Wpisy z miesiąca Kwiecień 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Kwiecień 2012

Systemy dyktowania Olympus DS-7000 & DS-3500: zwiększają jakość profesjonalnego dyktowania, transkrypcji i rozpoznawania mowy

Profesjonalne dyktowanie nigdy nie dawało tylu możliwości i nie było tak proste. Olympus wprowadza modele DS-7000 oraz DS-3500, by realizować wysokie wymagania stawiane systemom dyktowania w środowisku biznesowym. Te trwałe, wyróżniające się metalowym korpusem urządzenia posiadające duży, kolorowy ekran LCD łączą w sobie walory użytkowe z maksymalną jakością nagrywania. Dzięki ochronie kodem PIN oraz 256-bitowemu szyfrowaniu w czasie rzeczywistym przy zapisie DSS Pro nawet najbardziej wrażliwe informacje i pliki pozostają cały czas bezpieczne. Nowy elementem tej linii produktowej jest także zestaw do transkrypcji AS-7000 obejmujący cztero-przyciskowy przełącznik oraz lekkie, zakładane pod brodę słuchawki. Projektując zestaw położono nacisk na ergonomię obsługi oraz możliwość wykorzystania pełnego potencjału modeli DS-7000 oraz DS-3500 w optymalizacji procesów przetwarzania słowa na dokument tekstowy, w tym współpracy z oprogramowaniem do rozpoznawania mowy. Modele DS-7000 oraz DS-3500, AS-7000 trafią do sprzedaży począwszy od maja 2012 r.

Dostęp do prawdziwego potencjału
Wraz ze swą przejrzystą i prostą koncepcja obsługi modele DS-7000 oraz DS-3500 mogą być łatwo zintegrowane z cyfrowymi zasobami i procesami firmy zapewniając maksymalną wydajność i efektywność pracy. W obydwu modelach zastosowano 2-calowy kolorowy ekran TFT LCD wyświetlający 65,000 kolorów oraz zastosowano białe podświetlanie LED. Dostęp do wszystkich głównych poleceń zapewniają wygodnie rozmieszczone z boku urządzenia elementy sterujące - pozwalające na intuicyjną obsługę kciukiem: przesuwanym przełącznikiem w modelu DS-7000 lub odpowiednio czułymi przyciskami w wersji DS-3500. Dla pełnej wygody użytkowania dyktafon DS-7000 standardowo dostarczany jest wraz ze stacją dokującą (opcjonalnie dostępne dla modelu DS-3500). 

Zoptymalizować cykl obsługi prac
W zakresie optymalizacji i udoskonalania cyklu obsługi prac modele DS-7000 oraz DS-3500 ujawniają swój pełen potencjał. Każdy z nich pozwala na pracę z rożnymi numerami ID autora, zaś nagrane treści mogą być przenoszone do środowiska biurowego manualnie poprzez kartę SD lub też automatycznie przez sieć LAN/WAN. Prawdziwy i zauważalny wzrost wydajności pracy następuje jednak wówczas, gdy ww urządzenia zintegrujemy z cyfrowym cyklem obsługi i przetwarzania dokumentów. Znajdujący się w komplecie moduł dyktowania ODMS (Olympus Dictation Management System - System Olympus do Zarządzania Dyktowaniem) R6 obejmuje wydajny i wygodny dla użytkownika wirtualny panel sterowania do zarządzania dyktowaniem. Moduł ten, przy minimalnych adaptacjach, może być integrowany w różnych platformach, zapewniając wsparcie także dla środowiska Citrix/WTS oraz Thin Clients. Pliki mogą być automatycznie pobierane stosownie do ustalonych reguł i dystrybuowane poprzez e-mail, sieć LAN, ftp czy też w inny sposób. Przygotowany do współpracy z oprogramowaniem Dragon Naturally Speaking moduł ten zapewnia także dostęp do oszczędzających czas rozwiązań rozpoznawania mowy - działających zarówno w czasie rzeczywistym jak i pracujących w tle. W tym ostatnim przypadku można łączyć ustawione w urządzeniu ID autora z osobistym profilem użytkownika w systemie.

Ochrona poufnych treści
Zarówno w sferze prawniczej, medycznej czy korporacyjnej, bezpieczeństwo i ochrona danych stanowią niezwykle istotną kwestię, która musi być należycie rozwiązana w każdym środowisku biznesowym. Dyktafony Olympus DS-7000 oraz DS-3500 zapewniają wieloaspektową ochronę Twoich poufnych plików i informacji. Poza funkcją blokowania urządzenia z wykorzystaniem PIN-u, każdy z modeli dysponuje 256-bitowym szyfrowaniem danych AES (tylko dla formatu DSS Pro). Oznacza to, że pliki mogą być automatycznie szyfrowane w czasie rzeczywistym podczas nagrywania, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo już od samego początku, czyli od chwili ich powstawania. 20 zaprogramowanych wstępnie typów zadań z 10 pozycjami dla każdego typu pozwala na precyzyjne oznaczanie poszczególnych nagrań gwarantując zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa danych, jak również ułatwiając szybkie wyszukiwanie określonych nagrań.

Stworzone dla jakości i wszechstronności
Specjalnie opracowany dla zapisu głosu, kodek audio DSS Pro, który został zaimplementowany w modelach DS-7000 oraz DS-3500, zapewnia najwyższą jakość oferując jednocześnie wszelkie niezbędne funkcje edycyjne. W przypadku nagrywania konferencji i wywiadów, gdy zastosowany zostanie dodatkowy, zewnętrzny mikrofon stereofoniczny, model DS-3500 dodatkowo zapewnia stereofoniczny zapis PCM/WAV oraz MP3.
Liczne funkcje nowych modeli obejmują uaktywnianie nagrywania głosem (VCVA) oraz regulowaną czułość mikrofonu zapewniając wszechstronność niezbędną przy nagrywaniu w różnorodnych warunkach. Pliki mogą być przypisane do jednego z siedmiu folderów, zaś sam zapis odbywa się na wewnętrznej 2GB karcie microSD lub zewnętrznej karcie SD. Ponadto, wydajna bateria po pełnym naładowaniu zapewnia do 21 godzin nagrań, dzięki czemu zawsze jesteś przygotowany do nagrywania.

Zestaw do transkrypcji AS-7000: pełna wygoda dla całego cyklu obsługi nagrań
Nowy zestaw AS-7000 stanowi doskonałe rozwiązanie dla obsługi licznych nagrań w firmach i innych organizacjach, gdyż zapewnia on osobom wykonującym transkrypcję - wygodną i ergonomiczną pomoc w efektywnym oraz wydajnym przekształcaniu słowa mówionego na tekst. Wprowadzone rozwiązanie udostępnia cały szereg narzędzi ułatwiających szybką realizację zadań związanych z przepisywaniem nagrań. Nożny przełącznik posiada cztery przyciski, które użytkownik może przystosować do swoich potrzeb. Dodatkowo, górna oraz centralna łopatka sterująca mogą być blokowane. Gdy zestaw AS-7000 jest używany w połączeniu z modułem transkrypcji oprogramowania zarządzającego dyktowaniem Olympus Dictation Management System (ODMS) to możliwa jest obsługa odtwarzania pozostawiająca pełną swobodę rąk - łącznie z zatrzymywaniem/uruchamianiem odtwarzania, przewijaniem, cofaniem i zmianą prędkości odtwarzania.

Wraz z modelami dyktafonów DS-7000 i DS-3500 oraz zestawem do transkrypcji AS-7000 Olympus wychodzi naprzeciw potrzebom dzisiejszego i przyszłego biznesu. Wprowadzane rozwiązania stanowią prawdziwy przełom jeśli chodzi o wygodę i rozległe możliwości. Nowości te będą dostępne począwszy od kwietnia 2012.

Olympus DS-7000 / DS-3500

 • Duży 2-calowy wyświetlacz TFT, 65,000 kolorów (podświetlanie LED)
 • Mocny metalowy korpus
 • Obsługa precyzyjnym przesuwanym przełącznikiem (DS-7000) / wygodnymi przyciskami (DS-3500)
 • 256-bitowe szyfrowanie w czasie rzeczywistym i blokowanie urządzenia (4 cyfrowy PIN)
 • Bateria litowo jonowa (do 21 godzin nagrywania po całkowitym naładowaniu baterii)
 • Możliwość zdefiniowania do 200 znaczników nagrań (20 typów prac x 10 pozycji = 200)
 • Wewnętrzne gniazdo kart microSD oraz zewnętrzne gniazdo dla kart SD
 • Mikrofon kapsułowy 10mm Ø dla możliwie najlepszych rezultatów przy rozpoznawaniu mowy
 • Olympus AS-7000
 • Oprogramowanie do zarządzania dyktowaniem - Olympus Dictation Management Software R6 - Moduł Transkrypcji
 • Nożny przełącznik RS31, adapter szeregowy oraz USB: 4 pedały odpowiednie dla każdego rodzaju i rozmiaru buta, Możliwość konfiguracji przycisków stosownie do indywidualnych potrzeb, Możliwość bogaty górnego i centralnego elementu sterującego, Pozostawiająca pełną swobodę rąk kontrola odtwarzania (ODMS - moduł transkrypcji), Antypoślizgowe powierzchnie, Wyjątkowo długi, 2.5m kabel USB
 • Słuchawki zakładane pod brodę E62: Słuchawki stereofoniczne przystosowane do słowa mówionego, Wygoda noszenia nawet przy długiej pracy, Łatwe zakładanie i zdejmowanie, Sposób zakładania nie burzy fryzury

 

Więcej informacji odnośnie rozwiązań profesjonalnego dyktowania Olympus w tym modeli DS-7000 oraz DS-3500, dostępnych jest na naszych stronach internetowych: www.olympus.pl

 

źródło: Olympus Polska

 

System rozpoznawania zmęczenia firmy Bosch Teraz także w modelu Volkswagen Passat Alltrack

• Przemęczenie jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych
• Charakterystyczne ruchy kierownicy wskazują na zmęczenie kierowcy
• Wyposażenie seryjne - teraz w modelu Volkswagen Passat Alltrack


Przemęczenie, a w konsekwencji zaśnięcie za kierownicą to częsta przyczyna wypadków drogowych. Jej pierwsze symptomy można jednak wykryć stosunkowo wcześnie. System rozpoznawania zmęczenia firmy Bosch rozpoznaje objawy wyczerpania fizycznego na podstawie ruchów kierownicy i odpowiednio wcześnie zaleca kierowcy przerwę w podróży. Informacje dostarcza elektryczny układ wspomagania kierownicy lub odpowiedni czujnik kąta skrętu kierownicy, który jako element układu ESP® znajduje się zwykle w wyposażeniu pojazdu. Ta funkcja pomaga dodatkowo poprawić bezpieczeństwo jazdy, a jej integracja z systemem jest niedroga. System rozpoznawania zmęczenia firmy Bosch jest przeznaczony do stosowania w samochodach osobowych i lżejszych pojazdach użytkowych. Można go zintegrować w różnych sterownikach pojazdu. Po raz pierwszy system pojawił się w wyposażeniu seryjnym Volkswagena Passata w 2010 roku. Najnowszym modelem wyposażonym w tę funkcję jest Passat Alltrack.

Z danych opublikowanych w 2010 roku przez amerykański automobilklub (AAA) wynika, że w blisko 17% wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w Stanach Zjednoczonych winę ponosił przemęczony kierowca.

Spadek koncentracji i zmęczenie mają wpływ na kierowanie pojazdem i wydłużają czas reakcji kierowcy. Pogorszeniu ulegają funkcje motoryczne, kierowanie pojazdem staje się mniej precyzyjne, kierowca musi częściej korygować tor jazdy. Algorytm nowego systemu rozpoznawania zmęczenia analizuje ruchy kierownicy od początku jazdy i rozpoznaje w ten sposób zmiany spowodowane długą podróżą i wyczerpaniem fizycznym. Typowymi oznakami malejącej koncentracji są fazy, w których kierowca w ogóle nie kieruje, a następnie wykonuje kilka gwałtowniejszych ruchów kierownicą, aby skorygować tor jazdy. Na podstawie częstotliwości takich typowych korekt położenia kierownicy oraz innych parametrów, jak np. czas podróży, włączanie kierunkowskazów oraz pora dnia, system oblicza współczynnik zmęczenia. Jeżeli ta wartość przekroczy określony próg, na zestawie wskaźników może zapalić się np. migająca kontrolka z symbolem filiżanki kawy, zachęcająca kierowcę do postoju i odpoczynku. System rozpoznawania zmęczenia firmy Bosch może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

 

 

###

Dział Automotive Aftermarket (AA) firmy Bosch dostarcza na rynek i do warsztatów samochodowych pełną gamę sprzętu diagnostycznego i wyposażenia warsztatowego, a także szeroki asortyment części zamiennych - od części nowych i regenerowanych po rozwiązania naprawcze do samochodów osobowych i użytkowych. W ofercie znajdują się produkty na potrzeby pierwszego wyposażenia, a także usługi i produkty dla handlu oraz warsztatów opracowywane i produkowane przez firmę Bosch. Ponad 10 000 pracowników w 140 krajach oraz globalna sieć logistyczna dbają o to, by ponad 450 000 artykułów z szerokiej oferty docierało do klientów szybko i na czas. W ramach Diagnostyki AA dostarcza urządzenia diagnostyczne i wyposażenie warsztatów, oprogramowanie diagnostyczne i usługi szkoleniowe. Dodatkowo w kompetencjach działu znajduje się franczyza „Bosch Car Service", największej na świecie sieci niezależnych warsztatów samochodowych zrzeszającej globalnie około 15 000 warsztatów. Ponadto dział branżowy AA jest odpowiedzialny za ponad 500 partnerów koncepcji warsztatowej „AutoCrew".

Więcej informacji: www.bosch-automotive.com, www.motobosch.pl, www.bosch-service.pl, www.bosch-esperience.pl, www.akumulatorybosch.pl, www.wycieraczkibosch.pl, www.filtrybosch.pl, www.sondylambdabosch.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników, odnotowały w 2011 obrót w wysokości 51,4 mld euro (dane szacunkowe). Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ponad 4 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch-press.com, www.bosch.pl

 

źródło: Bosch Polska

 

Nikon D3200 – po prostu, zrób piękne zdjęcie

Firma Nikon zaprezentowała nową, łatwą w obsłudze lustrzankę cyfrową Nikon D3200. Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 24,2 megapiksela, przetwornik obrazu EXPEED 3, szeroki zakres czułości ISO 100-6400, funkcję filmowania Full HD oraz udoskonalony tryb podręcznika. Zaawansowane rozwiązania oraz intuicyjna obsługa sprawiają, że dzięki modelowi D3200 każdy użytkownik będzie w stanie robić piękne zdjęcia oraz rejestrować filmy wysokiej jakości.

„Nikon D3200 to następca najpopularniejszej lustrzanki cyfrowej w Europie - modelu D3100[1]. Aparat gwarantuje doskonałą jakość zdjęć. Nowy model wyposażono w matrycę o niezwykle dużej liczbie megapikseli oraz funkcję rejestrowania filmów w rozdzielczości Full HD. Dzięki intuicyjnemu trybowi podręcznika, prowadzącemu użytkownika krok po kroku przez proces fotografowania przy użyciu przejrzystych instrukcji i obrazów, osoby stawiające pierwsze kroki w dziedzinie fotografii cyfrowej przy użyciu lustrzanek będą w stanie robić wspaniałe zdjęcia. To idealny aparat dla tych, którzy pragną w łatwy sposób tworzyć piękne obrazy ważnych chwil, takich jak rodzinne wydarzenia lub ekscytujące podróże" ­­- mówi Marina Gurevich, kierownik ds. produktów w firmie Nikon Europe.

[1] GFK, Europa (24 kraje), cały rok 2011, dane dotyczące udziału w rynku pod kątem wartości i liczby egzemplarzy.

Intuicyjna obsługa

Aparat D3200 został opracowany z myślą o osobach rozpoczynających fotografowanie przy użyciu lustrzanek cyfrowych. Nowa, trzecia odsłona trybu podręcznika, wprowadzonego wcześniej w popularnych modelach Nikon D3000 i D3100, została udoskonalona z myślą o ułatwieniu dostępu do kreatywnych opcji i prezentacji procesu tworzenia wyjątkowych ujęć krok po kroku. Działająca równolegle z trybem podręcznika funkcja Assist Images (funkcja obrazów pomocniczych) przedstawia na wizualnych przykładach działanie wybieranych ustawień. Menu Operacje zaawansowane zostało wzbogacone o nowe funkcje, ułatwiające m.in. podkreślenie czerwonych odcieni zachodzącego słońca lub zmniejszenie rozmycia.

W celu zapewnienia optymalnych rezultatów automatyczny system rozpoznawania scenerii firmy Nikon drobiazgowo analizuje fotografowaną scenę i dostosowuje odpowiednio ostrość, ekspozycję i balans bieli. Użytkownicy mogą skorzystać z funkcji Scene Auto Selector (automatyczne wybieranie programu) w trybie podglądu na żywo oraz programów tematycznych, umożliwiających automatyczne zastosowanie najwłaściwszych ustawień.

Aby dodatkowo ułatwić obsługę, elementy sterujące na korpusie zostały rozmieszczone w sposób zapewniając pewny chwyt i wygodę użytkowania. Najczęściej stosowane funkcje, takie jak tryb podglądu na żywo i tryb wyzwalania migawki, obsługiwane są przy użyciu dedykowanych przycisków.

Doskonała jakość zdjęć

Zastosowana w modelu Nikon D3200 matryca o wysokiej rozdzielczości 24,2 megapikseli pozwala uzyskiwać niezwykłe bogactwo szczegółów. Dzięki temu zdjęcia można z łatwością przycinać lub drukować w dużym formacie, zachowując najdrobniejsze szczegóły. Zaawansowany mechanizm przetwarzania obrazu firmy Nikon, EXPEED 3 odznacza się dużą szybkością działania i pozwala uzyskać niezwykle wyraziste zdjęcia z doskonałą reprodukcją kolorów, a także oferuje udoskonalone funkcje nagrywania filmów. Szeroki zakres czułości ISO 100-6400 (z możliwością zwiększenia do odpowiednika wartości 12 800) umożliwia robienie ostrych zdjęć nawet w słabym oświetleniu. Precyzyjny, 11-polowy system autofokusa pozwala uzyskać ostre zdjęcia szybko poruszających się obiektów, jak również tych znajdujących się poza centrum kadru. Dzięki opcji fotografowania z prędkością 4 klatek na sekundę aparat, D3200 jest w stanie uchwycić nawet najbardziej dynamiczne ujęcia.

W przypadku fotografowania w warunkach wysokiego kontrastu, na przykład zdjęć robionych pod światło, aktywna funkcja D-Lighting firmy Nikon automatycznie dostosuje oświetlenie, zachowując jednocześnie bogactwo szczegółów w ciemnych i jasnych obszarach zdjęcia, gwarantując piękne zdjęcia o naturalnym kontraście.

Udoskonalona funkcja filmów Full HD

Intuicyjnie umieszczony przycisk nagrywania filmów umożliwia szybkie uruchomienie funkcji filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p). Duży przetwornik obrazu i wysokie ustawienia ISO aparatu zapewniają wyjątkową jakość obrazu. Dzięki wbudowanemu złączu HDMI typu mini nagrane filmy można odtwarzać bezpośrednio na ekranie telewizora HD. Wbudowane funkcje edycji umożliwiają wybór punkt początkowego i końcowego filmu, a także zapisywanie wybranych klatek.

W celu rejestracji wysokiej jakości dźwięku model D3200 wyposażono we wbudowany mikrofon oraz złącza umożliwiające podłączenia mikrofonu zewnętrznego.

Zdalna kontrola

Dzięki możliwości podłączenia opcjonalnego adaptera bezprzewodowego WU-1a, Nikon D3200 może być sterowany za pomocą urządzeń mobilnych wyposażonych w system operacyjny Android[2]. Rozwiązanie to pozwala na zdalne ustawienie kadru i wyzwolenie migawki, umożliwiając wykonywanie m.in. idealnych zdjęć grupowych.

Ponadto, adapter WU-1a, dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi typu camera-to-device oferuje funkcję bezprzewodowego przesyłania wysokiej jakości zdjęć i filmów z aparatu na urządzenia mobilne, bez konieczności podłączania się do zewnętrznej sieci Wi-Fi czy zgrywania plików do pamięci komputera. Dzięki temu użytkownicy będą mogli od razu dzielić się swoimi pracami z przyjaciółmi i bliskimi za pośrednictwem portali społecznościowych lub wykonać kopię zapasową.

Adapter WU-1a jest zasilany za pośrednictwem aparaty. Aplikację Wireless Mobile Adapter Utility umożliwiającą bezprzewodowe sterowanie lustrzanką Nikon D3200 można pobrać z Android Market.

Nikon D3200 może być także zdalnie sterowany przy użyciu opcjonalnego pilota ML-L3.


[2] Adapter WU-1 współpracuje ze smartfonami z systemem Android OS 2.3 lub nowszym oraz z tabletami z systemem Android OS 3.0 lub nowszym.

Edycja zdjęć w aparacie

Dzięki rozbudowanemu menu edycji zdjęć, Nikon D3200 z łatwością pozwala nadać im artystyczny wygląd bez konieczności używania specjalnego oprogramowania komputerowego. Aparat oferuje bogaty wybór kreatywnych efektów, takich jak: Efekt miniatury, Kolor selektywny, Szkic kolorowy lub Efekty filtrów (pozwalającej na dodanie filtru ciepłego lub zmiękczającego), jak również funkcji zmiany wielkość zdjęć czy szybkiego retuszu.

Duży monitor LCD o wysokiej rozdzielczości (921 tys. punktów) i przekątnej 7,5 cm (3 cale) dodatkowo ułatwia przeglądanie oraz edycja zdjęć i filmów.

Nikon D3200 będzie oferowany w kolorze czarnym oraz czerwonym. Aparat trafi do sprzedaży 15 maja br. Cena lustrzanki Nikon D3200 w zestawie z obiektywem AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3,5-5,6G VR to około 2999 PLN.

Inne istotne funkcje:

Inteligentny system autofokusa do nagrywania filmów: umożliwia korzystanie z płynnej pracy systemu autofokusa (AF) podczas nagrywania filmów D-movie. Tryb ciągłego AF (AF-F) i AF ze śledzeniem obiektów zapewnią ostrość obrazu podczas fotografowania poruszających się obiektów. AF z priorytetem twarzy idealnie nadaje się do rejestrowania filmów.

Bogactwo opcji nagrywania filmów: funkcja nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p); aparat obsługuje również mikrofon stereofoniczny ME-1 firmy Nikon. Funkcje edycji filmów w aparacie umożliwiają ustawienie punktu początkowego i końcowego filmu. Złącze HDMI typu mini umożliwia odtwarzanie filmów na telewizorze HD.

 

 

źródło: Nikon Polska

 

Zadbaj wiosną o nowy, świeży wygląd z nowym notebookiem Sony VAIO z serii E 14P

Elegancki notebook ze stylowymi, kolorowymi akcentami, przeznaczony do codziennych zastosowań multimedialnych

 

 • Stylowy, „portfelowy" wygląd z kolorowymi akcentami
 • Głośny, czysty dźwięk dzięki technologiom xLOUD, Clear Phase i Dolby Home Theatre V4
 • Podświetlana klawiatura i duży gładzik umożliwiający używanie gestów
 • Energooszczędna konstrukcja z wydajnym akumulatorem, hybrydową kartą graficzną i funkcją Rapid Wake + Eco

 


Tej wiosny, dzięki ułatwiającemu codzienne zadania notebookowi Sony VAIO E 14P z ekranem 35,5cm (14"), każdy będzie mógł pokazać swój własny styl.

W domu, na uczelni i w kawiarni nowa seria VAIO E będzie się wyróżniać delikatną, „portfelową" stylistyką. Trzy świeże kolory - biały, czarny i różowy - uzupełnione są barwnymi ozdobnikami na obrzeżu, pokrywie, gładziku i klawiaturze notebooka. Atrakcyjność wyglądu zwiększa dodatkowo wykonana zaluminium ramka głośnika.

Klawiatura ma wygodnie rozmieszczone, izolowane klawisze, a jej podświetlenie - włączane przez czujnik światła w otoczeniu - umożliwia bezbłędne pisanie nawet późnym wieczorem. Ten sam czujnik zmniejsza jasność ekranu, aby obniżyć zużycie energii w słabszym oświetleniu.

Duży, obsługujący gesty gładzik pozwala na klikanie na dużej powierzchni i umożliwia intuicyjną, „bezprzyciskową" obsługę. Nie brakuje więc miejsca na przeglądanie stron www czy edycję zdjęć przy użyciu takich gestów, jak przewijanie, pstryknięcie, uszczypnięcie, powiększenie i obrót.

Nowością w komputerach VAIO jest obsługa gestami, dzięki której pewne operacje można wykonać intuicyjnymi ruchami ręki. Przykładowo, umieszczając rękę przed kamerą internetową i przesuwając ją w lewo lub w prawo można przerzucać strony www lub zdjęcia w galerii. Przeciągnięcie ręką do dołu wstrzyma odtwarzanie muzyki, a ruch obrotowy pozwoli na zwiększenie lub zmniejszenie głośności. Obsługa gestami jest obecnie dostępna w programach Windows® Media Player, Internet Explorer® 9, PowerPoint® i PowerDVD.

Wbudowana kamera internetowa HD z przetwornikiem „Exmor for PC" poprawia jakość obrazu podczas wideorozmów. Przyjaciele i najbliżsi na pewno docenią lepiej odwzorowane szczegóły, większy kontrast i bogatsze kolory - nawet przy słabym oświetleniu, w którym inne kamery wytworzą tylko ziarnisty i zamazany obraz.

Projektanci serii VAIO E 14P zadbali, by dobry wygląd był uzupełniony czystym dźwiękiem. Unikatowe technologie Sony xLOUDTM i Clear PhaseTM zwiększają głośność dźwięku bez wprowadzania zniekształceń, co przekłada się na imponujące brzmienie filmów i gier. Można także włączyć system Dolby® Home Theatre® V4, który zapewni bogaty, kinowy dźwięk zarówno przy słuchaniu przez wbudowane głośniki, jak i przez słuchawki lub głośniki zewnętrzne.


Energooszczędna konstrukcja serii VAIO E wydłuża działanie akumulatora zarówno przy zabawie, jak i w czasie pracy. Do 7 godzin pracy bez ładowania1 oznacza możliwość swobodnego robienia notatek na wykładach i korzystania po zajęciach z serwisów społecznościowych lub przeglądania ulubionych stron www.

Hybrydowy system graficzny wykorzystuje dedykowany procesor grafiki do zastosowań o znacznej złożoności, takich jak gry, wyświetlanie filmów czy edycja zdjęć. W przypadku zadań o mniejszych wymaganiach procesor ten jest wyłączany, co zwiększa czas pracy akumulatora. Do wydłużenia czasu pracy przyczynia się też efektywny wyświetlacz VAIO i energooszczędne procesory, jak również wbudowany napęd optyczny, który w trybie spoczynkowym w ogóle nie pobiera energii.

Nie masz chwili do stracenia? Dzięki nowej funkcji Rapid Wake + Eco, komputer w jednej chwili jest gotowy do działania. Ten energooszczędny tryb przełącza komputer VAIO w tryb głębokiego uśpienia. Maszyna zużywa wówczas minimalną ilość energii, dzięki czemu może pozostawać w tym trybie nawet przez 10 dni2. Wystarczy jednak otworzyć pokrywę komputera, by w kilka sekund wszystkie pliki i aplikacje zostały przywrócone do stanu sprzed uśpienia.

Komputer VAIO może także pełnić funkcję ładowarki smartfonu: wystarczy podłączyć go do portu USB, nawet jeśli komputer jest wyłączony albo uśpiony.

Porządkowanie, edycja i prezentowanie kolekcji multimediów przechowywanych w notebooku VAIO z serii E to prawdziwa przyjemność. Dostarczany z komputerem bez dodatkowych opłat program PlayMemories Home firmy Sony pozwala z łatwością wyszlifować własne zdjęcia i filmy, dzięki czemu samodzielna obróbka filmów, również w formacie 3D, jest prostsza niż kiedykolwiek przedtem.


Personalizację wyglądu notebooka VAIO umożliwia dopasowana wyglądem mysz Bluetooth® i pokrowiec podróżny. W ofercie znajdzie się również zestaw zawierający komputer VAIO z dopasowanymi akcesoriami: myszą i nakładką na klawiaturę.

Nowa seria VAIO E 14P będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r. w kolorze białym, czarnym i różowym.

1 Faktyczny czas pracy akumulatora zależy od konkretnej konfiguracji sprzętowej i programowej. Benchmark: MobileMark 2007
2 Czas pracy akumulatora w trybie uśpienia zależy od konfiguracji i warunków pracy: rozmiaru zainstalowanej pamięci, stanu naładowania akumulatora i ustawień ładowania przez USB.

 

 

źródło: Sony Polska

 

Nowe telewizory plazmowe firmy Samsung

Doskonała jakość obrazu i dźwięku, wyjątkowy design, dodatkowe funkcjonalności i ulepszona interaktywna platforma to cechy nowych telewizorów plazmowych firmy Samsung. Telewizory serii E8000, E6500, E550, E530 oraz E490 i E450 już w sprzedaży w całej Polsce.

Czerń to ważny element obrazu, który wpływa na realistyczny wygląd, lepszy kontrast, bogatszą paletę barw oraz dokładniejsze odwzorowanie szczegółów. Dlatego w 2012 roku w ofercie firmy Samsung wyposażył swoje telewizory plazmowe w filtry Real Black oraz Real Black Pro. Dodatkowo, najwyższy model - E8000 - umożliwia sterowanie głosem oraz gestem.

Plazma E8000

Seria telewizorów plazmowych Samsung E8000 oferuje najgłębszy poziom czerni w telewizorach tego typu. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu panelowi Real Black Pro oraz wykorzystaniu specjalnego filtra antyrefleksyjnego Real Black i panelu Clear Image, który ogranicza odblaski światła. Ta wyjątkowa technologia zapewnia użytkownikom intensywne, naturalne kolory i ostry obraz o doskonałym kontraście - nawet w jasnych pomieszczeniach. Telewizory tej serii charakteryzują się jednym z najlepszych w branży współczynników kontrastu, dzięki czemu zapewniają doskonałą jakość obrazu, a wskutek zminimalizowanej refrakcji światła zmaksymalizowane są również detale obrazu w obszarach czerni i cieni.

Podobnie jak w serii telewizorów plazmowych firmy Samsung z ubiegłego roku, także obecnie użytkownicy zyskują dodatkowy cal ekranu. Znacznie zmniejszono również przerwę między ramą a samym ekranem, dzięki czemu nieaktywny obszar jest już właściwie niewidoczny. Telewizor E8000 posiada cienki profil o grubości 1,5 cala i ultracienką ramę Plasma +1 w kolorze metalicznie czarnym tytanowym.

Najwyższa seria telewizorów plazmowych Samsung Smart TV wyposażona jest również w wbudowaną kamerę i dwa głośniki, dzięki czemu użytkownik ma możliwość sterowania telewizorem za pomocą gestów ręką lub poleceń głosowych. Zastosowane rozwiązanie pozwala na jeszcze większą interaktywność z urządzeniem, a także zapewnia doskonałą zabawę.

Innowacyjność i wizja firmy Samsung została doceniona przez organizatorów tegorocznych targów CES 2012. Najwyższa seria E8000 otrzymała nagrodą Innovations Design and Engineering Awards CES 2012.

Nowe funkcje telewizorów Samsung Smart TV

Dzięki nowym funkcjom telewizorów Samsung Smart TV użytkownicy mogą wykorzystywać je w sposób dotychczas zarezerwowany dla komputerów. Oto wybrane z wielu nowych, dostępnych możliwości:

Album „Family Story" umożliwia zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.

Aplikacja "Fitness" pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie pracy nad kondycją fizyczną. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia "wirtualnego lustra", które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach.

Sekcja „Kids" to gry edukacyjne i inna rozrywka dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.

Telewizor z funkcją Smart Evolution

Wybrane najnowsze telewizory firmy Samsung zostały wzbogacone o nową funkcję Smart Evolution. Jest to zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych modeli telewizorów możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje przez kolejne 4 lata. Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Samsung Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży jako osobny produkt od 2013 do 2016 roku.

Nowa aplikacja All Share Play

Nowa aplikacja Samsung AllShare Play to nowa odsłona usługi AllShare. Dzięki dostępnej pamięci AllShare Play umożliwia ona pobieranie i wymianę treści multimedialnych z różnych urządzeń, jak np. smartfony, tablety czy laptopy. Wbudowany w telewizor moduł sieci bezprzewodowej i funkcja AllShare Play umożliwią dostęp do urządzeń bez konieczności zakupu dodatkowego wyposażenia, np. adaptera WLAN. Użytkownicy mogą korzystać z filmów, plików muzycznych i zdjęć zapisanych na dysku USB za pomocą funkcji ConnectShare Movie i oglądać swoje zasoby na ekranie telewizora. Funkcja PVR umożliwia nagrywanie i przechowywanie ulubionych filmów bezpośrednio na dysku twardym telewizora.

Samsung Smart TV: E6500, E550 oraz E530

Za pomocą najnowszej technologii nowe telewizory plazmowe marki Samsung wyświetlają pojedynczy obraz nawet 600 razy na sekundę. Dzięki temu jest on niezwykle płynny i wyróżnia się wyjątkową jakością, bez względu na szybkość akcji na ekranie. Technologia Real Black redukuje odblask światła z pomieszczenia, dzięki czemu kolory czerni i szczegóły cieni są wyraźne i skontrastowane. Dzięki czterem wejściom HDMI (High Definition Multimedia Interface) telewizor Samsung przekształci Twój salon w multimedialne centrum rozrywki. HDMI umożliwia szybką transmisję danych cyfrowych w wysokiej rozdzielczości z kilku urządzeń bezpośrednio do telewizora. To oznacza, że możesz oglądać różnorodne zasoby na dużym ekranie.

Cyfrowa Polska

Wszystkie telewizory firmy Samsung wyposażone są w wbudowany tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i umożliwiają odbieranie telewizji cyfrowej. DVB-T to standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej z nadajników naziemnych. W Polsce do 2013 roku standard ten zastąpi całkowicie telewizję analogową, a obowiązującym standardem kodowania będzie MPEG4 (h.264).

 

 

źródło: Samsung Polska

 

Nowe modele lodówek Samsung

Samsung rozszerza swoje portfolio urządzeń AGD. Już wkrótce do sprzedaży w Europie trafią nowe modele lodówek z popularnej serii Grand oraz lodówki typu side-by-side. Urządzenia produkowane są w fabryce pralek i lodówek firmy Samsung we Wronkach pod Poznaniem.

Oszczędność, ergonomia i styl - to cechy charakterystyczne nowych modeli lodówek firmy Samsung, które już wkrótce zostaną wprowadzone do sprzedaży w Europie. W urządzeniach zastosowano szereg rozwiązań, które zapewniają doskonałe warunki przechowywania żywności i lepszą organizację produktów spożywczych we wnętrzu lodówki. Dzięki zastosowaniu specjalnych systemów oraz technologii, nowe lodówki są przyjazne środowisku.

Lodówki z serii Grand z dolnym zamrażalnikiem

Nowe lodówki z cenionej serii Grand Wide Combi z zamrażalnikiem o dużej pojemności produkowane są w fabryce firmy Samsung we Wronkach. Modele z serii Grand z 2011 roku cenione są w całej Europie ze względu na dużą wygodę ich użytkowania, pojemność oraz design.1 Na sukces tych produktów na naszym kontynencie pracują Europejskie Centrum Badawcze w Stuttgarcie, centra designu w Londynie i Mediolanie, a także fabryka pralek i lodówek we Wronkach pod Poznaniem, w której produkowane są między innymi lodówki z serii Grand oraz pralki Samsung Eco Bubble.

Lodówki z serii Grand Wide Combi spełniają oczekiwania europejczyków ze względu na praktyczne korzyści wynikające z zastosowania w ich produkcji autorskiej technologii Eco SlimTM. Dzięki niej ograniczono grubość ścian lodówek przy zachowaniu doskonałych właściwości izolacyjnych, ograniczając zużycie energii oraz zwiększając jednocześnie ich pojemność. Obecnie, w zależności od modelu może ona sięgać aż do 440 litrów. Jednym z praktycznych rozwiązań jest też składana półka, którą można rozłożyć na pełną głębokość albo oprzeć o ścianę lodówki, aby zmieścić wyższe pojemniki.

Lodówki z serii Grand Wide Combi są przyjazne dla środowiska dzięki klasie energetycznej A++. Jest to zasługą rozwiązania Samsung Smart Eco SystemTM, które wykorzystuje system czujników mierzących temperaturę oraz unikatowy, samoregulujący się kompresor Digital Inverter, utrzymujący stałą temperaturę wewnątrz lodówki. Zastosowanie systemów Samsung Smart Eco SystemTM oraz Eco SlimTM pozwoliło zwiększyć wydajność chłodzenia i ograniczyć pobór mocy, powodując jednocześnie, że urządzenie jest praktycznie bezgłośne. Nowe lodówki o interesującym designie będą też wyposażone w niebieski wyświetlacz LED na frontowych drzwiach oraz w jaśniejsze, zmodernizowane oświetlenie LED, które zużywa o 75% mniej energii niż tradycyjne oświetlenie, a jednocześnie oświetla każdy zakątek lodówki, co ułatwia wyszukiwanie potrzebnych produktów.

Użytkownicy lodówek z seria Grand Combi znajdą też w nich wąski dozownik wody oszczędzający miejsce, kostkarkę do lodu oraz wygodne uchwyty stanowiące dodatkowy akcent wzorniczy.

Lodówki z serii G Wide Combi będą dostępne w Europie od września 2012 roku.

Nowa lodówka z serii H: HM12

Lodówkę Samsung HM12 zaprojektowano specjalnie z myślą o potrzebach europejskich konsumentów. To pierwsza lodówka side-by-side produkowana w zakładzie Samsung Electronics Poland Manufacturing, reprezentująca przełom w wytwarzaniu domowego sprzętu firmy Samsung w naszym regionie.

Pierwsza lodówka side-by-side wytwarzana fabryce we Wronkach oferuje innowacyjne rozwiązania przestrzenne, doskonałą izolację, cieńsze ścianki i wyższą klasę energetyczną A++. Są one także wyposażona w jasne i wygodne oświetlenie LED, a także w nowy ekran dotykowy oraz nowoczesne wnętrze z ulepszonymi pojemnikami, półkami i obejmami. Dzięki zastosowaniu rozwiązania Twin Cooling Plus®, nowe lodówki pozwalają przedłużyć świeżość produktów. HM12 została wyposażona w oddzielne systemy chłodzenia w chłodziarce i zamrażalniku, co zapewnia precyzyjną kontrolę temperatury i wilgotności oraz zapobiega mieszaniu się zapachów. Nowe lodówki HM12 z Wronek będą dostępne w wielu wersjach, na przykład z dozownikiem wody i lodu lub bez oraz w różnych opcjach kolorystycznych pasujących do różnych stylów kuchni.

Nowa lodówka HM12 będzie dostępna w Europie w maju 2012 r.

 

###

Fabryka Samsung we Wronkach

Sektor AGD to jedna z kluczowych kategorii w strategii rozwoju firmy Samsung w Europie. Realizując jej postanowienia koreański koncern zdecydował się w 2010 r. na kupno fabryki urządzeń AGD we Wronkach. Inwestycja pozwala firmie Samsung na wprowadzanie na rynek europejski pralek i lodówek, skrócenie czasu dostaw produkowanych urządzeń oraz w znaczący sposób zwiększa wydajność globalnej produkcji tej kategorii produktowej. Fabryka we Wronkach wpływa także na rozwój gospodarczy oraz zwiększenie zatrudnienia w regionie województwa wielkopolskiego. W związku z realizowanym projektem powstało ponad 1000 nowych miejsc pracy, głównie dla mieszkańców z okolic Wronek, ale również Szamotuł, Czarnkowa, Poznania i Piły. Fabryka we Wronkach posiada jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w branży, a produkowane w niej urządzenia trafiają do wszystkich krajów europejskich, a także do Rosji, północnej Afryki (między innymi do Maroka, Tunezji i Egiptu) oraz na Bliski Wschód do Iranu i Izraela.

 

źródło: Samsung Polska

 

Electrolux Ultramix/PRO - blender szefa kuchni

Electrolux wprowadza profesjonalne rozwiązania do domowych kuchni

Nowy blender ręczny Electrolux Ultramix/PRO powstał w oparciu o doświadczenie firmy Electrolux zdobyte podczas tworzenia urządzeń profesjonalnych dla czołowych szefów kuchni. Wykorzystano w nim najlepsze cechy blenderów profesjonalnych, takie jak potrójne noże pozwalające uzyskać kremową konsystencję, bardzo długie ramię miksujące i specjalny kształt mieszadła. Wszystko po to, aby pasjonaci gotowania mogli we własnym domu osiągać profesjonalne rezultaty.

Electrolux już od wielu lat wyposaża w urządzenia profesjonalne wiodące światowe restauracje. Przy okazji poznaje potrzeby profesjonalistów, obserwuje ich zwyczaje i bada oczekiwania. Dążenie do osiągania perfekcyjnych rezultatów jest tym co łączy wszystkich mistrzów kulinarnych. Ich sekret to bezkompromisowość zarówno jeśli chodzi o dobór składników jak i narzędzi do pracy. W domowej kuchni także nie warto iść na kompromisy. Ultramix/PRO, to blender ręczny, w którym wykorzystano najlepsze rozwiązania profesjonalne. Każdy kto chce przygotowywać aksamitne koktajle, perfekcyjne puree, rozdrabniać orzechy, szatkować zioła, ubijać śmietanę i być zawsze pewnym, że efekt końcowy będzie znakomity, może na niego liczyć. Ultramix/PRO umożliwia nawet siekanie cebuli bez uronienia jednej łzy.

Zauważyliśmy u naszych konsumentów rosnące zainteresowanie technikami i urządzeniami wykorzystywanymi przez najlepszych szefów kuchni. Siłą naszej firmy jest wiedza jaką mamy dzięki współpracy z sektorem profesjonalnym. Dlatego stworzyliśmy blender Ultramix/PRO, aby wprowadzić profesjonalne standardy do domowej kuchni. - mówi Katarzyna Holcman, Dyrektor Marketingu Electrolux Poland.

Electrolux jest jedyną firmą AGD na świecie oferującą kompleksowe rozwiązania kuchenne zarówno dla profesjonalistów, jak i gospodarstw domowych.

Blender Ultramix/PRO ma cechy charakterystyczne dla urządzeń profesjonalnych:

- 25 centymetrowe ramię miksujące i specjalny kształt mieszadła, które umożliwiają korzystanie z Ultramix/PRO bezpośrednio w garnkach i miskach, jak to robią profesjonalni szefowie kuchni. Mieszadło zostało tak zaprojektowane, aby zapobiec przyklejaniu się jedzenia do ostrzy. Pomyślano też o zabezpieczeniu misek i patelni przed zarysowaniem i zachlapywaniem.

- Potrójne ostrza o kształcie preferowanym przez szefów kuchni. Tak zaprojektowane ostrza pozwalają uzyskać aksamitną konsystencję, zup, sosów, koktajli, puree, majonezów itp.

- Efekt Vortex, który tworzy się dzięki potrójnym ostrzom i specjalnemu kształtowi mieszadła. Dzięki niemu wszystkie składniki są zasysane do ostrych noży i dokładnie rozdrabniane. 700-watowy silnik i funkcja turbo dają wystarczająco dużo mocy, aby posiekać owoce czy orzechy.

 

źródło: Electrolux Polska

 

Boeing 787 Dreamliner z ekranami LCD Sharp! Technologia AQUOS rozświetli ekrany LCD umieszczone w kabinie pilotów

Wyświetlacze LCD Sharp są wykorzystywane na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner, supernowoczesnego, najnowszego samolotu komercyjnego.


Jest to pierwszy ekran LCD dla użytku lotniczego, który wprowadza technologię Advanced Super View LCD, którą Sharp stworzył dla telewizora LCD AQUOS. Technologia Advanced Super View LCD może się pochwalić świetnymi parametrami optycznymi, takimi jak wysoki kontrast, szeroki kąt patrzenia i niesamowite odtworzenie kolorów, dzięki czemu piloci mają idealną wizualizację niezbędnych informacji o locie. Wyświetlacze Sharp wykazują zalety nawet w najbardziej wymagających środowiskach, takich jak loty na dużych wysokościach. Zapewniają znakomitą trwałość w starciu ze zmianami temperatur, ciśnienia, wibracjami i wstrząsami.
Już od 1973 roku, kiedy Sharp przedstawił podręczny kalkulator z pierwszym na świecie ekranem LCD, firma rozwinęła technologię LCD i sprawiła, że możliwa stała się instalacja ekranów LCD w takich sprzętach, jak notebooki, monitory PC, telefony komórkowe i telewizory. Już od 1991 roku Sharp współpracuje z Rockwell Collins przy dostarczaniu ekranów LCD na pokłady samolotów odrzutowych - ekrany w Boeingu 787 Dreamliner to ukoronowanie wieloletniej pracy i zdobytych doświadczeń przy technologii LCD w zastosowaniu lotniczym.
Sharp ma w planach dalsze pokonywanie granic współczesnej technologii LCD, aby dostarczać wyświetlacze o coraz szerszym zakresie zastosowań dla konsumentów z komercyjnych i przemysłowych segmentów rynku.

 

źródło: Sharp Polska

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)