Wpisy z miesiąca Czerwiec 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Czerwiec 2012

JESTEM WIELOZADANIOWY AF-S NIKKOR 24–85 mm f/3.5–4.5G ED VR

Firma Nikon ogłasza wprowadzenie na rynek obiektywu zmiennoogniskowego AF-S NIKKOR 24-85 mm f/3.5-4.5G ED VR. Nowy model cechują wszechstronny zakres ogniskowych - od szerokiego kąta do teleobiektywu, system stabilizacji obrazu drugiej generacji oraz lekki, kompaktowy korpus. Obiektyw stanowi doskonały wybór dla posiadaczy aparatów formatu FX, poszukujących uniwersalnego rozwiązania, gwarantującego najwyższą jakość zdjęć.

„Ideą tego obiektywu było połączenie przydatnego zakresu ogniskowych z kompaktową, a jednocześnie solidną obudową, bez utraty jakości zdjęć, której wymagają nowoczesne lustrzanki cyfrowe. Model ten wzbogaci ofertę przystępnych i wszechstronnych obiektywów zoom NIKKOR dla formatu FX. To dobry wybór dla fotografów poszukujących praktycznego rozwiązania, sprawdzającego się w różnych sytuacjach zdjęciowych" - mówi Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe.

Kompaktowy model AF-S NIKKOR 24-85 mm f/3.5-4.5G ED VR, jest idealnym rozwiązaniem dla fotografów, poszukujących obiektywu spacerowego. Uniwersalny zakres ogniskowych 24-85 mm gwarantuje dużą swobodę w komponowaniu ujęć, zarówno w przypadku pejzaży, jak i zdjęć portretowych.

Opracowana przez firmę Nikon technologia redukcji drgań (VR II), gwarantuje ostre zdjęcia z ręki w całym zakresie ogniskowych oraz stabilny obrazu, nawet podczas fotografowania z użyciem ogniskowych dalekiego zasięgu. Ponadto, system VR II umożliwia fotografowanie z czasem otwarcia migawki do czterech razy dłuższym, co pozwala na efektywniejsze wykonywanie zdjęć w słabym oświetleniu.

Powłoka ochronna Nikon Super Integrated Coating zapewnia doskonałą reprodukcję kolorów, a szkło o superniskiej dyspersji (ED) oraz trzy soczewki asferyczne pomagają osiągnąć doskonałą ostrość i kontrast nawet przy maksymalnym otworze względnym.

Obiektyw AF-S NIKKOR 24-85 mm f/3.5-4.5G ED VR doskonale sprawdza się w podróży. Dzięki kompaktowym rozmiarom oraz niskiej wadzie można mieć go zawsze przy sobie, a metalowe mocowanie z gumową uszczelką chroni wnętrze przed wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Model AF-S NIKKOR 24-85 mm f/3.5-4.5G ED VR oferowany jest w zestawie z futerałem CL-1118 i osłoną HB-63.

 

źródło: Nikon Polska

Nowe telewizory LED Samsung Smart TV serii 8

Na polskim rynku dostępne są już nowe telewizory Samsung Smart TV ES8000 z podświetleniem LED. Charakteryzuje je doskonała jakość obrazu i dźwięku, możliwość sterowania głosem i gestem oraz niezwykły design. Po podłączeniu do internetu zapewniają już dziś dostęp do ponad 30 tysięcy filmów i seriali oraz różnorodnych serwisów informacyjnych, rozrywkowych, gier a także audycji radiowych i aplikacji edukacyjnych.

Czasy, gdy musieliśmy wstać w poszukiwaniu pilota lub gdy trzeba było odstawić karton z popcornem, aby zmienić kanał telewizyjny już minęły. Najnowsze telewizory Samsung Smart TV ES8000 z kategorii „premium" są wyposażone w technologię Samsung Smart InteractionTM, czyli intuicyjną platformę wykorzystującą rozpoznawanie słów w języku polskim, gestów oraz rysów twarzy. Technologia ta uzupełnia tradycyjnego pilota, zwiększa wybór i wygodę w sterowaniu urządzeniami domowej rozrywki. Możemy teraz za pomocą komend głosowych włączyć i wyłączyć telewizor bądź aktywować wybrane aplikacje, nie ruszając się z fotela, poprzez wypowiadanie określonych słów lub wykonując jeden z pięciu prostych gestów.

Dla przykładu, możliwe jest włączenie telewizora i uruchomienie przeglądarki internetowej wyłącznie komendą głosową - telewizor bez problemu rozpoznaje język polski. Gestem ręki można będzie wyszukiwać i wybierać film lub zmienić kanał telewizyjny. Jeśli oglądamy film pobrany za pośrednictwem internetu, przesuwając dłoń możemy go przewijać o kilka sekwencji. Ten prosty w obsłudze i intuicyjny system kontroli rozpoznaje gesty dzięki wbudowanej kamerze HD, zaś dwa mikrofony rozpoznają głos osoby siedzącej przed telewizorem. Technologia redukcji szumów pozwala wyeliminować dźwięki tła tak, by nie zakłócały komend głosowych.

Telewizory Samsung Smart TV LED z serii ES8000 to także doskonała jakość obrazu, niezależnie od tego, czy oglądamy obraz 2D, czy niesamowicie głęboki obraz 3D. Krystalicznie czysty dwuwymiarowy i trójwymiarowy obraz osiągnięto między innymi dzięki wykorzystaniu technologii Micro Dimming Ultimate, która dzieli obraz na setki drobnych fragmentów i analizuje go, aby zoptymalizować podświetlenie LED dla każdego z nich w czasie rzeczywistym. Prowadzi to do zwiększenia ogólnej jasności o 20%, zapewnia też bogatsze kolory i wyższy współczynnik kontrastu. Dzięki tej technologii wyeliminowano efekt aureoli i zniekształcenia obrazu związane z rozproszeniem światłem.

Serię ES8000 wyróżnia też minimalistyczny i luksusowy design. Ekran umieszczono na nowej, metalicznej podstawce w kształcie litery U, dzięki czemu tworzą harmonijną całość linii prostych i łuków, sprawiając wrażenie ponadczasowego dzieła sztuki. Samsung oferuje również opcjonalnie ultracienki uchwyt do powieszenia na ścianie, co dodatkowo podkreśla wyjątkowo smukły design telewizora.

Telewizory linii premium Samsung Smart TV LED ES8000 są wyposażone w nowy, dwurdzeniowy procesor, który umożliwia im wielozadaniowość podobną do tej, której doświadczają użytkownicy laptopów czy komputerów.

Oto, wybrane z wielu, inne możliwości ES8000:

Album „Family Story" umożliwia zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być wysyłane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych, nawet z odległych miejsc, np. z pobytu wakacyjnego. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.

Aplikacja Fitness pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie kondycji fizycznej. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia "wirtualnego lustra", które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach.

Sekcja „Kids" to bogactwo gier edukacyjnych i innej rozrywki dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.

Możliwa staje się też rozbudowa telewizora i unowocześnianie go wraz z upływem czasu dzięki technologii

Smart Evolution. To zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych telewizorów firmy Samsung możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje. Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później.

Telewizory Samsung ES 8000 uzyskały certyfikat „Smart TV Advanced" przyznany przez TÜV Rheinland*. Potwierdza on jakość obrazu - w tym jasność, współczynnik kontrastu, barwy - oraz szereg dodatkowych usług takich jak dostęp do Internetu, serwisów społecznościowych czy przeglądarki internetowej. Badaniem objęto także nowe rozwiązania, między innymi rozpoznawanie głosu i ruchu (technologia Smart Interaction) oraz zestaw Smart Evolution.

 

 

źródło: Samsung Polska

Samsung E1200 – elegancka prostota

 

W ofercie Samsung Electronics Polska pojawił się nowy telefon dla użytkowników, którzy cenią sobie prostotę obsługi i elegancki, klasyczny wygląd – E1200.

E1200 to zgrabny telefon z klasyczną obudową. Oferuje podstawowe funkcjonalności, kolorowy wyświetlacz i dzwonki jakości mp3.

 

Specyfikacja techniczna Samsung E1200: 

Wyświetlacz

1,52", TFT LCD, 128 x 128 pikseli, 65 tys. kolorów

Dodatkowe funkcje

Dzwonki polifoniczne

 

Sieć

SMS

GSM (900/1800 MHz)

Inne

Organizer, latarka, tryb głośnomówiący, książka telefoniczna (200 kontaktów), Mobile Tracker

Rozmiar

108 x 45 x 13.6mm, waga 65,1 g

Bateria

Bateria (standard) Li-Ion, 800 mAh

Czas rozmowy: do 7 godzin

Czas działania w trybie gotowości: do 720 godzin

 

Aplikacja tuba.TV dostępna w telewizorach Samsung Smart TV

Tuba.TV - pierwsza w Polsce muzyczna aplikacja telewizyjna, która dobiera teledyski do gustu widza, od dziś jest już dostępna w telewizorach Samsung Smart TV oraz w odtwarzaczach Blu-ray z platformą Smart Hub.

Za pośrednictwem telewizora Samsung Smart TV z dostępem do internetu można oglądać muzyczne kanały z teledyskami swoich ulubionych wykonawców - dzięki nowej aplikacji tuba.TV. Pierwsza tego typu aplikacja w Polsce jest dostępna na wyłączność tylko w telewizorach i odtwarzaczach Blu-Ray firmy Samsung. Dzięki niej każdy może stworzyć własną telewizję muzyczną, z takimi teledyskami, jakie lubi, również w High Definition. Już teraz baza aplikacji to tysiące klipów, których będzie przybywać. W aplikacji tuba.TV znajdziemy też dziesiątki kanałów z najpopularniejszymi stylami muzycznymi, wśród których są m.in. Rock, Pop, Dance, Hip-Hop i Rap, Polskie Przeboje, czy też największe przeboje z różnych dekad muzycznych.

Aplikacji działa jak serwis tuba.FM z muzycznymi kanałami radiowymi, który jest dostępny w interfejsie Smart TV i Internet@TV od września 2010 roku. Tuba.TV umożliwia odtwarzanie playlist z teledyskami dostosowanych do preferencji muzycznych użytkownika - wystarczy wybrać jeden z gotowych programów ułożonych według popularności (np. Polski Rock czy Pop 90's) albo wpisać w wyszukiwarce nazwę artysty czy gatunku muzycznego. Do wpisanego kryterium tuba.TV dopasuje repertuar i włączy odpowiedni kanał z teledyskami. Podobnie jak tuba.FM, aplikacja tuba.TV dostępna jest dla wszystkich urządzeń Samsung z platformami internetowymi z 2010, 2011 i 2012 roku, czyli serii C, D i E.

Aplikacja tuba.TV powstała dzięki wspólnym wysiłkom Grupy Radiowej Agory i Samsung Polska. Jest to już czwarta aplikacja będąca owocem współpracy z Agorą, która jest naszym partnerem od samego początku, kiedy pojawiły się pierwsze telewizory Samsung z dostępem do internetu i z dedykowanymi aplikacjami w 2009 roku. Ta współpraca pozwoliła nam osiągnąć pozycję lidera i dostarczać naszym użytkownikom treści najwyższej jakości, cały czas ściśle współpracujemy przy tworzeniu kolejnych polskich aplikacji dla interfejsów Smart TV i Internet@TV - mówi Michał Wojciechowski z Samsung Electronics Polska.

 

 

źródło: Samsung Polska

Uwiecznij wakacyjne przygody na superodpornych kartach pamięci Samsung

Szybkość odczytu i nagrywania w FullHD niewiele znaczą w zetknięciu z siłami natury. Dlatego karty Samsung są również odporne na wstrząsy, zabrudzenia, zalanie, a nawet działanie magnesu, dzięki czemu możemy używać ich w każdych warunkach.

Pogoda sprzyja przygodom, a najciekawsze przygody to takie, które wiążą się z aktywnością ruchową. Te z kolei zasługują na uwiecznienie - w pamięci, na zdjęciach, w filmach. Podczas ciekawych przygód sprzęt elektroniczny ulega wypadkom, a mała karta pamięci jest szczególnie narażona na tego typu urazy. Chyba, że jest to karta pamięci Samsung, która jest odporna na czynniki zewnętrzne - dzięki temu doskonale współgra z superodpornymi urządzeniami Samsung: telefonami Solid, Xcover czy kamerami HMX-W200 i HMX-W300.

Karty Samsung Secure Digital SD i microSD zostały podzielone na 2 linie, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników: Essential (2/4/8/16/32 GB) i Plus (8/16 GB). Pierwsza z nich umożliwia zapis z prędkością do 12 MB/s, druga - do 21 MB/s, przy czym obie zapewniają odczyt na poziomie nawet 24 MB/s, co w praktyce pozwala na odtworzenie wszystkich wakacyjnych wspomnień w doskonałej jakości i w rozdzielczości Full HD. Dzięki tak dużej prędkości zapisu i odczytu żaden aparat czy smartfon nie będzie miał opóźnień w działaniu spowodowanych wolno działającą kartą pamięci.

 

źródło: Samsung Polska

Czatuj z nowym Samsung Ch@t 222

Samsung Electronics Polska rozszerza popularną rodzinę telefonów z pełną klawiaturą QWERTY o nowy model - Cha@t 222. Dzięki dostępowi do popularnych serwisów społecznościowych i możliwości konfiguracji poczty push e-mail (z MS Exchange Active Sync) telefon sprawdzi się jako wszechstronne narzędzie komunikacji.

Samsung GALAXY Pocket – inteligentny towarzysz

GALAXY Pocket to przyjazny smartfon, który spełni podstawowe wymagania użytkownika. Jest mały i poręczny, więc bez problemu mieści się w każdej kieszeni i nawet najmniejszej torebce.

GALAXY Pocket ma 11,98 mm grubości, waży zaledwie 97 gramów i jest wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 2,8 cala. Te cechy gwarantują dużą mobilność, jednocześnie umożliwiając komfortowe przeglądanie treści, obrazów czy filmów. Zmodernizowany, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika Touchwiz umożliwia płynną nawigację w menu za sprawą widgetów umieszczonych na ekranach głównych. Dzięki nim korzystanie z często używanych funkcji jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Ulepszone wprowadzanie tekstu pozwala szybciej i dokładniej wpisywać frazy w wyszukiwarkach, posty w portalach społecznościowych czy pisać krótkie wiadomości do przyjaciół. Urządzenie posiada 3GB pamięci wewnętrznej na aplikacje, pliki MP3, zdjęcia i inne multimedia z możliwością rozszerzenia, a także wbudowane radio FM, które pozwala użytkownikom słuchać ulubionych stacji.

Łączność ze znajomymi oraz udostępnianie treści są szybkie i łatwe dzięki funkcjom społecznościowym oraz komunikacyjnym GALAXY Pocket. Komunikator Samsung ChatON łączy użytkowników różnych telefonów w jedną społeczność, przez co wymiana wiadomości, czaty grupowe oraz udostępnianie treści w wielu formatach stają się prostsze i bardziej intuicyjne. Wbudowany klient poczty elektronicznej zgodny z ActiveSync, pozwala na zsynchronizowanie swoich kont pocztowych prywatnych i służbowych.

 

 

źródło: Samsung Polska

Zestawy kina domowego Samsung ze wzmacniaczami lampowymi

Pierwsze zestawy kina domowego Samsung HT-E6750W i HT-E6500W wykorzystujące autorską technologię hybrydowego wzmacniacza łączącego lampy próżniowe i cyfrowy wzmacniacz Crystal Amp Plus dostępne są już na polskim rynku. Wykorzystano w nich najlepsze cechy obu typów wzmacniaczy - kryształowo czysty dźwięk wzmacniacza cyfrowego i cieplejsze tony lamp próżniowych. Co więcej, dzięki zastosowaniu lamp próżniowych zyskujemy dodatkową oktawę dźwięku bez zniekształceń.

Samsung HT-E6750W to 1330 watowy, 7.1-kanałowy zestaw z odtwarzaczem Blu-Ray 3D oferujący dźwięk o niezwykle wysokiej jakości oraz unikalne efekty dźwiękowe 3D surround. Cztery wysokie kolumny głośnikowe, o zwartym, minimalistycznym wzornictwie zostały wyposażone w dwa ruchome głośniki pozwalające regulować ich ustawienie. Bezprzewodowe tylne kolumny umożliwiają dowolne ich umiejscowienie w salonie bez konieczności stosowania kolejnego i zazwyczaj kłopotliwego zestawu przewodów.

Membrany głośników wykonane są z włókna szklanego, poprawiającego jakość dźwięku i zmniejszającego jego zniekształcenia. Połączenie przedwzmacniacza wyposażonego w lampy próżniowe oraz specjalnie zaprojektowanych kolumn, a także bezprzewodowych głośników tylnych tworzy w efekcie najlepszy zintegrowany zestaw kina domowego. Eleganckie wzornictwo zestawu HT-E6750W podkreślają lampy próżniowe, które podczas pracy emitują ciepłą, łagodną poświatę.

W skład zestawu wchodzi sześć kolumn: głośnik kanału centralnego, dzięki któremu dialogi i mowa jest bardzo wyraźna, duży, ale dyskretny subwoofer, dwie kolumny z wbudowanymi głośnikami wysokotonowymi oraz dwa głośniki surround. O jakości tego rozwiązania świadczy nagroda CES Innovations Design and Engineering Award 2012 przyznana bliźniaczemu zestawowi kina domowego HT-E6730W.

HT-E6500W to zestaw o łącznej mocy 1000W działający w systemie 5.1. Oprócz przedwzmacniacza z lampami próżniowymi w skład zestawu wchodzi również jednostka centralna, odtwarzacz Blu-Ray i cztery satelity, wszystko to w kolorze eleganckiej czerni. Głośniki tylne można podłączyć nie tylko przewodowo, ale także za pośrednictwem dostępnego w sprzedaży modułu bezprzewodowego SWA-5000. Wśród wielu technologii audio, które wykorzystano w tym zestawie znajdziemy między innymi w inteligentne zarządzanie poziomem głośności (Smart Volume) i automatyczny system kalibracji.

Oba zestawy posiadają funkcję BD Wise Plus, która zapewnia optymalne ustawienia obrazu dla wszystkich urządzeń Samsung działających w ramach jednego systemu, konwertują obraz z 2D do 3D oraz skalują obraz z DVD do Full HD 1080p, co znacząco zwiększa wrażenia i komfort oglądania. Zarówno E6750W, jak i E6500W można też obsługiwać za pomocą smartfona Samsung z systemem Android.

Kina domowe firmy Samsung są doskonałym uzupełnieniem nowych telewizorów dzięki najwyższej jakości dźwięku oraz możliwości odtwarzania nośników optycznych, na których zapisano wideo w takich formatach jak 3D Blu-ray Video, Blu-ray Video, DVD-Video / DVD±R / DVD±RW czy też CD DA / CD-R / CD-RW, AVCHD, DIVX, DIVX HD, LPCM, AAC, MP3 oraz tak rozpowszechnionych w Internecie jak MKV, WMA, WMV(1/2/3/7/9), JPEG, a także HD JPEG.

Dzięki wbudowanej bezprzewodowej karcie sieciowej z funkcją Wi-Fi Direct i połączeniu z Internetem zestawy kina domowego E6750W i E6500W unowocześnią każdy telewizor zakupiony przed trzema lub czterema laty. Dzięki nim uzyskamy dostęp do interfejsu Smart Hub 2012, w którym znajdziemy ponad 30 tysięcy filmów, seriali i programów rozrywkowych w takich aplikacjach jak ipla, Iplex, TVN player czy VOD.TVP.PL. To także dostęp do internetowych serwisów informacyjnych, radiowych oraz do sklepu Samsung Apps, w którym znajdziemy ponad 300 aplikacji w tym ponad dwadzieścia polskojęzycznych.

Smart Hub 2012 zawiera też przeglądarkę internetową obsługującą flash i HTML5, co pozwala swobodnie surfować po Internecie i 5GB przestrzeni dyskowej w chmurze, gdzie można zapisywać na przykład zdjęcia czy filmy.

Moduł bezprzewodowy w zestawach kina domowego to także możliwość korzystania z usługi AllShare Play dzięki czemu można w poprzez domową sieć przesyłać bezpośrednio do telewizora zdjęcia i filmy z komputera, tabletu, smartfona czy też z aparatu Samsung Smart Foto z modułem Wi-Fi.

 

źródło: Samsung Polska

« poprzednia 1 2 3 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)