Aktualności - Instrukcja.pl

Aktualności

Przemysłowy monitor mogący procować w temp. od -20 do +60°C

FPM-3151 posiada 15" ekran TFT LCD podświetlany diodami LED. Matryca wyświetla obraz w rozdzielczości XGA (1024x768 pikseli), do połączenia z komputerem wykorzystany jest interfejs VGA (D-Sub) lub DVI.

W ofercie naszej firmy dostępny jest nowy model monitora przemysłowego. FPM-3151 posiada 15" ekran TFT LCD podświetlany diodami LED. Matryca wyświetla obraz w rozdzielczości XGA (1024x768 pikseli), do połączenia z komputerem wykorzystany jest interfejs VGA (D-Sub) lub DVI. W zależności od wersji FPM-3151 wyposażony jest w rezystancyjny ekran dotykowy (wersja combo RS-232 oraz USB) lub jest pozbawiony możliwości sterownia dotykiem.

Dostępna jest również wersja z ekranem o zwiększonej czytelności w słońcu, czyli w tzw. Sunlight Readable Display. Cechą charakterystyczną tego modelu jest możliwość pracy w temperaturach spadających nawet do -20°C. Parametr ten sprawia, że FPM-3151 doskonale nadaje się do pracy w miejscach okresowo lub stale narażonych na spadki temperatur pracy poniżej zera, jak obiekty sportowe, chłodnie, czy też inne pomieszczenia nieogrzewane podczas zimy. Tylna część obudowy wykonana została z stali nierdzewnej natomiast panel frontowy wykonamy został z aluminium i zapewnia stopień ochrony przed penetracją czynników zewnętrznych w wysokości NEMA4/IP65. Standardowo FPM-3151 przystosowany jest do montażu panelowego (w zestawie są wszystkie niezbędne akcesoria) jednak dzięki opcjonalnym akcesoriom możliwy jest również montaż naścienny, desktop oraz RACK.

Fotolia wprowadza kreatora wideo online

Rok po wprowadzeniu Flixtime w Stanach Zjednoczonych, dostawca zdjęć stockowych Fotolia oferuje teraz polską wersję swojej usługi służącej do tworzenia za darmo profesjonalnych wideo.

Fotolia, lider wśród dostawców stockowych fotografii w Europie, wprowadza na rynek polski swoją platformę do produkcji wideo: Flixtime.com. Nowe narzędzie online pozwala na stworzenie wideo na podstawie zdjęć i klipów wideo, a następnie na zsynchronizowanie w sposób automatyczny swojej prezentacji z muzyką, bez potrzeby zagłębiania się w techniczne aspekty monterskiego know how.

Flixtime oferuje cztery różne plany abonenckie, z czego jeden jest zupełnie darmowy. Dostępny od roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie użytkownicy tej platformy stworzyli już około 400 000 wideo, Flixtime uzupełnia ofertę serwisu Fotolia w zlokalizowanej polskiej wersji.

Flixtime.com : tworzenie w łatwy sposób wysokiej jakości kreacji wideo za pomocą kilku kliknięć

Flixtime, jak to działa? Po założeniu konta na www.flixtime.com, użytkownicy mogą wgrać bezpośrednio z dysku swoje zdjęcia i wideo lub wykorzystać zdjęcia ze zintegrowanej biblioteki obrazów dostarczonej przez Fotolia. Następnie, mogą dodać swoją muzykę lub wybrać spośród ponad 200 ścieżek w różnych kategoriach (Electro, HipHop, Pop/Rock itp.) udostępnionych do tworzenia wideo na Flixtime.

Użytkownicy mogą również dodać błyskawicznie tekst, wyróżnić niektóre treści oraz ręcznie ustalić prędkość i efekty przejść.
Po wygenerowaniu wideo, użytkownicy mogą je eksportować na stronę www lub blog, jak również dzielić się nim ze znajomymi mailowo lub za pośrednictwem portali społecznościowych (Facebook, Twitter, MySpace i in.), a także na wielu innych serwisach internetowych takich jak YouTube czy WordPress.

W zależności od wybranej wersji planu, Flixtime oferuje następujące narzędzia:

- Dodawanie komentarzy voice-over
- Wybór przejścia dostosowanego do wybranej ścieżki dźwiękowej
- Zwiększenie rozdzielczości do HD ready i Full HD
- Pobranie stworzonego wideo w różnych formatach (MP4, DivX, x264, flv, mp4 iPod i in.)

"Wideo w internecie odnotowuje niesamowity wzrost, dzięki Flixtime odpowiadamy na znaczne potrzeby klientów: od klientów tworzących swoje wakacyjne wideo i dzielących się nimi z przyjaciółmi po managerów komunikacji, którzy potrzebują produkować korporacyjne filmy i prezentacje wideo”, mówi Oleg Tscheltzoff, współzałożyciel i prezes Fotolia. „Fotolia stworzyła więc API, pozwalające na integrację tego rodzaju usług ze swoją ofertą i usługami.”

Jedno rozwiązanie – cztery wersje: Podstawowy (darmowy), Lite, Pro oraz Reseller

Cztery wersje, od planu „Podstawowego” po „Resellera” mają różne dostępne funkcjonalności: dodawanie voice-over, powiększanie rozdzielczości do HD ready i Full HD, z licencją na użycie komercyjne lub licencją reseller.

- Flixtime Podstawowy: Ta wersja jest całkowicie darmowa i pozwala na tworzenie wideo do 60 sekund w formacie flash, hostowana online z możliwością dzielenia się wideo mailowo. Plan podstawowy pozwala na użycie do 15 zdjęć i wideo oraz na wprowadzenie do 3 wyróżnień (podświetleń) obrazów.

- Flixtime Lite: Ceny abonamentów wynoszą od 3 $ (ok. 2 €) za 1 tydzień subskrypcji do 39$ (ok. 27,50 €) za roczny abonament. Ten plan pozwala na tworzenie wideo do 180 sekund, z opcją pobierania stworzonego wideo, wgrywania nieograniczonej ilości zdjęć i klipów, oraz wprowadzenia do 10 wyróżnień.

- Flixtime Pro: ceny tego planu zaczynają się od 10$ (ok. 7€) za 1 tydzień abonamentu, dochodząc do 149$ (ok. 105 €) za roczny abonament, pozwalając użytkownikom na tworzenie wideo o nieograniczonej długości trwania. Stworzona do wykorzystania komercyjnego, ta wersja oferuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak podświetlenie do 100 obrazów, edycja prędkości i ustalenie własnej modyfikacji przejść, możliwość dodania głosu, rozszerzenie rozdzielczości (HD ready oraz Full HD), a także umożliwia korzystanie z wideo bez znaku towarowego Flixtime.

- Flixtime Reseller: w cenie do 30$ (ok. 21 €) za 1 tydzień abonamentu do 390$ (ok. 275 €) za roczny abonament, pozwala na tworzenie wideo w nielimitowanej długości. Ta wersja została stworzona dla profesjonalistów, chcących sprzedawać stworzone w Flixtime wideo w ramach swoich działań biznesowych. Wersja reseller oferuje wszystkie dostępne funkcje Flixtime, takie jak kontrola prędkości przejść, możliwość dodania voice-over, wgranie nieograniczonej liczby zdjęć, rozszerzenie rozdzielczości (HD ready lub Full HD), a także możliwość korzystania z wideo bez znaku towarowego Flixtime.

Najnowszy model projektora wielofunkcyjnego BenQ MX660P

Firma BenQ zaprezentowała najnowszy model projektora wielofunkcyjnego MX660P przeznaczonego głownie do odbiorców z sektora edukacji i małych biur i użytkowników domowych.

BenQ MX660P oferuje możliwość prowadzenia prezentacji z odległości od 2 metrów od ekranu wyświetlając obraz o przekątnej 53 cale (132,5cm). Co więcej, BenQ zastosował w nowym modelu rozwiązania ułatwiające prowadzenie prezentacji w klasach szkolnych oraz salach audytoryjnych.

3 warianty podłączania
MX660P pozwala przeprowadzić prezentację korzystając z 3 możliwych wariantów.
Pierwszym jest tradycyjne podłączenie do komputera PC lub urządzenia AV przez złącze analogowe D-Sub lub cyfrowe HDMI.
Drugim jest wbudowany czytnik USB i funkcja USB Display. Projektor potrafi automatycznie rozpoznać rodzaj pliku źródłowego i automatycznie dostosować rozdzielczość dlo uzyskania optymalnego - pod względem rozdzielczości i jakości - obrazu na ekranie.
Trzecim jest zakup modułu Wi-Fi i bezprzewodowa transmisja sygnału.

Coś dla edukacji
W zastosowaniach edukacyjnych przydatne są wbudowane tła - specjalne szablony czterech różnych wzorów linii do wyboru - Pismo, Muzyka, Arkusz Kalkulacyjny i Układ Współrzędnych, które pomagają w pracy na zwykłym ekranie czy interaktywnej tablicy. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość bezpośredniego wyświetlania napisów (transkryptu dialogu) bez potrzeby instalowania modułu zewnętrznego. Jest on szczególnie użyteczny do pracy w głośnych warunkach, nauki języka obcego lub innych przypadkach, kiedy jest potrzeba wyświetlania na ekranie transkryptu dialogu.

5.000 godzin pracy lampy
BenQ MX660P ma podstawową rozdzielczość XGA (1024x768) oraz jasność 3.000ANSI lumenów (norma ISO21118) i kontrast 5.000:1. Lampa Philips o mocy 210W standardowo zapewnia czas pracy do 3.500 godzin (tryb Normal) oraz 5.000 godzin (tryb ekonomiczny). Praca projektora jest cicha co jest niezbędną cechą w przypadku prezentacji w małych pomieszczeniach - generuje szumy własne na poziomie: 30dB (tryb normalny) i 26dB (tryb ekonomiczny).

Duża liczba gniazd wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty wejściowe : PC: analog RGB: D-sub, USB, A/V: HDMI V1.3 x 1, S-Video, kompozyt wideo: RCA x 1, komponent wideo: D-SUb 15 pin, mikrofon, Audio: Stereo Mini Jack x 1, Audio L/R : RCA x 2. Porty wyjściowe: PC: D-sub, Audio Out, głośnik 2x2W.

Projektor dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 2.239 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door. Gwarancja na lampę 12 miesięcy lub 2000 godzin pracy (w zależności co nastąpi pierwsze).


Specyfikacja MX660P

Technologia projekcji DLP® - Texas Instruments®
Rozdzielczość podstawowa XGA (1024 x 768)
Możliwe rozdzielczości VGA (640 x 480) do UXGA (1600 x 1200)
Jasność 3000 ANSI Lumenów
ISO21118 - na podstawie pomiarów
Kontrast 5000:1 (Full on / Full off)
Wielkość obrazu 36.2" do 300"
Wskaźnik projekcji 1.86 do 2.04 (53" @2M)
Zoom Manual Zoom, 1.10:1
Korekta trapezu Manualny Pionowy (Vertical) ± 40 Stopni
Obiektyw F = 2.56 - 2.8, f = 21 - 23.1 mm
Długość życia lampy 210W, 3500 / 5000 godzin (Tryb Normalny / Tryb Ekonomiczny)
Lamp Warranty 12 miesięcy lub 2,000 kumulowanych godzin w zależności które okaże się pierwsze.
Głośność pracy 30 / 26 dB (Normalny Tryb / Ekonomiczny Tryb)
Wyświetlane kolory Pełna paleta 1.07 mld kolorów
Format obrazu Podstawowy 4:3 (16:9 do wyboru)
Częstotliwość pozioma 31 ~ 99 kHz
Częstotliwość pionowa 23 ~ 120 Hz
Źródła wejściowe PC:
Analog RGB: D-sub 15 pin x 2
USB connector:
- Type A x1 (USB reader)
- Type mini B x1 (USB display)
A/V:
HDMI x1
S-Video: Mini Din 4 pin x 1
Composite Video: RCA x 1
Component Video: D-sub 15 pin x 2 (shared with analog RGB)
Microphone: Stereo Mini Jack x1
Audio L/R : RCA x 2
Stereo Mini Jack x 1
Źródła wyjściowe PC:
D-sub 15 pin x1
Audio:
Variable Audio Out : Stereo Mini Jack x1
2W speaker
Źródła wyjściowe Serial Connector: RS232 9 pin x1
Sygnał video NTSC / PAL / SECAM
Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.) 312 x 104 x 244 mm
Waga Netto: 2.65 kg.
Brutto: 3.5 kg.
Zasilanie 100 do 240 VAC, 50/60 Hz
Pobór mocy 298W, w trybie uśpienia < 1W
Języki OSD (On-Screen Display) Bułgarski / Chorwacki / Czeski / Duński / Holenderski / Angielski / Fiński / Francuski / Niemiecki / Grecki / Węgierski / Indonezyjski / Włoski/ Japoński / Koreański / Norweski/ Polski / Portugalski / Rumuński / Rosyjski / Chiński / Hiszpański / Szwedzki / Turecki / Thai /Tradycyjny Chiński (26 Języków)
Tryb pracy Dynamiczny
sRGB
Prezentacji
Tryb Kina
Tryb użytkownika 1
Tryb użytkownika 2
Funkcje podstawowe BrilliantColorTM
Quick Auto Search
Closed Captioning
Wall Color Correction
USB Display
USB Reader
Wireless Display (Optional)
3D Ready
Quick Cooling
MyScreen
Teaching Template
3D Color Management
Digital Zoom (x2)
Auto Off
High Altitude Mode
Security Password
Freeze
"Q?" Hot Key for FAQ
Akcesoria standardowe Instrukcja Szybkiego Uruchomienia
Instrukcja obsługi na płycie CD
Pilot/baterie
Kabel VGA
Kabel zasila
Torba
Akcesoria opcjonalne Presentation Plus
Kabel RS232
Zapasowa lampa
Zgodność z HDTV 480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p
3D Wsparcie i Kompatybilność Tylko Komputery Osobiste (PC)

 

Stylus SX130 - Nowość od Epsona

Skaner, kopiarka i kolorowa drukarka w jednym. Wodoodporny 4 kolorowy druk atramentowy - technologia Epson Micro Piezo - z szybkością 15 str./min kolor i 28 str./min. mono, skaner 600x1200 dpi, OCR.

Już w lipcu br. Epson wprowadza na polski rynek nowe, niedrogie urządzenie wielofunkcyjne Stylus SX130. Jest to połączenie skanera, drukarki i kopiarki atramentowej.
Epson Stylus SX130 niewielkie wymiary - nie zajmie dużo miejsca na biurku - wygodę obsługi oraz co istotne, szybkie i niedrogie kolorowe wydruki.

SX130 stanowi idealny wybór dla użytkowników domowych, którzy chcą mieć niewielkie urządzenie wszystko w jednym, które drukuje, kopiuje i skanuje, ale muszą liczyć się ze swoim budżetem - nie tylko w chwili zakupu ale i późniejszej eksploatacji. Ponadto cztero-przyciskowy panel sterowania sprawia, że obsługa SX130 jest intuicyjna, a najczęściej wykonywane zadania wymagają naciśnięcia jednego przycisku.

Kolorowa drukarka atramentowa wykorzystuje technologię Epson Micro Piezo zapewniającą wysoka jakość druku i małe zużycie energii (nie ma elementów grzejnych). Druk odbywa się
z szybkością do 28 str./min (w trybie mono) i 15 str./min w trybie pełno kolorowym.
Wysoką jakość wydruku i ekonomiczne zużycie atramentu daje zastosowanie 4 oddzielnych pojemników z atramentem (CMYK - błękitny, purpurowy, żółty i czarny) - można wymieniać je oddzielnie. Zależnie od rodzaju drukowanych materiałów różne kolory atramentów zużywają się w różnym tempie. Możliwość wymiany każdego koloru oddzielnie daje oszczędności szacowane
na ok. 34%1.

Drukarka wykorzystuje atramenty pigmentowe DURABrite Ultra Ink (serii T12xx FOX - z fotografią lisa na opakowaniu) zapewniające szybkie wysychanie wydruku (przed wyjęciem z drukarki), natychmiastową, pełną wodoodporność (wydruk można bezpiecznie zanurzyć w wodzie) oraz odporność na promieniowanie UV (kolory nie blakną na słońcu).

Drukarka Epson Stylus SX130 jest już dostępna w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 199 zł (VAT). Gwarancja 24 miesiące door-to-door.


Dane techniczne Epson Stylus SX130

Technologia Druku
Metoda druku 4-kolorowe atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, głowica drukująca Micro PiezoTM
Konfiguracja dysz 90 dysz kolor czarny po 29 dysz na kolory : błękitny, purpurowy, żółty
Wielkość kropli 4 pl (min.), technologia zmiennej wielkości kropli Epson
System atramentów Tusze pigmentowe Epson DuraBrite UltraTM
Rozdzieczość druku maksymalnie 5760 x 1440 zoptymalizowanych dpi na odpowiednich nośnikach używając RPM (Zarządzanie wydajnością rozdzielczości ang. Resolution Performance Managment)

Szybkość drukowania
Czarny tekst , A4 do 28 str./ min.¹
Tekst kolorowy, A4 do 15 str./ min.¹
Zdjecie 10 x 15 około 93 sekund¹

Szybkość skanowania
Czarno-białe , A4 A4 300dpi 4 ms/wiersz, A4 600dpi 5ms/wiersz
Kolor, A4 A4 300dpi 12 ms/wiersz, A4 600dpi 15 ms/wiersz
Technologia skanowania Kolorowy skaner płaski formatu A4
Rodzaj czujnika CIS z czujnkiem CCD
Rozdzielczość skanowania 600 x 1200 dpi

Opcje edycji zdjęć
Photo enhance tak
Korekcja czerwonych oczu tak

interfejs
USB Full Speed USB, zgodny ze specyfikacją USB 2.0

Podawanie papieru
Pojemność 100 arkuszy zwykłego papieru (75 g/m²)
Format nośnika A4, Legal 20x25, 13x18 cm, 10 x 15 cm, 9 x 13 cm, 13 x 20 cm, 102 x 181 mm,
DIN- A6, A5, B5 Half letter, Koperty : nr.10, DL, C6,
Margines wydruku Góra 0 mm, lewa strona, prawa i dół - w zalezności od ustawień sterownika

Wkłady atramentowe
4 oddzielne wkłady T1281- Czarny (standardowa wydajność)
atramentowe T1282 - Błękitny (standardowa wydajność)
T1283 - purpurowy (standardowa wydajność)
T1284 - żółty (standardowa wydajność)
T1285 - Multipack (standardowa wydajność)

Specyfikacja elektryczna
Zużycie energii ok.12 W (drukowanie i kopiowania autonomiczne, ISO/IEC24712 pattern)
ok. 1.7 W w trybie uspienia
zgodny z normą Energy Star
Napięcie od 220V do 240 V

Systemy operacyjne
Windows XP/XP-x64/Vista, Win 7, Mac OS 10.4.11 or later

Gwarancja
2 lata gwarancji door-to-door

Dane ogólne
Wymiary 436x304x150 mm
Waga 3.9 kg
Oprogramowanie Epson Easy Photo Print, Epson Event Manager, ABBYY FineReader® 9.0 Sprint (PC), ABBYY FineReader® 8.0 Sprint Plus (Mac) - Downloadable from internet

Premiera Lenovo ThinkPad X1

Firma Lenovo zaprezentowała oficjalnie swojego nowego notebooka ThinkPad X1. Komputer stanowi połączenie najbardziej płaskiej konstrukcji i największej wydajności w swojej klasie1.

X1 jest utrzymany w prostym i zarazem nowoczesnym stylu. Ma podświetlaną klawiaturę, szybko ładujące się baterie oraz liczne funkcje multimedialne i zwiększające wydajność. Gości prezentacji powitał
Andrzej Sowiński, nowy dyrektor generalny Lenovo Polska.

- ThinkPad X1 to ultrapłaski notebook, który ma mniej niż 17 milimetrów grubości. Może być wyposażony
w procesory Intel Core i3, i5 i i7 drugiej generacji. Dzięki temu ThinkPad X1 ma dwa razy większą wydajność procesora i cztery razy większą wydajność grafiki w porównaniu z poprzednim 13-calowym notebookiem ThinkPad X301. Wzmocniony ThinkPad X1 przeszedł osiem wojskowych testów, dlatego też użytkownicy mogą liczyć na jego niezawodność praktycznie w każdej sytuacji - powiedział w trakcie prezentacji X1 Piotr Loda, Key Account Manager w Lenovo Polska.

Nowy X1 waży już od 1,72 kg sprawia wrażenie bardzo lekkiego, a jednocześnie solidnego dzięki wewnętrznej konstrukcji Roll Cage i magnezowej obudowie. Ekran o przekątnej 13,3 cala został wykonany ze odpornego szkła Corning® Gorilla®.

Innowacje klasy biznesowej
Ważnym wyróżnikiem X1 jest nowa certyfikacja Lenovo Enhanced Experience 2.0 dla Windows 7 - Najnowsze edycja certyfikacji zapewnia szybszy start i zamknięcie systemu notebooka. Komputer uruchamia się średnio o 20 sekund szybciej niż typowy komputer z systemem Windows 7. Dla użytkowników to bardzo użyteczna funkcja, zwłaszcza w działalności biznesowej - wyjaśnia
Tomasz Byskosz, Marketing Manager Lenovo Polska.

Notebooki ThinkPad firmy Lenovo zawierają innowacje zaspokajające najważniejsze potrzeby biznesowe, takie jak połączenia głosowe i wideo, zarządzanie w skali przedsiębiorstwa oraz łatwa obsługa. Przy użyciu opcjonalnej mobilnej łączności szerokopasmowej, kamery 720p, mikrofonów o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowanych trybów połączeń ThinkPad X1 umożliwia prowadzenie wysokiej jakości rozmów wideo. Oferuje także solidne warstwy zabezpieczeń z technologią Intel vPro5, zaszyfrowane dyski twarde z możliwością zdalnego zarządzania oraz czytnik linii papilarnych
do włączania notebooka i uwierzytelniania jednym przeciągnięciem palca.


Szybkie ładowanie dzięki RapidCharge
W notebooku ThinkPad X1 debiutuje nowa technologia baterii RapidCharge firmy Lenovo, dzięki której baterię można naładować do poziomu 80% w 30 minut. Technologia ta umożliwia 2,5 razy szybsze ładowanie w porównaniu z typową baterią do notebooka ThinkPad2, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodniej pracować bez podłączania do zasilania. Bateria RapidCharge zawiera szybko ładujące się ogniwa o 1000 cykli ładowania i rozładowywania, co wystarcza na trzy lata3. Do notebooka ThinkPad X1 dokupić można także zewnętrzną baterię RapidCharge i wydłużyć czas działania do 10 godzin4.

Klawiatura ThinkPad w nowym świetle
Firma Lenovo unowocześniła wygląd klawiatury, zachowując jednak styl i funkcjonalność klasycznej klawiatury ThinkPad. W uproszczonej konstrukcji wyeliminowano niektóre przestarzałe klawisze, takie jak SysRq, zachowując jednak rozbudowaną funkcjonalność, w tym specjalne elementy do sterowania multimediami i połączeniami głosowymi. Podczas pracy przy słabym oświetleniu można włączyć podświetlenie klawiatury dostępne po raz pierwszy w notebookach ThinkPad dedykowanych dla przedsiębiorstw. Ponadto, zgodnie z tradycją marki ThinkPad, klawiatura jest odporna na zalanie.

Notebook zapewnia doskonały dźwięk dzięki technologii Dolby Home Theatre v4. Ponadto jest wyposażony w superjasny (350-nitowy) wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Dźwięk płynący ze słuchawek, wbudowanych głośników czy podłączonego zestawu rozrywki domowej zapewnia wspaniałe wrażenia. Korzystając z gniazda HDMI oraz technologii Intel Wireless Display, użytkownicy mogą wyświetlać przewodowo lub bezprzewodowo obraz o jakości 1080p przy użyciu telewizora lub projektora.


Ceny i dostępność6
Notebook ThinkPad X1 jest dostępny od 17 maja za pośrednictwem partnerów biznesowych
i w witrynie internetowej www.lenovo.com. Ceny modeli zaczynają się od około 1399 USD. Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter i Facebook.

O firmie Lenovo
Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest producentem urządzeń elektronicznych do użytku osobistego i czwartym pod względem wielkości dostawcą komputerów PC na świecie. Firma obsługuje klientów w ponad 160 krajach, a jej obroty sięgają 21 miliardów USD. Lenovo koncentruje się na konstruowaniu komputerów i mobilnych urządzeń internetowych o wyjątkowej jakości. Filarami działalności firmy są innowacyjność, efektywny łańcuch dostaw na całym świecie oraz konsekwentna realizacja strategii biznesowej. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne oraz usługi. Lenovo produkuje biznesowe komputery legendarnej marki Think, konsumenckie komputery marki Idea, a także serwery, stacje robocze oraz mobilne urządzenia internetowe, takie jak tablety i smartfony. Lenovo posiada duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie, Szanghaju i Shenzen w Chinach oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA). Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.Lenovo.com

1 W porównaniu z dużymi producentami oferującymi notebooki dla przedsiębiorstw z 13-calowymi ekranami panoramicznymi: HP, Dell, Fujitsu, Toshiba, Samsung. Do zalet notebooków dla przedsiębiorstw należą stabilne obrazy dysku, funkcje zabezpieczeń i zarządzania, globalne modele i globalna pomoc techniczna.
2 Do osiągnięcia 80-procentowego poziomu naładowania baterii.
3 Typowa bateria notebooka ThinkPad X1 powinna utrzymać poziom naładowania do 80% po 1000 cykli ładowania i rozładowywania. Trwałość baterii i liczba cykli ładowania zależą od sposobu użytkowania. Typowa bateria X1 zachowuje ponad 60% oryginalnej pojemności po 3 latach, przy założeniu 250 cykli ładowania rocznie. Lenovo oferuje standardowo roczną ograniczoną gwarancję na baterię oraz opcjonalną trzyletnią gwarancję na zapieczętowaną baterię ThinkPlus®.
4 10-godzinny czas pracy z wbudowaną baterią 4-ogniwową oraz zewnętrzną, 6-ogniwową baterią typu slice.
5 W wybranych modelach z procesorem Intel Core i5 oraz i7.
6 Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

 

Trend Micro OfficeScan™ - mniej wymagające oprogramowanie zabezpieczające Twój komputer

Przeciętny komputer wybierany obecnie przez przedsiębiorców wyposażony jest w system Microsoft Windows 7 i 4 GB pamięci RAM. Trend Micro OfficeScanTM wykorzystuje nawet 60% mniej zasobów niż inne wiodące rozwiązania.

Biorąc pod uwagę aktualny wzrost wymagań stosowanego oprogramowania i zabezpieczeń, nawet czteroletni okres eksploatacji zakupionego sprzętu nie jest możliwy bez dodawania pamięci, niekiedy niezbędna jest nawet wymiana komputera. Na wydajność firmowego sprzętu wpływa również oprogramowanie zabezpieczające, które wykorzystuje coraz więcej zasobów systemowych.

„Zwykle oprogramowanie zabezpieczające komputery składa się z dwóch części: programu, w tym silników skanujących i z plików sygnatur. Podczas gdy część programowa podlega regułom podobnym do innych programów, pliki sygnatur rosną w szybkim tempie. Obecnie wykrywa się około 2000 nowych zagrożeń co godzinę, a to z kolei wiąże się gwałtownym wzrostem rozmiarów plików sygnatur - skutkiem tego jest wzrost rozmiaru oprogramowania. Zwiększone użycie zasobów systemowych, głównie pamięci RAM, powoduje zaś obniżenie wydajności systemu" - mówi Filip Demianiuk, Regional Technical Manager CEE, Russia & CIS. „Niestety stały wzrost zapotrzebowania na zasoby systemowe oprogramowania i rozwiązań zabezpieczających może skrócić okres eksploatacji komputerów. Dlatego przy wyborze rozwiązania chroniącego firmowy sprzęt warto brać pod uwagę także to, w jakim stopniu obciąża ono komputer" - dodaje Filip Demianiuk.

Program OfficeScanTM jest głównym elementem pakietów zabezpieczeń Trend Micro przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Według Indusface Consulting rozwiązanie to wykorzystuje nawet 60% mniej zasobów w czasie pracy w porównaniu z innymi wiodącymi produktami. Ponieważ program OfficeScan korzysta z architektury Smart Protection Network, pliki sygnatur nie są instalowane w punktach końcowych, co umożliwia zwolnienie pamięci dla aplikacji użytkownika.
Z testu porównawczego przeprowadzonego przez AV-Test.org w październiku 2010 roku wynika, że Trend Micro OfficeScanTM zapewnia najbardziej zaawansowaną technologię blokowania zagrożeń u ich źródła - gwarantuje o 23,5% większą skuteczność niż rozwiązanie, które zajęło 2 miejsce. Można mieć więc pewność, że na komputer nie są pobierane żadne pliki, które nie zostały sprawdzone pod kątem ewentualnych zagrożeń. Dzięki temu przepustowość i zasoby urządzenia nie są obciążane przez rozpoznawanie lub uruchamianie złośliwego kodu.

Materiały dotyczące programu OfficeScan oraz wyników testów porównawczych znajdują się na stronie:
http://emea.trendmicro.com/emea/products/enterprise/officescan/light-and-lean/pl/downloads/
W przypadku przeciętnego komputera stacjonarnego lub laptopa z tradycyjną ochroną pliki sygnatur mogą spowodować, że po trzech latach użytkowania 4 GB pamięci RAM mogą okazać się niewystarczające. Dzięki rozwiązaniom Trend Micro i architekturze Smart Protection Network ilość pamięci będzie wystarczająca nawet pod koniec czwartego roku użytkowania. Rozwiązania Trend Micro umożliwiają ograniczenie kosztów związanych z infekcjami powodowanymi przez złośliwe oprogramowanie, a także przedłużają czas użytkowania komputera nawet o pełny rok. Łączne oszczędności z tytułu zastosowania rozwiązania Trend Micro wynoszą ok. 115 USD rocznie w przeliczeniu na użytkownika.
Informacje o firmie Trend Micro
Trend Micro Incorporated jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających środowiska przetwarzania w chmurze. Dzięki technologiom zabezpieczającym treści internetowe i systemom zarządzającym zagrożeniami firma tworzy bezpieczny świat wymiany informacji cyfrowych. Oferta Trend Micro skierowana jest do użytkowników indywidualnych i do przedsiębiorstw. Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów z ponad 20-letnim doświadczeniem, firma zapewnia najlepsze na rynku zabezpieczenia klientów, serwerów i cloud computingu, dopasowane do potrzeb partnerów oraz odbiorców produktów i usług. Pozwalają one na szybsze powstrzymanie zagrożeń i chronią dane w środowiskach fizycznych, zwirtualizowanych i opartych na chmurze.

Produkty i usługi Trend Micro wykorzystują wiodącą, bazującą na technologii cloud computing infrastrukturę bezpieczeństwa
Trend MicroTM Smart Protection NetworkTM. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń.

Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.trendmicro.pl.

 

Kodak ScanMate i920 - nowy dwustronny skaner do dokumentów

Skanowanie dwustronne i w kolorze, automatyczny podajnik, najlepsza wydajność w tej klasie rozwiązań oraz kompaktowe rozmiary - to cechy nowego skanera dokumentowego Kodak ScanMate i920.

ScanMate i920 to najmniejszy, dupleksowy skaner dokumentowy producenta Kodak. Kompaktowe rozmiary urządzenia sprawiają, że zajmuje mało przestrzeni i bez problemu zmieści się na biurku. Nowy Kodak skanuje z prędkością 20 stron na minutę (40 obrazów w przypadku dwustronnego skanowania), a dzienna wydajność urządzenia wynosi 500 stron. ScanMate i920 wyposażono w automatyczny podajnik dokumentów na 20 kartek, pozwala też na skanowanie rozmaitych dokumentów: od wizytówek aż po długie arkusze.

Kodak ScanMate i920 objęty jest 3-letnią gwarancją producenta. Urządzenie będzie dostępne w Veracomp w drugiej połowie czerwca br. w cenie 395 EUR (SRP netto).

 

BenQ E2430 – 24 calowy monitor z matrycą VA

24 calowy monitor full HD, matryca VA, kąty widzenia 178/178°, jasność 250 cd/m2, kontrast 3.000 (20mln :1 DCR), PiP i PBP, 2 gniazda HDMI, głośniki 2x2W. 

Czerwiec 2011 - Firma BenQ oferuje już w Polsce BenQ EW2430 - najnowszy model 24 calowego monitora LED z matrycą VA o kątach widzenia: 178/178°. Monitor ma podświetlenie LED posiada wysokiej klasy matrycę VA oferując użytkownikom jasność 250 cd/m2 kontrast 3.000:1 z duża głębią kolorów w szczególności w przypadku filmów i scen w ciemnych barwach. Dynamiczny kontrast (DCR) 20mln:1 dodatkowo pogłębia kolorystykę, dając w konsekwencji na ekranie bardzo naturalny i jasny obraz. 8-bitowe przetwarzanie barw zapewnia tworzenie kolorów z palety 16,7 miliona odcieni kolorów. Model ten oferuje wiele użytecznych funkcji i parametrów np. Smart Focus - pozwala powiększyć fragment obrazu, Super Resolution - zwiększa jakość obrazów w niskiej rozdzielczości w celu optymalnej prezentacji na ekranie, PIP/PBP - obraz-w-obrazie i picture-by-picture to możliwość wyświetlenia dwóch obrazów np. z dwóch różnych źródeł sygnału (jeden w drugim lun dwa obok siebie), 3D Nosie Reduction - automatyczne usunięcie różnego typu szumów obrazu.

BenQ EW2430 jest dostosowany do obsługi wielu stosowanych dzisiaj standardów interfejsów i gniazd podłączeniowych. Ma on wejścia i wyjścia audio, dwa głośniki o mocy 2W, dwa porty HDMI oraz DVI-D i D-Sub. Monitory oferują ponadto cztery porty USB.

Firma BenQ tak jak w przypadku innych modeli monitorów, dołożyła starań by nowy model oferował nie tylko najwyższej klasy parametry, ale także stanowił odzwierciedlenie najnowszych trendów pod względem stylistyki i jakości wykonania. Stosując wykończenia z metalu, projektanci BenQ uzyskali w efekcie nowoczesny wygląd pasujący do dzisiejszego stylu życia oraz pasujący do wyposażenia nowoczesnych biur.

Monitor dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 859 zł z VAT.
Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door.

Parametry BenQ EW2430

Matryca 24"W LED-backlight
Maksymalna rozdzielczość 1920 x 1080
Wielkość piksela 0.276 mm
Jasność 250 cd/m2
Kontrast 3,000:1
DCR:20,000,000:1
Czas reakcji matrycy 8 ms (GtG)
Obszar widzialny 531.36 x 298.89 mm
Kolory 16.7 miliona
Kąt widoczności (L/P; G/D) 178° / 178°
Sygnał wejściowy D-sub / DVI-D / 2 x HDMI 1.3 / headphone jack / line in
Częstotliwość pozioma kHz 30 - 83 kHz
Częstotliwość pionowa Hz 50 - 76 Hz
Szerokość pasma wideo MHz 205 MHz
Temperatura kolorów Czerwony/sRGB/Niebieski + tryb użytkownika
Pobór mocy 53W (max) / 28W (tryb Eco)
Zasilanie Zasilacz wbudowany
Cechy Technologia LED
Panel typu VA
Technologia Senseye® Human Vision (plus Senseye 3)
Zaimplementowany HDCP
17 języków w OSD w tym PL
compatybilny z Windows 7®
Wbudowane Głośniki 2 x 2 W
Kensington locker
Pochylenie (Tilt) -5 ~ 20 (przod / tyl)
Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.) 439.7 x 581.9 x 179 mm
Waga Net weight: 3.9 kg.
Gross weight: 6.1 kg.
Akcesoria VGA cable / Power cable
Kolor Produktu Czarny błyszczący z srebrnymi wstawkami / Glossy black with silver-black middle bazel
Certyfikat VISTA Premium
Windows 7®
Montaż ścienny VESA Tak - opcjonalnie 100 x 100


Korporacja BenQ www.BenQ.com
Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, laptopów PC, netbooków, komputerów typu All-in-one PC, wyświetlaczy LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, urządzeń eBook, telefonów komórkowych, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych.
Zgodnie z motto "Bringing Enjoyment and Quality to Life" BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

O grupie BenQ
Grupę BenQ tworzą firmy, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując i wykorzystując wspólne zasoby i doświadczenie. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp., and Wellypower Corp.

BenQ w Polsce: www.BenQ.pl
BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, netbooki, myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku) pod względem sprzedaży monitorów LCD.

 

« poprzednia 1 2105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 następna »