Wpisy z miesiąca Luty 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Luty 2012

ZNAKOMITE, KINOWE WRAŻENIA 3D NA DOMOWEJ KANAPIE

Podczas odbywających się w Las Vegas targów Consumer Electronics Show (CES) firma LG Electronics zaprezentuje niezwykłe rozwiązania 3D. Główną atrakcją będzie 55-calowy telewizor 3D OLED oraz telewizor 3D Ultra Definition (UD) o przekątnej 84 cali. LG zademonstruje też szereg kolejnych, innowacyjnych produktów opartych na ulepszonej technologii CINEMA 3D.

„Rewolucja w dziedzinie 3D i telewizorów Smart TV właśnie się rozpoczyna. LG chce przekonać konsumentów na całym świecie, że są to przyszłościowe technologie, a nie tylko chwilowa moda" - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Home Entertainment.

Telewizory CINEMA 3D Smart TV z bardzo dużym ekranem
W związku z rosnącą liczbą i jakością treści 3D rośnie też zapotrzebowanie klientów na większe ekrany, oferujące bardziej realistyczny obraz 3D w wyższej rozdzielczości. Dlatego LG zaprezentuje na targach rozszerzoną gamę telewizorów CINEMA 3D Smart TV, obejmującą urządzenia o przekątnej od 55 do 84 cali.

Strefa CINEMA 3D
W strefie CINEMA 3D odwiedzający otrzymają najnowsze okulary LG CINEMA 3D, w których zastosowano ulepszoną konstrukcję z wygiętymi soczewkami. Jedna para okularów pozwoli użytkownikom na oglądanie trójwymiarowego obrazu na niezliczonych urządzeniach 3D LG, w tym telewizorach CINEMA 3D Smart TV,
a także monitorach, notebookach i projektorach 3D.

Odwiedzający strefę gier 3D na stoisku LG będą mogli ponadto wypróbować wiele monitorów 3D podłączonych do konsoli XBox Kinect firmy Microsoft. Nowe monitory 3D zostały zoptymalizowane pod kątem gier, co widać wyraźnie w trybie Dual Play,
w którym dwie osoby mogą równocześnie rywalizować w trybie Split Screen na jednym monitorze, bez konieczności dzielenia ekranu na dwie części.

Niezwykły dźwięk 3D
Na tegorocznych targach CES LG zaprezentuje też nowe zestawy kina domowego. System BH9420PW to znakomite uzupełnienie każdego telewizora 3D, ponieważ łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcją 3D Sound Zooming.

3D Sound Zooming to nowa technologia, w której zastosowano specjalny algorytm do generowania brzmienia w oparciu o zróżnicowaną głębokość poszczególnych obiektów wyświetlanych na ekranie telewizora 3D. W ten sposób widzowie uzyskują niezwykle realistyczne odwzorowanie dźwięku, odpowiadające ruchom poszczególnych bohaterów.

Strefa Smart TV
W ubiegłym roku firma LG udoskonaliła swoją platformę Smart TV, wzbogacając ją
o ponad 1200 aplikacji i wiele treści premium. Większej liczbie dostępnych treści towarzyszy większa wygoda obsługi. NetCast, stworzona przez LG platforma Smart TV, została zmodernizowana i rozszerzona o zintegrowaną funkcję wyszukiwania, która ułatwia i przyspiesza dostęp do multimediów oraz aplikacji. Aby przeszukać obszerną platformę LG Smart TV, użytkownicy mogą też skorzystać z opcji często wyszukiwanych słów. Oprócz podstawowych narzędzi do komunikacji, funkcja obsługi portali społecznościowych (SNS) w strefie LG Smart TV pozwala użytkownikom na używanie opcji „Podziel się" i „Lubię to" w odniesieniu do oglądanych treści. Platforma
NetCast będzie dostępna w ok. 60% płaskich telewizorów LG wprowadzonych na rynek w tym roku.

Kolejnym istotnym udoskonaleniem obsługi jest nowy pilot Magic Remote. Oprócz dobrze znanego trybu kontroli przez „wskazanie" (point) nowy pilot udostępnia trzy dodatkowe tryby pracy: rozpoznawanie głosu, rozpoznawanie gestów i pokrętło. Razem oferują one łatwiejszą, bardziej naturalną nawigację i sprawniejsze przeglądanie treści. Podczas wyszukiwania użytkownicy nie muszą już np. wpisywać poszczególnych liter za pomocą menu ekranowego, ponieważ funkcja rozpoznawania mowy umożliwia wydawanie pilotowi Magic Remote poleceń głosowych.

Google TV
Na targach CES 2012 LG zaprezentuje długo oczekiwany telewizor zintegrowany
z platformą Google TV. Telewizor ten, stanowiący połączenie popularnego modelu LG CINEMA 3D ze strefą Smart TV opartą na systemie Google Android, wzbogaci rozrywkę domową o kolejną atrakcyjną opcję.

Telewizor LG z Google TV jest łatwy w obsłudze dzięki połączeniu interfejsu użytkownika bazującego na systemie Android oraz zalet pilota LG Magic Remote z klawiaturą QWERTY. Wbudowany mechanizm konwersji 2D na 3D sprawia, że wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie, aby odtworzyć dowolny program telewizyjny lub film 2D w trójwymiarze.

Ekran CINEMA SCREEN
Ekran CINEMA SCREEN zastosowano w telewizorach 3D klasy średniej i wyższej, które LG wprowadzi na rynek w pierwszym kwartale 2012 r. W konstrukcji tej ramka telewizorów 3D została zmniejszona do zaledwie 1 mm, oferuje więc bardziej optymalny i wygodniejszy panel do oglądania realistycznych treści 3D, przypominający ekran kinowy.

Ekran nowej generacji - telewizor 3D OLED
Telewizory OLED LG wyróżniają się na tle innych urządzeń tego typu, dzięki funkcji Color Refiner i 4-kolorowym pikselom, które razem generują naturalne, realistyczne, wyraźne i spójne barwy. Technologia pikseli złożonych z czterech kolorów (czerwony, zielony, niebieski i biały) zamiast tradycyjnego zestawu RGB stosowanego przez innych producentów telewizorów OLED, umożliwia dokładniejsze odwzorowanie barw. Funkcja Color Refiner gwarantuje natomiast spójność kolorów przy szerszym kącie widzenia - jest to możliwe dzięki algorytmowi LG, który poprawia i dopracowuje poszczególne odcienie i tony. To ważna zaleta, ponieważ w innych telewizorach OLED odcienie często znacznie różnią się w zależności od punktu z którego obraz jest oglądany, a gamie kolorów brakuje naturalności.

Zaletą telewizora LG OLED jest również nieograniczony współczynnik kontrastu, który zapewnia żywe barwy i widoczność najdrobniejszych szczegółów niezależnie od jasności wyświetlanego obrazu. Nawet w przypadku ciemnych scen kolory i szczegóły na ekranie są odwzorowywane z maksymalną wyrazistością i ostrością. Takie rozwiązania kolorystyczne są technicznie niemożliwe do uzyskania w panelach LED i LCD. Warto też dodać, że telewizor LG OLED jest 1000-krotnie szybszy od wyświetlaczy LED/LCD, ruch jest więc pokazywany na ekranie czysto, bez rozmazanego obrazu i smug.

Telewizor LG 3D OLED jest wyposażony w technologię FPR (Film Patterned Retarder) CINEMA 3D, dzięki której oglądanie obrazu 3D jest znacznie wygodniejsze niż
w przypadku innych telewizorów 3D OLED, wymagających zakładania okularów
z aktywną migawką. Telewizory 3D z technologią FPR powodują mniejsze zmęczenie wzroku. Z kolei dedykowane tym urządzeniom okulary do oglądania trójwymiaru, są dużo lżejsze niż te oparte na technologii aktywnej.

Telewizor 3D UD
Telewizor LG 3D UD to znakomita jakość obrazu na olbrzymim ekranie o przekątnej 84 cali. Urządzenie oferuje rozdzielczość na poziomie 8 mln pikseli (3840x2160), czyli czterokrotnie więcej od ekranów Full HD dostępnych obecnie na rynku. Telewizor jest wyposażony w funkcję 3D Depth Control, która zwiększa komfort oglądania i umożliwia regulowanie efektów 3D. Natomiast opisana wcześniej funkcja 3D Sound Zooming, gwarantuje dźwięk wyjątkowej jakości.

Monitory 3D IPS
Podczas targów CES LG zaprezentuje też wybrane monitory 3D IPS. W 2012 r. LG wprowadzi na rynek łącznie 23 urządzenia tego typu. Monitory te pozwalają użytkownikom oglądać multimedia 3D ze znacznie szerszego kąta 178 stopni, bez zniekształcania kolorów oraz ograniczenia ich spójności.

Najbardziej zaawansowaną serią prezentowanych monitorów LG 3D IPS będą 27-calowe urządzenia DM92. Dzięki zastosowaniu ekranu CINEMA SCREEN monitory z serii DM92 mają ramkę o grubości zaledwie 1 mm, co jeszcze bardziej zwiększa realistyczne wrażenia 3D podczas gry czy oglądania filmów. Ekologiczne technologie opracowane przez LG sprawiają natomiast, że monitory 3D IPS zużywają o ok. 25% mniej energii niż inne dostępne na rynku monitory IPS.

Więcej informacji na temat produktów oraz ich zdjęcia można znaleźć w zestawie prasowym LG, który jest dostępny pod adresem www.lgnewsroom.com/CES2012

 

###

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie
w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób,
a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych
i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

Dział Home Entertainment w LG Electronics

LG Electronics Home Entertainment jest z głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów dla konsumentów jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Produkty LG obejmują telewizory ciekłokrystaliczne (LCD)
i plazmowe, monitory LCD LED, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio, odtwarzacze wideo oraz panele plazmowe.

Firma koncentruje swoje działania na tworzeniu urządzeń z szeroką funkcjonalnością, lecz jednocześnie dba
o stylowe wzornictwo i przekracza granice technologii, aby poprawiać jakość domowej rozrywki. Ponadto, jako lider w dziedzinie elektroniki, oferuje oznakowania cyfrowe, rozwiązania do wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń.

 

żródło: LG Polska

Nikon COOLPIX S30 - aparat dla całej rodziny

Firma Nikon zaprezentowała model COOLPIX S30 - pierwszy aparat kompaktowy zaprojektowany z myślą o całych rodzinach. Ergonomiczna obudowa, duże przyciski oraz przejrzyste menu sprawiają, że wspaniałe zdjęcia czy film w rozdzielczości HD z łatwością zrobią użytkownicy w każdym wieku - zarówno dzieci jak i seniorzy. Doskonałe efekty gwarantują: matryca o rozdzielczości 10 megapikseli, obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym oraz czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Dzięki wodoszczelnej i odpornej na wstrząsy obudowie COOLPIX S30 sprawdza się w każdej sytuacji, zarówno podczas rodzinnych spotkań, jak i wakacyjnych wypraw.

„Aparat COOLPIX S30 to naprawdę wyjątkowe urządzenie. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z jego ergonomii. Dzięki 10-megapikselowej matrycy, 3-krotnemu zoomowi optycznemu oraz wbudowanej lampie błyskowej, model ten to zdecydowanie coś więcej niż zabawka. Dowodzi tego wyjątkowa jakość zarówno zdjęć, jak filmów, które pomogą zachować chwile spędzane wspólnie z dziećmi" - mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.


Model COOLPIX S30 skonstruowano z myślą o aktywnym wypoczynku w rodzinnym gronie. Aparat wyposażono w wodoszczelną (do 3 m głębokości) i odporną na wstrząsy obudowę (wytrzymuje upadek z wysokości 0,8 m). Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno w czasie codziennych zabaw na podwórku, jak i wakacyjnych wypraw nad morze lub w góry.

COOLPIX S30 wyróżnia się doskonałą ergonomią. Duże przyciski sprawiają, że nawet dziecko z łatwością poradzi sobie ze zrobieniem zdjęcia czy nagraniem filmu w rozdzielczości HD (720p). Aby ułatwić obsługę, spusty migawki - jeden do robienia zdjęć, a drugi do nagrywania filmów - zostały rozmieszczone symetrycznie, po obydwu stronach obudowy odzwierciedlając sposób, w jaki najmłodsi radzą sobie z technologią. Wypukły obiektyw i wbudowana lampa błyskowa znajdująca się pośrodku korpusu gwarantują, że użytkownik przypadkowo nie zasłoni kadru. Dzięki uproszczonemu menu oraz dużym, kolorowym ikonom obsługa aparatu jest bardzo intuicyjna. Dodatkowo, proste w obsłudze wbudowane filtry pozwalają na twórcze ozdabianie wykonywanych zdjęć.

COOLPIX S30 zasilany jest popularnymi bateriami typu AA. Aby wydłużyć ich żywotność, aparat został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, która uruchamia się po trzech minutach braku aktywności.

Uproszczona konstrukcja aparatu COOLPIX S30 kryje zaawansowane rozwiązania gwarantujące wysoką jakość zdjęć oraz filmów HD. Aparat wyposażono m.in. w technologię przeciwdziałającą poruszeniu zdjęć, obejmującą funkcję e-VR (elektroniczna redukcja drgań) i wykrywanie ruchu, które sprawiają, że zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów są ostre. Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym (od 29 do 87 mm) pozwala korzystać z aparatu w różnorodnych sytuacjach, zapewniając udane zdjęcia zarówno makro, portretowe czy rodzinne zdjęcia grupowe.

Aparat COOLPIX S30 dostępny będzie w czterech kolorach: białym, czarnym, różowym i niebieskim. W sprzedaży pojawi się na początku kwietnia 2012 r.

 

 

###


NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

 

źródło: Nikon Polska

 

Proste, stylowe i pomysłowe — nowe aparaty z serii Panasonic LUMIX S

Firma Panasonic z przyjemnością przedstawia nowe aparaty LUMIX należące do prostej, pomysłowej i stylowej serii S: 16,1-megapikselowy model DMC-S5 i 14,1-megapikselowy model DMC-S2. Z myślą o maksymalnym uproszczeniu obsługi aparaty DMC-S5 i S2 wyposażono w zestaw najważniejszych funkcji przy zachowaniu wysokich parametrów użytkowych. Oba aparaty zostały wyposażone w szerokokątny (28 mm) obiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 28-112 mm), który gwarantuje uniwersalność i ułatwia komponowanie zdjęć. Funkcja inteligentnego zoomu zapewnia nawet 8-krotne zbliżenie, możliwe dzięki nowo wprowadzonej technologii inteligentnej rozdzielczości. Wydajny procesor obrazu Venus Engine pozwala uzyskać krótki czas reakcji i wysoką jakość obrazu.

Aparaty DMC-S5 i S2 umożliwiają nagrywanie wysokiej jakości obrazu wideo HD 720p. Udostępniają także funkcję LUMIX Image Uploader, która umożliwia bezpośrednie, natychmiastowe udostępnianie materiałów w serwisie Facebook (zdjęcia) lub YouTube (nagrania wideo) za pośrednictwem dowolnego komputera.
Znana z wyższych modeli funkcja MEGA O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) umożliwia skuteczną korektę efektu rozmycia spowodowanego drżeniem rąk bez pogarszania jakości obrazu. Poza funkcją MEGA O.I.S. dostępny jest popularny i wydajny tryb pomocniczy iA (inteligenta automatyka), który obejmuje takie wygodne funkcje, jak inteligentny wybór sceny, wykrywanie twarzy, inteligentne sterowanie czułością ISO itp.

Nowością w aparatach DMC-S5/S2 są również tryby zdjęć panoramicznych i retuszu automatycznego. Dzięki zaokrąglonym krawędziom korpusu nowe aparaty LUMIX znakomicie leżą w dłoni, dzięki czemu użytkownik może oddać się radości robienia pięknych zdjęć i nagrywania wideo.

Najważniejsze rozwiązania technologiczne zastosowane w nowych modelach Panasonic DMC-S5 i DMC-S2:
1. Szerokokątny obiektyw LUMIX z 4-krotnym zoomem optycznym, 16,1-megapikselowy (w modelu S5) oraz 14,1-megapikselowy (w modelu S2) przetwornik CCD i wydajny procesor Venus Engine
Oba nowe aparaty z serii LUMIX są wyposażone w szerokokątny (28 mm) obiektyw LUMIX DC VARIO z 4-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 28-112 mm). Ten zaawansowany obiektyw - obejmujący 6 elementów w 5 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne z 5 powierzchniami asferycznymi - zapewnia wyjątkowe parametry optyczne, a jednocześnie mieści się w smukłym korpusie aparatu. Szerokokątne ustawienie 28 mm dobrze sprawdza się przy wykonywaniu portretów grupowych oraz fotografowaniu obiektów wewnątrz pomieszczeń i dynamicznych krajobrazów. W przypadku oddalonych obiektów można użyć funkcji inteligentnego zoomu, która dzięki nowo wprowadzonej technologii inteligentnej rozdzielczości udostępnia wyższy, 8-krotny stopień powiększenia.

Szybki i wydajny procesor Venus Engine umieszczony w aparatach DMC-S5 i DMC-S2 umożliwia rejestrowanie pięknych obrazów dzięki wyższej jakości obróbki sygnału. Ten wielozadaniowy procesor obrazu charakteryzuje się bardzo krótkim czasem reakcji. Układ autofokusa LUMIX Sonic Speed AF ułatwia uwiecznianie nawet nagłych i ulotnych okazji do zrobienia zdjęcia.

2. Nagrywanie wideo w wysokiej jakości 720p i natychmiastowe udostępnianie obrazów bliskim i znajomym
Aparaty DMC-S5 i DMC-S2 umożliwiają nagrywanie dynamicznego obrazu wideo HD w rozdzielczości 1280 x 720p. Wysokiej jakości obraz doskonale nadaje się do odtwarzania na szerokim ekranie telewizora HD - dotyczy to również zdjęć HD o proporcjach obrazu 16:9.

Dodatkowo funkcja LUMIX Image Uploader ułatwia komunikację z innymi poprzez przesyłanie zdjęć i nagrań wideo do serwisów Facebook i YouTube. W ten sposób można je udostępniać krewnym i znajomym bez specjalnego oprogramowania komputerowego.

3. MEGA O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) i tryb iA (inteligentna automatyka) - duża pomoc w robieniu pięknych zdjęć
Firma Panasonic wprowadziła tryb iA (inteligentna automatyka), chcąc zapewnić maksymalną łatwość obsługi i ograniczyć ilość źle wykonanych zdjęć. Do aktywowania wszystkich przydatnych i wygodnych funkcji pomocniczych wystarczy włączenie trybu iA.

W trybie iA w aparatach DMC-S5 i S2 dostępna jest funkcja MEGA O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) kompensująca drżenie rąk. Oprócz cyfrowej korekcji obrazu funkcja MEGA O.I.S. kompensuje również nagłe zmiany osi wiązki światła, odpowiednio przesuwając obiektyw. Zapobiega to pogorszeniu jakości obrazu i zapewnia wyraźne, ostre zdjęcia. Ponadto jakość zdjęć podnoszą automatyczne funkcje inteligentnego sterowania czułością ISO, inteligentnego wyboru sceny i inteligentnego wykrywania twarzy.

Inne rozwiązania zwiększające satysfakcję z fotografowania:
- Zdjęcie panoramiczne (możliwość robienia poziomych oraz pionowych zdjęć panoramicznych w taki sposób, że każde kolejno wykonywane zdjęcie częściowo pokrywa się z poprzednim)
- Retusz automatyczny (funkcja, która po jednym naciśnięciu przycisku dopasowuje kontrast i jasność zdjęcia, zmieniając w ten sposób jego charakter)
- 2,7-calowy ekran LCD
•YouTube jest znakiem towarowym firmy Google Inc.
•Facebook i logo Facebook są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Facebook, Inc.
•Wszystkie inne nazwy firm i produktów są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.
• Modele telewizorów VIERA umożliwiające odtwarzanie obrazów Motion JPEG za pośrednictwem gniazda karty SD zależą od obszaru sprzedaży.
• Do rejestrowania obrazów ruchomych należy używać karty SD o szybkości „klasy 6"*.
* Klasa szybkości SD określa standard szybkości zapisu ciągłego.
• W przypadku Europy obrazy ruchome można nagrywać w sposób ciągły przez maksymalnie 15 minut.
•To urządzenie jest kompatybilne z kartami pamięci SD/SDHC/SDXC. Kart pamięci SDHC można używać tylko w urządzeniach z nimi kompatybilnych. Kart pamięci SDHC nie można używać w urządzeniach kompatybilnych wyłącznie z kartami pamięci SD. (W przypadku używania karty pamięci SDHC w innym urządzeniu należy zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia).
• Kart pamięci SDHC i SDXC można używać tylko w urządzeniach kompatybilnych z tymi formatami.
• Jeśli używany komputer nie obsługuje kart pamięci SDXC, może pojawić się prośba o sformatowanie karty. (Formatowanie powoduje usunięcie zarejestrowanych obrazów, więc nie należy go wykonywać). Jeśli karta nie zostanie rozpoznana, należy odwiedzić poniższą witrynę pomocy technicznej. http://panasonic.net/avc/sdcard/information/SDXC.html
•Niektóre akcesoria nie są dostępne we wszystkich krajach.
•Wykorzystanie zarejestrowanych lub wydrukowanych materiałów chronionych prawem autorskim do celów innych niż osobista rozrywka jest zabronione, ponieważ narusza prawa właściciela praw autorskich.
•Wygląd i dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 

 

###


O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/


źródło: Panasonic Polska

Panasonic rozwija linię aparatów LUMIX – poznaj nowe modele z serii FS!

Firma Panasonic z przyjemnością przedstawia nowe modele aparatów LUMIX: 16,1-megapikselowy aparat DMC-FS45 oraz 14,1-megapikselowy aparat DMC-FS40 w smuklejszej, bardziej kompaktowej, eleganckiej obudowie. Najnowsze modele z serii FS oferują ultraszerokokątny (24 mm) obiektyw LEICA DC o jasności f/2,5 z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 24-120 mm), Nagrywanie wideo HD, tryb iA (inteligentna automatyka) i atrakcyjne efekty specjalne.

Nowe modele zostały wyposażone w ultraszerokokątny (24 mm) obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMARIT z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 24-120 mm) o jasności f/2,5 który zaprojektowano tak, aby łatwo zmieścił się w kompaktowej obudowie i harmonizował ze smukłym korpusem aparatu. Obiektywem znakomicie fotografuje się nie tylko dynamiczne krajobrazy przy użyciu szerokiego kąta, ale - dzięki jego wyjątkowej jasności - również ruchome obiekty nawet w słabym oświetleniu (np. wewnątrz pomieszczeń lub w nocy). Oryginalny 5-krotny zoom optyczny można zwiększyć do 10-krotnego odpowiednika przy użyciu funkcji iA Zoom (inteligentnego zoomu), która dzięki zastosowaniu technologii inteligentnej rozdzielczości zapewnia jedynie minimalne pogorszenie jakości obrazu. Układ autofokusa Sonic Speed AF i krótki czas uruchamiania zapewniają szybką reakcję, która pozwala uchwycić nawet najbardziej ulotne okazje do zrobienia zdjęcia.

Nowe aparaty LUMIX pozwalają nagrywać wysokiej jakości wideo HD 720p w formacie MP4 (FS45) lub Motion JPEG (FS40). Podczas nagrywania wideo model DMC- FS45*1 udostępnia funkcję zoomu.

Tryb iA (inteligentnej automatyki) powoduje, że użytkownik może całkowicie zdać się na aparat w kwestii doboru parametrów zapewniających udane zdjęcia. Umożliwiają to następujące funkcje: MEGA O.I.S.(optyczny stabilizator obrazu), śledzenie AF*2, inteligentne sterowania czułością ISO, wykrywanie twarzy, inteligentny wybór sceny i inteligentna ekspozycja. Po włączeniu trybu iA te wszechstronne funkcje są stosowane automatycznie, dzięki czemu można fotografować bez męczącego regulowania ustawień przy każdej zmianie warunków.

Ponadto nowo wprowadzone efekty specjalne - efekt miniatury (FS45), zdjęcie panoramiczne, retusz upiększający i retusz automatyczny - dodatkowo zwiększają radość z fotografowania.

Duży 3-calowy (w modelu FS45) lub 2,7-calowy (w modelu FS40) ekran LCD zapewnia znakomitą widoczność w każdych warunkach oświetleniowych dzięki automatycznej regulacji podświetlenia. Nowym rozwiązaniem w modelu DMC-FS45 jest układ ładowania aparatu przez złącze USB obok możliwości zastosowania tradycyjnego zasilacza sieciowego. Komunikowanie się z innymi umożliwia funkcja LUMIX Image Uploader, przy użyciu której można natychmiast udostępniać zdjęcia w serwisie Facebook lub YouTube za pośrednictwem dowolnego komputera.

Dzięki bogatej gamie funkcji nowe aparaty DMC-FS45 i FS40 w smukłej i kompaktowej obudowie umożliwiają każdemu użytkownikowi robienie pięknych zdjęć.

*1 Podczas nagrywania wideo można korzystać z zoomu cyfrowego.
*2 Dostępne tylko w modelu DMC-FS45.
Najważniejsze rozwiązania technologiczne zastosowane w nowych modelach Panasonic DMC-FS45 oraz DMC-FS40:
1. Superjasny (f/2,5) obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMARIT z ultraszerokim kątem 24 mm i 5-krotnym zoomem optycznym
Aparaty DMC-FS45 i FS40 są wyposażone w wysokiej jakości obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMARIT o znakomitej jasności f/2,5. Jest on o ok. 25% jaśniejszy od obiektywów f/2,8, które powszechnie uważa się za jasne. Umożliwia on korzystanie z krótszych czasów otwarcia migawki, a jednocześnie zapewnia wyraźne, ostre, nierozmyte zdjęcia nawet przy słabszym oświetleniu. W połączeniu z funkcją MEGA O.I.S. w trybie iA aparaty DMC-FS45 i FS40 skutecznie eliminują rozmycie powodowane przez ruch fotografowanego obiektu. Ponadto ultraszerokokątne ustawienie 24 mm dostępne w tym obiektywie (odpowiednik w aparacie 35 mm: 24-120 mm) - rzadkość w aparacie kompaktowym - daje fotografującemu większe możliwości kompozycyjne, zapewniając obszar widzenia o ok. 213% większy niż w aparacie 35 mm. Znakomita jakość obiektywu LEICA DC VARIO-SUMMARIT minimalizuje zniekształcenia przy ustawieniu szerokokątnym.
Konstrukcja obiektywu zastosowana w aparatach DMC-FS45 i FS40 - 6 elementów w 5 grupach z 3 soczewkami asferycznymi i 5 powierzchniami asferycznymi - pozwoliła skrócić jego długość całkowitą i średnicę, dzięki czemu obiektyw mieści się w smukłym, kompaktowym korpusie aparatu.

Ten zaawansowany technicznie obiektyw spełnia rygorystyczne normy firmy Leica i charakteryzuje się wyjątkowymi parametrami optycznymi, czyli minimalnym stopniem zniekształceń i aberracji chromatycznych przy jednoczesnym ograniczeniu możliwej poświaty i odblasków.

W aparatach DMC-FS45 i FS40 jest również dostępna funkcja iA Zoom (inteligentny zoom). Jest to rozszerzona funkcja zbliżenia korzystająca z zoomu cyfrowego, ale technologia inteligentnej rozdzielczości powoduje, że fotografowany obiekt można przybliżyć dwukrotnie bardziej niż w przypadku oryginalnego zoomu optycznego przy minimalnym pogorszeniu jakości obrazu. Oznacza to, że 5-krotny zakres optyczny można wirtualnie wydłużyć do jego 10-krotnego odpowiednika.

Wielozadaniowy procesor obrazu Venus Engine charakteryzuje się bardzo krótkim czasem reakcji, co w połączeniu z precyzyjnym układem autofokusa Sonic Speed AF ułatwia „chwytanie" ulotnych okazji do zrobienia zdjęcia. Obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMARIT, przetwornik CCD o wysokiej rozdzielczości oraz wydajny procesor Venus Engine gwarantują wysoką jakość odwzorowania obrazu.

2. Nagrywanie wideo HD przy użyciu jasnego obiektywu
Nowe aparaty DMC-FS45 i FS40 umożliwiają nagrywanie płynnego, dynamicznego obrazu wideo HD w rozdzielczości 1280 x 720p w trybie 30p (NTSC)/25p (PAL) i formacie MP4 (FS45) lub Motion JPEG (FS40). Nagrania można bezpośrednio przesyłać do serwisu YouTube. Wysokiej jakości obraz doskonale nadaje się do odtwarzania na szerokim ekranie telewizora HD - dotyczy to również zdjęć HD o proporcjach obrazu 16:9. Nowością w modelu DMC-FS45 jest specjalny przycisk umożliwiający szybkie przełączanie między trybami fotografowania i nagrywania wideo. Ponadto model DMC-FS45 podczas nagrywania wideo udostępnia funkcję zoomu*.

* Podczas nagrywania wideo można korzystać z zoomu cyfrowego.

Dotyczy modelu DMC-FS45 [MP4]
• Obrazy ruchome w formacie [MP4] można nagrywać w sposób ciągły przez maksymalnie 29 minut 59 sekund. Ponadto obraz ruchomy nagrywany w sposób ciągły w formacie [MP4] może mieć maksymalnie 4 GB.
• Do rejestrowania wideo należy używać karty SD o szybkości „klasy 4".
* Klasa szybkości SD określa standard szybkości zapisu ciągłego.

Dotyczy modelu DMC-FS40 [Motion JPEG] *Tryb nagrywania 30p
• Modele telewizorów VIERA umożliwiające odtwarzanie obrazów Motion JPEG za pośrednictwem gniazda karty SD zależą od obszaru sprzedaży.
• Do rejestrowania obrazów ruchomych należy używać karty SD o szybkości „klasy 6"*.
* Klasa szybkości SD określa standard szybkości zapisu ciągłego.
• W przypadku Europy obrazy ruchome można nagrywać w sposób ciągły przez maksymalnie 15 minut.

3. Tryb iA (inteligentna automatyka) i różne efekty specjalne - bardziej atrakcyjne i łatwiejsze fotografowanie
Firma Panasonic wprowadziła tryb iA (inteligentna automatyka), chcąc zapewnić maksymalną łatwość obsługi i ograniczyć ilość nieudanych zdjęć. Wszystkie przydatne i wygodne funkcje pomocnicze - stabilizator MEGA O.I.S., śledzenie AF, inteligentne sterowanie czułością, wykrywanie twarzy, inteligentny wybór sceny i inteligenta ekspozycja - są aktywowane automatycznie po włączeniu trybu iA. Aparaty DMC-FS45 i DMC-FS40 są wyposażone nie tylko w szeroką gamę funkcji podstawowych, ale również w różne opcje ułatwiające fotografowanie i zwiększające jego atrakcyjność. W trybie miniatury w modelu DMC-FS45 peryferyjne partie obrazu są lekko rozmywane oraz zwiększane jest nasycenie i kontrast, skutkiem czego zdjęcie wygląda jak diorama. Obraz wideo nagrywany w tym trybie jest odtwarzany z 10-krotnym przyspieszeniem, co daje zabawny efekt*.
W obu aparatach - DMC-FS45 i FS40 - dostępne są funkcje zdjęcia panoramicznego i retuszu upiększającego. Tryb panoramy umożliwia robienie poziomych oraz pionowych zdjęć panoramicznych w taki sposób, że każde kolejno wykonywane zdjęcie częściowo pokrywa się z poprzednim. Funkcja retuszu upiększającego, udostępnia różne efekty kosmetyczne przeznaczone do zdjęć portretowych.

* W trybie [EFEKT MINIATURY] nie jest nagrywany dźwięk, a zarejestrowany obraz odpowiada ok. 1/10 czasu nagrywania. (Jeśli rejestrowanie trwa 10 minut, uzyskane nagranie obrazu ruchomego będzie mieć około 1 minuty długości).

Inne rozwiązania zwiększające satysfakcję z fotografowania
- 3-calowy inteligentny ekran LCD z trybem wysokiego kąta (FS45) lub 2,7-calowy ekran LCD (FS40)
- Możliwość ładowania przy użyciu zasilacza/złącza USB (FS45)
- Retusz automatyczny
- LUMIX Image Uploader

Uzupełnieniem linii FS jest podstawowy model DMC-FS28, który oferuje:

- Szerokokątny (28 mm) obiektyw LUMIX DC z 4-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 28-112 mm)
- 14,1-megapikselowy przetwornik CCD
- Układ autofokusa Sonic Speed AF
- Tryb iA (inteligentna automatyka) z funkcjami MEGA O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), śledzenia AF, inteligentnego sterowania czułością ISO, wykrywania twarzy, inteligentnego wyboru sceny i inteligentnej ekspozycji
- Nagrywanie wideo HD 720p w formacie Motion JPEG
- Retusz automatyczny
- Zdjęcia panoramiczne
- 2,7-calowy inteligentny ekran LCD (230 000 punktów)
- LUMIX Image Uploader

Leica jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Leica Microsystems IR GmbH.
Obiektywy LEICA DC VARIO-SUMMARIT są produkowane przy użyciu przyrządów pomiarowych i systemów kontroli jakości, które posiadają certyfikat firmy Leica Camera AG potwierdzający zgodność z jej standardami jakości.

•YouTube jest znakiem towarowym firmy Google Inc.
•Facebook i logo Facebook są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Facebook, Inc.
•Wszystkie inne nazwy firm i produktów są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.
•To urządzenie jest kompatybilne z kartami pamięci SD/SDHC/SDXC. Kart pamięci SDHC można używać tylko w urządzeniach z nimi kompatybilnych. Kart pamięci SDHC nie można używać w urządzeniach kompatybilnych wyłącznie z kartami pamięci SD. (W przypadku używania karty pamięci SDHC w innym urządzeniu należy zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia).
• Kart pamięci SDHC i SDXC można używać tylko w urządzeniach kompatybilnych z tymi formatami.
• Jeśli używany komputer nie obsługuje kart pamięci SDXC, może pojawić się prośba o sformatowanie karty. (Formatowanie powoduje usunięcie zarejestrowanych obrazów, więc nie należy go wykonywać). Jeśli karta nie zostanie rozpoznana, należy odwiedzić poniższą witrynę pomocy technicznej.
http://panasonic.net/avc/sdcard/information/SDXC.html
•Niektóre akcesoria nie są dostępne we wszystkich krajach.
•Wykorzystanie zarejestrowanych lub wydrukowanych materiałów chronionych prawem autorskim do celów innych niż osobista rozrywka jest zabronione, ponieważ narusza prawa właściciela praw autorskich.
•Wygląd i dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 

###


O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/

 

źródło: Panasonic Polska

Czyste cięcia bez wysiłku. Tarcze pilarskie „Expert” firmy Bosch

• Wyjątkowa trwałość i niski poziom drgań
• Do drewna, płyt i materiałów kompozytowych, metali nieżelaznych oraz tworzyw sztucznych
• Do stosowania w różnego rodzaju pilarkach od formatówek do ukośnic

Nowe tarcze pilarskie „Expert" firmy Bosch to symbol precyzyjnego i czystego cięcia. Bogaty program produktów oferuje tarcze spełniające niemal wszystkie wymagania i przeznaczone do wszelkiego rodzaju zastosowań.

Tarcze uniwersalne do narzędzi stacjonarnych
Tarcze pilarskie „Expert for Wood" i „Expert for Multi Material" są przeznaczone do stosowania w ukośnicach (np. linii niebieskiej Bosch GCM), zagłębiarkach (np. Bosch GKT) oraz stołowych piłach tarczowych. Można je stosować do cięcia drewna, materiałów kompozytowych, metali kolorowych oraz tworzyw sztucznych. Tarcze wykonują wyjątkowo czyste cięcia o szerokości szczeliny 2,4 mm. Szlifowane i ostre zęby w technologii „Razor Technology" gwarantują szybkie tempo cięcia przy minimalnym nakładzie sił. Specjalna powłoka „Proteqtion" chroni tarczę przed przywieraniem obcych materiałów, takich jak żywica czy klej, a dodatkowo chłodzi ją i ma działanie antykorozyjne.

Specjalne tarcze do formatówek i stołowych pił tarczowych
Tarcze pilarskie „Expert for Wood" i „Expert for Laminated Panel" to specjalistyczny osprzęt do cięcia drewna i materiałów kompozytowych z wykorzystaniem formatówek, ukośnic do paneli lub stołowych pił tarczowych (np. linii niebieskiej Bosch GTS). Oferują wysoką jakość cięcia w całym okresie użytkowania. Wyjątkowo gęsta i dopasowana do właściwości danego materiału mieszanka węglików spiekanych „Dura Technology" obniża zużycie zębów tarczy.

Korpus tarcz jest wykonany ze stali klasy HRC 46. Wycinane laserowo szczeliny dylatacyjne w korpusie zwiększają stabilność tarczy. Kolejną zaletą jest pierścień obiegowy, który zwiększa sztywność tarczy, dzięki czemu nie odkształca się ona wskutek działania ciepła powstającego podczas cięcia.

Tarcze pilarskie „Expert" firmy Bosch są dostępne w sprzedaży od stycznia 2012 r.

 

 

###


Dział branżowy Bosch Elektronarzędzia należący do Grupy Bosch jest wiodącym na świecie producentem elektronarzędzi i osprzętu do elektronarzędzi. W 2010 roku dział osiągnął obroty w wysokości ok. 3,5 mld euro, w tym 90% poza granicami Niemiec. Dział obejmujący takie marki jak: Bosch, Skil i Dremel, jest symbolem postępu technicznego. Ważnymi czynnikami sukcesu są innowacyjność i tempo wprowadzania innowacji. Każdego roku Bosch Elektronarzędzia wprowadza na rynek ponad 100 nowości. 37% obrotów osiągniętych w 2010 roku przypada na produkty, które są dostępne w sprzedaży nie dłużej niż dwa lata. Wszystkie pięć segmentów produktowych działu Bosch Elektronarzędzia: elektronarzędzia ręczne, elektronarzędzia stacjonarne, osprzęt, technika pomiarowa oraz elektronarzędzia ogrodowe rozwijają się w tempie szybszym niż rynek.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników, odnotowały w 2011 obrót w wysokości 51,4 mld euro (dane szacunkowe). Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ponad 4 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch-press.com, www.bosch.pl

 

źródło: Bosch Polska

 

COOLPIX S9300 i COOLPIX S6300 - Zoom na styl

COOLPIX S9300 i COOLPIX S6300 - nowe stylowe aparaty kompaktowe Nikona typu superzoom dzięki dużemu przybliżeniu oraz zaawansowanym rozwiązaniom fotograficznym i filmowym doskonale sprawdzają się podczas podróży, na imprezach sportowych oraz koncertach. COOLPIX S9300 wyposażony został w 18-krotny, a COOLPIX S6300 w 10-krotny zoom optyczny. W nowych modelach zastosowano ponadto matryce CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, funkcję redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu, czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo model S9300 posiada wbudowany GPS.

„COOLPIX S9300 jak i COOLPIX S6300 pozwalają na rejestrowanie przygód w wielkim stylu. Zarówno w przypadku wykonywania zdjęć, jak i nagrywania filmów Full HD w dużym zbliżeniu, nowe, wyposażone w superzoom aparaty COOLPIX bez trudu spełnią stawiane im wymagania. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak tryb Auto HDR, fotografowanie 3D oraz wbudowany GPS" - mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe BV

Zoom najlepszy w swojej klasie: COOLPIX S9300

COOLPIX S9300 wyróżnia się smukłym, eleganckim korpusem (30,6 mm w najszerszym miejscu). Dzięki temu aparat może z łatwością zmieścić się w kieszeni kurtki lub torebce. Pomimo kompaktowych rozmiarów aparat oferuje szeroką gamę zaawansowanych rozwiązań. COOLPIX S9300 został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw NIKKOR z 18-krotnym zoomem optycznym, dysponującym szerokim zakresem ogniskowych od 25 do 450 mm. Dzięki temu aparat doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, oferując dużą swobodę w komponowaniu ujęć. Funkcja redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej sprawia, że zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów są zawsze wyraźne. 3-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości (921 tys. punktów), wykorzystujący technologię Clear Color Display, dodatkowo ułatwia kadrowanie oraz przeglądanie zdjęć i filmów w rozdzielczości Full HD.

Z myślą o miłośnikach filmowania COOLPIX S9300 został wyposażony w innowacyjną funkcję nagrywania, pozwalającą na zatrzymanie i wznowienie zapisu. Dzięki temu aparat tworzy jeden plik filmowy, który można płynnie odtworzyć.

Funkcja Łatwa panorama 360/180 stopni pozwala tworzyć dynamiczne zdjęcia panoramiczne w pionie i w poziomie. Dodatkowo wbudowany odbiornik GPS umożliwia dodawanie do zdjęć znaczników geograficznych oraz śledzenie trasy podróży.

Aparat COOLPIX S9300 dostępny będzie w czterech kolorach: czerwonym, srebrnym, czarnym i granatowym. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie marca 2012 r.

Sprytny i piękny: COOLPIX S6300

COOLPIX S6300 to elegancki aparat przeznaczony dla miłośników stylu i nowych technologii. Nowoczesne wzornictwo i wiosenna gama kolorów - od różowego po niebieski - sprawiają, że aparat idealnie pasuje do każdej okazji.

Niewielka kompaktowa obudowa kryje szereg zaawansowanych rozwiązań. COOLPIX S6300 wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym i funkcją redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Dzięki temu aparat doskonale oddaje wszystkie szczegóły obrazu, nawet w słabym oświetleniu.

Tym, którzy lubią bawić się fotografią COOLPIX S6300 oferuje możliwość wykonywania zdjęć 3D. Ten specjalny tryb fotografowania łączy dwa zdjęcia zrobione z dwóch różnych pozycji, by stworzyć trójwymiarowy obraz, który można odtworzyć na telewizorach i komputerach obsługujących tryb 3D. Aby dodatkowo uatrakcyjnić zdjęcia, można korzystać z wbudowanych efektów filtrów, takich jak Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor.

Dzięki specjalnemu przyciskowi, w łatwy i szybki sposób, można przełączyć aparat w tryb nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p), a 19 programów tematycznych umożliwia automatyczne dostosowanie ustawień aparatu do popularnych efektów czy miejsc.

COOLPIX S6300 dostępny będzie w sześciu kolorach: czarnym, srebrnym, czerwonym, różowym, złotym i niebieskim. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie lutego 2012 r.

 

 

###

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

 

źródło: Nikon Polska

Nowość od Sony: innowacyjne głośniki do smartfonów

Niepowtarzalny wygląd, emisja dźwięku we wszystkich kierunkach (360°), strumieniowa transmisja muzyki przez Bluetooth, funkcja ładowania - i jeszcze więcej


Firma Sony stworzyła oryginalne, stylowo wyglądające urządzenie, które pozwala wypełnić pokój muzyką ze smartfonu, telefonu iPhone lub iPoda*. Opracowana przez Sony technologia emisji dźwięku we wszystkich kierunkach (360° Circle Sound) umożliwiła połączenie w jednym niedużym urządzeniu fantastycznego wyglądu z doskonałym dźwiękiem.

W odróżnieniu od standardowych konstrukcji, głośniki oparte na technologii 360° Circle Sound gwarantują doskonale zrównoważone brzmienie w całym pomieszczeniu. W efekcie głośnik można ustawić w dowolnie wybranym miejscu - w domu lub w ogrodzie - i za każdym razem uzyskać świetny dźwięk.

Głośniki oparte na technologii 360° Circle Sound gwarantują doskonale zrównoważone brzmienie w całym pomieszczeniu. W efekcie głośnik można ustawić w dowolnie wybranym miejscu - w domu lub w ogrodzie - i za każdym razem uzyskać świetny dźwięk.

Oprócz innowacyjnej technologii 360° Circle Sound, w głośniku SRS-BTV25 wykorzystano system bezprzewodowego przesyłania muzyki przez łącze Bluetooth, co umożliwia wygodne odtwarzanie nagrań ze smartfonów, w tym telefonu iPhone, i innych urządzeń z łączem Bluetooth: odtwarzaczy Walkman®, iPodów Touch i iPadów.

Dzięki małym wymiarom, mocnemu brzmieniu i emisji dźwięku we wszystkich kierunkach, głośnik SRS-BTV25 sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. W pełni zasługuje na miano bezprzewodowego: wystarczy połączyć się z nim z używanego urządzenia Bluetooth. A jeśli dodać do tego łatwe przenoszenie, otrzymamy doskonałe urządzenie do słuchania muzyki, zarówno podczas wypoczynku w samotności, jak i w czasie zabawy w gronie przyjaciół.

Głośnik nie jest jednak przeznaczony tylko dla posiadaczy smartfonów i odtwarzaczy muzycznych: może współpracować z każdym urządzeniem z łączem Bluetooth i odtwarzać bogaty dźwięk. Z pewnością zainteresuje to miłośników gier.

Kolejną mocną stroną głośnika SRS-BTV25 jest atrakcyjny wygląd, podkreślający finezję zastosowanych w nim rozwiązań technicznych. Urządzenie dostępne jest w kolorze czarnym i białym.

Port wejścia audio mini jack pozwala na podłączanie odtwarzaczy bez łącza Bluetooth. A dla maksymalnej wygody, podczas słuchania nagrań ze smartfonu lub telefonu iPhone można również ładować akumulator przez wbudowany port USB.

Głośnik SRS-BTV25 doskonale pokazuje, jak dużą wagę przywiązują projektanci Sony do różnych aspektów produktu: od unikatowego systemu emisji dźwięku po atrakcyjne wzornictwo. Urządzenie zwróci więc na siebie uwagę w każdym pokoju i będzie doskonałym uzupełnieniem smartfonu, tabletu lub odtwarzacza muzycznego.

Model RDP-V20iP , również oparty na technologii 360° Circle Sound, pełni funkcję doku z głośnikami do telefonu iPhone i iPoda. Umożliwia ładowanie zadokowanego urządzenia i może być zdalnie sterowany za pomocą znajdującego się w zestawie pilota.

Dzięki wewnętrznemu akumulatorowi na 5 godzin odtwarzania, urządzenie doskonale sprawdza się w roli urządzenia przenośnego - łatwego do przenoszenia i pozwalającego na słuchanie muzyki w każdym miejscu.

Podobnie jak model SRS-BTV25, dok RDP-V20iP wyróżnia się mocnym uderzeniem przy małej wadze, co jest zasługą zaawansowanego systemu wzmacniania basów. Wspólną cechą obu urządzeń jest także starannie dopracowany wygląd. Nabywcy doku mają natomiast do wyboru trzy wersje kolorystyczne: czarną, białą i czerwoną.

 

 

 

źródło: Sony Polska

CES 2012 - Samsung Surround Soundbar i nowe zestawy kina domowego z hybrydowym wzmacniaczem wyposażonym w lampy próżniowe

Samsung Electronics zaprezentował na targach elektroniki użytkowej CES 2012 nową ofertę zestawów kina domowego.

Urządzenia zapewniają wysoką jakość obrazu i dźwięku, która zadowoli zarówno entuzjastów rozrywki domowej, jak i audiofilów. Flagowe produkty firmy Samsung to:

- Kino domowe Samsung HT-E6750W z 7.1-kanałowym dźwiękiem i odtwarzaczem Blu-ray 3D - pierwszy zestaw wykorzystujący opracowaną przez firmę Samsung autorską technologię hybrydowego wzmacniacza wyposażonego w lampy próżniowe. Bliźniaczy model tego kina domowego (HT-E6730W) jest zdobywcą nagrody CES Innovations Design and Engineering Award.

- Bezprzewodowy zestaw kina domowego Blu-ray 3D Samsung HT-E5500W - kino domowe, oferujące wyśmienity dźwięk surround i niepowtarzalną jakość obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p.

- Samsung Surround Soundbar HW-E550 z głębią dźwięku 3D - wielofunkcyjny głośnik tworzący wirtualny dźwięk surround.

„Konsumenci pragną odtworzyć w warunkach domowych jakość doświadczeń płynących z oglądania filmu w kinie, by mogli się nią cieszyć w dowolnej chwili z rodziną i przyjaciółmi," powiedział Sangchul Lee, starszy wiceprezes Samsung Electronics. „Firma Samsung została uznana za wiodącego producenta zestawów kina domowego, które oferują najczystszy dźwięk i porywające obrazy HD. W tym roku poprzeczkę podnieśliśmy jeszcze wyżej dzięki poprawionemu dźwiękowi i niezrównanej jakości obrazu, by konsumenci mieli jeszcze większy wybór najlepszych urządzeń rozrywki domowej".

Przełomowe technologie doskonałego dźwięku i kinowej rozrywki w domu

Dyskusje na temat korzyści płynących z używania wzmacniaczy cyfrowych lub opartych na lampach próżniowych toczą się od dawna. Wielu użytkowników docenia czysty dźwięk, który wzmacniacze cyfrowe oferują przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, ale często uważają też, że wzmacniacze oparte na lampach próżniowych generują pełniejszy i bogatszy dźwięk.

Samsung zaprezentował technologię hybrydową, która oferuje najlepsze cechy obu typów wzmacniaczy - kryształowo czysty dźwięk wzmacniacza cyfrowego i cieplejsze tony lamp próżniowych. Co więcej, lampy próżniowe oferują dodatkową oktawę dźwięku bez zniekształceń.

Technologia Crystal Amp Plus firmy Samsung dostępna jest w zestawach kina domowego HT-E6750W i HT-E5500W. Oferuje odtwarzanie czystego dźwięku cyfrowej jakości, jednocześnie chroniąc głośniki i słuchaczy przed potencjalnie szkodliwymi skokami głośności.

Zarówno model HT-E6750W, jaki i HT-E5500W posiadają wbudowaną obsługę komunikacji Wi-Fi, która zapewnia dostęp do świata rozrywki sieciowej i tysięcy aplikacji możliwych do pobrania ze sklepu Samsung Apps.

Zestawy umożliwiają poprawę jakości obrazu z płyt DVD, filmów z internetu lub podłączonych nośników danych, takich jak odtwarzacze przenośne lub kamery poprzez podniesienie rozdzielczości do Full HD 1080p. Każdy zestaw kina domowego wykorzystuje opracowany przez firmę Samsung układ sterujący (SoC - system on a chip) wyposażony w najnowsze algorytmy poprawiające jakość obrazu, a także liczne kodeki HD.

Elegancki styl i wyrafinowanie

Samsung HT-E6750W to 1330 watowy, 7.1-kanałowy zestaw oferujący dźwięk o niezwykle wysokiej jakości oraz unikalne efekty dźwiękowe 3D surround. Kino HT-E6750W posiada cztery wysokie kolumny głośnikowe, o zwartym, minimalistycznym wzornictwie. Ruchome głośniki pozwalają regulować ich ustawienie. Zastosowane w zestawie bezprzewodowe tylne kolumny umożliwiają dowolne ich umiejscowienie bez konieczności stosowania kolejnego zestawu przewodów.

Membrany głośników wykonane są z włókna szklanego, poprawiającego jakość dźwięku i zmniejszającego jego zniekształcenia. Połączenie innowacyjnego wzmacniacza wyposażonego w lampy próżniowe oraz specjalnie zaprojektowanych kolumn, a także bezprzewodowych głośników tylnych tworzy w efekcie najlepszy zintegrowany zestaw kina domowego. Eleganckie wzornictwo zestawu HT-E6750W podkreślają lampy próżniowe, które podczas pracy emitują ciepłą, łagodną poświatę.

W skład zestawu wchodzi sześć głośników: głośnik kanału centralnego, dzięki któremu dialogi i mowa jest bardzo wyraźna, duży ale dyskretny subwoofer, dwie kolumny z wbudowanymi głośnikami wysokotonowymi oraz dwa głośniki surround.

Wysoka jakość obrazu i dźwięku surround

Dzięki nowym technologiom optymalizującym dźwięk i obraz oraz poprawionej wydajności, użytkownicy będą zachwyceni możliwościami oglądania filmów w 2D i 3D oferowanymi przez zestaw kina domowego Blu-ray 3D HT-E5500W firmy Samsung.

Składający się z sześciu głośników, 5.1-kanałowy zestaw wykorzystuje zaawansowane algorytmy analizujące dźwięk głośników tylnych. Pozwala to na stworzenie wrażenia posiadania dwóch dodatkowych kanałów dźwięku. Zestaw kina domowego wyposażono również w nową technologię dźwięku 3D firmy Samsung, która synchronizuje przestrzenną ścieżkę dźwiękową z obrazem 3D na ekranie. Oferowana przez zestaw HT-E5500W funkcja BD Wise Plus automatycznie reguluje ustawienia telewizora Samsung, by zapewnić optymalny obraz.

Dzięki dwóm wejściom HDMI 1.4a zestaw HT-E5500W pozwala użytkownikom na podłączenie do niego w prosty sposób dekodera telewizji cyfrowej lub konsoli do gier. Urządzenie posiada też złącze dla urządzeń iPod®/iPhone®.

Potężne możliwości głębi przestrzennego dźwięku

Samsung Surround Soundbar HW-E550 daje użytkownikom większą swobodę aranżacji i ustawienia głośników. Można go umieścić pod telewizorem lub podzielić na dwie osobne kolumny. Po przymocowaniu głośników do dołączonej podstawy pełnią funkcję tradycyjnego, 2.1-kanałowego zestawu kolumn.

Oprócz tego, HW-E550 oferuje system aktywnego monitorowania dźwięku Smart Volume, który zapobiega skokom głośności podczas zmieniania kanałów telewizyjnych lub przełączania stacji radiowych. Funkcja ta nie tylko chroni słuch użytkowników, ale również same głośniki, zapewniając w ten sposób dłuższą żywotność urządzenia. Zestaw HW-E550 posiada sześć zaprogramowanych ustawień - film, gra, sztuka, muzyka, wiadomości i sport, które zapewniają optymalną jakość dźwięku dostosowaną do wybranego programu. Technologia głębi dźwięku 3D firmy Samsung synchronizuje również ścieżkę dźwiękową z obrazami 3D, co tworzy głębię pełną dodatkowych wrażeń. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się realistycznymi, kinowymi efektami dźwięku surround bez konieczności używania dodatkowych głośników satelitarnych.

Samsung Surround Sound Bar HW-E550 wyposażono w dwa wejścia i jedno wyjście HDMI, umożliwiające podłączenie zestawu do odtwarzaczy Blu-ray, dekoderów telewizji cyfrowej i konsol do gier. Obsługa zwrotnego kanału audio (ARC - Audio Return Channel) w HDMI łączy dźwięk i obraz, co eliminuje konieczność korzystania z osobnych przewodów audio. HW-E550 obsługuje komunikację w standardzie Bluetooth, umożliwiającą bezprzewodowe odtwarzanie plików muzycznych z innych urządzeń obsługujących ten typ komunikacji. Złącze USB umożliwia podłączenie kolejnych urządzeń.

Samsung Surround Soundbar HW-E550 ma niewielką średnicę i wagę - jej główny głośnik waży niecałe 2 kg i może być montowany na ścianie. Dzięki autorskiej technologii dwupasmowej komunikacji bezprzewodowej 5.2/5.8GHz opracowanej przez firmę Samsung, do połączenia głośników i subwoofera nie są potrzebne przewody. Subwoofer pracuje w paśmie przenoszenia od 40Hz do 200Hz i może zostać umieszczony w dowolnym punkcie w pomieszczeniu bez utraty jakości dźwięku.

 

 

źródło: Samsung Polska

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)