Forum - Na jakiej podstawie wybierać materiały budowlane? - Instrukcja.pl

Na jakiej podstawie wybierać materiały budowlane?


bebudowniczy
2016-11-15 17:11:02
Na jakiej podstawie wybierać materiały budowlane? Możecie podpowiedzieć czym się kierować  i czy cena ma tutaj przełożenie na jakość za każdym razem?
ararat123
2016-11-16 12:42:15
Kieruj się jakością. To najważniejsze moim zdaniem, bo wpływa na to, jak ci się będzie żyło w tym domu i jak szybko będzie konieczny kolejny remont. Tutaj poczytaj sobie jakie właściwości ma zaprawa od Knauf. To oczywiście tylko jedna z opcji, dlatego warto będzie zapoznać się z kilkoma. I dopiero wtedy, na podstawie tego wszystkiego warto będzie wybrać odpowiednie materiały. Pamiętaj, że one przekładają się też na koszty w przyszłości. 
instruktorka21
2016-11-24 11:16:57
Dla mnie bardzo pomocne są zawsze artykuły poradnikowe dostępne w internecie. Mam na myśli coś takiego, jak ten tekst o panelach:  https://www.budujesz.pl/wiadomosc/panele-scienne-jak-wybrac-jakie-najlepsze/1072/ .
Po przeczytaniu takiego artykułu, wiadomo przynajmniej, czym różnią się między sobą poszczególne materiały i na co zwrócić uwagę przy ich porównywaniu.
Jeśli chodzi o cenę, raczej nie traktowałabym jej jako ostatecznego kryterium wyboru. Nie warto też wychodzić z założenia, że droższe automatycznie znaczy lepsze.
kalina33
2017-03-27 07:55:03
Czytałam ostatnio, że zamocowania w budownictwie wybiera się ze względu na materiał budowlany. Oznacza to, że w innych przypadkach użyje się kołków, a w jeszcze innych kotew. Koniecznie to sprawdźcie, ponieważ to tego zależy wytrzymałość konstrukcji.
Abudor
2018-06-18 09:30:07

Też jestem zdania, że w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, w końcu dom budujesz dla siebie. Ja np. w ostatnim czasie poszukiwałem pokrycia dachowego, które chciałem wymienić w swoim dość wiekowym domu. Jako, że cała konstrukcja nie jest już tak stabilna jak miało to miejsce na początku, to zdecydowałem się na firmę https://www.gerardroofs.pl/pl/ gdyż lekkość pokrycia, a także jego prostota montażu, zapewniły mi wysokiej jakości dach, bez dodatkowego obciążania całości konstrukcji.

bezniku
2019-05-27 20:31:28
Moim zdaniem przede wszystkim warto kierować się jakością materiałów. To tak naprawdę podstawa. Jeśli chcecie zrobić remont raz a porzadnie i mieć spokój na parę lat to warto wybrać materiały dobrej jakości. Jesli potrzebujecie akcesoriów do wykończenia podłogi to zerknijcie na listwy z oferty firmy Baltic Wood https://www.balticwood.pl/oferta/listwy . Tu kupicie drewnane listyw ywkonane solidnie i elegancko. Listwy te dostępne sa w różnych kolorach, dzięi czemu bez problemu dobierzecie je do swojej podłogi. 

Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.