Wpisy z miesiąca Czerwiec 2013 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Czerwiec 2013

Samsung przedstawia telewizor Curved OLED z profilowanym ekranem

Wprowadzony na rynek telewizor Samsung Curved OLED, dzięki unikalnemu, profilowanemu ekranowi, wkracza na nowy poziom innowacyjności, wyświetlając doskonały, niezwykle realistyczny obraz, niezależnie od kąta patrzenia czy miejsca ustawienia urządzenia.

Z dumą realizujemy naszą obietnicę wprowadzenia na rynek telewizorów z profilowanym ekranem OLED. Dzięki temu modelowi możemy zapewnić wszystkim użytkownikom jeszcze większy komfort oglądania telewizji i nienaganną jakość obrazu. Telewizor Curved OLED jest przełomowym i przyszłościowym rozwiązaniem, wyznaczającym początek nowej ery w dziedzinie oglądania telewizji - powiedział Hyunsuk Kim, wiceprezes działu Samsung Visual Display.

Samsung przedstawia telewizor Curved OLED z profilowanym ekranem

Profilowany ekran OLED zaprojektowano z dbałością o każdy szczegół, zgodnie z koncepcją ponadczasowej stylistyki ("Timeless Arena"). Jest to jednocześnie ucieleśnienie najnowszych, innowacyjnych technologii w postaci m.in. funkcji Multi View czy modułu Evolution Kit.

 • Technologia profilowanego ekranu OLED eliminuje wady wyświetlania pikseli, zapewniając obraz najwyższej jakości: panele OLED składają się z tysięcy samoświecących diod, oferujących obraz bardziej nasycony i jaśniejszy niż inne współczesne telewizory. Jednak ich produkcja wymaga zastosowania skomplikowanych metod, które niekiedy skutkują powstawaniem wadliwych pikseli. Tymczasem technologia telewizora z profilowanym ekranem OLED eliminuje możliwość występowania uszkodzonych pikseli, gwarantując nieskazitelną jakość obrazu wyświetlanego na telewizorze Curved OLED.
 • Ponadczasowa stylistyka "Timeless Arena": projektowi telewizora Curved OLED przyświeca koncepcja "Timeless Arena", zgodnie z którą panel wyświetlający osadzony jest w eleganckiej ramie, nawiązującej swoim kształtem do ponadczasowego układu areny widowiskowej. Dzięki temu niezależnie od kąta patrzenia płaszczyzna ekranu znajduje się nieomal w stałej odległości od użytkownika, pogłębiając wrażenie realizmu. Ponadto, w przy projektowaniu obudowy telewizora zastosowano stylowe metalowe elementy najwyższej jakości.
 • Zaawansowane funkcje, m.in. Multi View i Evolution Kit: Telewizor Curved OLED zapewnia wyjątkowe funkcje i autorskie technologie, niespotykane w żadnym innym tego typu telewizorze na rynku. Funkcja Multi View umożliwia jednoczesne oglądanie dwóch różnych programów. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch tunerów telewizyjnych, bardzo krótkiemu czasowi reakcji ekranu w powiązaniu z zestawem okularów 3D z wbudowanymi słuchawkami, dostarczającymi osobny sygnał audio dla każdego z oglądających.

Telewizor Samsung Curved OLED przygotowano do wykorzystania modułu Evolution Kit, dzięki któremu telewizor można będzie w przyszłości dostosowywać do aktualizowanych na bieżąco standardów i uzupełniać o najnowsze funkcje oferowane przez firmę Samsung.

Telewizor UHD TV F9000 w wersji 55" i 65":

Samsung przedstawia telewizor Curved OLED z profilowanym ekranem

Samsung zaprezentował także telewizor UHD TV F9000 w wersjach z ekranem 55" i 65" o rozdzielczości czterokrotnie przekraczającej rozdzielczość obrazu w standardzie Full HD. Firma opracowała także własny, czterostopniowy system poprawy jakości obrazu Quadmatic Picture Engine. Pomaga on optymalizować sygnał, zmniejsza szumy i zakłócenia, zwiększa rozdzielczość do formatu UHD oraz poprawia ogólną jakość obrazu. Dzięki tej technologii widz może w pełni docenić wyrazisty, nasycony obraz w rozdzielczości UHD, bądź obraz standardowy przekształcony na jakość UHD.

Telewizor Samsung Curved OLED jest aktualnie dostępny jedynie na rynku koreańskim.

źródło: samsung/agdrtv24.pl

 

 

Jeszcze jeden Samsung Galaxy S4 do kolekcji

Po ubiegłotygodniowej burzy samsungowych nowości myślałem, że przez jakiś czas nie będę miał okazji do pisania o nowych tabletach i smartfonach tego producenta. Jednak szybko zostałem wyprowadzony z błędu i po kilku dniach znowu stukam w klawisze o Samsungu, a dokładniej, o... nowym modelu Galaxy S4, którego można by było nazwać Galaxy S4.5.

Dla przypomnienia, oryginalny Samsung Galaxy S4 wyszedł w dwóch głównych wersjach: trochę wydajniejszej (ale pozbawionej LTE) z Exynosem 5 Octa, (GT-I9500) i trochę wolniejszej, ze Snapdragonem 600 i LTE (GT-I9505). Oczywiście istnieje jeszcze odmiana stworzona na rynek chiński (GT-I9502 z miejscem na dwie karty SIM) i odmiana CDMA zaprojektowana specjalnie dla klientów amerykańskiej sieci Verizon, ale one różnią się jedynie modemami, więc nie są zbyt interesujące dla nas. Wiele osób miało problem ze zrozumieniem po co dwie odmiany tego samego i jak je od siebie odróżnić, a teraz sytuacja robi się jeszcze ciekawsza, bo w Korei do sprzedaży trafił Samsung Galaxy S4 LTE-A (SHV-E330S). Czym on się różni od pozostałych „esek"? Oprócz tego, że obsługuje on LTE-A (czyli download do 150 Mb/s i upload do 50 Mb/s), to dostał też... Snapdragona 800. Prawda, że wygląda to jak Galaxy S4.5?

Sprzęt ten będzie na razie dostępny jedynie w Korei (i to tylko u jednego operatora), więc póki co możemy na niego jedynie spoglądać zazdrosnym okiem, ale ta sytuacja skłoniła mnie do poświęcenia kilku chwil na myślenie (i pisanie).

Najbardziej zastanawia mnie, co czują koreańscy klienci Samsunga, którzy kupili Galaxy S4 w dniu premiery, gdy dowiedzieli się, że po dwóch miesiącach ich najnowszy sprzęt zrobił się przestarzały. W niektórych miejscach można wyczytać, że nie są oni zbyt zadowoleni z zaistniałej sytuacji i wcale im się nie dziwię, bo ja poczułbym się wyrolowany. Tak samo pewnie poczuliby się fani Apple, gdyby iPhone'a 5S trafił do sprzedaży dwa miesiące po „piątce".

 

Od pewnego czasu myślę też o tym, czy właściciele, projektanci i inżynierowie Samsunga mają jakąś „wizję". Im więcej godzin upływa, tym bliżej jestem dojścia do wniosku, że nie mają żadnej. Nie można im odmówić wielu (mniej lub bardziej udanych) pomysłów, umiejętności tworzenia dopracowanych urządzeń i tego, że znają się na zarabianiu pieniędzy. Ale w ostatnich poczynaniach tej firmy nie widzę ładu i składu, budowania wizerunku marki, czy strategii wychodzącej ponad „zalanie" rynku jak największą liczbą produktów, które może wypalą, a może nie (może w tej firmie pracuje wielu zgorzkniałych fanów sAviOr'a (taki niszowy żarcik)). Za to widzę agresywny marketing, minimalizację kosztów i maksymalizację zysków, które spychają klienta do poziomu cyferki w arkuszu kalkulacyjnym. No bo jak inaczej wyjaśnić sytuację z Galaxy S4.5? Po oczach bije tu zimna kalkulacja. Wygląda to jakby Samsung nie chciał zostawić zbyt dużo pola do działania konkurencji, opóźnianiem Galaxy S4 do momentu szerszej dostępności Snapdragonów 800. A w reklamach głupio byłoby informować o tym, że ten najnowszy smartfon jest jedynie wersją „demo" nadchodzącego produktu, więc Galaxy S4 ze Snapdragonem 800 był ukrywany do ostatniej chwili.

Krótko mówiąc, odnoszę wrażenie, że Samsung jakby trochę pada ofiarą własnego sukcesu, bo nie do końca wie co z nim zrobić i jak go wykorzystać. Na razie słupki sprzedaży i zarobków są OK, ale zastanawia mnie, czy tak będzie zawsze i ile czasu obecna „strategia" tej firmy będzie skuteczna, bo gdy raz się straci zaufanie klienta (na przykład takimi akcjami jak z Galaxy S4.5), to później bardzo trudno je odzyskać.

źródło: blog.pclab.pl/

 

 

X-M1 - najtańszy bezlusterkowiec w ofercie Fujifilm

Firma Fujifilm wprowadza na rynek swój trzeci aparat klasy premium z wymiennym obiektywem - Fujifilm X-M1. Jest to kompaktowy, lekki bezlusterkowiec X-M1 z matrycą APS-C X-Trans CMOS znaną z modelu X-Pro1.

Wewnątrz aparatu Fujifilm X-M1 znajduje się matryca APS-C X-Trans CMOS. Do matrycy dołączony jest zestaw filtrów kolorów, który pozwala ograniczyć prążki mory i aberracje chromatyczne bez konieczności stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego. Zastosowana matryca daje możliwość wyboru czułości od standardowej ISO 200 do wysokiej ISO 6400 w krokach co 1/3 EV. Można nawet skorzystać z zakresu rozszerzonego o wartościach ISO 12800-25600. Procesor EXR II ma oferować gotowość do pracy w ciągu 0,5 s, opóźnienie migawki rzędu 0,05 s oraz zdjęcia seryjne z maksymalną prędkością 5,6 kl./s (do 30 klatek). Fujifilm X-M1 umożliwia także nagrywanie filmów w jakości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę.

Wszystkie regulowane przyciski i pokrętła są umieszczone z prawej strony tylnego panelu LCD. Pokrętło wyboru trybu pozwala dobrać optymalną konfigurację sceny, a ponadto daje dostęp do takich funkcji, jak tryb SR Auto, który automatycznie rozpoznaje rodzaj sceny i automatycznie dobiera parametry, czy zaawansowany filtr wzbogacający zdjęcia o różne artystyczne efekty. Aparat jest wyposażony w dwa pokrętła sterujące, a poszczególne przyciski zapewniają dostęp do często używanych funkcji, takich jak balans bieli, tryb seryjny czy makro.

X-M1 sprawia wrażenie klasycznego i eleganckiego aparatu, podobnie jak popularne modele Fujifilm X-Pro1 i X-E1. Co ważne, jest mniej więcej o połowę mniejszy od standardowych korpusów lustrzanek (66,5 mm wysokości i 39,0 mm głębokości). Aparat X-M1 waży 330 g pomimo tego, że kryje w sobie matrycę APS-C CMOS, odchylany wyświetlacz LCD HD 3'', wbudowaną lampę błyskową, interfejs Wi-Fi oraz gniazdo dodatkowej lampy błyskowej.

 

Wbudowana funkcja bezprzewodowego przesyłania obrazów wykorzystuje specjalną aplikację Fujifilm Camera, którą można pobrać za darmo. Umożliwia ona przesyłanie i zapisywanie zdjęć na smartfonie lub tablecie. Po wybraniu najładniejszych ujęć można je przesłać, naciskając przycisk Wi-Fi, a następnie udostępnić je w serwisach społecznościowych lub wśród znajomych. Ponadto użytkownicy mają możliwość przeglądania i importowania zdjęć oraz filmów ze smartfonu lub tabletu do aparatu. Funkcja ta może również pobrać dane o lokalizacji GPS ze smartfonu i zapisać je w nagłówku Exif wykonywanych zdjęć. Dostępna jest także funkcja automatycznego zapisu na komputerze (PC Autosave) przy użyciu sieci Wi-Fi, która pozwala łatwo utworzyć kopię zapasową zdjęć na domowym komputerze.

 

Model X-M1 będzie dostępny pod koniec lipca w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i brązowym. Cena nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, jednak biorąc pod uwagę nieoficjalne informacje z zagranicznych źródeł przypuszczać można, że cena za sam korpus wynosić będzie około 2000 - 2300 złotych.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

 

 

Okap dekoracyjny DHD1147W marki De Dietrich

Okap dekoracyjny DHD1147W, choć z wyglądu przypomina nowoczesną lampę, kryje w sobie moc zaawansowanej technologii, połączonej z oryginalnym wzornictwem. To ekskluzywne urządzenie w kolorze bieli, usuwa wszelkie niepożądane zapachy, a dodatkowo wypełnia pomieszczenie przytulnym ambientowym światłem.

Dekoracyjny okap wyspowy DHD1147W marki De Dietrich to idealne urządzenie dla osób, które cenią sobie oryginalne, wysmakowane wzornictwo, za którym kryją się zaawansowane rozwiązania. Model z linii White Pearl, dzięki wysokiej wydajności usuwania oparów - 615 m³/h, szybko i skutecznie oczyszcza pomieszczenie z nieprzyjemnych zapachów, zapewniając czyste i świeże powietrze. Oprócz lamp halogenowych model ten wyposażony jest również w delikatne, ciepłe oświetlenie ambientowe, które tworzy niepowtarzalną atmosferę w każdym kuchennym wnętrzu. Urządzenie sterowane jest elektronicznie i posiada 4 prędkości, które pozwalają dostosować moc oczyszczania do bieżących potrzeb. Wskaźniki nasycenia filtrów oraz wyłączniki czasowe zapewniają komfort użytkowania sprzętu. Okap może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg, po zamontowaniu specjalnego komina.

źródło: dedietrich/agdrtv24.pl

 

 

Maska do nurkowania z wbudowaną kamerą i aparatem fotograficznym

Nurkowanie to niezapomniana przygoda, świetna zabawa i ciekawy sport. Zarówno dla początkujących jak i pasjonatów tego sportu, podczas wakacyjnych wojaży sprawdzi się maska nurkowa z wbudowaną kamerą i aparatem fotograficznym Liquid Image Scuba XL 720P.

Ten nietypowy gadżet daje możliwość wygodnego nurkowania przy jednoczesnym rejestrowaniu podwodnej eskapady. Maksymalna głębokość zanurzenia w masce wynosi 40 metrów. Sprzęt wyposażony jest w obiektyw szerokokątny (kąt widzenia 135 stopni). Posiada matrycę CMOS oraz przetwornik 12 MP. Kamera może rejestrować filmy w rozdzielczości 720p.

Liquid Image wyposażony jest w wyświetlacz: panel LCD. Nagrania zapisywane są na kartach pamięci microSD/SDHC. Kamerę można podłączyć do każdego komputera za pomocą kabla USB. Za zasilanie odpowiadają 4 baterie AAA.

Ta przyjemność nie jest jednak tania. Jej koszt to około 1300 zł.

 

źródło: wp.pl

Sony Xperia Z Ultra - 6,4-calowy smartfon Full HD

Sony oficjalnie zaprezentowałotelefonXperia Z Ultra. Premierowy smartfon może pochwalić się 6,4-calowym ekranem 1080p, 4-rdzeniowym procesorem 2.2GHz Snapdragon 800, technologią LTE i 2GB RAM

Przecieki dotyczące Xperia Z Ultra okazały się prawdą. Sony postanowiło stworzyć największy na świecietelefonz ekranem Full HD, dodatkowo na pokładzie Z Ultra znajdzie się potężny procesor Snapdragon 800 - zapowiada się zatem prawdziwy potwór.

Xperia Z Ultra waży 212 gramów (50 więcej niż Xperia Z) i ma 6,5 mmm grubości - przypomnijmy, że dopiero co zapowiedziany Huawei Ascend P6, najsmuklejszy smartfon świata, ma grubość 6,18 mm. Nie zapomniano o slocie na karty microSD (do 64 GB), i 16GB wbudowanej pamięci. Ekran wykorzystujetechnologieSony Triluminos, gwarantując lepszą jakość kolorów niż konkurencja. Podobnie jak Xperia Z, także ten model jest wodoodporny.

Z Ultra ma aparat o rozdzielczości 8 megapikseli (z tyłu) i 2 megapikseli z przodu. Smartfon działa w oparciu o system Android 4.2.2

Dokładna data premiery oraz cena nie są znane - wiemy jedynie o III kwartale tego roku. Xperia Z Ultra pojawi się  na rynku w trzechkolorach- biały, czarny i purpurowy. 

Wraz z nowym smartfonem, zaprezentowano także kolejną wersję Sony SmartWatch 2, czyli zegarka umożliwiającego m.in. przeglądanie zdjęć oraz maili oraz kontrolowanie smartfona, z którym został sparowany sam zegarek.

 

INTERIA.PL/informacje prasowe

Siemens studioLine - styl i komfort najwyższej klasy

Odznaczająca się innowacyjnością i pięknym wzornictwem seria urządzeń do zabudowy studioLine, powstała z myślą o koneserach i pasjonatach technologii. Siemens studioLine to sprzęt AGD spełniający oczekiwania najbardziej wymagających miłośników sztuki kulinarnej.

Piękno nowatorskiej technologii

W ofercie studioLine, dostępnej w studiach kuchennych, znajduje się pełna gama urządzeń, w które powinna być wyposażona kuchnia XXI w. Obok piekarników tradycyjnych i kompaktowych, występują także m.in. płyty indukcyjne, okapy, czy zmywarki. Linię wyróżnia szereg detali zarezerwowanych wyłącznie dla niej. Sprzęt gospodarstwa domowego wykończony pięknymi uchwytami z masywnej stali szlachetnej i eleganckim napisem „studioLine", staje się jeszcze bardziej ekskluzywny i wyjątkowy. Siemens studioLine to przede wszystkim niepowtarzalny styl i perfekcyjna forma, dająca wiele możliwości aranżacyjnych.

Technologia, którą docenisz

Każde z urządzeń, należących do studioLine, wyposażone jest w rozwiązania technologiczne, istotnie wpływające na komfort ich obsługi. Futurystyczna płyta bezstrefowa freeInduction wprowadza nieograniczoną wolność gotowania, podkreśloną sterowaniem panelem dotykowym TFT. Indukcję doskonale uzupełniają piekarniki z termosondą i potrójnymi prowadnicami teleskopowymi, gwarantującymi absolutną stabilność i komfort przy wysuwaniu potrawy podczas pieczenia. Innowacje nie ominęły także chłodziarko-zamrażarek. W specjalnej strefie vitaFresh o temp. zbliżonej do 0oC, produkty spożywcze utrzymują świeżość nawet do 3 razy dłużej, zaś dzięki pojemnikowi dividerBox o wiele łatwiej jest utrzymać wnętrze chłodziarki w porządku. Funkcja timeLight wraz z szufladą vario3 Plus, to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia zmywarek. Wyświetlany na podłodze czas cyklu i status zmywania zaznacza obecność futurystycznych rozwiązań marki Siemens.

źródło: siemens/agdrtv24pl

 

 

Pralka MPM-5611-PA-22

Nowa pralka firmy MPM pozwala wybrać tryb prania spośród 15 dostępnych programów. Liczne zabezpieczenia takie jak, np. system Anti-closing zapewniają wysokie bezpieczeństwo dzieci, a system AquaStop nie dopuści do wylania wody w przypadku awarii. 

W nowym modelu MPM-5611-PA-22 ryzyko nadmiernego hałasu i wibracji niweluje system kontroli wyważenia, rozkładający równomiernie pranie w bębnie, a także automatyczna regulacja prędkości, która dostosowuje pracę adekwatnie do poziomu zapełnienia bębna. Dodatkowo pralka jest zabezpieczona przed chwilowymi spadkami napięcia w sieci, a temperatura wody zrzucanej do odpływu jest redukowana do 60C. Model MPM-5611-PA-22 posiada także system Anti-closing, gwarantujący bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom - blokuje drzwi, chroniąc przed przypadkowym zamknięciem i włączeniem urządzenia. Piętnaście programów pozwala dostosować tryb pracy pralki MPM-5611-PA-22 do różnych tkanin i zabrudzeń. W przypadku mocno poplamionych ubrań można wybrać funkcję namaczania lub prania wstępnego. Delikatne swetry, czy bluzki będą bezpieczne, dzięki możliwości prania w zimnej wodzie. Z kolei zasobnik proszku piorącego został dostosowany zarówno do produktów sypkich jak i płynnych, dodatkowo jest on podzielony na trzy komory odpowiednio do: prania wstępnego, zasadniczego oraz uszlachetniania.

Pralka MPM-5611-PA-22 stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na pranie, wieczorami i w weekendy. Urządzenie jest także odpowiednie dla rodzin z małymi dziećmi, dzięki zabezpieczeniu przed omyłkowym włączeniem.

 • Cena: 899 zł

Funkcje:

 • 15 programów głównych: bawełna, wełna, tkaniny syntetyczne, tkaniny delikatne, tzw pranie ręczne dla delikatnych rzeczy, szybkie pranie, pranie mix, pranie odzieży sportowe, program prania butów sportowych (z tkanin i sztucznej skóry, usuwanie plam, intensywne pranie, namaczanie, płukanie, odwirowanie, delikatne odwirowanie
 • opóźnienie rozpoczęcia prania od 1 do 24 godzin
 • pranie wstępne (do usuwania mocnych zabrudzeń)
 • namaczanie (zalecane szczególnie do mocno zabrudzonych tkanin bawełnianych)
 • zatrzymanie z wodą i wyłączenie wirówki (łatwe prasowanie)
 • wybór prędkości odwirowania i anulowanie wirowania
 • wybór temperatury prania i pranie w zimnej wodzie
 • dodatkowe płukanie
 • ochrona przy chwilowych spadkach napięcia w sieci
 • system ochronny niewyważenia (ochrona przed przed dużą wibracją i hałasem
 • system maksymalnego wykorzystania proszku do prania
 • automatyczna regulacja prędkości /ochrona przed nierówno rozłożonym praniu w bębnie
 • redukcja temperatury wody zrzucanej do kanalizacji po praniu
 • blokada drzwi podczas prania
 • Anti-closing - ochrona dzieci/blokada przed zamknięciem drzwi i przypadkowym włączeniem pralki przez dziecko
 • ochrona przed błędnym programowaniem pralki
 • redukcja temperatury wody zrzucanej do kanalizacji po praniu (do 60°C)
 • otwarcie drzwi pod kątem 180o, co umożliwia łatwe załadowanie i rozładowanie pralki
 • blokada podczas pracy

Wyposażenie:

 • zasobnik proszku do prania z trzema przedziałami: pranie wstępne, pranie zasadnicze, uszlachetnianie (płyn zmiękczający, krochmal)
 • zasobnik przystosowany zarówno do proszku jak i płynnych środków piorących

źródło: mpm/agdrtv24.pl

 

 

« poprzednia 1 2 3 4 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)