Aktualności - Instrukcja.pl

Aktualności

Multiroom HD w Twoim domu

Dla kogo taki system audio? Dla tych entuzjastów muzyki, którzy cenią media HD i najlepszą jakość oraz czysty, realistyczny dźwięk. Dzisiejsza technologia bezprzewodowa wymaga możliwości podłączenia wielu złożonych urządzeń. W rezultacie odbiorcy wymagają więcej od domowego audio. Harman Kardon Omni odpowiada na te potrzeby i oferuje: przesyłanie danych z różnych urządzeń, szybki i jednolity dostęp do jakości HD, słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub innej muzyki w różnych pokojach, a nade wszystko nie wymaga łączenia za pomocą kabla i umożliwia kontrolę muzyki za pomocą dostępnej aplikacji.

W przeciwieństwie do wielu innych bezprzewodowych systemów przesyłu danych, Harman Kardon Omni przesyła dźwięk w jakości studyjnej na poziomie 24-bit/96kHz oraz posiada właściwości akustyczne, których nie znajdziemy w żadnym systemie innych marek obecnych na rynku. W związku z tym można cieszyć się nie tylko wygodą połączenia bezprzewodowego, ale także wyjątkowymi wrażeniami dźwięku w wyższej rozdzielczości niż na płytach CD.

By zdefiniować swój bezprzewodowy multiroom, do dyspozycji mamy Omni 10, Omni 20 oraz Adapt. Omni 10 i Omni 20 to dwa rodzaje głośników bezprzewodowych HD umożliwiających słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub różnej muzyki w różnych pokojach. Muzyka kontrolowana jest i odtwarzana za pomocą przycisku dotykowego lub za pośrednictwem aplikacji Control App. Muzyka wędruje po całym domu za pośrednictwem bezprzewodowych technologii przesyłu danych. Dźwięk natomiast wciąż pozostaje w studyjnej jakości HD (24-bit/96kHz). Moc wyjściowa to 2x 25W (bi-amp) w modelu Omni 10 oraz 4x 15W w modelu Omni 20. Harman Kardon Adapt to bezprzewodowy adapter audio HD. Pozwala zaktualizować istniejący system do transmisji strumieniowej w jakości 24-bit/96kHz. Do zestawu kina domowego, który aktualnie posiadamy, podłączyć go możemy za pomocą przewodu, natomiast z nowymi głośnikami serii Omni, a także (od listopada 2014 roku) z Harman Kardon Aura czy Harman Kardon Onyx łączyć będzie się bezprzewodowo. Umożliwia to wówczas słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub różnej muzyki w różnych pokojach. Jej odtwarzanie kontrolowane jest za pomocą przycisku dotykowego lub za pośrednictwem aplikacji Control App. Harman Kardon Adapt wypełnia lukę pomiędzy efektownym sprzętem Hi-Fi, a siecią bezprzewodową.

Controler App to natomiast aplikacja sterująca, zapewniająca kontrolę i ustawienia sieci bezprzewodowej bez kabla. Oprogramowanie głośników jest automatycznie uaktualniane. Posiada też wskaźnik siły sygnału dla optymalnego usytuowania głośnika. Zgrabny design i funkcjonalność, wykorzystanie standardowej sieci Wi-Fi, wyjątkowy dźwięk i prezentacja sprawiają, że bezprzewodowe audio domowe nigdy nie brzmiało lepiej, a także nigdy nie było prostsze w konfiguracji i zarządzaniu. Działa z wykorzystaniem Blackfire ResearchTM - bezprzewodowej media-technologii, a aplikacja Harman Kardon, podobnie jak Bluetooth, pozwala na dostęp i bezproblemowe przesyłanie każdej muzyki z telefonu, ulubionych serwisów czy podobnych aplikacji. Harman Kardon Omni 10 i Omni 20 użyć można jako głośniki wolnostojące w każdym pokoju naszego mieszkania. Można je także łączyć parami w celu stworzenia systemu stereo. Ponieważ system Omni jest bezprzewodowy, głośniki można w prosty sposób przemieszczać, by znaleźć idealną lokalizację.

- Harman Kardon Wireless, czyli bezprzewodowy system audio HD, reprezentuje najwyższy poziom skalowalności, jakości i personalizacji dla domowego audio - mówi Michael Mauser, prezes Lifestyle Division, HARMAN. - A wszystko to bez wyrzekania się wspaniałego dźwięku czy pięknego, postępowego designu. Nasza seria Omni sprawia, że na naszych oczach dokonuje się rozwój, ale bez kompromisów w jakości dźwięku czy estetyce - kontynuuje. Dodatkowo przycisk Link (/) pozwala odtwarzać muzykę z wielu źródeł dźwięku - jego pojedyncze wciśnięcie umożliwia wybór ulubionej piosenki, a dłuższe przytrzymanie uruchamia funkcję party mode, gdzie wszystkie głośniki odtwarzają tą samą muzykę. To prosta kontrola dźwięku pomiędzy pokojami.

Harman Kardon Omni to pierwsza linia produktów, która będzie rozwijana poprzez aplikację tworzoną przez społeczność Harman Developer Community (developer.harman.com). Zaczynając od jesieni tego roku, członkowie społeczności będą mieli dostęp do potrzebnych narzędzi oprogramowania, wspierając tym samym tworzenie, testy i rozpowszechnianie aplikacji. Takie zaangażowanie pozwoli odkrywać nowe drogi rozwoju systemu multiroom audio firmy Harman Kardon. Produkt dostępny będzie w sprzedaży od listopada, a jego cena wynosić będzie:

 • Harman Kardon Omni 10 - 849 zł,
 • Harman Kardon Omni 20 - 1299 zł oraz
 • Harman Kardon Adapt - 549 zł.

źródło: hk/agdrtv24.pl

 

 

Canon pracuje nad nowatorskim urządzeniem do przechowywania zdjęć

Firma Canon pracuje nad nowym konceptem urządzenia do przechowywania zdjęć o roboczej nazwie Cross Media Station. Pozwala ono na proste zarządzanie wysokiej jakości zdjęciami oraz filmami robionymi za pomocą aparatów cyfrowych. Cross Media Station wyróżniają te same cechy co aparaty Canon - szybkość działania, komfort użytkowania oraz wysoka jakość zdjęć. Nowe urządzenie umożliwia łatwe przechowywanie obrazów zapewniając użytkownikom komfort korzystania z biblioteki zdjęć i filmów.

Dzięki technologii NFC, zdjęcia i filmy można łatwo przenosić z aparatu do urządzenia Cross Media Station, a następnie przeglądać w wysokiej jakości na telewizorze. Dodatkowo po podłączeniu urządzenia do sieci pozwala ono użytkownikom na łatwe udostępnianie filmów i zdjęć, ich drukowanie oraz wiele innych czynności możliwych dzięki rozbudowanemu zakresowi dostępnych funkcji. Szczegóły na temat nowego urządzenia, zarówno dane techniczne, ceny jak i data wprowadzenia na rynek nie zostały jeszcze oficjalnie podane. Canon nieustannie pracuje nad produktami i rozwiązaniami z dziedziny nowych technologii, które będą przyczyniać się do rozwoju kultury fotografowania i filmowania, a także spełnią oczekiwania szerokiej rzeszy użytkowników.

źródło: canon/agdrtv24.pl

 

 

Zrób to sam: półka na wino

Tradycyjne stojaki na wino są zazwyczaj kosztowne, banalne i do tego zajmują sporo miejsca. Wystarczy jednak jedna deska i trochę chęci, aby własnoręcznie stworzyć designerską półkę na wino. Dzięki niej wyeksponujesz swoją kolekcję i zachwycisz gości oryginalnym elementem wystroju wnętrza.

 

Do stworzenia półki na wino potrzebujesz:

 • deski o wymiarach 70x10x2 cm
 • 3 wkrętów o wymiarach 150x8 mm oraz pasujących do nich kołków rozporowych
 • wiertła sednik o średnicy 50 mm
 • wiertła do drewna o średnicy 8mm
 • ekierki i ołówka
 • 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)
 • akumulatorowej szlifierki uniwersalnej (np. Bosch PSM Primo)
 • akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo)
 • systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)

 

Krok 1.

Za pomocą ekierki i ołówka zaznacz miejsca otworów na butelki. Zachowaj między nimi dziesięciocentymetrowe odstępy.

Krok 2.

Przy pomocy wiertła sednik o średnicy 50 mm oraz akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem (np. Bosch PSB 10,8 LI-2) wywierć otwory w zaznaczonych punktach.

Krok 3.

Połóż deskę na boku i w bocznej krawędzi zaznacz trzy miejsca na otwory. Dzięki nim powiesisz półkę na ścianie. Dwa z otworów nakreśl w odległości 5 cm od końców deski, natomiast trzeci dokładnie w połowie jej długości. Kiedy już to zrobisz, wywierć otwory w zaznaczonych miejscach za pomocą wiertła do drewna o średnicy 8 mm i akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem.

Krok 4.

Przy pomocy szlifierki uniwersalnej wygładź krawędzie wywierconych wcześniej otworów. Pomoże Ci w tym Bosch PSM Primo - najmniejsza szlifierka uniwersalna na rynku, która jest bardzo łatwa w obsłudze. Jej płyta szlifierska w kształcie stopy żelazka, zakończona długim i płaskim czubkiem, umożliwi Ci swobodne dotarcie do otworów i wygładzenie deski.

Krok 5.

Teraz czas na pomalowanie półki. Najpierw zabezpiecz przestrzeń gazetami lub papierem oraz folią i taśmą malarską. Następnie, przy użyciu systemu natryskowego (jak np. Bosch PFS 3000-2) równomiernie pomaluj deskę przynajmniej dwoma warstwami farby akrylowej w wybranym kolorze. 

Krok 6.

Gdy farba wyschnie, przymocuj półkę do ściany trzema wkrętami i pasującymi do nich kołkami rozporowymi. Do tego zadania najlepiej jest użyć akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo).

 

Teraz możesz włożyć do swojego dzieła kilka butelek wykwintnych trunków i cieszyć się nowym, własnoręcznie wykonanym meblem!

„Fot. Bosch”

 

 

 

 

 

 

Denon: AVR-X5200W i AVR-X4100W - amplitunery kina domowego klasy premium z przełomowym Dolby Atmo

Denon, jeden z producentów wysokiej jakości produktów służących domowej rozrywce, przedstawia dwa kolejne nowe modele sieciowych amplitunerów kina domowego z serii X. Zrodzone z sukcesu zeszłorocznej serii nowe modele AVR-X5200W i AVR-X4100W oferują jeszcze więcej doskonałych funkcjonalności i najwyższą jakość dźwięku Denon dla najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego. Co należy zaznaczyć, oba modele są dostarczane z przełomową technologią Dolby Atmos oferującą wciągające doznania tak wielowymiarowego dźwięku, jak nigdy dotąd.

Nowy AVR-X4100W posiada wzmacniacz o mocy 200W na kanał, by dostarczyć oszałamiającego dźwięku kinowego i pozwalającego na odtwarzanie muzyki bogatej w szczegóły. Ich zaawansowana sekcja audio zawiera dekodery najwyższej rozdzielczości, jak Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, ale także DTS Neo:X, Audyssey DSX i Dolby Pro Logic IIz, by dać możliwość doświadczania jeszcze bardziej realistycznego odbioru przestrzennego dźwięku z dodatkowych głośników efektowych ponad głową. Dla ostatecznego dopieszczenia niesamowitej jakości dźwięku AVR-X4100W posiada specjalnie stworzony przez Denona układ D.D.S.C.-HD z uznaną technologią AL24 Processing Plus, posiada też połączenie Denon Link HD dla wolnej od zniekształceń typu „jitter" transmisji ze współpracującego odtwarzacza Blu-ray Denona. Wymagający użytkownicy zapewne docenią fakt, ze nowy amplituner udostępnia najbardziej zaawansowany pakiet do kalibracji Audyssey zawierający Audyssey MultEQ XT 32 (Pro ready) z Sub EQ HT i LFC.


Denon jest dumny z faktu, że jest jedną z pierwszych firm oferujących amplitunery kina domowego posiadające najnowszą technologię dekodowania Dolby Atmos. Z Dolby Atmos dźwięk dochodzi ze wszystkich kierunków, także ponad głową - prawdziwie trójwymiarowy dźwięk. Dzięki swoim czterem układom DSP (Digital Sound Processing), AVR-X4100W posiada wystarczającą zdolność obliczeniową, by obsłużyć 9-kanałowy zestaw Dolby Atmos. Poprzez dodanie dodatkowego 2-kanałowego wzmacniacza, wrażenia jakie oferuje Dolby Atmos mogą być jeszcze pełniejsze przy zastosowaniu konfiguracji sprzętowej 5.1.4 lub 7.1.2. Konfiguracja głośników 5.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 5.1 uzupełnionym o 4 głośniki ponad głową lub głośniki przystosowane do Dolby Atmos. Analogicznie konfiguracja 7.1.2 bazuje na układzie 7.1 z dwoma głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.


Nowe AVR-y z serii X oferują tak szeroki zestaw możliwości podłączeniowych, jak nigdy dotąd. Wszystkie posiadają wbudowane moduły Wi-Fi dla łatwej integracji z domową siecią i technologię Bluetooth do podłączenia urządzeń mobilnych za pomocą jednego przycisku. Po podłączeniu, AVR-X4100W otwiera pomieszczenie odsłuchowe na praktycznie nielimitowaną ilość źródeł muzyki i opcje odtwarzania. Użytkownik może przesyłać swoją muzykę strumieniowo, wygodnie z urządzeń Apple przez AirPlay lub własnych zasobów zapisanych w urządzeniach kompatybilnych z DLNA, jak sieciowe dyski NAS. Co więcej, możesz wybrać jedną z tysięcy internetowych stacji radiowych i cieszyć się muzyką ze Spotify dzięki najnowszemu rozwiązaniu Spotify Connect (tam, gdzie dostępne; wymagana subskrypcja usługi). Dla pełnej wygody, przedni port USB może zostać użyty do podłączenia dysku USB i urządzeń Apple celem odtwarzania muzyki i ładowania urządzeń jednocześnie. Kontrolę nad funkcjonalnościami ułatwia aplikacja sterująca Denon Remote App dostępna dla urządzeń iOS i Android, ale także zaktualizowany asystent ustawień i zaawansowany graficzny interfejs użytkownika (GUI) stwarzają bardzo przyjazne warunki do obsługi urządzenia nawet przez początkujących użytowników.


Oferując 8 wejść HDMI i 3 wyjścia HDMI, AVR-X4100W jest gotów przejąć kontrolę dosłownie nad wszystkimi urządzeniami cyfrowymi, jak odtwarzacze Blu-ray, odtwarzacze mediów, kamery i inne w tym samym czasie. Zaawansowany procesor obrazu w AVR-X4100W został stworzony, by obsłużyć przyszłe wymagania 4K Ultra HD 50/60 Hz i oferuje sub-sampling pass-through 4:4:4 Pure Color 4K, wszystko zgodnie z najnowszą specyfikacją HDMI. Umożliwia to także konwertowanie w górę i transkodowanie sygnału ze źródeł obrazu standardowej rozdzielczości i wysokiej rozdzielczości aż do 4k Ultra HD 50/60 Hz celem osiągnięcia najlepszych możliwych wrażeń z oglądania filmów. Dodatkowo, AVR-X4100W posiada zaawansowane możliwości multi-zone, wyjścia przedwzmacniacza i opcje instalatorskie, co pozwala mu stać się prawdziwym centrum domowej rozrywki. Denon zadbał również o zastosowanie nowego trybu Eco oferującego unikatowy system zarządzania poborem energii, co stanowi wkład firmy w ochronę środowiska bez tworzenia żadnych kompromisów jeśli chodzi o jakość dźwięku i wydajność.


AVR-X5200W: prawdziwy 9-kanałowy okręt flagowy z monolityczną konstrukcją wzmacniacza


Przedstawiamy prawdziwego mocarza wśród urządzeń serii X: AVR-X5200W oferuje te same funkcjonalności co AVR-X4100W, ale z dużą dawką dodatkowych nowoczesnych technologii. Posiada 9-kanałowy wzmacniacz dyskretny z 205W na kanał o monolitycznej konstrukcji ze specjalnie stworzonymi tranzystorami DHCT (Denon High Current Transistors), by wypełnić kino domowe mocą, zadziwiającą przejrzystością, szczegółami i głębią. Wspiera zestawy głośnikowe w konfiguracjach wykraczających poza jego dziewięciokanałowy wzmacniacz mocy i może obsłużyć nawet 11.2 kanałów. AVR-X5200W wspiera konfiguracje 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2 i nawet 11-kanałowe Dolby Atmos; a z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem nawet konfiguracje Dolby Atmos 7.1.4 lub 9.1.2. Konfiguracja głośników 7.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 7.1 z czterema głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos. Konfiguracja 9.1.2 bazuje na układzie głośników 9.1 z dwoma głośnikami ponad głową. To wszystko przenosi możliwości podłączeniowe, wszechstronność i moc na najwyższy poziom.


Oba nowe urządzenia stanowią kolejny krok do przodu serii X w kierunku zaspokojenia najnowszych indywidualnych potrzeb użytkowników na każdym poziomie cenowym. Oba amplitunery będą dostępne w kolorach czarnym i premium silver począwszy od października.


źródło: denon/agdrtv24.pl

Manta MS4001 - tani smartfon dla dzieciaków

Smartfon Manta MS4001 to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy myślą o zakupie pierwszego, niedrogiego telefonu dla swoich pociech. Jego niewielkie rozmiary, łatwość obsługi oraz nowoczesny design przypadną dzieciakom do gustu.
Nowy smartfon Manta to dobrze leżące w dłoni, zaprojektowane z dbałością o ergonomię i prostotę urządzenie, wyposażone w 4-calowy ekran o rozdzielczości 800x480. Popularny system operacyjny Android 4.2 w połączeniu z 256 MB pamięci RAM i dwurdzeniowym procesorem ARM Cortex A7 1.0 GHz zapewnią płynność działania. W przeglądaniu internetu pomoże obsługa dwóch kart SIM, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z karty telefonicznej i internetowej.
Telefon posiada wbudowany odbiornik GPS, może zatem z powodzeniem posłużyć jako nawigacja samochodowa, oraz moduł Bluetooth, dzięki czemu połączymy się z zestawem głośnomówiącym, przenośnym głośnikiem lub innymi urządzeniami. Gniazdo pamięci MicroSD z możliwością rozbudowy do 32 GB pozwoli na przechowywanie zdjęć, filmów oraz muzyki bezpośrednio w smartfonie.
Sugerowana cena detaliczna: 299 zł brutto.

 

źródło: wp.pl

Samsung GALAXY Alpha zaprezentowany

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. zaprezentowała model GALAXY Alpha, który powstał w oparciu o nową koncepcję wzornictwa. Ten najnowszy smartfon firmy Samsung wyróżnia się eleganckim designem i starannie dopracowaną, kompaktową obudową z metalową ramką i solidnym wykończeniem. Jednocześnie wciąż zachowuje styl flagowych urządzeń z serii GALAXY. Alpha to elegancki i praktyczny smartfon, będący wynikiem optymalnego połączenia stylu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.
Projektując smartfon GALAXY Alpha, firma Samsung przyjęła nowe podejście do wzornictwa i skoncentrowała się na elegancji i kompaktowej konstrukcji. Dzięki wysiłkom projektantów udało się stworzyć urządzenie, które pozwala użytkownikom podkreślić ich własny styl bez utraty funkcjonalności, do której przyzwyczaiła marka GALAXY. Eleganckie wzornictwo modelu Alpha opiera się na połączeniu metalowej ramki, zgrabnie zaokrąglonych rogów oraz przyjemnej w dotyku, dającej pewny uchwyt, miękkiej tylnej części obudowy. Jest to przykład harmonijnego połączenia przeciwstawnych elementów - łagodnego, miękkiego, matowego wykończenia i przyciągającej wzrok, błyszczącej metalowej ramki. GALAXY Alpha ma niecałe 7 mm grubości, co oznacza, że jest również jednym z najcieńszych smartfonów na rynku. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze urządzenie doskonale leży w dłoni i łatwo się je obsługuje jedną ręką.
Pomimo smukłej i lekkiej konstrukcji GALAXY Alpha oferuje użytkownikom wydajne podzespoły i funkcje, których użytkownicy oczekują od flagowych urządzeń mobilnych z serii GALAXY. Telefon wyposażono w wyraźny wyświetlacz HD Super AMOLED o przekątnej 4,7 cala oraz nowoczesny aparat i działającą w czasie rzeczywistym funkcję HDR, które gwarantują niezrównaną jakość filmów i zdjęć. GALAXY Alpha wyposażono również w zestaw innowacyjnych, a także popularnych funkcji: tryb oszczędzania energii Ultra Power Saving Mode, S Health, czytnik linii papilarnych, tryb prywatny oraz możliwość współpracy z przełomowymi urządzeniami klasy wearable: Gear Fit, Gear Live oraz Gear 2.
GALAXY Alpha trafi do sprzedaży na początku września. Początkowo urządzenie będzie dostępne w następujących wersjach kolorystycznych: Charcoal Black (węglowa czerń), Dazzling White (olśniewająca biel), Frosted Gold (matowy złoty), Sleek Silver (elegancki srebrny) i Scuba Blue (morski błękit).


Specyfikacja techniczna Samsung GALAXY Alpha:


Sieć: LTE kat. 6 (300/50 Mbps)
Wyświetlacz: 4,7" HD Super AMOLED (1280 x 720)
Procesor: Octa Core (cztery rdzenie 1,8 GHz + cztery rdzenie 1,3 GHz)
System operacyjny: Android 4.4.4 (Kitkat)
Aparat: 12 megapikseli (tył) + 2,1 megapiksela (przód)
Funkcje aparatu: Piękna twarz, tryb Dual Camera, HDR (zwiększona dynamika tonalna), Panorama, Selektywne ustawianie ostrości, Shot & More, Virtual Tour
Wideo: UHD 4K (3840 x 2160) przy 30 klatkach na sekundę, Kodeki wideo: H.263, H.264 (AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8, VP8
Formaty wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
Audio: Kodeki audio: MP3, AMR-NB, AMR-WB, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC
Formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Dodatkowe funkcje: Tryb Ultra Power Saving Mode, Download Booster, Quick Connect, Tryb prywatny
Usługi mobilne Google: Chrome, Dysk, Zdjęcia, Gmail, Google, Google+, Ustawienia Google, Hangouts, Mapy, Książki Play, Gry Play, Kiosk Play, Filmy i TV Play, Muzyka Play, Sklep Play, Wyszukiwanie głosowe, YouTube
Łączność: WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac HT80, MIMO (2x2), Bluetooth®: 4.0 BLE / ANT+, USB: USB 2.0, NFC
Czujniki: Akcelerometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik pola magnetycznego, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy, czujnik gestów, czytnik linii papilarnych, pulsometr
PamięćL RAM: 2 GB, Pamięć wewnętrzna: 32 GB, Brak gniazda karty microSD
Wymiary: 132,4 x 65,5 x 6,7 mm, 114 g
Bateria: 1860 mAh


źródło: samsung/agdrtv24.pl

Huawei szykuje szafirowego następcę Ascenda P7

Trzeci największy na świecie producent smartfonów, chiński Huawei, pracuje już nad następcą smukłego modelu Ascend P7. Dostaniemy pokryty szafirem ekran.
Nie tylko Apple, ale i Huawei prowadzi prace nad ekranem pokrytym taflą wytrzymałego szafiru. Szafirowe szkło, oprócz wysokiej wytrzymałości, cechuje brak przebarwień, co zagwarantować ma wierne odwzorowanie kolorów.
W czasie wywiadu dla Chinese 21st Century Business Herald, prezes działu urządzeń Huaweia, Yu Chengdong, wyciągnął nawet z kieszeni działający egzemplarz nowej wersji smartfonu, wyposażonej w pokryty szafirem ekran. Yu powiedział, że Huawei chce być "marką premium", porównywaną do Audi, a nie do Volkswagena.
W tym celu, oprócz ekskluzywnych materiałów zastosowanych przy konstrukcji urządzeń, firma chce zwiększyć działania e-commerce, pracować nad budową lepszej świadomości marki i otworzyć nowe sklepy internetowe z jej produktami. Tym sposobem Huawei chce zwiększyć swoją obecność na rynkach poza Azją.

 

źródło: wp.pl

Nowość: akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI – kompaktowa i precyzyjna

Nowość: akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI - kompaktowa i precyzyjna

* Niewielka waga i ergonomiczna konstrukcja ułatwiają obsługę narzędzia
* System „Cut Control" zapewnia precyzyjne prowadzenie wzdłuż linii cięcia
* Nowy model w systemie narzędzi akumulatorowych 18 V „Power4All"
* Wydajny akumulator wymienny o pojemności 2,0 Ah

Bosch wprowadza na rynek nową pilarkę tarczową PKS 18 LI. Narzędzie sprawdza się idealnie przy takich pracach, jak przycinanie listew przypodłogowych, cięcie paneli laminowanych i kantówki oraz płyt potrzebnych przy pracach dekarskich lub wykańczaniu wnętrz.

Maksymalna grubość cięcia pilarki Bosch PKS 18 LI wynosi 48 mm przy cięciu prostopadłym oraz 36 mm przy cięciu pod kątem do 45 stopni. System „Cut Control" (przezroczysta, rozkładana przedłużka z zaznaczoną linią cięcia oraz oznaczeniem kąta 45 i 90 stopni na podstawie) zapewnia precyzyjne prowadzenie narzędzia wzdłuż linii cięcia i pełną kontrolę użytkownika nad nim. Dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiej wadze (2,6 kg) akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI jest wygodna w obsłudze, a na dokładne i bezpieczne jej prowadzenie pozwala zamknięta rękojeść główna oraz dodatkowa rękojeść z przodu, obydwie z miękką okładziną Softgrip.

Standardowe wyposażenie pilarki obejmuje tarczę pilarską „Fast Cut", która ma średnicę 150 mm i 18 zębów. Szybką wymianę tarczy umożliwia blokada wrzeciona. Ułatwia ją także klucz sześciokątny mocowany na pilarce i dzięki temu znajdujący się zawsze pod ręką.

Elastyczność pracy dzięki wymiennemu akumulatorowi
Akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI to nowe narzędzie Bosch w systemie akumulatorowym 18 V „Power4All", który zapewnia użytkownikom narzędzi Bosch dużą wygodę i elastyczność pracy: akumulator litowo-jonowy 18 V o pojemności 2,0 Ah można w ramach tej samej klasy napięcia wykorzystywać w ponad 10 różnych elektronarzędziach ogrodowych oraz elektronarzędziach do prac w domu, w tym np. w wiertarko-wkrętarce, wyrzynarce, sekatorze i podkaszarce.

Akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch PKS 18 LI jest dostępna w sprzedaży w dwóch wersjach:
* w opakowaniu kartonowym, z tarczą pilarską, prowadnicą równoległą, akumulatorem 18 V o pojemności 2,0 Ah oraz ładowarką w rekomendowanej cenie detalicznej brutto 799 PLN,
* w opakowaniu kartonowym, z tarczą pilarską i prowadnicą równoległą, bez akumulatora i ładowarki w rekomendowanej cenie detalicznej brutto 449 PLN.

Dane techniczne
PKS 18 LI
Napięcie / pojemność akumulatora
18 V / 2,0 Ah
Czas ładowania akumulatora
ok. 90 min (100%)
Prędkość obrotowa bez obciążenia
3 800 min-1
Głębokość cięcia przy 90°
Głębokość cięcia przy 45°
48 mm 
36 mm
Średnica tarczy pilarskiej
150 mm
Maks. grubość tarczy
1,7 mm
Waga z akumulatorem
2,6 kg

„Fot. Bosch”

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10113 114 następna »