Wpisy z miesiąca Marzec 2013 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Marzec 2013

Bosch IXO Barbecue - wkrętarka, którą rozpalisz grilla

Barbecue to kolejna odsłona wkrętarki akumulatorowej Bosch IXO, której poprzednie limitowane edycje wyposażone były w nietypowe końcówki, np. do otwierania wina i mielenia przypraw. Tym razem Bosch postanowił podejść do tematu rozpalania węgla pod grillem.

W środku nowej wymiennej końcówki Barbecue znajduje się dmuchawa, która - napędzana ruchem obrotowym wkrętarki - rozpala węgiel pod grillem. Jej użycie oszczędza wysiłku związanego np. z wachlowaniem lub dmuchaniem. Niezbędne bezpieczeństwo zapewniać ma ognioodporny materiał, a dodatkowy pasek na rękę zapobiegać ma przypadkowemu upuszczeniu urządzenia. Nowa wkrętarka IXO razem z końcówką Barbecue waży 520 gramów.

Oprócz wkrętarki IXO z ładowarką i nowej nasadki Barbecue, zestaw zawiera 10 standardowych końcówek wkręcających (w tym końcówkę do montażu mebli IKEA).


Bosch IXO Barbecue pojawi się na rynku z początkiem sezonu grillowego i będzie dostępna w sklepach od kwietnia do lipca 2013 w rekomendowanej cenie detalicznej 249 zł brutto.

Źródło: materiały prasowe, PS, WP.PL


 

 

Nowe telewizory Samsung podpowiedzą jaki kanał chcesz obejrzeć

Od kwietnia do sprzedaży trafi nowa seria produktów Samsung LED Smart TV F6000 wyposażonych w funkcję S-Recommendation. Dzięki niej użytkownicy dowiedzą się, jakie programy były najchętniej oglądane przez innych widzów. Nowe telewizory wyposażono też w udoskonalony interfejs użytkownika Smart Hub oraz technologię sterowania głosem.

S-Recommendation
Dzięki funkcji S-Recommendation nowe telewizory Samsung mają (przynajmniej w teorii) ułatwić odnalezienie filmu lub programu telewizyjnego, który cieszy się dużą popularnością. Telewizor podpowie jakie programy oglądali inni widzowie i ułatwi wybór wśród olbrzymiej liczby dostępnych kanałów telewizyjnych.

Smart Hub i Smart TV

Udoskonalony interfejs użytkownika Smart Hub, został zaprojektowany jako przewodnik po multimediach i innych treściach. Umożliwia on wyszukiwanie treści na czterech interaktywnych panelach. Obejmują one programy telewizyjne, serwisy społecznościowe, aplikacje oraz dostęp do zakładki "Moje Pliki" czyli filmów zdjęć czy muzyki, które przechowujemy na domowych komputerach, dyskach sieciowych, w smartfonach czy tabletach podłączonych do domowej sieci.

Wbudowane WiFi (poza linią 6100) pozwala korzystać z platformy Samsung Smart TV zapewniającej dostęp do bazy polskich i globalnych aplikacji. Dostępne są przykładowo takie aplikacje jak VOD.TVP.PL, IPLA, TVN Player, iplex.pl, Strefa VOD, ale także Facebook, Twitter czy YouTube. Ponadto, Samsung LED F6800 został wyposażony we wbudowany tuner telewizji satelitarnej DVB-S.

Samsung Voice Recognition
Funkcja Voice Interaction pozwala używać codziennego języka do sterowania telewizorem. Widzowie, którzy będą posiadali TV z linii F6400, F6500, F6800, mogą też polecić telewizorowi wyszukanie aktualnie dostępnych treści podając np. nazwisko aktora, tytuł filmu lub rodzaj gatunku filmowego.

Intelligent Viewing
Flagowy model serii F6000, model F6800, odtwarza obraz 3D w jakości Full HD. Ponadto, wybrane modele zostały wyposażone w zestaw 2 par okularów 3D. Technologia Intelligent Viewing poprawia natomiast kolory, kontrast i ostrość obrazu.

Ceny:
W skład serii F6000 wchodzą modele: F6100, F6200, F6300, F6400, F6500 i F6800 w rozmiarac 32", 40", 46", 50", 55" i 60". Ich ceny są następujące:

UE55F6800 - 8 499 PLN
UE55F6500 - 8 099 PLN
UE55F6400 - 7 699 PLN
UE55F6100 - 6 799 PLN
UE46F6800 - 5 999 PLN
UE46F6500 - 5 599 PLN
UE46F6400 - 5 199 PLN
UE46F6100 - 4 599 PLN
UE40F6800 - 4 799 PLN
UE40F6500 - 4 399 PLN
UE40F6400 - 3 999 PLN
UE40F6100 - 3 599 PLN
UE32F6400 - 3 099 PLN
UE32F6100 - 2 699 PLN

Źródło: wp.pl

 

Linie wzornicze PureLine oraz ContourLine

Linie wzornicze PureLine oraz ContourLine nadają ton nowej generacji urządzeń do zabudowy firmy Miele, która debiutuje pod hasłem Design for Life. Nowatorski design oraz inspirujące kolory sprawiają, że urządzenia idealnie komponować się będą z każdym wnętrzem kuchennym, niezależnie od jego stylu. Wspólne dla obu linii są m.in. innowacyjne systemy sterowania, dzięki którym Generacja 6000 tworzy zupełnie nową jakość w klasie urządzeń Premium. 

Forma i funkcja - jednym głosem

Dla projektantów firmy Miele design zawsze idzie w parze z ergonomią. Wygląd urządzeń, dopracowany do najdrobniejszych detali, musi pozostawiać w ścisłej relacji z maksymalną funkcjonalnością. Opracowując nową Generację 6000 styliści i inżynierowie firmy Miele postawili sobie za cel, aby interakcja między użytkownikiem a urządzeniem była łatwiejsza i doskonalsza niż kiedykolwiek. Stąd, niezależnie czy nowy użytkownik wybierze model obsługiwany za pomocą innowacyjnego, „smartfonowego" wyświetlacza M Touch, czy bardziej tradycyjny - z pokrętłami - sterowanie będzie równie intuicyjne. Doskonałym przykładem tej filozofii jest strefa szybkiego wyboru, zlokalizowana pod panelem sterowania wszystkich urządzeń Generacji 6000. To rozwiązanie daje użytkownikowi możliwość natychmiastowego skorzystania z najważniejszych funkcji właściwych dla danego urządzenia: wystarczy dotknąć odpowiednią ikonkę. Ma to szereg zalet nie tylko praktycznych, ale także estetycznych - sprawia, że doskonale pasować będą do siebie modele wyposażone w różne systemy sterowania - na przykład piekarnik z pokrętłami i ekspres do kawy z dotykowym wyświetlaczem: oba są wyposażone w ów przemyślany system.

PureLine i ContourLine - wnętrze w Twoim stylu

Jedną z kluczowych cech linii wzorniczej PureLine jest wykorzystanie dużej powierzchni szkła na froncie urządzeń, dzięki czemu zyskują one lekkość. Przyciski sterujące oraz wyświetlacze są zintegrowane w jednym, szklanym panelu. Kolejnym rzucającym się w oczy designerskim „smaczkiem" tej linii są dwa wąskie, dekoracyjne pasy ze stali - stanowiące wizualnie cokół i wieniec urządzeń. Wraz z charakterystycznym uchwytem, który wydaje się unosić w przestrzeni, tworzą idealną, horyzontalną kompozycję. Dlatego linia PureLine doskonale współgra z każdym modernistycznym czy nawet awangardowym projektem, przestrzenią życiową pełną czystych, linearnych form. To styl, w którym na pierwszy plan wybija się przejrzystość i otwartość, czemu sprzyja wykorzystywanie dużych, przeszklonych powierzchni. Nowoczesność to dziś dominująca poetyka w aranżowaniu wnętrz, a najlepiej wyrazić ją poprzez taki dobór materiałów i wyposażenia, aby przestrzeń zyskała walor idealnej harmonii. ContourLine zasadniczo różni się od linii Pure, choć i w tym wypadku „centrum dowodzenia" urządzeń znajduje się na szklanym panelu. Od razu jednak można zauważyć o wiele większą proporcję powierzchni stalowych, dających efekt „ramki". Uchwyt, węższy i dłuższy niż w wersji PureLine, stanowi integralną część tego obramowania. Urządzenia ContourLine będą się dobrze komponować zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi projektami kuchni. Przez tradycyjny rozumieć można taki koncept, w którym istotną rolę odgrywa bogactwo detali, faktur, kolorów. To wnętrza zwane potocznie ciepłymi, w których panuje przytulna, domowa atmosfera. Dlatego tę linię szczególnie powinny upodobać sobie osoby wybierające wnętrza rustykalne, wykończone w mającym grono oddanych wielbicieli „country-style'u".

Obie linie - PureLine i ContourLine - mają jeszcze jedną ważną cechę, która potęguje pozytywne doznania estetyczne. Są tak zaprojektowane, aby urządzenia o różnych wielkościach i funkcjach tworzyły idealnie zharmonizowaną całość. Szuflady do podgrzewania potraw i naczyń, piekarniki, urządzenia do gotowania na parze, kuchnie mikrofalowe czy ekspresy do kawy, a nawet płyty kuchenne - każdy element wyposażenia do siebie pasuje, w dowolnej konfiguracji. Mało tego - wrażenie, że po prostu wszystko jest na swoim miejscu, pozostanie niezależnie od sposobu zabudowy - czy będzie horyzontalna, czy pionowa.

Nowe kolory - dla kreatywnych

Obok dopasowania do konkretnego stylu, także kolor urządzeń do zabudowy ma niepośledni wypływ na to, jak ostatecznie prezentować się będzie nasza kuchnia. I w tej materii Generacja 6000 ma wiele do zaproponowania. Do znanych z poprzedniej generacji urządzeń w stali szlachetnej doszły teraz inspirujące warianty kolorystyczne - Obsidian Black, Brilliant White oraz zupełnie wyjątkowa seria Havana Brown. Wszystkie oferowane są w linii PureLine, ContourLine, z założenia bardziej tradycyjna, pozostaje wierna stalowej konwencji.
Obsidian Black charakteryzuje się elegancją, wyrażoną głębią koloru oraz połyskiem. Uchwyty tej wersji wykonano z aluminium. Dla osób preferujących wnętrza ciepłe to Havana Brown będzie idealnym wyborem - współczesna interpretacja klasycznego wzoru, świetnie współgrająca z modernistycznymi aranżacjami wykorzystującymi naturalne materiały - drewno i kamień. Z kolei seria Brilliant White, z chromowanymi uchwytami, doda blasku każdemu wnętrzu, niezależnie od jego stylu. Oczywiście wszystkie urządzenia dostępne są w najbardziej klasycznym dla Miele wydaniu - z frontami wykonanymi z polerowanej stali szlachetnej najwyższej jakości, zabezpieczonej powłoką CleenSteel. W przypadku PureLine powierzchnie stalowe stanowią raczej akcent, w przypadku ContourLine można mówić o wizualnej dominancie. Generacja 6000 to prawdziwy luksus wyboru.

źródło: miele/agdrtv24.pl

 

 

Słuchawki Harman Kardon NC

Model ten wyposażono w technologię aktywnej eliminacji szumów, opracowaną przez Harmana na potrzeby systemów audio, instalowanych w najdroższych limuzynach. Zanim dźwięk trafi do uszu słuchacza, jest analizowany i optymalizowany przez wbudowany mikrofon. Zaletą modelu NC jest też to, że w odróżnieniu od słuchawek z eliminacją szumów innych marek, grają także po wyczerpaniu baterii. Dzięki przewodowi bypass można ich bowiem używać w trybie pasywnym, jak każdych innych słuchawek, które nie wymagają zasilania. Precyzja ich dźwięku to zasługa wysokiej klasy przetworników o średnicy 40mm, które emitują dźwięk w paśmie 16Hz - 20kHz z niezwykłą dynamiką i o wysokim ciśnieniu akustycznym. Dźwięk ten jest klarowny i dokładny na każdym poziomie głośności, co pozwala oszczędzać uszy, a mimo to cieszyć się jego koncertową jakością.

Lekkie i komfortowe słuchawki NC utrzymane są w oszczędnej, niezwykle wyrafinowanej stylistyce. Ich matowa czerń i piaskowany metal doskonale korespondują z wyglądem produktów Apple, tworząc z nimi spójną, wysmakowaną całość. Uszy użytkownika obejmowane są przez mięsiste poduszeczki z miękkiej skóry, wypełnione gąbką, gwarantującą oddychanie a równocześnie akustyczną szczelność. W komplecie są dwa regulowane pałąki (duży i mały) oraz pasek na głowę, który dopasowuje się samoczynnie. Ładowanie słuchawek odbywa się przez USB. Nie trzeba więc nosić przy sobie zasilacza, wystarczy podłączyć słuchawki do dowolnego gniazda USB z zasilaniem. Wbudowane akumulatorki wystarczają na 40 godzin grania. W zestawie jest również przewód z mikrofonem i trójprzyciskowym sterowaniem Apple.

 • Cena detaliczna 1299 zł

źródło: harmon kardon/agdrtv24.pl

 

 

Zanussi - czarny piekarnik ZOB282NC

Styl retro kojarzy się z klasyką, elegancją i ponadczasowością. Część osób właśnie w taki sposób urządza swoje kuchnie. Dlatego w nowej linii piekarników Zanussi znajduje się klasyczny czarny piekarnik ZOB282NC ze złoconą rączką i analogowym zegarem, doskonale pasujący do kuchni w stylu retro.

Cechą, która wyróżnia piekarnik ZOB282NC, jest atrakcyjny, rustykalny wygląd. Czerń, która w kuchni nadal kojarzy się z pewną ekstrawagancją, zestawiona została z metaliczną, lekko złotą rączką oraz pokrętłami. Rustykalny charakter piekarnika podkreśla wbudowany analogowy zegar, który wyróżnia się z głębokiej, fortepianowej czerni obudowy.

Nowoczesne wnętrze

Model ZOB282NC to piekarnik, który zapewnia pełną swobodę pieczenia. Wyposażony został w okrągłą grzałkę oraz system równomiernego rozprowadzania ciepła, dzięki czemu można piec bez konieczności obracania potraw. Do dyspozycji użytkownika jest szereg funkcji: ogrzewanie górne i dolne, nawiew powietrza, rożen i dwuobwodowy grill, które można łączyć ze sobą w różnych kombinacjach dostosowanych do konkretnych dań. Ale piekarnik ten może służyć nie tylko do pieczenia. Dzięki funkcji dolnej grzałki, przydatnej do podgrzewania potraw ze spodem z ciasta, piekarnik sprawdzi się przy podgrzewaniu talerzy. Właśnie takie rozwiązania sprawiają, że piekarnik staje się wszechstronnym urządzeniem kuchennym. Każdy piekarnik musi piec, ważne jednak, by był prosty w obsłudze i bezpieczny w użytkowaniu. Model Zanussi ZOB282NC ma elektroniczny minutnik, który dokładnie odmierzy czas pieczenia, sygnał akustyczny oraz zegar. Rożen obrotowy ułatwi równomierne opieczenie kurczaka czy delikatnego mięsa z kaczki. Do urządzenia dołączone są aluminiowa blacha, chromowany ruszt do grillowania oraz brytfanna w kolorze czarnym. Nie zapomniano także o łatwym czyszczeniu. Całe wnętrze pokryte zostało emalią o wysokim połysku, którą czyści się szybko i bez wysiłku. Ponadto, możliwość przesuwania górnego elementu grzewczego znacznie ułatwia czyszczenie.

Piekarnik Zanussi ZOB282NC:

 • szerokość: 60 cm
 • pojemność 57 l
 • 4 poziomy pieczenia
 • funkcje piekarnika: ogrzewanie dolne | dwuobwodowy grill | nawiew powietrza + grill | nawiew powietrza + grill + ogrzewanie górne + ogrzewanie dolne | grill | grill + rożen |ogrzewanie górne + dolne
 • funkcje elektroniczne piekarnika: sygnał akustyczny | zegar | minutnik | stop
 • klasa energetyczna: A
 • analogowy zegar
 • wnętrze pokryte łatwą w czyszczeniu emalią
 • wentylator chłodzący
 • obrotowy rożen
 • dołączona brytfanna oraz blacha aluminiowa
 • chromowany ruszt do grillowania
 • kolor: czarny

Sugerowana cena brutto: 1899 PLN

źródło: zanussi/agdrtv24.pl

 

 

Nowy, kompaktowy Olympus VH-520

 

VH-520 wyposażono w 14-megapikselowy sensor CMOS oraz procesor TruePic V opracowany pierwotnie z myślą o DSLR, szerokokątny obiektyw (26-260 mm), 10-krotny zoom optyczny (20-krotny zoom o superrozdzielczości) oraz optyczną stabilizację obrazu, która redukuje rozmycia.  Fotografowanie w ciemnościach ułatwi nam ISO 6400 oraz Wyrównanie podświetlenia HDR, natomiast podczas filmowania technologia Multi-motion Movie IS wyeliminuje wszelkie rozmycia. Dzięki niej będziemy mogli nagrywać filmy, będąc w ruchu. VH-520 pojawi się w sklepach pod koniec kwietnia, w brązowym, czarnym, białym, czerwonym, purpurowym i niebieskim kolorze.

Nowy kompakt z serii Smart wyposażony jest w szerokokątny obiektyw (26 mm), 10-krotny zoom optyczny oraz mechaniczny stabilizator obrazu, który dzięki „odchudzeniu" zestawu soczewek zastąpił stabilizację cyfrową. Wysokie ISO i technologie iHS sprawiają, że VH-520 to aparat, którym spontanicznie możemy robić jasne i ostre zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Jego doskonale zaprojektowane przyciski znacznie ułatwiają obsługę - aby nagrać film wystarczy nacisnąć jeden guzik. Magiczne filtry zmienią nasze zdjęcia w dzieła sztuki, a filmy Full HD ożywią wspomnienia.

Funkcje:

 • Szerokokątny obiektyw (26-260 mm) i 10-krotny zoom optyczny (20-krotny zoom o superrozdzielczości).
 • 14-megapikselowy sensor CMOS.
 • Technologie iHS pozwalające zrobić dokładnie takie zdjęcie, jakiego oczekujemy. Bogactwo kolorów i niski poziom szumów bez względu na warunki oświetleniowe.
 • Filmy Full HD z dźwiękiem stereo.
 • Technologia Multi-motion Movie IS.
 • Mechaniczna, bazująca na optyce, podwójna stabilizacja obrazu redukująca rozmycia wywołane przez wstrząsy i drgania aparatu podczas fotografowania z długim czasem naświetlania.
 • Procesor TruePic V.
 • Wyrównanie podświetlenia HDR pozwalające idealnie ustawić ekspozycję nawet podczas fotografowania pod światło.
 • Filmy High Speed - 240 lub 120 klatek na sekundę oraz możliwość odtwarzania w zwolnionym tempie.
 • ISO do 6400.
 • 3-calowy, kolorowy wyświetlacz LCD (460 000 punktów) ułatwiający kadrowanie, przeglądanie i przesyłanie zdjęć.
 • Magiczne filtry, które dodadzą zdjęciom i filmom Full HD niesamowitych efektów.

źródło: olympus/agdrtv24.pl

M_10195

 

 

Polacy dostaną dwie wersje Samsunga Galaxy S 4

Jak donosi serwis SamMobile, w większości krajów na całym świecie Samsung Galaxy S 4 dostępny będzie tylko w jednej z szykowanych wersji.
Tylko nieliczni będą mogli skorzystać z możliwości wyboru między ośmioma i czterema rdzeniami. Na szczęście my, Polacy, zaliczamy się do tych nielicznych i na naszym rynku Galaxy S 4 zadebiutuje w obu wersjach - zarówno z czterordzeniowym Snapdragonem z taktowaniem 1,9 GHz, jak i ośmiordzeniowym Exynosem z zegarem 1,6 GHz.
Oprócz nas, obie wersje nowego smartfona będą mogli kupić mieszkańcy Hong Kongu, Korei, Malezji, Filipin, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francji, Niemiec, Włoch oraz Wielkiej Brytanii.
Mieszkańcy Azji i Afryki w większości otrzymają wyłącznie wersję z Exynosem, wyjątkiem jest tu Singapur.

Źródło: wp.pl

 

Telewizor kompaktowy, bez straty jakości obrazu

Sharp, który znany jest głównie z telewizorów wielkoekranowych, sięgających powyżej 80" przekątnej, wprowadził do oferty serię LE350, w dwóch rozmiarach ekranu 32" i 39" oraz dwóch wariantach kolorystycznych - czarnym i białym.
Niewielkie rozmiary telewizorów idą w parze z funkcjonalnością. Odbiorniki oferują funkcje typowe dla telewizorów z "wysokiej półki" cenowej. Dzięki temu użytkownicy otrzymują znakomity produkt, idealnie sprawdzający się w mniejszych pomieszczeniach. Wszystkie odbiorniki serii LE350 zostały wyposażone w tunery HDTV, DVB-T oraz DVB-C, a obraz wyświetlany jest na ekranie Full HD z podświetleniem LED o dużym kącie widzenia (178°). Dodatkowe przydatne funkcje to m.in. odtwarzacz multimedialny USB, obsługujący format DivX HD, czy energooszczędna funkcja Eco-Control.

Po podłączeniu do internetu telewizor oferuje usługi Smart: dostęp do aplikacji internetowych, ulubionych gier i rozrywki poprzez Aquos Net+. Sterowanie funkcjami w telewizorze możliwe jest nie tylko za pomocą pilota, można również skorzystać ze smartfonu lub tabletu. Aplikacje zdalnego dostępu są do pobrania ze sklepu Play, dla Androida oraz z Appstore dla iOS.

Autor: Adam Kwiatkowski

Źródło: Onet

« poprzednia 1 2 3 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)