Aktualności - Instrukcja.pl

Aktualności

Kim jest Dorian Morris?

Kim jest Dorian Morris?

Jakie są sekrety jego zaginionego dziadka? Kto jest przyjacielem, a kogo 
należy się wystrzegać? Czym jest tajemnicza Księga Wiedzy? Czy na pewno wiesz kim jesteś i jakie 
jest Twoje powołanie?


Nie lękaj się i podejmij wyzwanie, gdy pewnego dnia przygoda zapuka do Twoich drzwi. Złap trop, 
zbierz drużynę i wyrusz w pasjonującą, niebezpieczną i pełną zagadek podróż w nieznane. Podróż do 
źródeł poznania samego siebie. 


Dorian M to przygodowa gra coachingowa zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle, teorie 
psychologiczne i testy osobowościowe. Wcielając się w bohatera - Doriana Morrisa - gracz podąża 
tropami pozostawionymi przez jego dziadka, sławnego podróżnika. Przeżywa ciekawe przygody, 
rozwiązuje zagadki i zadania, w które wpleciony jest mechanizm analizy kompetencji. Dzięki temu, w 
finale dowiaduje się jakie są jego mocne i słabe strony, jaka profesja może być jego powołaniem oraz 
otrzymuje wskazówki dotyczące kierunków rozwoju jego umiejętności i kompetencji w zakresie 
samooceny, motywacji, zarządzania sobą i zespołem oraz higieny psychofizycznej.
Dorian Morris to nie tylko interesująca rozrywka. To również trening umysłu i potężna dawka 
praktycznej i przydatnej w życiu wiedzy, na przykład o tym, jak zarządzać czasem, rozwiązywać 
konflikty itp. Interaktywne quizy, gry, testy i animacje poprowadzą gracza do miejsca, w którym 
ukryta jest Księga Wiedzy. 


Co ona kryje?
Miej oczy szeroko otwarte, bądź czujny, bo nie wiesz kiedy Dorian Morris zjawi się u Ciebie i porwie w 
wir przygody. 


Wejdź na stronę dorianmorris.com, zagraj i odkryj swoje powołanie. 

Platforma VOD CHILI dostępna na urządzeniach Samsung

Rozbudowana oferta aplikacji VOD dostępnych na telewizorach Samsung Smart TV powiększyła się o kolejną, niezwykle ciekawą propozycję. Z bogatych zasobów włoskiej platformy VOD CHILI mogą już korzystać posiadacze wybranych telewizorów Smart TV, odtwarzaczy Blu-ray, kin domowych, a także tabletów oraz smartfonów firmy Samsung.


CHILI to platforma VOD dla wszystkich, którzy kochają kino. Swoją działalność na rynku włoskim rozpoczęła w czerwcu 2012 roku, gdzie zdobyła bardzo dużą popularność przyciągając ponad 450 tysięcy klientów, którzy mają możliwość korzystania z oferty ponad 5 tysięcy filmów i seriali. W zeszłym roku twórcy aplikacji postanowili rozszerzyć działalność na kolejne rynki europejskie - Polska jest jednym z czterech krajów, które skorzystały na tej decyzji. Obecnie CHILI posiada w swoim katalogu filmy i seriale, w tym wszystkie nowości filmowe największych dystrybutorów filmowych, między innymi: 20th Century Fox, Sony Pictures, Warner Bros, Paramount Pictures, Universal Pictures, Walt Disney Pictures.


Mechanika działania aplikacji jest niezwykle prosta - płacimy jedynie za oglądane filmy, nie ma żadnej opłaty abonamentowej. Filmy dostępne są w jakości SD, HD, a także HD+. Wybrany przez nas film możemy wypożyczyć lub zakupić. W przypadku wypożyczenia, mamy 28 dni na obejrzenie filmu. Z kolei dokonując jego zakupu, możemy obejrzeć kiedy chcemy, gdzie chcemy i jak często tylko zapragniemy. Z VOD CHILI skorzystają użytkownicy wybranych telewizorów Smart TV, odtwarzaczy Blu-ray oraz kin domowych Samsung*. Ponadto, filmy obejrzymy także na urządzeniach mobilnych firmy Samsung**, pobierając aplikację ze sklepu GALAXY Apps lub Google Play. Na urządzeniach mobilnych w aplikacji CHILI można skorzystać z funkcji download i oglądać wypożyczone filmy w trybie offline, bez połączenia internetowego.
W wideotece CHILI odnajdziemy tysiące filmów i najciekawszych seriali - zarówno nowości, jak i pozycje kultowe z wielu gatunków. Wśród licznych filmowych premier w ofercie aplikacji, warto zwrócić uwagę na takie hity jak Lucy czy Czarownica, w których tytułowe role zagrały jak zwykle znakomite Scarlett Johansson oraz Angelina Jolie. Z kolei miłośnicy komiksowych adaptacji z chęcią sięgną po najnowszą część przygód największego bohatera Stanów Zjednoczonych, czyli film Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz.
CHILI oferuje możliwość obejrzenia także prawdziwych klasyków. Warto tu wspomnieć chociażby o takich hitach jak Bodyguard oraz niezapomniany film akcji Dzień niepodległości z ponadczasowymi efektami specjalnymi. Najmłodsi widzowie nie zostali pominięci - dla nich też znajdzie się mnóstwo propozycji, takich jak wspomniane RIO 2 oraz pierwsza część tej produkcji, Epoka lodowcowa czy superprodukcja z Benem Stillerem pt. Noc w muzeum, która wciągnie nie tylko dzieci, ale także rodziców.


źródło: samsung/agdrtv24.pl

Zrób to sam: wieszak z sanek

Jeśli kochasz zimę i masz ochotę wykonać własnoręcznie coś oryginalnego, praktycznego oraz wprowadzającego tę porę roku do Twojego wnętrza na stałe, zrób wieszak z sanek! Taka dekoracja doskonale sprawdzi się w przedpokoju lub pokoju dziecięcym.

 

Do stworzenia saneczkowego wieszaka potrzebujesz:
• 2 drewnianych sanek,
• 2 haków oczkowych (6 mm) z pasującymi do nich kołkami rozporowymi,
• 4 kołków rozporowych o średnicy 8 mm oraz 4 długich śrub o wymiarach 5x80 mm,
• wiertła do drewna o średnicy 6 mm,
• wiertła do betonu o średnicy 8 mm,
• 2 haków dwustronnych o długości 7 cm,
• ołówka,
• lasera krzyżowego Bosch Quigo lub poziomicy,
• akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch Uneo Maxx.

Krok 1.
Wyznacz orientacyjnie dystans, jaki musisz zachować między otworami na haki, na których powiesisz sanki. Następnie, za pomocą Bosch Uneo Maxx, wywierć otwory w ścianie w wyznaczonych miejscach. Laser krzyżowy Bosch Quigo (lub poziomica) przyda się do sprawdzenia, czy sanie będą wisieć równo.

Krok 2.
Wkręć haki oczkowe w wywiercone otwory - tak, aby solidnie utrzymywały wieszak z sanek. Nie zapomnij o kołkach rozporowych. Następnie zawieś sanki na ścianie przy pomocy haków dwustronnych (jak na zdjęciu obok). Dzięki temu będą trzymać się prosto i bez problemu powiesisz na nich nawet cięższe ubrania, np. płaszcze i kurtki.

Krok 3.
Ostatni krok to przytwierdzenie płóz sań do ściany. Najlepiej, jeśli użyjesz do tego zadania wydajnego narzędzia Bosch Uneo Maxx. Na koniec dodaj wieszaki na odzież. Wierzch sanek możesz wykorzystać jako półki i przechowywać na nich szaliki oraz czapki lub położyć na nich dekoracje, np. kwiaty czy ramki ze zdjęciami.

 

Przed

Po

„Fot. Bosch”

Zrób to sam: wisząca półka nocna

Stolik nocny nie musi być banalny - wystarczy, że przyjmie ciekawą formę, na przykład huśtawki przywołującej miłe wspomnienia beztroskiego dzieciństwa. Zawieszona na linach drewniana półka nocna jest nie tylko gustowna i łatwa do zrobienia, ale stanowi też praktyczne miejsce na budzik, lampkę czy książkę.

Do stworzenia półki potrzebujesz:
• 1 starej płyty z drewna litego o wymiarach ok. 60x25x2 cm,
• 6 metrów liny o grubości ok. 2 cm,
• 2 haków na sufit oraz korków rozporowych o wymiarach 8 mm,
• wiertła typu sednik o średnicy 20 mm,
• wiertła do betonu o średnicy 8 mm,
• metrówki,
• ołówka i ekierki,
• akumulatorowej piły uniwersalnej, np. Bosch PST 10,8 LI,
• 2-biegowej akumulatorowej, wiertarko-wkrętarki z udarem, np. Bosch PSB 10,8 LI-2,
• akumulatorowego młota udarowo-obrotowego, np. Bosch Uneo,
• szlifierki uniwersalnej, np. Bosch PSM Primo.

 

Krok 1.
Przytnij drewnianą płytę do długości 60 cm, używając akumulatorowej piły (np. Bosch PST 10,8 LI). Zanim zaczniesz ciąć, wymierz odpowiednią długość przy użyciu miarki i ekierki, i zaznacz linie cięcia ołówkiem.

Krok 2.
Zaznacz teraz ołówkiem miejsca, w których wywiercisz otwory w każdym z czterech rogów deski. Pamiętaj, aby zachować pięciocentymetrowy odstęp od każdej krawędzi. Następnie przewierć deskę na wylot w zaznaczonych miejscach za pomocą wiertła typu sednik o średnicy 20 mm i 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem (np. Bosch PSB 10,8 LI-2).

Krok 3.
Wyszlifuj całą powierzchnię deski oraz jej krawędzie za pomocą uniwersalnej szlifierki, np. Bosch PSM Primo. Jest to obecnie najmniejsze tego typu urządzenie na rynku, za pomocą którego sprawnie i szybko wyszlifujesz wszystkie powierzchnie, krawędzie czy otwory.

Krok 4.
Teraz zamontuj „uchwyty". Najpierw odmierz dokładnie metr liny, którą przymocujesz na jednym z krótszych boków deski. Następnie przeciągnij koniec liny przez otwór i zawiąż supeł. Drugi koniec liny przeciągnij przez drugi otwór na krótszym boku deski i również zawiąż supeł. Postępuj analogicznie w przypadku drugiego boku deski. Teraz możesz użyć tych dwóch "uchwytów" o jednakowej długości, aby podwiesić półkę pod sufitem. W tym celu podziel pozostały kawałek liny na dwa dwumetrowe kawałki i przywiąż każdy z nich do osobnych uchwytów.

Krok 5.
Zaznacz ołówkiem na suficie miejsce, w którym chcesz podwiesić półkę. Następnie wywierć otwory o średnicy 8 mm przy użyciu wiertła do betonu i akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo). Po wywierceniu otworów włóż w nie korki rozporowe o średnicy 8 mm, a następnie zamontuj w nich haki.

Krok 6.
Teraz wystarczy przeciągnąć linę przez haki, dokładnie zawiązać ją na supeł i cieszyć się oryginalnym i własnoręcznie zrobionym stylowym meblem!

 

„Fot. Bosch”

 

Domofon ukryty w telefonie

Monitoring, opcja rozmowy z gościem, nagrywanie i sterowanie bramą wjazdową z każdego miejsca na świecie. Te zakres funkcjonalności, które posiada Domophone AC Software. Dzięki temu urządzeniu, możliwe jest zdalne sprawdzenie kto do nas przychodzi, nawet jeśli nie przebywamy akurat w domu.

 

Jak działa urządzenie? W momencie, kiedy ktoś dzwoni do furtki, urządzenie łączy się z naszym smartfonem lub tabletem, na którym wyświetla się obraz z kamery. Dzięki aplikacji możemy porozmawiać z gościem, a także wpuścić go na teren posesji, dzięki funkcji sterowania zamkiem bramy wjazdowej. Jeśli nie możemy odebrać połączenia w danej chwili, istnieje opcja nagrania i sprawdzenia w wolnej chwili, kto nas odwiedził. Aplikacja pozwala nam na rejestrację do 100 nagrań i 500 zdjęć.

Domophone współpracuje z urządzeniami mobilnymi, jak smartfony czy tablety. Można nim sterować za pomocą iPhone'a, iPada, a także urządzeń z systemem Android oraz komputerem z systemem Windows. Po zainstalowaniu aplikacji na kilku telefonach wszyscy domownicy mogą odbierać połączenia z domem.

Zestaw Domophone składa się z dwóch elementów - videodomofonu, który instaluje się przy furtce oraz aplikacji na telefon. Videodomofon wyposażony jest w kamerę, oświetlenie, głośnik, mikrofon oraz przycisk wywołania. Urządzenie musi być podłączone do zasilania i połączone z domową siecią WiFi lub przez kabel ethernetowy.

 

 

Tablet za jedyne... 6 tys. złotych

W grudniu do sprzedaży w Polsce trafił Durabook R11. To pierwszy tablet tej marki o tak kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze, oferujący przy tym świetną wydajność.

Sercem tabletu jest procesor Intel Core i5 czwartej generacji. W standardowej konfiguracji znajdziemy również 4 GB pamięci RAM (rozszerzalne do 8) oraz dysk SSD o pojemności 64 GB. Wszystkie komponenty są łatwo dostępne, więc zmiana pojemności dysku, ilości pamięci bądź dołożenie modemu LTE nie stanowią najmniejszego problemu. Dzięki wymiennej baterii o pojemności 4130 mAh użytkownik może liczyć nawet na 7 godzin pracy bez podłączania do sieci. W tablecie znalazły się również aż dwa pełnowymiarowe porty USB, slot kart microSD, wyjście słuchawkowe oraz slot na kartę SIM.

Tablet wytrzymuje upadki z wysokości 120 cm i jest odporny na zalewanie strumieniem wody z dowolnego kierunku oraz na zapylone środowisko pracy (szczelność na poziomie IP65). Sprzęt może być swobodnie użytkowany w temperaturach od -10 st. C do 55 st. C.

Kluczowe cechy produktu:

 

  • Ekran 11.6" HD TFT LED LCD o jasności 360 nitów
  • Dotykowy ekran pojemnościowy
  • Procesor Intel Core i5-4200U
  • Do 8 GB DDR3L RAM
  • 64 GB M2-SATA SSD (lub więcej)
  • Windows 8.1 Professional (lub Windows 7)
  • Do 7 godzin pracy na baterii
  • Dostępny z modemem LTE
  • Odporność na upadki ze 120 cm

• Szczelność na poziomie IP65

 

Durabook R11 jest dostępny w ofercie polskiego dystrybutora w cenie od 6380 zł netto.

źródło: wp.pl

 

 

Samochód, który sam podjedzie po właściciela

W wielu starych westernach największym atutem głównego bohatera był wierny rumak, który po usłyszeniu odpowiedniego sygnału przybiegał po swojego właściciela, by uratować go z niebezpiecznej sytuacji. Z okazji zbliżających się targów CES BMW szykuje coś podobnego, z tą różnicą, że rumaka zastąpi samochód, a przywoływać go będziemy przy pomocy zegarka.

Podczas kolejnej edycji targów CES niemiecka firma zamierza zaprezentować eksperymentalną wersję BMW i3, którą wyposażono w zestaw laserowych czujników, dzięki którym oprogramowanie pojazdu orientuje się w otoczeniu. Sam pomysł jest podobny do tego, co w przeszłości prezentowali już inni producenci samochodów. BMW zamierza jednak pójść o krok dalej - zmodyfikowane i3 nie tylko samo wyszuka miejsce w garażu, zaparkuje i zablokuje drzwi, ale też podjedzie po kierowcę przywołane poleceniem przesłanym przy pomocy aplikacji dla smartwatchy.

Niestety zaprojektowany przez BMW system ma zarówno zalety jak i wady. Zaletą jest niewątpliwie fakt, że do działania nie wymaga on GPS-u, który w wielopiętrowych parkingach, często znajdujących się pod ziemią, nie działa najlepiej. Wadą to, że GPS został zastąpiony cyfrową mapą parkingu, która musi być sporządzona osobno dla każdej lokalizacji, w której system BMW miałby działać.

źródło: wp.pl

 

Zakrzywiony monitor od Samsunga

Samsung wprowadził na rynek swój pierwszy zakrzywiony monitor - SD590C. Urządzenie ma ekran o przekątnej 27 cali, rozdzielczość Full HD, wbudowane głośniki oraz kilka funkcji dla graczy i miłośników rozrywki.

Zakrzywiony kształt ekranu, stwarza lepsze warunki do odbioru wszelkiego rodzaju treści multimedialnych. Film lub gra wyświetlana na ekranie zakrzywionego monitora stają się bardziej wciągające i realistyczne. Zakrzywienie o promieniu 4000R, poszerza nasze pole widzenia, a także pozwala na lepszą percepcję głębi. Wynika to z faktu, iż rogi ekranu znajdują się bliżej użytkownika niż jego środek, co pozwala na uzyskanie bardziej realistycznych doświadczeń z wyświetlanym obrazem. Kształt ekranu wpływa także na wygodę - dzięki kątom widzenia podobnym do ludzkiego oka, użytkownik nie męczy się oglądając treści na zakrzywionym ekranie.

W testach porównawczych gracze korzystający z zakrzywionych ekranów, uzyskiwali lepsze wyniki niż Ci, grający na płaskich. Ponadto, specjalnie z myślą o graczach monitor został wyposażony w dedykowany tryb gier. Wystarczy jedno naciśnięcie, aby tryb dostosował parametry wyświetlanego obrazu pod naszą rozgrywkę - zapewniając optymalny kontrast i wzmacniając wyświetlane kolory. Inną funkcjonalnością nowego monitora, która może okazać się przydatna w trakcie intensywnych rozgrywek jest zastosowany tryb Multi-Monitor. Dzięki niemu, możemy zestawić ze sobą kilka monitorów SD590C i używać ich jako jednego, prawdziwie panoramicznego ekranu. Dla uzupełnienia optymalnych warunków do gry o dźwięk, w monitorze znalazły się dwa głośniki stereo o mocy 5W.

Monitor SD590C został wyposażony w 27-calową matrycę VA o rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli) i szerokim kącie widzenia 178 stopni. Monitor może pochwalić się kontrastem o współczynniku 3000:1 oraz czasem reakcji 5 ms.

Cena: 1500 zł.

źródło; wp.pl

 

 

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10113 114 następna »