Wpisy z miesiąca Sierpień 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Sierpień 2012

Samsung MV900F – doskonałe ujęcia z każdej perspektywy oraz szybkie udostępnianie zdjęć przez Wi-Fi

Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, zapowiedział wprowadzenie aparatu MV900F, najnowszego przedstawiciela rodziny aparatów SMART FOTO z obsługą Wi-Fi. Podobnie jak jego popularny poprzednik (model Samsung MV800), MV900F również jest wyposażony w innowacyjny ekran odchylany o 180 stopni, który umożliwia wykonywanie kreatywnych ujęć z dowolnego kąta i w każdych warunkach. Aparat umożliwia także bezprzewodowe przesyłanie zdjęć do innych urządzeń.

Obiektyw o jasności F2,5 i matryca BSI CMOS o rozdzielczości 16,3 megapikseli zapewniają bardzo dobrą jakość obrazu nawet w słabym świetle, a ogniskowa 25 mm poszerza pole widzenia. Kombinacja nieprzeciętnego wzornictwa, kreatywnych funkcji i łączności bezprzewodowej gwarantuje, że każdy użytkownik aparatu MV900F będzie mieć satysfakcję z posiadania takiego aparatu.

„MV900F to świadectwo nacisku, jaki Samsung kładzie na tworzenie produktów pozwalających użytkownikowi wyrazić swoją osobowość, wyposażonych w kreatywne funkcje, które gwarantują, że każda fotografia będzie warta udostępnienia - powiedział Sun Hong Lim, wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Digital Imaging Business, Samsung Electronics. - Nasz unikatowy, odchylany ekran w połączeniu z najnowocześniejszą technologią SMART FOTO umożliwia robienie doskonałych zdjęć z każdego kąta i udostępnianie ich w dowolnej chwili.".

Innowacyjne funkcje do robienia zdjęć grupowych i autoportretów

Dzięki odchylanemu o 180 stopni ekranowi o przekątnej 3,3 cala, aparat MV900F pozwala łatwo kadrować ujęcia z dowolnego kąta, bez względu na to, czy chodzi o zdjęcie dużej grupy przyjaciół, czy też o autoportret pokazujący całą sylwetkę użytkownika.

MV900F oferuje szereg funkcji do profesjonalnego retuszu zdjęć. Nowa funkcja Beauty Palette, pozwala wybrać jedną z dziesięciu opcji retuszu, aby wygładzić, rozjaśnić lub zabarwić portret bezpośrednio z poziomu aplikacji wbudowanej w aparat.

Unikatowa funkcja Gesture Shot, wykorzystująca technologię wykrywania ruchu ułatwia robienie autoportretów pokazujących całą sylwetkę oraz zdjęć grupowych. Dzięki niej użytkownicy mogą sterować aparatem na odległość, wyłącznie za pomocą gestów. Okrężny ruch dłoni steruje zoomem. Po przygotowaniu kadru wystarczy podnieść i opuścić rękę, żeby zrobić zdjęcie.

Dobre zdjęcia w każdych warunkach

Dzięki matrycy BSI CMOS o rozdzielczości 16,3 megapikseli i obiektywowi o jasności F2,5 aparat gwarantuje wysoką wyrazistość zdjęć bez odbarwiającego efektu sztucznego światła. Tryb Low Light Shot automatycznie wybiera ustawienia aparatu najlepiej dopasowane do warunków oświetlenia. W trybie tym aparat robi trzy zdjęcia i łączy je w jedno, tworząc obraz pozbawiony rozmyć i szumów, które często pojawiają się na fotografiach zrobionych w słabym świetle.

Ponadto, aby zagwarantować, że wszystko i wszyscy zmieszczą się w kadrze, aparat MV900F wyposażono w szerokokątny obiektyw 25 mm o jasności F2,5 z 5-krotnym powiększeniem optycznym. Dzięki temu sprawdza się on znakomicie podczas wieczornych imprez lub wakacji.

MV900F działa doskonale nie tylko w słabym świetle, ale również w pełnym słońcu. Ulepszony ekran z panelem dotykowym WVGA AMOLED o przekątnej 3,3 cala zapewnia wyrazisty obraz nawet w bardzo jasnym otoczeniu.

Piękne fotografie, natychmiastowe udostępnianie

Jako nowy model z rodziny Samsung SMART FOTO, MV900F jest wyposażony w najnowocześniejsze funkcje Wi-Fi, które zapewniają natychmiastową łączność z sieciami społecznościowymi i innymi urządzeniami. Jedno dotknięcie przycisku SMART LINK albo przejrzystego menu na ekranie dotykowym pozwala błyskawicznie publikować i bezpiecznie zapisywać zdjęcia bez użycia kabli na serwisach Facebook, YouTube, Picasa czy Photobucket. Można je także przesyłać mailem bezpośrednio z aparatu

Funkcje bezprzewodowe umożliwiają przenoszenie zdjęć do telefonu poprzez Mobile Link, łatwe zapisywanie ich w chmurze albo udostępnianie znajomym za pośrednictwem sieci społecznościowych oraz poczty e-mail.

Nowe opcje kreatywne: tworzenie, zabawa i udostępnianie

Funkcja rejestrowania wideo o rozdzielczości Full HD (1920x1080) z częstotliwością 30 klatek na sekundę, pozwala kręcić dynamiczne filmy, które warto pokazać znajomym. Łącząc najlepsze cechy fotografii i filmu, funkcja Motion Photo w interesujący sposób ożywia fotografowane obiekty. Osoba na zdjęciu może teraz znaleźć się w centrum uwagi, machając dłonią z tłumu lub ruchliwej ulicy, podczas gdy czas wokół niej zatrzymuje się.

Aparat MV900F jest dostępny w czterech kolorach, białym, czarnym, różowym i czerwonym.

 

 

źródło: Samsung Polska

 

Acer Aspire 5600U ustanawia nowy standard wzornictwa komputerów all-in-one

Komputer Acer Aspire 5600U jest po prostu elegancki. To całkowicie odmłodzona konstrukcja typu All-in-One, o wyjątkowo cienkim profilu - poniżej 35 mm - oraz schludnym wyglądzie, która będzie wyszukanym, stylowym akcentem w każdym pomieszczeniu.

Aspire 5600U wyróżnia się ponadczasowym wdziękiem, który osiąga się oddzielając od obiektu to, co nieistotne, pozostawiając czystą formę spojoną z funkcjonalnością. To wyjątkowy komputer stacjonarny wyposażony w nowoczesne podzespoły, które zapewniają najwyższą wydajność.

W półprzezroczystej obudowie znajduje się dysk twardy, odtwarzacz Blu-ray oraz wyświetlacz. Ze względu na przezroczysty panel pod wyświetlaczem, komputer Aspire 5600U sprawia wrażenie, że unosi się nad blatem stołu. Dzięki temu, jego wygląd idealnie pasuje do bezprzewodowej klawiatury i myszy, które także elementy z przezroczystego tworzywa.
Imponujący, pozbawiony ramki wyświetlacz o przekątnej 23 cale zapewnia satysfakcję z oglądania filmów Full HD, a także doskonale sprawdza się podczas gier, oglądania audycji TV oraz pracy z aplikacjami graficznymi. Ekskluzywny zestaw montażowy VESA umożliwia zamocowanie komputera na ścianie, tak aby pełnił funkcje telewizora HDTV. Aby zagwarantować płynne i szybkie obsługiwanie dotykowe, w Aspire 5600U zastosowano wyświetlacz rozpoznający jednoczesne dotknięcie w 10 punktach. Dzięki możliwości odchylenia ekranu o 60 stopi, korzystanie z interfejsu dotykowego staje się bardziej ergonomiczne i atrakcyjne. Ponadto, udoskonalone rozpoznawanie gestów przekłada się na większa funkcjonalność i pozwala na szybsze, bardziej intuicyjne i atrakcyjne obsługiwanie.

Funkcje Acer Instant on i Acer Always Connect
Innowacyjne funkcje „Acer Instant on" oraz „Acer Always Connect", w połączeniu z opcjonalnym dyskiem SSD 20 GB umożliwiają szybkie wczytywanie danych oraz włączanie komputera. Dzięki funkcji „Acer Instant on" wznowienie pracy z trybu uśpienia trwa tylko 1,5 sekundy. Gdy komputer Acer Aspire 5600U jest wyposażony w opcjonalny tuner telewizyjny, dzięki funkcji „Acer Instant on" czas włączania staje się konkurencyjny nawet w porównaniu z tradycyjnym telewizorem.

W porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami, funkcja „Acer Always Connect" pozwala na szybsze nawiązywanie połączenia z Internetem, a tym samym zapewnia lepszą produktywność oraz większą radość z odtwarzania multimediów. Gdy użytkownik jest zalogowany do konta pocztowego w programie Outlook oraz kont w serwisach Facebook i Twitter, zaktualizowane informacje są widoczne natychmiast po wznowieniu pracy komputera. Ponadto, funkcja „Acer Always Connect" umożliwia zdalne włączanie komputera Acer Aspire 5600U przy użyciu innego urządzenia, takiego jak smartfon. Dzięki temu można mieć stały i szybki dostęp do wszystkich dokumentów, plików muzycznych, zdjęć oraz filmów.

W celu zapewnienia wspaniałej rozrywki, w komputerze zastosowano wysokiej klasy podzespoły wideo i audio. Acer Aspire 5600U jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 58 cm (23"), dużej jasności, rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 i czasie reakcji 5 ms, jak również w wydajny układ graficzny, co pozwala czerpać pełną radość z oglądania filmów i zdjęć a także z gier. Aby uzyskać porywające i realistyczne efekty dźwiękowe, komputer został wyposażony w system głośników stereofonicznych oraz profesjonalnie dostrojony system Dolby® Home Theater® v4. Dzięki temu można uzyskać duży poziom głośności przy wyraźniejszych dialogach i braku jakichkolwiek zniekształceń.

Dopełnieniem wyposażenia zapewniającego wspaniałą rozrywkę są opcjonalny napęd Blu-ray DiscTM, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci oraz opcjonalny tuner telewizyjny, które pozwalają połączyć wszystkie aspekty cyfrowego życia, od filmów po gry, od telewizji po zdjęcia. Z myślą o pełnym korzystaniu z cyfrowej rozrywki, komputer Acer Aspire 5600U jest też wyposażony w wyjście oraz wejście HDMI.

 

źródło: ACER Polska

Acer TravelMate B113: najlepszy przyjaciel szkolny

Notebook TravelMate B113 idealnie nadaje się do użytkowania w szkołach, ponieważ jest cienki, lekki, ma stylowy wygląd oraz długi czas pracy bateryjnej. W pełni spełnia wymagania związane z łącznością i mobilnością, pozwalając uczniom na tworzenie i udostępnianie treści, nawet na bieżąco. Ze względu na funkcjonalność oraz łatwość użycia, netbook idealnie nadaje się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Jest wyposażony w komfortowy wyświetlacz o przekątnej 11,6", a także oprogramowanie Acer Office Manager oraz aplikacje zapewniające bezpieczeństwo, dzięki którym dobrze sprawdza się podczas codziennego użytkowania w szkołach.

Oprogramowanie Acer Office Manager to łatwy w użyciu pakiet do zarządzania, który pozwala szkole na wdrażanie reguł bezpieczeństwa, monitorowanie zasobów IT oraz wykonywanie planowych zadań konserwacyjnych.

Ponadto, notebook TravelMate B113 jest wyposażony w pakiet Acer ProShield z ujednoliconym interfejsem pozwalającym na korzystanie z najważniejszych programów narzędziowych zapewniających bezpieczeństwo oraz ułatwiających zarządzanie. Pakiet Acer ProShield zabezpiecza notebook przed niepożądanym dostępem od poziomu BIOSu po poziom aplikacji, chroni ważne pliki poprzez zaszyfrowanie i przechowywanie ich na bezpiecznym dysku osobistym (PSD), a także pozwala na trwałe usuwanie plików lub folderów.

Notebook ten jest oferowany wraz z oprogramowaniem edukacyjnym, preinstalowanym lub do bezpłatnego pobrania, w tym z programem Acer Classroom Manager umożliwiającym prowadzenie lekcji, kontrolowanie pracy uczniów oraz interakcję między nauczycielem a uczniami.

W celu zapewnienia pełnej swobody użytkowania, notebook TavelMate B113 został wyposażony w 6-ogniowowy akumulator umożliwiający 7-godzinną pracę bez zasilania sieciowego. Dzięki temu unika się niedogodności spowodowanych małą liczbą gniazdek elektrycznych w klasie, czy wyłączaniem się komputerów w trakcie lekcji.

Ze względu na bardzo małą grubość (mniej niż 21 mm) i ciężar (tylko 1,38 kg), notebook TravelMate B113 jest bardzo poręczny, łatwo mieści się w uczniowskim plecaku nie zwiększając nadmiernie jego ciężaru. Pomimo małych wymiarów, notebook jest wyposażony w praktyczną i wygodną klawiaturę z dużym przyciskami, a także wydajny procesor Intel trzeciej generacji i układ graficzny Intel HD 4000.

Notebook TravelMate B113 zaprojektowano z myślą o zapewnieniu wygodnej łączności ułatwieniu udostępniania dokumentów w klasie, dlatego został wyposażony w bogaty zestaw interfejsów: bezprzewodowe łącze 802.11 a/b/g/n Wi-Fi CERTIFIEDTM, gigabitową kartę Ethernet gwarantującą niezawodną łączność przewodową oraz interfejs Bluetooth® 4.0 do szybkiego przesyłania plików multimedialnych oraz dokumentów.

 

 

źródło: ACER Polska

Firma Acer poszerza serię monitorów V5 - solidny monitor, zaprojektowany z uwzględnieniem ekologii

 

Firma Acer prezentuje sześć najnowszych monitorów LCD, które wzbogaciły serię V5. Nowe modele wyróżniają się cienką, zajmującą niewiele miejsca konstrukcją. Ponadto, ze względu na podświetlenie białymi diodami LED są przyjazne dla środowiska i energooszczędne, czego potwierdzeniem jest certyfikat Energy Star.

Nowe monitory Acer V5 są oferowane w sześciu wielkościach: 18,5, 20, 21,5, 23, 24 oraz 27 cali. Idealnie nadają się dla użytkowników, którzy nie dysponują dużą przestrzenią oraz poszukują nowoczesnego monitora o bezkompromisowej jakości obrazu, a także prostej i eleganckiej konstrukcji umożliwiającej intensywną pracę w każdych warunkach.

Serię V5 zaprojektowano z myślą o zapewnieniu niezawodności, funkcjonalności, komfortu użytkowania i dostosowaniu do multimedialnej rozrywki. Jej wyróżnikiem jest elegancka, błyszcząca ramka w kolorze czarnym oraz połyskujące ramię z nowoopracowaną, prostokątną podstawą. Przezroczysty przycisk wyłącznika z podświetlonym na niebiesko symbolem jest dyskretnie wbudowany w ramkę, dzięki czemu monitor ma gładkie, opływowe linie.

W celu zapewnienia optymalnego kąta widzenia, wszystkie modele są wyposażone w łatwą w użyciu regulację nachylenia ekranu. Ponadto, specjalnie zaprojektowany mechanizm umożliwia szybkie i łatwe montowanie oraz demontowanie podstawy monitora – tylko przy użyciu monety.

W zależności od konfiguracji, monitory z serii V5 mogą być wyposażone w wejście DVI lub HDMI z obsługą HDCP, które pozwala na wyświetlanie obrazu o dużej rozdzielczości oraz umożliwia szybkie podłączanie do najpopularniejszych, cyfrowych urządzeń.

Monitory z serii V5 wyróżniają się ogromnym współczynnikiem kontrastu, 100 milionów : 1, który jest zapewniany przez funkcję adaptacyjnej regulacji kontrastu ACM (Adaptive Contrast Management), dynamicznie dostosowującą współczynnik kontrastu. Ponadto cechują się dużą jasnością, do 300 cd/m2, pozwalającą na znacznie lepsze odwzorowanie szczegółów w ciemnych lub jasnych obrazach. Dzięki temu, wyświetlają naturalne, realistyczne kolorach, wyraźny tekst oraz gwarantują najwyższą jakość cyfrowego obrazu. Krótki czas reakcji, 5 ms, pozwala natomiast na płynne odwzorowanie ruchu nawet w przypadku dynamicznych filmów lub animowanych prezentacji.

We wszystkich monitorach z serii V5 zastosowano różnorodne rozwiązania poprawiające jakość obrazu oraz zarządzanie kolorami, a także zmniejszające obciążenie środowiska naturalnego, takie jak:

 • technologie Acer EcoDisplay pozwalające na zmniejszenie zużycia energii nawet o 58% oraz na wyeliminowanie niebezpiecznych substancji
 • podświetlenie LED, które nie zawiera rtęci i jest bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego, a także zużywa nawet 68% mniej energii,
 • tryb gotowości z poborem mocy poniżej 0,1 W
 • opakowanie zawierające wyłącznie materiały nadające się do recyklingu lub ponownego wykorzystania, takie jak papier, torebki polietylenowe oraz wypełnienie styropianowe (EPS).

 

 

źródło: ACER Polska

ASUS i Google prezentują tablet Nexus™ 7

Pierwszy na świecie 7-calowy czterordzeniowy tablet pracujący na systemie AndroidTM 4.1 Jelly Bean

Zaprezentowany na konferencji Google I/O 2012, NexusTM 7 jest pierwszym tabletem z rodziny urządzeń Google Nexus pracującym na systemie AndroidTM 4.1 Jelly Bean. Opracowany wspólnie przez ASUS i Google, Nexus 7 jest pierwszym na świecie 7-calowym tabletem, wykorzystującym wydajny czterordzeniowy procesor NVIDIA® Tegra® 3.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego partnerstwa oraz synergii, której efekty możemy dostarczyć do rąk naszych konsumentów" - powiedział Jonney Shih, Prezes firmy ASUS.
„Chcieliśmy stworzyć tablet, który łączyłby w sobie lekkość i mobilność, ale przy tym w niczym nieustępowałby pod względem mocy i osiągów innym urządzeniom" - powiedział Andy Rubin, Starszy Wiceprezes ds. Treści Mobilnych i Cyfrowych w Google. „Razem z firmą ASUS, udało nam się osiągnąć to wszystko w Nexus 7. Przy cenie zaczynającej się od 199 USD, będzie to coś, czym cieszyć się będzie mógł każdy" - dodaje Rubin.

Nexus 7 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor NVIDIA® Tegra® 3. Zapewnia on szybkie i sprawne działanie urządzenia - strony ładują się szybciej, gry działają płynnie, a uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie nie stanowi żadnego problemu. 12-rdzeniowy procesor graficzny GeForce® zapewnia zaawansowaną grafikę na najwyższym poziomie. Procesor zaprojektowany w standardzie 4-PLUS-1TM daje maksimum osiągów, kiedy ich potrzeba oraz efektywność energetyczną, kiedy nie potrzebujemy mocy obliczeniowej. Nexus 7 z pamięcią 8GB jest dostępny w cenie 199 USD, podczas gdy wersja 16GB kosztuje 249 USD.

Super potężny, super przenośny
Nexus 7 posiada wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 1280 x 800, który pozwala na korzystanie z aplikacji, gier, filmów i książek w żywych kolorach. Nowa technologia ASUS TruVivid poprawia wyrazistość i jasność kolorów, a panel IPS dostarcza ostrych i szczegółowych obrazów z szerokim kątem widzenia 178 stopni.
Odporne na zadrapania szkło Corning® FIT Glass oraz teksturowany projekt obudowy zapobiegający wyślizgnięciu się z dłoni sprawiają, że Nexus 7 jest niezwykle solidny i spełni wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Bateria tabletu pozwala na 9,5 godziny pracy z dala od źródła zasilania. Nexus 7 ma 10,5mm grubości i waży 340g - przy takich rozmiarach jest równie przenośny jak książka w miękkiej oprawie.

Sercem tabletu Nexus 7 jest czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3, który zapewnia wysoką wydajność w grach i aplikacjach. Gry współpracują z czujnikami wbudowanymi w Nexus 7, do których należą żyroskop, akcelerometr i NFC. Wysoki komfort zabawy zapewnia także szybko reagujący ekran wielodotykowy obsługujący do 10 palców jednocześnie.

Prekursor z nowym Androidem
Nexus 7 pracuje na systemie operacyjnym Android 4.1 Jelly Bean, najnowszej wersji najpopularniejszej platformy mobilnej na świecie. Bardziej funkcjonalne opcje powiadomień, które pozwalają natychmiast reagować na wydarzenia, nowe widgety, które umieszczają ważne informacje w centrum uwagi oraz swobodne dostosowanie ekranu głównego to główne funkcjonalności, które powodują, że Android Jelly Bean jest szybszy i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek. Usługi Google działają najlepiej pod kontrolą systemu Android - cały kontent użytkowników jest natychmiast dostępny i synchronizowany z chmurą po zalogowaniu się do swojego konta Google. Nexus 7 wyposażony jest we wszystkie główne aplikacje Google - takie jak GmailTM, ChromeTM, Google+TM i YouTubeTM - pozwalając konsumentom korzystać z wszystkiego, co najlepsze w Google.

Zintegrowany z Google Play
Każdy użytkownik tabletu Nexus 7 ma w zasięgu ręki ogromny wybór multimedialnej rozrywki dostępnej na Google Play: największą na świecie kolekcja eBooks, miliony piosenek, tysiące filmów i programów TV, rosnący wybór czasopism oraz ponad 600,000 aplikacji i gier. Użytkownicy mogą skorzystać z kredytu 25 USD na zakup filmów, książek, czasopism i aplikacji w sklepie Google Play.

Google Play to łatwy sposób, aby użytkownicy mogli cieszyć się ulubioną treścią - bez przewodów i problemów. Teraz łatwo jest czytać, słuchać i oglądać treść gdziekolwiek - na tablecie, telefonie czy w dowolnej przeglądarce na play.google.com. Konsumenci mogą zapomnieć o kablach i synchronizowaniu urządzeń: ich muzyka, filmy, książki, aplikacje i gry są natychmiast dostępne na wszystkich terminalach oraz w internecie. Mogą po prostu kupić piosenkę na komputerze i natychmiast słuchać jej na swoim telefonie, albo zacząć czytać książkę na laptopie i kontynuować w podróży korzystając z tabletu.

Lekka i wygodna ochrona
Dla użytkowników pragnących dodatkowej ochrony, Nexus 7 ma opcjonalną ochronną osłonę. To mocny i dopasowany pokrowiec polimerowy o antypoślizgowej, matowej fakturze, który chroni Nexus 7 od uderzeń i zadrapań, a także zapewnia dodatkową przyczepność. Obudowa występuje w sześciu różnych kolorach, aby umożliwić użytkownikom wybór barwy najlepiej pasującego do ich stylu.


(1)9,5 godziny żywotności baterii testowano odtwarzając 720p video, jasność @100nits, mikrofon zewnętrzny, Wi-Fi włączone i zalogowany do Gmail
(2)Ceny będą różne zależnie od regionu.
(3)Usługi Google Play różnią się między krajami. Proszę sprawdzić dokładne usługi dla danego regionu.

 

 

źródło: ASUS Polska

Wystarczy dotknąć. Intuicyjny Olympus VH-410

Nowy, piękny aparat z serii V - obsługa z pozycji LCD. VH-410, to nie kolejny zwyczajny cyfrowy kompakt. Najnowszy Olympus z serii V wyposażony jest w dotykowy ekran, który zapewnia intuicyjną obsługę aparatu. Wystarczy jedno dotknięcie, aby ustawić ostrość i uchwycić każdy, nawet przemieszczający się obiekt i to bez użycia przycisków! A im mniej ich na obudowie, tym aparat lepiej wygląda. VH-410 jest idealny dla każdego, kto ceni prostotę w wyglądzie i obsłudze. Jego 16-megapikselowa matryca, 5-krotny zoom oraz automatyczne programy zapewnią wykonanie pięknych zdjęć. VH-410 dostępny jest w niebieskiej, różowej, szarej oraz czarnej wersji kolorystycznej. Pojawi się w sklepach w październiku br.

Olympus VH-410
Olympus VH-410

Wystarczy dotknąć
Uważa się, że większość kompaktowych aparatów cyfrowych jest łatwa w obsłudze, jednak nie mogą one równać się z Olympusem VH-410 ze względu na brak dwóch istotnych funkcji — Dotykowej migawki i Dotykowego AF. Po wybraniu tej ostatniej, wystarczy jedno dotknięcie 
3-calowego wyświetlacza, aby wybrać obiekt, który ma być sfotografowany, nawet jeśli się przemieszcza. Ponowne dotknięcie LCD i zdjęcie gotowe. Czynność należy powtórzyć, jeśli chcemy nakręcić film. Podwójna stabilizacja obrazu pozwoli nam zminimalizować wszelkie rozmycia, a gdy nie jesteśmy pewni jakich parametrów użyć w danych warunkach, pomocny okaże się jeden z wielu programów tematycznych. Dzięki nim uzyskamy zdjęcia najwyższej jakości. Program Panorama połączy kilka zdjęć w obraz o zakresie 360°, a tryb Upiększania z makijażem ukryje niedoskonałości na twarzach trzech osób, nawet przed zrobieniem zdjęcia. Olympus VH-410 będzie dostępny od października 2012r.

Olympus VH-410
Olympus VH-410
Olympus VH-410

Jakość obrazu:

 • 5-krotny zoom optyczny oraz szerokokątny obiektyw (26-130mm*); 
 • filmy HD 720p HD z dźwiękiem;
 • 16-megapikselowa matryca, która zapewni filmy i zdjęcia wysokiej jakości;
 • podwójna stabilizacja obrazu, by zminimalizować rozmycia spowodowane przez szybko poruszające się obiekty.

Walory użytkowe:

 • 3-calowy dotykowy wyświetlacz LCD (460000 punktów) ułatwi nawigowanie, kadrowanie, przeglądanie i przesyłanie zdjęć;
 • Dotykowa migawka zapewni automatyczne śledzenie i fotografowanie obiektu wybranego na LCD;
 • Dotykowy AF pozwoli uchwycić każdy, nawet przemieszczający się obiekt;
 • program Panorama umożliwi wykonanie niesamowitych, szerokokątnych zdjęć krajobrazów i miast; 
 • technologia Wykrywania twarzy i Zaawansowana kompensacja cienia pozwolą sfotografować ludzkie twarze, tak jak tego oczekujesz; 
 • zaawansowany tryb iAUTO oraz Śledzenie AF ułatwią ustawienie ostrości;
 • programy tematyczne dostosują parametry do warunków fotografowania (np. Krajobraz, Sceny nocne).

Kreatywność i wszechstronność:

 • magiczne filtry dodadzą Twoim zdjęciom i filmom niesamowitych efektów: Rysunek, Rybie oko, Miniatura, Pop Art., Punk, Odbicie, Iskrzące odblaski (tylko zdjęcia), Zmiękczenie ostrości, Akwarela, Kamera otworkowa;
 • tryb Upiększania z makijażem ukryje niedoskonałości na twarzach trzech osób nawet przed zrobieniem zdjęcia;
 • kompatybilność z kartami Eye-Fi pozwoli bezprzewodowo przesłać zdjęcia do komputera lub na stronę www.

Inne istotne funkcje: 

 • elegancki wygląd i kolorowe obudowy;
 • oprogramowanie [ib] do przeglądania zdjęć według osoby, miejsca oraz wydarzenia;
 • kompatybilność z kartami SDHC™ i SDXC™ (z wyłączeniem SDHC UHS-I); 
 • wbudowana lampa błyskowa;
 • wbudowany przewodnik po menu; 
 • ładowanie baterii przez USB.

* odpowiednik dla aparatu 35mm 
Eye-Fi to znak firmowy Eye-Fi, Inc. 
SD to znak firmowy SD Card Association. 

 

Samsung OMNIA M z Windows Phone

Samsung rozszerza swoją ofertę smartfonów o kolejne urządzenie wyposażone w najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows Phone w wersji 7.5. Nowy smartfon ma procesor 1 GHz oraz 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED.

Samsung OMNIA M ma jedynie 10,5 mm grubości oraz doskonały wygięty ekran Super AMOLED o przekątnej 4 cala. Wyświetlacz ten gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów oraz bardzo dobrą czytelność nawet w pełnym słońcu. Dodatkowo zapewnia oszczędność baterii o 20%. Urządzenie zostało także wyposażone w aparat z auto focusem o matrycy 5 MPix oraz wszystkie możliwe moduły transmisji danych, w tym HSDPA (do 7,2 Mbps), Bluetooth 2.1, microUSB 2.0 oraz łączność WiFi. A wszystkie pobrane i przesłane treści będziemy mogli zapisać w pamięci telefonu o pojemności 4GB. Do dyspozycji użytkowników telefonu z Windows Phone jest także 7GB wirtualnego dysku SkyDrive. Można w nim przechowywać każdego rodzaju pliki - dokumenty, multimedia itd. Dostęp do nich uzyskuje się z poziomu telefonu, jak i komputera. Dodatkowo pojemność wirtualnego dysku można rozszerzyć poprzez dokupienie dodatkowych gigabajtów. O długie korzystanie z tych wszystkich funkcji telefonu dba bateria o pojemności 1500 mAh.

Nowy smartfon został także wyposażony w funkcję AllShare, która umożliwia współdzielenie plików multimedialnych między różnymi urządzeniami Samsung, w tym telewizorem, laptopem czy też aparatem fotograficznym.

System operacyjny Windows Phone posiada charakterystyczny interfejs Metro wyróżniający się aktywnymi kaflami odpowiadającymi poszczególnym funkcjonalnościom oraz zainstalowanym w telefonie aplikacjom, dzięki którym użytkownik telefonu jest na bieżąco ze wszystkim informacjami oraz w stałym kontakcie z przyjaciółmi. Dodatkowo wśród elementów wyróżniających system warto podkreślić Office Mobile, czyli mobilny pakiet Microsoft Office oraz dostęp do usług Xbox LIVE, znanych z konsoli Xbox. Wraz z Omnią M użytkownik może korzystać z ponad 100 000 aplikacji w Marketplace. Każda z nich przed wprowadzeniem do sklepu jest sprawdzana przez ekspertów Microsoft pod kątem bezpieczeństwa dla użytkowników, a także udostępniona bezpłatnie w wersji trial. System operacyjny Windows Phone posiada także usługę „Znajdź Mój Telefon", która pozwala szybko odnaleźć zagubione urządzenie lub w przypadku kradzieży wymazać jego pamięć i zablokować.

 

 

źródło: Samsung Polska

Nowe lodówki Grand firmy Samsung z technologią SpaceMax

Samsung przedstawia nową serię lodówek Grand, w których zastosowano technologię SpaceMax. Rozwiązanie to pozwala zwiększyć pojemność urządzeń, przy zachowaniu ich dotychczasowych wymiarów zewnętrznych oraz bez pogarszania parametrów chłodzenia.

No Frost - bezszronowa świeżość

We wszystkich lodówkach z serii Grand zastosowano technologię No Frost. Gwarantuje ona, że przechowywana żywność pozostaje świeża, nie traci walorów odżywczych oraz zachowuje apetyczny wygląd. Dzięki technologii No Frost nie jest również konieczne rozmrażanie lodówki. Dodatkowo w urządzeniach zastosowano system Multi Flow - dzięki niemu strumień zimnego powietrza przepływa przez liczne kanały umieszczone na każdej półce, zachowując dzięki sensorom optymalny poziom temperatury w lodówce.

Technologie dbające o środowisko

Lodówki Grand firmy Samsung to nowoczesne urządzenia przyjazne środowisku naturalnemu. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom można zakwalifikować lodówki Samsung do klas energetycznych A+ i wyższych. Oznacza to zmniejszony pobór prądu, dzięki czemu użytkownik zaoszczędzić może nawet do 70% energii względem lodówek klasy A. Przyczynia się do tego kompresor Digital Inverter, który dzięki czujnikom zewnętrznym sam reguluje swoją pracę, co pozwalana utrzymanie optymalnej temperatury w lodówce. Zmniejsza też zużycie energii i zapewnia cichszą pracę. Co ważne, zrównoważona praca kompresora Digital Inverter wydłuża żywotność lodówki, a 10-letnia gwarancja na kompresor, stanowi potwierdzenie, że będzie ona służyła przez lata.

Wnętrze lodówek z serii Grand oświetlane jest żarówkami LED, które mają 20 razy większą wydajność niż konwencjonalne żarówki. Ustawienie lamp LED na bocznych ściankach lodówki i skierowanie światła do wewnątrz sprawia, że cała dostępna przestrzeń jest znacznie lepiej widoczna.

Wygodna szuflada CoolSelect ZoneTM - regulacja temperatury jednym przyciskiem

Lodówki Grand posiadają również niezależną, sterowaną elektronicznie szufladę CoolSelect ZoneTM. Za pomocą jednego przycisku można ustawić temperaturę, w której przechowywana ma być żywność w tej strefie. Szczególnie użyteczny jest tryb „strefa 0°C", który utrzymuje stałą temperaturę, zachowując odpowiednią wilgotność żywności. Do wyboru jest również tryb „szybkie chłodzenie" oraz „chłodzenie 3°C".

Lodówki z serii Grand utrzymane są w eleganckiej, nowoczesnej stylistyce. Urządzenia są dostępne w wielu wersjach, na przykład z dozownikiem wody i lodu lub bez oraz w różnych opcjach kolorystycznych pasujących do różnych stylów kuchni, między innymi w kolorze białym, beżowym, metalicznym i grafitowym.

 

 

źródło: Samsung Polska

« poprzednia 1 2 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)