraz zoom ułatwią filmowanie w wielu formatach.

Nowy stylowy model Olympus zapewnia najlepsze w tej klasie filmy* i niezwykle konkurencyjną cenę! Nowy aparat Olympus SH-25MR z serii Traveller umieścił cały szereg niespodzianek w swoim ultrasmukłym korpusie. Znalazło się w nim miejsce na nagrywanie typu Multi Recording, które pozwala rejestrować film 1080 Full HD w tle, jednocześnie nie przeszkadzając w robieniu zdjęć. Dostępne jest też kadrowanie typu Multi-Framing umożliwiające jednoczesne uchwycenie zbliżenia i szerokiego ujęcia danej sceny. Ale być może największą niespodzianką jest niezwykle szybki czas reakcji aparatu oraz wspaniała jakość obrazów, jakie zapisuje. Nawet najbardziej wymagający podróżnicy będą pod wrażeniem nieporuszonych zdjęć, oraz wysokiej sprawności działania aparatu w słabych warunkach oświetleniowych. Uzyskano to za sprawą stabilizacji obrazu filmowego (Multi-motion Movie IS), oraz technologii iHS (Inteligencja, Wysoka czułość i Wysoka prędkość działania), które znacznie wzbogacają jakość obrazu przy fotografowaniu i filmowaniu w trudnych nawet warunkach. Cały szereg innych funkcji sprawia, że smukły SH-25MR jest idealnym towarzyszem podróży. Należy tu wymienić wszechstronny szerokokątny obiektyw 12,5-krotny zoom optyczny (24-300mm**), oraz wyjątkowo szybki GPS i Elektroniczny Kompas, które pobierają dane lokalizacyjne w czasie nieprzekraczajacym 10 sekund. Aparat SH-25MR będzie dostępny począwszy od kwietnia 2012 r.

Wielozadaniowy filmowiec
Tak, jak większość najnowszej generacji kompaktowych aparatów z serii Olympus Traveller, model SH-25MR może zasłużenie poszczycić się najlepszym zapisem obrazu filmowego, jaki jest dziś dostępny w kieszonkowych aparatach fotograficznych*. Nowe technologie iHS wraz ze stabilizacją filmowego obrazu (Multi-motion Movie IS) odgrywają tutaj kluczową rolę. Serce iHS stanowi niezwykle czuły sensor backlit CMOS (który efektywnie przeciwdziała szumom obrazu), oraz dynamiczny procesor TruePic V, zapewniający moc obliczeniową potrzebną dla stabilizacji filmowego obrazu (Multi-motion Movie IS) eliminującej jego rozmycie nawet, gdy filmujemy scenę idąc. Konkurencyjni producenci często reklamują bardzo wysoką częstotliwość zapisu kadrów przy filmowaniu, ale nie wspominają przy tym, że powyżej 60 kadrów na sekundę rozdzielczość ulega znacznemu pogorszeniu. Dzięki technologiom iHS, zaawansowanej stabilizacji obrazu oraz wyrafinowanym trybom automatyki i-Auto aparat SH-25MR za każdym razem dostarcza piękne i ostre filmy Full HD oraz 16-megapikselowe zdjęcia - nawet w słabych warunkach oświetleniowych, w przypadku szybko poruszających się obiektów i przy dużych powiększeniach zoomu. Nawet korzystając z zoomu o superrozdzielczości, aby cyfrowo podwoić zakres ogniskowej i uzyskać 25-krotny zoom, nie stwierdzimy żadnych strat w doskonałej jakości obrazu.

Ekran dotykowy
Aparat SH-25MR obywa się bez marnujących czas przycisków zapewniając szybki i bezpośredni dostęp do kluczowych funkcji poprzez dotykowy ekran LCD - oraz inteligentny, opracowany przez Olympus, interfejs Live Guide. Interfejs ten ułatwia dostosowywanie kluczowych parametrów takich, jak głębia ostrości, czy jasność obrazu. Wystarczy przesuwać palcem belkę regulacji, a na ekranie w czasie rzeczywistym widać efekty wprowadzanych zmian. Można także skorzystać z panela dotykowego, aby w oparciu o GPS i Elektroniczny Kompas sprawdzić mapę i informacje o otaczającym krajobrazie. Można też uruchomić pokaz slajdów z wieloma efektami, który wyświetli zdjęcia z jednej podróży dodając podkład muzyczny i efekty przejścia.


Każdy, kto preferuje podróżowanie z lekkim bagażem i chce mieć smukły kompaktowy aparat o wspaniałej jakości, z pewnością nie oprze się temu modelowi. Dostępny w złotej, czarnej, czerwonej, oraz białej tonacji aparat SH-25MR, ma trafić do sklepów w kwietniu br.

Jakość obrazu:

 • Szerokokątny 12,5-krotny zoom optyczny (24-300mm*) pozwalający uzyskiwać wspaniałe zbliżenia
 • Technologie iHS, by uzyskiwać obrazy o oczekiwanej jakości obrazu niezależnie od warunków fotografowania i filmowania 
 • 16-megapikselowy sensor backlit CMOS (BSI) dla wysokiej rozdzielczości i doskonałej jakości pełnowymiarowych filmów, zdjęć i wydruków, nawet przy fotografowaniu w słabych warunkach oświetleniowych
 • Stabilizacja obrazu filmowego - Multi-motion Movie IS - do filmowania 1080p Full HD ze zredukowanym poruszeniem obrazu, gdy filmujemy idąc. Jest to zapis w najlepszej jakości obrazu dostępnej obecnie w kompaktowych aparatach fotograficznych* 
 • Podwójna Stabilizacja obrazu, by zmniejszyć poruszenie zdjęć przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów
 • Super rozdzielczości zoom dla cyfrowego zwiększenia zakresu zoomu optycznego w zasadzie bez żadnych strat, jeśli chodzi o jakość obrazu

Design:

 • Ultrakompaktowy, lekki, metalowy korpus o atrakcyjnej i mocnej konstrukcji

Walory użytkowe:

 • 3 calowy, dotykowy ekran LCD (460,000 punktów) dla łatwego kadrowania ujęć, przeglądania i prezentowania zdjęć, oraz obsługi kluczowych funkcji takich jak MR.
 • Funkcja Dotykowej Migawki dla ustawiania ostrości na obiekt dotknięty na ekranie LCD, oraz automatycznego zrobienia zdjęcia tego obiektu.
 • Dotykowy AF dla automatycznego ustawiania ostrości na obiekt dotknięty na ekranie aparatu, nawet gdy obiekt ten porusza się.
 • GPS i Elektroniczny Kompas z unikalną technologią potrójnego sensora dla określania położenia oraz prezentowania na jednym ekranie innych kluczowych informacji.
 • Inteligentna Panorama dla rejestrowania rozległych panoramicznych ujęć, do tworzenia których wystarczy wodzić obiektywem po linii horyzontu.
 • Funkcja dostosowywania zakresu dynamicznego HDR Backlight Adjustment dla idealnie naświetlonych zdjęć nieruchomych obiektów, również przy fotografowaniu ich pod światło.
 • Tryb fotografowania z ręki Światło gwiazd, by uzyskiwać nieporuszone nocne zdjęcia bez korzystania ze statywu.
 • Tryb Detekcji Zwierzaka dla automatycznego uchwycenia spojrzenia twojego ulubionego psa lub kota.
 • Tryb Zaawansowanej Inteligentnej Automatyki (i-Auto) oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości
 • Przewodnik Live Guide dla łatwej, wykorzystującej suwaki, regulacji kluczowych ustawień w czasie rzeczywistym. Obejmuje to zmianę rozmycia tła, intensywności kolorów, temperatury barwowej czy też jasności obrazu.
 • Tryb Detekcji Zwierzaka dla automatycznego uchwycenia spojrzenia twojego ulubionego pasa lub kota.
 • Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).

Kreatywność i wszechstronność:

 • Zapis typu Multi z podwójnym procesorem obrazu TruePic V dla równoczesnego rejestrowania filmów i zdjęć, dwóch filmów w różnych trybach filmowania lub z ujęciem sceny z różną perspektywą.
 • Szybkie zdjęcia sekwencyjne (10fps/12zdjęć - 16MP lub 60fps/75 zdjęć - 3MP)
 • Pokaz slajdów z wieloma efektami dla wygodnego przeglądania zdjęć z jednego wydarzenia z dodanym podkładem muzycznym i efektami przejścia.
 • Tryb Upiększania dla dodania efektów retuszu nawet dla trzech postaci w kadrze; ukrywa na zdjęciu niepożądane skazy cery.
 • Kompatybilność z kartą Eye-Fi Card dla automatycznego, bezprzewodowego przenoszenia obrazów na strony internetowe i do komputera osobistego.
 • Tryb fotografowania 3D dla intensywnego realizmu scen. 
 • Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do filmów Full HD i/lub zdjęć: 
 • Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie Oko, Zmiękczona ostrość, Migotanie (tylko zdjęcia), Akwarela, Odbicie, Miniatura, Fragmentacja (tylko zdjęcia), Dramatyczna tonacja (tylko zdjęcia)
 • Zdjęcia z klipem filmowym dla rejestrowania filmów podczas fotografowania 

Inne istotne funkcje:

 • Foto surfowanie oraz oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, miejsc lokalizacji lub wydarzeń.
 • Technologia HDMI dla sterowania aparatem jednym pilotem zdalnego sterowania w przypadku podłączania aparatu do sprzętu HD.
 • Czułość ISO 80 do 6400 
 • Kompatybilność z kartami pamięci SDHC oraz SDXC **, łącznie ze wsparciem dla UHS-I 
 • Wbudowana lampa błyskowa
 • Zintegrowana w aparacie funkcja pomocy 
 • Ładowanie baterii poprzez USB 

* Stan na grudzień 2011 r.
** Ekwiwalent dla formatu 35mm.
*** SD jest znakiem handlowym SD Card Association.

 

 

źródło: Olympus Polska

Panasonic przedstawia sprytny i łatwy w obsłudze aparat LUMIX DMC-LS6

Firma Panasonic przedstawia nowy 14,1-megapikselowy aparat LUMIX DMC-LS6, wyposażony w wysokiej jakości szerokokątny (26 mm) obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 26-130 mm) o jasności F2,8 oraz optyczny stabilizator obrazu (O.I.S.). Model DMC-LS6, zasilany bateriami AA, charakteryzuje się wygodnym uchwytem i modnym wzornictwem - pierścień obiektywu kolorystycznie współgra z korpusem aparatu.

Dostępna w nowym modelu funkcja O.I.S. jest znana ze skutecznego korygowania efektu rozmycia spowodowanego drżeniem rąk. Efekt ten jest eliminowany bez pogarszania jakości obrazu. Dodatkowo oferowany przez serię LUMIX tryb iA (inteligentna automatyka) pozwala uzyskać optymalny rezultat w każdej sytuacji. Funkcja wykrywania twarzy rozpoznaje twarze fotografowanych osób, zapewniając odpowiednią ostrość i ekspozycję. Natomiast funkcja inteligentnego wyboru sceny rozpoznaje charakter fotografowanej sceny (portret, krajobraz itp.) i na jego podstawie dobiera optymalne parametry.

Aparat umożliwia również nagrywanie filmów video w rozdzielczości HD 720p, dzięki czemu można zachowywać wspomnienia w najdrobniejszych szczegółach!

Stylowy i poręczny korpus modelu DMC-LS6 oferuje początkującym użytkownikom komfort i pełnię radości z fotografowania.

Najważniejsze rozwiązania zastosowane w modelu LUMIX DMC-LS6

1. Wysokiej jakości szerokokątny (26 mm) obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym o jasności F2,8
Aparat DMC-LS6 może pochwalić się wysokiej jakości szerokokątnym (26 mm) obiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym. Przy ustawieniu szerokokątnym (26 mm) obiektyw zapewnia obszar widzenia o ok. 181% większy niż w zwykłym aparacie 35 mm, co znakomicie sprawdza się w fotografii krajobrazowej, a także na wielu zdjęciach robionych z niewielkiej odległości wewnątrz pomieszczeń. 5-krotny zoom optyczny umożliwia przybliżenie fotografowanego obiektu bez pogarszania jakości obrazu, które występuje podczas korzystania z zoomu cyfrowego. Zastosowany w aparacie obiektyw o jasności F2,8 ułatwia robienie wyraźnych zdjęć przy słabym oświetleniu, np. po zmroku lub we wnętrzach.
14,1-megapikselowy przetwornik obrazu zapewnia wysoką rozdzielczość, dzięki czemu nawet już po zrobieniu zdjęcia można z niego wykadrować niepotrzebne fragmenty i powiększyć interesujący obszar.

2. O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) i tryb iA (inteligentna automatyka) - maksimum piękna i minimum ustawień
Niezależnie od technologii zastosowanych w aparacie najczęstszą przyczyną nieudanych zdjęć jest drżenie rąk. Dlatego firma Panasonic uważa funkcję O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) za niezbędną w każdym aparacie LUMIX. W odróżnieniu od stabilizatora cyfrowego, często występującego w aparatach tej klasy, optyczny stabilizator obrazu efektywniej eliminuje skutki drżenia rąk bez pogarszania jakości obrazu.
Chcąc zapewnić maksymalną łatwość obsługi i ograniczyć ilość nieudanych zdjęć, aparat wyposażono również w tryb iA (inteligentna automatyka). Dzięki funkcji wykrywania twarzy fotografowane twarze są ostre i odpowiednio naświetlone. Efekt czerwonych oczu jest korygowany cyfrowo, a w razie potrzeby automatycznie włącza się kompensacja oświetlenia tylnego. Funkcja inteligentnego wyboru sceny automatycznie dobiera jeden z pięciu trybów (makro, portret, krajobraz, portret nocny, krajobraz nocny), który najlepiej odpowiada sytuacji zdjęciowej.
Użytkownicy modelu DMC-LS6 mają do dyspozycji wszystkie te przydatne i wygodne funkcje, dzięki czemu mogą łatwo robić wyraźne, piękne zdjęcia.

3. Nagrywanie wideo HD i łatwe udostępnianie nagrań
Oprócz standardowych rozdzielczości VGA (640 x 480) i QVGA (320 x 240) nowy aparat DMC-LS6 umożliwia również nagrywanie dynamicznego, płynnego obrazu wideo HD w rozdzielczości 1280 x 720p z szybkością 30 kl./s. Nagrane wideo wraz ze zdjęciami można oglądać na szerokim ekranie telewizora HD. Zdjęcia i nagrania wideo zarejestrowane na karcie pamięci SD można w prosty sposób wyświetlić na na telewizorze Panasonic VIERA. Wystarczy włożyć kartę pamięci do przeglądarki „VIERA Image Viewer", czyli wbudowanego gniazda karty pamięci SD w telewizorze VIERA.

Ponadto dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 6.0 umożliwia sortowanie i archiwizowanie obrazów, a także przesyłanie ich do portali społecznościowych Facebook i YouTube za pośrednictwem komputera.


Cena:
Rekomendowana cena detaliczna modelu wynosi około 400 PLN.

•YouTube jest znakiem towarowym firmy Google Inc.
•Facebook i logo Facebook są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Facebook, Inc.
•Wszystkie inne nazwy firm i produktów są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.

• Modele telewizorów VIERA umożliwiające odtwarzanie obrazów Motion JPEG za pośrednictwem gniazda karty SD zależą od obszaru sprzedaży.
• Do rejestrowania obrazów ruchomych należy używać karty SD o szybkości „klasy 6"*.
* Klasa szybkości SD określa standard szybkości zapisu ciągłego.
• W przypadku Europy obrazy ruchome można nagrywać w sposób ciągły przez maksymalnie 15 minut.
•To urządzenie jest kompatybilne z kartami pamięci SD/SDHC/SDXC. Kart pamięci SDHC można używać tylko w urządzeniach z nimi kompatybilnych. Kart pamięci SDHC nie można używać w urządzeniach kompatybilnych wyłącznie z kartami pamięci SD. (W przypadku używania karty pamięci SDHC w innym urządzeniu należy zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia).
• Kart pamięci SDHC i SDXC można używać tylko w urządzeniach kompatybilnych z tymi formatami.
• Jeśli używany komputer nie obsługuje kart pamięci SDXC, może pojawić się prośba o sformatowanie karty. (Formatowanie powoduje usunięcie zarejestrowanych obrazów, więc nie należy go wykonywać). Jeśli karta nie zostanie rozpoznana, należy odwiedzić poniższą witrynę pomocy technicznej.
http://panasonic.net/avc/sdcard/information/SDXC.html

•Niektóre akcesoria nie są dostępne we wszystkich krajach.

•Wykorzystanie zarejestrowanych lub wydrukowanych materiałów chronionych prawem autorskim do celów innych niż osobista rozrywka jest zabronione, ponieważ narusza prawa właściciela praw autorskich.

•Wygląd i dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/

 

źródło: Panasonic Polska

 

COOLPIX S2600, COOLPIX L25 i COOLPIX L26 - Po prostu rób zdjęcia!

Oferta firmy Nikon została wzbogacona o trzy łatwe w obsłudze modele: COOLPIX S2600 to supercienki aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości 14 milionów z 5-krotnym zoomem optycznym; podstawowy model COOLPIX L25 oferuje tryb Łatwa automatyka, a uniwersalny model COOLPIX L26 posiada matrycę o rozdzielczości 16 milionów pikseli oraz intuicyjną funkcję nagrywania filmów.

„Każdy z trzech nowych produktów pozwala na łatwe wejście do świata fotografii". - mówi Nicolas Gillet, Product Manager Produktów Konsumenckich firmy Nikon Europe. „Stylowy model COOLPIX S2600 pomimo kompaktowych rozmiarów w smukłej obudowie kryje bogaty wybór zaawansowanych rozwiązań, takich jak szerokokątny zoom, możliwość nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości oraz szereg automatycznych funkcji zapobiegających rozmyciu obrazu. Z kolei modele COOLPIX L25 i COOLPIX L26 zapewniają prostotę obsługi i inteligentną automatykę, która gwarantuje wspaniałe zdjęcia i filmy w każdej sytuacji" - dodaje Nicolas Gillet.

Stylowo prosty: COOLPIX S2600

Dzięki stylowej, smukłej obudowie o szerokości zaledwie 19,5 mm, COOLPIX S2600 z łatwością mieści się w kieszeni, dzięki czemu zawsze można mieć go przy sobie, by uchwycić niezapomniane chwile, zarówno na zdjęciach, jak i filmach w rozdzielczości HD (720p). Precyzyjny, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz matryca o rozdzielczości 14 megapikseli zapewniają niezwykle szczegółowe obrazy. COOLPIX S2600 jest bardzo prosty w użyciu. Bogaty wybór automatycznych funkcji umożliwia wygodne wykonywanie zdjęć. Tryb Łatwa automatyka dostosowuje wszystkie ustawienia aparatu do zastanego oświetlenia, zaś Automatyczne wybieranie programów wybiera najlepszy program tematyczny. Jednocześnie cztery rodzaje technologii, w tym e-VR (elektroniczna redukcja drgań), automatycznie zapobiegają rozmyciu obrazu. Dzięki wbudowanym funkcjom retuszu, takim jak Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor, można z łatwością nadać fotografiom indywidualnego charakteru, bez konieczności korzystania z komputera.

COOLPIX S2600 został zaprezentowany w połowie grudnia 2011 r. Aparat dostępny będzie w sześciu kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i różowym oraz w specjalnych wersjach fioletowej i czarnej z ornamentem. W sprzedaży pojawi się na początku lutego 2012 r.

Łatwy początek: COOLPIX L25

Prosta obsługa i bogaty wybór automatycznych technologii sprawiają, że COOLPIX L25 to idealna propozycja dla każdego początkującego miłośnika fotografii oraz filmowania.
Aparat został wyposażony m.in. w tryb Łatwa automatyka, dostosowujący wszystkie ustawienia ekspozycji do oświetlenia, gwarantując za każdym razem fantastyczną jakość zdjęć. Wbudowane funkcje elektronicznej Redukcji drgań i Wykrywania ruchu eliminują negatywny wpływ drgania aparatu na jakość obrazu, zaś System inteligentnego portretu zawiera takie funkcje, jak Wyzwolenie migawki uśmiechem i Miękki odcień skóry, która zapewnia idealne portrety za każdym razem. Matryca o rozdzielczości 10 megapikseli oraz szerokokątny obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym sprawiają, że COOLPIX L25 doskonałe sprawuje się zarówno w przypadku zdjęć portretowych, jak i fotografii grupowych. Duży, 3-calowy wyświetlacz LCD umożliwia łatwe kadrowanie oraz przeglądanie zdjęć. Aparat działa na popularne baterie AA, co eliminuje problemy z ładowaniem.

Aparat COOLPIX L25 dostępny będzie w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym. W sprzedaży pojawi się w połowie lutego 2012 r.

Dla ważnych chwil w życiu: COOLPIX L26

Model COOLPIX L26 to niezwykle łatwy w obsłudze aparat kompaktowy, dzięki któremu robienie zdjęć i kręcenie filmów jest czystą przyjemnością. Dzięki 16-megapikselowej matrycy, szerokokątnemu obiektywowi NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz 3-calowemu wyświetlaczowi LCD funkcji nagrywania filmów w rozdzielczości HD (720p), aparat ten ma wszystko, co potrzebne, by uchwycić najważniejsze chwile w życiu. Aby ułatwić obsługę, COOLPIX L26 został wyposażony w Tryb Łatwa automatyka i tryb filmowania dostępne za pomocą jednego przycisku.

Dzięki możliwości użycia karty pamięci Eye-Fi, zdjęcia i filmy można przesyłać bezpośrednio na telefon lub komputer, by móc łatwo podzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi.

Aparat COOLPIX L26 dostępny będzie w trzech kolorach: srebrnym, czarnym i czerwonym. W sprzedaży pojawi się w połowie lutego 2012 r.

 

###

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl


źródło: Nikon Polska

 

Nowa seria aparatów i kamer Samsung SMART – era fotografii społecznościowej

Samsung zaprezentował serię aparatów i kamer SMART wyposażonych w technologię obsługującą standard Wi-Fi. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu z Internetem użytkownik ma możliwość błyskawicznego zamieszczania wykonanych zdjęć w „chmurze", serwisach społecznościowych lub na twardym dysku komputera. Pozwala to wykonać nieograniczoną liczbę zdjęć i podnosi bezpieczeństwo ich przechowywania.

Samsung Electronics odpowiada na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na technologię obsługującą standard Wi-Fi. Nowa seria aparatów i kamer SMART została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższą jakość zdjęć i filmów przy jednoczesnym uproszczeniu całego procesu fotografowania i umożliwieniu użytkownikom prostych w obsłudze bezprzewodowych połączeń z innymi urządzeniami.

Korzyści, jakie niesie ze sobą technologia Wi-Fi, są szczególnie istotne teraz, kiedy ponad połowa z szacowanej na 2,5 miliarda liczby osób posiadających aparaty cyfrowe zamieszcza swoje zdjęcia w Internecie i na portalach społecznościowych, a w ponad 75 krajach znajduje się ponad 100 tysięcy hot-spotów Wi-Fi.

Po sukcesie aparatu SH100 Samsung stworzył serię SMART, obejmującą aż pięć aparatów i kamer obsługujących standard Wi-Fi. Pierwszy z nich to zaprezentowany niedawno model WB850F - aparat z największym wśród kompaktów firmy Samsung zoomem 21x. Umożliwia on dokumentowanie podróży czy koncertów i imprez poprzez błyskawiczne zamieszczanie najlepszych zdjęć w portalach takich jak Facebook, Picasa czy Photobucket dzięki funkcji Social Sharing. Z kolei nowy aparat Samsung 2View DV300F, wyposażony w przedni wyświetlacz LCD o przekątnej1,5 cala, doskonale sprawdzi się podczas wykonywania autoportretów czy zdjęć przymierzanych właśnie ubrań. Z takim aparatem nie trzeba nikogo prosić o pomoc, gdy chcemy się sfotografować. Połączenie Wi-Fi umożliwia ich błyskawiczne przesłanie z dowolnego miejsca do serwisu Facebook lub YouTube również za pośrednictwem Social Sharing.

W serii SMART znalazł się również smukły i stylowy aparat ST200F, który nie dość, że mieści 10-krotny zoom optyczny, to dodatkowo wyposażony jest w funkcję Auto Backup, umożliwiającą bezprzewodowe zapisywanie zdjęć na komputerze albo w darmowej internetowej platformie AllShare Play lub Microsoft SkyDrive.

Wprowadzenie obsługi standardu Wi-Fi we wszystkich modelach z naszej serii SMART na 2012 rok jest dowodem nieustannego dążenia firmy Samsung do tworzenia aparatów prostszych w użyciu, bardziej inteligentnych i dających więcej radości użytkownikom o zróżnicowanych umiejętnościach i doświadczeniu. Zamierzamy nadal wprowadzać na rynek produkty, które oferują naszym klientom całkowicie nowe możliwości w zakresie fotografowania i nagrywania filmów - mówi Tomasz Malasek, Product Manager Samsung Electronics Polska odpowiedzialny za dywizję Foto-Video.

Funkcja Auto Backup - wystarczy jedno kliknięcie!

Łączność Wi-Fi dostępna w aparatach Samsung umożliwia automatyczne przesyłanie zdjęć na domowy komputer i ich archiwizowanie natychmiast po powrocie z fotograficznej wycieczki. Dzięki opcjom archiwizacji, które można dowolnie konfigurować tak, aby zapisywać i udostępniać tylko wybrane zdjęcia, użytkownicy mogą być pewni, że ich fotografie są bezpieczne.

Dziel się wyjątkowymi chwilami na dużym (i małym) ekranie

Funkcja Samsung Mobile Link sprawia, że udostępnianie, zapisywanie i oglądanie zdjęć przy wykorzystaniu funkcji Wi-Fi Direct w urządzeniach domowych i mobilnych - smartfonie, tablecie, laptopie czy telewizorze Samsung - staje się dziecinnie proste. Dodatkowo funkcja TV Link umożliwia błyskawiczne podłączenie aparatu do domowej sieci urządzeń elektronicznych.

Błyskawiczne udostępnianie zdjęć

Wystarczy jedno dotknięcie wybranych zdjęć lub filmów na wyświetlaczu w aparacie SMART, aby przesłać je bezprzewodowo przy użyciu funkcji Social Sharing z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie, dzieląc się w czasie rzeczywistym swoimi przeżyciami z innymi na portalach społecznościowych i w galeriach internetowych. Użytkownicy mogą również przechowywać zdjęcia w specjalnych schowkach AllShare do pobrania w późniejszym terminie.

Urządzenia serii SMART pozwalają również na przesłanie zdjęć za pośrednictwem e-maila. Wyświetlana na ekranie klawiatura pozwala wpisać adres i dołączyć do zdjęć własny tekst, dzięki czemu uchwycone na fotografiach wspomnienia mogą nabrać szczególnie osobistego charakteru.

Bezpieczne zapisywanie wspomnień w chmurze

Funkcja Auto Backup oraz możliwość zapisywania zdjęć w wirtualnej chmurze pozwala użytkownikom fotografować do woli i nie martwić o miejsce na karcie pamięci ani o bezpieczeństwo połączenia Wi-Fi. Zdjęcia mogą być nie tylko udostępniane ludziom na całym świecie, ale również przechowywane w chmurze za pośrednictwem takich usług jak Allshare Play czy Microsoft SkyDrive. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdjęcia pozostają bezpieczne nawet w przypadku utraty lub uszkodzenia aparatu, a użytkownicy mogą skorzystać z szeregu dodatkowych korzyści, takich jak darmowa przestrzeń dyskowa. Ponadto, dzięki funkcji TV Link, zdjęcia zapisane w chmurze lub na komputerze mogą być przeszukiwane i wyświetlane na dużym ekranie telewizora.

Zdalne sterowanie aparatem

Wszystkie aparaty Samsung z łącznością Wi-Fi mogą być obsługiwane ze smartfona za pomocą aplikacji Remote Viewfinder. Dzięki niej obraz, na który skierowany jest obiektyw aparatu, wyświetla się na ekranie smartfona, możemy też zdalnie sterować ustawieniami aparatu. Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie w Android Market oraz w Samsung Apps.

 

 

źródło: Samsung Polska

Router LTE Samsung B3800

Samsung Electronics Polska rozszerza portfolio o rozwiązania LTE. Pierwszym z nich jest router B3800 dostępny w sieci Plus, umożliwiający współdzielenie sygnału w technologii LTE dla urządzeń WiFi. Dodatkowo, oferuje kilkugodzinną pracę na baterii.

Wraz z rozwojem superszybkiego mobilnego dostępu do Internetu w technologii LTE 100Mb/s, Samsung rozszerza swoją ofertę w Polsce o produkty współpracujące z tym standardem. Pierwszym urządzeniem wprowadzonym na rynek jest mobilny router B3800.

Router B3800 obsługuje transmisję danych w najszybszych obecnie dostępnych mobilnych technologiach LTE i HSPA+. Pozwala to na podłączenie do 10 urządzeń Wi-Fi, dzięki czemu w ramach jednej sieci może np. pracować kilku użytkowników, drukarka lub telewizor z SmartTV. Bateria o pojemności 1650 mAh oferuje czas nieprzerwanej pracy do 4,6 godziny, dzięki temu możliwe jest szybkie stworzenie mobilnego punktu dostępu do internetu gdziekolwiek jesteś.

 

źródło: Samsung Polska

Dwa nowe modele UZ to obietnica niezapomnianych wrażeń fotograficznych!

Aparaty fotograficzne Olympus UltraZoom z serii Traveller charakteryzują się silnym zoomem i jakością obrazów. Nowe aparaty fotograficzne Traveller SP-620UZ, oraz SP-720UZ, są idealne dla każdego, kto ma ambicje przesiąść się z prostego automatycznego aparatu na pełen bogatych możliwości, wszechstronny, aparat fotograficzny, który pozwoli uzyskiwać wspaniałe i wyjątkowe zdjęcia. Obydwa modele oferują szerokokątne możliwości dla fotografowania krajobrazów, wnętrz, oraz dużych grup osób. Ale to, przede wszystkim, możliwości telefoto ujawniają prawdziwy potencjał tych modeli. Niezależnie od swej smukłej formy i kompaktowej konstrukcji, aparat SP-620UZ dysponuje 21-krotnym zoomem optycznym, zaś czołowy w tej serii model SP-720UZ zapewnia 26-krotne powiększenie. Zapewnia to wszechstronność zoomu i pozwala uchwycić z pełną ekspresją wszelkie przejawy życia dzikiej przyrody, zmagania na zawodach sportowych, czy też inne motywy, do których trudno się zbliżyć i co ważne - nie trzeba nosić ze sobą dużych wymiennych obiektywów. Wyjątkowa optyka nowych aparatów została uzupełniona doskonałą automatyką Olympus, oraz innymi komponentami, w tym trybem stabilizacji obrazu filmowego Multi-Motion Movie IS (w modelu SP-620UZ), oraz trybem regulacji zakresu dynamicznego HDR Backlight Adjustment (w modelu SP-720UZ), który zapewnia optymalną ekspozycję przy fotografowaniu pod światło. Model SP-720UZ będzie dostępny pod koniec stycznia, a aparat SP-620UZ trafi do sprzedaży w pod koniec marca 2012 r. Obydwa modele będą oferowane w czarnej i srebrnej kolorystyce.

Jakość działania, z której można być dumnym
Ponad dziesięć lat temu, wraz pierwszym modelem SP Ultra Zoom (UZ), Olympus położył podwaliny pod pierwszorzędny aparat o doskonałej specyfikacji w zakresie telefoto. Patrząc na najnowsze modele z rodziny Traveller, w tym wyspecjalizowanym segmencie pozostają one modelami, do których starają się dorównać inni. Pełna możliwości optyka imponuje tym bardziej, że obiektywy nie są zbyt duże. Tak naprawdę to sam obiektyw stanowi większą część aparatu, szczególnie w modelu SP-620UZ, który jest wyjątkowo smukły i lekki. Mianowicie, aparat ten dysponuje 21-krotnym szerokokątnym zoomem optycznym (25-525mm*), natomiast model SP-720UZ ma 26-krotny szerokokątny zoom optyczny (26-676mm*). Poza naprawdę szerokim kątem widzenia umożliwiającym tworzenie imponujących panoram oraz fotografowaniu z obiektywem przytkniętym niemal do samego przedmiotu, zastosowana optyka daje pełną wszechstronność eksperymentowania z różnymi pośrednimi ustawieniami zoomu - począwszy od zdjęć portretowych i ujęć typu martwa natura, aż po wakacyjne filmy rejestrowane z jakością Full HD (720p HD w modelu SP-620UZ). Jakość obrazu jest doskonała w obydwu aparatach, a zawdzięczają to one 14-megapikselowej matrycy CMOS w przypadku modelu SP-720UZ, oraz 16-megapikselowej matrycy CCD w aparacie SP-620UZ. Fotografujący może byś pewnym wspaniałej kolorystyki, niskiego poziomu szumów, oraz ostrości krawędzi odwzorowywanych obrazów.

Pomoc, jakiej można zaufać
Stało się już tradycją, że aparaty fotograficzne Olympus z serii Traveller oferują wiele genialnych elektronicznych rozwiązań ułatwiających fotografowanie i dysponują cała gamą dogodnych rozwiązań technicznych. Na przykład, zastosowana w aparacie SP-620UZ stabilizacja obrazu Multi-Motion IS eliminuje drgania obrazu powstające przy jego rejestrowaniu, gdy filmujemy idąc, dzięki czemu można uzyskać najlepszy zapis filmu, jaki oferują dziś kompaktowe aparaty fotograficzne **. Inną unikalną funkcją jest regulacja zakresu dynamicznego HDR Backlight Adjustment (w aparacie SP-720UZ), która pozwala na zarejestrowanie sceny tak, jak ją postrzegamy, nawet wówczas, gdy fotografujemy pod światło. Zamiast rejestrowania tylko jednego zdjęcia, aparat wykonuje bardzo szybko kilka zdjęć z różnymi ustawieniami ekspozycji, a następnie zestawiając je tworzy idealnie naświetlone zdjęcie, stanowiące płynne połączenie poszczególnych kadrów.
Wraz z całym szeregiem Magicznych Filtrów, Olympus po raz kolejny odbiera palmę pierwszeństwa konkurencji. W przeciwieństwie do filtrów oferowanych przez gros innych modeli, większość naszych filtrów umożliwia stosowanie spektakularnych efektów zarówno w stosunku do filmów, jak i zdjęć. Kompatybilność z kartą Eye-Fi, fotografowanie 3D, oraz 3 calowy ekran LCD, to tylko niektóre spośród wielu funkcji i właściwości, jakie uławiają rejestrowanie i prezentowanie zdjęć i filmów HD z zachowaniem ich wyjątkowego charakteru i wysokiej jakości. Aparat SP-720UZ będzie dostępny pod koniec marca 2012 a model SP-620UZ stanie się dostępny dwa miesiące wcześniej.

Jakość obrazu:

 • Szerokokątny obiektyw, 26-krotny zoom optyczny, o zakresie ogniskowych 26-676mm* dla doskonałych zbliżeń i zdjęć grupowych (SP-620UZ: szerokokątny obiektyw, 21krotny zoom optyczny, o zakresie ogniskowych 25-525mm*).
 • 14 megapikselowy sensor CMOS dla wysokiej rozdzielczości i doskonałej jakości pełnowymiarowych filmów, zdjęć i wydruków - nawet w przypadku fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych. (SP-620UZ: 16 megapikselowy sensor CCD)
 • Procesor obrazu TruePic III+ dla idealnego odwzorowania kolorystyki, oraz niskiego poziomu szumów.
 • Filmowanie 1080p Full HD z dźwiękiem, czyli zapis w najlepszej jakości dostępnej obecnie w kompaktowych aparatach fotograficznych ** (SP-620UZ: filmowanie 720p HD).
 • Podwójna Stabilizacja obrazu, by zmniejszyć poruszenie zdjęć i przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów
 • Stabilizacja obrazu filmowego - Multi-motion Movie IS - do filmowania HD ze zredukowanym poruszeniem obrazu, gdy filmujemy idąc (Tylko model SP-620UZ).

Walory użytkowe:

 • Kompatybilność z kartą Eye-Fi Card dla automatycznego, bezprzewodowego przenoszenia obrazów na strony internetowe i do komputera osobistego.
 • 3 calowy ekran LCD (460,000 punktów) dla łatwego i wygodnego kadrowania ujęć oraz sprawdzania i prezentowania zapisanych zdjęć i filmów (SP-620UZ: 230,00 punktów).
 • Funkcja dostosowywania zakresu dynamicznego HDR Backlight Adjustment dla idealnie naświetlonych zdjęć nieruchomych obiektów również przy fotografowaniu ich pod światło 
 • (tylko model SP-720UZ).
 • Zaawansowana Detekcja Twarzy oraz Technologia Kompensacji Cienia, by możliwie najlepiej uchwycić twarze fotografowanych postaci (SP-720UZ: zwykła Detekcja Twarzy).
 • Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto), oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości.
 • Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).

Kreatywność i wszechstronność:

 • Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do filmów HD oraz/lub zdjęć: Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie oko, Zmiękczona ostrość, Migotanie (tylko zdjęcia), Akwarela, odbicie, Miniatura, Fragmentacja (tylko zdjęcia) oraz Dramatyczna tonacja (zdjęcia oraz tylko model SP-720UZ).
 • Tryb Upiększania dla dodania efektów retuszu nawet dla trzech postaci w kadrze, ukrywa na zdjęciu niepożądane skazy cery.
 • Tryb fotografowania 3D dla intensywnego realizmu scen.
 • Tryb Detekcji Zwierzaka dla automatycznego uchwycenia spojrzenia twojego ulubionego psa lub kota.
 • Szybkie zdjęcia seryjne dla dynamicznych serii szybko poruszających się obiektów.
 • Makrofotografia dla pięknych, bogatych w detale zbliżeń (SP-610UZ: Tryb makro i możliwość fotografowania już z 10cm). 

Inne istotne funkcje i właściwości:
Smukły atrakcyjny korpus.

 • Foto surfowanie, oraz oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, miejsc lokalizacji lub wydarzeń.
 • Technologia HDMI dla sterowania aparatem jednym pilotem zdalnego sterowania w przypadku podłączania aparatu do sprzętu HD.
 • Zintegrowana w aparacie funkcja panoramy dla łatwego i szybkiego tworzenia panoramicznych ujęć.
 • Kompatybilność z kartami pamięci SDHC oraz SDXC ***
 • Wbudowana lampa błyskowa.
 • Zintegrowana w aparacie instrukcja obsługi oraz funkcja pomocy (SP-720UZ: w aparacie zintegrowana jest tylko funkcja pomocy).
 • Ładowanie baterii poprzez USB (tylko model SP-720UZ).

* Ekwiwalent dla formatu 35mm.
** Stan na listopad 2011.
*** SD jest znakiem handlowym SD Card Association. UHS Speed Class nie jest wspierane.

 

źródło: Olympus Polska

Notebook Sony VAIO SA – doskonały do pracy i rozrywki

Nie trzeba wybierać pomiędzy komputerem do pracy, a notebookiem przeznaczonym do rozrywki. Sony VAIO SA łączy w sobie obie te funkcje w eleganckiej, smukłej oprawie.

Niezawodne narzędzie pracy
Elegancka, czarna obudowa Sony VAIO SA oraz jego lekka konstrukcja sprawiają, że notebook doskonale sprawdza się zarówno na spotkaniu służbowym, jak i w podróży. Odtwarzacz Blu-ray DiscTM zapewni użytkownikowi niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmów w technologi 3D*. Matowy ekran VAIO Plus o przekątnej 13,3" (33,7 cm) wyróżnia się wysoką rozdzielczością 1600x900. Pozwoli ona zarówno na ogłdąnie filmów w jakości HD, jak również komfortową pracę. Matryca VAIO SA wyświetla tyle samo detali, co ekran standardowego 17" laptopa. Użytkonik może więc pracując w dokumencie programu Microsoft Excel wyświetlić tyle samo kolumn w wierszu, ile osoba pracująca na większym 17" komputerze. Całkowita grubość notebooka wynosi 23,3 mm, a jego waga zaledwie około 1,7 kg, co czyni go niezykle mobilnym. Z łatwością zmieści się w aktówce czy damskiej torebce.

Szybsza praca notebooka dzięki dyskowi SSD Dzięki połączeniu dysku SSD oraz funkcji Quick Boot VAIO SA uruchomi się w kilka chwil, umożliwiając niemalże natychmiastowy dostęp do aplikacji. Tym samym VAIO SA usprawnia codzienną pracę użytkownika.

Bezpieczeństwo danych
Podczas pracy w podróży czy miejscach publiczych bezpieczeństwo poufnych danych zapewni filt prywatności. Jest to specjalna folia nakładana na matrycę komputera, która uniemożliwia ostre widzenie obrazu osobom znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu użytkownika. Czytnik lini papilarnych oraz zabezpieczenia systemu Trusted Platform Module (TPM)* ochronią dane po zakończeniu pracy w środowisku MS Office.

Wydajność pracy
Wbudowana bateria litowo-polimerowa daje możliwość korzystania z notebooka do 7 godzin. Po podłączeniu dodatkowego, płaskiego akumulatora tzw. Smart Battery* urządzenie może pracować do 14 godzin. Zewnętrzna bateria może być ładowana samodzielnie, bez konieczności podłączania jej do komputera. Płynną pracę notebooka zapewnia podwójna karta grafiki. VAIO SA został wyposażony w suwak Stamina-Speed. Umożliwia on przełączanie pomiędzy dwoma kartami graficznymi, zintegrowaną Intel® HD Graphics 3000 oraz dodatkową AMD RadeonTM HD 6630M. Jeśli użytkownikowi zależy na długim czasie pracy na zasilaniu akumulatorowym, wówczas korzysta ze zintegrowanej karty graficznej. Jeżeli natomiast potrzebuje wyższej mocy obliczeniowej jednym ruchem palca może przełączyć notebook na dodatkową kartę graficzną. Dzięki temu VAIO SA jest świetnym narzędziem, które sprawdzi się w codziennej pracy i rozrywce.


Sony zastrzega możliwość wprowadzenia zmiany po opublikowaniu informacji


*Opcja możliwa po podłączeniu notebooka do telewizora z możliwością odtwarzania obrazu w technologii 3D.
* Układy zgodne z TPM mogą wspierać wszystkie działania związane z kryptografią, w tym działania, w których producent rozwiązania nie życzy sobie ingerencji użytkownika w ich przebieg. Ponadto, działanie TPM zbliżone jest do działania karty inteligentnej i w efekcie, przechowywany w układzie klucz prywatny nigdy go nie opuszcza ani nigdzie nie jest wysyłany. Znacząco utrudnia to jego zdalne przechwycenie, czyniąc to w praktyce niemożliwym. "Nieprzejrzystość" operacji kryptograficznych sprawia, że układy TPM mogą być stosowane w rozwiązaniach DRM. Dobra ochrona klucza i ścisłe związanie z konkretnym egzemplarzem sprzętu pozwalają na tworzenie stosunkowo bezpiecznych rozwiązań szyfrujących dane, w szczególności dane na dyskach twardych. Przykładem implementacji może być mechanizm BitLocker stosowany w systemach Windows począwszy od wersji Vista.
*Przy zakupie modelu VPCSA3N9E dodawany jest w standardzie dodatkowy akumulator Smart Battery. Promocja obowiązuje od 1 lutego 2012 roku do wyczerpania zapasów.

 

źródło: Sony Polska

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)