Wpisy z miesiąca Wrzesień 2014 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Wrzesień 2014

Zrób to sam: półka na wino

Tradycyjne stojaki na wino są zazwyczaj kosztowne, banalne i do tego zajmują sporo miejsca. Wystarczy jednak jedna deska i trochę chęci, aby własnoręcznie stworzyć designerską półkę na wino. Dzięki niej wyeksponujesz swoją kolekcję i zachwycisz gości oryginalnym elementem wystroju wnętrza.

 

Do stworzenia półki na wino potrzebujesz:

  • deski o wymiarach 70x10x2 cm
  • 3 wkrętów o wymiarach 150x8 mm oraz pasujących do nich kołków rozporowych
  • wiertła sednik o średnicy 50 mm
  • wiertła do drewna o średnicy 8mm
  • ekierki i ołówka
  • 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)
  • akumulatorowej szlifierki uniwersalnej (np. Bosch PSM Primo)
  • akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo)
  • systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)

 

Krok 1.

Za pomocą ekierki i ołówka zaznacz miejsca otworów na butelki. Zachowaj między nimi dziesięciocentymetrowe odstępy.

Krok 2.

Przy pomocy wiertła sednik o średnicy 50 mm oraz akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem (np. Bosch PSB 10,8 LI-2) wywierć otwory w zaznaczonych punktach.

Krok 3.

Połóż deskę na boku i w bocznej krawędzi zaznacz trzy miejsca na otwory. Dzięki nim powiesisz półkę na ścianie. Dwa z otworów nakreśl w odległości 5 cm od końców deski, natomiast trzeci dokładnie w połowie jej długości. Kiedy już to zrobisz, wywierć otwory w zaznaczonych miejscach za pomocą wiertła do drewna o średnicy 8 mm i akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem.

Krok 4.

Przy pomocy szlifierki uniwersalnej wygładź krawędzie wywierconych wcześniej otworów. Pomoże Ci w tym Bosch PSM Primo - najmniejsza szlifierka uniwersalna na rynku, która jest bardzo łatwa w obsłudze. Jej płyta szlifierska w kształcie stopy żelazka, zakończona długim i płaskim czubkiem, umożliwi Ci swobodne dotarcie do otworów i wygładzenie deski.

Krok 5.

Teraz czas na pomalowanie półki. Najpierw zabezpiecz przestrzeń gazetami lub papierem oraz folią i taśmą malarską. Następnie, przy użyciu systemu natryskowego (jak np. Bosch PFS 3000-2) równomiernie pomaluj deskę przynajmniej dwoma warstwami farby akrylowej w wybranym kolorze. 

Krok 6.

Gdy farba wyschnie, przymocuj półkę do ściany trzema wkrętami i pasującymi do nich kołkami rozporowymi. Do tego zadania najlepiej jest użyć akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo).

 

Teraz możesz włożyć do swojego dzieła kilka butelek wykwintnych trunków i cieszyć się nowym, własnoręcznie wykonanym meblem!

„Fot. Bosch”

 

 

 

 

 

 

« poprzednia 1 następna »