Wpisy z miesiąca Luty 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Luty 2012

Centralna jednostka sterująca (CCU, Central Control Unit) firmy Bosch umożliwia stworzenie jednego systemu złożonego z przewodowych i bezprzewodowych pulpitów uczestników

• Jedna jednostka centralna dla systemu przewodowego i bezprzewodowego
• Integruje do 245 przewodowych i 245 bezprzewodowych pulpitów uczestników


Jednostka CCU umożliwia łatwe rozszerzenie przewodowego systemu DCN Next Generation o bezprzewodowe pulpity DCN, jeśli takie życzenie wyrazi klient. Jedna jednostka CCU umożliwia sterowanie maks. 245 przewodowymi lub 245 bezprzewodowymi pulpitami uczestników. Standard Ethernet w komputerze sterującym zapewnia większy zasięg transmisji niż w przypadku standardu RS 232 (maks. 15 metrów) i odbywa się bez dodatkowego konwertera.

Bosch zwiększył także liczbę głównych wyjść kablowych do podłączenia pulpitów, w CCU z dwóch do trzech, w celu zapewnienia większej elastyczności okablowania pulpitów uczestników. Kable można zamocować do wyjść głównych przy pomocy specjalnych zacisków, co zapobiega ich przypadkowemu wyjęciu. Jest to istotne przede wszystkim podczas imprez, w trakcie których uczestnicy mogliby przypadkowo potknąć się o rozłożone na podłodze kable.

Dodatkowo CCU posiada kilka nowych, ekonomicznych funkcji. Zwiększono moc wyjściową, dzięki czemu jednostka centralna może sterować większą liczbą pulpitów uczestników. Zmniejsza to zapotrzebowanie na dodatkowe zasilanie, nieodzowne w przypadku dużych systemów. CCU można także skonfigurować jako kontroler sieci, co eliminuje konieczność zastosowania dodatkowego kontrolera przy dużych systemach CCU (do 4 000 uczestników). Najnowocześniejsze oprogramowanie konferencyjne jednostki sterującej daje organizatorom proste rozwiązanie umożliwiające planowanie konferencji przy zachowaniu dużej elastyczności i możliwości rozbudowy.

 

###

Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników, odnotowały w 2011 obrót w wysokości 51,4 mld euro (dane szacunkowe). Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ponad 4 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch-press.com, www.bosch.pl

 

źródło: Bosch Polska

 

INTELIGENTNY WYMIAR DŹWIĘKU OD LG

Na tegorocznych targach Consumer Electronics Show (CES) firma LG Electronics prezentuje cztery nowe systemy kina domowego, wyposażone w najnowszą technologię dźwięku 3D. Zastosowane w nich rozwiązania stanowią znakomite uzupełnienie inteligentnych telewizorów CINEMA 3D Smart TV.

Silna integracja funkcji telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV z systemami kina domowego z dźwiękiem 3D - CINEMA 3D SOUND HOME THEATER - jest strategią firmy na umocnienie czołowej pozycji w segmencie domowej rozrywki 3D. Jako pierwszy na targach CES zostanie zaprezentowany model BH9420PW, będący jednym z czterech innowacyjnych zestawów audio, przewidzianych do wprowadzenia na rynek na początku 2012 r.

„Zarówno w przypadku telewizorów, jak i systemów kina domowego LG gwarantuje rozrywkę domową najwyższej jakości" - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment. „Nasze telewizory CINEMA 3D Smart TV będą obecnie współpracować z szerszą gamą produktów z serii CINEMA 3D SOUND HOME THEATER, co zapewni klientom pełną jakość trójwymiarowego dźwięku oraz obrazu. Wierzymy, że oferowane rozwiązania umocnią pozycję LG na rynku 3D".

Model BH9420PW jest wyposażony w opracowaną przez LG technologię 3D Sound Zooming. Synchronizuje ona na bieżąco wyjście dźwięku z lokalizacją i ruchem obrazów 3D na ekranie telewizora CINEMA 3D. Dzięki temu widz znajduje się w centrum wydarzeń, ponieważ trójwymiarowe obrazy i brzmienia otaczają go ze wszystkich stron. 3D Sound Zooming może wytwarzać dźwięk o różnym nasileniu w oparciu o złożony algorytm, który analizuje głębokość poszczególnych obiektów wyświetlanych przez telewizor 3D.

Ta wyjątkowa jakość dźwięku 3D jest w zestawie BH9420PW dodatkowo poprawiana przez system głośników 9.1, który dodaje cztery pionowe głośniki 3D do dostępnych zwykle w tradycyjnych systemach kina domowego głośników 5.1. Cztery pionowe głośniki 3D emitują dźwięk ku górze i wypełniają nim całkowicie przestrzeń w pionie. Reflektor 360º wewnątrz każdego z pionowych głośników 3D odbija dźwięk we wszystkich kierunkach, co tworzy bogatą akustykę podobną do warunków sali koncertowej.

Ponadto, dzięki zastosowaniu opracowanego przez LG unikatowego algorytmu DSP, generującego efekt 3D, pole dźwiękowe jest powiększane w poziomie, współpracując
z pionowymi głośnikami 3D, zapewniając użytkownikom pochłaniające wrażenia dźwięku 360º. Dodatkowo rozszerzany jest również obszar samych efektów dźwiękowych, dzięki czemu widzowie czują, że znajdują się w środku wydarzeń, bez względu na to, w którym miejscu siedzą.

W celu udostępnienia widzom szerokiej gamy wrażeń 3D zestaw BH9420PW wyposażono w funkcję Smart TV. Oferuje ona coraz bardziej zróżnicowane i coraz lepsze treści 3D złożone z wysokiej klasy usług i aplikacje, na przykład LG 3D Zone.

Model BH9420PW trafi do sprzedaży w marcu 2012 r.

 

###

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych
i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

Dział Home Entertainment w LG Electronics

LG Electronics Home Entertainment jest z głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów dla konsumentów jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Produkty LG obejmują telewizory ciekłokrystaliczne (LCD) i plazmowe, monitory LCD LED, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio, odtwarzacze wideo oraz panele plazmowe.

Firma koncentruje swoje działania na tworzeniu urządzeń z szeroką funkcjonalnością, lecz jednocześnie dba o stylowe wzornictwo i przekracza granice technologii, aby poprawiać jakość domowej rozrywki. Ponadto, jako lider w dziedzinie elektroniki, oferuje oznakowania cyfrowe, rozwiązania do wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń.


źródło: LG Polska

LG CINEMA SCREEN DESIGN – SZEROKOŚĆ RAMKI ZMNIEJSZONA DO JEDNEGO MILIMETRA

Na targach CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma LG Electronics (LG) zaprezentuje nową obudowę CINEMA SCREEN Design. Została ona zastosowana w nowych telewizorach CINEMA 3D Smart TV, które trafią na rynek już w tym roku. Ramka o grubości zaledwie 1 mm zapewnia jeszcze bardziej optymalne i komfortowe warunki do oglądania trójwymiarowego obrazu, gwarantując wrażenie pełnego uczestnictwa widza w toczącej się na ekranie akcji.

 

„Technologia 3D wciąż się rozwija, a LG dokłada wielu starań żeby brać w tym procesie aktywny udział" - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor działu Home Entertainment w firmie LG. „Dzięki nowym i udoskonalonym funkcjom 3D oraz obudowie CINEMA SCREEN Design uczyniliśmy w tym zakresie znaczny krok naprzód".

CINEMA SCREEN Design prezentuje najnowsze osiągnięcia LG w zakresie technologii wyświetlania obrazu, odznaczając się jednocześnie perfekcyjnym wzornictwem. Ramki nowych telewizorów CINEMA 3D Smart TV są niemal niewidoczne, przez co wyświetlane efekty wizualne są jeszcze bardziej realistyczne. Tym samym widz może poczuć się jak w sali kinowej.

 

Okulary CINEMA 3D to kolejny produkt, który wchodzi do oferty w 2012 r. Są one dostępne w trzech eleganckich wersjach i zapewniają o 20% jaśniejszy obraz niż poprzednie modele. Zredukowana waga oraz opływowy kształt zwiększają komfort odbioru i umożliwiając dłuższe oglądanie treści 3D.

 

Nowemu zestawowi do odbioru treści w trójwymiarze od LG towarzyszy szereg innowacyjnych technologii. Funkcja Dual Play to rozwiązanie, w którym na nowo wykorzystano sposoby osiągania trójwymiarowego obrazu, aby zapewnić niepowtarzalne wrażenia miłośnikom gier. Dzięki opracowanej przez LG, funkcji oraz specjalnym okularom Dual Play gracze widzą dwa całkiem różne, pełne obrazy w przeciwieństwie do tradycyjnego trybu Split Screen. Natomiast technologia 3D Sound Zooming generuje dźwięk zsynchronizowany z lokalizacją i ruchem różnych obiektów widocznych na ekranie, dzięki czemu stanowi on znakomite dopełnienie efektów wizualnych.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, nowe telewizory CINEMA 3D Smart TV są wyposażone w funkcję Smart TV. Oferuje ona ogromne bogactwo ponad 1200 usług, udostępniających treści premium, w tym usługę 3D World, która zapewnia widzom dostęp do stale powiększających się zasobów multimedialnych w trójwymiarze. Ponadto, wbudowany moduł konwersji obrazu 2D na 3D sprawia, że dostęp do treści 3D staje się praktycznie nieograniczony.

Wszystkie wspomniane wyżej funkcje nowych telewizorów CINEMA 3D Smart TV będzie można oglądać od 10 stycznia 2012 r. na targach CES 2012 w Las Vegas.

 

 

 

###

Informacje o firmie LG Electronics


LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych
i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl


Dział Home Entertainment w LG Electronics


LG Electronics Home Entertainment jest z głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów dla konsumentów jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Produkty LG obejmują telewizory ciekłokrystaliczne (LCD) i plazmowe, monitory LCD LED, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio, odtwarzacze wideo oraz panele plazmowe.


Firma koncentruje swoje działania na tworzeniu urządzeń z szeroką funkcjonalnością, lecz jednocześnie dba o stylowe wzornictwo i przekracza granice technologii, aby poprawiać jakość domowej rozrywki. Ponadto, jako lider w dziedzinie elektroniki, oferuje oznakowania cyfrowe, rozwiązania do wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń.

 

źródło: LG Polska

Opracowany w nowej stylistyce TG-320 zapewnia pełną radość fotografowania!

Nowy OLYMPUS TOUGH jest idealny dla aktywnych rodzin, oraz na wakacyjne wypady! Kupowanie nowego kompaktowego aparatu fotograficznego można porównać do zakupu okularów przeciwsłonecznych - wydajesz pieniądze na coś, co wygląda wspaniale, lecz już przy pierwszym upadku może ulec trwałemu uszkodzeniu. Dlatego też Olympus opracował serię TOUGH. Odporny na upadek*, wodoszczelny* i odporny na niskie temperatury *, nowy model OLYMPUS TOUGH TG-320 daje także gwarancję beztroskiego fotografowania. Kupując ten model - otrzymujesz aparat fotograficzny ze wszystkim, co potrzebne do rejestrowania filmów HD i zdjęć z 14-megapikselową jakością. TG-320 ma wiele automatycznych pomocnych funkcji, oraz wszechstronny obiektyw pozwalający na swobodne komponowanie szerokokątnych ujęć, a także na kadrowanie zbliżeń, które z pewnością będą wyróżniać się w twoim albumie. Obiektyw zabezpieczony jest specjalną utwardzona szklaną osłoną, a gdy nie musisz martwić się o uszkodzenie wysokiej jakości optyki, korzystanie z aparatu zaczyna sprawiać jeszcze więcej radości. Twoja kreatywność może wyrażać się również w formie podwodnych zdjęć 3D, lub poprzez Magiczne Filtry. Wykonane zdjęcia możesz udostępniać nawet bezprzewodowo, korzystając z karty Eye-Fi, która automatycznie ładuje zdjęcia i filmy na strony internetowe, lub do komputera osobistego. Wraz z TG-320, każdy może ufnie oczekiwać dobrych efektów na zdjęciach - nawet jeśli nie wykazuje szczególnego talentu do fotografowania. Jak na aparat z tej kategorii cenowej, zarówno specyfikacja, jak i jakość konstrukcji, są naprawdę wyjątkowe. Aparat będzie dostępny od połowy lutego 2012 r.

TOUGH i jedno ciasteczko
Filiżanka kawy potrącona podczas śniadania, aparat wyślizgujący się z dłoni na podłogę, czy też pozostawiony na noc na balkonie w zimowym kurorcie ... można w nieskończoność wymieniać sytuacje, w jakich zwykły kompaktowy aparat fotograficzny może ulec szkodzeniu. Chyba że jest to OLYMPUS TOUGH. TG-320 oferuje doskonałą wartość, co oznacza, że Olympus nie poskąpił środków na stworzenie mocnej i wytrzymałej konstrukcji - znaku rozpoznawczego tej serii aparatów. Nowy model może upaść na twarde podłoże z wysokości 1,5 metra, czy też wpaść do basenu nawet o 3 metrowej głębokości i wyjdzie cało z opresji. Można też pozostawić go na zewnątrz w niskich temperaturach do -10° C. Gdy rankiem strzepniesz z niego śnieg, będzie pracował równie dobrze, jak poprzedniego wieczoru. Swą fantastyczną trwałość aparat zawdzięcza unikalnym technologiom Olympus. Drobiazgowo dopracowany system podwójnych uszczelek chroni wewnętrzne elementy, zaś mechanizm podwójnej blokady zabezpiecza przed przypadkowym otworzeniem się pod wodą pokrywy gniazda karty, złączy i baterii. Wykonana z utwardzanego szkła osłona obiektywu zabezpiecza szerokokątny 3.6-krotny zoom optyczny (28-102mm**).

Jedyny w swoim rodzaju

Olympus był pierwszym producentem aparatów fotograficznych, który opracował superwytrzymałe kompaktowe aparaty, a zdobyte dotąd doświadczenie sprawia, że obecnie, poza swą wytrzymałością, aparaty oferują doskonałą jakość rejestrowanych filmów HD i zdjęć. Warto przy tym podkreślić, że obraz na ekranie jest wyrazisty i czytelny nawet przy jasnym świetle słonecznym. Inne pomocne rozwiązanie to Podwójna stabilizacja obrazu (Dual IS). W aparatach tej klasy nie ma, co prawda, miejsca na umieszczenie obiektywów o dużej jasności, jak również nie obsługują najwyższych czułości ISO, co pomogłoby przeciwdziałać poruszeniu zdjęć. Jednak w modelu TG-320 jest to kompensowane poprzez zastosowanie Podwójnej Stabilizacji Obrazu (Dual IS), redukującej poruszenie obrazu przy fotografowaniu w słabym oświetleniu lub zdjęciach poruszających się obiektów. Spośród innych pomocnych automatycznych funkcji, jakie znajdziemy w modelu TG-320, należy wspomnieć: Tryb fotografii podwodnej 3D, Tryb inteligentnej automatyki (i-Auto), czy też śledzący AF. Wszystkie te elementy sprawiają, że nawet spontaniczne zdjęcia wartkiej akcji będą jasne i ostre. Aparat udostępnia także osiem Magicznych Filtrów dla dodawania efektów specjalnych - i w przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli - sześć spośród nich można stosować zarówno do filmów HD jak i do zdjęć. Przygotowany w kolorach niebieskim i czerwonym, model OLYMPUS TOUGH TG-320 pojawi się w sprzedaży w połowie lutego.

Wytrzymałość

 • Wodoszczelność* przy zanurzeniu na głębokość do 3 m, odporność na upadek z wysokości * do 1,5 m odporność na niskie temperatury* do -10°C dla bezproblemowego korzystania z aparatu zawsze i wszędzie.
 • Przesuwany podwójny mechanizm blokady dla optymalnej ochrony baterii, gniazda karty pamięci oraz złączy.
 • Wykonana z twardego szkła osłona obiektywu zapewniająca wyjątkową wytrzymałość.

Jakość obrazu

 • Szerokokątny obiektyw z 3.6-krotnym zoomem optycznym (28-102 mm**) dla wszechstronnego fotografowania.
 • Tryb zapisu 3D dla fascynujących filmów HD i zdjęć.
 • Podwójna stabilizacja obrazu dla redukcji poruszenia na zdjęciach szybko przemieszczających się obiektów.
 • Procesor obrazu TruePic III+ dla idealnego odwzorowywania kolorystyki, oraz niskiego poziomu szumów.
 • Filmowanie 720p HD z dźwiękiem, zapewniające doskonałą jakość obrazom filmowym.
 • Filmy, zdjęcia i wydruki w 14 megapikselowej jakości.
 • Czułość od ISO 80 do ISO 1600. 
 • Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do filmów HD oraz zdjęć: Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa (Tylko zdjęcia), Szkic, Rybie oko, nowy filtr Migotanie (tylko zdjęcia), oraz Akwarela
 • Tryb Upiększania, by ukryć niepożądane skazy cery portretowanej postaci.
 • Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto), oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości.
 • Detekcja Twarzy oraz Technologia Kompensacji Cienia, by możliwie najlepiej uchwycić twarze fotografowanych postaci
 • Tryb Detekcji Zwierzaka dla automatycznego uchwycenia spojrzenia twojego ulubieńca.
 • Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).
 • Zintegrowany w aparacie tryb Panoramy dla łatwego i szybkiego tworzenia panoramicznych ujęć.

Zapis i prezentowanie obrazów

 • 2.7 calowy, zawierający 230,000 punktów, kolorowy monitor LCD ułatwiający kadrowanie ujęć, sprawdzanie ustawień i prezentowanie zdjęć.
 • Kompatybilność z kartami pamięci SDHC oraz SDXC ***
 • Fotosurfowanie, oraz oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, lokalizacji lub wydarzeń.
 • Kompatybilność z kartą Eye-Fi dla automatycznego bezprzewodowego przenoszenia zdjęć na strony internetowe i do komputera osobistego.
 • Technologia HDMI dla sterowania aparatem jednym pilotem zdalnego sterowania w przypadku podłączania aparatu do sprzętu HD.

Inne funkcje i właściwości

 • Wbudowana lampa błyskowa.
 • Instrukcja obsługi, oraz funkcja pomocy zintegrowane w aparacie.
 • Ładowanie poprzez USB.
 • * Wodoszczelność stosownie do standardu IEC publikacja 529 IPX8. Odporność na upadek stosownie do standardu MIL Standard (warunki testowe określone przez Olympus). Odporność na niskie temperatury stosownie do warunków testowych określonych przez Olympus. 

 

** Ekwiwalent dla formatu 35mm.
*** SD jest znakiem handlowym SD Card Association. UHS Speed Class nie jest wspierane.

 

źródło: Olympus Polska

 

Wallscanner D-tect 150 SV Professional firmy Bosch: precyzyjna detekcja także w trudnych warunkach

Niezawodny pomiar w wilgotnym betonie
• Precyzyjne wykrywanie głębokości położenia obiektu oraz grubości otuliny
• Precyzyjna detekcja tworzyw sztucznych, metali, drewna i przewodów pod napięciem
• Łatwy w obsłudze detektor bez konieczności kalibrowania

Firma Bosch wprowadza na rynek detektor D-tect 150 SV Professional przeznaczony do pracy w trudnych warunkach. Urządzenie jest przystosowane do wykrywania położonych blisko siebie obiektów, np. elementów zbrojeniowych oraz do pomiaru głębokości. Urządzenie dostarcza precyzyjnych wyników pomiaru także w przypadku świeżo wylanego betonu. Detektor D-tect 150 SV Professional stanowi nieocenioną pomoc dla kierowników budów, inżynierów nadzoru oraz rzeczoznawców i sprawdza się zwłaszcza w razie konieczności potwierdzenia grubości otulin betonowych.

Trzy tryby pracy w betonie w zależności od głębokości detekcji i stopnia wilgoci
Detektor wykorzystuje technikę radarową Ultra-Wideband i jest wyposażony w dwa inne czujniki. Już w kilka dni od wylania betonu detektor D-tect 150 SV Professional jest w stanie wykryć stal zbrojeniową położoną na głębokości 6 centymetrów. Z każdym kolejnym dniem schnięcia betonu detektor wykrywa coraz głębiej położone elementy uzbrojenia. Maksymalna głębokość detekcji wynosi ok. 15 centymetrów. W celu zapewnienia precyzji pomiaru urządzenie jest wyposażone w trzy tryby pracy w betonie:
• tryb „Beton Universal" jest w detektorze ustawiony jako domyślny tryb pracy. Jest on przewidziany do pomiarów w cienkich ścianach betonowych i wykrywa przypadkowe obiekty w ścianie. W tym trybie urządzenie wykrywa głównie stal zbrojeniową i rury metalowe w betonie, ale także tworzywa sztuczne, np. rury wypełnione i niewypełnione wodą oraz przewody pod napięciem. Maksymalna głębokość detekcji w tym trybie pracy wynosi ok. 8 cm,
• tryb „Beton Feucht" [wilgotny beton] dostarcza precyzyjnych wyników przy pomiarze niedawno wylanego betonu z dużo większą dokładnością niż w trybie „Beton Universal". Maksymalna głębokość detekcji wynosi tutaj ok. 6 cm ze względu na tłumienie sygnału radarowego przez wodę obecną w wilgotnym betonie,
• trybu „Beton Spezial" należy użyć do detekcji stali zbrojeniowej, przewodów pod napięciem, rur metalowych i z tworzyw sztucznych położonych na głębokości do 15 cm, np. przy obiektach znajdujących się w grubych ścianach.

Precyzyjna detekcja elementów położonych blisko siebie
Cechą szczególną detektora D-tect 150 SV Professional jest tryb „Signal View". W tym trybie pracy urządzenie niezawodnie wskazuje elementy położone bardzo blisko siebie, co umożliwia wyraźną wizualizację struktur krystalicznych, np. stali zbrojeniowej.

Precyzyjny pomiar głębokości i wskazanie odległości
Detektor D-tect 150 SV Professional mierzy dokładnie głębokość położenia obiektu w centymetrach. Z reguły podaje głębokość do górnej krawędzi obiektu. Umożliwia to np. określenie grubości otuliny ogrzewania podłogowego. We wszystkich trybach użytkownik ma możliwość ustawienia widoku „Ruler View". Urządzenie wskazuje wtedy dokładną odległość pomiędzy dwoma lub więcej obiektami albo dokładną pozycję obiektu w centymetrach.

Wyjątkowa wytrzymałość i łatwa obsługa
Detektor D-tect 150 SV Professional jest urządzeniem łatwym w obsłudze: menu tekstowe na dużym, podświetlanym wyświetlaczu szybko prowadzi użytkownika do wyniku pomiarowego. Do wyboru jest 13 języków. W każdej chwili można sprawdzić ustawiony tryb pracy. W przypadku wykrycia obiektu nad wyświetlaczem zapala się czerwona dioda i rozbrzmiewa sygnał ostrzegawczy, gdy tylko detektor znajdzie się nad wykrytym obiektem. W razie wykrycia przewodów pod napięciem czerwona dioda miga, a urządzenie emituje specjalny sygnał. Detektor D-tect 150 SV Professional posiada funkcję automatycznej kalibracji, dzięki czemu jest zawsze gotowy do użycia. Wyklucza to możliwość błędnych pomiarów spowodowanych nieprawidłową kalibracją. Dodatkowo, detektor posiada stopień ochrony przed pyłem i wodą IP 54 i odznacza się wyjątkową wytrzymałością: zachowuje pełną sprawność nawet przy upadku z wysokości jednego metra.

Detektor D-tect 150 SV Professional jest dostępny w sprzedaży od stycznia 2012. W wyposażeniu standardowym znajduje się torba transportowa i baterie.

 

###


Dział branżowy Bosch Elektronarzędzia należący do Grupy Bosch jest wiodącym na świecie producentem elektronarzędzi i osprzętu do elektronarzędzi. W 2010 roku dział osiągnął obroty w wysokości ok. 3,5 mld euro, w tym 90% poza granicami Niemiec. Dział obejmujący takie marki jak: Bosch, Skil i Dremel, jest symbolem postępu technicznego. Ważnymi czynnikami sukcesu są innowacyjność i tempo wprowadzania innowacji. Każdego roku Bosch Elektronarzędzia wprowadza na rynek ponad 100 nowości. 37% obrotów osiągniętych w 2010 roku przypada na produkty, które są dostępne w sprzedaży nie dłużej niż dwa lata. Wszystkie pięć segmentów produktowych działu Bosch Elektronarzędzia: elektronarzędzia ręczne, elektronarzędzia stacjonarne, osprzęt, technika pomiarowa oraz elektronarzędzia ogrodowe rozwijają się w tempie szybszym niż rynek.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników, odnotowały w 2011 obrót w wysokości 51,4 mld euro (dane szacunkowe). Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ponad 4 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch-press.com, www.bosch.pl

 

źródło: Bosch Polska

Aparaty fotograficzne Olympus SuperZoom rysują jeszcze ostrzej i przybliżają bardziej. Modele SZ-14 & SZ-11 oferują stabilizację filmowego obrazu!

Nowe aparaty fotograficzne z serii SZ dysponują mocnymi obiektywami zoom i nowym Magicznym Filtrem Filmy o żywej kolorystyce i barwne zdjęcia przywołują na nowo wspomnienia z wyjazdów wakacyjnych i innych wspaniałych podróży. Dlatego też najnowsze gwiazdy w serii kompaktowych aparatów Olympus SZ ‘SuperZoom' wyposażono w specjalną stabilizację dla obrazu filmowego (Movie IS), oraz silne szerokokątne obiektywy - 25-600mm*, czyli 24krotny zoom w SZ-14 oraz 25-500mm*, czyli 20-krotny zoom w aparacie SZ-11. Wraz z tymi nowymi, pełnymi możliwości modelami możesz bezpośrednio zbliżyć się do ciekawego motywu nie chwytając w kadrze swojego cienia i nie rozpraszając głównego tematu zdjęcia. Doskonale dopracowany system stabilizacji obrazów wideo - Multi-motion Movie IS dopełnia funkcję filmowania HD redukując niepożądane rozmycie obrazu. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że filmy HD są wyraziste i bogate kolorystycznie, nawet gdy filmujesz ruchome obiekty. Mając do dyspozycji co najmniej dziesięć magicznych filtrów możesz już w aparacie wzbogacać rejestrowane obrazy o cała gamę różnorodnych efektów. Model SZ-14 oferuje dodatkowo filtr Fragmentacja. Nowe modele w wyznaczającej trendy kategorii Olympus Traveller będą dostępne począwszy połowy stycznia 2012 - aparat SZ-11 w srebrnej i czarnej wersji, zaś SZ-14 w kolorach srebrnym, czarnym i czerwonym.

Zawsze ostry obraz dzięki stabilizacji Multi-motion Movie IS
Niezależnie od swoich niewielkich wymiarów, nowe aparaty fotograficzne z serii SZ są nasycone zaawansowanymi technologiami Olympus, które zapewniają doskonałą jakość obrazu. W połączeniu z 14-megapikselową rozdzielczością, oraz światowej klasy obiektywami zoom, funkcja stabilizacji obrazu filmowego (Multi-motion Movie IS) sprawia, że filmy 720p HD zachwycają swą wyrazistością. Funkcja ta redukuje rozmycie obrazu, jakie naturalnie powstaje, gdy filmująca osoba powoli idzie - czyli w większości przypadków, gdy chcemy zarejestrować spontaniczny film i nie mamy czasu na rozstawienie statywu. Nawet śledzące postać ujęcia wychodzą ostro i niemal bez żadnego rozmycia, podobnie jak filmy, które rejestrujesz samemu idąc.

Bądź kreatywny z magicznymi filtrami
Seria SZ jest idealna dla ludzi, którzy czują potrzebę tworzenia. Aparaty te dysponują bowiem cała gamą magicznych filtrów, z których większość można stosować zarówno w odniesieniu do filmów HD, jak i zdjęć. Model SZ-11 wyposażono w 10 filtrów, zaś SZ-14 ze swoimi 11 jest o jeden lepszy - i co ciekawe jest to jeden z pierwszych aparatów fotograficznych Olympus oferujących zaawansowany filtr Fragmentacja. W przypadku zastosowania filtra Fragmentacja do zdjęcia krajobrazu, lub postaci, w efekcie powstaje kolaż nakładających się fragmentów, które wyglądają tak, jakby ktoś porozcinał oryginalne zdjęcie i próbował poskładać je z powrotem. Nadaje to zdjęciom świeży, ożywczy wygląd, oraz niezwykle ciekawą trójwymiarową fakturę.

Zbliż się z teleobiektywem w trybie Makro
Obydwa aparaty posiadają funkcję Telefoto Makro, która doskonale przybliża Cię do obiektów i ułatwia tworzenie wyjątkowych makrofotografii. Możesz w ten sposób uchwycić całą wspaniałość kolorystyki, fakturę powierzchni, oraz detale małych obiektów, np. kwiatów, fotografując je zaledwie z 30 centymetrów. Szerokokątny zoom optyczny zastosowany w nowych aparatach umożliwia zbliżenie w kadrze wybranego motywu - nawet z pewnej odległości. Sprawdza się również doskonale, jeśli chcemy uzyskać rozmyte tło, by stworzyć profesjonalnie wyglądające zdjęcia z odcinającym się na miękkim tle wyrazistym obiektem pierwszego planu. Obydwa wprowadzane aparaty fotograficzne zapewniają wyświetlanie zdjęć na dużych, 3-calowych ekranach LCD, a także za pośrednictwem kart Eye-Fi Card umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie obrazów na strony internetowe, czy też do komputera. Zarejestrowany obraz HD można też w całej wspaniałości wyświetlać na dużych ekranach telewizorów HD łącząc je z aparatem poprzez interfejs HDMI.

Oba modele będą dostępne w połowie stycznia 2012 r.


Jakość obrazu
24-krotny szerokokątny zoom optyczny (25-600mm*) dla doskonałych zbliżeń
(SZ-11: 20-krotny zoom optyczny - 25-500mm*).
Stabilizacja obrazu filmowego - Multi-motion Movie IS - do filmowania HD ze zredukowanym poruszeniem obrazu, gdy filmujemy idąc.
Procesor obrazu TruePic III+ dla idealnego odwzorowywania kolorystyki oraz niskiego poziomu szumów.
Filmowanie 720p HD z dźwiękiem, to obrazy filmowe o doskonałej jakości.
14 megapikselowej jakości pełnoformatowe filmy, zdjęcia i wydruki.
Podwójna Stabilizacja obrazu, by zmniejszyć poruszenie zdjęć przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów.


Walory użytkowe
3 calowy kolorowy ekran LCD (460,000 punktów) dla wygodnego kadrowania, sprawdzania oraz prezentowania zdjęć.
Zaawansowana Detekcja Twarzy oraz Technologia Kompensacji Cienia, by możliwie najlepiej uchwycić twarze fotografowanych postaci.
Tryb Upiększania, by wydobyć na portrecie to, co najpiękniejsze.
Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto) oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości.
Tryb Detekcji Zwierzaka dla automatycznego uchwycenia spojrzenia twojego ulubionego psa lub kota.
Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).


Kreatywność i wszechstronność
Kompatybilność z kartą Eye-Fi dla automatycznego bezprzewodowego przenoszenia zdjęć na strony internetowe i do komputera osobistego.
Tryb fotografowania 3D dla intensywnego realizmu scen.
Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do filmów HD oraz zdjęć: Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie Oko, Zmiękczona ostrość, Migotanie (Tylko zdjęcia), Akwarela, Miniatura (SZ-11: tylko zdjęcia), Odbicie oraz, nowy, Fragmentacja (tylko w SZ-14 oraz tylko zdjęcia).


Inne istotne funkcje
Foto surfowanie, oraz oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, miejsc lokalizacji lub wydarzeń.
Technologia HDMI dla sterowania aparatem jednym pilotem zdalnego sterowania w przypadku podłączania aparatu do sprzętu HD.
ISO 80 do 1600.
Zintegrowana w aparacie funkcja panoramy.
Kompatybilność z kartami pamięci SDHC oraz SDXC **
Wbudowana lampa błyskowa.
Instrukcja obsługi zintegrowana w aparacie.
Ładowanie poprzez USB.


* Ekwiwalent dla formatu 35mm.
** SD jest znakiem handlowym SD Card Association. UHS Speed Class nie jest wspierane.

źródło: Olympus Polska

Olympus SH-21 czyli kieszonkowy aparat, 16-megapikselowy sensor CMOS i panel dotykowy!

Po premierze w Japonii, Olympus wprowadza na europejskie rynki kompaktowy model SH-21 z serii Traveller. Co pewien czas pojawia się produkt, który definiuje cały segment rynku, spełnia wszelkie kryteria testów a jednocześnie oferowany jest w niezrównanej cenie. W przypadku kieszonkowych aparatów fotograficznych takim produktem może być z powodzeniem Olympus SH-21. Jeśli potrzebujesz niedrogiego kompaktowego aparatu fotograficznego, na którym można polegać i od pierwszego naciśnięcia spustu migawki uzyskiwać wspaniałe zdjęcia, nie musisz daleko szukać, wystarczy sięgnąć po ten elegancki i niezwykle wszechstronny model.

Co wyróżnia aparat SH-21?
Bogata kolorystyka, niski poziom szumów obrazu, doskonały kontrast - aparat SH-21 został stworzony, by cieszyć Cię wspaniałymi zdjęciami. Ultrasmukła konstrukcja sprawia, że aparat ten doskonale prezentuje się w najlepszym towarzystwie, świetnie radzi sobie np. na ślubach, zwłaszcza, że dysponując 16-megapikselowym sensorem CMOS w technologii BSI (Back Side Illuminated), zapewnia wysoką czułość przydatną podczas fotografowania we wnętrzach. Przy szerokokątnych ujęciach można z powodzeniem polegać na superszerokokątnym obiektywie, 12,5-krotnym zoomie optycznym 24-300mm**.

Jeśli chodzi o rejestrowanie filmów, to SH-21 radzi sobie jeszcze lepiej. Materiał wideo zapisywany jest z jakością 1080p Full HD, czyli najlepszą, jaką można uzyskać w oferowanych obecnie kieszonkowych aparatach fotograficznych*. Filmowanie wspomaga specjalny system stabilizacji Multi-Motion IS, który eliminuje drgania obrazu, nawet gdy użytkownik filmuje idąc. Także Ci, którzy nie znają się na fotografowaniu zaawansowanymi lustrzankami, biorąc do ręki SH-21 będą mogli przekonać się jak proste i wspaniałe może być fotografowanie. Przewodnik Live Guide pokazuje bezpośrednio, jak dostrajanie ustawień przyczynia się do polepszenia finalnego obrazu na zdjęciu. Ponadto, „dotykowy" Autofocus śledzi obiekty, które dotkniesz na ekranie LCD, zaś „dotykowa migawka" zrobi za Ciebie zdjęcie tych obiektów. Piękny model SH-21 już na początku stycznia pojawi się w sprzedaży.

Jakość obrazu

 • Superszerokokątny obiektyw, 12,5-krotny zoom optyczny (24-300mm**) dla doskonałych zbliżeń i zdjęć grupowych.
 • 16 Megapikselowy sensor BSI CMOS zapewniający wysoką rozdzielczość obrazu, oraz doskonałą jakość pełnoformatowych filmów, zdjęć i wydruków, nawet gdy obraz jest rejestrowany przy słabym oświetleniu.
 • Filmowanie 1080p Full HD z dźwiękiem dla rejestrowania filmów z najlepszą jakością dostępną obecnie w kompaktowych aparatach fotograficznych *.
 • Stabilizacja obrazu filmowego - Multi-motion Movie IS - do filmowania Full HD ze zredukowanym poruszeniem obrazu, gdy filmujemy idąc. 
 • Procesor obrazu TruePic III+ dla idealnego odwzorowywania kolorystyki, oraz niskiego poziomu szumów
 • Podwójna Stabilizacja obrazu, by zmniejszyć poruszenie zdjęć przy fotografowaniu także poruszających się obiektów

 


Walory użytkowe:

 • 3 calowy, dotykowy ekran LCD (460,000 punktów) dla łatwego kadrowania, sprawdzania i prezentowania zdjęć. 
 • Funkcja Dotykowej Migawki dla ustawiania ostrości na obiekt dotknięty na ekranie LCD, oraz automatycznego zrobienia zdjęcia tego obiektu.
 • Dotykowy AF dla automatycznego ustawiania ostrości na obiekt dotknięty na ekranie aparatu, nawet gdy obiekt ten porusza się.
 • Zaawansowana Detekcja Twarzy, oraz Technologia Kompensacji Cienia, by możliwie najlepiej uchwycić twarze fotografowanych postaci.
 • Funkcja dostosowywania zakresu dynamicznego HDR Backlight Adjustment dla idealnie naświetlonych zdjęć nieruchomych obiektów również przy fotografowaniu ich pod światło.
 • Tryb fotografowania z ręki Światło gwiazd, by uzyskiwać nieporuszone nocne zdjęcia bez korzystania ze statywu.
 • Tryb Upiększania, by wydobyć na portrecie to, co najpiękniejsze. 
 • Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto), oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości.
 • Przewodnik Live Guide dla łatwej zmiany ustawień belką regulacji w czasie rzeczywistym, zmiana ta obejmuje rozmycie tła intensywność kolorystyki, temperaturę barwową oraz jasność obrazu. 
 • Tryb Detekcji Zwierzaka dla automatycznego uchwycenia spojrzenia twojego ulubieńca.
 • Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).
 • Szybkie zdjęcia seryjne dla rejestrowania nawet siedmiu zdjęć na sekundę z pełną rozdzielczością.

 


Kreatywność i wszechstronność:

 • Kompatybilność z kartą Eye-Fi Card dla automatycznego, bezprzewodowego przenoszenia obrazów na strony internetowe i do komputera osobistego.
 • Tryb fotografowania 3D dla intensywnego realizmu scen. 
 • Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do filmów HD oraz/lub zdjęć: Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie oko, Zmiękczanie ostrości, Migotanie (tylko zdjęcia), Akwarela, Odbicie oraz Miniatura.
 • Inteligentna Panorama dla rejestrowania rozległych panoramicznych ujęć. Wystarczy wodzić obiektywem po linii horyzontu, a aparat sam połączy poszczególne kadry.
 • Tryb zdjęcia z klipem filmowym dla rejestrowania filmów podczas wykonywania zdjęć.

 


Inne funkcje i właściwości:

 • Fotosurfowanie, oraz oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, miejsc lokalizacji lub wydarzeń.
 • Technologia HDMI dla sterowania aparatem jednym pilotem zdalnego sterowania w przypadku podłączania aparatu do sprzętu HD.
 • Czułość ISO 80 do 3200.
 • Kompatybilność z kartami pamięci SDHC oraz SDXC *** .
 • Wbudowana lampa błyskowa.
 • Zintegrowana w aparacie instrukcja obsługi oraz funkcja pomocy.
 • Ładowanie baterii poprzez USB. 

 

* Stan na listopad 2011.
** Ekwiwalent dla formatu 35mm.
*** SD jest znakiem handlowym SD Card Association. UHS Speed Class nie jest wspierane.

 

źródło: Olympus Polska

 

Nikon COOLPIX P310 – kompaktowe rozmiary, profesjonalna obsługa

Nikon COOLPIX P310 to wydajny aparat kompaktowy, przygotowany z myślą o wymagających miłośnikach fotografii. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom COOLPIX P310 oferuje szerokie możliwości w zakresie kreatywnej fotografii i filmowania. Aparat został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, szerokokątny, jasny obiektyw NIKKOR o wartości przysłony f/1,8 z 4,2-krotnym zoomem optycznym i zaawansowanym systemem redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu. COOLPIX P310 posiada funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i 3-calowy wyświetlacz LCD z powłoką przeciwodblaskową, który zapewnia ostry kontrast i wyraźny obraz.

„Niezwykła jakość obrazu, którą zapewnia model COOLPIX P310, powoduje, że jest on idealny dla entuzjastów fotografowania oczekujących do sprzętu połączenia mobilności i wydajności. Niezwykle jasny (f/1,8) ultraszerokokątny obiektyw od 24 mm wykonuje oszałamiająco wierne zdjęcia o wyjątkowej rozdzielczości i niezwykłym poziomie szczegółowości. Technologia stabilizacji obrazu w tym modelu jest niezwykle wydajna, zaś tryby manualne gwarantują pełną kontrolę nad procesem tworzenia zdjęć" -¬¬¬ mówi Nicolas Gillet, Product Manager Produktów Konsumenckich firmy Nikon Europe.


COOLPIX P310, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, gwarantuje pełną kontrolę nad obrazem oraz umożliwia uzyskanie doskonałych efektów, nawet w warunkach słabego oświetlenia oraz w nocy. Aparat został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz jasny obiektyw NIKKOR f/1,8.

Cztery manualne tryby ekspozycji zapewniają pełną kontrolę nad ustawieniami aparatu: automatyka programowa (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A) i tryb manualny (M). Ponadto, podczas fotografowania w trudnych warunkach nowy, inteligentny system autofokusa umożliwia wykonywanie zdjęć z manualnym ustawieniem ostrości. Dzięki 99-polowemu systemowi autofokusa uzyskujemy obrazy wyjątkowej jakości. Dodatkowo, po znalezieniu idealnego ustawienia, za pomocą przycisku funkcyjnego można ustawić skrót, który pozwoli przywrócić ustawienie z pominięciem menu.

Opracowana przez firmę Nikon druga generacja zaawansowanej optycznej redukcji drgań VR dba o zmniejszenie negatywnego wpływu poruszenia zdjęcia na jego ostrość i umożliwia fotografowanie z czasami migawki dłuższymi o cztery działki.

COOLPIX P310 oferuje również szerokie możliwości w zakresie filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. W czasie rejestrowania obrazu wideo można korzystać z takich zaawansowanych funkcji, jak zoom optyczny z autofokusem. Ponadto, aparat pozwala nagrywać filmy w zwolnionym lub przyspieszonym tempie, pracując z szybkością do 120 klatek na sekundę. Dzięki wbudowanemu złączu HDMI, zarejestrowane zdjęcia i filmy można wygodnie odtwarzać na telewizorze HD.

Aparat COOLPIX P310 dostępny będzie w dwóch kolorach: czarnym i białym w cenie detalicznej. Kolor czarny w sprzedaży pojawi się pod koniec marca, a biały w połowie kwietnia 2012 r.

Wybrane funkcje: COOLPIX P310

• 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 921 tys. punktów: zarówno w jasnym świetle słonecznym, jak i przy słabym oświetleniu duży wyświetlacz LCD z powłoką przeciwodblaskowa zapewnia ostry kontrast i wyraźny obraz.
• Tryb Auto HDR: umożliwia robienie zdjęcia o imponującej rozpiętości tonalnej. Podczas zwolnienia migawki aparat łączy dwa ujęcia wykonane z różną ekspozycją, by stworzyć obraz o szerokiej dynamice i bogactwie przejść tonalnych.
• Funkcja Łatwa panorama 360/180: umożliwia wykonywanie panoramicznych zdjęć w pionie lub poziomie, by tworzyć dynamiczne panoramy.
• Tryb robienia zdjęć w 3D: aparat łączy dwa obrazy wykonane z różnych miejsc; drugie ujęcie wykonywane jest automatycznie, gdy aparat wykryje, że użytkownik znajduje się we właściwym miejscu. Po zrobieniu zdjęcia 3D dowolnego nieruchomego obiektu można odtworzyć je na telewizorze lub komputerze z obsługą trybu 3D.
• Pokrętło trybu pracy z manualnymi trybami ekspozycji (P/S/A/M) oraz trybem użytkownika, dzięki któremu można natychmiast przywrócić swoje ulubione ustawienia aparatu.
• Funkcja szybkich zdjęć seryjnych: umożliwia wykonanie do 5 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 6 klatek na sekundę lub do 30 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 1 klatki na sekundę.
• Autofokus śledzący obiekty: umożliwia robienie ostrych zdjęć poruszających się obiektów.
• Przesyłanie bezprzewodowe Wi-Fi: kompatybilność z kartami Eye-Fi X2 (lub nowszymi). Przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio na telefon lub komputer.

 

###

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

 

źródło: Nikon Polska

 

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)