Forum - Ile trwa budowa domu parterowego? - Instrukcja.pl

Ile trwa budowa domu parterowego?


ararat123
2014-09-12 07:53:57
Ile czasu średnio może zajmować budowa domu parterowego?
alebaba
2014-09-12 13:19:31
Jeśli masz pieniądze na całość, to raczej szybko.
Zwykle może to trwać od kilku miesięcy wzwyż.
Zajrzyj sobie na te projekty parterówek: http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-parterowe/
Znajdziesz tam więcej informacji na temat takich domów, również wstępne kosztorysy.
DeMirra
2014-09-26 22:43:54
Budowaliśmy dom przez rok, w tradycyjnej technologii. Mieliśmy miesięczny przestój spowodowany osuszaniem murów. Suszyliśmy je urządzeniami do suszenia, stały u nas miesiąc, najpierw suszyliśmy gołe ściany, ale to szybko poszło, a potem wstawialiśmy urządzenia do wszystkich pomieszczeń po tynkowaniu. W ciągu miesiąca można było malować i kłaść kafle. Maszyny wysuszyły mi kilka kwiatów, które chciałam zatrzymać po sprzedaży starego domu i przeniosłam je już do nowego... Budowlańcy obawiali się, że kafle będą odpadać, a farba będzie się łuszczyć  i inne tego typu rzeczy wynikną, jak budynek siądzie. Nic takiego się nie wydarzyło. Koszt za miesiąc suszenia - około 2500 zł, a rok czasu zaoszczędzony. No i mieszkam w tym domu już 5 lat, więc ślady użytkowania są, ściany do malowania, jakieś rysy się pojawiają na ścianach, ale bez przesady. Nie mam grzyba, wilgoci ani nic takiego. Więc mogę śmiało powiedzieć, że można w tradycyjnej technologii postawić dom bardzo szybko. Koparka wjechała na działkę w długi majowy weekend, a na przełomie listopada/grudnia już mieszkaliśmy.
______________________________
Zarzycki Konstrukcje projektowanie hal
Liza30
2016-02-08 12:08:24
Do tego dochodzi jeszcze wybór odpowiednich okien do domu prawda? Może warto wybrać te w bardziej atrakcyjnej cenie jak tutaj - menuiserie pvc pas cher?
lead
2016-02-23 12:41:48
Mój znajomy rok się budował, wszystko od podstaw zaczynał. Kupował nawet przewody xruhakxs 1x120 w Internecie. Korzystał ze sklepu StukPuk, tam znalazł najlepszą dla siebie ofertę.
miroslawkruczynski
2016-05-17 09:59:17

Witam.

Polecamy się na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru lub odbiór budynku. Doradzimy Państwu, które etapy budowy warto skontrolować oraz wyjaśnimy ewentualne wątpliwości techniczne.

Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości inwestycji. Jestem na głównych etapach budowy: m.in. fundamenty, konstrukcja stropu, konstrukcja wieńca, konstrukcja dachu. Podczas wizyt kontroluje prowadzone prace i wypełniam dziennik budowy. Doradztwo techniczne w cenie nadzoru.

Oferujemy usługi:
- kierownik budowy;
- inspektor nadzoru inwestorskiego;
- przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie;
- ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych;
- świadectwa charakterystyki energetycznej;
- odbiory budynków i mieszkań;
- doradztwo techniczne;
- kosztorysy;
- legalizacje samowoli budowlanych;
- inwentaryzacje;
- badania kamerą termowizyjną.

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt:
mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412.
miroslaw.kruczynski@wp.pl
www.mirbud-nadzory.pl

Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl

Pozdrawiam,                
Mirosław Kruczyński

preps
2016-07-13 11:40:12
Hej :) Budując dom, warto zainwestować w dobry odpływ liniowy www.silla.pl :) Dobra przepustowość i pełny zestaw. Świetna jakość :)
mariola685
2016-12-22 15:16:06
Wszystko zależy jakie rozwiązania zastosujesz, jaki projekt masz i czy sam budujesz z ekipą czy firma. Ceny jednak wahają się chyba między 2-4 tysięcy za m2. Mi się podobają akurat domy budowane prefabrykowane, dobrze opisane tutaj: http://ecoreadyhouse.pl/dom-prefabrykowany . Mają tam wiele ciekawych propozycji 
Kimberly
2017-02-16 08:27:17
To zależy od wielu czynników, często niezależnych od człowieka. Przy budowie bardzo ważne jest zachowanie wszelkich norma bezpieczeństwa. Trzeba zadbać o odpowiednie oznakowanie dróg, tak aby nie ucierpiały na tym osoby z zewnątrz. Dlatego polecam zajrzeć na stronę http://kedu.pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego-5-najpopularniejszych-narzedzi/ z informacją o rodzajach znaków czy przeorganizowaniu ruchu drogowego dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców.
Zasib
2017-03-31 09:48:32
Myślałem o remoncie w najbliższym czasie. W pierwszej kolejności jednak chciałbym uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. Czytałem, że warto w takiej sytuacji zdecydować się na usługi http://www.podzielizarabiaj.pl/. Uważacie, że tjest to dobre rozwiązanie?
bezniku
2017-04-19 14:11:57
Moim zdaniem ciężko jest tak dokładnie ocenić  czas i koszty budowy. Zawsze wyjdzie cos dodatkowego i tego się nie przewidzi. Aby jednak trochę przyspieszyć budowę można zastosowac nowoczesne technologie. Ja np zdecydowałam się na wykonanie konstrukcji dachu przez firmę WPW Invest. To wiązary w technologii płytek kolczastych http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/wiazary-w-technologii-plytek-kolczastych . Ponieważ składa się je z gotowych i dopasowanych elementów czas montażu jest sporo krótszy. 
Abudor
2018-05-22 11:05:02

To wszystko zależy jak bardzo zaawansowany jest projekt oraz jakie technologie zamierzasz zastosować do jego budowy. Od siebie mogę polecić ci pokrycia dachowe, które dzięki łatwości montażu, na pewno przyśpieszą wykończenie o kilka dni. Sprawdź ofertę firmy Gerard http://www.gerardroofs.pl/pl/ mają bardzo dobrej jakości pokrycia dachowe, które cechują się wyjątkowo wysoką odpornością na zmiany pogodowe, a także wichury. Pomimo wysokiej jakości oraz komfortu jaki dają ci ich produkty, mają bardzo niską cenę. Zaoszczędzisz nie tylko czas ale również pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na wykończenie wnętrz.

deszczowiec
2018-12-17 18:55:26
Warto też od razu pomyśleć o tym, czy zdecydować się na szambo, czy też raczej przydomową oczyszczalnię ścieków. Oczyszczalnia to chyba lepszy pomysł ( na http://blogseniora.pl/jak-konkretnie-dzialaja-oczyszczalnie-przydomowe/ możecie się dowiedzieć, w jaki sposób działa), ale kłopot w tym, że nie na każdej działce można wybrać to rozwiązanie.
Agnieszyszka
2018-12-18 19:54:02
Tu niestety nie ma jednej odpowiedzi, bo na to składa się wiele czynników. Na stronie http://budblog.pl/ w dziale budowa jest fajnie opisane ile mniej więcej może trwać poszczególny etap. U Ciebie oczywiście może się to wcale nie sprawdzić, ale da jakieś wyobrażenie o budowie. Lepiej się nastawić, że jednak trochę to potrwa i potem się cieszyć z szybszego zakończenia :)
deszczowiec
2019-05-17 13:20:50
Żeby budowa poszła szybko i sprawnie, niezbędne będą odpowiednie narzędzia i akcesoria. Może trzeba będzie użyć nitów, lepiej więc zawczasu poczytać o nich na http://kedu.pl/nity-stalowe-czy-aluminiowe-jaki-nit-do-czego/ - ta wiedza może okazać się przydatna.
paula90
2019-09-04 11:26:25
Trzeba też pamiętać o wszystkich formalnościach związanych z budową domu. Na przykład będzie Wam potrzebna pomoc kominiarza. Na stronie http://kominiarz.warszawa.pl/oferta/ zapoznacie się z ofertą i dowiecie się, kiedy kominiarz będzie Wam potrzebny.
deszczowiec
2019-09-12 12:21:12
Jeszcze odnośnie oczyszczalni przydomowych, o których tu wspominałem, dobrze jest wiedzieć, na jakie wydatki trzeba się nastawić. Ten artykuł http://hotmoney.pl/ile-kosztuje-oczyszczalnia-przy-domu-typy-i-ceny-przydomowych-oczyszczalni-sciekow/ wyjaśnia, jakie są koszty takiej oczyszczalni.
etwas
2020-03-29 12:24:30
Sprawdź na pewno czy w planach budowy jest rekuperacja. Bez tego ciągle będziesz mieć problem z pleśnią na ścianach. Mi szwagier polecił takie rozwiązanie https://www.wojwent.com/rekuperacja/wroclaw/ i sprawdza się już kilka lat.

Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.