Wpisy z miesiąca Wrzesień 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Wrzesień 2012

Acer Aspire 7600U - minimalistyczna elegancja i wyjątkowa wydajność

Acer Aspire 7600U to klejnot wzornictwa i technologii, promieniujący ponadczasową elegancją, osiągniętą poprzez usunięcie wszystkiego, co jest zbędne i zaburza czystą formę. W rezultacie powstał imponujący komputer zintegrowany o niezwykle cienkim profilu, będący nowoczesnym i minimalistycznym akcentem wystroju każdego wnętrza. Jednocześnie, jest on wyposażony w zaawansowane funkcje zapewniające doskonałą wydajność.

27-calowy model Aspire 7600U ma tylko 35 mm grubości oraz jest wyposażony w bezramkowy wyświetlacz Full HD. W smukłym, asymetrycznym wsporniku podstawy ukryto kabel zasilający, natomiast przedni panel wykonany ze szkła i przezroczystej żywicy sprawia niezwykłe wrażenie, że ekran unosi się w powietrzu. Specjalnie wykonany zawias sprężynowy umożliwia regulowanie nachylenia ekranu w zakresie od 30° do 80° tylko jedną ręką, a tym samym łatwe ustawianie położenia pozwalającego na wygodne oglądanie multimediów lub korzystanie funkcji dotykowych. Komputer Aspire 7600U jest też oferowany z obrotową podstawą, która umożliwia ustawienie ekranu w położeniu horyzontalnym, pozwalającym na obsługiwanie funkcji dotykowych przez kilka osób na raz. Ponadto, podstawa ta daje możliwość obrócenia ekranu do pozycji pionowej, optymalnej do czytania e-książek.

Modele komputera Aspire 7600U z obrotową podstawą są wyposażone w panel rozpoznający jednoczesne dotknięcie w 64 punktach ekranu, natomiast modele z podstawą w kształcie litery „L" rozpoznają jednoczesne dotknięcie w 10 punktach. Dzięki temu mogą być obsługiwane przez kilku użytkowników na raz i otwierają nowe możliwości korzystania z komputera. Zupełnie nowy sposób intuicyjnej interakcji z komputerem zapewnia też kamera internetowa Full HD, współpracująca z funkcją rozpoznawania gestów. Dzięki temu można grać, sterować lub wybierać pozycje menu poruszając ręką w powietrzu.

W celu zapewnienia wspaniałej rozrywki, w komputerze zastosowano wysokiej klasy podzespoły wideo i audio. Acer Aspire 7600U jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 61 cm (27"), dużej jasności, rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, funkcję optymalizującą kolory Acer CineBoost, jak również w wydajny układ graficzny, co pozwala czerpać pełną radość z oglądania filmów i zdjęć a także z gier. Aby uzyskać porywające i realistyczne efekty dźwiękowe, komputer został wyposażony w system dźwięku przestrzennego oraz precyzyjnie dostrojone głośniki.

Dopełnieniem wyposażenia zapewniającego spektakularną rozrywkę są napęd Blu-ray DiscTM, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci oraz tuner telewizyjny, które pozwalają połączyć wszystkie aspekty cyfrowego życia, od filmów po gry, od telewizji po zdjęcia. Wyjątkowy zestaw montażowy VESA umożliwia zamocowanie komputera na ścianie, tak aby pełnił funkcje telewizora HDTV. Z myślą o pełnym korzystaniu z cyfrowej rozrywki, komputer Acer Aspire 7600U jest też wyposażony w wyjście oraz wejście HDMI.

Z myślą o zwiększeniu komfortu użytkowania, komputer Aspire 7600U został wyposażony w innowacyjną technologię bezprzewodową NFC (Near Field Communication): pozwala ona na łatwe wykonywanie płatności oraz natychmiastowe konfigurowanie ustawień poprzez zbliżenie urządzenia przenośnego (tabletu lub smartfona) do ramki wyświetlacza.

Minimalistyczne podejście do projektowania znalazło odzwierciedlenie tylko w wyglądzie zewnętrznym, natomiast wnętrze komputera kryje w sobie zaawansowane technologie zapewniające najwyższą wydajność, a tym samym zwiększające satysfakcję użytkownika. Komputer zintegrowany Aspire 7600U został przygotowany tak, aby wszedł na rynek wraz z systemem operacyjnym Windows 8. Dlatego jest wyposażony w procesor z rodziny Intel® iCoreTM trzeciej generacji, wydajny układ graficzny oraz opcjonalny dysk SSD zapewniający szybkie uruchamianie systemu. Taka konfiguracja umożliwia płynną pracę wielozadaniową, zwiększa produktywność i zapewnia niesamowitą rozrywkę HD.

Komputer Acer 7600U jest też wyposażony w oprogramowanie umożliwiające korzystanie z usługi AcerCloud, która łączy wszystkie urządzenia osobiste zapewniając dostęp do multimediów i danych, w każdej chwili i w każdym miejscu. Usługa AcerCloud może zdalnie wybudzać komputer ze stanu uśpienia, dlatego zapisane na nim pliki muzyczne, zdjęcia, filmy i dokumenty mogą być zawsze dostępne dla wszystkich urządzeń. Dzięki usłudze AcerCloud, użytkownik może mieć więc stały dostęp do swoich plików z każdego miejsca.

 

źródło: ACER Polska

Nowoczesny design i wyjątkowa funkcjonalność połączone w nowej zewnętrznej nagrywarce ASUS DVD SDRW-08D3S-U

Napęd optyczny ASUS SDRW-08D3S-U bez problemu łączy się z przenośmy komputerem, inteligentnym telewizorem czy tabletem, co pozwala na niezwykle łatwe odtwarzanie nośników DVD w każdym miejscu. A dzięki oryginalnemu designowi, który był inspirowany filozofią ZEN urządzenie będzie pasowało do każdego wnętrza, jak również chętnie będziemy je wszędzie ze sobą zabierać.

Użytkownicy poręcznych tabletów, notebooków, czy inteligentnych telewizorów z pewnością nie raz mieli potrzebę odtworzenia płyty DVD, ale z urządzeniem, które nie posiadało wbudowanego napędu optycznego, nie było to możliwe. Do nich właśnie skierowana jest nowa zewnętrzna nagrywarka DVD ASUS SDRW-08D3S-U.

Obsługa różnych urządzeń i systemów operacyjnych

Napęd SDRW-08D3S-U o prędkości 8X może zostać podłączony do dowolnego urządzenia poprzez port USB i ekskluzywną funkcję AV, która umożliwia automatyczną synchronizację. Nagrywarka nie sprawi problemu nawet niedoświadczonym użytkownikom, ponieważ pozwala na natychmiastowe odtwarzanie multimediów, bez konieczności jakiejkolwiek konfiguracji, czy instalacji. Co więcej, SDRW-08D3S-U obsługuje różne wersje systemów Windows i Mac OS, a niezależnie od wykorzystywanego systemu operacyjnego, dostępne są wszystkie funkcje urządzenia.

Elegancki, kompaktowy design inspirowany filozofią Zen

Wygląd urządzeń ma coraz większe znaczenie. Tym razem projektanci ASUS zainspirowali się filozofią ZEN. Od innych zewnętrznych napędów dostępnych na rynku SDRW-08D3S-U odróżnia się wyjątkowym i prostym designem. Wyszukane, połyskujące wykończenie obudowy i okrągłe wzory odzwierciedlają wygląd nośników optycznych. Z pewnością będzie dobrze komponować się z domowym centrum multimedialnym i urządzeniami przenośnymi. Ponadto, napęd nie wymaga dodatkowego źródła zasilania, a dzięki płaskiej i kompaktowej konstrukcji (napęd ma 20mm grubości i waży tylko 365g) oraz specjalnej podstawce ustawimy go w pionie lub poziomie w dowolnym miejscu. Niewielkie rozmiary gwarantują również wysoką mobilność urządzenia - bez problemu zabierzemy je ze sobą i uzyskamy szybki dostęp do multimediów, w każdym miejscu.

Wielowarstwowe zabezpieczenia

Szyfrowanie 256-bitowe sprawia, że wszystkie dane zapisane na nośnikach za pomocą SDRW-08D3S-U są zawsze bezpieczne. Dodatkowo dostępne są funkcje zabezpieczania hasłem i ukrywania folderów, co potęguje bezpieczeństwo danych.

 

 

źródło: ASUS Polska

Olympus ogłasza wprowadzenie nowej linii kompaktowych aparatów cyfrowych - STYLUS

Olympus Imaging Corporation (Prezydent: Haruo Ogawa) z przyjemnością ogłasza wprowadzenie nowej marki STYLUS, która pod jedną nazwą łączy wszystkie kompaktowe aparaty cyfrowe Olympus. Linia STYLUS zadebiutuje jesienią 2012 roku.

Uzasadnienie wprowadzenia nowej linii aparatów
Olympus rozwija linię kompaktowych aparatów cyfrowych, projektując każdy model w taki sposób, aby odpowiadał on różnym potrzebom potencjalnych użytkowników. Wszystko opiera się na wysokiej jakości obrazu, porównywalnej z jakością oferowaną przez aparaty systemowe z wymienną optyką, obiektywach wysokiej klasy, zaprojektowanych z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii optycznych i na solidnej konstrukcji, zapewniającej niezawodność podczas stosowania w każdych warunkach atmosferycznych.

Nowe kompaktowe aparaty cyfrowe, wchodzące na rynek tej jesieni, będą wyposażone w wiele unikalnych funkcji wykorzystujących przełom technologiczny, osiągnięty dzięki serii PEN Mikro Cztery Trzecie i flagowemu OM-D. Wprowadzając zunifikowaną, ogólnoświatową nazwę linii - STYLUS - Olympus ma nadzieję na stworzenie wizji i koncepcji wspólnej wszystkim produktom. Każdy aparat będzie zaprojektowany według własnej, unikalnej koncepcji, zmierzającej do zaspokojenia specyficznych potrzeb różnych użytkowników, od laików, po zaawansowanych fotografów.

Zamysł
STYLUS podkreśla zaangażowanie firmy Olympus w tworzenie produktów, które odpowiadają na różne potrzeby i pragnienia użytkowników. Celem jest danie sposobu na „stworzenie własnej historii" poprzez połączenie pięciu elementów - technologii, wyglądu, stylu, inteligencji i aktywności. Olympus zamierza za pośrednictwem aparatów STYLUS wnieść radość kreatywnej fotografii w życie każdej osoby, bez względu na wiek, płeć, doświadczenie czy umiejętności. Dzięki STYLUSowi fotografia jest zarówno beztroska, jak i wciągająca. Aparaty te nie tylko ułatwiają uchwycenie wszystkich ważnych momentów każdej indywidualnej „historii", ale również oferują imponujące, ekskluzywne funkcje pozwalające na jej wyrażenie i wzbogacenie. Dzisiaj aparaty cyfrowe są wszędzie, ponieważ ludzie dokumentują swoje życie poprzez obrazy. STYLUS wprowadza opowiadanie historii na nowy poziom, dostarczając nowych wartości i nowych sposobów korzystania z fotografii cyfrowej.

 

źródło: Olympus Polska

 

Olympus SP-820UZ z 40-krotnym zoomem optycznym to szerszy kąt, ostrzejsze zdjęcia i jeszcze większe zbliżenia

Nowy, flagowy model ULTRA ZOOM gwarantuje zachwycające zbliżenia bez stosowania dodatkowych narzędzi. Seria Olympus Traveller ponownie otwiera nowe horyzonty w fotografii. SP-820UZ z doskonałym zoomem optycznym, to aparat dla osób, które potrzebują zbliżeń wyjątkowej jakości. Po raz pierwszy możesz powiększyć przedmioty do 40x, aby zobaczyć detale, których oczekiwałbyś od wymiennych teleobiektywów. Podczas gdy konkurenci oferują obiektywy 24 mm **, 22,4 mm ** superszerokokątny obiektyw Olympusa SP-820UZ zapewnia znakomitą jakość zdjęć rozległych krajobrazów, wnętrz i tłumów. Pozostałe elementy specyfikacji są równie imponujące. Filmy Full HD, szybkie, regulowane tempo nagrywania, do tego technologie iHS, czyli sensor CMOS wysokiej czułości, procesor obrazu TruePic V oraz szereg zaawansowanych funkcji. Wynik? Krótkie czasy reakcji, wyraziste kolory oraz piękne, ostre zdjęcia szybko poruszających się obiektów oraz możliwość fotografowania w słabym oświetleniu, a także pod światło. SP-820UZ posiada ergonomiczny uchwyt i profesjonalny wygląd. Dostępny będzie w srebrnym i czarnym kolorze.

Wszechstronna doskonałość
Nie musisz jechać w daleką podróż, aby docenić zalety nowego, flagowego Olympusa z serii Traveller. SP-820UZ jest tak lekki i mały, że z pewnością zostanie Twoim towarzyszem podczas nawet najkrótszych spacerów. To idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują zdjęć wyjątkowej jakości. Jego obudowa jest tak zaprojektowana, aby ułatwić fotografowanie, gdy najmniejsze poruszenie jest w stanie zepsuć wspaniałe ujęcie.

Wyjątkowa wydajność
W tej kategorii produktów, SP-820UZ jest aparatem fotograficznym najwyższej jakości. Posiada 14-megapikselową matrycę, oraz szerokokątny obiektyw (22,4-896mm **) z 40-krotnym zoomem optycznym, który z wyjątkową dokładnością pozwala sfotografować cały kadr. Dla fanów teleobiektywów SP-820UZ ma w zanadrzu niespodziankę: zoom o superrozdzielczości. Funkcja ta podwaja zbliżenia, co pozwala osiągnąć nawet 80-krotne powiększenia.

Wśród funkcji SP-820UZ znajdziemy Wyrównanie podświetlenia HDR, Tryb fotografowania z ręki przy świetle gwiazd oraz Podwójną stabilizację obrazu. To tylko kilka technologii, które zapewniają ostre i żywe zdjęcia o niskim szumie niezależnie od warunków fotografowania. Inteligentna Panorama, jest kolejnym programem oszczędzający czas użytkownika. Umożliwia ona wykonanie niesamowitych szerokokątnych zdjęć panoramicznych przez przesuwanie aparatu w poziomie i w pionie. Co ważne, nie trzeba zwracać uwagi na miejsca przecięcia -- aparat automatycznie połączy poszczególne ujęcia. 12 Filtrów Artystycznych doda zdjęciom i filmom niesamowitych efektów. To kolejna cecha, która sprawia, że SP -820UZ to idealny, wszechstronny aparat dla miłośników fotografowania.

Jakość obrazu

 • 40-krotny zoom optyczny oraz superszerokokątny obiektyw 22,4-896mm** dla doskonałych zbliżeń i zdjęć grupowych; 
 • technologie IHS, by uzyskać ujęcia jakich oczekujesz, niezależnie od warunków fotografowania;
 • 14-megapikselowy sensor CMOS o wysokiej rozdzielczości, filmy i zdjęcia niezwykłej jakości nawet w słabym oświetleniu;
 • procesor TruePic V zapewniający doskonałe kolory i ostrość, filmy Full HD i fotografowanie przy użyciu wysokiej czułości;
 • filmy Full HD 1080p najlepszej jakości, jaka obecnie dostępna jest w kompaktowych aparatach fotograficznych*;
 • Podwójna stabilizacja obrazu, aby zminimalizować rozmycia spowodowane przez szybko poruszające się obiekty;
 • Multi-motion Movie IS przeciwdziała rozmyciom, gdy użytkownik jednocześnie idzie i nagrywa film; 
 • zoom o superrozdzielczość cyfrowo rozszerza zakres zoomu optycznego praktycznie bez utraty jakości obrazu.

Walory użytkowe:

 • kompatybilność z kartami Eye-Fi pozwala bezprzewodowo przesłać zdjęcia do komputera lub na stronę www; 
 • 3" calowy kolorowy wyświetlacz LCD (460000 punktów ) ułatwia kadrowanie, przeglądanie i przesyłanie zdjęć;
 • Inteligentna Panorama umożliwia wykonanie zdjęć przez przesuwanie aparatu; 
 • Wyrównanie podświetlenia HDR zapewnia doskonałe ujęcia nawet podczas fotografowania pod światło; 
 • tryb Fotografowania z ręki przy świetle gwiazd gwarantuje nieporuszone zdjęcia bez użycia statywu;
 • technologie Wykrywania twarzy i Zaawansowana kompensacja cienia umożliwiają fotografowanie ludzkich twarzy, tak jak tego oczekujesz; 
 • zaawansowany tryb iAUTO oraz Śledzenie AF ułatwiają ustawienie ostrości;
 • Programy tematyczne pozwalają dostosować parametry do warunków fotografowania (np. Krajobraz, Sceny nocne);
 • Zdjęcie + film - funkcja ta umożliwia jednoczesne rejestrowanie zdjęć oraz filmów. 

Kreatywność i wszechstronność:

 • magiczne filtry dodadzą Twoim zdjęciom i filmom niesamowitych efektów: Dramatyczny (tylko zdjęcia), Rysunek, Rybie oko, Rozdrobnienie (tylko zdjęcia), Miniatura, Pop Art., Punk, Odbicie, Iskrzące odblaski (tylko zdjęcia), Zmiękczenie ostrości, Akwarela, Kamera otworkowa;
 • tryb Upiększania z makijażem ukryje niedoskonałości na twarzach trzech osób, nawet przed zrobieniem zdjęcia;
 • program Wykrywanie zwierząt automatycznie rozpozna pyski kotów lub psów, gdy patrzą w kierunku aparatu;
 • Szybkie fotografowanie pozwoli uchwycić szybko poruszające się obiekty;
 • nagrywanie filmów z wysoką prędkością oraz odtwarzanie w zwolnionym tempie;
 • Supermakro, to wspaniałe zdjęcia już z odległości 1cm od obiektywu.

Inne istotne funkcje:

 • kompaktowa obudowa, atrakcyjny wygląd;
 • oprogramowanie [ib] do przeglądania zdjęć według osoby, miejsca oraz wydarzenia;
 • technologia HDMI do zdalnego sterowania aparatem, gdy jest on podłączony do urządzeń HD;
 • kompatybilność z kartami SDHCTM i SDXCTM oraz SDHC UHS-I;
 • wbudowana lampa błyskowa; 
 • wbudowany przewodnik po menu.

 


* stan na sierpień 2012
** odpowiednik dla aparatu 35mm
Eye-Fi to znak firmowy Eye-Fi, Inc.
SD to znak firmowy SD Card Association.

 

Nowa mikrofalówka z grillem Samsung GE73M

Nowy model kuchenki mikrofalowej firmy Samsung GE73M łączy w sobie nowoczesne rozwiązania oraz elegancki design. Ten funkcjonalny element wyposażenia nowoczesnej kuchni został wyposażony w system TDS, który równomiernie podgrzewa żywność. Ceramiczne wnętrze, zastosowane w kuchence, pozwala przygotować zdrowe i smaczne potrawy.

Nowy model kuchenki mikrofalowej Samsung GE73M posiada technologię TDS, której celem jest równomierne podgrzewanie żywności. Ten unikatowy system dystrybucji mikrofal, dzięki dodatkowym dwóm antenom, efektywnie dostarcza ciepło do całej potrawy. Mikrofale emitowane z trzech źródeł, rozpraszane są wewnątrz całej kuchenki, dzięki czemu potrawa jest gotowana z każdej strony. Kuchenka została wyposażona także w funkcję Rapid Defrost, która umożliwia szybkie rozmrażanie żywności, nie powodując jednocześnie rozmoczenia produktów spożywczych.

Ceramiczne wnętrze

Kuchenka mikrofalowa pokryta się wewnątrz emalią ceramiczną, która jest bardzo trwała i wytrzymała, dzięki czemu jest siedmiokrotnie bardziej odporna na zarysowania i korozję w porównaniu z innymi wnętrzami mikrofalówek i nie odbarwia się nawet w wyniku intensywnego użytkowania kuchenki. Nawet po długim okresie użytkowania jej wnętrze wygląda jak nowe. Dodatkowo ceramiczne wnętrze posiada właściwości antybakteryjne - emalia ceramiczna hamuje rozwój bakterii, zapewniając higienę niezbędną podczas przygotowywania posiłków. Potwierdziły to testy przeprowadzone przez niezależny niemiecki instytut Hohenstaina. Ponadto ściany komory kuchenek są również wyjątkowo gładkie, co pozwala na szybkie i łatwe usuwanie resztek tłuszczu czy oleju. Co ważne, zastosowana technologia nie absorbuje wilgoci ani zapachów, dzięki czemu aromaty nie przenikają do kolejnych potraw ani nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu wewnątrz komory kuchenki.

Tryb ekologiczny

Model GE73M posiada najniższy wskaźnik poboru mocy w trybie czuwania spośród urządzeń dostępnych na rynku. Pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 40%.

Luksusowe wzornictwo ze stali nierdzewnej

Najwyższej jakości wzornictwo ze stali nierdzewnej wyróżni się w każdej kuchni, a także będzie harmonijnie współgrać z całością wystroju.

 

 

źródło: Samsung Polska

Przygoda w zasięgu ręki ze sportową kamerą Samsung W350

Firma Samsung wprowadza do sprzedaży kamerę W350. Urządzenie rejestruje obraz Full HD, a dzięki konstrukcji Multi Proof jest odporne na wstrząsy, wodę i kurz. Wśród dodatkowych akcesoriów znajduje się specjalne mocowanie dla rowerzystów i narciarzy oraz pływak, dzięki któremu kamera może unosić się na wodzie..

Kamera W350 jest przystosowana do pracy w najtrudniejszych warunkach. Jest wodoodporna do głębokości pięciu metrów i wytrzymuje upadek z wysokości dwóch metrów. Szczelna konstrukcja zabezpiecza ją przed kurzem i piaskiem, dlatego można bez obaw zabierać ją na piesze wycieczki, wyprawy rowerowe albo wypady na plażę.

Ponadto kamera W350 oferuje szereg funkcji, które wyznaczają nowy standard kręcenia filmów podróżniczych i sportowych. Specjalny pływak zapobiega jej tonięciu - kamera upuszczona do basenu albo rzeki unosi się na wodzie, co umożliwia nakręcenie fascynujących podwodnych ujęć. Komplet wyposażono również w szelki na piersi i pasek na ramię, co pozwala nosić kamerę bez używania rąk, toreb ani kieszeni. Szelki na piersi, zapinane na ramionach i plecach, pozwalają bezpiecznie przymocować kamerę i kręcić filmy bez użycia rąk, co przydaje się zwłaszcza do filmowania podczas jazdy na rowerze, nartach, pływania lub nurkowania. Drugi pasek umożliwia przymocowanie kamery do ramienia i łatwe noszenie jej, na przykład podczas jazdy na rowerze lub jazdy konnej.

Dodatkowo kamera wyposażona jest w tryb Aqua - funkcję kompensującą rozmyty obraz i minimalizującą zniekształcenia, aby zapewnić idealną jakość filmów uwieczniających morskie przygody. Balans bieli i ostrość są specjalnie dostosowane do tych ustawień, więc podwodne ujęcia są wyraźne i pełne życia. W350 wyposażono także w żyroskop, taki jak w kamerze Samsung QF20, dzięki czemu można nagrywać wideo w pozycji do góry nogami, a odtwarzanie obrazu jest prawidłowe. Ta funkcja jest szczególnie przydatna podczas skoków na bungee czy ze spadochronem.

Proste udostępnianie i zapisywanie

Udostępnianie filmów nakręconych kamerą W350 jest proste i szybkie. Wbudowane na uchylnym ramieniu złącze USB umożliwia podłączenie kamery do komputera bez zabierania w podróż dodatkowych kabli. Aby zapewnić dodatkową elastyczność, do kamery W350 dołączono dodatkowy przedłużacz USB. Ponadto przycisk udostępniania sprawia, że użytkownik może opublikować film w serwisach społecznościowych, takich jak YouTube, przez podłączenie kamery do komputera, wybranie pliku i naciśnięcie jednego przycisku. Kamera W350, w komplecie np. z lekkim i mobilnym ultrabookiem firmy Samsung, zapewni każdemu nowoczesnemu podróżnikowi pełny komfort fotografowania, edytowania zdjęć i dzielenia się nimi z przyjaciółmi, bez względu okoliczności wakacyjnych wojaży.

Przygody w zdumiewającej jakości

Kamera W350 rejestruje obraz z częstotliwością 30 klatek na sekundę w jakości Full HD 1920x1080/30fps. Aby zapewnić jasny, pozbawiony szumów obraz nawet w słabym świetle, w kamerze W350 zastosowano matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli, która gromadzi dwukrotnie więcej światła, niż tradycyjna matryca CMOS, a także obiektyw o jasności F2,2.

 

 

żródło: Samsung Polska

Energooszczędny klimatyzator ścienny Samsung serii K z modułem Wi-Fi

Samsung wprowadził na rynek nowy klimatyzator ścienny serii K, który posiada wbudowany moduł WI-Fi, umożliwiający sterowanie urządzeniem za pośrednictwem sieci. Klimatyzator oferuje unikalne funkcje oczyszczania powietrza, niwelując do 90% cząsteczek kurzu, a także bakterie, wirusy i grzyby. Urządzenie charakteryzuje się także klasą energetyczną A+++, niezwykle cichą pracą oraz eleganckim wzornictwem.

Nowy model klimatyzatora ściennego AQV09KBBN serii K posiada wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki któremu może być sterowany za pośrednictwem sieci zarówno z domu, jak i poza nim. Funkcja sterowania na odległość jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy zapomnimy wyłączyć urządzenie przed wyjściem z domu lub chcemy zmienić temperaturę pomieszczenia przed powrotem. Do sterowania można wykorzystać smartfon, który po zainstalowaniu specjalnej aplikacji działa jak pilot i lokalnie oraz zdalnie kontroluje większość funkcji klimatyzatora.

Wyjątkową cechą nowego modelu Samsung serii K jest filtr Full HD, który sprawia, że powietrze nawiewane przez klimatyzator jest wolne od kurzu. Wysoka klasa filtracji w połączeniu z jonizatorem S-Plasma ion zapewnia niezwykle efektywne oczyszczanie powietrza i usuwa aż 90% cząsteczek kurzu. Jonizator, który otrzymał prestiżowy certyfikat TUV Rheinland, neutralizuje patogeny i zanieczyszczenia biologiczne obecne w powietrzu, takie jak bakterie, wirusy, grzyby oraz alergeny. Cechy te sprawiają, iż klimatyzator jest idealną propozycją dla alergików, a także osób narzekających na ból głowy czy częsty katar.

Korzystanie z klimatyzatora może wydawać się skomplikowane, ponieważ ustawienie optymalnej temperatury zależy także od wilgotności powietrza, czy subiektywnego poczucia komfortu. Nowe urządzenie firmy Samsung oferuje funkcję d'light cool, która wykona potrzebne pomiary i sama oceni jakie parametry należy ustawić. Dostępna jest także funkcja good'sleep, dostosowująca ustawienia do fazy snu domowników, dzięki czemu zapewnia spokojny i głęboki sen. Klimatyzatory serii K charakteryzują się niezwykle cichą pracą, co dodatkowo zapewnia komfort i pozwala na wypoczynek podczas pracy urządzenia.

Dzięki zastosowaniu technologii Smart Inverter urządzenie pozwala zaoszczędzić aż do 80% energii w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych, oferując jednocześnie komfort precyzyjnie wyregulowanej temperatury. Jest to możliwe dzięki sprężarce, która na bieżąco i szybko reaguje na jej zmiany. Oszczędność energii jest zapewniona także dzięki rozwiązaniu Zero Standby Power, co oznacza niemal zerowy pobór energii w stanie czuwania urządzenia. Klimatyzator Samsung serii K pobiera aż 90% energii mniej niż urządzenia standardowe, gdy jest wyłączony.

Klimatyzator AQV09KBBN to także wyjątkowy design, sprawiający, że jest on atrakcyjnym i przyciągającym wzrok elementem wystroju wnętrza. Model łączy eleganckie kolory czerni i fioletu w pięknej, połyskującej obudowie.

 

 

 

źródło: Samsung Polska

Stylowy zestaw kina domowego firmy Samsung z odtwarzaczem Blu-ray 3D i bezprzewodowym dostępem do internetu

Samsung prezentuje stereofoniczny zestaw kina domowego z subwooferem, odtwarzaczem Blu-ray 3D i szeroką gamą funkcji Smart, umożliwiających bezprzewodowe korzystanie z zasobów internetu oraz komfortową obsługę. Model HT-ES8200 oferuje połączenie wysokiej jakości dźwięku, efektów kina trójwymiarowego z nowoczesnym i stylowym designem. Zestaw HT-ES8200 pozwala użytkownikom odkryć nowy wymiar multimedialnej rozrywki, a wbudowane funkcje społecznościowe umożliwiają łatwą komunikację i poszerzają możliwości urządzenia.

Samsung HT-ES8200 to 400 watowy, 2.1-kanałowy zestaw kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray 3D, oferujący czysty dźwięk oraz unikalne efekty akustyczne m.in. w trybach 3D Sound Plus i Virtual 5.1 Surround. Cyfrowy procesor dźwięku (DSP) obsługuje też wiele różnych formatów kodowania fonii wielokanałowej - Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS, DTS 96/24 i DTS-HD. Dwie kolumny głośnikowe typu half-tallboy zapewniają dobre brzmienie średnich i wysokich tonów, natomiast solidnej konstrukcji subwoofer gwarantuje emisję mocnych basów.

Korzystne wrażenia akustyczne zapewniają nie tylko solidne głośniki, ale również zastosowanie cyfrowych technologii audio, poprawiających parametry emitowanego dźwięku. Zestaw Samsung HT-ES8200 wyposażony jest między innymi w funkcję inteligentnego zarządzania poziomem głośności (Smart Volume), funkcję podbicia niskich tonów (Power Bass), korektor dźwięku i technologię MP3 enhancer, która koryguje parametry odtwarzania plików audio zapisanych w najbardziej popularnym formacie kompresji dźwięku.

Model HT-ES8200 posiada funkcję BD Wise Plus, która zapewnia optymalne ustawienia obrazu dla wszystkich urządzeń Samsung działających w ramach jednego systemu. Zastosowanie technologii konwertującej obraz z 2D do 3D gwarantuje wrażenie głębi i przestrzenności wyświetlanych filmów. Funkcja skalowania obrazu z DVD do rozdzielczości Full HD 1080p, znacząco zwiększa komfort oglądania filmów na dużych telewizorach. Zestaw HT-ES8200 można obsługiwać nie tylko za pomocą pilota, ale także przy wykorzystaniu smartfona Samsung z systemem Android.

Kina domowe firmy Samsung są doskonałym uzupełnieniem telewizorów Samsung Smart TV dzięki najwyższej jakości dźwięku oraz możliwości odtwarzania nośników optycznych, na których zapisano pliki filmowe i muzyczne: 3D Blu-ray Video, Blu-ray Video, DVD-Video / DVD±R / DVD±RW czy też CD DA / CD-R / CD-RW, AVCHD, DIVX, DIVX HD, LPCM, AAC, MP3 oraz szeroko rozpowszechnionych formatów jak MKV, WMA, WMV(1/2/3/7/9), JPEG, a także HD JPEG.

Dzięki wbudowanej bezprzewodowej karcie sieciowej z funkcją Wi-Fi Direct i połączeniu z internetem, zestaw kina domowego HT-ES8200 unowocześni każdy telewizor zakupiony przed trzema lub czterema laty. Funkcja łączności sieciowej pozwala na dostęp do interfejsu Smart Hub 2012, w którym użytkownicy znajdą ponad 30 tysięcy filmów, seriali i programów rozrywkowych, w takich aplikacjach jak ipla, Iplex, TVN player czy VOD.TVP.PL. Dodatkowe możliwości zapewnia dostęp do internetowych serwisów informacyjnych, radiowych oraz do sklepu Samsung Apps, w którym można znaleźć ponad 300 użytecznych aplikacji, w tym ponad dwadzieścia polskojęzycznych.

Smart Hub 2012 zawiera też przeglądarkę internetową obsługującą Flash i HTML5, co pozwoli użytkownikom cieszyć się dynamiczną zawartością stron internetowych. Mają oni do dyspozycji także usługę AllShare Play i 5GB przestrzeni dyskowej w chmurze, gdzie mogą zapisywać między innymi swoje ulubione zdjęcia i filmy.

Moduł bezprzewodowy zainstalowany w zestawie HT-ES8200, to także możliwość korzystania z usługi AllShare , która pozwala przesyłać poprzez sieć domową bezpośrednio do telewizora - zdjęcia i filmy z komputera, tabletu, smartfona czy też z aparatu Samsung Smart Foto z modułem Wi-Fi,.

 

 

źródło: Samsung Polska

« poprzednia 1 2 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)