Wpisy z miesiąca Lipiec 2015 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Lipiec 2015

Metamorfoza ścian od A do Z

Wydawać by się mogło, że metamorfoza ścian we własnym domu to nic trudnego. W końcu nie ma nic skomplikowanego w pomalowaniu ściany czy w położeniu tapety lub płytek. Własnoręczne wykonanie remontu może być więc bardzo proste, a przy tym efekty mogą być porównywalne z tymi, jakie zapewnia profesjonalna ekipa budowlana. Wystarczy, że dysponujemy odrobiną wiedzy, chęcią do pracy, wolnym czasem oraz odpowiednimi narzędziami.

Na początku naszej przygody z remontem należy przygotować plan działania. Harmonogram powinien wyznaczać kolejność poszczególnych prac. Następnie należy oszacować wydatki, by mieć jasno określony budżet, w którym chcemy się zmieścić - unikniemy dzięki temu przykrych niespodzianek przy kasie w sklepie. Zanim rozpoczniemy remont przygotujmy listę rzeczy, jakie będą nam niezbędne do wykonania zaplanowanej metamorfozy. Wśród tzw. pozycji obowiązkowych poza farbami, tapetami lub płytkami powinny się znaleźć folia i taśma malarska, dzięki którym zabezpieczymy meble i podłogi przed zachlapaniem.

Pomalowanie całej ściany w jednym kolorze to zadanie dość proste, o ile pamiętamy o paru podstawowych zasadach:

 

  • Malowanie zawsze zaczynamy od narożników – dzięki temu nałożone później warstwy farby nie będą się od siebie różnić.
  • W pierwszej kolejności malujemy sufity, dopiero potem ściany.
  • Farbę nanosimy pasami za pomocą odpowiedniego wałka, prowadząc go od góry do dołu. Aby wyeliminować widoczne przejścia pomiędzy poszczególnymi pasami najlepiej pomalować całą ścianę od razu.

 

Jeśli chcemy mieć pewność, że wyniki naszej pracy będą zadowalające i nałożymy farbę równo na całej powierzchni, to z pewnością pomoże nam w tym system natryskowy PFS 3000-2 marki Bosch. Dzięki niemu będziemy mogli równomiernie pomalować zarówno ściany, jak i sufit, zaoszczędzając przy tym sporo czasu w porównaniu do malowania metodą tradycyjną. Nie będziemy już musieli się martwić wyborem odpowiednich rozmiarów pędzli czy wałków, ponieważ system natryskowy marki Bosch dokładnie pomaluje każdą powierzchnię, docierając nawet do najmniejszych zakamarków.

Fot. Bosch
Zwolennicy malowania ścian wałkiem z pewnością docenią zalety elektrycznego wałka malarskiego, takiego jak PPR 250 dostępnego w ofercie Bosch. Wyposażony jest on w dwie technologie: pierwsza z nich, PaintControl, pozwala na elektroniczną regulację ilości podawanej farby, w zależności od potrzeb, z kolei druga – EasyClean, zapewnia łatwe czyszczenie. Malując ściany PPR 250 możemy znacznie skrócić czas naszego remontu. Dzięki przedłużce w jaką wyposażony jest wałek możemy bez problemu pomalować sufit czy inne znajdujące się wysoko powierzchnie. Z kolei przy malowaniu mniejszych obszarów, które wymagają większej precyzji i dotarcia do wszystkich zakamarków możemy użyć wałka bez przedłużki.

Fot. Bosch

Jeśli mamy już doświadczenie w pracach remontowych i czujemy się na siłach, możemy się pokusić o bardziej skomplikowane konfiguracje. Część ściany możemy np. pomalować farbą i połączyć ją z tapetą lub płytkami. Możemy też pomalować wybrane fragmenty ścian różnymi kolorami. Wykonanie takiej pracy niezmiernie ułatwi nam laser krzyżowy, taki jak Quigo, znajdujący się w ofercie Bosch. Narzędzie to wyświetla na ścianie precyzyjne linie - poziomą i pionową i charakteryzuje się niesamowitą dokładnością. Laser wyróżnia się dużym zasięgiem pracy (do 10 metrów), dzięki czemu nie musimy kilkakrotnie odmierzać poziomu tak jak w przypadku pracy z poziomicą. Laser krzyżowy jest kompaktowy, poręczny i bardzo łatwo go zamontować na różnych powierzchniach (biurko, drzwi etc.).

Fot. Bosch

„Nawet skomplikowana metamorfoza ścian w naszym domu nie musi być pracochłonna i trudna w realizacji. Wyposażając się w odpowiednie produkty możemy sprawić, że remont przebiegnie sprawnie, a efekt końcowy będzie zachwycający i sprosta nawet najwyższym wymaganiom” – mówi Paweł Ostrowski, ekspert marki Bosch. Więcej porad i wskazówek dotyczących metamorfozy ścian można znaleźć na blogu www.wkreceniwdom.com.pl.

Jak zachować się podczas burzy?

Burze, huraganowy wiatr i nawałnice

Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują  z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają. Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny!

Pamiętaj!!! Porażenie piorunem najczęściej kończy się śmiercią lub trwałym kalectwem. Wyładowanie atmosferyczne może spowodować pożar, uszkodzenie budynku lub spalenie instalacji elektrycznej oraz uszkodzenie wszystkich włączonych do niej urządzeń, np. telewizora, komputera itp.

 

Czy TY i TWOJA RODZINA  jesteście bezpieczni?

1. Słuchaj aktualnych prognoz pogody w środkach masowego przekazu – zawierają one ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami pogodowymi;

2. Usuń z balkonów, tarasów i parapetów okien rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Pamiętaj, że mogą one stworzyć niepotrzebne zagrożenie dla Ciebie, Twoich bliskich i osób postronnych;

3. Zamknij okna i drzwi;

4. W miarę możliwości wyłącz urządzenia elektryczne i gazowe;

5. Nie planuj wycieczek w góry, nie wychodź z domu, np. na zakupy;

6. Zabezpiecz minimalny zapas wody pitnej, żywności i niezbędnych lekarstw;

7. Sprawdź czy masz pod ręką oświetlenie awaryjne (np. latarkę) oraz naładowany telefon komórkowy;

8. Nie obserwuj niebezpiecznych zjawisk pogodowych. W czasie nawałnicy nie podchodź do okien i drzwi;

9. Jeżeli jesteś w budynku, w centrum huraganowego wiatru lub trąby powietrznej, usiądź pod ścianą nośną, z daleka od okien i drzwi, najlepiej na najniższej kondygnacji, np. w piwnicy;

10. Jeżeli bardzo silny wiatr lub intensywne opady deszczu zaskoczą cię podczas podróży samochodem, najlepiej  nie  kontynuuj jazdy (zatrzymaj się, poszukaj bezpiecznego schronienia);

11. Nie zatrzymuj się, nie parkuj samochodu pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi. Pamiętaj, że wysokie elementy doskonale przyciągają wyładowania atmosferyczne i najlepiej, aby nie przebywać podczas burzy w ich pobliżu;

12. Bezwzględnie nie szukaj schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi i tak lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe;

13. Nawałnicę najlepiej przeczekać w budynku;

14. Unikaj otwartej przestrzeni. Jeżeli nie masz możliwości schronienia się przed burzą lub huraganem, to najlepiej wykorzystaj zagłębienia terenu (rów, głęboki dół) – podczas huraganu schroń się w nim, podczas burzy nie siadaj, nie kładź się na ziemi – przykucnij;

15. Odsuń się od metalowych przedmiotów i nie dotykaj ich.

 

Jeśli jesteś nad wodą:

1. Wyjdź z wody;

2. Opuść żaglówkę, łódź, ponton, rower wodny, kajak itp. Przycumuj je do brzegu;

3. Pamiętaj, że podczas silnego wiatru nie wolno przebywać w żaglówce, pod jej pokładem. W przypadku wywrócenia się łodzi ryzykujemy życiem.

 

NAJLEPIEJ, PODCZAS BURZY I HURAGANU, NIE PRZEBYWAJ NAD WODĄ.


Gdy jedziesz samochodem

1. Zmniejsz prędkość jazdy i miej świadomość, że gdy wyjeżdżasz z zalesionego lub zabudowanego terenu, gwałtowny podmuch wiatru może spowodować utratę panowania nad samochodem i doprowadzić do wypadku;

2. Najlepiej, jeśli możesz, zatrzymaj się na poboczu (włącz światła awaryjne) lub na najbliższym parkingu. Jeśli zaskoczy cię burza, a nie możesz się schronić w budynku, to zostań w odpowiednio zaparkowanym pojeździe;

3. Nie zatrzymuj się pod słupami i liniami energetycznymi oraz pod drzewami. Złamana gałąź lub drzewo może przygnieść samochód i osoby w nim przebywające.

 

PODCZAS BURZY, POZA BUDYNKIEM, NIE UŻYWAJ TELEFONU KOMÓRKOWEGO! PAMIĘTAJ, ŻE CHWILOWA POPRAWA POGODY ORAZ CISZA NIE OZNACZAJĄ, ŻE JEST BEZPIECZNIE. PRZED WYJŚCIEM UPEWNIJ SIĘ, JAKA JEST SYTUACJA.


Opracowano w Wydziale Informacji i Promocji KG PSP

Źródło tekstu: http://www.straz.gov.pl

Japonia: zmarł prezes firmy Nintendo - Satoru Iwata

W wieku 55 lat zmarł w Japonii prezes koncernu produkującego gry komputerowe i konsole do gier Nintendo Satoru Iwata - poinformowała w poniedziałek firma w oświadczeniu. Iwata zmagał się z chorobą nowotworową i od kilku dni przebywał w szpitalu.

(fot. Koji Sasahara / EastNews)

Firma poinformowała, że Iwata zmarł w sobotę w szpitalu w mieście Kioto, gdzie był hospitalizowany.

Iwata stał na czele koncernu od 2002 roku. Agencja Kyodo zwraca uwagę, że w czerwcu 2014 roku przeszedł operację usunięcia nowotworu, niedługo potem powrócił do pracy. Z koncernem Nintendo związany był od 2000 roku, wcześniej pracował jako programista dla firmy tworzącej oprogramowanie dla japońskiego producenta konsol do gier.

Media zwracają uwagę, że dzięki działalności Iwaty Nintendo stało się globalnym koncernem, którego produkty takie jak konsole DS i Wii cieszyły się dużą popularnością na światowych rynkach. W ostatnim czasie zapowiedział także ekspansję firmy na rynek gier dla urządzeń mobilnych.

Na razie koncern nie poinformował kto stanie na jego czele. Pogrzeb ma się odbyć 17 lipca. (PAP)


 

Źródło: bankier.pl

« poprzednia 1 następna »