Forum - Do czego służy gniazdo USB oraz WPS i DSL w routerze Orange FunBox 2.0 ? - Instrukcja.pl

Do czego służy gniazdo USB oraz WPS i DSL w routerze Orange FunBox 2.0 ?


piterzibi
2016-09-22 09:32:05
Witam! Do czego służy gniazdo USB oraz WPS i DSL w routerze Orange FunBox 2.0 ? Z góry dziękuję za konkretną i na temat odpowiedź. Pozdrawiam.
Nightman
2016-09-22 10:06:30
Dzień dobry

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w instrukcji instalacji tego sprzętu znajdującej się pod adresem: http://instrukcja.pl/i/instrukcja_obslugi_orange_funbox_20

Port USB może zostać wykorzystany do podłączenia pamięci zewnętrznej (pendrive lub dysk zewnętrzny) albo drukarki USB.

Gniazda DSL oraz ETH/WAN są stosowane zamiennie w zależności od tego, jakie łącze jest doprowadzone do budynku:
- jeśli jest zainstalowany splitter VDSL, to wówczas gniazdo DSL we FunBoxie łączymy przewodem telefonicznym z gniazdem MODEM na splitterze
- jeśli jest zainstalowany terminal światłowodowy, to gniazdo ETH/WAN w FunBoxie łączymy kablem ethernet z gniazdem ETH lub LAN w terminalu.

WPS to z kolei skrót od WiFi Protected Setup - to standard zabezpieczeń sieciowych pozwalający na nawiązanie bezpiecznego połączenia bezprzewodowego.
WPS zostało stworzone z myślą o użytkownikach o bardzo małej, albo żadnej wiedzy technicznej. Protokół ten pozwala na bardzo łatwe przyłączanie nowych urządzeń do istniejącej sieci bezprzewodowej bez konieczności wprowadzania długich i skomplikowanych haseł. Cały proces przyłączania nowego urządzenia sprowadza się do naciśnięcia przycisku WPS na routerze w momencie, gdy nowe urządzenie próbuje się połączyć z siecią.

Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.