Wpisy z miesiąca Luty 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Luty 2012

Łączność między pokoleniami dzięki nowemu telefonowi Panasonic TU311

Firma Panasonic przedstawia nowy, łatwy w obsłudze telefon komórkowy TU311. Czytelny tekst, wyraźny dźwięk i łatwa obsługa w połączeniu z wytrzymałą, elegancką obudową to wyróżniające cechy tego modelu.

Najnowszy telefon Panasonic TU311 powstał z myślą o osobach, które potrzebują prostych, a przy tym niezawodnych rozwiązań umożliwiających kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Urządzenie oferuje wiele udogodnień, które sprawiają, że jego użytkowanie jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne.
Zainstalowany w telefonie Panasonic TU311 przycisk połączeń priorytetowych z funkcją SOS daje użytkownikom zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Przycisk ten można zaprogramować tak, aby po jego naciśnięciu telefon wysyłał alarmową wiadomość tekstową pod wskazany numer oraz dzwonił nawet do 5 zapisanych osób. Ta funkcja daje pewność i spokój - w razie nagłej potrzeby, wystarczy nacisnąć przycisk!

Ponadto telefon zapewnia zwiększony poziom głośności, dzięki czemu rozmówcy nie umknie żadne słowo z rozmowy z bliskimi. Udoskonalony dźwięk sprawia, że wszystko słychać głośno i wyraźnie. Model wyposażono także w korektor częstotliwości. Bywa, że z wiekiem odbiór całego spektrum dźwięków staje się trudniejszy. Dlatego najnowszy telefon Panasonic zaprojektowano tak, aby uwydatniał wysokie i niskie tony, co znacząco wpływa na jakość rozmów i pozwala uniknąć zbędnych nieporozumień. Dodatkowo, najnowszy telefon komórkowy Panasonic współpracuje także z aparatami słuchowymi.

Model TU311 posiada również funkcję głosowego potwierdzania wybieranego numeru, która sprawia, że podczas wybierania numeru telefon głosowo potwierdza cyfry wchodzące w jego skład celem potwierdzenia ich poprawności.

Jasny, wyraźny, kolorowy wyświetlacz zapewnia duży kontrast, a białe cyfry i litery są bardzo czytelne. Użytkownik ma możliwość wyboru najodpowiedniejszego rozmiaru czcionki korzystając z funkcji Tri-Level Font, która pozwala powiększyć czcionkę nawet trzykrotnie. Dzięki temu każda litera jest wyraźna i widoczna. W znaczącym stopniu ułatwia to odczytywanie danych kontaktowych dzwoniącego, a także samodzielne pisanie i wysyłanie wiadomości tekstowych!

Telefon posiada wstrząsoodporną metalową ramę, która pozwala uniknąć zarysowań i chroni urządzenie w razie przypadkowego upuszczenia. Jednocześnie wzornictwo urządzenia jest klasyczne i eleganckie.

Telefon Panasonic TU311 oferuje także łączność Bluetooth®, którą można wykorzystać do obsługi bezprzewodowego zestawu słuchawkowego lub wygodnego pobrania listy kontaktów z innego urządzenia.

Sugerowana cena detaliczna modelu: 389 PLN brutto

 

###

O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2010 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,42 bilionów jenów (56,6 miliardów dolarów). Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/

 

źródło: Panasonic Polska

 

Przyspieszenie od Sony: pamięci flash z łączem USB 3.0

Nowe napędy Micro Vault MACH: szybsze zapisywanie i udostępnianie plików

 

  • Pierwsze napędy flash Sony wyposażone w interfejs USB 3.0
  • Dostępne pojemności: 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GB
  • Duża szybkość przesyłania danych: do 120 MB/s przy odczycie i do 90 MB/s przy zapisie*
  • Efektowna, aluminiowa obudowa z chowanym złączem USB i wskaźnikiem diodowym

 


Sony wprowadza do sprzedaży nową serię pamięci flash Micro Vault MACH. Japoński producent po raz pierwszy zastosował w nich interfejs USB 3.0, dzięki czemu nowe modele umożliwiają znacznie szybsze zapisywanie i przenoszenie dużych plików.

Seria Micro Vault MACH będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób i firm, którym zależy na połączeniu bardzo dużej szybkości przesyłania danych z niezawodnością i wygodą użytkowania. Pamięci Micro Vault MACH, oferowane w wersjach o pojemności od 8 GB do 64 GB, umożliwiają odczyt danych z szybkością do 120 MB/s i zapis z szybkością do 90 MB/s*. Oznacza to szybsze udostępnianie muzyki, zdjęć, filmów HD i innych multimediów oraz krótszy czas kopiowania plików.

Seria Micro Vault MACH jest zgodna wstecz z łączem USB 2.0 i można jej bez najmniejszych problemów używać w komputerach i innych urządzeniach, które nie obsługują standardu USB 3.0.


Pamięci Micro Vault MACH mają efektowną, mocną obudowę z aluminium, która skutecznie chroni urządzenie w codziennym użytkowaniu. Dodatkową ochronę zapewnia chowane złącze USB, dzięki czemu niepodłączony napęd ma małe rozmiary. Wbudowana kontrolka diodowa pozwala na łatwe sprawdzenie aktualnego stanu urządzenia podczas pracy. Dla pełnego spokoju ducha, wszystkie pamięci są objęte 5-letnią gwarancją.

Nabywcy pamięci Micro Vault MACH mogą pobrać oprogramowanie File Rescue i x-Pict StoryTM. Narzędzie File Rescue pozwala na łatwe odzyskanie omyłkowo skasowanych ważnych danych: obrazów, filmów i nagrań. Program x-Pict StoryTM umożliwia z kolei tworzenie zautomatyzowanych pokazów zdjęć z wykorzystaniem plików z pamięci Micro Vault.

Nowa seria pamięci flash USB 3.0 Micro Vault MACH firmy Sony będzie dostępna w Polsce od lutego 2012 r.

* Na podstawie wewnętrznych testów pamięci USM64GQ przeprowadzonych przez firmę Sony, stan na listopad 2011 r. Szybkość przesyłania danych zależy od wykorzystywanych urządzeń, oprogramowania i sposobu użycia; nie jest gwarantowana. Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie.

 

źródło: Sony Polska

 

Smukłe, zaawansowane aparaty Cyber-shot™ WX50 firmy Sony

 

  • 16,2-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RTM: bardzo duża rozdzielczość, niski poziom szumów i nagrywanie filmów Full HD
  • Technologia Extra High Sensitivity: czysty obraz w słabym świetle
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z trybem aktywnym: maksymalnie stabilny obraz w filmach Full HD nawet przy nagrywaniu z ręki z użyciem zoomu
  • Zaawansowany tryb automatyczny: profesjonalnie wyglądające efekty w każdej sytuacji
  • Szczegółowe zbliżenia zapewniane przez zoom optyczny 5x i funkcję Clear Image Zoom 10x
  • Bogaty zestaw trybów artystycznych

 


Firma Sony wprowadza do oferty nowy, smukły i zaawansowany aparat cyfrowy Cyber-shotTM, stworzony z myślą o wyjątkowej jakości wykonywanych fotografii i nagrywaniu szczegółowych filmów Full HD.

Kolorowy, z łatwością mieszczący się w kieszeni model WX50 to kolejny aparat Cyber-shotTM wyposażony w wydajny i bardzo czuły przetwornik obrazu CMOS Exmor RTM o rozdzielczości 16,2 megapiksela. Jego połączenie z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ gwarantuje dużą szybkość działania i nieskazitelny obraz z małą ilością szumów - nawet w słabym świetle. Aparat ma wiele prostych w użyciu funkcji, które pomagają w uzyskaniu znakomicie wyglądających zdjęć i filmów Full HD.

Nowością w tegorocznych modelach Cyber-shotTM jest technologia Extra High Sensitivity, zwiększająca maksymalną czułość aparatu do ISO 12 800 i ułatwiająca wykonywanie zdjęć z ręki przy słabym świetle*1. W porównaniu z poprzednimi modelami, poziom szumów zmniejszył się sześciokrotnie*2, co przejawia się czystością i naturalnym wyglądem portretów oraz zdjęć wnętrz wykonywanych w stonowanym oświetleniu.

Jeszcze bardziej zaawansowany system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot ma obecnie tryb aktywny, w którym rozwiązania optyczne współdziałają z układami elektronicznymi. W efekcie stabilizacja działa efektywnie nawet przy nagrywaniu filmów Full HD z użyciem zoomu, a więc w warunkach stanowiących poważne wyzwanie dla innych systemów stabilizacji obrazu.

Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto) ułatwia uzyskanie dobrych zdjęć sytuacyjnych praktycznie w każdych okolicznościach - bez zastanawiania się nad doborem właściwych ustawień. W tym trybie aparat Cyber-shotTM rozpoznaje typ ujęcia i panujące warunki, po czym samoczynnie dobiera ekspozycję i inne ustawienia tak, by zapewnić niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny.

Nowe aparaty są wyposażone w obiektyw Carl Zeiss® Vario-Tessar z 5-krotnym zoomem optycznym. Moc zoomu można dodatkowo podwoić bez obniżenia jakości obrazu dzięki opracowanej przez Sony technologii By Pixel Super Resolution. Wykorzystująca tę technologię funkcja Clear Image Zoom umożliwia uzyskanie szczegółowych zbliżeń do 10x - bez mozaikowatych wzorów typowych dla standardowego zoomu cyfrowego.

Do uzyskania twórczych efektów nie jest teraz potrzebne specjalne oprogramowanie ani komputer: wystarcza sam aparat. Szeroki zestaw trybów artystycznych obejmuje teraz takie twórcze ustawienia, jak aparat-zabawka, częściowy kolor, kolor pop, obraz HDR, miniatura, ilustracja, akwarela, miękki obraz high-key i obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi.

Chcąc nadać zdjęciom nowy wymiar, można skorzystać z trybów panoramy 3D i fotografii 3D - a później oglądać je na telewizorze 3D lub komputerze VAIO® z serii 3D.

Dzięki oprogramowaniu PlayMemories Home, zainstalowanemu fabrycznie w nowym modelu, bezpośrednio po podłączeniu aparatu do komputera można z łatwością przeglądać, przetwarzać i drukować zdjęcia, wysyłać je mailem, umieszczać na stronach www, nagrywać na płyty itd.

W ofercie pojawią się też nowe, dopasowane torby Cyber-shotTM, łączące funkcję ochronną ze stylowym wyglądem.

Nowe aparaty kompaktowe Sony Cyber-shotTM WX50 pojawią się na polskim rynku w połowie marca 2012 r.

*1 Efekt uzyskiwany przez połączenie technologii „By Pixel Super Resolution" z interpolacją pikseli i nakładaniem obrazów. Jakość odwzorowania szczegółów w obrazie zależy od rodzaju sceny i warunków fotografowania.

*2 Wartość przybliżona, oparta na wynikach badań Sony. Wynik jest symulacją uzyskaną przez porównanie z modelami Cyber-shotTM ze standardową redukcją szumów.

 

źródło: Sony Polska

 

Nowe drukarki Samsung – przyjazne i szybkie

Samsung zaprezentował laserową drukarkę monochromatyczną ML-2165 i urządzenie wielofunkcyjne SCX-3400. Obie maszyny drukujące są jeszcze szybsze niż ich poprzednicy, ułatwiają sam proces drukowania, a dzięki kompaktowym rozmiarom pasują do każdego biura czy domu.

Drukarka ML-2165 umożliwia monochromatyczny wydruk z prędkością do 20 stron A4 na minutę (czas wydrukowania pierwszej strony to 8,5 s). Nowa wersja sterownika drukarki ułatwia też drukowanie w trybie oszczędnym, dzięki czemu toner zużywany jest znacznie wolniej. Dołączone oprogramowanie ułatwia zarządzanie wydrukiem, także ze stron internetowych - dzięki aplikacji AnyWeb Print 2.0 użytkownik sam może wybrać fragmenty strony internetowej, które chce wydrukować.

Nowa drukarka jest też dostępna jako urządzenie wielofunkcyjne - SCX-3400. Ma wbudowany skaner, dzięki czemu może zaoferować użytkownikom dodatkowo funkcjonalność kopiarki.

Urządzenie umożliwia również wydrukowanie treści wyświetlonej na ekranie komputera przy pomocy tylko jednego przycisku, znajdującego się na obudowie drukarki.

Dzięki nowej technologii pobierania papieru nie ma już konieczności ustawiania ograniczników rozmiaru papieru w podajniku, a wierzchnia część drukarki została skonstruowana w taki sposób, że nie zbiera się na niej kurz.

Drukarki pojawią się w sprzedaży w styczniu 2012, a sugerowane ceny detaliczne wynoszą:

ML-2165 - 349 zł
SCX-3400 - 499 zł
Do rodziny drukarek monochromatycznych należy również model ML-2165W, a do urządzeń wielofunkcyjnych: SCX-3405W, SCX-3405F i SCX-3405FW.

 

 

źródło: Samsung Polska

Nowa linia inteligentnych odtwarzaczy Samsung Smart Blu-ray

Na targach CES 2012 firma Samsung zaprezentowała dwa nowe, inteligentne i wielofunkcyjne odtwarzacze Blu-ray o smukłej obudowie - modele BD-ES6000 i BD-E6300. Pierwszy z nich oferuje nowe możliwości dostępu do filmów i zdjęć z wielu urządzeń. BD-E6300 to smukły odtwarzacz Blu-ray 3D wyposażony w tuner naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaawansowane funkcje Blu-ray w eleganckiej obudowie

Już niedługo w ofercie Samsung znajdziemy nowe, niezwykle wydajne urządzenia o wyjątkowym designie stworzonym zgodnie z filozofią „3S" marki Samsung - symetria, smukła obudowa i napęd typu slot-in. Odtwarzacze posiadają obudowy ze zintegrowanym mechanizmem do którego nośnik optyczny wsuwany jest przez szczelinę oraz centralny interfejs, który zapewnia proste sterowanie i zarządzanie urządzeniem. Urządzenia nie posiadają elementów mechanicznych, zapewniając cichsze i sprawniejsze ładowanie płyty w czasie krótszym niż jedna sekunda.

Ponadto, dzięki bardzo wydajnemu procesorowi, nowe odtwarzacze Blu-ray 3D konwertują pliki o niższej rozdzielczości do jakości Full HD 1080p, niezależnie od wyjściowej rozdzielczości filmu czy programu. Co ważne, funkcja ta dotyczy także klipów wideo w niskiej rozdzielczości odtwarzanych strumieniowo z źródła zewnętrznego. Dzięki dostępowi do Smart Hub będzie można korzystać z wielu serwisów, treści i aplikacji za pośrednictwem odtwarzacza Blu-ray.

Odtwarzacze obsługują szereg formatów audio, w tym Dolby Digital Plus / TrueHD oraz DTS-HD, a dzięki opcji BD Wise Plus urządzenie automatycznie dostosuje ustawienia telewizora, zapewniając optymalne wyświetlanie obrazu.

Kompaktowy odtwarzacz Blu-ray

Wielofunkcyjny odtwarzacz Samsung BD-ES6000 3D Blu-ray jest niewiele większy od samej płyty. Przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, w urządzeniu wykorzystano najnowsze technologie przetwarzania obrazu. Równowaga między technologią a designem sprawia, że łatwo je wkomponować w wystrój salonu czy sypialni.

Nowością w modelu BD-ES6000 będzie w pełni funkcjonalna przeglądarka internetowa. Udostępnianie treści w odtwarzaczach Blu-ray posiadających certyfikat DLNA dla innych urządzeń będzie także jeszcze prostsze. Wbudowana w ten model bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi z obsługą Wi-Fi Direct, umożliwia tworzenie bezpośrednich połączeń pomiędzy urządzeniami bez konieczności korzystania z punktu dostępowego domowej sieci bezprzewodowej.

Odtwarzacz Blu-ray 3D z tunerem naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Stylowy odtwarzacz Samsung BD-E6300 dostępny jest w obudowie w dwóch odcieniach, które podkreślają smukłe kształty odtwarzacza. Jasne i przyjazne podświetlenie Mystic Blue stanowi elegancki akcent łączący obie części w jedną całość. Wbudowany w urządzenie tuner DVB-T pozwala na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej. To doskonała wiadomość dla użytkowników, którzy nie będą musieli wymieniać telewizora po wyłączeniu nadawania telewizji analogowej. Dostęp do Smart Hub pozwala na zainstalowanie wielu sprawdzonych i popularnych aplikacji, a obsługa AllShare umożliwia korzystanie z materiałów zgromadzonych na innych urządzeniach, takich jak smartphony, tablety czy laptopy.

Nowe możliwości wykorzystania wielu urządzeń

Samsung proponuje również nową aplikację do zdalnego sterowania dostępną dla smartfonów z platformą Android lub iOS. Po podłączeniu smartfona do sieci domowej, w której działa odtwarzacz Blu-ray, użytkownicy będą mogli w łatwy sposób obsługiwać urządzenie i korzystać z klawiatury QWERTY telefonu, aby wprowadzać dodatkowe dane.

Oba urządzenia dostarczają praktycznie nieograniczonej ilości rozrywki w jakości Full HD 1080p i trafią do sprzedaży w Polsce na przełomie marca i kwietnia.

 

źródło: Samsung Polska

 

Telefon dla prawdziwych twardzieli – Samsung Solid C3350

Odporny na kurz, wodę i wstrząsy, praktycznie wyposażony na ekstremalne warunki, a do tego społecznościowy - taki jest nowy telefon do zadań specjalnych, Samsung Solid C3350, dostępny na polskim rynku od stycznia.

Solid C3350 to kolejny telefon firmy Samsung z certyfikatem IP67, gwarantującym niemal całkowitą odporność na kurz i wysoką wodoodporność, bez obaw można go więc zabrać ze sobą na rower, wspinaczkę, kajaki, czy też po prostu na plażę.

Założeniem projektantów nowego modelu było, aby sprawdził się nawet w ekstremalnych warunkach - odporna konstrukcja gwarantuje działanie urządzenia mimo niesprzyjających czynników, a jego praktyczne wyposażenie wspiera użytkownika w każdej sytuacji: wbudowanej latarki można łatwo i szybko użyć do oświetlenia ścieżki czy wnętrza namiotu dzięki dedykowanemu przyciskowi w panelu bocznym obudowy, z kolei duże klawisze pozwalają na wygodne korzystanie z telefonu nawet w grubych, zimowych rękawiczkach. Dodatkowy zaczep umożliwia przypięcie telefonu na karabińczyku i podczepienie do pasa czy linki przy plecaku, co doskonale sprawdza się na przykład przy wspinaczce.

Najnowszy Solid to nie tylko wysoka odporność. Telefon oferuje także szereg aplikacji do obsługi kont w popularnych serwisach społecznościowych, jak Facebook czy Twitter, klienta poczty elektronicznej push email (zgodnego z ActiveSync), a także aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Mpix z nagrywaniem wideo, które razem pozwolą na bieżąco dzielić się ze znajomymi fotografiami z wypraw. Ponadto został wyposażony w odtwarzacz MP3, radio FM oraz czytnik kart microSD o pojemności do 16 GB.

Sugerowana cena Samsung Solid C3350 na polskim rynku to 349 zł brutto.

 

 

źródło: Samsung Polska

COOLPIX P510 i COOLPIX L810 - nowe superzoomy Nikona

COOLPIX P510 i COOLPIX L810 to nowe modele aparatów kompaktowych Nikona typu superzoom, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom oraz doskonałej optyce pozwalają fotografom być w samym centrum wydarzeń. COOLPIX P510 to następca niezwykle popularnego, aparatu COOLPIX P500, wyposażony został w fantastyczny, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 42-krotnym zoomem optycznym, o imponującej ogniskowej od 24 mm do 1000 mm. Aparat posiada także matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli i zaawansowaną funkcję redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Model COOLPIX L810, następcę modelu L120, wyposażono z kolei w superszerokokątny obiektyw z 26-krotnym zoomem optycznym oraz matrycę o rozdzielczości 16 milionów pikseli.

„Dzięki rekordowej długości ogniskowej wynoszącej 1000 mm, model COOLPIX P510 może uchwycić detale, których nie dostrzegłby żaden inny aparat. Zaawansowana funkcja redukcji drgań z przesunięciem osi obiektywu gwarantuje wykonywanie nieporuszonych zdjęć. Z kolei model COOLPIX L810 to łatwy w użyciu aparat z superzoomem, oferujący większy niż jego poprzednik - model COOLPIX L120 - zakres ogniskowych i dokładniej oddającą szczegóły matrycę o rozdzielczości 16 milionów pikseli" - mówi Nicolas Gillet, Product Manager Produktów Konsumenckich firmy Nikon Europe.

Zoom przekraczający wszelkie oczekiwania: COOLPIX P510

Niesamowicie wszechstronny aparat kompaktowy COOLPIX P510 wyposażony został w 42-krotny zoom optyczny o zakresie ogniskowych od 24 mm do 1000 mm, uchylany monitor LCD o wysokiej rozdzielczości 921 tys. punktów oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. Rozwiązania te sprawiają, że aparat doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, oferując użytkownikowi szerokie możliwości w zakresie kreowania ujęć.

Matryca CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz zaawansowany układ optyczny z funkcją redukcji drgań VR z przesunięciem osi obiektywu, zapewniają ostre ujęcia w każdym świetle, dzięki czemu nawet zdjęcia przy dłuższych ogniskowych pozostają nieporuszone i zachowują doskonałą ostrość.

Aby ułatwić nagrywanie filmów z dźwiękiem stereo, tryb wideo można uruchomić za pomocą jednego przycisku. Podczas filmowania do dyspozycji użytkownika pozostają zoom optyczny oraz autofokus. COOLPIX P510 oferuje tryb nagrywania obrazu zarówno w zwolnionym, jak i przyspieszonym tempie z szybkością do 120 klatek na sekundę (VGA). Ruchomy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości ułatwia kadrowanie i kreatywne dobieranie ujęć. Filmy można nagrywać w formacie iFrame, a wbudowane złącze HDMI pozwala na bezpośrednie podłączenie aparatu do telewizora HD i wygodne odtwarzanie zdjęcia oraz filmów.

COOLPIX P510 został wyposażony także we wbudowany odbiornik GPS umożliwiający wprowadzanie do plików znaczników geograficznych, które pokazują dokładne położenie miejsca, gdzie zostało zrobione zdjęcie.

Aparat COOLPIX P510 dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i szarym. W sprzedaży pojawi się pod koniec marca 2012 r.

Wydajność za rozsądną cenę: COOLPIX L810

Dzięki licznym trybom automatycznym oraz zaawansowanemu obiektywowi typu superzoom, aparat COOLPIX L810 umożliwia wykonywanie doskonałych zdjęć oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720p), nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, np. w czasie wypraw w teren lub imprez sportowych.

COOLPIX L810 oferuje superszerokokątny obiektyw NIKKOR z 26-krotnym zoomem optycznym i długością ogniskowej w zakresie od 22,5 do 585 mm. Aby ułatwić fotografowanie oraz filmowanie, aparat wyposażono w boczną dźwignię sterowania zoomem. Rozwiązanie to zapewnia łagodne przybliżanie i oddalanie w całym zakresie ogniskowej. Funkcja redukcja drgań VR z przesunięciem osi obiektywu przeciwdziała zaś negatywnemu wpływowi drgania aparatu na jakość zdjęć. Doskonałą ostrość obrazu oraz wierne oddanie barw dodatkowo gwarantują matryca CCD o rozdzielczości 16 megapikseli oraz cztery różne automatyczne funkcje przeciwdziałające rozmyciu obrazu. Aparat jest zasilany popularnymi bateriami AA.

COOLPIX L810 dostępny będzie w czterech kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim i brązowym. W sprzedaży pojawi się pod koniec marca 2012 r.

Wybrane funkcje: COOLPIX P510

• Tryb Auto HDR: podczas zwolnienia migawki aparat łączy dwa ujęcia wykonane z różną ekspozycją, by stworzyć obraz o szerokiej dynamice i bogactwie przejść tonalnych.
• Funkcja Łatwa panorama 360/180stopnii: umożliwia wykonywanie panoramicznych zdjęć w pionie lub poziomie, by tworzyć dynamiczne panoramy.
• Tryb robienia zdjęć w 3D: aparat łączy dwa obrazy wykonane z różnych miejsc, drugie ujęcie wykonywane jest automatycznie, gdy aparat wykryje, że użytkownik znajdzie się we właściwym miejscu. Po zrobieniu zdjęcia 3D dowolnego nieruchomego obiektu można odtworzyć je na telewizorze lub komputerze z obsługą trybu 3D.
• Funkcja szybkich zdjęć seryjnych: umożliwia wykonanie do 5 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 6 klatek na sekundę lub do 30 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 1 klatki na sekundę.
• Pokrętło trybu pracy z ręcznymi trybami ekspozycji (P/S/A/M) oraz trybem użytkownika, dzięki któremu można natychmiast przywrócić swoje ulubione ustawienia aparatu.
• Przesyłanie bezprzewodowe: kompatybilność z kartami Eye-Fi X2 (lub nowszymi). Przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio na telefon lub komputer.
• Menu retuszu: możliwość uatrakcyjnienia zdjęć za pomocą gamy wbudowanych efektów filtrów. Obejmuje opcje, takie jak Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor czy Efekt rozbłysku (dodanie na jasnych obiektach efektu gwiazdek).

Wybrane funkcje: L810

Nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720p): osobny przycisk nagrywania filmu ułatwia rozpoczęcie filmowania, podczas którego wciąż można korzystać z zoomu optycznego i autofokusa.
• Funkcje przeciwdziałające rozmyciu obrazu: Redukcja drgań z przesunięciem osi obiektywu łagodzi wpływ drgania aparatu. Wysoka czułość ISO (do 1600) dla większej ostrości obrazu przy słabym oświetleniu. Funkcja Wykrywanie ruchu kompensuje ruch aparatu i przemieszczanie się fotografowanych obiektów. Funkcja Najlepsze zdjęcie (BSS) wybiera najostrzejszą fotografię spośród nawet 10 zarejestrowanych kolejno zdjęć.
• Tryb robienia zdjęć w 3D: aparat łączy dwa obrazy wykonane z różnych miejsc, drugie ujęcie wykonywane jest automatycznie, gdy aparat wykryje, że użytkownik znajdzie się we właściwym miejscu. Po zrobieniu zdjęcia 3D dowolnego nieruchomego obiektu można odtworzyć je na telewizorze lub komputerze z obsługą trybu 3D.
• Łatwa prezentacja: pozwala podłączyć aparat do telewizora HD za pomocą wbudowanego złącza HDMI.
• System inteligentnego portretu: wykonuje idealne portrety za każdym razem. Funkcja Wyzwolenie migawki uśmiechem pomaga zrobić zdjęcie, gdy fotografowana osoba się uśmiechnie. Tryb Wykrywanie mrugnięcia ostrzega, gdy któraś z fotografowanych osób zamknie oczy. Funkcja Miękki odcień skóry koryguje nierównomierny odcień skóry, nadając jej naturalny wygląd. Redukcja efektu czerwonych oczu koryguje nienaturalne zabarwienie oczu powodowane użyciem lampy błyskowej.
• Przesyłanie bezprzewodowe Wi-Fi: kompatybilność z kartami Eye-Fi X2 (lub nowszymi). Przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio na telefon lub komputer.

 

 

###

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

 

źródło: Nikon Polska

COOLPIX S3300 i S4300 - Stylowy duet

COOLPIX S3300 i COOLPIX S4300 to nowe aparaty kompaktowe Nikon wyposażone w 16-megapikselową matrycę, obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym, technologię redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu oraz tryb filmowania w rozdzielczości HD (720p). Model COOLPIX S3300 posiada ekran LCD o przekątnej 2,7 cala, z kolei COOLPIX S4300 wyróżnia się wygodnym, dotykowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali. Obydwa aparaty cechuje bogaty wybór atrakcyjnych kolorów obudowy.

„Zarówno model COOLPIX S3300, jak i COOLPIX S4300 zaprojektowano z myślą o rejestrowaniu nawet najbardziej ulotnych momentów. Aparaty są na tyle małe, aby zmieścić się w torebce czy kieszeni i w tak atrakcyjnych kolorach obudowy, że chce się je wszędzie zabierać ze sobą. Funkcje, takie jak superszybkie uruchamianie, nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720p) za naciśnięciem jednego przycisku oraz inteligentne opcje automatyki gwarantują, że już nigdy nie przegapisz ważnego momentu. Wbudowane efekty specjalne pozwalają dodatkowo nadać zdjęciom niepowtarzalny charakter" - mówi powiedział Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Rejestruj świat na kolorowo - COOLPIX S3300

COOLPIX S3300 to idealna propozycja dla osób ceniących styl i indywidualistów. Aluminiowy korpus aparatu COOLPIX S3300 ma zaledwie 19,5 mm grubości i jest dostępny aż w ośmiu atrakcyjnych kolorach: złotym, srebrnym, czarnym, zielonym, różowym, fioletowym, czerwonym i niebieskim.

Dzięki bogatemu wyborowi automatycznych funkcji oferowanych przez model COOLPIX S330, robienie zdjęć jest proste i przyjemne. Szeroka gama programów tematycznych pozwala automatycznie dostosować ustawienia aparatu do 18 popularnych efektów czy miejsc fotografowania. Obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym oraz szybki i dokładny system autofokusa (AF), wyposażony w funkcję śledzenia ruchu, sprawiają, że fotografowanie poruszających się obiektów jest wyjątkowo łatwe i pozwala za każdym razem uzyskać odpowiednio doświetlone, ostre zdjęcia. Opracowany przez firmę Nikon system Portretu inteligentnego, z funkcjami, takimi jak Wyzwolenie migawki uśmiechem, Wykrywanie mrugnięcia i Miękki odcień skóry, gwarantuje, doskonały wygląd każdej sfotografowanej osoby. Dodatkowo aparat oferuje tryb nagrywania filmów w rozdzielczości HD (720p), uruchamiany odrębnym przyciskiem.

COOLPIX S3300 w sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2012 r. Aparat będzie dostępny w ośmiu kolorach: złotym, srebrnym, czarnym, zielonym, różowym, fioletowym, czerwonym i niebieskim.

Inteligentny dotyk - COOLPIX S4300

COOLPIX S4300 to połączenie najnowszej technologii aparatów kompaktowych z prawdziwą elegancją. Ten stylowy aparat, wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16-megapikselową dostępny będzie w czterech modnych kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym.

Błyskawicznie reagujący system menu i wygodny w obsłudze, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, o
przekątnej 3 cali, pozwalają ustawiać ostrość, robić zdjęcia z niezwykłą łatwością, a także bez trudu przełączać dostępne funkcje. Obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym zapewnia wysoką jakość obrazu i wierne odwzorowanie barw. Dodatkowo, filtry graficzne, takie jak Selektywny kolor, pozwalają na bieżąco uatrakcyjniać zdjęcia.


Aparat COOLPIX S4300 dostępny będzie w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2012 r.

Wybrane funkcje: COOLPIX S3300

• Redukcja drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu: możliwość wykonywania nieporuszonych zdjęć i filmów dzięki opracowanej przez firmę Nikon technologii automatycznej redukcji drgań, która na bieżąco przeciwdziała skutkom drgania aparatu.
• Menu retuszu: możliwość uatrakcyjnienia zdjęć za pomocą gamy wbudowanych efektów filtrów. Obejmuje opcje: Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor i Efekt rozbłysku (dodanie na jasnych obiektach efektu gwiazdek).
• 18 programów tematycznych pozwala automatycznie dostosować ustawienia aparatu do popularnych efektów i miejsc fotografowania. Aby zrobić świetne zdjęcie, wystarczy wybrać program odpowiadający danej sytuacji.
• Szybki i precyzyjny autofokus: 99-punktowy systemu autofokus pozwala uzyskać nadzwyczajną ostrość zdjęć, nawet w przypadku fotografowania obiektów znajdujących się poza środkiem kadru.
• Szybkie uruchamianie: aparat jest gotowy do użycia w ciągu zaledwie 0,8 sekundy.
• Autofokus śledzący obiekty: możliwość wykonywania ostrych zdjęć nawet szybko poruszających się obiektów. Śledzący obiekty autofokus utrzymuje ostrość ustawioną na wybranym obiekcie, nawet jeśli znajduje się on w ruchu.
• Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi: obsługa kart Eye-Fi X2 (lub nowszych). Pozwala na przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio do telefonu lub komputera.
• System obróbki obrazu EXPEED C2 zapewnia ulepszone możliwości nagrywania filmów, wysoką czułość i najlepszą jakość obrazu.

Wybrane funkcje: COOLPIX S4300

• Redukcja drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu: możliwość wykonywania nieporuszonych zdjęć i filmów dzięki opracowanej przez firmę Nikon technologii automatycznej redukcji drgań, która na bieżąco przeciwdziała skutkom drgania aparatu.
• Nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720p).
• Menu retuszu: możliwość uatrakcyjnienia zdjęć za pomocą gamy wbudowanych efektów filtrów. Obejmuje opcje Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor i Efekt rozbłysku (dodanie na jasnych obiektach efektu gwiazdek).
• Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi: obsługa kart Eye-Fi X2 (lub nowszych). Pozwala na przesyłanie zdjęć cyfrowych (w formacie JPEG) bezpośrednio do telefonu lub komputera.
• System obróbki obrazu EXPEED C2 zapewnia ulepszone możliwości nagrywania filmów, wysoką czułość i najlepszą jakość obrazu.

 

###

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

źródło: Nikon Polska

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)