Wpisy z miesiąca Luty 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Luty 2012

Samsung GALAXY Tab 2 – nowy tablet z Androidem 4.0

Firma Samsung Electronics zapowiedziała nowy model tabletu na 2012 rok - GALAXY Tab 2 w wersji z ekranem o przekątnej 7 cali. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Od marca GALAXY Tab 2 będzie stopniowo wprowadzany do sprzedaży na rynkach europejskich.

„Dwa lata temu tablety Samsung GALAXY Tab zaczęły oferować więcej możliwości mobilnym użytkownikom. Od tego czasu Samsung aktywnie rozszerza ofertę tabletów, wprowadzając na rynek kilka modeli o różnych rozmiarach - powiedział JK Shin, President of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. - Nowa seria GALAXY Tab 2 zapewni klientom niezrównane wrażenia multimedialne i pozwoli na efektywną komunikację".

Android 4.0 po raz pierwszy w tabletach Samsung

Pierwszy tablet firmy Samsung z systemem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) oferuje szereg nowych i ulepszonych funkcji. Zaktualizowany Android Market zapewnia dostęp do ponad 400 tysięcy aplikacji. Intuicyjny interfejs użytkownika oferuje możliwość sterowania aplikacjami przez przesuwanie palcem, a także całkowicie przeprojektowaną galerię aplikacji, która ułatwia udostępnianie treści. Oprócz znacznie wyższej wydajności i krótszego czasu reakcji nowy system zapewnia obsługę łączności HSPA+ (odbieranie do 21 Mb/s, wysyłanie do 5.76 Mb/s) lub WiFi.

Ponadto Android 4.0 zawiera wybór wbudowanych aplikacji Google, które umożliwiają użytkownikom szybkie uruchamianie często używanych witryn i aplikacji; jednocześnie innowacyjna funkcja Face Unlock odblokowuje tablet z wykorzystaniem unikatowego oprogramowania do rozpoznawania twarzy.

Rozrywka w nowym wymiarze

Seria GALAXY Tab 2 pozwala użytkownikom na łatwe odtwarzanie i udostępnianie multimediów za pośrednictwem usług Samsung Hub.

Samsung Music Hub to kompletne rozwiązanie sklepu muzycznego z dostępem do ponad 17 mln utworów. Ponadto Readers Hub zapewnia użytkownikom dostęp do ponad 2,3 mln e-booków, 3500 magazynów i ponad 2000 gazet w 51 językach, a Game Hub oferuje najnowsze gry. Samsung wprowadza również usługę Video Hub, która oferuje 1000 filmów do nabycia lub wypożyczenia, a także recenzje, zwiastuny i rekomendacje ułatwiające wybór treści użytkownikom tabletu GALAXY Tab 2.

Uzupełnieniem multimedialnej oferty tabletu GALAXY Tab 2 jest odświeżony interfejs użytkownika Samsung TouchWiz z widżetami Hub, które zapewniają szybki dostęp do treści użytkownika w usługach Hub; urządzenie wyposażono również w nową usługę S Suggest, która bezpośrednio na ekranie startowym rekomenduje w czasie rzeczywistym aplikacje dostosowane do gustu użytkownika.

Kolejną multimedialną funkcją tabletu GALAXY Tab 2 jest Samsung AllShare Play, nowa usługa udostępniania treści po raz pierwszy zaimplementowana w urządzeniach mobilnych firmy Samsung. AllShare Play (zgodne z DLNA) pozwala użytkownikom odtwarzać na tablecie treść multimedialną z komputerów PC, innych urządzeń firmy Samsung, a także internetowych magazynów danych firm trzecich. Użytkownicy mogą również łatwo przenosić treść do innych urządzeń lub bezpośrednio do serwisów internetowych.

Łatwiejsza komunikacja

Zaawansowane funkcje komunikacyjne tabletu GALAXY Tab 2 sprawiają, że podtrzymywanie kontaktu z innymi staje się łatwiejsze, niż kiedykolwiek przedtem. Funkcja połączeń głosowych pozwala używać tabletu GALAXY Tab 2 jako telefonu do wideopołączeń i wideokonferencji, co przydaje się podczas pracy biurowej lub spotkań rodzinnych. Dodatkowo tablety pozwalają też spontanicznie organizować wieloosobowe połączenia wideo za pośrednictwem Google+, a także brać udział w grupowych czatach albo tworzyć mikrospołeczności do wspólnego czatowania lub współdzielenia treści. Ponadto ChatON, międzyplatformowa usługa komunikacyjna firmy Samsung, łączy użytkowników wszystkich systemów operacyjnych w jedną społeczność. ChatON używa numerów telefonu zamiast identyfikatorów oraz haseł i umożliwia przesyłanie wiadomości błyskawicznych oraz czatowanie grupowe w różnych formatach - obrazu, wideo, głosu, kontaktów - dzięki czemu przekazywanie wiadomości staje się proste i intuicyjne.

Materiały multimedialne i bardziej szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem www.samsungmobilepress.com.

 

 

źródło: Samsung Polska

Nowy superteleobiektyw 500 mm: solidny, profesjonalny obiektyw SAL500F40G firmy Sony do aparatów SLT i lustrzanek cyfrowych z mocowaniem typu A

 

  • Obiektyw Sony typu G o najdłuższej jak dotąd ogniskowej
  • Duża jasność obiektywu F4,0
  • Powłoka Nano AR na powierzchniach elementów optycznych: zawsze wysoki kontrast fotografii i filmów HD
  • Zgodność ze stabilizatorem obrazu SteadyShot INSIDE we wszystkich aparatach α
  • Nowy silnik SSM zapewniający szybkie i dokładne działanie automatyki ostrości
  • Mocna, odporna na kurz i wilgoć konstrukcja: idealny do zestawu z uszczelnianym aparatem SLT-A77
  • Wygodna obsługa


Firma Sony wprowadza do oferty nowy, zaawansowany superteleobiektyw 500 mm (ekwiwalent ogniskowej 750mm w aparatach z matrycą APS-C), przeznaczony dla zawodowców i pasjonatów fotografii.

 

Obiektyw SAL500F40G idealnie nadaje do fotografowania sportu, dzikiej przyrody i innych tematów wymagających bardzo dużego zbliżenia bez pogorszenia parametrów optycznych.

Model SAL500F40G ma najdłuższą ogniskową ze wszystkich produkowanych obecnie przez Sony obiektywów typu G. Umożliwia uzyskanie silnych zbliżeń o znakomitej rozdzielczości - zarówno na fotografiach, jak i filmach. Duży maksymalny otwór przysłony (f/4,0) pozwala na nastawianie krótszych czasów migawki i rozszerza zakres potencjalnych zastosowań.

Dzięki solidnej konstrukcji obiektyw z powodzeniem sprawdzi się w trudnych warunkach. Pierścień nastawiania ostrości oraz przednie i tylne złącza są zaopatrzone w uszczelki, które chronią wnętrze obiektywu przed pyłem i wilgocią - nawet przy zacinającym deszczu czy na pustyni. Oznacza to, że obiektyw SAL500F40G doskonale nadaje się użycia z aparatem z półprzezroczystym lustrem SLT-A77 (α77), który również cechuje się wzmocnioną, odporną na warunki pogodowe konstrukcją.

Jak wszystkie inne obiektywy z mocowaniem A, model SAL500F40G współpracuje z systemem stabilizacji obrazu SteadyShot INSIDE, stanowiącym wyposażenie każdego aparatu α z półprzezroczystym lustrem i lustrzanki cyfrowej Sony. W zależności od warunków zdjęciowych, modelu aparatu i wybranych ustawień, system ten pozwala na nastawienie czasu migawki nawet o 4,5 stopnia dłuższego niż w systemach bez stabilizacji.

Zaawansowana konstrukcja optyczna obiektywu SAL500F40G składa się z 11 elementów w 10 grupach, w tym trzech soczewek ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji). Nowością w obiektywach Sony G jest zaawansowana powłoka Nano AR, która znacznie osłabia poziom odbić światła. Efektem jej zastosowania są radykalnie osłabione refleksy i tak zwane duszki, a w efekcie czystszy, wyraźniejszy i bardziej kontrastowy obraz. Odblaski osłabia dodatkowo osłona z włókna węglowego, której wnętrze jest wyściełane czarnym aksamitem, skutecznie pochłaniającym podające światło.

Dzięki bardzo szybkiej i dokładnej automatyce ostrości obiektyw SAL500F40G doskonale nadaje się do utrwalania wyczynów lekkoatletów czy przelatującego dzikiego ptactwa. Nowy napęd silnika SSM (Super Sonic wave Motor) odznacza się dużym momentem obrotowym i umożliwia nawet czterokrotnie szybsze śledzenie obiektów niż standardowe obiektywy Sony.

Zaawansowani użytkownicy z zadowoleniem powitają szereg rozwiązań poprawiających wygodę i ergonomię użytkowania. Cztery przyciski pamięci ostrości rozmieszczone na obwodzie tubusu są łatwo dostępne niezależnie od układu ujęcia. Uzupełnia je przycisk trybu DMF (bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości) oraz przełącznik zakresu ostrzenia przydatny podczas zdjęć pod presją czasu.


Superteleobiektyw Sony SAL500F40G będzie dostępny na zamówienie od końca marca 2012 r.

Sony zastrzega możliwość wprowadzenia zmiany po opublikowaniu informacji

 

źródło: Sony Polska

 

Samsung GALAXY Tab 8.9 LTE dostępny w Plusie

Samsung GALAXY Tab 8.9 LTE debiutuje w ofercie sieci telefonii komórkowej Plus. Dzięki obsłudze najszybszej mobilnej technologii transmisji danych LTE umożliwia pobieranie danych z maksymalną prędkością do 100 Mb/s.

Tablet Samsung GALAXY Tab 8.9 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 3.2 i napędzany jest procesorem 2-rdzeniowym o szybkości taktowania 1.5GHz z 1GB pamięci RAM, co czyni z niego najszybsze urządzenie tej kategorii na rynku.

Urządzenie pozwala korzystać nie tylko z tysięcy gier i aplikacji z Android Market, czy Samsung Apps, ale oferuje też dostęp do treści dostarczanych przez preinstalowane narzędzia. Readers Hub otwiera przed użytkownikiem dostęp do ponad 2,2 mln książek, 2 tys. gazet w 49 językach oraz 2300 magazynów w 22 językach. Z kolei Music Hub daje wybór spośród ponad 13 mln piosenek. W nowym tablecie nie zabrakło również narzędzia komunikacyjnego Social Hub (w wersji dedykowanej dla tabletów), która w jednym miejscu łączy w sobie wiele kont poczty elektronicznej, kontakty, kalendarze i serwisy społecznościowe.

GALAXY Tab 8.9 będzie towarzyszył właścicielowi w każdej sytuacji - jego kompaktowe wymiary (tylko8,6 mmgrubości i ekran o przekątnej 8,9 cala) oraz niska waga (455 g) czynią z niego wygodne narzędzie pracy i rozrywki. Mniejsze wymiary GALAXY Tab 8.9 wcale nie oznaczają kompromisów w zakresie rozdzielczości ekranu, 1200x800 pikseli gwarantuje wysokiej jakości obraz.

Rozwiązania korporacyjne

Rodzina produktów GALAXY Tab opartych na platformie Android 3.2 Honeycomb (10.1, 8.9 i 8.9 LTE) oferuje wsparcie dla pakietu rozwiązań oferujących klientom korporacyjnym dodatkowe poziomy bezpieczeństwa przetwarzanych przez nie danych. Dzięki współpracy z takimi liderami rozwiązań IT jak Cisco, Sybase, SAP, Juniper czy Citrix możliwe stało się uzyskanie większej elastyczności pracy i łączności dla pracowników mobilnych, gwarantując, że użytkownicy będą w stanie działać bardziej efektywnie w drodze przy zachowaniu gwarancji bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu danych. Możliwe jest również zdalne zarządzanie urządzeniem, tablet może też działać jako router WiFi, udostępniając połączenie internetowe innym urządzeniom.

Akcesoria

Pracę z nowym tabletem usprawni cała gama akcesoriów dodatkowych: klawiatura ze stacją dokującą ECR-K15 w rekomendowanej cenie detalicznej 259 zł lub Bluetooth (BKC-19C) za 399 zł, ładowarka samochodowa ECA-P10 za 99 zł, czy też podstawka ładująca EDD-D1C9BEG w cenie 99 zł.

Dostępne są również dodatkowe kable i przejściówki: kabel USB (ECC-1DP0UBECSTD) za 59 zł, adapter USB/SD (EPL-1PLRBEB) za 89 zł, przejściówka HDMI (EPL-3PHPBEB) za 109 zł, czy też kabel TV-Out (ECC1-TP0BBECSTD) za 59 zł. Samsung oferuje również zestaw przejściówek: HDMI i SD (EPL-3PHPBEC) w cenie 109 zł.

Oferta akcesoriów Samsung obejmuje również dwa rodzaje etui - otwierane, EFC-1C9NB (czarne) i EFC-1C9NIE (kość słoniowa) za 199 zł oraz kieszeń skórzaną (czarną lub brązową) EFC-1C9LCE w cenie 89 zł.

 

 

źródło: Samsung Polska

Przezroczyste 46-calowe ekrany LCD firmy Samsung już w produkcji

Samsung Electronics rozpoczyna produkcję transparentnego panelu LCD o przekątnej 46 cali, który został wyróżniony nagrodą 2012 CES Innovations. Przezroczysty ekran może zastąpić drzwi lodówek sklepowych, a nawet bramki na peronach w metrze. Można go będzie również wykorzystać w produkcji elektronicznych tablic, punktów informacyjnych, sprzętu medycznego, urządzeń mobilnych oraz jako wyświetlacze informacyjne (e-Signage).

Scenarzyści filmów fantastycznonaukowych muszą po raz kolejny uruchomić wyobraźnię, aby wyprzedzić rzeczywistość. Przezroczyste ekrany już niebawem zastąpią okna, drzwi lodówek, sklepowe szyby i bilbordy reklamowe. O ile do niedawna była to tylko wizja, którą podziwialiśmy w filmach takich jak „Łowca androidów" Ridleya Scotta czy „Raport mniejszości" Stevena Spielberga, teraz elementy scenografii filmowej staną się codzienną rzeczywistością.

46-calowy, przezroczysty panel LCD firmy Samsung oferuje współczynnik kontrastu na poziomie 4500:1. Korzystając ze światła słonecznego lub oświetlenia wewnątrz pomieszczenia, panel nie wymaga dodatkowego podświetlania. Panel znajduje łatwe zastosowanie w prezentacji reklam i filmów. W tym celu wystarczy aktywować warstwę diod LED podświetlających obraz na jego krawędziach. Gdy są one wyłączone, ekran jest przezroczysty, a zapotrzebowanie na energię stanowi zaledwie 10% zużycia standardowego ekranu LCD o podobnych rozmiarach. Nowe wyświetlacze firmy Samsung będą w pierwszej kolejności przeznaczone dla instytucji, przedsiębiorstw i placówek edukacyjnych.

Przezroczyste ekrany to fantastyczny sposób zastosowania technologii nowej generacji. Oferując niedostępne dotychczas funkcje wyświetlania, niosą w sobie olbrzymi potencjał reklamowy. Stosowane na elewacjach budynków, mogą doprowadzić do rewolucji i stać się ważnym narzędziem komunikacji marketingowej. Co więcej, mogą na długo zmienić sposób, w jaki użytkownicy korzystając z mediów i urządzeń mobilnych - powiedział Younghwan Park, starszy wiceprezes ds. marketingu LCD, dział Device Solutions, Samsung Electronics.

Do sprzedaży trafił już 22-calowy, przezroczysty ekran LCD Samsung, który został bardzo dobrze przyjęty przez przedstawicieli różnych branż. Jego kompaktowe wymiary, niski poziom zużycia energii, a także różnorodność funkcji doceniło wielu producentów dóbr luksusowych, w tym biżuterii.

Z badań rynkowych przeprowadzonych przez firmę Display Bank wynika, iż rynek wyświetlaczy transparentnych czeka dynamiczny wzrost. Przewiduje się, że w 2015 roku jego wartość wyniesie 0,9 miliarda dolarów, a do 2025 roku wzrośnie do 87 miliardów dolarów.

 

źródło: Samsung Polska

 

Samsung prezentuje inteligentne rozwiązania do kuchni i łazienki

Czy nowe urządzenia AGD firmy Samsung to tylko gadżety dla kobiety? Na międzynarodowych targach CES w Las Vegas firma Samsung zaprezentowała innowacyjne rozwiązania do domu, które ułatwią życie i realizację codziennych zadań i obowiązków.

Technologia na dobre zagościła w naszych domach - teraz nie tylko dostarcza nam rozrywki, ale także pomaga skutecznie uporządkować codzienne obowiązki i znacznie skrócić czas ich wykonywania. Innowacyjne rozwiązania firmy Samsung pokazane na tegorocznych targach CES obejmują m.in. lodówki z nowymi funkcjami i dostępem do internetu, kuchenki mikrofalowe OTR zintegrowane z okapem, udoskonalone modele piekarników oraz pralkę z wbudowanym modułem Wi-Fi.

Lodówka - zarządzaj swoim czasem i pozostawaj w kontakcie z najbliższymi

Samsung rozszerza portfolio sprzętów AGD o lodówki wyposażone w 8-calowy, dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny oraz dostęp do aplikacji internetowych ułatwiających wykonywanie codziennych czynności. Aplikacja „Lista zakupów" („Grocery List") umożliwia sprawne zarządzanie zakupami w formie spersonalizowanej listy produktów. Z kolei aplikacja „Facebook" ułatwi kontakty ze znajomymi oraz przeglądanie wiadomości na popularnym portalu społecznościowym. Nowe rozwiązania zostały wykorzystane w lodówkach dwudrzwiowych RSG309 oraz w czterodrzwiowych RF4289.

Nowe lodówki posiadają szufladę FlexZoneTM, zainstalowaną na wysokości blatu, która umożliwia dzieciom komfortowy dostęp do potrzebnych produktów. Znacznym ułatwieniem jest funkcja regulacji temperatury, w jakiej przechowywane są produkty żywnościowe w czterech wydzielonych strefach takich jak: mięso i ryby (-2°C), zimne napoje (-1°C), produkty garmażeryjne i przekąski (+3°C) oraz wino i potrawy (6°C). Dzięki temu przechowywana w lodówkach żywność pozostaje świeża na dłużej. Funkcja Twin Cooling Plus® umożliwia natomiast regulację temperatury i wilgotności w zamrażalniku i chłodziarce.

Ekologiczne i szybkie gotowanie

Piekarnik, opiekacz, kuchenka mikrofalowa i okap kuchenny w jednym urządzeniu to nowość od Samsung, która zapewni nie tylko szybkie, ale też ekologiczne przygotowywanie potraw. Wyróżniona na targach CES 2012 za innowacyjność w kategorii eko-wzornictwa nowa kuchenka mikrofalowa SMH2117S jest bardzo pojemna (59 litrów) oraz posiada bardzo wydajne diodowe oświetlenie płyty kuchennej.

Udoskonalony Flex Duo - większy komfort gotowania

Wśród nowości na targach CES 2012 Samsung zaprezentował również udoskonalony model piekarnika z serii Flex Duo - NE595R1. Urządzenie wyposażone jest w komorę o pojemności 167 litrów, która w razie potrzeby może służyć jako dwie mniejsze komory o pojemności odpowiednio 74 litry w górnej części i 88 litrów w dolnej. Obie komory przedzielone są przekładką Smart Divider, która umożliwia przygotowanie dwóch różnych potraw w tym samym czasie. Na co dzień nieużywana przekładka może być schowana w specjalnej szczelinie nad dolną szufladą.

Smart Control - kontroluj pranie za pomocą smartfona

Pralka WF457 to połączenie wydajności oraz innowacyjnego systemu Smart Control, który ułatwia proces prania - również wtedy, kiedy użytkownik znajduje się poza domem. Dzięki wbudowanemu modułowi wi-fi za pośrednictwem funkcji Smart Control możemy śledzić cykl prania oraz monitorować m.in. program, czas pozostały do końca pracy lub zdalnie włączyć lub wyłączyć pralkę z dowolnego miejsca w domu. Dzięki opracowanemu przez firmę Samsung systemowi Smart Care można zapomnieć o tradycyjnych instrukcjach obsługi. System sam zdiagnozuje problemy w pracy pralki i prześle odpowiednie powiadomienie na smartfona użytkownika. WF457 jest pierwszą pralką produkcji Samsung, która posiada technologię Water Shot. Technologia polega na wypuszczaniu strumienia wody z rozpuszczonym detergentem, a następnie strumienia płuczącego, który podwaja skuteczność płukania. Rozwiązanie to skraca czas cyklu do 25 procent w porównaniu z tradycyjnymi pralkami. Pralka WF457 została uznana przez organizację ENERGY STAR za „Najbardziej wydajną pralkę 2011 roku"* oraz uhonorowana Nagrodą Innowacji CES 2012 w kategorii projektu przyjaznego środowisku.

*Tytuł najbardziej wydajnych urządzeń 2011 roku przyznawany jest najbardziej wydajnym produktom spośród zakwalifikowanych do ENERGY STAR. W tym roku nasze wyjątkowe pralki są jednymi z najbardziej wydajnych urządzeń pod względem poboru mocy.

 

źródło: Samsung Polska

 

Monitory BenQ EW2730

Wiodący Światowy Ekspert w Produkcji Monitorów LED
BenQ - to wiodący na świecie producent monitorów z podświetleniem LED - który prezentuje monitor EW2730. Technologia podświetlania LED oferuje duże wartości ekonomicznej opłacalności oraz względy ekologiczne dotyczące ochrony środowiska.

Precyzja i Perfekcja
Proste diamentowe linie, podkreślają surowe piękno chrom-metalowej faktury krawędzi. Prawdziwy kunszt konstrukcji, każde cięcie starannie wykonane. BenQ EW2730 zapewnia funkcjonalność i piękno w doskonałej harmonii.

Doskonałe Wrażenia Audio-Wizualne
Ultra-Wysoki 3000:1 Współczynnik Kontrastu
Bardzo wysoki współczynnik kontrastu zdecydowanie poprawia kontrast kolorów, tworząc najbardziej wykwintny i wiernie odwzorowany, naturalny obraz.

Pełne 8-bitowe Przetwarzanie Obrazu
Monitor jest wyposażony w pełne 8-bitowe przetwarzanie obrazu, co daje wrażenie sali kinowej w domu.

Głęboka Czerń i Minimalizacja Przenikania Światła
Panel VA jest wolny od jasnych punktów o ograniczonej możliwości przenikania światła, prezentując kolory w swojej najprawdziwszej formie, dzięki czemu każdy wyświetlony obraz jest perfekcyjny!

Wiele Przydatnych Funkcji, Pełnia Zadowolenia
Wystarczy tylko podłączyć monitor BenQ EW2730, a dostaniesz wsparcie wszystkich funkcji rozrywki.
2 Porty HDMI: obsługuje odtwarzacz płyt, PS3, XBOX, i różne urządzenia do gier.
4 Porty USB: dla pamięci flash, czytnik kart USB i inne urządzeniach przenośne
1 D-Sub/1 DVI-D : wsparcie zarówno sygnału analogowego jak i cyfrowego, wsparcie komputerów stacjonarnych, notebooków oraz innych wejść (inputs).

Wygoda Oglądania
Dzięki pilotowi zdalnego sterowania możesz teraz oglądać obrazy na monitorze siedząc wygodnie w fotelu lub łóżku, masz możliwość łatwego sterowania obrazu i dźwięku z miejsca, którego właśnie się znajdujesz.
Technologia BenQ Senseye® Human Vision

Dzięki technologii BenQ SenseyeTM Human Vision, obraz ma bogate kolory, jest czysty i ma głęboką czerń.

Certyfikat Windows 7
Monitor EW2730 posiada Certyfikat Windows 7 i jest w pełni kompatybilny z kolorem systemów Windows 7. Zaraz po podłączeniu V2320H do komputera, system Windows 7 natychmiast rozpozna model, dzięki czemu bezproblemowo przejdziesz przez setup i podłączenie.

Kwalifikacja Energy Star®
Monitor EW2730 spełnia wymagania programu ENERGY STAR ® dla monitorów komputerowych, wersja 5.0. Teraz możesz cieszyć się oszczędnością energii
i pieniędzy.

 

 

źródło: BenQ Polska

Tablety Rugged jakich jeszcze nie było !!!

Marka NoteStar bardzo szybko wysuwa się na prowadzenie w dziedzinie sprzętu przygotowanego do pracy w naprawdę trudnych warunkach. W sprzęcie tej marki są stosowane najnowsze rozwiązania dla zapewnienia najwyższej wydajności sprzętu gwarantując jednocześnie długi czas pracy na baterii i wytrzymałości zgodnej z militarnymi normami MIL-STD-810F/G.

Teraz oferta marki NoteStar został rozszerzony o tablety rugged oparte na najnowszym procesorze Intel Dual Core N2600, chipsecie Intel NM10 i wyposażonych w pamięć RAM DDR3-800 rozbudowywaną do 4GB, dysk SSD od 32 do 128GB. Zastosowanie dużej baterii 6 cell 5200 mAh 11.1V pozwala użytkownikom pracować bez przerwy przez 5.5 godziny (Battery Mark ver. 4.0.1)

W ofercie znalazły się tablety wyposażone w matryce o przekątnej 8.4'', 10.4'' oraz 12.1''. Wszystkie te modele do komunikacji zostały wyposażone w przewodową kartę sieciową LAN, oraz połączenia bezprzewodowe: WiFi bgn, Bletooth, moduł GPS i opcjonalnie w kartę WWAN 3G. Użytkownicy docenia szeroką gamę portów wbudowanych w tablety: RJ-45, 2 x USB, RS232, VGA, Audio-in, Audio-out.

Najważniejszym parametrem poza wydajnością systemu jest w tej klasie wytrzymałość. Tablety te zostały tak skonstruowane, aby można było pracować w temperaturze od - 20 st. C (biorąc pod uwagę obecną zimę łatwo to docenić), przy zapyleniu czy obecności cieczy (IP54 lub opcjonalnie IP65). Są one odporne na upadek z 120cm, odporne na uderzenie i wibracje zgodnie z normą MIL-STD-810F.

 

źródło: Notestar Polska

ULTRASZYBKI TABLET LG Z TECHNOLOGIĄ LTE

Firma LG Electronics (LG) wprowadza na rynek swój pierwszy tablet z technologią LTE - Optimus Pad LTE. Na początku trafi on do sprzedaży na rynku koreańskim. Urządzenie zostało wyposażone w technologię LTE oraz wyświetlacz True HD IPS - dwie funkcje, dzięki którym Optimus LTE, najnowszy produkt mobilny od LG, wyróżnia się na tle konkurencji.

„Jeśli weźmiemy pod uwagę, że tablety generują pięć razy więcej ruchu w sieci niż przeciętny smartfon, musimy założyć, że użytkownicy tych urządzeń potrzebują szybszej łączności" - powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Mobile Communications. „Zastosowanie technologii LTE firmy LG w tablecie przynosi oczywiste korzyści klientom, dla których jest on głównym urządzeniem do komunikacji i wymiany danych np. podczas podróży".

LG Optimus Pad LTE reprezentuje najwyższą klasę tabletów. Środowisko użytkownika wyposażone zostało w najnowocześniejsze funkcje, takie jak obsługa multimediów w standardzie High Definition z ekranem True HD IPS 1280 x 720 i kamerą o rozdzielczości 8 megapikseli do nagrywania filmów HD. Jest również pierwszym na świecie tabletem, który obsługuje kartę pamięci SD z możliwością rozszerzenia do 32 GB. Producent wprowadził tę funkcję, biorąc pod uwagę znaczenie multimediów dla użytkowników takich urządzeń.

Ponadto Optimus Pad LTE wyposażony został łatwe w obsłudze funkcje i narzędzia kontrolne. Smart Movie Editor ułatwia edycję obrazów i nagrań wideo, Web Duet umożliwia wymianę wiadomości e-mail oraz korzystanie z komunikatorów internetowych i serwisów społecznościowych z funkcjami wyszukiwania, a On-Screen Phone (OSP) zapewnia zgodność ze smartfonami LG.

LG Optimus Pad LTE jest nie tylko estetyczny, ale również wyjątkowo poręczny. Waży tylko 479 g i ma zaledwie 9,34 mm grubości. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz i system operacyjny Android 3.2 Honeycomb, najnowszy tablet LG oferuje znakomitą wydajność. Jest zgodny ze standardami High Definition Multimedia Interface (HDMI) i Digital Living Network Alliance (DLNA).

Najważniejsze dane techniczne:
System operacyjny: Android 3.2 Honeycomb
Pamięć: Użytkownika: 32 GB (Micro SD do 32 GB)
Wymiary: 245 x 151,4 x 9,34 mm
Waga: 497 g
Ekran: IPS True HD Display 8,9 cala
Rozdzielczość: 1280 x 768
Kamera: 8 MP (z tyłu) / 2 MP (z przodu)
Procesor: Qualcomm 1,5 GHz Dual-Core / Dual Channel
Akumulator: 6800 mAh
Inne: zgodność ze standardami HDMI, DLNA

 


# # #


Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl


Dział Mobile Communications w LG Electronics

LG Electronics Mobile Communications jest jednym z głównych światowych producentów urządzeń przeznaczonych do komunikacji mobilnej. Tworzy telefony komórkowe zoptymalizowane pod kątem potrzeb klientów na całym świecie, oparte na najnowocześniejszej technologii i nowatorskim wzornictwie. Wykorzystując najnowsze technologie w komunikacji, LG opracowuje mobilne urządzenia komputerowe, które łączą inteligentną technologię ze znakomitą stylistyką. Zapewnia mu to trwałą pozycję lidera w sektorze komunikacji mobilnej.

 

źródło: LG Polska

 

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)