Nikon COOLPIX S6400 - zdjęcia z klasą

Firma Nikon rozszerzyła ofertę o stylowy aparat kompaktowy - COOLPIX S6400. Nowy model wyróżnia się smukłą obudową oraz łatwością obsługi dzięki wygodnemu 3-calowemu ekranowi dotykowemu. Aparat wyposażono także w wykonaną w technologii BSI matrycę CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli, 12-krotny zoom optyczny oraz szereg funkcji automatycznych zapewniających naturalne zdjęcia i filmy, niezależnie od oświetlenia, pozwalając cieszyć się każdą ulotną chwilą.

„COOLPIX S6400 to gustowny aparat, który z łatwością można wsunąć do kieszeni, wybierając się na imprezę z przyjaciółmi lub włożyć do torby przed podróżą dookoła świata. Występuje w pięciu rewelacyjnych kolorach i dlatego, niezależnie od tego, czy fotografujesz piękne portrety czy wspaniałych krajobrazy z tym aparatem zawsze robisz to w najlepszym stylu" - mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Kompaktowe piękno

Smukła obudowa modelu COOLPIX S6400 o grubości 19,8 mm[1] kryje szereg nowoczesnych rozwiązań umożliwiających wykonywanie doskonałych zdjęć i filmów w najwyższej jakości. Szerokokątny obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym pozwala z łatwością robić zarówno piękne portrety, jak i zdjęcia grupowe. Wykonana w technologii BSI matryca CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli współpracuje z procesorem EXPEED C2, by zapewnić wyraziste fotografie o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego, czy użytkownik będzie chciał uchwycić idealny zachód słońca, koncert w zaciemnionej sali, czy też romantyczną kolację przy świecach.

[1] w najwęższym miejscu

Za jednym dotknięciem

Pomimo zaawansowanych funkcji, elegancki COOLPIX S6400 wyróżnia się łatwością obsługi. Aparat wyposażono w szybko reagujący dotykowy ekran LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 tys. punktów, umożliwiający intuicyjne kontrolowanie fotografowania i odtwarzania. Powłoka przeciwodblaskowa w technologii Clear Color Display firmy Nikon dodatkowo ułatwia przeglądanie zapisanych zdjęć i filmów.

Kontrola dotykowa doskonale sprawdza się również w przypadku kreatywnej edycji zdjęć w aparacie. Aby uatrakcyjnić fotografie od razu po jej wykonaniu, wystarczy nacisnąć ikonę trybu Szybkie efekty na ekranie aparatu i wybrać jedną z 19 propozycji, w tym Efekt aparatu zabawkowego, Koloru selektywnego czy Malowidła.

Nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo

Funkcja filmowania w rozdzielczości Full HD jest łatwo dostępna dzięki specjalnemu przyciskowi nagrywania filmu. Rozwiązanie to umożliwia natychmiastowe przełączenie aparatu pomiędzy trybem fotografowania a filmowania. W trakcie nagrywania dostępny jest 12-krotny zoom optyczny, dzięki któremu można pozostać w samym centrum rejestrowanej sceny. Funkcja Wstrzymanie nagrywania pozwala zrobić przerwę w filmowaniu - po wznowieniu aparat utworzy jeden plik filmowy, umożliwiając wygodne odtwarzanie wideo.

Pozostałe funkcje:

System inteligentnej kontroli autofokusa: aparat automatycznie dobiera najlepszą metodę ustawiania ostrości, która pozwoli uzyskać wyraźny obraz niezależnie od fotografowanego obiektu oraz jego miejsca w kadrze.

20 programów tematycznych pozwala uzyskać znakomite rezultaty, samodzielnie wybierając program dopasowany do warunków fotografowania lub zdając się na funkcję Automatyczne wybieranie programów, która dobierze właściwy program tematyczny.

Redukcja drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu: nieporuszone zdjęcia i filmy dzięki opracowanej przez firmę Nikon technologii automatycznej redukcji drgań, która na bieżąco przeciwdziała skutkom drgania aparatu.

Zapobieganie rozmyciu obrazu. Wysoka czułość ISO (do 3200) zapewnia większą ostrość obrazu przy słabym oświetleniu. Wykrywanie ruchu kompensuje ruch aparatu i przemieszczanie się fotografowanych obiektów. Tryby Krajobraz nocny i Portret nocny umożliwiają uzyskanie ostrego obrazu przy słabym oświetleniu. Tryb Auto HDR pozwala cieszyć się szczegółowością obrazu w warunkach dużych kontrastów, na przykład na oświetlonej słońcem plaży.

Funkcja Łatwa panorama 360°/180°: umożliwia wykonywanie panoramicznych zdjęć w pionie lub poziomie w celu uzyskania dynamicznej panoramy.

 

źródło: Nikon Polska