Wpisy z miesiąca Maj 2016 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Maj 2016

Naścienny organizer

Zamierzasz ugotować kolację z przyjaciółmi, ale nie wiesz, gdzie zapodział się przepis na idealne tiramisu Twojej mamy? Lista zakupów jest poplamiona i trudno odczytać, co trzeba kupić? Bazylia zwiędła i mimo najszczerszych chęci, nie wykorzystasz jej do przygotowania kremu z pomidorów? Z pomocą przybędzie Ci naścienny organizer, który  wprowadzi ład i porządek do Twojej kuchni. 

 

Organizer składa się z dużej tablicy kredowej, na której zapiszesz ważne informacje; haczyków na których można zawiesić ścierki, fartuszki czy torby z zakupami; półki do przechowywania kuchennych akcesoriów i tablicy korkowej do przypinania notatek. Dzięki niemu uzyskasz więcej przestrzeni w swojej kuchni i co najważniejsze - zachowasz idealny porządek. Organizer jest wyjątkowo wszechstronnym gadżetem, który docenią wszyscy miłośnicy gotowania!

 

Do stworzenia organizera potrzebujesz:

Fot. Bosch

płyty MDF o wymiarach 60 cm x 90 cm x 1,9 cm

laminowanej sklejki bukowej o wymiarach 60 cm x 18 cm x 1,9 cm

korkowej tablicy o wymiarach 60 cm x 30 cm

farby tablicowej

pędzla

3 haczyków i śrub

2 drewnianych kołków o długości 8 mm

kleju do drewna

3 wkrętów do drewna o średnicy 4 mm i długości 55 mm

4 kołków ściennych o długości 8 mm i śrub (najlepiej w czarnym kolorze)

doniczki na zioła 

akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch Uneo Maxx

akumulatorowego narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen

 

Krok 1.

Fot. Bosch

Płytę MDF i sklejkę przytnij do odpowiedniego wymiaru od razu w sklepie. Na płycie narysuj linię w miejscu, gdzie będzie znajdować się półka. Pamiętaj, aby zostawić wystarczająco dużo miejsca nad nią, aby zapewnić przestrzeń na zapisanie tygodniowej listy zakupów. Na narysowanej linii zaznacz trzy miejsca do wywiercenia otworów – dwa w odległości 5 cm od końców płyty, jeden na jej środku. W połowie odległości między wyznaczonymi punktami wyznacz dwa kolejne miejsca, w których zostaną umieszczone drewniane kołki. Następnie przenieś te punkty na laminowaną sklejkę. Uwaga: zrób to precyzyjnie, aby kołki idealnie pasowały. 

 

Krok 2.

Fot. Bosch 

W płycie MDF i w sklejce wywierć otwory na dwa drewniane kołki. Pomoże Ci w tym bezprzewodowy młot udarowo-obrotowy, np. Uneo Maxx marki Bosch. Podczas pracy włącz blokadę udaru. Wskazówka: użyj wiertła, którego średnica jest o 1-2 mm mniejsza od kołka. Uważaj, żeby nie przewiercić na wylot tablicy oraz aby kołek był ustawiony prawidłowo. Ustaw wiertło na połowę długości kołka – w tym przypadku 4 - 4,5 mm, i nie wierć dalej niż do tego momentu.

 

Krok 3.

 Fot. Bosch

Bazylia i pietruszka smakują najlepiej jeśli są świeżo zerwane. Dlatego teraz, dzięki naszemu organizerowi, zawsze będziesz mieć je pod ręką. Wytnij odpowiedni otwór w półce, aby zmieścić w nim doniczkę z ziołami. Przed przymocowaniem półki do tablicy, pomaluj tablicę odpowiednią farbą kredową i poczekaj aż wyschnie.

 

Krok 4.

Fot. Bosch

Włóż drewniane kołki z odrobiną kleju w wywiercone otwory w półce, nałóż niewielką ilość kleju na krawędź półki i wciśnij półkę do otworów wtykowych na płycie. Dodatkowo przymocuj półkę za pomocą trzech wkrętów do drewna i niewielkich otworów opisanych w kroku 1. 

W dolnej części organizera za pomocą śrub przymocuj trzy haczyki na których będzie można zawiesić ściereczki, fartuchy czy też torby na zakupy.

 

Krok 5.

Fot. Bosch

Na koniec za pomocą narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen przyklej korkową tablicę do organizera. Gotowy projekt możesz zamontować na ścianie przy użyciu kołków ściennych i śrub. Twoja perfekcyjnie zorganizowana kuchnia będzie teraz zachwycać gości swoim czystym, schludnym i stylowym wnętrzem. 

 

Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.com.pl oraz na www.bosch-do-it.pl.

O co chodzi z funkcjami pieczenia?

Zdarzyło Ci się trzymać w stu procentach przepisu kulinarnego, włożyć ciasto do piekarnika i już po kilkunastu minutach z przerażeniem zorientować się, że cały wierzch jest przypalony? Przed niedzielnym obiadem ogarnia Cię panika, bo nie wiesz, czy wszystko upiecze się na czas? Marzysz o chlebie domowej roboty, ale żaden przepis nie przynosi pożądanych rezultatów? Odpowiedzi twierdzące na te wszystkie pytania wcale nie muszą oznaczać, że jesteś kulinarnym beztalenciem. Czasem drogę do upragnionych efektów może skrócić wybór odpowiedniej funkcji pieczenia. Jak działają te dostępne w nowoczesnych piekarnikach i czemu ich zastosowanie tak mocno wpływa na smak potraw?

Korzystanie wyłącznie z jednego sprawdzonego programu pieczenia często mocno ogranicza naszą kreatywność w kuchni. Warto przetestować również inne opcje. Program pizza/chleb jest przeznaczony specjalnie do pieczenia chleba, pizzy i ciast, funkcja grill doskonale sprawdzi się w przypadku mięsa, szaszłyków, kiełbasek i dań z rożna. Jest też idealna do przypiekania warzyw i przyrumieniania chleba. Pieczenie konwekcyjne/ciasta gwarantuje wspaniałe rezultaty dzięki równomiernemu obiegowi powietrza w komorze piekarnika. To program często wykorzystywany przez szefów kuchni, idealny do pieczenia mięs i ciast z płynnym nadzieniem. Turbogrill, czyli grill z nawiewem powietrza, umożliwia opiekanie większych porcji mięsa i sprawia, że zachowują soczystość. Dzięki pracy wentylatora pieczenie trwa krócej i jest bardziej równomierne. Funkcję przyrumienianie potraw możemy ustawić tak, aby włączała się pod koniec programu pieczenia.

SZYBCIEJ I OSZCZĘDNIEJ

Dzięki technologii Cook3 w piekarnikach można jednocześnie przygotować aż 3 potrawy o całkowicie różnych aromatach, mając pewność, że zapachy się nie zmieszają. To duża oszczędność czasu, ale również energii. Dodatkowo, jej zużycie zmniejsza technologia Ready2Cook, czyli nowoczesny system rozprowadzania powietrza, który nie wymaga wstępnego nagrzewania piekarnika.

PRZYDATNE DLA ZABIEGANYCH

Cook3 i Ready2Cook to nie jedyne udogodnienia, które na pewno docenią szczególnie zabiegane osoby. Funkcja rozmrażanie pozwala na szybkie ogrzanie potraw do temperatury pokojowej. Umieszczony w tylnej części piekarnika wentylator równomiernie rozprowadza powietrze dookoła zamrożonego dania, ograniczając czas jego rozmrażania. Jeśli z jakiegoś powodu nieoczekiwanie przesuwa się czas serwowania obiadu czy kolacji, upieczone danie można utrzymywać w tej samej temperaturze dzięki funkcji utrzymanie w cieple. Działa ona w trybie automatycznego włączania pod koniec programu.

PEŁNA KONTROLA

Aby przyrządzać wyśmienite dania, nie trzeba mieć zdolności pokroju Nigelli czy Jamiego Olivera. Z pomocą w kuchni mogą nam przyjść same urządzenia. Piekarniki Whirlpool z technologią 6-ty Zmysł mają specjalne czujniki, które rozpoznają wielkość potrawy i - po wybraniu przez użytkownika odpowiedniego przepisu - same dostosowują temperaturę, czas i funkcje pieczenia, a potem kontrolują cały proces.

 

Przykładowy model wyposażony w wymienione wyżej funkcje:

Piekarnik do zabudowy Whirlpool

Linia wzornicza ABSOLUTE

Model AKZM 8480 NB

Cena: 1999 PLN

 

źródło: whirlpool/agdrtv24.pl

« poprzednia 1 następna »