Wpisy z miesiąca Styczeń 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Styczeń 2012

Szalona kolorystyka i szalone ceny. Stylowy charakter nowego VH-210.

Niedrogie, atrakcyjne i proste w obsłudze - Seria Olympus Smart zyskuje nowe wspaniałe kompaktowe modele. Niektóre z najbardziej kolorowych i najładniejszych rzeczy przynoszą także najwięcej radości. Tak jak nowe, kompaktowe aparaty fotograficzne Olympus VH-210. Inteligentne, smukłe i proste w obsłudze, sprawią, że stale będziesz mieć pokusę robienia zdjęć, gdyż jest to proste i daje tak wspaniałe rezultaty. Zaokrąglone krawędzie, ładna forma, metalowe powierzchnie nadają modelowi VH-210 elegancki wygląd. Nazwy kolorów zostały zainspirowane przez owoce: Czerwień jabłka, Fiolet winogron, Pomarańcz moreli, Biel liczi, Zieleń kiwi, oraz Czerń jagody. 

Funkcje takie jak i-Auto, czy też Tryb Upiększania, automatycznie dobierają właściwe ustawienia, dzięki czemu z łatwością możesz rejestrować wysokiej jakości zdjęcia i filmy. 14 megapikseli, oraz szerokokątny obiektyw, 5-krotny zoom (26-130 mm*), zadbają o resztę. Możesz też tworzyć zabawne i ciekawe efekty korzystając zarówno z magicznych filtrów jak i trybu 3D (Red & Cyan), a uzyskane rezultaty ciekawie zaprezentują się zarówno na dużym 3 calowym ekranie LCD aparatu, jak i na innych monitorach po bezprzewodowym przesłaniu ich z karty Eye-Fi do sieci lub komputera. Mając tak bogate opcje, VH-210 oferuje doskonałą wartość za cenę, w jakiej będzie oferowany.

Ładnie mu w fiolecie, zachwyca w zieleni
Niezależnie od tego gdzie się wybierasz, bez względu na to co robisz i w jakich kolorach gustujesz, razem z VH-210 zawsze będzie ci "do twarzy". Niespotykana, jak na tę kategorię cenową, całkowicie metalowa obudowa gwarantuje trwałość sprzętowi. Projektanci Olympus, wczuwając się we współczesną stylistykę, ograniczyli do minimum liczbę niezbędnych przycisków i pokręteł. Z bliskimi naturze wersjami kolorystycznymi lepiej korespondują delikatne krzywizny, dzięki czemu aparat doskonale leży w rękce niczym wygładzony przez morskie wody, gładki kamień. Dzięki smukłym wymiarom z łatwością wsuniemy aparat do kieszeni, czy torebki.

Prosty wygląd, łatwa obsługa
Mniej znaczy czasem więcej, jeśli chodzi o manualną kontrolę. Zastąpiono przełączniki oraz ustawienia automatycznymi rozwiązaniami wykonującymi za Ciebie całą pracę, gdy naciskasz spust migawki. W efekcie powstał aparat, który jest łatwy w obsłudze i ułatwia spontaniczne fotografowanie rejestrując zdjęcia i firmy. Dzięki 14 megapikselom i szerokokątnemu obiektywowi, 5-krotnemu zoomowi optycznemu, oraz wbudowanej cyfrowej stabilizacji obrazu, Twoje zdjęcia zawsze wychodzą wyraziście i mają odpowiednią jasność. Zaś tryb Makro pozwoli skupić się na zbliżeniach drobnych detali z zachowaniem bogatej kolorystyki, a tryb 3D Red & Cyan umożliwi tworzenie trójwymiarowych zdjęć, jakie można prezentować nawet na ekranach zwykłych telewizorów emitujących obraz 2D. Z kolei dziewięć magicznych filtrów pozwala na dodawanie bezpośrednio w aparacie efektów specjalnych do zdjęć i filmów - co jest kolejną rzadkością w tej kategorii cenowej.

Co jednak najważniejsze - mając VH-210 będziesz uzyskiwać wspaniałe rezultaty. Tryb i-Auto rozpoznaje osiem najpowszechniej fotografowanych rodzajów scen i automatycznie dobiera właściwe ustawienia dla zapewniania możliwie najlepszego obrazu na finalnym zdjęciu. Począwszy od Śledzącego AF i Technologii Kompensacji Cienia, aż po Detekcję Twarzy i Tryb Upiększania, aparat VH-210 zaspokaja niemal wszelkie potrzeby codziennego fotografowania, niezależnie od tego, czy przejawiasz talent do fotografii, czy po prostu lubisz pamiątki w postaci zapisanych obrazów. Wystarczy, że będziesz naciskać spust migawki, o resztę dba aparat.

Przygotowany w sześciu wersjach kolorystycznych model VH-210 pojawi się na rynku w lutym 2012 r.

Design:
Aparat dostępny w sześciu wyrazistych wersjach kolorystycznych:
Czerwień jabłka, Fiolet winogrona, Pomarańcz modeli, Biel liczi, Zieleń kiwi oraz Czerń jagody.
Smukły korpus, by zawsze można było wygodnie zabrać aparat ze sobą.
W pełni metalowa obudowa.
Jakość obrazu:
Szerokokątny obiektyw, 5-krotny zoom optyczny (26-130mm*), dla wygodnego komponowania zbliżeń i ujęć szerokokątnych.
Filmowanie 720p HD z dźwiękiem, to obrazy filmowe o doskonałej jakości.
14 megapikselowej jakości pełnoformatowe filmy, zdjęcia i wydruki.
Cyfrowa stabilizacja obrazu redukująca poruszenie zdjęć.
Walory użytkowe:
3-calowy kolorowy ekran LCD (460,000 punktów) dla wygodnego kadrowania, sprawdzania, oraz prezentowania zdjęć.
Detekcja Twarzy oraz Technologia Kompensacji Cienia, by możliwie najlepiej uchwycić twarze fotografowanych postaci.
Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto) oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości.
Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).
Kreatywność i wszechstronność:
Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do filmów HD oraz zdjęć: Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie oko, Zmiękczona ostrość, Migotanie (tylko zdjęcia), Akwarela oraz Odbicie.
Tryb fotografowania 3D (Red & Cyan) dla intensywnego realizmu scen wraz z możliwością prezentowania ich na ekranach 2D.
Tryb Upiększania, by ukryć niepożądane skazy cery portretowanej postaci.
Możliwości podłączeń:
Kompatybilność z kartą Eye-Fi dla automatycznego bezprzewodowego przenoszenia zdjęć na strony internetowe i do komputera osobistego.
Inne istotne funkcje i właściwości:
Oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, miejsc lokalizacji lub wydarzeń.
ISO 80 to 1600.
Kompatybilność z kartami pamięci SDHC oraz SDXC **.
Wbudowana lampa błyskowa.
Zintegrowana w aparacie funkcja pomocy.
Ładowanie poprzez USB.


* Ekwiwalent dla formatu 35mm.
** SD jest znakiem handlowym SD Card Association. UHS Speed Class nie jest wspierane.

 

Nagroda Innovations Design and Engineering Awards CES 2012 dla telewizorów Samsung LED ES8000, ES7500, ES6800 oraz plazmy E8000

Doskonała jakość obrazu i dźwięku, wprowadzenie sterowania głosem, a także gestem oraz niezwykły design - to cechy nowych telewizorów firmy Samsung, które zaprezentowano na targach CES 2012. Innowacyjność i wizja firmy Samsung została po raz kolejny doceniona przez organizatorów targów nagrodą Innovations Design and Engineering Awards CES 2012. Otrzymały ją między innymi flagowe serie telewizorów LED ES8000, ES6800 oraz plazmowe E8000, które już wiosną trafią do sprzedaży w Polsce.

W wyróżnionych telewizorach firma Samsung Electronics realizuje swoją wizję sposobu, w jaki będziemy zarządzać systemami domowej rozrywki, przeglądać treści multimedialne i łączyć różnego typu urządzenia z telewizorami. Na użytkowników czeka wiele interesujących funkcji i możliwości:

Smart Interaction - uruchamianie i korzystanie w łatwiejszy sposób z aplikacji dzięki technologii, która rozpoznaje gesty, rysy twarzy i mowę.
Smart Content - udostępnianie zdjęć, notatek i innych informacji w internetowej chmurze. Możliwość wybrania i oglądania większej liczby filmów, seriali, treści dostępnych na żądanie, programów muzycznych, sportowych czy edukacyjnych dzięki Samsung Media Hub oraz Samsung Apps.
Smart Evolution - zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych telewizorów firmy Samsung możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje. Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później.
Intuicyjne sterowanie

Prezentowane na targach CES 2012 telewizory premium Samsung Smart TV są wyposażone w technologię Samsung Smart InteractionTM - intuicyjną platformę wykorzystującą rozpoznawanie słów, gestów i rysów twarzy. Technologia ta uzupełnienia tradycyjnego pilota, a jej celem jest zapewnienie użytkownikom większego wyboru i wygody w sterowaniu urządzeniami domowej rozrywki. Dzięki niej możemy teraz za pomocą komend głosowych włączyć i wyłączyć telewizor bądź aktywować wybrane aplikacje, a także wyszukiwać treści w sieci poprzez wypowiadanie określonych słów.

Dla przykładu możliwe jest włączenie telewizora i uruchomienie przeglądarki internetowej wyłącznie komendą głosową - telewizor będzie rozpoznawać od 20 do 30 języków. Gestem ręki można będzie wyszukiwać i wybierać żądany film i uruchomić poszukiwany program. Intuicyjny system kontroli rozpoznaje ruchy osoby stojącej przed telewizorem dzięki wbudowanej kamerze HD, zaś dwa mikrofony w ustawieniu jednokierunkowym rozpoznają głos z niewiarygodnym poziomem dokładności. Technologia redukcji szumów pozwala wyeliminować dźwięki tła tak, by nie zakłócały komend głosowych.

Nowa linia telewizorów plazmowych i LED Samsung Smart TV będzie pozwalała na współpracę z wybranymi bezprzewodowymi klawiaturami i myszkami, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze łatwiej surfować w sieci i korzystać z licznych interaktywnych funkcji.

Telewizory Samsung Smart TV są coraz bardziej inteligentne

Dzięki nowym funkcjom telewizorów Samsung Smart TV użytkownicy mogą wykorzystywać je w sposób dotychczas zarezerwowany dla komputerów. Oto wybrane z wielu nowych dostępnych możliwości:

Album „Family Story" umożliwia zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.
Sekcja „Kids" to bogactwo gier edukacyjnych i innej rozrywki dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.
Aplikacja Fitness pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie kondycji fizycznej. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia "wirtualnego lustra", które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach.
Telewizory linii premium Samsung Smart TV - LED serii ES8000 i plazmowy E8000 - są wyposażone w nowy dwurdzeniowy procesor, który umożliwia im wielozadaniowość podobną do tej, której doświadczają użytkownicy laptopów czy komputerów.

Aby zapewnić szybsze działanie i większą wygodę obsługi, w telewizorach zmieniono interfejs użytkownika Samsung Smart Hub. Dzięki nowej dwuzakładkowej wyszukiwarce możliwe stało się jednoczesne otwieranie wielu stron. Zmieniony pasek treści Content Bar monitoruje aktywność, dzięki czemu użytkownicy zyskują dostęp do różnorodnych treści w łatwy i sposób.

W tym roku Samsung zapewni także dostęp z telewizorów do odnoszącej sukcesy aplikacji Media Hub, obecnie instalowanej fabrycznie na smartfonach Galaxy i tabletach Galaxy Tab. Aplikacja ta oferuje użytkownikom najwyższej jakości rozrywkę i ogromny wybór filmów i seriali już dzień po ich emisji, jak również materiały archiwalne.

Nowa aplikacja Samsung AllShare Play to kamień milowy w ewolucji usługi AllShare. Dzięki dostępnej pamięci AllShare Play umożliwia pobieranie i wymianę treści multimedialnych z różnych urządzeń, jak np. smartfony, tablety czy laptopy.

Telewizor z Smart Evolution

Smart Evolution to zestaw zapewniający posiadaczom telewizorów firmy Samsung możliwość wykorzystania nowych funkcji i treści, które pojawią się w przyszłości. Będą mogli korzystać z niego posiadacze telewizorów Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później.

Telewizory LED to krystaliczna jakość obrazu i wyjątkowy design

Nowa linia telewizorów Samsung Smart TV LED Full HD podnosi jeszcze wyżej poprzeczkę w dziedzinie jakości obrazu. Niezależnie od tego, czy użytkownicy oglądają obraz 2D, czy niesamowicie głęboki obraz 3D, doskonałe odwzorowanie i bogactwo szczegółów zapierają dech w piersiach.

Seria Samsung ES8000 Smart LED TV gwarantuje krystalicznie czysty dwuwymiarowy i trójwymiarowy obraz. Technologia Micro Dimming Ultimate, zastosowana w modelu ES8000, dzieli obraz na setki drobnych fragmentów i analizuje go, aby zoptymalizować podświetlenie LED dla każdego z nich w czasie rzeczywistym. Prowadzi to do zwiększenia ogólnej jasności o 20%, zapewnia też bogatsze kolory i wyższy współczynnik kontrastu. Technologia ta eliminuje efekt aureoli i zniekształcenie obrazu związane z rozproszonym światłem.

Zaprezentowana na targach CES linia telewizorów LED Samsung Smart TV to minimalistyczny i luksusowy design. Model ES8000 jest umieszczony na nowej, metalicznej podstawce w kształcie litery U. Wyjątkowy, minimalistyczny projekt podstawki nie odbiera jej wytrzymałości i stabilności. Telewizor i podstawka tworzą wspólnie harmonijną całość linii prostych i łuków, sprawiając wrażenie ponadczasowego dzieła sztuki. Samsung oferuje również opcjonalnie ultracienki uchwyt do powieszenia na ścianie, składający się ze śrub mocujących i podwieszenia - użytkownicy mogą więc dodatkowo podkreślić wyjątkowo smukły design telewizora, wieszając go na ścianie jak ramę obrazu.

Jeszcze lepsza rozrywka dzięki najlepszemu telewizorowi plazmowemu na rynku

Seria telewizorów plazmowych Samsung E8000 oferuje najgłębszy poziom czerni jaki osiągnięto dotychczas w telewizorach tego typu. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu panelowi Real Black Pro oraz wykorzystaniu filtra Real Black, specjalnego filtra antyrefleksyjnego i panelu Clear Image, który ogranicza odblaski światła. Ta wyjątkowa technologia zapewnia użytkownikom intensywne, naturalne kolory i ostry obraz o doskonałym kontraście - nawet w jasnych pomieszczeniach. Telewizory tej serii charakteryzują się jednym z najlepszych w branży współczynników kontrastu, dzięki czemu zapewniają doskonałą jakość obrazu nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach, a wskutek zminimalizowanej refrakcji światła zmaksymalizowane są również detale obrazu w obszarach czerni i cieni.

Podobnie jak w serii telewizorów plazmowych Samsung z ubiegłego roku, także obecnie użytkownicy zyskują dodatkowy cal ekranu bez konieczności zwiększania wymiarów całego telewizora. Znacznie zmniejszono również przerwę między ramą a samym ekranem, dzięki czemu nieaktywny obszar ekranu jest już właściwie niewidoczny. Telewizor E8000 wyróżnia się cienkim profilem o grubości 1,5 cala i ultracienką ramą Plasma +1 w kolorze metalicznie czarnym tytanowym o głębszym odcieniu czerni niż w modelach z 2011 r. - z przejrzystą, kryształową obwódką.

Wszystkie telewizory Samsung na rok 2012 są zgodne z wytycznymi Energy Star® 5.1.

 

Monitor Samsung Serii 9 – wydajność, nowoczesne wzornictwo i wszechstronność dla wymagających

Monitor Samsung Serii 9 – wydajność, nowoczesne wzornictwo i wszechstronność dla wymagającycSamsung Electronics Co. podczas targów CES 2012 w Las Vegas zaprezentował monitor Serii 9, należący do nowej generacji urządzeń najwyższej klasy. To najbardziej zaawansowany monitor w ofercie firmy Samsung, która od ponad 5 lat zajmuje czołową pozycję pod względem udziału w globalnym rynku tych urządzeń. Nowy model wyróżnia technologia Natural Color Expert, zwiększająca wydajność ekranu i prawidłowe odwzorowanie kolorów.

Profesjonalny panel wyświetlacza; najwyższa jakość obrazu

Nowy monitor Serii 9 został zaprojektowany z myślą o personalizacji i z troską o najdrobniejsze detale. Wykorzystuje wyjątkową, opracowaną przez Samsung technologię Natural Color Expert, która zapewnia maksymalną wydajność wyświetlacza. Umożliwia ona przeprowadzenie sprzętowej kalibracji kolorów w monitorze, która pozwala uniknąć niewłaściwego odwzorowania barw na ekranie. Dzięki tej funkcji ponad miliard dostępnych kolorów jest wyświetlanych dokładnie tak, jak powinny, co pozwala jeszcze lepiej zanurzyć się w świat prezentowany na ekranie i gwarantuje, że wspomnienia uchwycone aparatem cyfrowym lub kamerą staną przed oczami w najdrobniejszych szczegółach. Funkcja ta dopracowywana jest przez inżynierów firmy Samsung, którzy ręcznie regulują kolory w każdym monitorze Serii 9 w końcowym stadium produkcji.

Monitor Serii 9 wykorzystuje również opracowaną przez Samsung profesjonalną technologię Plane Line Switching (PLS). Technologia ta umożliwia dokładne odwzorowanie ponad miliarda kolorów, które można oglądać pod dużymi kątami w pionie i poziomie. Dzięki wyrazistej rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440), czterokrotnie wyższej niż w przypadku poprzednich, konwencjonalnych monitorów HD, monitor Serii 9 oferuje profesjonalne możliwości, niezależnie od jego zastosowania. Użytkownicy, którzy zajmują się edycją zdjęć i filmów oraz projektowaniem grafiki, mogą wygodnie zarządzać profesjonalnymi programami graficznymi bez martwienia się o miejsce na ekranie czy zachodzące na siebie okna.

Elegancka stylistyka i dodatkowe funkcje

Celem projektantów Samsung było stworzenie monitora, który będzie wyglądał równie dobrze jak obrazy, które są na nim wyświetlane. Antyodblaskowy, całkowicie szklany wyświetlacz wydaje się unosić w powietrzu, a niezwykle cienki profil opiera się na ergonomicznej aluminiowej podstawie o regulowanej wysokości. Pozycję monitora Serii 9 można zmieniać, korzystając z płynnej regulacji o zakresie 10 cm (ruch pionowy) oraz funkcji odchylania wyświetlacza, która umożliwia ustawienie monitora pod najwygodniejszym kątem. Wszystkie komponenty wewnętrzne monitora Serii 9 zostały przeniesione do okrągłej, aluminiowej podstawy, w którą wbudowano wszystkie porty wejścia i wyjścia oraz hub USB - takie rozwiązanie usprawnia instalację oraz pomaga uniknąć plątaniny kabli. Monitor ma wbudowane głośniki stereo o mocy 7 W, a ponadto obsługuje interfejsy wideo DisplayPort, Dual Link-DVI i HDMI oraz standard Mobile High Definition Link (MHL) dla kompatybilnych smartfonów i tabletów.

Podłączając swój smartfon oparty na platformie Android i obsługujący standard MHL (Mobile High Definition Link) do monitora, użytkownik może bezpośrednio wyświetlać treści z telefonu na znacznie większym ekranie, jednocześnie ciesząc się bogatym dźwiękiem stereo. Może też sprawdzać, co się dzieje na jego smartfonie, w łatwy sposób przełączając się do trybu przeglądania zawartości, a nawet naładować telefon.

 

 

źródło: Samsung Polska

MOBILNY SERWER DLA UŻYTKOWNIKÓW SMARTFONÓW LG

Firma Box nawiązała współpracę z LG Electronics (LG). W ramach specjalnej promocji, trwającej do 31 marca 2012 roku, każdy posiadacz Tabletu lub smartfona od LG z systemem Android 2.1 bądź jego nowszą wersją, otrzyma aż 50 GB darmowego miejsca na przechowywanie danych w chmurze.

Box to niezwykle prosta w obsłudze oraz praktyczna funkcjonalność, dedykowana urządzeniom mobilnym, pozwalająca na zapisywanie dużych plików na zewnętrznym serwerze. Aplikacja jest zintegrowana z systemem Android co powoduje, że z poziomu telefonu lub tabletu można edytować pliki zapisane w programach, takich jak Documents to Go czy QuickOffice. Interfejs platformy Box jest niezwykle przejrzysty, umożliwiając łatwe porządkowanie dokumentów w folderach.

Korzystając z rozwiązania Box, użytkownicy smartfonów od LG mogą zapisywać,
a następnie edytować dane praktycznie z każdego miejsca na świecie, bez względu na to czy znajdują się w Warszawie czy Nowym Jorku. Tym samym jest to znakomite rozwiązanie dla ludzi biznesu i tych, którzy nie pracują wyłącznie przy komputerze. Co więcej, funkcjonalność umożliwia zapraszanie dodatkowych osób do edycji zapisanych plików, dzięki czemu mogą oni przeglądać, zmieniać a nawet dyskutować na temat dokumentów poprzez umieszczanie postów.

Rozwiązanie Box, dostępne na urządzeniach mobilnych LG, pozwala na przechowywanie plików w jednym miejscu bez obawy o zgubienie nośnika lub konieczności otwarcia komputera w celu rozpoczęcia edycji. Możliwości prowadzenia dyskusji sprawiają, że osoby znajdujące się w różnych zakątkach globu mogą wspólnymi siłami opracowywać koncepty, a następnie w szybki i prosty sposób tworzyć na ich podstawie dokumenty.

 

 

###


Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację
i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

Dział Mobile Communications w LG Electronics

LG Electronics Mobile Communications jest jednym z głównych światowych producentów urządzeń przeznaczonych do komunikacji mobilnej. Tworzy telefony komórkowe zoptymalizowane pod kątem potrzeb klientów na całym świecie, oparte na najnowocześniejszej technologii i nowatorskim wzornictwie. Wykorzystując najnowsze technologie w komunikacji, LG opracowuje mobilne urządzenia komputerowe, które łączą inteligentną technologię ze znakomitą stylistyką. Zapewnia mu to trwałą pozycję lidera w sektorze komunikacji mobilnej.

 

źródło: LG Polska

TELEWIZOR LG 3D ULTRA DEFINITION

Na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas firma LG Electronics (LG) zaprezentuje największy na świecie telewizor 3D, odznaczający się bardzo wysoką rozdzielczością. Urządzenie to, dysponujące znakomitym 3D, funkcjami Smart TV oraz 84-calowym wyświetlaczem w standardzie UD, wyznacza nowe standardy na rynku domowej rozrywki.

„Firma LG, wprowadzając telewizor 3D UD, po raz kolejny zapewnia użytkownikom wrażenia na najwyższym, niespotykanym dotąd poziomie." - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny LG Electronics Home Entertainment Company.
„Cała nasze wiedza w dziedzinie technologii Smart TV oraz rozwiązań 3D została zawarta w tym jednym urządzeniu. Produkty zaprezentowane na CES 2012 są dowodem na to, że firma LG pragnie utrzymać wiodącą pozycję na rynku domowej rozrywki."

Telewizor LG 3D UD zapewnia znakomitą jakość obrazu. Maksymalna rozdzielczość na poziomie 8 mln pikseli (3840x2160) to aż czterokrotnie więcej, niż oferują obecnie ekrany Full HD. Telewizor 3D UD, zamknięty w opracowanej przez LG, cienkiej ramie typu Slim and Narrow Bezel Design, będzie najprawdopodobniej najlepszym urządzeniem 3D dostępnym na rynku, nie licząc profesjonalnych projektorów kinowych. Funkcja 3D Depth Control pozwala na regulowanie wizualnych efektów 3D, a 3D Sound Zooming gwarantuje jakość dźwięku porównywalną z najlepszymi systemami kina domowego.

Najwyższej jakości wyświetlacz zapewnia użytkownikom dostęp do strefy LG Smart TV, która oferuje ponad 1200 aplikacji i stale rosnącą ilość treści premium, np. 3D Zone z filmami 3D. Wbudowany moduł konwersji materiałów 2D na 3D umożliwia praktycznie nieograniczone możliwości korzystania z technologii trójwymiarowej. Dostęp do zasobów platformy Smart TV ułatwia nowy, zaprojektowany przez LG, ergonomiczny pilot Magic Remote z czterema trybami wprowadzania poleceń: rozpoznawanie głosu (Voice Recognition), pokrętło (Wheel), rozpoznawanie gestów (Magic Gesture) i wskazywanie (Point).

 

 

###

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie
w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób,
a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych
i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

Dział Home Entertainment w LG Electronics

LG Electronics Home Entertainment jest z głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów dla konsumentów jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Produkty LG obejmują telewizory ciekłokrystaliczne (LCD)
i plazmowe, monitory LCD LED, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio, odtwarzacze wideo oraz panele plazmowe.

Firma koncentruje swoje działania na tworzeniu urządzeń z szeroką funkcjonalnością, lecz jednocześnie dba
o stylowe wzornictwo i przekracza granice technologii, aby poprawiać jakość domowej rozrywki. Ponadto, jako lider w dziedzinie elektroniki, oferuje oznakowania cyfrowe, rozwiązania do wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń.

 

 

źródło: LG Polska

 

Dwuzakresowy adapter USB o nazwie ASUS USB-N53

ASUS USB-N53 to dwuzakresowy adapter USB umożliwiający elastyczne połączenie dwuzakresowe dla przesyłania strumieniowego bez opóźnień i sieci o wysokiej przepustowości. Wyposażony został w dwie wbudowane anteny o niezwykłym projekcie, by zapewnić szeroki zasięg bezprzewodowy. Dzięki dołączonemu kablowi USB można samodzielnie dostosować antenę, by uzyskać mocniejszy sygnał. Przyjazny użytkownikowi interfejs pozwala na prostą instalację i użytkowanie aplikacji, dzięki czemu adapter USB-N53 sprawdzi się zarówno w domu jak i w podróży. Urządzenie może działać na dwóch zakresach 2.4 i 5 GHz, co w sumie daje transfer do 300 Mb/s. Podczas gdy podstawowe zastosowania internetowe, takie jak przeglądanie stron czy pobieranie plików, mogą odbywać się w paśmie 2.4 GHz, bezprzewodowe przesyłanie treści HD można przeprowadzić na paśmie 5GHz. W obu wypadkach uzyskuje się zoptymalizowaną przepustowość, a materiały HD są odtwarzane płynnie, bez buforowania.

 

 

źródło: Samsung Polska

Flagowy model serii VG wyróżnia się najlepszą w tej klasie lampą błyskową!

Nowe kompaktowe modele z serii Smart wyróżniają się fantastyczną lampą błyskową. Olympus VG-170 ma najlepszą w swojej klasie lampę błyskową, która w pełni usprawiedliwia reklamowe obietnice. Lampa błyskowa w nowym, flagowym modelu serii VG ma niemal dwukrotnie silniejszy zasięg niż w zwykłych kompaktowych aparatach fotograficznych, co oznacza, że może efektywnie doświetlać postaci i przedmioty znajdujące się nawet 15 metrów od aparatu. W trybie „Długiego Zakresu Lampy Błyskowej", aparat dostosowuje automatycznie czułość ISO, by fotografujący miał pewność, ze wybrane są właściwe ustawienia dla zdjęć w słabym oświetleniu. Jest to jedna z tych praktycznych i wygodnych dla użytkownika funkcji, które sprawiają, że korzystanie z aparatów serii VG to prawdziwa przyjemność. Kompaktowy, gwarantujący doskonałą wartość w niskiej cenie, model VG-170 stanowi doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie wygodę w fotografowaniu. Wraz z 14 megapikselami, szerokokątnym obiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym, dużym 3 calowym ekranem LCD oraz cała gamą automatycznych funkcji i efektów otrzymujesz aparat, który zawsze będzie Ci zapewniał odpowiednią jakość zdjęć i filmów. Aparat do sklepów ma trafić już w połowie lutego.

Lampa błyskowa nie mająca sobie równych
Lampa błyskowa jest jedną z powszechniej wykorzystywanych funkcji kompaktowych aparatów fotograficznych*, dziwi więc, że przywiązuje się do niej tak mało uwagi. Dobra lampa błyskowa może przyczynić się do dużej różnicy w jakości twoich zdjęć - przy słabym oświetleniu, jest to niejednokrotnie różnica pomiędzy kadrem o oczekiwanej jakości, a zdjęciem, które zupełnie nie wyszło. Lampa błyskowa w nowym modelu Olympus VG-170 jest naprawdę solidna, zwłaszcza jak na aparat o tak niskim poziomie cenowym. Jest ona niemal cztery razy silniejsza w porównaniu ze swoim najbliższym rywalem, co oznacza, ze ma dwukrotnie większy zasięg (lampa aparatu VG-170 ma liczbę przewodnią 8.8 w porównaniu do liczby przewodniej 4 do 5.6 w zwykłych kompaktowych aparatach fotograficznych). Przy zdjęciach z szerokokątnym ustawieniem obiektywu aparat VG-170 może doświetlać postacie i obiekty odległe nawet o 15 metrów. Co więcej, zaprogramowany w aparacie Tryb „Długiego zakresu lampy błyskowej" sprawia, że aparat automatycznie wprowadza wysoką czułość ISO, by idealnie dostosować się do warunków oświetleniowych. Przy pięciu megapikselach, zamiast 14, można nadal powiększać zdjęcia do formatu A4 nie tracąc nic z charakterystycznej dla Olympus jakości obrazu.

Łatwe fotografowanie
Aparat VG-170 został wyposażony w szerokokątny obiektyw, 5-krotny zoom optyczny (26mm-130mm**), zapewniający wszechstronność przy fotografowaniu w różnych codziennych sytuacjach. Niezależnie od tego, czy zwiększasz zoom zbliżając ujęcie, czy też chcesz zmieścić w kadrze szerszy, bardziej rozległy motyw, z łatwością skomponujesz swoje zdjęcie na dużym 3 calowym ekranie LCD. A Cyfrowa Stabilizacja Obrazu zadba o nieporuszone zdjęcia. Ponadto cały szereg zautomatyzowanych funkcji, takich jak i-Auto, Detekcja Twarzy, czy Śledzący AF sprawią, że będziesz mieć idealne ustawienia dla różnorodnych warunków fotografowania. Twoje zdjęcia będą jasne i ostre, a filmy rejestrowane z jakością HD, dzięki czemu z przyjemnością zasiądziesz, by obejrzeć je na dużym ekranie telewizora HD. Będziesz mógł nawet wyświetlić zdjęcia 3D na ekranie zwykłego telewizora, komputera, czy cyfrowej ramki - wystarczy, ze przed zrobieniem zdjęcia włączysz nową funkcję Red & Cyan 3D. Jeśli zaś chcesz pokusić się o nieco kreatywności, aparat daje do wyboru dziewięć Magicznych Filtrów zapewniających ciekawe efekty po jednym naciśnięciu przycisku. Gdybyś zaś chciał zaprezentować online zdjęcia rodzinie i przyjaciołom, w aparacie VG-170 jest to równie proste, jak korzystanie z innych jego funkcji. Dzięki kompatybilności z bezprzewodową kartą Eye-Fi nie trzeba przy tym korzystać z kabli.

Aparat VG-170 ma być dostępny od połowy lutego w czarnej, białej oraz czerwonej tonacji.
Najważniejsze funkcje i właściwości:


Jakość obrazu:

 • Szerokokątny obiektyw, 5-krotny zoom optyczny (26-130mm*), dla wygodnego komponowania zbliżeń i ujęć szerokokątnych.
 • Filmowanie 720p HD z dźwiękiem, to obrazy filmowe o doskonałej jakości.
 • 14 megapikselowej jakości pełnoformatowe filmy, zdjęcia i wydruki.
 • Cyfrowa stabilizacja obrazu redukująca poruszenie zdjęć.
 • Walory użytkowe:
 • Kompatybilność z kartą Eye-Fi dla automatycznego bezprzewodowego przenoszenia zdjęć na strony internetowe i do komputera osobistego.
 • 3 calowy kolorowy ekran LCD (460,000 punktów) dla wygodnego kadrowania, sprawdzania oraz prezentowania zdjęć.
 • Detekcja Twarzy oraz Technologia Kompensacji Cienia, by możliwie najlepiej uchwycić twarze fotografowanych postaci.
 • Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto) oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości.
 • Tryb Upiększania, by ukryć niepożądane skazy cery portretowanej postaci.
 • Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).
 • Kreatywność i wszechstronność:
 • Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do filmów HD oraz zdjęć: Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie oko, Zmiękczona ostrość, Migotanie (tylko zdjęcia), Akwarela oraz Odbicie.
 • Tryb fotografowania 3D (Red & Cyan) dla intensywnego realizmu scen wraz z możliwością prezentowania ich na ekranach 2D.
 • Inne istotne funkcje:
 • Smukły korpus, by zawsze można było wygodnie zabrać aparat ze sobą.
 • Oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, miejsc lokalizacji lub wydarzeń.
 • ISO 80 to 1600, z automatyczna regulacją w trybie Długiego zakresu lampy błyskowej.
 • Kompatybilność z kartami pamięci SDHC oraz SDXC **
 • Wbudowana inteligentna lampa błyskowa.
 • Zintegrowana w aparacie funkcja pomocy.
 • Ładowanie poprzez USB.

* W Europie i w Stanach Zjednoczonych stosownie do badań Olympus.
** Ekwiwalent dla formatu 35mm.
*** SD jest znakiem handlowym SD Card Association. UHS Speed Class nie jest wspierane.

 

 

źródło: Olympus Polska

Nowe modele Olympus VG-160 i VG-150 w niezwykle konkurencyjnej cenie

Nowe aparaty fotograficzne serii VG oferują wspaniałą jakość przy niskiej cenie. Kompaktowe aparaty fotograficzne Olympus z serii VG sprawiają, że każdy może czerpać radość z rejestrowania wspomnień w kadrze i dzielenia się obrazami zapisywanymi z doskonałą jakością. Nawet skierowane do początkujących, smukłe modele Olympus VG-160, oraz VG-150, przedstawiają sobą wyjątkową wartość. Jak wszystkie aparaty fotograficzne Olympus, umożliwiają one proste i szybkie fotografowanie i filmowanie w codziennych sytuacjach. Obydwa modele wyposażono w szerokokątne obiektywy zoom, wydajną Cyfrową stabilizację obrazu, oraz taką liczbę megapikseli, jaka z pewnością Ci wystarczy. Wprowadzane aparaty dysponują też całym szeregiem pomocnych automatycznych funkcji takich jak i-Auto, czy Technologia Kompensacji Cienia, a także wieloma Magicznymi Filtrami dla dodawania efektów specjalnych do zdjęć. Model VG-160 ma nawet bezpośredni przycisk filmowania - Rec - dzięki czemu, gdy tylko dostrzeżesz ciekawą scenę, jednym dotknięciem, możesz od razu przełączyć się na filmowanie HD. Model VG-160 będzie dostępny na początku lutego a model VG-150 na początku marca 2012 r.

Wysoka jakość, niski koszt
Nowa seria Olympus VG ma wiele powodów do dumy i nie jest to wyłącznie korzystna cena. Super kompaktowe modele VG-160 oraz VG-150 sprawiają , że ciesząca się ogromnym uznaniem optyka Olympus staje się dostępna dla każdego. Przy oferowanym poziomie cenowym specyfikacja jest doprawdy imponująca. 12-megapikselowy aparat VG-150 posiada wszechstronny szerokokątny obiektyw, 4-krotny zoom optyczny (27-108mm*). Natomiast 14-megapikselowy VG-160 prezentuje się jeszcze lepiej wraz ze swym szerokokątnym 5-krotnym zoomem optycznym 26-130mm*, jaki wbudowany jest w smukły korpus. Przy grubości zaledwie 19,3mm, aparat VG-160 z łatwością można wsunąć do kieszeni kurtki, podobnie jak VG-150, który mierzy zaledwie 19,8mm.

Kreatywność bez zbędnego zamieszania
Niezależnie od swego atrakcyjnego poziomu cenowego seria VG dysponuje funkcjami ułatwiającymi natychmiastowe pstrykanie pięknych zdjęć. Duży, 2,7 calowy kolorowy ekran LCD (3 calowy w modelu VG-160) zapewnia wyrazisty podgląd efektów działania automatycznych funkcji takich jak Śledzący AF czy tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto), a także Magicznych Filtrów. W aparacie VG-160 zastosowano oddzielny przycisk filmowania, który zapewnia bezpośredni dostęp do trybu wideo, dzięki czemu można rozpocząć filmowanie z jakością 720p HD bez wchodzenia do menu.

Gdy chcesz uchwycić swoje wspomnienia i masz w ręku dowolny aparat z serii VG, wystarczy że wycelujesz obiektyw na wybrany motyw i naciśniesz przycisk migawki.

Model Olympus VG-160 ma być dostępny w wersji srebrnej, czarnej, czerwonej i pomarańczowej.

Jakość obrazu:

 • Szerokokątny obiektyw, 5-krotny zoom optyczny (26-130mm*), dla wygodnego kadrowania zbliżeń i szerokokątnych ujęć (VG-150: Szerokokątny obiektyw, 4-krotny zoom optyczny 27-108mm*). 
 • Filmowanie 720p HD z dźwiękiem, to obrazy filmowe o doskonałej jakości (VG-150: filmowanie VGA).
 • 14 megapikselowej jakości pełnoformatowe filmy, zdjęcia i wydruki (VG-150: 12 megapikseli).
 • Cyfrowa Stabilizacja Obrazu redukująca poruszenie zdjęć. 
 • Walory użytkowe:
 • 3 calowy kolorowy ekran LCD (230,000 punktów) dla łatwego kadrowania ujęć oraz przeglądania i prezentowania zdjęć (VG-150: 2,7 calowy kolorowy ekran LCD).
 • Detekcja Twarzy oraz Technologia Kompensacji Cienia, by możliwie najlepiej uchwycić twarze fotografowanych postaci.
 • Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto) oraz Śledzenie AF dla łatwego wprowadzania ustawień i określania ostrości.
 • Programy tematyczne dla automatycznych ustawień pasujących do określonych warunków i motywów fotografowania (np. Krajobraz, Scena nocna).
 • Kreatywność i wszechstronność:
 • Magiczne filtry dla dodawania kreatywnych efektów do zdjęć: 
 • Punk, Pop Art, Fotografia otworkowa, Szkic, Rybie oko, Zmiękczona ostrość oraz Migotanie.
 • Inne istotne funkcje i właściwości:
 • Super smukły korpus o atrakcyjnym, ułatwiającym noszenie aparatu, wzornictwie. 
 • Oprogramowanie [ib] do przeszukiwania, katalogowania i przeglądania zdjęć wg osób, miejsc, lokalizacji, lub wydarzeń.
 • ISO 80 do 1600 (VG-150: 100 to 1600).
 • Kompatybilność z kartami pamięci SDHC **. 
 • Wbudowana lampa błyskowa.
 • Instrukcja obsługi zintegrowana w aparacie.

 

 

 

Ładowanie poprzez USB.
* Ekwiwalent dla formatu 35mm.
** SD jest znakiem handlowym SD Card Association. UHS Speed Class nie jest wspierane.

 

 

źródło: Olympus Polska

 

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)