Wpisy z miesiąca Sierpień 2015 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Sierpień 2015

Router nie musi być brzydki!

Google kojarzone jest przede wszystkim z wyszukiwarką, a także przeglądarką Chrome, ale wkrótce sytuacja ta może ulec zmianie, ponieważ amerykański gigant zamierza wprowadzić do naszego salonu nowe urządzenie, ale tym razem z zupełnie innej kategorii. Mówimy tu bowiem o bezprzewodowym routerze OnHub, który zdecydowanie wyróżnia się na tle typowych urządzeń tego typu.

I nic dziwnego, ponieważ sprzęt stworzony we współpracy z firmą TP-Link ma być trzymany „na widoku” i stanowić … element wystroju naszego mieszkania. Przeważnie router chowamy gdzieś za telewizorem, komputerem czy biurkiem (co swoją drogą nie bardzo pomaga emitowanemu sygnałowi), ale w tym przypadku stylowy design okraszony cylindrycznym kształtem i delikatnym podświetleniem sprawić ma, że nie będziemy chcieli go ukrywać, tylko zaczniemy eksponować w jak najbardziej widocznym miejscu.

OnHub - router stworzony przez Google

Co więcej, OnHub posiadać ma wymienną obudowę w różnych kolorach - jak na razie dostępne są jedynie czarne i niebieskie, ale w przyszłości otrzymać mamy zdecydowanie więcej opcji kolorystycznych.

W jego wnętrzu kryją się zaś 4 GB pamięci wewnętrznej na aktualizacje oraz aż 13 anten, z czego 12 do wysyłania sygnału (po sześć 2.4GHz i 5GHz) i jedna do monitorowania przeciążenia sieci. Wspiera on WiFi w standardzie 802.11ac, a w przyszłości obsługiwać ma także „inteligentne” urządzenia za pomocą Bluetooth Smart Ready, Weave i 802.15.4.

Głównym sposobem interakcji z routerem jest mobilna aplikacja Google On na Androida i iOSa - która pozwoli na wykonanie podstawowych czynności, jak sprawdzenie ile łącza wykorzystuje dane urządzenie czy też ustawienie priorytetów dla poszczególnych sprzętów.

OnHub trafi do sprzedaży 31 sierpnia w cenie 199.99 USD, a Google ma już w planach kolejne podobne urządzenia przygotowane z innymi partnerami (w tym z Asusem), które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku.

 

Mamy już ponad 500 000 użytkowników!!!

Pół miliona! Tylu użytkowników ma już portal instrukcja.pl ! Jeśli dołączyliście do nas w ciągu ostatnich kilku dni, to dokładnie sprawdźcie swoje skrzynki mailowe (zajrzyjcie również do folderu spam - często filtry antyspamowe na komercyjnych serwerach pocztowych traktują jako niechcianą pocztę maile informujące o nagrodzie) - być może to do Was wysłaliśmy maila z prośbą o adres do wysyłki prezentu.

« poprzednia 1 następna »