Wpisy z miesiąca Maj 2013 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Maj 2013

Microsoft szykuje premierę nowego Kinecta dla Windowsa

A więc jednak. Microsoft potwierdza, że nowy, rewelacyjny czujnik Xboxa One, Kinect, nie będzie dobrem ekskluzywnym świeżo zaprezentowanej konsoli giganta z Redmond. Przedstawiciele MS ogłosili, że już w przyszłym roku czujnik ma być dostępny także dla użytkowników komputerów pracujących pod kontrolą Windowsa.

Kiedy konkretnie? Tego na razie nie wiadomo. Pewnym wydaje się natomiast, że już za kilkanaście miesięcy na rynku pojawią się pierwsze laptopy z Kinectem w standardowym wyposażeniu. Na więcej godnych uwagi informacji prawdopodobnie będziemy musieli zaczekać aż do czerwca, kiedy to wystartuje konferencja Microsoftu BUILD. To na niej gigant z Redmond ma przedstawić ewentualne plany dot. premiery nowego Kinecta dla Windowsa.

Jak tylko dowiemy się czegoś więcej - damy wam znać.

Źródło: Gizmodo.com 

 

Russell Hobbs - linia produktów Allure wzbogacona o wyciskarkę do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów Allure to połączenie zaawansowanej technologii z nowoczesnym wzornictwem. Na wykonanej ze szczotkowanej stali nierdzewnej obudowie nie pozostają odciski palców, a czarne akcenty wykończeniowe i tłoczone logo Russell Hobbs dodają jej elegancji. Wyciskarka uruchamia się automatycznie pod wpływem nacisku. Tryb wirowania z przyspieszonymi obrotami pozwala wycisnąć do 7% soku więcej. Sito oraz odpływ zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest higieniczna i odporna na korozję. A ponadto zapobiega utracie witaminy C zawartej w owocach. Znajdujący się na wysokości 15 cm odpływ jest idealnie przystosowany do wysokich szklanek.

Dzięki funkcji anti-drip krople soku nie brudzą blatów, a urządzenie łatwo utrzymać w czystości. Silnik o mocy 100 W oszczędza energię i umożliwia szybsze przygotowanie soku.

 • Sugerowana cena detaliczna - 219 złotych

źródło: rh/agdrtv24.pl

 

 

NEC MultiSync P242W do zastosowań profesjonalnych

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor do profesjonalnych zastosowań MultiSync® P242W, wyróżniający się wysoką jakością obrazu, odwzorowania barw i opcji połączeniowych. 24-calowy monitor 16:10 z panelem IPS i podświetleniem LED jest dedykowany do obróbki fotografii, specjalistycznego projektowania, aplikacji finansowych, inżynierii i obrazowania medycznego, czyli do zastosowań, w których wymagana jest niezawodna jakość obrazu.

NEC P242W przyniesie wiele korzyści użytkownikom, zarówno biznesowym, jak i indywidualnym, chcącym wymienić monitory w tradycyjnym formacie 19", 20" lub 21". Wśród tych zalet znajduje się m.in: stabilny obraz, umożliwiający długą, komfortową pracę przy monitorze, układ DUC, równoważący jednorodność podświetlenia i dystrybucję kolorów na całej powierzchni ekranu oraz 14-bitowa tablica LUT, zapewniająca doskonałe odwzorowanie barw bez konieczności kalibracji. Dzięki tym funkcjom odcienie kolorów są bardzo dobrze rozróżnialne, niezależnie od kąta widzenia. Monitor umożliwia również łatwą instalację i swobodę w wyborze źródła sygnału dzięki czterem złączom: VGA mini D-Sub 15pin, DVI-D, HDMI oraz DisplayPort. Dla nowoczesnego biura P242W oferuje oszczędność miejsca i funkcje zwiększające efektywnoś pracy. Wśród nich znajduje się funkcja Picture-in-Picture, pozwalająca użytkownikom na równoczesne wyświetlanie dwóch obrazów z różnych źródeł sygnału bez konieczności posiadania konfiguracji dwumonitorowej. Ponadto monitor posiada wąską i płaską ramkę ekranu, zintegrowany programowalny hub USB oraz funkcje ergonomiczne, zapewniające swobodę w dostosowaniu monitora do indywidualnych wymagań każdego użytkownika.

Zgodnie z filozofią NEC Green Vision, P242W podtrzymuje najwyższe standardy w profesjonalnym podejściu do ochrony środowiska. Czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu i funkcja Auto Brightness gwarantują, że poziom jasności ekranu jest zoptymalizowany pod kątem warunków zewnętrznych i aktualnie wyświetlanego kontentu. Monitor dysponuje ustawieniami zgodnymi z normą DICOM do medycznych zastosowań radiologicznych.

Dostępność i gwarancja

NEC MultiSync® P242W będzie dostępny na rynku w drugiej połowie czerwca br. w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy: czarnej i białej. W zestawie z każdym monitorem znajduje się: przewód zasilający, kable: DVI, VGA, USB oraz DisplayPort, a także instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy), obowiązującą w całej Europie.

źróło: nec/agdrtv24.pl

 

 

Ile można zaoszczędzić, kupując sprzęt lepszej klasy energetycznej?

Warto czytać uważnie etykiety na urządzeniach - mądry wybór energooszczędnego sprzętu pomoże obniżyć rachunki za prąd nawet o połowę!

W tym roku w życie weszły przepisy nakładające na producentów sprzętu AGD i RTV obowiązek informowania o efektywności energetycznej wszystkich sprzedawanych w Polsce sprzętów elektrycznych.

Kto choćby rozważał zakup jakiegoś sprzętu AGD lub RTV, na pewno zwrócił uwagę, że na każdym urządzeniu widnieje naklejka opisująca, do jakiej klasy energetycznej ono należy i ile rocznie średnio zużywa prądu. Przeciętnemu Kowalskiemu te symbole i liczby jednak niewiele mówią. Niby wiemy, że sprzęt oznaczony literą A jest lepszy niż ten z B, ale czy za wszelką cenę należy kupować urządzenie oznaczone jako A+++, mimo że jest znacznie droższe od tego z adnotacją A++? Czy to, że lodówka zużywa rocznie 220 kilowatogodzin prądu to dużo czy mało? I czy wybierając sprzęt o wysokiej klasie energetycznej rzeczywiście można zaoszczędzić - jeśli tak, to ile?

 

Etykieta energetyczna - co to takiego?
Przyznawanie odpowiednich klas energetycznych w Polsce reguluje Ustawa o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię (Dz. U. z 2012 r. Nr 1203, poz. 1203) . Każdemu urządzeniu pobierającemu prąd przyporządkowana jest klasa energetyczna od G (największe zużycie prądu) do A+++ (najmniejsze zużycie prądu). A+, A++ i A+++ powstały stosunkowo niedawno z uwagi na coraz lepsze parametry sprzętów.

Oprócz klasy energetycznej etykieta określa także w kilowatogodzinach, ile dane urządzenie zużywa rocznie i dziennie energii i wody, a także jaka jest wydajność innych funkcji, na przykład wirowania (w pralce) czy suszenia (w zmywarce). Wydaje się więc, że sprawa jest prosta, wystarczy iść do sklepu i wybrać sprzęt z jak największą ilością liter A i plusów i jak najmniejszą liczbą KWh na rok.

Zanim jednak rzucimy się w wir zakupów, warto kilka rzeczy policzyć.

Lodówka
Teoretycznie chłodziarko-zamrażarki można kupić w klasach energetycznych od A+++ do D. W rzeczywistości jednak w sklepach przeważają urządzenia o klasie co najmniej A, czasem można jeszcze spotkać mniejsze lodówki posiadające klasę energetyczną B.

 

Jakie są różnice w eksploatacji tych urządzeń? Sprawa przedstawia się następująco:

Lodówka o pojemności 250-300 l zużywa średnio rocznie:
w klasie B: 450 kWh 
a więc po roku zapłacimy 450 kWh x 0,55 zł = 247,50 zł
Koszt takiej lodówki to ok. 1000 zł

W klasie A: 320 kWh
a więc po roku zapłacimy 320 kWh x 0,55 zł = 176 zł
Koszt takiej lodówki to 1000-1800 zł

w klasie A+: 260 kWh
a więc po roku zapłacimy 260 kWh x 0,55 zł = 143 zł
Koszt takiej lodówki to 1200-3000 zł

w klasie A++: 200 kWh
a więc po roku zapłacimy 200 kWh x 0,55 zł = 110 zł
Koszt takiej lodówki to 1500-4000 zł

w klasie A+++: 170 kWh
a więc po roku zapłacimy 170 kWh x 0,55 zł = 93,50 zł
Koszt takiej lodówki to 2500-5500 zł

 

Źródło: wp.pl

 

 

 

Flagowy tablet Huawei: MediaPad 10 FHD LTE

Huawei wprowadził na polski rynek swój flagowy czterordzeniowy tablet MediaPad 10 FHD obsługujący standard LTE kategorii 4.

Sercem MediaPada 10 FHD jest stworzony przez HUAWEI chipset K3V2 o taktowaniu 1.4 GHz. Procesor ma zapewnić szybką pracę i wysoką wydajność grafiki 3D, także w rozdzielczości HD. 10-calowy ekran dotykowy z matrycą IPS HD wyświetla obraz w rozdzielczości 1920x1200 pix.

Jednym z największych atutów tabletu Huawei MediaPad 10 FHD jest obsługuja technologii LTE z transferem danych nawet do 150 Mbps. Na tablecie można wygodnie korzystać np. z dużych plików umieszczonych w cyfrowej chmurze czy wysokiej jakości plików multimedialnych (np. filmów w rozdzielczości HD), bez konieczności długiego oczekiwania na ich pobranie.

Huawei MediaPad 10 FHD korzysta z technologii Dolby Surround, ponadto urządzenie wyposażono w tylny aparat 8 Mpix z funkcją auto-focus i przedni aparat o rozdzielczości 1.3 Mpix. Tablet wyposażony jest w 16GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Jednolita obudowa urządzenia wykonana jest ze stopów aluminium, dzięki czemu tablet ma minimalistyczny wygląd. Urządzenie mierzy 8.8mm grubości i waży 598g.

Źródło: tech.wp.pl

 

 

Nowe telewizory 4K Sharp AQUOS UD1

Sharp zaprezentował w Tokio dwa nowe telewizory 4K z serii AQUOS UD1. Nowości to model 60- i 70-calowy. Ten pierwszy trafi do sprzedaży 15 czerwca, a drugi 10 sierpnia.

Modele z serii AQUOS UD1 to już kolejne podejście japońskiego producenta do technologii 4K. Pierwszym telewizorem działającym w tym standardzie był pokazany w lutym 2013 model Sharp ICC PURIOS. Kosztuje on ok. 100 000 zł, nowe modele mają jednak być od niego dużo tańsze.

Rozdzielczość 4K zapewnia cztery razy większą liczbę pikseli, niż w ekranach Full HD. Problemem przy tak dużej jakości obrazu i sporych rozmiarach ekranu są jednak odbicia światła i zbyt ostre krawędzie poszczególnych pikseli. Obie te kwestie ma rozwiązać nowy panel nazwany przez Sharp "okiem ćmy", gdyż zastosowano w nim technologię, bazującą właśnie na konstrukcji oka tego owada. Producent zastosował również nowy mechanizm konwertowania treści do rozdzielczości 4K - AQUOS 4K-Master Engine Pro. Większy, 70-calowy model AQUOS LC-70UD1 otrzymał już certyfikat THX 4K Display Certifiaction, który potwierdza wysoką jakość obrazu w tym modelu. Sharp stara się również o analogiczne wyróżnienie dla 60-calowego modelu.

Za dźwięk w nowych telewizorach będzie odpowiadał wbudowany system audio 2.1 z głośnikiem DuoBass, który odpowiada za niskie tony. Wiadomo również, że nowe modele otrzymają gniazdo kart SD oraz 400 MB wbudowanej pamięci. Nie wiadomo natomiast, jak wiele z tej pojemności zajmie oprogramowanie samego telewizora. Sharp chwali się również, że jego nowe telewizory są niezwykle oszczędne w kwestii zajmowanej przestrzeni. 70-calowy model AQUOS UD1 ma szerokość 157,8 cm - to o ponad 10 cm mniej niż "zaledwie" 57-calowy model telewizora LCD z 2005 roku.

Przewidywana cena nowych modeli Sharp AQUOS UD1 to ok. 26 700 zł za model 70-calowy i 20 500 zł za model 60-calowy.

Do końca 2013 roku, japońscy producenci telewizorów zamierzają sprzedać ok 50 tys. modeli 4K. Sharp planuje zagarnąć około 20 - 30 proc. tej puli.

Źródło: wp.pl

 

 

HP SlateBook x2 - nowy hybrydowy laptop z systemem operacyjnym Android

Firma HP rozszerzyła swoją ofertę laptopów z funkcją tabletu o model HP SlateBook x2. Dzięki odłączanemu ekranowi dotykowemu, urządzenie łączy wydajność notebooka z mobilnością tabletu, umożliwiając tym samym użytkownikom tworzenie, przeglądanie i udostępnianie treści w dowolnym miejscu. HP SlateBook x2 to pierwsza hybryda HP działająca w oparciu o system operacyjny Android.

Nowy laptop wyposażony jest w mobilny procesor NVIDIA Tegra 4. Urządzenie umożliwia użytkownikom szybkie przeglądanie treści internetowych, płynne odtwarzanie materiałów wideo w standardzie Full HD, realistyczne wrażenia w trakcie gier oraz dostęp do aplikacji TegraZone.

HP SlateBook x2 - nowy hybrydowy laptop z systemem operacyjnym Android
HP SlateBook x2
„Klienci chcą korzystać z treści internetowych w każdym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu, przy czym oczekują, że łączność ta będzie bez zarzutu" - powiedział Louis Perrin, dyrektor ds. produktów dla klientów indywidualnych w dziale druku i komputerów osobistych (Printing and Personal Systems Group) HP EMEA. „HP SlateBook x2 to najnowszy rezultat naszych nieustannych prac nad rozwojem oferowanych przez nas komputerów. Dzięki swojej elastyczności spełnia wymagania klientów, którzy chcą pracować w domu, w biurze i w podróży".

HP SlateBook x2 to drugi, obok wielokrotnie nagradzanego HP ENVY x2, laptop z funkcją tabletu w ofercie konsumenckiej HP. Nowe urządzenie, podobnie jak tablet HP Slate7, umożliwia korzystanie z systemu Google i w ten sposób wspiera ideę różnorodności systemów operacyjnych.

HP SlateBook x2 - nowy hybrydowy laptop z systemem operacyjnym Android
HP SlateBook x2
Cienki i lekki HP SlateBook x2 umożliwia użytkownikom „przełączanie się" z rozrywki na pracę lub odwrotnie w każdej chwili. Dzięki zawiasowi magnetycznemu o zaawansowanej konstrukcji i podwójnemu systemowi akumulatorowemu (po jednym akumulatorze w podstawie i tablecie) zamiana notebooka na tablet lub odwrotnie nie sprawia problemów nawet podczas podróży.

Zwiększona mobilność nie oznacza ograniczenia funkcjonalności. HP SlateBook x2 umożliwia korzystanie z wielu usług Google, takich jak Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive i Google+ Hangouts (wielostronny czat wideo), a także udostępnia dostęp do aplikacji i treści cyfrowych za pośrednictwem serwisu Google Play.

Wyświetlacz dotykowy Full HD o przekątnej 25,65 cm (10,1 cala) z powłoką antyodblaskową zapewnia wyrazisty i żywy obraz. Ponadto SlateBook x2 jest wyposażony w pamięć masową eMMC o pojemności do 32 GB oraz rozwiązanie DTS Sound+ Solution umożliwiające przeglądanie zdjęć, odtwarzanie plików muzycznych i wideo. Funkcja HP ePrint pozwala natomiast drukować bezpośrednio z większości aplikacji.

Firma HP wyposaża swoje nowe komputery PC w pakiet dedykowanych rozwiązań i usług oraz łatwo dostępnych narzędzi i zasobów, które pomagają użytkownikom w pełnym wykorzystaniu wszystkich oferowanych funkcji. Klient może rozszerzyć standardową ograniczoną gwarancję na produkt, nabywając pakiet serwisowy HP Care Pack. W ten sposób uniknie wydatków na naprawę lub wymianę sprzętu.

Cena i dostępność

Sugerowana cena HP SlateBook x2 to 1999 zł. Urządzenie będzie dostępne w Polsce w lipcu 2013 r.

Więcej informacji o urządzeniu HP SlateBook x2 można znaleźć pod adresem www.hp.com/x2 i na blogu The Next Bench.

 

 

Nowość - obiektyw 1 NIKKOR 32 mm

Duży otwór względny f/1,2 pozwala uzyskiwać spektakularne efekty głębi ostrości, a powłoka nanokrystaliczna Nikon ogranicza refleksy i flary. Obiektyw zapewnia piękne, gładkie rozmycie tła z precyzyjnym ustawianiem ostrości na fotografowanym obiekcie oraz doskonałe zdjęcia i filmy przy słabym oświetleniu, zarówno podczas wykonywania portretów dynamicznych, jak i zdjęć pozowanych. 

Główne cechy:

 • Jasny, krótki teleobiektyw w formacie CX: idealny do portretów, o ogniskowej 32 mm (odpowiednik formatu małoobrazkowego 35 mm: ok. 85 mm).
 • Ultrajasny: otwór przysłony f/1,2 czyni go jednym z najjaśniejszych obiektywów. Wyraźne zdjęcia i filmy mimo słabego oświetlenia oraz piękne, gładkie rozmycie tła.
 • Układ optyczny zoptymalizowany pod kątem aparatu Nikon 1 gwarantuje równomierną ostrość w całym kadrze. Opracowana przez firmę Nikon powłoka nanokrystaliczna znacznie ogranicza refleksy i flary nawet podczas fotografowania pod światło.
 • Pierścień ustawiania ostrości: w razie potrzeby umożliwia sterowanie manualne. Pozwala na ustawianie ostrości podczas kadrowania przez wizjer aparatu lub na monitorze.
 • Cichy silnik falowy (Silent Wave Motor, SWM): sprawia, że autofokus działa płynnie i precyzyjnie, oraz pomaga zapewnić ciche nagrywanie filmu.
 • Konstrukcja Nikon 1: wyjątkowo niewielka (biorąc pod uwagę duży otwór przysłony), ze stylowym, wysokiej jakości metalowym wykończeniem.
 • Osłona z mocowaniem bagnetowym: w zestawie. Osłona HB-N107 zmniejsza ilość szkodliwego bocznego światła i minimalizuje flarę, co pozwala uzyskiwać zdjęcia o lepszym kontraście i nasyceniu kolorów.
 • Dostępne kolory: obiektyw jest dostępny w kolorach: lśniącym srebrnym i półmatowym czarnym.

Specyfikacja techniczna:

 • Typ Obiektyw z mocowaniem 1
 • Ogniskowa 32 mm
 • Otwór względny f/1,2
 • Minimalna przysłona f/16
 • Budowa obiektywu 9 soczewek w 7 grupach (w tym soczewki z powłoką nanokrystaliczną)
 • Kąt widzenia 28°
 • Minimalna odległość zdjęciowa 0,45 m od płaszczyzny ogniskowej
 • Maksymalna skala odwzorowania (odpowiednik dla formatu 35 mm [135]) Około 0,08x (około 0,22x)
 • Liczba segmentów przysłony 7 (zaokrąglony otwór przysłony)
 • Przysłona W pełni automatyczna
 • Zakres ustawień przysłony f/1,2-f/16
 • Rozmiar filtra 52 mm (P=0,75 mm)
 • Wymiary Średnica około 65,5 mm x 47 mm (odległość od kołnierza mocowania obiektywu)
 • Masa Około 235 g

źródło: nikon/agdrtv24.pl

 

 

« poprzednia 1 2 następna »