COCOROBO – odkurzanie przestaje być nudne!

Nowe urządzenie firmy Sharp nie tylko posprząta mieszkanie, ale również z nami porozmawia. COCOROBO to pierwszy autonomiczny odkurzacz skonstruowany przez firmę Sharp. Model RX-V100 potrafi mówić w kilku językach, wyposażony jest w moduł łączności Wi-Fi, 1,3 megapikselową kamerę oraz możliwość kontroli za pomocą smartfonów.

Robot o wymiarach 346 x 346 x 96 mm posiada baterię pozwalającą na godzinę pracy, przy czym ponowne, pełne, naładowanie nie zajmie więcej niż 4 godziny. Wraz z akumulatorem urządzenie waży 3,3 kg. Model ten zadebiutuje w Japonii na początku czerwca tego roku i będzie kosztować ok. 130 tysięcy jenów japońskich.

COCOROBO sprawi, że nudna czynność, z jaką zwykle kojarzy się nam odkurzanie, zacznie być zabawna. Robot rozumie 35 zwrotów w 4 językach: japońskim, chińskim, angielskim oraz kansai - południowozachodnim, zabawnym, japońskim dialekcie. Podczas sprzątania COCROBO nie tylko będzie potrafił odpowiedzieć na wypowiadane w jego kierunku komendy. Dzięki wbudowanym światłom LED i kamerze o rozdzielczości 640x480 pikseli wreszcie będziemy mogli zobaczyć, co kryje się w najbardziej niedostępnych i mrocznych zakamarkach naszych mieszkań, do których COCOROBO dotrze bez trudu, wykonując swoją misję uwolnienia nas od kurzu i brudu, jak przystało na małego, dzielnego robota! Wykonane w ten sposób zdjęcia będzie można zobaczyć na ekranie komputera, a także smartfonów opartych o systemy operacyjne iOs oraz Android. Za ich pomocą będziemy mogli również kontrolować robota a nawet zabawić się w szpiega i sprawdzić, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. COCOROBO będzie również reagował na polecania wydawane za pomocą specjalnego pilota do zdalnego sterowania robotem.

Model RX-V100 od zwykłych odkurzaczy odróżnia się również tym, że wyposażony jest w unikalną technologię firmy Sharp - Plasmacluster. Pozwala ona wyeliminować przykre zapachy pochodzące z wydmuchiwanego powietrza a także, odświeża je uwalniając otoczenie od elektrostatyki, która wysusza skórę. Dodatkowo technologia Plasmacluster zwiększa wilgotność powietrza.