Aktualności - Instrukcja.pl

Aktualności

Kinowe wrażenia w naszym salonie

Od czasu gdy na początku XX wieku upowszechniły się sale projekcyjne, oglądanie filmów stało się jedną z najpopularniejszych form relaksu na świecie. Co roku multipleksy odnotowują ogromne dochody, dzięki seansom wypełnionych tłumami. Do kin zawsze przyciągały nas premierowe tytuły oraz wysokiej jakości obraz i otaczający nas dźwięk. Coraz łatwiej podobne warunki możemy własnym sumptem osiągnąć w domowym zaciszu.

Jeszcze pewien czas temu, zagwarantowanie sobie w domu filmowych wrażeń porównywalnych z tymi kinowymi wydawało się nieosiągalne. Coraz szybszy rozwój technologii, wprowadzane innowacje w zakresie sprzętu RTV oraz ich powszechny dostęp sprawiają, że dziś świetny obraz i oszałamiający dźwięk nie jest już tylko domeną sali kinowej.

Po pierwsze, na wyciągnięcie ręki dostępna jest już technologia, która zagwarantuje nam świetny obraz podczas domowych seansów. Telewizory wyświetlające obraz w rozdzielczości Ultra High Definition (4K), czterokrotnie większej niż dotychczasowy standard Full HD, są już powszechnie dostępne w każdym sklepie z elektroniką. W połączeniu z rosnącą w popularność zakrzywioną formą ekranu telewizorów, efekty są naprawdę oszałamiające. Pierwszy telewizor UHD z zakrzywionym ekranem wprowadziła na rynek w tym roku firma Samsung. Wprowadzenie zakrzywionych ekranów nie było zabiegiem przypadkowym czy też mającym funkcjonować jako ciekawostka. Zmieniony kształt ekranu jest wynikiem analiz przeprowadzonych przez inżynierów firmy Samsung. Po setkach kinowych seansów, stwierdzili oni, że krzywizna ekranu kinowego jest źródłem lepszych wrażeń - obrazu otaczającego widza oraz optymalnych kątów widzenia, niezależnie od zajmowanego na sali miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu, oglądanie filmów na telewizorze Samsung HU8500 dostarcza wrażeń porównywalnych z kinowymi.

Drugim aspektem, który przemawiał za wybraniem się do kina był zawsze dźwięk. Otaczający nas z każdej strony dźwięk przestrzenny, o mocy tak potężnej że drżeliśmy w fotelu do niedawna mogliśmy doświadczyć tylko w trakcie seansu kinowego. Od połowy lat 90 ubiegłego wieku stale rozwija się technologia kina domowego. Widać to po naszych salonach, w których coraz częściej pojawiają się systemy audio, które umilają nam oglądaniem filmów. Wybór sprzętu jest niezwykle szeroki - od prostych zestawów 2.1, aż do rozbudowanych 7.1 o potężnej mocy ponad 1000W z takimi funkcjami jak skalowanie obrazu do rozdzielczości UHD, jak np. model Samsung HT-H7750. Liczba dostępnych konfiguracji zapewnia na tyle szerokie zróżnicowanie, że każdy użytkownik będzie w stanie dobrać sprzęt audio odpowiadający jego potrzebom oraz dostępnej przestrzeni w domu.

Połączenie najwyższej jakości obrazu z krystalicznie czystym i potężnym dźwiękiem sprawia, że niezwykle łatwo możemy w domu osiągnąć podobne wrażenia co na sali kinowej. Kolejnym argumentem przemawiającym za kompletowaniem własnego zestawu kina domowego, jest fakt że nowości filmowe coraz szybciej dostępne są w serwisach VOD, a Polacy coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania. Badania wskazują, że już w 2013 roku niemal 10 milionów polskich widzów oglądało filmy za pośrednictwem serwisów i aplikacji typu Video On Demand.* Treści w aplikacjach VOD są także dostępne w rozdzielczości Ultra High Definition - tak jak w aplikacji Smart TV Strefa VOD UHD, pierwszej w Polsce i Europie oferującej dostęp do filmów w tej rozdzielczości. Zawiera ona obecnie 14 filmów w rozdzielczości 4K i w najbliższym czasie zostanie rozbudowana. Zawartość aplikacji jest dostępna za darmo dla właścicieli telewizorów UHD firmy Samsung. Oglądanie filmów w domowym zaciszu jest też często o wiele bardziej komfortowe niż w kinie. Dzięki dopasowanemu do naszych potrzeb zestawowi kina domowego, w niepamięć odejdą także uciążliwi towarzysze seansu zbyt głośno chrupiący popcorn czy rozmawiający w trakcie filmu. Nasze kino domowe - nasze zasady.

źródło: samsung/agdrtv24.pl

 

 

Zegarki, opaski i inne - tak szpieguje cię twój własny sprzęt

Elektronika noszona, czyli wearables, to wygodne rozwiązanie dla użytkowników. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że dość poważnie zagraża ona prywatności. Urządzenia tego typu gromadzą dane osobowe, te zaś mogą być przesyłane do firm partnerskich producenta danego sprzętu lub paść łupem cyberwłamywaczy - przestrzegają eksperci.

- Dostęp do naszych danych mogą uzyskać największe światowe koncerny - mówi Marek Porzeżyński, prawnik z kancelarii Chałas i Wspólnicy. - Dane tego typu są szczególnie cenne dla przeróżnych firm reklamowych, które - dysponując nimi - mogą kierować swoje reklamy do odpowiedniej grupy odbiorców. Bazy danych osobowych mają bardzo dużą wartość rynkową i są chętnie kupowane przez firmy zajmujące się marketingiem.
Większość użytkowników nabywających gadżety elektroniczne nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że producent nie tylko gromadzi ich dane osobowe, lecz także ma dostęp do zapisów aktywności, jakie rejestruje dane urządzenie. Wielu użytkowników nieświadomie nie wyłącza swoich urządzeń w momencie, kiedy nie chcieliby, aby ich aktywność była monitorowana, co jest możliwe dzięki wbudowanym elementom nagrywającym zarówno dźwięk, jak i obraz, a także parametry medyczne (np. rytm pracy serca, tętno itp.).
Jak jednak podkreśla Porzeżyński, sama sprzedaż danych osobowych koncernom reklamowym nie jest największym zagrożeniem, jakie niesie za sobą używanie elektroniki noszonej. O wiele groźniejsza i brzemienna w skutkach może okazać się działalność hakerów, którzy włamując się do bazy danych na serwerach producenta, mogą uzyskać wszelkie zapisane tam informacje o użytkowniku. Kradzież tego typu informacji nie jest dla specjalistów trudnym wyzwaniem.
- Jeżeli już decydujemy się na korzystanie z takich urządzeń, bardzo trudno zabezpieczyć się przed zhakowaniem. Takie włamanie może nastąpić dosłownie w każdym momencie, a użytkownik może nawet o tym nie wiedzieć - ostrzega Marek Porzeżyński. - Urządzenia tego typu są nowymi gadżetami, więc nie ma jeszcze wyspecjalizowanej technologii czy oprogramowania, które mogłyby skutecznie zapobiegać takim naruszeniom. Jak jednak pokazuje rozwój technologii komputerowych, nawet mając już takie zabezpieczenia, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co hakerzy mogą z nimi zrobić, kiedy uda im się je złamać.
Wraz z pojawieniem się elektroniki noszonej pojawiają się także związane z nią implikacje prawne dotyczące ochrony danych osobowych. Co prawda nie było jeszcze żadnych spraw tego typu ani w Polsce, ani na świecie, należy jednak pamiętać o tym, że jest to dopiero początek upowszechniania się takich gadżetów. Jak wykazały to ostatnie badania, w samych Stanach Zjednoczonych już 20 proc. społeczeństwa dysponuje takim sprzętem elektronicznym. W Polsce nie przeprowadzano jeszcze na ten temat sondy, nie ma również żadnych statystyk dotyczących wearables, jednak Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaapelował o rozsądek podczas używania takiego sprzętu.


żródło: wp.pl 

Microsoft udostępnia Office dla każdego i wszędzie

Microsoft ogłosił kolejne zmiany w ofercie Office. Firma udostępnia nową aplikację Office na iPhone'a, zaktualizowaną na iPada, a także wersję testową aplikacji Office dla tabletów z systemem Android zachowując jednocześnie spójny interfejs pomiędzy platformami. Użytkownicy Office na iPhone'a, iPada i tablety z Androidem będą mogli tworzyć i edytować dokumenty Office bez subskrypcji Office 365.

Od dzisiaj użytkownicy iPhone'ów i tabletów opartych na Androidzie mogą korzystać z tych samych możliwości i interfejsu, którymi już cieszą się osoby z pakietem Office dla iPada. Teraz niemal wszyscy będą mogli wykonywać swoją pracę szybciej i efektywniej. Oto szczegóły ogłoszonych dziś zmian:

  • Nowe aplikacje Office dla iPhone (Office for iPhone) Word, Excel i PowerPoint oferują taki sam interfejs jak ma to miejsce w przypadku aplikacji na tablety iPad i są zoptymalizowane dla telefonów iPhone. Użytkownicy mogą pobierać aplikacje już od dzisiaj.
  • Aktualizacja pakietu aplikacji Office dla iPad (Office for iPad) dla Word, Excel i PowerPoint. Użytkownicy mogą pobrać nowe aplikacje już dzisiaj.
  • Wersja testowa aplikacji Office dla Android (Preview Office apps for Android tablet) daje szerokie możliwości aplikacji Word, Excel i PowerPoint użytkownikom tabletów z Androidem. Użytkownicy mogą zapisać się do testów wersji Preview już od dzisiaj.

Dostępność przewidywana jest na początku 2015 roku.

  • Więcej Office dla wszystkich. Począwszy od dzisiaj, użytkownicy iPhone'ów, iPadów i tabletów z systemem Android mogą tworzyć i edytować materiały w plikach pakietu Office bez subskrypcji.

Firma zaprezentowała również nowe informacje o nowym, „zoptymalizowanym pod dotyk" Office dla Windows 10. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Pełna funkcjonalność z Office 365

Klienci otrzymają pełnowartościowy oraz kompletny zestaw funkcji dzięki subskrypcji Office 365, w tym 1TB danych na dysku OneDrive - już wkrótce z nieograniczoną pojemnością. Dzięki subskrypcji, klienci mogą dołączyć do społeczności liczącej ponad 7,1 mln aktywnych abonentów pakietu Office 365 Home i Office 365 Personal oraz odblokować pełną moc Office na każdym posiadanym urządzeniu.

Dostępność

  • Nowe aplikacje Office for iPad i Office for iPhone będą dostępne w 29 językach w 136 krajach. Do zainstalowania aplikacji na iPad lub iPhone wymagany jest iOS w wersji 7.0 lub nowszej.

źródło: microsoft/agdrtv24.pl

 

 

Nagrywaj, edytuj, oglądaj - cyfrowa nagrywarka do telewizora

Avermedia wprowadziło na polski rynek ciekawą nagrywarkę cyfrową EzRecorder . Niewielkich rozmiarów urządzenie pozwala nagrywać gry, filmy i programy telewizyjne w jakości HD i odtwarzać bez konieczności użycia komputera.

Avermedia EzRecorder 130 podłącza się do dowolnego źródła audio-wideo, takiego jak tuner TV, komputer czy telewizor poprzez port HDMI. Dzięki temu można nagrać ulubiony program, grę lub film w jakości HD w czasie rzeczywistym lub zaprogramować je i nagrać materiał wideo o dowolnej godzinie. Swoim działaniem i funkcjonalnością urządzenie przypomina dekodery telewizji kablowych wyposażone w twarde dyski.

Podczas rejestrowania wideo możliwe jest korzystanie z funkcji wstrzymania nagrywania, aby pominąć mniej interesujące treści i zaraz po tym wznowić rejestrowanie materiału. Mimo stosowania pauzy podczas nagrywania, np. w czasie bloku reklamowego, urządzenie zapisze klip jako jeden plik. Dodatkowo EzRecorder umożliwia uchwycenie pojedynczej klatki i zapisanie jej w formie zdjęcia w ramce.

Pliki można zapisywać i odtwarzać bezpośrednio z urządzeń zewnętrznych jak dysk zewnętrzny czy pendrive bez potrzeby użycia komputera. Ciekawą zaletą urządzenia jest możliwość dowolnej postprodukcji zapisanego materiału. Dzięki wbudowanemu edytorowi, można wycinać poszczególne klatki i montować je na nowo. Należy jednak pamiętać, iż urządzenie nie posiada wbudowanej pamięci wewnętrznej. Producent zaleca użycie dysku o pojemności nie mniejszej niż 500 GB. Maksymalny rozmiar obsługiwanych nośników to 2 TB.

Cena: 460 zł.

Cechy urządzenia:
- Wejście/wyjście: HDMI
- Format nagrywania: MP4 (H.264/AAC)
- Możliwość podłączenia pamięci masowej USB (rekomendowany szybki dysk USB 2.0 lub 3.0)
- Edytor wideo
- Waga: 176g

Avermedia wprowadziło na polski rynek ciekawą nagrywarkę cyfrową EzRecorder . Niewielkich rozmiarów urządzenie pozwala nagrywać gry, filmy i programy telewizyjne w jakości HD i odtwarzać bez konieczności użycia komputera.

Avermedia EzRecorder 130 podłącza się do dowolnego źródła audio-wideo, takiego jak tuner TV, komputer czy telewizor poprzez port HDMI. Dzięki temu można nagrać ulubiony program, grę lub film w jakości HD w czasie rzeczywistym lub zaprogramować je i nagrać materiał wideo o dowolnej godzinie. Swoim działaniem i funkcjonalnością urządzenie przypomina dekodery telewizji kablowych wyposażone w twarde dyski.

Podczas rejestrowania wideo możliwe jest korzystanie z funkcji wstrzymania nagrywania, aby pominąć mniej interesujące treści i zaraz po tym wznowić rejestrowanie materiału. Mimo stosowania pauzy podczas nagrywania, np. w czasie bloku reklamowego, urządzenie zapisze klip jako jeden plik. Dodatkowo EzRecorder umożliwia uchwycenie pojedynczej klatki i zapisanie jej w formie zdjęcia w ramce.

Pliki można zapisywać i odtwarzać bezpośrednio z urządzeń zewnętrznych jak dysk zewnętrzny czy pendrive bez potrzeby użycia komputera. Ciekawą zaletą urządzenia jest możliwość dowolnej postprodukcji zapisanego materiału. Dzięki wbudowanemu edytorowi, można wycinać poszczególne klatki i montować je na nowo. Należy jednak pamiętać, iż urządzenie nie posiada wbudowanej pamięci wewnętrznej. Producent zaleca użycie dysku o pojemności nie mniejszej niż 500 GB. Maksymalny rozmiar obsługiwanych nośników to 2 TB.

Cena: 460 zł.

Cechy urządzenia:
- Wejście/wyjście: HDMI
- Format nagrywania: MP4 (H.264/AAC)
- Możliwość podłączenia pamięci masowej USB (rekomendowany szybki dysk USB 2.0 lub 3.0)
- Edytor wideo
- Waga: 176g

 

źródło; wp.pl

 

 

Philips: odświeżone projektory kieszonkowe PicoPix

W sprzedaży pojawiły się nowe, kieszonkowe projektory Philips PicoPix, wyposażone w mocniejszą lampę LED. Większa jasność świecenia przekłada się na wyższy komfort użytkowania.

Philips PicoPix 3614 to następca flagowego modelu PPX 3610 z Androidem. Nieco tańszy PicoPix 3414 zastępuje w ofercie marki Philips model PPX 3410. W stosunku do poprzedników, oba nowe pikoprojektory cechują się o 40% większym współczynnikiem jasności. Wynosi on teraz 140 ANSI lumenów.

Dzięki mocniejszej lampie LED RGB, odświeżone projektory nie tylko lepiej świecą w ciemności, ale pozwalają również uzyskać wyraźniejszy obraz przy świetle dziennym.

Wyświetlany przez urządzenia obraz ma rozdzielczość 854 x 480 pikseli, a osiągalna przekątna to 120 cali. Współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, natomiast żywotność lampy LED sięga 30 000 godzin. Pikoprojektory ważą odpowiednio 270 i 284 g, przy wymiarach 105 x 105 x 31,5 mm.

Oba modele zostały wyposażone w 4 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię, dzięki której mogą pracować do 2 godzin bez zasilania sieciowego. Odtwarzają większość popularnych formatów wideo, plików graficznych oraz dokumenty zapisane w formatach Microsoft Office i PDF. Urządzenia mają wbudowany głośnik. Oferują również zestaw złączy: A/V, jack 3,5 mm, VGA, mini-HDMI i USB z obsługą MHL.

Flagowy model PicoPix 3614 wyposażony został w moduł Wi-Fi z obsługą DLNA, co pozwala na bezpośredni streaming wideo z urządzeń podłączonych do sieci lokalnej. Jego atutem jest również system Android, pozwalający na uruchamianie aplikacji mobilnych.

Ceny: odpowiednio 1630 zł i 1430 zł.

 

źródło: wp.pl

 

 

Ogromna chłodziarko-zamrażarka Haier: metr szerokości i 685 litrów

Haier wprowadza na polski rynek chłodziarko-zamrażarkę o szerokości 1 metra i pojemności aż 685 litrów. Urządzenie przeznaczone dla dużej rodziny jest nie tylko pojemne, ale również ekonomiczne i ciche.
Czterodrzwiowa chłodziarko-zamrażarka Haier HB25FSSAAA oferuje łączną pojemność 685 L i jest to 35% więcej w porównaniu do klasycznej czterodrzwiowej lodówki amerykańskiej. Nowy model to 426 litrów w części chłodziarki, 229 litrów w części zamrażarki oraz 30 litrów w części MyZone.
Lodówka posiada system obiegu powietrza Full No Frost, który zapobiega tworzeniu się lodu i szronu w zamrażarce oraz poprawia rozprowadzanie chłodnego powietrza we wnętrzu.
Technologia My Zone wykorzystuje dwie szuflady, które można dopasować do własnych potrzeb. W tej strefie utrzymywana jest stała temperatura 0 stopni Celsjusza, która umożliwia szybkie chłodzenie produktów, przechowywanie produktów wrażliwych jak np. ryby i mięso, a także umożliwia wygodne rozmrażanie. Model posiada również kostkarkę do lodu.
Urządzenie pracuje w klasie energetycznej A++, czyli umożliwia oszczędność 25% energii w porównaniu do klasy A+. Oszczędne jest także zastosowane oświetlenie LED, które zużywa mniej energii, ale również nie nagrzewa wnętrza lodówki. Projektantom udało się stworzyć bardzo ciche urządzenie. Kompresor wyciszony w odpowiedni sposób generuje hałas na poziomie 40 decybeli, co odpowiada poziomowi głośności jaki panuje w lesie.


Cena: 8000 zł.

 

źródło: wp.pl

Ekspres do zabudowy Bosch z największym ciśnieniem zaparzania kawy

Zdobywający popularność trend tworzenia otwartych kuchni często niesie ze sobą potrzebę wyposażenia ich w zabudowane sprzęty. Amatorów tego rozwiązania i „małej czarnej" z pewnością ucieszy fakt, iż na rynku dostępny jest ekspres do zabudowy o największym ciśnieniu parzenia kawy i z opcją zapamiętywania smaku ulubionego napoju.

 

Ekspres do zabudowy marki Bosch tworzy jednolitą i spójną powierzchnię z frontami meblowymi, jego montaż jest niezwykle szybki, a dzięki automatycznemu mechanizmowi wysuwania uzyskujemy łatwy dostęp do wewnętrznych elementów urządzenia. O wydobywanie smaku i aromatu z ziaren kawy dba trwały i cichy młynek ceramiczny, gwarantujący bezawaryjną pracę i dokładny stopień zmielenia każdego ziarenka.

Jeśli dzień rozpoczynamy od espresso, możemy skorzystać z nowatorskiego rozwiązania, jakim jest AromaDouble Shot. Podwójny proces mielenia i parzenia kawy stoi na straży utrzymania aromatu, dlatego powstałe w efekcie espresso nie ma posmaku goryczy. Rozwiązanie to uzupełnia SensoFlow System - system grzewczy, który kontroluje i stabilizuje temperaturę podczas całego procesu przygotowywania kawy, już od pierwszej filiżanki. To również dzięki niemu napój będzie gotowy w mniej niż 60 sekund od momentu włączenia urządzenia.

Ekspres Bosch wyróżnia się najwyższą wartością ciśnienia parzenia kawy - 19 barów. Zyskujemy przez to pewność, że z ziaren napoju wydobędziemy maksimum aromatu i smaku.

Urządzenie oferuje również możliwość zapamiętania ustawień swojego ulubionego napoju. Wystarczy wybrać opcję MyCoffee, a o dobranie wielkości kawy, jej rodzaju i mocy oraz proporcji mleka i kawy urządzenie zadba automatycznie. Warta podkreślenia jest także wygoda obsługi ekspresu - dzięki większym pojemnikom na wodę (2,5 l) i kawę ziarnistą (1000 g), nie musimy pamiętać o ich uzupełnienia tak często, jak w przypadku ekspresów wolnostojących.

Cena: 7 749 zł

źródło: wp.pl

 

 

Wideorejestrator z wbudowanym GPS

Prestigio wprowadza do oferty nowy model samochodowej kamery RoadRunner 545GPS. Rejestrator obok swojej tradycyjnej funkcji potrafi także wyznaczyć trasę przejazdu, dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS.

RoadRunner 545GPS nagrywa w rozdzielczości 1920x1080 pikseli, a matryca aparatu ma rozdzielczość 12MPx. Obiektyw zapewnia kąt widzenia 170 stopni, co oznacza, że w polu widzenia kamery jest także obszar poza samą jezdnią, a więc chodniki, ścieżki rowerowe czy bezpośrednie otoczenie przejść dla pieszych. Zapisane nagranie przechowywane jest na karcie microSD o pojemności do 64GB. Co ważne, funkcja nagrywania zatrzymywana jest w momencie kolizji - specjalny czujnik odcina możliwość nadpisania fragmentu, na którym zarejestrowano zdarzenie drogowe mogące posłużyć jako dowód dla policji czy sądu.

Aluminiowy korpus wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 2.7 cala, na którym w czasie rzeczywistym kierowca może kontrolować parametry zapisu i ustawienie kamery. Frontowy panel z obiektywem przytwierdzony jest do niego za pomocą czterech śrub. Na bokach obudowy znajdziemy między innymi gniazdo HDMI, służące do podłączenia zewnętrznego monitora w warunkach domowych oraz miniUSB. Producent w zestawie oferuje uchwyt samochodowy do mocowania na szybie pojazdu.

Cena: 400 zł.

 

źródło: wp.pl

 

 

 

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10113 114 następna »