Aktualności - Instrukcja.pl

Aktualności

Notebook z 3D - Toshiba Qosmio F750 3D

Nowy model cenionego przez użytkowników Qosmio to wyjątkowy laptop, który sprawdzi się nie tylko jako narzędzie multimedialnej rozrywki, ale również solidna maszyna biznesowa. F750 może jednocześnie wyświetlać obraz 3D i 2D.

Toshiba Computer Systems, oddział Toshiba Europe GmbH, prezentuje pierwszego laptopa zdolnego wyświetlać obraz 3D, którego oglądanie nie wymaga zakładania specjalnych okularów. Jest to pierwszy konsumencki laptop oferujący tak komfortowy sposób odbioru obrazów w trójwymiarze. Co ciekawe, notebook ten posiada funkcję jednoczesnego odtwarzania dwóch trybów: 3D i 2D. Dzięki temu użytkownik może na przykład w jednym oknie oglądać trójwymiarowy film i w tym samym czasie w drugim oknie szukać w sieci informacji na jego temat. Qosmio F750 3D wyposażony jest ponadto w funkcję wysokiej jakości konwersji materiału DVD z 2D do 3D. Otwiera to szerokie możliwości wykorzystywania tak wyposażonego notebooka przez profesjonalistów z dziedzin architektury, grafiki, projektowania, a także nauki, w tym medycyny.

Toshiba Qosmio F750 3D oraz Qosmio F750 (wersja bez 3D) dostępne będą na europejskim rynku w trzecim kwartale 2011 roku.

Innowacje w praktyce
„Qosmio F750 3D to najlepszy dowód na to, jak innowacyjne rozwiązania naszych specjalistów od badań i rozwoju przekładają się na realne produkty” – powiedział Marco Perino, General Manager Digital Products Division, Toshiba Europe. „Toshiba Qosmio F750 3D jest wizytówką tych osiągnięć. Oferuje najnowocześniejsze technologie, których poszukują entuzjaści multimediów i profesjonaliści”.

Jak działa 3D bez okularów?
W nowym Qosmio wykorzystano autorską technologię Toshiba, której podstawę stanowią ciekłokrystaliczne polimerowe soczewki oraz mechanizm kontrolujący polaryzację światła. Powoduje on, że wiązki światła wysyłane są przez soczewki w określonych kierunkach – do prawego i lewego oka osobno. Dzięki temu każde oko widzi różne perspektywy, które nakładając się tworzą wyjątkowo realistyczny obraz 3D. Zintegrowana z laptopem kamera HD włącza się automatycznie w momencie uruchamiania obrazu 3D i natychmiast zaczyna śledzić ruch gałek ocznych użytkownika. Umożliwia to widzowi zmianę pozycji przed ekranem bez straty efektu trójwymiarowości oraz zapewnia szeroki obszar wyświetlania bez martwych punktów. Po podłączeniu notebooka do dowolnego telewizora 3D poprzez kabel HDMI użytkownik może cieszyć się obrazem 3D odtwarzanym z laptopa na dużym ekranie.

Obraz 2D i 3D na tym samym ekranie
Aktywnie przełączane soczewki pozwalają również na jednoczesne wyświetlanie obrazu 2D i 3D na tym samym ekranie. Użytkownik może oglądać film w 3D w tym samym czasie korzystając z innych programów i funkcji komputera (np. przeglądarki internetowej, klienta poczty elektronicznej) przyjemnie i wygodnie, bez konieczności wkładania i zdejmowania specjalnych okularów.

Nie tylko rozrywka
Wbudowane głośniki stereo Harman Kardon® i technologia Dolby® Advanced Audio pozwala doświadczyć prawdziwie kinowych wrażeń, zarówno w trybie 2D jak i 3D. Z pewnością notebook ten będzie także wyjątkową gratką dla fanów gier komputerowych. Jednak technologia 3D bez okularów otwiera również zupełnie nowe, ekscytujące możliwości rozwoju innych dziedzin biznesu, usług czy nauki. O ile przyjemniejsze i łatwiejsze będzie planowanie wakacji z możliwością oglądania w trójwymiarze pokojów hotelowych, muzeów czy miast. Architekci, graficy, projektanci wnętrz i produktów będą mogli prosto i skutecznie prezentować swoje pomysły osobom o mniej przestrzennej wyobraźni. Naukowcom technologia ta ułatwi budowanie i analizowanie skomplikowanych modeli. Lekarzom, na przykład chirurgom, pomoże zwiększyć skuteczność, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko skutków ubocznych trudnych zabiegów. W każdej z wymienionych dziedzin mobilność tego rozwiązania jest atutem nie do przecenienia.

Więcej zdjęć produktu znajdą Państwo pod adresem:http://eu.press.toshiba.eu/en/lists/pr_list_image_library_products


Dane techniczne - Qosmio F750 3D:

• Intel® Core™ i7 Quad-Core
• Do 8 GB DDR3 (1,333 MHz)
• 2.5“ HDD do 750 GB oraz dysk Solid State Hybrid 4G (500 GB, 7,200rpm)*
• Ekran: 39.6cm (15.6') TruBrite® Full HD, obraz 3D bez konieczności zakładania okularów, (16:9), podświetlenie LED, rozdzielczość 1,920 x 1080 pixels
• NVIDIA® GeForce® GT 540M z 2GB pamięci VRAM
• Porty: 3x USB 2.0 plus 1x USB 3.0 z funkcją USB Sleep-and-Charge, HDMI-CEC, Multi-Card Reader
• Łączność: WLAN (802.11 b/g/n), Bluetooth® 3.0 + HS*, Gigabit LAN
• Napęd: Nagrywarka Blu-ray™ ROM z technologią BDXL™, obsługa płyt wielowarstwowych (obsługa dysków do 100GB)*
• Toshiba Resolution+
• Kamera: HD Web z technolgią rozpoznawania twarzy Toshiba Face Recognition
• Głośniki: stereo, harman kardon®, Dolby® Advanced Audio™, Sleep-and-Music
• Tuner: DVB-T / analogowy tuner Hybrid TV Tuner* z pilotem*
• 7 dotykowych przycisków, klawisz do konwersji DVD 2D do 3D
• Toshiba LifeSpace, Toshiba Media Controller, Toshiba Eco Utility, Toshiba ConfigFreeTM, Toshiba PC Health Monitor
• Wymiary: 387.6 mm x 266.8 mm x 31.1mm / 36.8mm
• Waga: od 3.15 kg
• Kolory: czerwony, biały
• Microsoft® Windows 7 Home Premium (64-bit)
* Zależy od kongfiguracji dostępnej na lokalnym rynku

Dane techniczne - Qosmio F750:
• Intel® Core™ i7 Quad-Core, Core™ i5 CPU
• Do 8 GB DDR3 (1,333 MHz)
• 2.5“ HDD do 750 GB oraz dysk Solid State Hybrid 4G (500 GB, 7,200rpm)*
• Ekran: 39.6cm (15.6') TruBrite® HD (16:9), podświetlenie LED, 1,366 x 768 pikseli, jasność: 200 cd/m2
• NVIDIA®GeForce®GT 540M z technologią NVIDIA® Optimus™ (2GB)
• Porty: 3x USB 2.0 plus 1x USB 3.0 z funkcją USB Sleep-and-Charge, HDMI-CEC, Multi-Card Reader
• Łączność: WLAN (802.11 b/g/n)*, Bluetooth® 3.0 + HS*, Gigabit LAN, Intel® Wireless Display
• Napęd: Nagrywarka Blu-ray™ ROM z technologią BDXL™, obsługa płyt wielowarstwowych (obsługa dysków do 100GB)*
• Toshiba Resolution+
• Kamera: HD Web z technolgią rozpoznawania twarzy Toshiba Face Recognition
• Głośniki: stereo, harman kardon®, Dolby® Advanced Audio™, Sleep-and-Music
• Tuner: DVB-T / analogowy tuner Hybrid TV Tuner* z pilotem*
• 7 dotykowych przycisków
• Toshiba LifeSpace, Toshiba Media Controller, Toshiba Eco Utility, Toshiba ConfigFreeTM, Toshiba PC Health Monitor
• Wymiary: 387.6 mm x 266.8 mm x 29.1mm / 34.8mm
• Waga: od 2.9 kg
• Kolory: czerwony, biały
• Microsoft® Windows 7 Home Premium (64-bit)
* Zależy od kongfiguracji dostępnej na lokalnym rynku

Twoja komórka ostrzeże przed kontrolą prędkości!!!

MapaMap RadarSTOP – to najnowsze BEZPŁATNE oprogramowanie dla telefonów komórkowych, które ostrzega użytkownika przed kontrolą prędkości. Oprogramowanie może pracować w tle, gdy nasz telefon znajduje się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowym, a co najważniejsze jest w pełni legalne. 

Dziś dostępne jest już na iPhona, wkrótce na Androida! http://itunes.apple.com/pl/app/mapamap-radarstop/id445847991?mt=8#

Ostrzeganie przed automatyczną kontrolą prędkości na drodze, czyli popularnymi fotoradarami, było dotychczas domeną urządzeń do nawigacji samochodowej, które standardowo takie funkcje udostępniają. Znany Polski producent map cyfrowych, firma IMAGIS S.A. przekonuje natomiast, że do ostrzegania przed fotoradarami wystarczy telefon komórkowy z bezpłatnym programem o nazwie MapaMap RadarSTOP, bez żadnej nawigacji.

MapaMap RadarSTOP to bezpłatny program, który po wgraniu do telefonu i uruchomieniu potrafi uchronić użytkownika przed niejednym mandatem. Jego podstawową funkcją jest ostrzeganie przed fotoradarami, ale nie tylko, gdyż program poinformuje także, z jaką prędkością należy minąć fotoradar, oraz ostrzeże przed miejscami, w których z przenośnym radarem rozstawia się często policja lub inspekcja ruchu drogowego. Oprogramowanie, MapaMap RadarSTOP przystosowane jest także do ostrzegania przed tak zwanymi „strefami pomiaru prędkości”, które już wkrótce zagoszczą na naszych drogach.

Jeżeli nasz telefon w czasie podróży będzie zainstalowany w uchwycie
samochodowym, to oprócz ostrzegania dźwiękowego na ekranie telefonu zobaczymy graficzne informacje o zbliżaniu się do fotoradaru, naszą aktualna prędkość oraz prędkość, z jaką bezpiecznie radar miniemy. Natomiast, jeżeli włączymy funkcje „Pracuj w tle” nasz telefon może znajdować się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowych, a i tak w odpowiedniej chwili ostrzeże nas specjalnym komunikatem dźwiękowym.

Nie tylko radary
Nad aktualnością danych o fotoradarach czuwa sztab specjalistów od map cyfrowych z firmy IMAGIS. Gwarantuje to rzetelność wprowadzanych danych gdyż IMAGIS od lat produkuje własne oprogramowanie do nawigacji samochodowej pod marką MapaMap zarówno do przenośnych urządzeń GPS oraz do telefonów komórkowych. Producent deklaruje, że na bieżąco będzie śledził sytuację na polskich drogach dotyczącą pojawiających się punktów kontroli prędkości. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na miejsca ustawienia fotoradarów, których liczba będzie się w ciągu najbliższych lat dynamicznie zmieniała.

Jeżeli jednak podczas naszych podróży spotkamy nowy (dopiero, co postawiony) fotoradar, którego będzie brakowało w bazie danych, możemy go dodać do pamięci programu własnoręcznie, wykorzystując funkcję „Nowe Zdarzenie”. W ten sam sposób do bazy danych możemy dodać miejsce sporadycznych kontroli prędkości, czyli popularne policyjne „suszarki”. Funkcja nowe zdarzenie umożliwia także wprowadzenie informacji o zastanym na drodze czasowym remoncie lub objeździe, aby w przyszłości program zawczasu nas o nim ostrzegał.

Dziś iPhone, za kilka dni Android
Wielką zaletą programu MapaMap RadarSTOP jest jego darmowa dystrybucja. Dziś, w dniu premiery program dostępny jest dla telefonów iPhone. Za kilka dni będzie dostępny, także bezpłatnie, dla telefonów z systemem Android. Oznacza to, że już teraz można go bezpłatnie pobrać ze sklepu internetowego App Store dla telefonów iPhone, a za chwilę będzie dostępny w sklepie Android Market (dla telefonów z systemem Android).

Producent obiecuje, że program będzie sukcesywnie dostosowany również na pozostałe rodzaje telefonów komórkowych.

Warto również przypomnieć, że aby program działał zgodnie z jego przeznaczeniem telefon powinien mieć wbudowany moduł GPS lub musi być podłączony do zewnętrznego odbiornika GPS na przykład poprzez port bluetooth. Na szczęście większość telefonów z systemem android oraz iphonów ma wbudowany moduł GPS, tak, więc dla ich posiadaczy pozostaje tylko bezpłatnie pobrać program i włączyć w trakcie jazdy, aby przekonać się o jego skuteczności.

Producent informuje także, że w przygotowaniu znajduje się już kolejna wersja tego programu - MapaMap RadarSTOP CB - która będzie udostępniła funkcję głosowej rozmowy pomiędzy użytkownikami, na zasadzie popularnych odbiorników CB RADIO.

Opis produktu oraz możliwość pobrania pod linkiem:

http://itunes.apple.com/pl/app/mapamap-radarstop/id445847991?mt=8#

Nowa wersja iBard24

4 lipca 2011 roku miała miejsce premiera najnowszej wersji iBard24 Backup Online. Najciekawsza i długo oczekiwana funkcjonalność to jedyna na rynku funkcja zaawansowanego zarządzania kontami użytkowników.

Nowy system zarządzania dostępem do konta daje możliwość dodawania użytkowników oraz ustawiania ich uprawnień do plików i folderów, dzięki czemu w łatwy sposób można zarządzać bezpieczeństwem i pracować w grupie.

Od teraz każdy właściciel konta iBard24 (tzw. administrator) może podzielić posiadaną pojemność między kilku lub kilkunastu użytkowników, przydzielając im dowolną przestrzeń dyskową oraz nadając im uprawnienia dotyczące odczytu/zapisu danych. Każdemu użytkownikowi nadawany jest osobny login i hasło do tzw. subkonta, dzięki czemu ma on możliwość backupu danych i udostępniania ich innym użytkownikom. Administrator ma dostęp do danych wszystkich użytkowników, sam też określa które z jego folderów i plików są widoczne dla innych.

– Nowa funkcja pomoże sprawniej zarządzać backupem danych – zamiast kilku mniejszych kont wystarczy kupić jedno o większej pojemności i podzielić go na kilku użytkowników. Jest to ogromne ułatwienie, zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Dzięki zarządzaniu kontami użytkowników z łatwością można organizować backup danych na wielu stanowiskach pracowników czy zabezpieczyć pliki pochodzące z komputerów wszystkich domowników. Dodatkowo opcja pozwala na wygodną pracę grupową na wspólnych plikach oraz łatwe ich udostępnianie między użytkownikami – podkreśla Blanka Seweryn, Product Manager iBard24.

W nowej wersji iBard24 Backup Online administrator ma możliwość tworzenia grup oraz przypisywania członkostwa użytkownikom. Nadawanie uprawnień dla grupy pozwala na dostęp do katalogów i plików wybranym użytkownikom, dzięki czemu praca wielu osób na jednym koncie staje się bardzo wygodna i przejrzysta.

Oprócz powyższej w funkcjonalności, w wersji 2.3 aplikacji usprawniono również system wykonywania backupu otwartych plików oraz podniesiono wydajność programu, co w efekcie spowodowało jeszcze sprawniejsze jego działanie. Od teraz użytkownik ma możliwość wyłączenia dodatków związanych z wyglądem aplikacji (cienie, przezroczystości), nazwać komputer, z którego wykonywany jest backup danych oraz wybrać katalog, w którym przechowywane są pliki tymczasowe programu.

– Dzięki nieznacznemu ograniczeniu efektów wizualnych uzyskujemy mniejsze zużycie zasobów systemowych oraz płynne wyświetlanie i przechodzenie pomiędzy oknami aplikacji. Udoskonalony mechanizm działania usługi VSS pozwolił uzyskać znaczne przyspieszenia wykonywania kopii otwartych plików,co jest szczególnie przydatne przy backupie plików, na których użytkownik ciągle pracuje – mówi Blanka Seweryn.

iBard24 Backup Online dedykowany jest zarówno osobom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Rozwiązanie pozwala przeprowadzić backup i archiwizację cennych plików pochodzących m.in. z systemów do zarządzania firmą czy komputerów pracowników. Z usługi iBard24 Backup Online korzysta już ponad 4500 użytkowników. Najnowsza wersja dostępna jest na stronie: www.iBard24.pl/pobierz

Zobacz, jak zarządzać kontami użytkowników w nowej wersji iBard24 Backup Online: http://www.youtube.com/watch?v=fTc6xb0-Ruo&feature=channel_video_title

Militarny notebook Ultra Rugged NoteStar NB1501

Laptop przeznaczony dla wojska z złączami militarnymi (szczelnymi) przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach. Nawet po podłączeniu na przykład zasilania zapewnia pełną odporność na wodę.

NoteStar zaproponował laptopa klasy Ultra Rugged. Obudowa komputera magnezowa o bardzo dużej wytrzymałości z ogumowaniami zapewnia odporność na wibracje, wstrząsy i upadek potwierdzoną normą MIL-STD-810F. Niezawodność jest osiana na więcej niż 10000 godzin. Konstrukcja bez wentylatorowa zapewnia szczelność na pułapie IP65. Notebook używany mobilnie jak i po podłączeniu zapewnia szczelność dzięki złączom militarnym (porty zasilania, RS232 x 2, LAN, mikrofon, słuchawki) Takie rozwiązanie zapewnia odporność przed pyłem i wodą nawet po podłączeniu zewnętrznych akcesoriów.

Procesor o niskim poborze mocy Core 2 Duo SL9400 1.86 GHz zapewnia długi czas na baterii Li-Ion 6600 mAh. Wbudowano pamięć 2.5 GB (512MB na płycie głównej), wyjmowany dysk SATA do 500GB, Napęd DVD Super Multi w Media Bay, klawiaturę odporną na pył i wodę podświetlaną, ekran 15 cali XGA z opcją ekranu dotykowego Taouch Screen.

Rozwiązanie jest dedykowane dla wojska lub ciężkiego przemysłu jak na przykład kopalnia.

Więcej na www.notestar.eu

Miejsce na rynku dla rozwiązania FemtoCell

Obecne sieci komórkowe oferują rynkowi zadowalającą ilość usług mobilnych. Z wyłączeniem obszarów bardzo słabo zaludnionych można przyjąć, że usługi są udostępnione na blisko 100 procentach obszaru kraju.

Nie jest to do końca prawdą, ponieważ problemy mogą występować i rzeczywiście pojawiają się również w obszarach gęsto zaludnionych, np. wewnątrz obiektów oraz tam gdzie przeszkody naturalne bądź inne elementy krajobrazu zdecydowanie osłabiają sygnał docierający do terminala abonenckiego. Nawet jeśli zasięg jest, ale odległość od stacji bazowej jest duża, abonent nie otrzyma dużych szybkości transmisji danych. Ponadto zagęszczenie użytkowników sprawia, że coraz częściej dochodzi do blokowania sieci wskutek wyczerpania całej puli zasobów radiowych na danym obszarze, a dalsze instalowanie stacji bazowych często nie jest już możliwe.

We wszystkich powyższych sytuacjach z pomocą przychodzą rozwiązania SmallCells, których ciekawy podzbiór stanowi technologia FemtoCell. Klasyczne stacje bazowe są w niej zastąpione przez niewielkie urządzenia podłączane do sieci poprzez publiczną sieć dostępu do Internetu (xDSL, modem telewizji kablowej, sieci osiedlowe). W ten sposób abonent sieci komórkowej staje się posiadaczem stacji bazowej. Oczywiście tego typu urządzenie nie jest w stanie zastąpić całkowicie nadajników klasycznych stacji bazowych, chociażby ze względu na znacznie niższą moc nadawczą i związany z tym mniejszy zasięg. Nie taki jest jednak cel urządzenia. FemtoCell ma uzupełniać istniejącą sieć i z tego zadania wywiązuje się znakomicie. Z jednej strony potwierdzają to decyzje kolejnych operatorów o wprowadzeniu tego typu rozwiązania do ich sieci, z drugiej zaś - opinie zadowolonych abonentów.

Olbrzymią zaletą rozwiązania FemtoCell jest pełna współpraca z istniejącą infrastrukturą komórkową. Oznacza to między innymi, że np. połączenie rozpoczęte w zasięgu FemtoCell, będzie bez żadnych zakłóceń kontynuowane w sieci zasadniczej i na odwrót.

Nie mniej istotna jest możliwość zapewnienia bardzo dobrej jakości połączeń wewnątrz obiektów. Użytkownik takiej stacji może udostępnić ją publicznie (dowolnym abonentom komórkowym) lub używać jej wyłącznie dla potrzeb własnych (np. do kontaktów z rodziną).

Aby maksymalnie uprościć instalację tych urządzeń, zostały one wyposażone w mechanizmy autokonfiguracji i autooptymalizacji, co oznacza, że abonent musi jedynie podłączyć zasilanie oraz łącze internetowe. Stacja FemtoCell sama dokonuje skanowania otoczenia (m. in. ustala jakie stacje bazowe oraz inne komórki FemtoCell znajdują się w pobliżu i na jakich częstotliwościach nadają w celu ustalenia optymalnych parametrów pracy. Jeśli warunki się zmienią (np. sąsiad zza ściany uruchomi swoją stację FemtoCell), parametry są automatycznie korygowane w celu zachowania najlepszej jakości połączeń i uniknięcia zakłóceń.
Rozwiązanie FemtoCell, oprócz zapewnienia zasięgu w miejscach, gdzie jest z tym problem, powoduje również odciążenie sieci zasadniczej, dzięki czemu znika problem blokowania sieci z powodu wyczerpania zasobów radiowych. W przypadku, gdy połączenia użytkowników sieci głównej są odrzucane ze względu na przeciążenie sieci, użytkownik stacji FemtoCell może nadal uzyskać połączenie. Korzyść jest oczywista - zarówno dla abonenta, jak i operatora.

W rozważaniach na temat FemtoCell nie można zapominać o pozostałych korzyściach, jakie niesie ta technologia – w szczególności o szerokiej gamie aplikacji, których wykorzystanie byłoby niemożliwe w klasycznej sieci. Zdecydowanie łatwiejsze jest uzyskanie wysokiej przepływności, np. dobrej jakości połączeń wideo, czy transmisji strumieniowej (np. filmów). Tym samym możliwe jest realizowanie połączeń wewnętrznych (w ramach sieci FemtoCell), co szczególnie doceniają firmy. Co więcej, można na jeden aparat przekierowywać połączenia z numerów sieci komórkowej i stacjonarnej, gdy jesteśmy akurat w zasięgu stacji FemtoCell. Ponadto, ze względu na lepsze parametry radiowe wydłużeniu ulega czas pracy na baterii. Istnieje również możliwość pozostawiania wiadomości - użytkownik, który wkracza w zasięg FemtoCell dostaje informacje, które są istotne w danym momencie a nie miałyby wartości, gdyby zostały wysłane wcześniej (np. prośba o przesłanie faksu, gdy zjawimy się w biurze lub bardziej prozaiczna prośba o wyniesienie śmieci po przyjściu do domu).

Ze względu na integrację wielu usług - telefonii stacjonarnej, komórkowej, łączności z Internetem i telewizji - nowych barw nabiera chociażby korzystanie z serwisów społecznościowych. Otwarcie FemtoCell dla innych użytkowników może być wykorzystane np. przez sklepy, do których przechodzimy, w celu wysłania nam dedykowanej oferty promocyjnej.

Jak widać ilość zastosowań i korzyści płynących z rozwiązania FemtoCell jest przeogromna i ograniczona wyłącznie ludzką wyobraźnią. Zauważyli to również europejscy operatorzy, czego potwierdzeniem jest szybko rosnąca w ostatnim czasie liczba wdrożeń tego rozwiązania.

O płatnościach mobilnych słów kilka

Pomimo dużego tempa wzrostu liczby kart płatniczych oraz transakcji (wzrost transakcji o 16% w 2010 roku do 83,9 mld PLN) gotówka to ciągle najchętniej wykorzystywany środek płatniczy w Polsce oraz na świecie.

Na rynku istnieje duża liczba różnych rozwiązań technologicznych oraz biznesowych, które są określane mianem płatności mobilnych. Można je podzielić na dwie zasadnicze grupy: płatności zbliżeniowe oraz zdalne. Technologia zbliżeniowa (oparta przede wszystkim o standard Near Field Communications) polega na umieszczeniu telefonu komórkowego w odległości ok. kilku centymetrów od urządzenia autoryzującego sprzedawcy (POS). W przypadku niskich kwot (poniżej 50 zł) transakcja nie wymaga dodatkowego potwierdzenia, natomiast dla większych transakcji konieczny jest kod PIN. Transakcje zdalne opierają się na ustanowieniu połączenia pomiędzy telefonem a serwerem (najczęściej poprzez Internet bądź SMS) w celu autoryzacji transakcji. W tym wariancie nie jest wymagany bezpośredni kontakt pomiędzy sprzedawcą a klientem, co daje możliwość wykorzystania tej technologii do opłat np. za parking, usługi internetowe, konkursy audiotele lub płatności za usługi elektroniczne (m.in. gry internetowe czy sklepy z aplikacjami do telefonów).

Obecna technologia wydaje się w dużym stopniu dopracowana. Czy w takim razie w najbliższym czasie, możemy się spodziewać rewolucji w naszych portfelach i komórkach? Istnieje kilka powodów, że tak może się stać. Przede wszystkim obecnie więcej osób ma dostęp do telefonów komórkowych niż do kart płatniczych (w Polsce mamy ok. 32 mln kart płatniczych oraz aż 47 mln kart SIM). Rośnie również liczba zaawansowanych komórek (w Polsce sprzedaż smartphonów stanowi ok. 30% nowej sprzedaży telefonów komórkowych, a zgodnie z raportem Morgan Stanley liczba smartphonów na świecie przewyższy liczbę komputerów już w 2012 roku). Jednocześnie najwięksi producenci zapowiadają masowe wprowadzenie technologii umożliwiających płatności zbliżeniowe w najnowszych generacjach swoich aparatów (m.in. Google, Apple, RIM).

Dodatkową zaletą jest to, że płatności mobilne są wygodniejsze dla konsumenta, bowiem umożliwiają zastąpienie portfela jednym urządzeniem, które w większości nosimy ze sobą. Dzięki

rozbudowanej funkcjonalności, w naszym aparacie może zostać zapisana informacja dotycząca gotówki (wirtualna portmonetka), różnych kart płatniczych, lojalnościowych, kart dostępu do budynków biurowych, kart miejskich, kart wstępu na basen/fitness. Dzięki temu, że obecne telefony dysponują wydajnością porównywalną z tą, którą miały komputery stacjonarne parę lat temu, mobilne płatności to nie tylko transakcje w sklepie, ale również dodatkowe możliwości, takie jak m.in. opcja kontroli wydatków, dostęp do systemu bankowego, możliwość realizowania przelewów na zasadzie zbliżenia dwóch aparatów telefonicznych, możliwość połączenia wirtualnej portmonetki z kuponami zakupów grupowych, itp. W przyszłości należy się spodziewać pojawienia się wielu nowych zastosowań, które ułatwią nam wydawanie, ale również analizę i zarządzanie naszymi pieniędzmi. Z punktu widzenia klientów, w porównaniu do istniejących kart zbliżeniowych, rozwiązania mobilne są bardziej wszechstronne (np. poprzez możliwość obsługi przez jedno urządzenie zarówno płatności zbliżeniowych, jak również zdalnych), jednocześnie zapewniając większe bezpieczeństwo transakcji, m.in. dzięki potwierdzeniu transakcji kodem PIN na telefonie oraz poprzez możliwość zdalnego zastrzegania wszystkich wrażliwych informacji w przypadku utraty aparatu.

Wydaje się, że w najbliższym czasie będziemy mogli zaobserwować na światowym rynku walkę wielu firm o zbudowanie dominującej pozycji. W rywalizacji będą najprawdopodobniej brały udział wcześniej wspomniane firmy zajmujące się produkcją telefonów komórkowych, ale również organizacje kartowe (Visa/ Mastercard), operatorzy sieci komórkowych (podobnie jak NTT w Japonii), operatorzy zajmujący się realizacją płatności (np. PayPal), potentaci internetowi (np. Google, Facebook, Groupon).

W Polsce płatności mobilne są dostępne od wielu lat (np. firma mPay istnieje na rynku od 2003 roku). Jednak dopiero w ostatnim czasie obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania tą usługą. W ciągu kolejnych kilku lat płatności mobilne mają szansę na masową popularyzacje. O sukcesie tej technologii zadecydują podobne przesłanki jak w innych krajach na świecie (m.in. popularyzacja standardu NFC oraz smartfonów). Dodatkowym katalizatorem w Polsce może być postawa organizacji kartowych, które utrzymują w Polsce bardzo wysokie stawki opłat transakcyjnych. W związku z tym niezależne rozwiązania dla płatności mobilnych mogą być atrakcyjne dla sprzedawców i jednocześnie stać się tańszą alternatywą w stosunku do Visy lub Mastercarda.

ADVANTECH PCM-3618I - moduł PCI-104 z 8 x RS-232/422/485

W ofercie firmy Advantech dostępy jest nowy moduł komunikacyjny wykonany w przemysłowym standardzie PCI-104 (PCI). PCM-3618I wyposażony został w osiem konfigurowalnych portów RS-232/422/485.

W ofercie firmy Advantech dostępy jest nowy moduł komunikacyjny wykonany w przemysłowym standardzie PCI-104 (PCI). PCM-3618I wyposażony został w osiem konfigurowalnych portów RS-232/422/485. Najważniejsze cechy modułu to:

- Automatyczna kontrola kierunku przepływu danych dla RS-485
- Transmisja danych z prędkością 50 bps ~ 921.6 kbps
- Współdzielenie przerwań dla każdego portu
- Wskaźniki LED dla linii TX oraz RX
- Wbudowane 120 Ohm rezystory terminujące
- Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1000VDC

Więcej informacji:

PCM-3618I:
http://www.elmark.com.pl/products/advantech/produkt.php?produkt=1402

Barel B740 - telefon do zadań specjalnych

Polski producent telefonów Barel rozszerza portfolio produktów o nowe urządzenie przeznaczone dla biznesu. Innowacje stanowi system dual SIM i dwie baterie.

Zastosowanie dwóch baterii stanowi niezwykle przydatne rozwiązanie dla biznesmenów oraz osób, które żyją w ciągłym pośpiechu i nie mają czasu na długotrwałe ładowanie telefonu. Wyczerpanie akumulatorka w najmniej odpowiednim momencie może stanowić spory problem. Dzięki Barelowi B740 można w łatwy sposób uniknąć tego niebezpieczeństwa.

Podwójna bateria – wygoda i elegancja
Dodatkowe zasilanie telefonu umieszczono w eleganckiej skórzanej kaburze. Co ważne, dołączenie drugiej baterii nie wymaga otwierania obudowy telefonu. Urządzenie po prostu wpina się do kabury. Takie rozwiązanie umożliwia przedłużenie czasu działania telefonu o dodatkowe
6 dni. Ponadto obie baterie można ładować jednocześnie!

Założenie kabury nie utrudnia korzystania z jakiejkolwiek funkcji telefonu. Producent dążył również do maksymalnego zredukowania masy i grubości kabury. Udało się to znakomicie: Barel B740 wraz z dodatkową kaburą ma zaledwie
1,7 cm grubości.

Skórzana kabura pełni też funkcję pokrowca, dzięki któremu telefon nie będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niewielkim gabarytom – telefon waży zaledwie 60 gram – Barel B740 idealnie pasuje zarówno do damskiej torebki, jak i kieszeni marynarki.

Funkcjonalność dzięki akcesoriom
Brak sim locka, w połączeniu z opcją dual sim, umożliwia jednoczesne korzystanie z usług dwóch różnych operatorów komórkowych. Używanie dwóch aparatów telefonicznych staje jest wówczas zbędne.

Barel B740 umożliwia korzystanie z wbudowanego odtwarzacza mp3 oraz radia. Wykorzystanie karty MicroSD umożliwia łatwe przeniesienie na telefon niezbędnych plików, ebooków, muzyki. Przejrzyste menu sprawia, że nauka obsługi aparatu trwa dosłownie kilka chwil. Łączy możliwość użytkowania telefonu w typowo biznesowych, jak i czysto rozrywkowych sprawach.

Urządzenie adresowane jest do wymagających odbiorców, którzy cenią wysoką funkcjonalność tego telefonu. Obowiązek dbania o mobilną dostępność jest ograniczony do minimum, a zastosowanie dwóch baterii w Barelu B740 eliminuje ryzyko związane z zaniedbaniem jakichkolwiek obowiązków służbowych z powodu wyładowanego telefonu

« poprzednia 1 2105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 następna »

2016 (7)

    Czerwiec (2) TypeError

    TypeError

    modules/smarty/libraries/smarty/Smarty.class.php [1693]:

    stripslashes(): Argument #1 ($string) must be of type string, array given

    Czas wywołania: {execution_time} sekund, użyto {memory_usage} MB pamięci. Wygenerowano przez Kohana v{kohana_version}.